www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "Tajna kronika Celtów" (Damroka)
Author Message
LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 19/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2009-05-15, 12:40   Pakt "Tajna kronika Celtów" (Damroka)

Pakt numer 32, założony 2008-09-25 07:54:30 przez Damroka (Celtowie)

Nazwa paktu: Tajna kronika Celtów

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: Damroka

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 19/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2009-05-15, 12:40   

Damroka (Celtowie) 2008-09-25 07:59:38
Brennus? Co? Brennus? To ja jestem Brennus? I co ja niby potrafię? Jestem uduchowiony i charyzmatyczny. No super, super. Nic tylko zawojować świat.

Damroka (Celtowie) 2008-09-27 02:41:38
4000 bc Stawiam 3 miasta. Odkrywam buddyzm. Mam kontakt z Huyaną AI i Janem II AI - Jak zobaczyłem z czym mam do czynienia to lekko się podłamałem. Nacja beznadziejna, a tereny tragiczne. Niby jest trochę jedzonek, ale pod względem kasowym to beznadzieja. Kawałek rzeki przy jednym mieście i mnóstwo plainsów. Są jeszcze winka, ale zanim się dotelepię do monarchii to mi ktoś rycerzami wjedzie. Zaryzykowałem z Mistycyzmem i się opłaciło. Buddyzm jest mój. Może z tego wyciągnę trochę kasy. Ale to też jeszcze dużo czasu upłynie.

Damroka (Celtowie) 2008-09-27 02:43:53
3720 bc Z chatki dostaję Kapłaństwo. Rozpoczynam budowę Wyroczni. - Zarysy kontynentu na którym się znajduję przypominają Afrykę. Na razie wciąż tylko dwóch sąsiadów AI, z czego Huyana wygląda jakby miał tylko jedno miasto w Afryce, a reszta państwa w Europie. Z tym Kapłaństwem to mi się fuksnęło. Jak mi się uda jeszcze machnąć Wyrocznię to już będzie nieźle. Będę mógł nawiązać jakąś rywalizację. No i proroka będę miał szybciej. Spróbuję zrobić państwo wyznaniowe i rozprzestrzenić ten buddyzm jak tylko się da. Może Pawłowi zrobię nową inkwizycję, bo tak się doszukuje Izabeli. :) Rywale też narzekają na tereny. Może w takim razie jest szansa, że nie zostanę za bardzo w tyle.

Damroka (Celtowie) 2008-09-27 02:46:24
3600 bc Nawiązałem kontakt z Chińczykiem AI. Do końca budowy Wyroczni jeszcze 20 tur. - Sytuacja wygląda bardziej obiecująco niż się spodziewałem. Mam kontakt z trzema AI i żadnym humanem. Najprawdopodobniej jestem samodzielnym humanem w Afryce. A to zupełnie zmienia postać rzeczy, bo w takim razie początek muszę grać jak w grze singlowej. A w grze singlowej sprawa jest prosta, trzeba podbić AI. Tutaj jest jednak pewien problem, bo poziom jest emperor i nie można palić miast. Najpierw jednak muszę dokończyć tą Wyrocznię, a żeby szybciej było to pościnać las. Tereny na południu są rewelacyjne. Jest tam co prawda dżungla, ale pod dżunglą są przecież grassy, a nie plainsy. No i jest tam pełno barwników i klejnotów. Prawdziwe eldorado. Tylko że Portugalczyk zaczął się rozpychać swoimi miastami.

Damroka (Celtowie) 2008-09-27 02:48:38
3240 BC Zbudowałem Wyrocznię. Z Wyroczni wziąłem Obróbkę Żelaza. -Podjąłem decyzję o zjechaniu Portugalczyka AI. Po przyjrzeniu się sytuacji widzę, że nie tylko nie będę na końcu stawki, ale mogę tu stworzyć najpotężniejszą cywilizację świata. Jak zjadę Jana to nie będę miał konkurenta do zajmowania terenów w dżungli, czyli tego eldorado. W moim zasięgu jest podbicie całej Afryki. Jeśli tego dokonam, to będę w stanie już podbić resztę świata. Ale do tego potrzebuję sojuszników w Azji i Ameryce. Tylko kto? Paweł jest zbyt ambitny, Rychu może mieć zbyt dużo sojuszów, Bobek jest pacyfistą, Cent? Centurion najlepiej się nadaje, jest młody i odważny. W Ameryce jest większy problem. Lechu odpada, bo to jest ten, którego bym miał tam podbijać. Didi najbardziej mi pasuje, ale za mocno się wikła w sojusz z Lechem i może mu być trudno później się wycofać. Może domel? Ale czy Amerykę będę w stanie podbić? Tam może być zbyt daleko na desanty. W dodatku już się dogadują co do zjechania Rzymu, więc też tam mogą nieźle urosnąć.

Damroka (Celtowie) 2008-09-28 01:04:24
2800 bc Rozpocząłem wojnę z Janem II. - Hehe, Jaśko jest prawie bezbronny. Z wykresu wynikało, że tak bardzo nie odstaje ode mnie, a tymczasem jak do niego wszedłem to w Lizbonie były 2 łuki a w Porto 1 łucznik. Ja dysponowałem 6-cioma galijskimi wojami, 2-ma axami i 3-ma rydwanami, nie licząc worriorów w miastach i w szerokim świecie.

Damroka (Celtowie) 2008-09-28 01:14:52
2760 bc Zdobyłem dwa miasta Portugalczyka - No, trochę się zagotowałem, bo straciłem dwóch pierwszych galijskich wojów przy ataku na Lizbonę, a miały 60 i 70% szans, a w dodatku Jaśko w Lizbonie wyciął trzeciego łucznika. Jednak potem poszło już bez problemów. W Porto był tylko jeden łucznik i zdobyłem je dwoma rydwanami, bo pierwszy padł. Mam jednak teraz wątpliwości czy nie za szybko zaatakowałem Jaśka. Za zdobycie jego miast dostałem grosze. NIe wystarczy mi tej kasy żeby dojechać do pisma, a gdzie dopiero Kodeks. Cholera będzie ciężko. Muszę zasiedlać dżunglę, gdzie są 3 gemsy. Mam nadzieję że nie zbankrutuję. Nie mam jeszcze potery :P Zacząłem uśmiercać swoich worriorów w dalekich krajach, aby zmniejszyć koszty utrzymania. Nie wesoło z tą kasą.

Damroka (Celtowie) 2008-10-02 15:27:56
2520 bc Wojna z Janem wciąż trwa. - Trochę się wpieprzyłem z podbojem Jana, bo mam kompletną zapaść finansową. Jego miasta kosztują mnie mnóstwo kasy a nie ma z nich żadnego pożytku. W tej chwili mam naukę na zero, a mimo to -2 złota straty na turę. Jedyne dobre z tego całego podboju jest to, że Jan jest w jeszcze większej ruinie, bo te miasta które mu zostawię, nie mają żadnego jedzonka, same plainsy i nic do kasy. Nie będzie więc dla mnie konkurentem do zajmowania miejscówek w Afryce. Trudniejsza sprawa jest z Chińczykiem na południu. Mam nadzieję że nie zdąży zająć zbyt dużego terenu. Za 8 tur będę miał proroka, więc powoli będę się odbijał od dna, bo już ma 4 miasta buddyjskie i rozprzestrzeniam dalej. Niestety przez te problemu finansowe, wizja podboju świata oddala się.

Damroka (Celtowie) 2008-10-14 00:19:05
2120 BC Wybudowałem Cud Reigijny Mahabodhi - Ale mam serię nieszczęść. Aż mnie skręca z rozpaczy. Straciłem 3 roboli na łuczniku rambo, który powalił mojego wojownika galijskiego w dżungli. Tych trzech roboli budowało kopalnię na gemsie, który był pokryty dżunglą. Teraz zamiast szybkiego podłączenia muszę jeszcze roboli dorobić co mnie oczywiście spowolni. Fuck, nie mogę tego przeżyć. Pieprzony random. W dodatku ten idiota Portugalczyk dostawił kolejne miasto, ale tak tragicznie, że mnie krew zalewa. Mogłem nie kończyć tej wojny tylko pilnować jego poczynania, a teraz będę musiał się pieprzyć z tym miastem, bo spalić nie można. W każdym razie doigrał się i jak stanę finansowo na nogi to znowu mu wpieprzę, bo tylko kaszanę tu odpieprza.

Damroka (Celtowie) 2008-10-27 13:34:15
1560 BC - cud religijny przynosi już spore efekty. W tej chwili daje mi 15 monet na turę, a ja mam tylko 7 miast. Gdyby nie ta kasa, to bym poległ finansowo. Bardzo mocno dała mi się we znaki strata tych 3 roboli. Miałem wtedy wszystkich worków 6 szt i zamierzałem ich jeszcze dorobić, więc gdy zostały mi tylko 3 to musiałem zostawić prawie wszystko i wycinać nowych roboli. Powoli wychodzę na prostą, jednak gdyby nie ta wpadka to moja ekspansja byłaby dużo większa i nie byłoby takiej sytuacji, że w głębi Afeyki pojawiło się miasto barbów oraz Portugalczyk robi ponowny spam miastami. No nic to, trzeba dostosować taktykę do zmieniających się warunków. Za chwilę łyknę to miasto barbów, a następnie zacznę się przygotowywać do kolejnej Kampanii Portugalskiej i spróbuję przejąć wszystko co ma w Afryce. A ma obecnie 6 miast, w tym w Afryce 5 i zapieprza kolejnym setem. Więc do przejęcia będę miał 6 miast. Stolicę mu pewnie zostawię w Azji mniejszej i może jeszcze jednoo miasto, bo nie widzę koło niego żadnego jedzonka. Później przyjdzie czas na Chińczyka. Trochę mnie niepokoi, bo zajął na wchodzie Afryki tereny z gemsami i zaczyna coraz lepiej sobie radzić z kasą. Rośnie mi pod bokiem spora potęga.

Damroka (Celtowie) 2008-10-27 18:05:52
1520 BC - zaraz mnie szlag trafi. Co ten Portugalczyk wyprawia. Kto to widział, żeby tak beznadziejnie miasta stawiać. Ten idiota postawił kolejne miasto bez żarcia. Właściwie to oprócz stolicy, czyli w sześciu Afrykańskich miastach tylko 2 mają po jednej kukurydzy, reszta kest bez żarcia. No w jednym są jeszcze 3 winka, co doda jakąś kromkę, ale ogólnie to jest beznadzieja. Przecież jak go podbiję to będzie prawdziwa mordęga, żeby te miasta jakoś utrzymać. Kurna trzeba go powstrzymać, bo widziałem jeszcze jednego seta u niego. To jakaś masakra.

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum