www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Jaki poziom gry?
Author Message
krzyspkp 

xfire: pkprokop
starszy chorąży  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2009-02-11, 22:51   Jaki poziom gry?

Witam wszystkich!!
jestem tutaj nowy i mam pytanie odnosnie tego na jakim poziomie gry gracie?
Czytam wasze forum i się zastanawiam.
Gram z kumplami zazwyczaj na poziomie Emperor i jakos nie potrafie srtawiac za duzo miast.
W waszych wypowiedziach wyczytuje ze stawiaci ich sporo. W naszych grach zazwyczaj jest ich po 4 może 5. Nigdy wiecej nie stawiamy. Zaznaczam ze chodzi o gry na 2 contynentach, bez compa- poziom emperor.
Ostatnio probowalem na singlu na tym poziomie postawic wiecej miast niz 6, ale zawsze zjhada mnie kasa. (chatki stawiam)
Postaw piwo autorowi tego posta

Beny 

xfire: fcbeny
Helped: 50 times
Piwa: 60/13
generał dywizji  Złoty order za specjalne zasługi - system Dyplo, PBEM, FFA, losujący, civilopedia  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Złoty gracz w demokrację - GwD1-admin  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2009-02-11, 22:57   

Multi gramy na prince, za granicą grają na noble :)

krzyspkp 

Posted: 2009-02-11, 22:59   

acha
A ja sie zastanawialem jak to mozliwe ze stawiacie tyle miast

krzyspkp 

Posted: 2009-02-11, 23:00   

ok
dzieki wielki
zaraz wchodze na civ single i zobacze jak sie stawia miasta na tym poziomie
:) .

domel 

xfire: domel11
Helped: 8 times
Otrzymał 8 piw(a)
generał brygady  Brązowy order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 8 zlotów  Srebrny sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  Złoty gracz w demokrację - GwD1  II miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon 
Posted: 2009-02-11, 23:05   

krzyspkp wrote:
ok
dzieki wielki
zaraz wchodze na civ single i zobacze jak sie stawia miasta na tym poziomie
:) .

Na Emperorze tez sie da więcej stawiać miast. obecnie na tym poziomie gramy pbem i mam 10 miast a co niektórzy około 20 więc wszystko leży w sądach i budynkach mnożących kase.

krzyspkp 

Posted: 2009-02-11, 23:28   

hmm
musze po nauke do ciebie przyjsc :)

barnaba 

xfire: szczepionka
Helped: 2 times
major  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo4  III miejsce w sezonie GOTM - III sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - III sezon Maxman 
Posted: 2009-02-11, 23:59   

Czesc
Tu graja na specyficznych ustawieniach
mysmy grali wczesniej na deity ale ich nie da sie przekonac do tego zbyt dygaja :)
Troche minie zanim sie przyzwyczaisz do spamowania miast zuwazysz tez pewnie brak balansu w nacjach na tym poziomie
Uwazaj bo beda cie chceili bic zulusem/hammurabim oczywiscie mowie o mapce LD mirror na kontynentach jest innaczej.
Jest duzo graczy i co chwile ktos nowy sie pojawia więc napewno znajdziesz kogos z kim mozna pocwiczyc.Na singlu lepiej nie cwicz szkoda czasu tylko się źle nauczysz.
A najlepiej zagraj sobie z kims teama np z domelem tak najszybciej można sie nauczyć grać.

random Random RANDOM :samobojca:
Last edited by barnaba on 2009-02-12, 00:01; edited 1 time in total  

Cola 
WTF?

xfire: cola0760
Helped: 10 times
Piwa: 4/43
generał dywizji  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Wygrany jeden GOTM 
Posted: 2009-02-12, 09:19   

Barni.... ale ja doskonale wiem dlaczego Ty lubisz grac na deity
poprostu Ty stawiasz jedno miasto i huuuuuuuurrrrrrrrraaaaaaaaaaaaaa......... atak.... no to jak wyjdzie to OK, a jak nie to przeciwnik postawi 5 miast i po krzyku

na deity Ty nadal stawiasz 1 miasto a przeciwnik moze AŻ dwa :)

barnaba 

major  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo4  III miejsce w sezonie GOTM - III sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - III sezon Maxman 
Posted: 2009-02-12, 10:07   

hehe tak bylo wlasnie jak gralismy z centem i gastonem :D oni spamowali miasta a ja budowalem armie a pozniej im palilem nadwyzki i swoje dostawialem :P
Zupelnie inna taktyka jest na deity duzo nowych mozliwosci sie pojawia ale nie bede sie o tym rozpisywal bo juz gdzies pisalem.

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 20/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2009-02-12, 10:15   

Wyższy poziom trudności powoduje że masz mniejszy bonus do zadowolenia :zadowolenie: zdrowia :zdrowie: i masz wyższe koszty utrzymania. Więc na wyższych poziomach musisz szybciej dbać o podłączanie zasobów zdrowotnych i uszczęśliwiaczy i bardziej dbać o wpływy do budżetu. Ale to bez sensu moim zdaniem bo na poziomie szlachcic (noble) miasto które nie jest stolicą może mieć tylko 4 pracujących ludzików o ile nie podłączysz żadnego rozweselacza. Na wyższych poziomach będzie tych ludzików jeszcze mniej - no może to i kogoś bawi, ale moim zdaniem poziom książę (prince) na którym gramy wystarcza :)

barnaba 

Posted: 2009-02-12, 11:05   

Mnie to bawi :D bardziej trzeba dbac o miasta i wiecej jest kombinowania no i odpadaja absurdalne tachniki nadmiernej scinki albo zylowania,Wycinanie lasow tez nie jest już takie oczywiste.
Byla na ten temat dyskusja i jakos sie nie przekonalismy dalej uwazam ze dla samego balansu nacji lepiej jest grac na deity.
Naszczęście sa mapki ubogie gdzie z wszystkim trzeba sie liczyc i trzeba ostro kombinowac (wtedy jest prawie jak deity)
Wiele osob jak widzi taka mapke wpada w panike i chce od nowa losowac zupelnie tego nie rozumiem.

krzyspkp 

Posted: 2009-02-12, 11:43   

hej Barnaba
Bardzo chetnie zagram z toba na Deity, zobacze jak sie gra na tym poziomie. :)

barnaba 

Posted: 2009-02-12, 11:49   

Super ciekawe jak mi pojdzie bo juz ostro zepsuty jestem przez poziom prince.
zainstaluj sobie xfire i dodaj liste uzytkowników albo poproś zeby cie ktos dodal do klubu to bedzie szybciej.Dzieki temu szybko sie umowimy na gre.
Pamietam ze jedna osoba z kaca się zgodziła i ze mna zagrała ale to był Paweł i sie skonczylo tragicznie dla mnie.

pawelt 

Helped: 12 times
Piwa: 8/28
generał brygady  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo2  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  I miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2009-02-12, 11:59   

ja tam mogę i grać na deity, wtedy można każdej jednostce własną nazwę nadać, bo wiele ich nie będzie :P
Ale to ma swój klimat, bo się bardziej do nich przyzwyczajasz.
No i państwo nie rozrasta się w zabójczym tempie i można wreszcie kontrolować ruchy roboli :)
No i techy nie będą szalały. Wreszcie bedzie można się uczciwie poklepać axami, bez widma katapek za kilka tur.

Dla mnie ok, kiedy gramy?
Może nawet jakiś team, lub ffa?

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum