www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jeste nowy? Kliknij tutaj!    Zgo gr Civ6     Zgos gr Civ5    Zgo gr Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMWISZ SI NA GR    Na ircu jest users osb. Zaaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Jaki poziom gry?
Author Message
krzyspkp 

xfire: pkprokop
starszy chory  Obibok – nie gra od 90 dni 
Posted: 2009-02-11, 22:51   Jaki poziom gry?

Witam wszystkich!!
jestem tutaj nowy i mam pytanie odnosnie tego na jakim poziomie gry gracie?
Czytam wasze forum i si? zastanawiam.
Gram z kumplami zazwyczaj na poziomie Emperor i jakos nie potrafie srtawiac za duzo miast.
W waszych wypowiedziach wyczytuje ze stawiaci ich sporo. W naszych grach zazwyczaj jest ich po 4 mo?e 5. Nigdy wiecej nie stawiamy. Zaznaczam ze chodzi o gry na 2 contynentach, bez compa- poziom emperor.
Ostatnio probowalem na singlu na tym poziomie postawic wiecej miast niz 6, ale zawsze zjhada mnie kasa. (chatki stawiam)
Postaw piwo autorowi tego posta

Beny 

xfire: fcbeny
Helped: 50 times
Piwa: 67/13
genera dywizji  Zoty order za specjalne zasugi - system Dyplo, PBEM, FFA, losujcy, civilopedia  Brzowy zlotowicz - 2 zloty  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo Mi 2  Przeycie w Dyplo - Dyplo4  Zoty gracz w demokracj - GwD1-admin  Zoty gracz w demokracj - GwD2 
Posted: 2009-02-11, 22:57   

Multi gramy na prince, za granic? graj? na noble :)

krzyspkp 

Posted: 2009-02-11, 22:59   

acha
A ja sie zastanawialem jak to mozliwe ze stawiacie tyle miast

krzyspkp 

Posted: 2009-02-11, 23:00   

ok
dzieki wielki
zaraz wchodze na civ single i zobacze jak sie stawia miasta na tym poziomie
:) .

domel 

xfire: domel11
Helped: 8 times
Otrzyma 8 piw(a)
genera brygady  Brzowy order za specjalne zasugi  Zoty zlotowicz - 8 zlotw  Srebrny sponsor KAC  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Obibok – nie gra od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeycie w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  Zoty gracz w demokracj - GwD1  II miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon 
Posted: 2009-02-11, 23:05   

krzyspkp wrote:
ok
dzieki wielki
zaraz wchodze na civ single i zobacze jak sie stawia miasta na tym poziomie
:) .

Na Emperorze tez sie da wi?cej stawia? miast. obecnie na tym poziomie gramy pbem i mam 10 miast a co niekt?rzy oko?o 20 wi?c wszystko le?y w s?dach i budynkach mno??cych kase.

krzyspkp 

Posted: 2009-02-11, 23:28   

hmm
musze po nauke do ciebie przyjsc :)

barnaba 

xfire: szczepionka
Helped: 2 times
major  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Obibok – nie gra od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo4  III miejsce w sezonie GOTM - III sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - III sezon Maxman 
Posted: 2009-02-11, 23:59   

Czesc
Tu graja na specyficznych ustawieniach
mysmy grali wczesniej na deity ale ich nie da sie przekonac do tego zbyt dygaja :)
Troche minie zanim sie przyzwyczaisz do spamowania miast zuwazysz tez pewnie brak balansu w nacjach na tym poziomie
Uwazaj bo beda cie chceili bic zulusem/hammurabim oczywiscie mowie o mapce LD mirror na kontynentach jest innaczej.
Jest duzo graczy i co chwile ktos nowy sie pojawia wi?c napewno znajdziesz kogos z kim mozna pocwiczyc.Na singlu lepiej nie cwicz szkoda czasu tylko si? ?le nauczysz.
A najlepiej zagraj sobie z kims teama np z domelem tak najszybciej mo?na sie nauczy? gra?.

random Random RANDOM :samobojca:
Last edited by barnaba on 2009-02-12, 00:01; edited 1 time in total  

Cola 
WTF?

xfire: cola0760
Helped: 10 times
Piwa: 3/43
genera dywizji  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Obibok – nie gra od 90 dni  Przeycie w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo3  Przeycie w Dyplo - Dyplo4  Wygrany jeden GOTM 
Posted: 2009-02-12, 09:19   

Barni.... ale ja doskonale wiem dlaczego Ty lubisz grac na deity
poprostu Ty stawiasz jedno miasto i huuuuuuuurrrrrrrrraaaaaaaaaaaaaa......... atak.... no to jak wyjdzie to OK, a jak nie to przeciwnik postawi 5 miast i po krzyku

na deity Ty nadal stawiasz 1 miasto a przeciwnik moze A? dwa :)

barnaba 

major  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Obibok – nie gra od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo4  III miejsce w sezonie GOTM - III sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - III sezon Maxman 
Posted: 2009-02-12, 10:07   

hehe tak bylo wlasnie jak gralismy z centem i gastonem :D oni spamowali miasta a ja budowalem armie a pozniej im palilem nadwyzki i swoje dostawialem :P
Zupelnie inna taktyka jest na deity duzo nowych mozliwosci sie pojawia ale nie bede sie o tym rozpisywal bo juz gdzies pisalem.

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 24/1
marszaek  Zoty order za specjalne zasugi  Zoty zlotowicz - 11 zlotw  Brzowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwicej rozegranych gier  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Obibok – nie gra od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeycie w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2009-02-12, 10:15   

Wy?szy poziom trudno?ci powoduje ?e masz mniejszy bonus do zadowolenia :zadowolenie: zdrowia :zdrowie: i masz wy?sze koszty utrzymania. Wi?c na wy?szych poziomach musisz szybciej dba? o pod??czanie zasob?w zdrowotnych i uszcz??liwiaczy i bardziej dba? o wp?ywy do bud?etu. Ale to bez sensu moim zdaniem bo na poziomie szlachcic (noble) miasto kt?re nie jest stolic? mo?e mie? tylko 4 pracuj?cych ludzik?w o ile nie pod??czysz ?adnego rozweselacza. Na wy?szych poziomach b?dzie tych ludzik?w jeszcze mniej - no mo?e to i kogo? bawi, ale moim zdaniem poziom ksi??? (prince) na kt?rym gramy wystarcza :)

barnaba 

Posted: 2009-02-12, 11:05   

Mnie to bawi :D bardziej trzeba dbac o miasta i wiecej jest kombinowania no i odpadaja absurdalne tachniki nadmiernej scinki albo zylowania,Wycinanie lasow tez nie jest ju? takie oczywiste.
Byla na ten temat dyskusja i jakos sie nie przekonalismy dalej uwazam ze dla samego balansu nacji lepiej jest grac na deity.
Naszcz??cie sa mapki ubogie gdzie z wszystkim trzeba sie liczyc i trzeba ostro kombinowac (wtedy jest prawie jak deity)
Wiele osob jak widzi taka mapke wpada w panike i chce od nowa losowac zupelnie tego nie rozumiem.

krzyspkp 

Posted: 2009-02-12, 11:43   

hej Barnaba
Bardzo chetnie zagram z toba na Deity, zobacze jak sie gra na tym poziomie. :)

barnaba 

Posted: 2009-02-12, 11:49   

Super ciekawe jak mi pojdzie bo juz ostro zepsuty jestem przez poziom prince.
zainstaluj sobie xfire i dodaj liste uzytkownik?w albo popro? zeby cie ktos dodal do klubu to bedzie szybciej.Dzieki temu szybko sie umowimy na gre.
Pamietam ze jedna osoba z kaca si? zgodzi?a i ze mna zagra?a ale to by? Pawe? i sie skonczylo tragicznie dla mnie.

pawelt 

Helped: 12 times
Piwa: 8/28
genera brygady  Brzowy zlotowicz - 1 zlot  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Obibok – nie gra od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo2  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  I miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2009-02-12, 11:59   

ja tam mog? i gra? na deity, wtedy mo?na ka?dej jednostce w?asn? nazw? nada?, bo wiele ich nie b?dzie :P
Ale to ma sw?j klimat, bo si? bardziej do nich przyzwyczajasz.
No i pa?stwo nie rozrasta si? w zab?jczym tempie i mo?na wreszcie kontrolowa? ruchy roboli :)
No i techy nie b?d? szala?y. Wreszcie bedzie mo?na si? uczciwie poklepa? axami, bez widma katapek za kilka tur.

Dla mnie ok, kiedy gramy?
Mo?e nawet jaki? team, lub ffa?

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version