www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Wieści: Pierwsze w Historii użycie Broni Jądrowej w grze PB
Author Message
wnuczus 

xfire: wnuczus
Helped: 16 times
Piwa: 38/47
generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2009-05-15, 20:22   Wieści: Pierwsze w Historii użycie Broni Jądrowej w grze PB

To jest informacja dnia! miesiac roku!

monos wrote:

Uwaga! Uwaga!
<b>Po raz pierwszy w historii COPa, po raz pierwszy w historii gier PBEM, wykorzystano podczas wojny między graczami - bynajmniej nie AI - pociski jądrowe!<b>
Ta wiadomość to wydarzenie na tyle niecodzienne, że wymaga oficjalnego ogłoszenia.
Poniżej zapisek z wydarzeń dostępnych w <A HREF="http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=6853&page=10&temp=1" target="_blank">Kronice</a>

<b>PRZYSZŁOŚĆ TO ORANGE</b>
Brzmiały wieszce głosy <b>monosa</b>, władcy Meksyku, gdy tę broń odkrył jego sąsiad stowarzyszony w NAST (North American Security Treaty) <b>romanek</b>, Władca USA.
Do porozumienia został wcielony <b>drax</b>, władca Japoni oraz <b>netvalker</b> z Brazylii. Po przygranicznych zamieszkach między Brazylią i Argentyną, której przewodził władca <b>gryz</b>, Armia USA oraz Mexyku wkroczyła zbrojnie na teren argentyńskiej ziemi. Towarzyszyły im siły brazylijskie. Była to największa operacja w historii militarnej regionu. Wykorzystano siły lotnictwa i marynarki morskiej.

Miecz nowoczesnej broni wymierzony w Argentynę musiał się jednak wycofać napotkając na silny opór Argentyny wspieranej przez władcę Turcji <b>trebucha</b>. Nieoficjalne wsparcie z Europy przedłużało konflikt i doprowadziło do załamania gospodarki argentyńskiej. Argentyna została zbombardowana lotnictwem amerykańskim niemal całkowicie. Mimo to nadal broniła się zawzięcie.

Gdy do operacji USArmy wykorzystało nowoczesne czołgi szala zwycięstwa wydawała się przesądzona. Wówczas to <b>gryz</b> użył broni jądrowej przeciwko wojskom amerykańskim. Generał <b>romanek</b> odpowiedział tym samym.

Czy jest to początek totalnej nuklearnej wojny?
Czy wylecą w powietrze rakiety NASTu i tureckie siły w Europie?

Z tymi pytaniami pozostaniemy.
Gry PBEM na civ.org.pl prowadzone są od wielu lat. Jedna taka gra wymaga średnio kilku minut codziennie ale może trwać wiele miesięcy. Długi czas gry oraz prowadzenie kroniki nadają grze specyficzny klimat. Wypada aby grający znał historię nacji którą gra, gdyż często wykorzystuje się wątki historyczne jakie zaistniały w rzeczywistości. W tę grę PBEM o nazwie IMPERIALIZM grają najstarsi wyjadacze, doświadczeni w tego typu rozgrywkach. Grę zaczynali jako narody kolonialne które rozpoczynały walkę o wyzwolenie. Jak widzimy, szybko doszło do wojny między graczami. Zapraszamy do komentarzy i do odkrycia gier PBEM!

Źródło: http://forums.civ.org.pl/...hp?TopicID=7517
// LDeska - dodałem cytowanie i link do źródła
Last edited by LDeska on 2009-05-16, 08:37; edited 1 time in total  
Postaw piwo autorowi tego posta

Cola 
WTF?

xfire: cola0760
Helped: 10 times
Piwa: 4/43
generał dywizji  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Wygrany jeden GOTM 
Posted: 2009-05-15, 21:17   

Wnuczku a po cos to wklejał? :)

czyzby Cie ktoś "poprosił"?? ;)

ale do meritum...
otóż ktos kto napisał tego "newsa" jest MOCNO niedoinformowany :)
pewnie nie sledzi na biezaco COP i dlatego

w kazdym razie PIERWSZYM Pbemem w którym zostały uzyte nuki był/jest HEGEMONIA :) w której ja i Leszko i Marorz dowodzimy swoimi krajami :)

--------------------

a z innej beczki :

zastanawiam sie jaka jest zasadnosć umieszczania takiego newsa na KACu?
- reklama COPa? (PBEM n COPie) - mamy przeciez na KACu gry PBEM
- niecodziennosc wydarzenia? (ze nuki poszły) - przeciez na KACu nikogo to nie zdziwi

jesli to była Twoja inicjatywa tokompletnie tego nie rozumiem
jesli to była inicjatywa COPa to tymbardziej tego nie rozumiem :) ...bo co niby to ma wniesc i kogo przekonac i do czego?

ponti 

xfire: marchwik
Helped: 9 times
Piwa: 61/68
generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2009-05-15, 21:18   

Konkurencja nie śpi jak widać ;)

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff

wnuczus 

generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2009-05-15, 21:21   

Chodziło mi że takie rzeczy ogłszajaą:P tylko nic z tych rzeczy:) że ogłaszają coś co już było kiedyś nie chodziło mi o żadną reklame czy coś:)

Cola 
WTF?

generał dywizji  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Wygrany jeden GOTM 
Posted: 2009-05-15, 21:25   

uff... juz myslałem, ze miałes znowu randke z diabłem ;)

PS bardzo trafna uwaga Ponti ;) ...szkoda tylko, ze nie wiedzą co sie tak naprawde u Nich dzieje :)

...nuki juz daaawno latały... i to za sprawą KACowiczów :rotfl2:
Last edited by Cola on 2009-05-15, 21:25; edited 1 time in total  

wnuczus 

Posted: 2009-05-15, 21:27   

Po prostu rozbawił mnie ten news:) I myslalem ze was tez a tu ***;d Again

ponti 

xfire: marchwik
Helped: 9 times
Piwa: 61/68
generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2009-05-15, 21:28   

Rozbawił,zobacz ile uśmieszków w postach :)

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff

Cola 
WTF?

Posted: 2009-05-15, 21:42   

ja bym nawet powiedział, ze ściła mnie z nóg i poplułem monitorek ze smiechu ;)

hechter 

xfire: hechter
Helped: 4 times
Piwa: 5/1
podpułkownik  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2009-05-15, 21:57   

:D

--------------------------------------------------
"Pan jest zerem, panie Ziobro"

meca 

xfire: meca10
Helped: 2 times
Otrzymał 1 piw(a)
podpułkownik  Brązowy order za specjalne zasługi  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2009-05-15, 23:37   

wnuczus wrote:
Po prostu rozbawił mnie ten news:) I myslalem ze was tez a tu ***;d Again

Taaa a świstak siedzi... Pokaż w swoim poście jakiegoś emotka, albo słowa, które mówią, że to cię rozbawiło. Skopiowałeś bezczelnie tekst z copa i wkleiłeś tutaj nie dając nawet żadnego swojego komentarza. Dla mnie to zwykły SPAM.
A ostatnim akapitem to już pojechałeś po całości. Weź się proszę wnuczus nie kompromituj w taki sposób, bo ręce opadają jak się widzi taką pseudo-propagandę.
Last edited by meca on 2009-05-15, 23:40; edited 1 time in total  

Cola 
WTF?

Posted: 2009-05-16, 00:09   

Jacek spokojnie :)

Ostatni akapit nie jest Wnuczka
cały tekst jest z COPa... ale faktycznie Wnuczku wkleiłes i nie napisałes chocby tytułem : "patrzcie jakie jajka" ;) tylko wkleiłes bez komentarza
wiec nikt nie wie czy robisz za posłańca czy.... no... np. żartujesz :)

wnuczus 

Posted: 2009-05-16, 00:32   

Pierwsze zdanie powinno wyjasnic:) moja ironia
Quote:
To jest informacja dnia! miesiac roku!

meca 

xfire: meca10
Helped: 2 times
Otrzymał 1 piw(a)
podpułkownik  Brązowy order za specjalne zasługi  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2009-05-16, 06:37   

Cola wrote:
Ostatni akapit nie jest Wnuczka
cały tekst jest z COPa...

Wiem i dlatego piszę, że ostatni akapit to totalne przegięcie. Gdyby wnuczus go sobie odpuścił to pewnie też potraktowałbym to z przymrużeniem oka.

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 13/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2009-05-16, 08:43   

Ech czasami mam wrażenie że cokolwiek zostanie napisane o COP'ie to musi się skończyć kłótnią :oczami:
Wnuczuś poprawiłem twojego posta, to znaczy dodałem tam cytowanie - żeby widać było co jest twoje a co jest cytatem i dodałem linka skąd to wziąłeś. Samej treści oczywiście nie dotykałem.
Co do meritum to oczywiście w Hegemonii użyłem atomówek kilka miesięcy temu, tu jest zapis kronikarski na KAC'u: http://civilization.org.p...opic.php?t=9393 , ale nie podejrzewam Monosa o złą wolę. On po prostu może o tym nie wiedzieć bo przecież "admin z brzytwą" (właściwie to dwóch) wycięli nas z COP'a i nie możemy pisać w kronice Hegemonii na COP'ie...

Proszę tylko o nie rozpoczynanie kolejnej części Świętej Wojny, zostawmy to w spokoju.

pawelt 

Helped: 12 times
Piwa: 8/28
generał brygady  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo2  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  I miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2009-05-16, 09:22   

Powinno być: "Po raz pierwszy w historii gier pbem NA COPie wykorzystano podczas wojny między graczami - bynajmniej nie AI - pociski jądrowe!"

W pbemie z debem poleciały nuki (początek tego roku).

Ale rzeczywiście jest się czym chwalić. CIvka ma już wiele lat, a teraz dopiero poleciały nuki na COPie. No ale jak się tam robi turkę na tydzień...

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum