www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jeste¶ nowy? Kliknij tutaj!    Zgło¶ grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgło¶ grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Closed by: LDeska
2008-11-25, 16:04
Pakt "OSTATECZNA ROZGRYWKA II" (Cola)
Author Message
LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 13/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Br±zowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2008-11-24, 14:22   Pakt "OSTATECZNA ROZGRYWKA II" (Cola)

Pakt numer 19, założony 2008-07-05 18:50:25 przez Cola (ColaLandia)

Nazwa paktu: OSTATECZNA ROZGRYWKA II

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: Cola
Damroka
LDeska
Mareck
pawelt

Cola (ColaLandia) 2008-07-05 18:50:44
pawelt 2008-07-05 13:37:02 zrób nowy i skopiuj wszystko co tu jest Cola 2008-07-05 11:13:25 a jak sie zaprasza do istniejacego juz paktu?? :/ pawelt 2008-07-05 10:46:50 no to jedziem :) . Róbta katapy, ja robię samych rycerzy/kisynierów, leszek to samo. Jak dojdę do strzelców robię kolejny GA (muszę mieć 2 wielkich) i zmieniam na nationhood i draftuję strzelców. Leszek robi flotę i też draftuje muszkiety na maxa. ps. trzeba by tu chyba zaprosić leszka i marecka? ps2. proponuję zacząć eksterminację od damiana i larego. Cola 2008-07-05 10:36:50 ależ Pawle... niedoceniasz mnie :) TY IDZIESZ PO KAWALERIE i za niedlugo bedziesz ją miał :) pawelt 2008-07-05 10:27:15 ps. do kavalerii teokracja nie potrzebna. wystarczą stajnie. pawelt 2008-07-05 10:16:29 ps. do kavalerii teokracja nie potrzebna. wystarczą stajnie. pawelt 2008-07-05 10:11:18 trzeba to przemy�leć, ale pomysł mi się podoba :) Ja mogę i�ć na cało�ć i rozstrzygnąć to do końca wakacji, bo pó�niej nie będę miał za dużo czasu na civkę. Trzeba się zastanowić w co pójdzie bombel. Jak pójdzie w kawalerię to może być ciężko. Szkoda też, że ja jednak nie poszedłem w kavalerię, bo bym już ją miał. Można by teraz nadrukować na maxa rycerzy i ich upgraydować na kavalerię i można by chyba olać kreml. Wg mnie jak ja idę w kawalerię, to leszek niech idzie po galeony, lub na odwrót, bo ja do astro mam blisko. Poza tym trzeba to zrobić jak najszybciej i w największej tajemnicy, bo szpiegują nas na maxa. Jakie� zmyłki by się przydały :) . Jak kto� z nas będzie miał astro, to oni będą musieli dużo woja dodrukować na obronę wszystkich portów. Jak leszek, darek i mareck się zgodzą na tą opcję, to zaczynamy dokładnie obmy�lać co i jak robimy dokładnie. Cola 2008-07-05 09:46:23 Zakładam kolejny pakt, bo trzeba omówic końcówkę gry. Ta wła�nie wkroczyła w decydująca fazę i jesli mamy co� zrobić to teraz jest idealny moment. Wiadomo, że Bombla zatrzymac sie nie da. Nie da sie tez mu kroku dotrzymać, bo Pawłowi skończą się złote wieki. W końcu Bombel dojdzie do statku i nawet je�li bedzie się dało trzymac Bombla w techach to w produkcji wykosi wszystko i będzie tak czy siak po ptokach. Nie wiem czy interesuje Pawła lub kogokolwiek z nas przegrana "o włos" skoro to nadal przegrana ;) Wymysliłem plan i chciałbym Wam go przedstawić. Jest to plan z tych "wóz, albo przewóz" ...ale z drugiej strony jak przegrywac to z kretesem, a jak wygrywać to spektakularnie :) Mój pomysł : postawić na Universal, a zrobic to tak : - każdy z nas musi miec inzynierię i teokracje i móc produkować katapki (to juz prawie jest, bo ja inzynierie koncze, a Damroka idzie do niej (o Pawle nie wspominam)a teologie wymyslimy chyba szybko? - Paweł wynajduje kawalerie, grenadierów i demokracje oraz astro i musi dojsc do komunizmu i postawic Kreml... przechodzi na universal i free speech i kupuje banki oraz baraki w kazdym miescie - ja rozprzestrzeniam buddyzm do teokracji by kazdy mial we wszystkich miastach i na dwoch promocjach wypuszczal wojo - Darek i ja robimy sobie po 1 wielkim na zloty wiek i produkujemy TYLKO katapki... nauke dajemy na 10% (niech cos sie zbiera, bo szkoda bibliotek :) ) a cala kase przekazujemy Pawlowi, ktory (z bankami i barakami) produkuje (a tak naprawde kupuje) tylko kawalerie, greny i strzelcow oraz galeony w portach - tak kupiojne wojo wysylamy na front i probujemy przelamac linie - mysle, ze by sie udalo spokojnie :) moze byc tez opcja bez teokracji i buddyzmu i bez komunizmu i Kremla - to wszystko do przedyskutowania - zyskalibysmy czas, a stracimy promocje jednostek i wlasciwosci Kremla teraz wazna kwestia : co ma robic Pawel po wynalezieniu tych techow? Czy tez ma zbierac kase z nami czy ma isc w techy? jesli pojdzie w techy to niestety my we dwojke (Darek i ja) nie damy rady zebrac tyle kasy, zeby co ture z kazdego miasta wypuszczac jednostke (to bedzie jakies 20 jednostek na ture!!! Popatrzcie jaka miazga :) ) Jednak jesli bedzie Pawel szedl po techy to z czasem bedzie mozna udoskonalac wojo o czolgi, nuki itp) Do tego, zeby pawel mogl isc nadal w techy, a my zebysmy zebrali gotowke na 20 jednostek na ture potrzebny nam Leszek, Mareck i kazdy kto chetny do zbierania kasy :) Nie wiem tylko jak ambicje kolegow? Czy przelkneliby takie akcje :) W przeciwnym razie Pawel musialby tez kase zbierac i przestac gonic w techach i nie byloby wyjscia awaryjnego juz. mam nadzieje, ze wszystko jasne? teraz pora to tylko przedyskutowac... nie wiem czy sie uda (uwazam, ze plan ma spore szanse powodzenia) ale napewno adrenalinka by skoczyla :) REASUMUJĄC : - Paweł wynajduje odpowiednie techy, przechodzi na universal, buduje (kupuje) za naszą kasę (i/lub swoją) flote + wojo - my zbieramy kase i produkujemy tylko katapki - atakujemy Petera przez morze, a reszte przez ląd :) -------------------------- jedyny minus (ale za to dosc powazny) jest taki ze zapewniamy (jesli akcja sie uda) zwyciestwo Pawlowi, bo On bedzie szedl w techach podczas gdy reszta bedzie stala z tylu.... natomiast jesli Pawel bedzie z nami zbieral kase to po wygranej tego planu mamy wszyscy wciaz szanse jednak gdy plan nie wypali to nie ma juz planu B :) sorry za te dlugosci :)

Cola (ColaLandia) 2008-07-05 18:51:09
to juz jest ten nowy z dodanym Leszkiem i Mareckiem

Cola (ColaLandia) 2008-07-05 20:47:25
Rozmawiałem z Pawłem przez tel i uważam, że tylko w przypadku wykorzystywaniu universal ma to szanse powodzenia, bo tak to bedzie jak dotychczas... tu potrzeba poteżnego przełamania, bo nic innego nie ruszy... a i to nie wiadomo czy pomoże :)

Cola (ColaLandia) 2008-07-06 08:39:22
pytania zasadnicze : 1) ile tur do astronomii ma leszek? 2) ile tur do astro ma Paweł, ale przy założeniu, ze najpierw dojdzie do strzelców i grebadierów, a potem astro? 3) ile tur do inzynierii ma Darek? 4) czy Mareck ma inzynierie, a jesli nie to ile do niej? jak bede mial odpowiedzi to napisze Wam dokładnie jak ja to widze

pawelt (paweltLandia) 2008-07-06 11:31:48
więc robimy tak: Darek, cola i mareck robią tylko katapy. Techy jakie potrzebują to inżynieria. Pó�ńiej zbierają tylko kasę. Ja i ty robimy na razie tylko rycerzy. Ty potrzebujesz prochu, inżynierii i nacjonalizmu. Po tym tez zbierasz tylko kasę. Na razie budujemy tylko rycerzy i trochę galerek. Olewamy wszystkie inne rzeczy. Chyba że kończą sie gdzie� baraki, stajnie, czy ku�nie lub markety (dobry budynek do draftowania). Jak przejdziesz na nationhood draftujesz muszkiety i jak co� będę je upgraydował na strzelców. Draft to 3 łebków niezadowolonych na 10 tur (pó�niej na 20 tur - tak jak ze �cinką łebków), jeden łepek mniej, a miasto musi mieć rozmiar min 6. Można zdraftować 5 jednostek na turę, więc całkiem sporo. Ja kawalerię będę miał w ok 6 tur. Pó�ńiej idę po astro (może uda się z wielkich), demokracji (równouprawnienie i kupowanie dodatkowo kawalerii), grenadierów (akademie wojskowe dodatkowo - mam 3 generałów) i do kremla. Wy wszyscy dajecie mi kasę na upgrade na kawalerię, a pó�niej na kupowanie kawalerii (wcze�niej może banków). Dajecie mi też wszystkich wielkich (prócz proroka dla ciebie) na techy lub GA. Robimy upgrade na galeony i palimy porty jakie się da (petera i bombla). Na lądzie zobaczymy, czy będziemy atakować od dołu, czy góry, czy i tu i tu. Ja GA mam jeszcze 7 tur. Teraz odpalę jeszcze z 2 wielkich kolejne 12 tur. Czemu ta cała akcja? Bo to jedyny moment, kiedy będziemy mieli chwilową przewagę. Bombel idzie do kawalerii i też będą upgraydowali. Peter i bodek na razie mają zapa�ć, ale za jakie� 50 tur się odbiją i już się ich nie zatrzyma. Ja po wakacjach będę miał mniej czasu na dyplo, więc wolałbym to teraz rozstrzygnąć. My�lę, że za 50 tur będzie wszystko jasne, czy dali�my im radę czy nie. Nawet jak zjedziemy tylko pontiego, larego czy damiana, to już będzie dobrze, bo stosunek sił się zmieni. A jak nie, to no cóż. Skończy się jak dyplo 2. Peter i bombel się zbunkrują i nie będą atakować się na wzajem. Jeden pójdzie w statek, drugi w zwycięstwo kulturowe i tyle.

pawelt (paweltLandia) 2008-07-06 11:54:11
Ja mam 5 tur do strzelców i 1 do kawalerii. Z naukowców mogę odpalić techy tak: 1. chemia (potrzebna do grenadierów) 2. metody naukowe (do fizyki i kremla) 3. astro Jakbym nie miał inżynierii to mógłbym odpalić naukowca od razu na astro. Mając dodatkowo fizykę (kolejny naukowiec) i stal (armaty) mogę i�ć po artylerię! Tak więc dobrze by było jakby�cie też maksowali wielkich, szczególnie naukowców. Ja i tak musze i�ć po astro (do fizyki), więc leszek niech sobie daruje astro może.

Damroka (DamrokaLandia) 2008-07-06 21:30:59
Plan mi się podoba. Będę wyciskał ze swojego państwa ile się da, żeby ten plan wesprzeć. Inżynierię mam za 6 tur, a wielkiego (na 92% naukowca) za 5 tur i przekazuję do Pawła.

LDeska (Kaszeby) 2008-07-07 11:43:26
Mi się plan też podoba, wchodzę w to. W najgorszym wypadku będziemy mieć niezłą zabawę, a jak wypali to byłby majstersztyk :) Ja w 2 tury robię Filozofię (została jedna tura jeszcze), potem Nacjonalizm. Proch i Inżynierię już mam. Teokracji nie potrzebuję bo stajnie pobuduję. Buduję już wojsko w prawie wszystkich miastach, w reszcie dokończę budynki i robię potem samo wojsko. Zagadam MArka żeby tu się wpisał też.

pawelt (paweltLandia) 2008-07-07 11:54:36
jest jeszcze problem morza wewnętrznego. O ile o zewnętrzne możemy powalczyć, to o wewnętrzne już nie. Oni maja dużo portów i jak zaczęli budować galere to nic już nie zrobimy. Będą mogli nas blokować np 20 galeonami. Wg mnie główny atak musi i�ć po wewnętrznym pier�cieniu, żeby porty im popalić kawalerią. Bombel może astro wziąć w każdej chwili z naukowca. Zbiera też kasę (520 na turę, ja mam 580 kasy na turę lub 1000 nauki), ale peter ma już ponad 2tys kasy. Jest jeszcze sprawa, kto będzie operował wojem. Ja i leszek będziemy draftowali, więc niezadowolenie z wojny będzie dla nas dodatkowym obciążeniem. Na morzu zewnętrznym proponuję oddać galeony z wojem damroce i mareckowi, niech palą co się da. Jednostki lądowe też im i jeszcze coli.

Damroka (DamrokaLandia) 2008-07-07 22:46:30
Wojo tu już by się przydało, bo Damian podjechał mi pod samą granicę dwoma armiami, po dwadzie�cia kilka jednostek w każdej. Głównie słonie, mace i katapy.

Damroka (DamrokaLandia) 2008-07-07 23:19:39
Wojo tu już by się przydało, bo Damian podjechał mi pod samą granicę dwoma armiami, po dwadzie�cia kilka jednostek w każdej. Głównie słonie, mace i katapy.

Damroka (DamrokaLandia) 2008-07-07 23:19:42

pawelt (paweltLandia) 2008-07-08 11:42:48
Za 2 tury mam strzelców. Robię draft i podsyłam ci darek. Za kolejną turę mam kawalerię i to co mogę upgrayduję. TRochę rycerzy już idzie. Więc może odpu�c miasta graniczne i ustalmy (na screenach) linię obrony, bo nie wiem gdzie mam wojo podsyłać. Mam 1300 kasy z merchanta, więc na razie spoko z kasą. Ale jak możecie to dawajcie mi jak najwięcej, będzie na upgrade rycerzy. Czy po kawalerii mam i�ć po grenadierów? (po akademie wojskowe? - mam 3 generałów), czy może astro? (bombel nie ma nawet kompasu), czy może po demokrację? Co z mareckiem?

pawelt (paweltLandia) 2008-07-08 12:14:02
za 2 turę będę miał co turę 5 strzelców, za 4 tury powinienem mieć ok 10 kawalerii i co turę ze 3 kolejne. Tylko dawać mi kase! :)

Cola (ColaLandia) 2008-07-08 19:19:58
do grenów, a potem do demokracji i dopiero potem astro PS kasa jak ukoncze inzynierie... nie zapominaj ze wydalem juz na Ciebie ... oto moje notatki :) zloto dla Pawla Cola tura 120 - 200 szt 121 - 83 122 - 133 123 - 134 125 - 173 126 - 217 127 - 179 128 - 180 Damroka tura 121 - 120 złota 123 - 160 125 - 20

pawelt (paweltLandia) 2008-07-08 22:41:18
jak przeżyjemy to oddam w naturze ;) ...tj mogę ogródek skopać, ewentualnie z psem wychodzić :)

pawelt (paweltLandia) 2008-07-12 08:47:19
Cola, darek, czemu nie dajecie mi kasy?? Muszkiet i rycerz czekają na granicy na upgrade. Do tego zwolniłem w techach. Bombel idzie po astro! Wysyłam szpiega na karawelce, żeby zobaczyć czy nie robi floty od zewnętrznej strony. Od wewnętrznej nic już chyba nie zrobimy, bo nawet nie mam miasta wewnątrz, żeby co� upgraydować. Poza tym bombel też zaczął draftować strzelców.

Damroka (DamrokaLandia) 2008-07-12 12:00:43
Paweł lepiej będzie jak przekażesz tego muszkieta i rycerza, bo się przydadza na ilo�ć, po zmiękczeniu katapami. Ja mam naukę na 10% ustawioną, żeby nie rezygnować całkowicie z akademii i bibliotek. Tylko że przychód mam niewielki obecnie.

pawelt (paweltLandia) 2008-07-12 18:22:50
Darek, ale co ty chcesz jeszcze wymy�lać? i to na 10%? Teraz trzeba maxować wojo. Ostateczna rozgrywka się zaczęła. Bombel draftuje strzelców, upgrayduje kawalerię. Wszystko na jedną kartę trzeba postawić. W każdej chwili możemy się desantu spodziewać, więc czas gra pierwszorzędną rolę.

Damroka (DamrokaLandia) 2008-07-13 00:48:05
alfabet wymy�lam, zostało mi 6 tur na tych 10%. Mógłbym jakiego� szpiega zrobić, do LArego wysłać, bo �lepy jestem, nie wiem co się dzieje za granicą.

Damroka (DamrokaLandia) 2008-07-13 00:50:41
Dzisiaj Lary mnie zaczepił na x i proponował rozejm :) Chciał oddać miasto i zapłacić rekompensatę za to drugie spalone :)

pawelt (paweltLandia) 2008-07-13 09:17:23
Jakby dał 1000 kasy to by można było my�leć. Na pewno nie możesz z nim pokoju pospisywać, bo ucieknie armią do siebie, a bombel mu strzelców pode�le już go nie ruszymy. Rozejm możesz dać, ale zanim ucieknie armią, to trzeba go ponownie atakować! Ale nadal wg mnie ten cały atak larego i damiana na damrokę to jest zasłona dymna przed jakim� innym uderzeniem (prawdopodobnie z morza) bomblowej kawalerii i strzelców.

pawelt (paweltLandia) 2008-07-13 09:40:15
ps. Darek, podrzucaj nam screeny z walk. Będziemy filizofować nad optymalizacją walk, a ty będziesz to sprawdzał w praktyce :) Dla mnie to najciekawsza czę�ć civki.

Cola (ColaLandia) 2008-07-13 19:15:59
masz ci los... to masakra jakas jest.. :( w sumie nie mam pojęcia jak to rozegrać, bo jak sie nie obrócę tak dupa zawsze z tyłu :( Peter zebrał mase kasy, Bombel idzie w astro (no chyba, że sprawdza czy Paweł astro nie ma, ale to widac w techach) Jak wjadą na tyły 40 galeonami to się nie pozbieramy :) Wtedy cała akcja z Damianem i Larym i Pontim nie ma sensu nie wiem co planuje Leszek, ale ta współpraca nie wygląda najlepiej... podesłał 4x rycerzy i chce upgrade na kawalerie, a kasy nie dal :( (napisalem ze chce forse = 440 zlota) Bombel wjedzie i od przodu i od tyłu... będzie to zmasowany atak (dlatego Lary chce pokój) uderzy jednoczesnie Damian, Lary (ponownie) i Ponti, Anion, Peter, Bodek.... generalnie żeby pokrzyzowac szyki lub choć troche sie jeszcze pobawić powinni�my nie podpisywac pokoju z Larym i atakowac i Jego i Damiana by te Ich wypieszczone Państewka troszke przyciąć (zwłaszcza Larego) podobną akcję mozna przeprowadzić na północy z Pontim, ale do tego trzeba zdecydowania Leszka, a z tym widze jest trudno (czekamy w zasadzie na nieodzowne co uważam za błąd, bo nie staramy sie wyprzedzic ruchów przeciwnika) generalnie mam wrażenie, ze Leszek chciałby przejsć deczko obok tej akcji czyli niby jest "ZA" ale jak przyjdzie atak to sie wycofa z układu i postara sie z kims ułożyc prosząc o neutralnosć :) (może nie czyta jak jest na wczasach?? ;) )

pawelt (paweltLandia) 2008-07-14 09:20:39
Cola, spokojnie. Leszek pisał, że robi wszystko, to co miał. Idzie po nacjonalizm i zacznie wycinać muszkiety. Pisałem, że o zewnętrzne morze można powalczyć, o wewnętrzne niestety nie. Dlatego też my�lałem, że uda nam się przełamać front i przejąć miasta portowe damiana i pontiego, powycinać galere i samemu upgraydować (jakbym miał choć jeden port). Tyle, że bombel szybko ma tą kawalerię. Co najmniej o 10 tur. Wg mnie trzeba teraz masowo uderzać na larego i damiana i pontiego. Bombel będzie musiał czę�ć sił przerzucić do nich. Niestety to oni rozdają karty, mają we wszystkim przewagę, ale powalczyć jeszcze możemy :)

Cola (ColaLandia) 2008-07-15 12:24:13
prawda jest taka, ze ten pomysł głównie opiera sie na kasie i na US dlatego kase trzeba zbierac (ja juz zbieram) i efektywniejsze jest kupowanie całego woja nowego niz przezbrajanie obecnego (choc przy tym sie nie upieram) w kazdym razie kompletnie nie wiem co planuje Mareck... w dodatku leszek dal wojaki do przezbrojenia a kasy niet

Cola (ColaLandia) 2008-07-15 12:26:39
poza tym planowanie siadło :( nie wiem jak sytuacja u Darka z Larym... ile mu pozabijał? generalnie Damian stracił cała jedna armię.... Lary tez jedną lub nawet dwie... nie sądzicie, że powinnismy i�c za ciosem i kontratakowac zanim znów Bombel podesle wojo? ...zwlaszcza ze zostalo niewiele tur naszej przewagi technologicznej (teraz te ich slonie beda pękac jak tralala... a za chwile nie :( )

Damroka (DamrokaLandia) 2008-07-15 13:35:49
Sytuacja jest taka że i Lary i Damian siedzą u mnie. Według mnie powinienen wybić armię Larego do ostatniej sztuki, która jest na moim terenie i potem od razu cisnąć na jego miasta. Ewentualnie z chwilową przerwą na leczenie. Ale w poprzedniej turze Damian wszedł ponownie do mnie i zajął mi miasto. Co by znaczyło, że nie obawia się działań Coli. A ja wolałbym już nie wracać po armię Damiana, żeby ją wybić. Jadnak najprawdopodobniej będę musiał i to szybko zanim zagrozi pozostałym moim miastom.

Cola (ColaLandia) 2008-07-15 17:14:26
to masakra jaka� znowu :) sytuacja wyglada coraz gorzej, bo my zamiast wykorzystywac przewage sytuacyjna to tylko sie bunkrujemy/bronimy co przedluza agonie tylko :( Ponti/Anion nazbierali juz 104 jednostki i ciekawe co mamy zrobic? (w tym 30 katap) Tu na dole tez nic nie robimy :( poza tym, ze darek goni armie Damiana i Larego co i tak w dluzszej perspektywie nic nie da PS Dziwne to z tym atakiem Damiana. Czy Damian zdobył to miasto podwójnym ruchem? Bo przeciez miałes tam sporo woja Darek, a ja widze, ze Damian nie angazowal nawet polowy tego co ma i spokojnie bys zdarzyl i obronic i jedno i drugie miasto, a o wejsciu Damiana nawet nie wiedzielismy :( (znowu przeciez moglem jakis ruch wykonac w Jego strone, bąd� podesłac Ci jakies szybkie jednostki konne... no chyba, ze Ci turka przepadla?

Damroka (DamrokaLandia) 2008-07-15 20:46:42
żadna turka mi nie przepadła. Ja tam zostawiłem tylko 3 jednostki, bo mi brakowało na docięcie jednej armii Larego. A Damiana nie iwdziałem przy moich granicach, więc miasto mógł zająć jedynie konnicą. Ale teraz to już zrobił podwójny ruch po postawieniu dyplo, bo ja powinienem wej�ć przed nim. Jednak miasto zajął w poprzedniej turze, więc bez podwójnego ruchu.

Damroka (DamrokaLandia) 2008-07-15 21:59:52
Trochę jestem podłamany. Damian spalił mi to miasto. To miasto dawało nawięcej kasy i miałem tam akademię. Ech. chwilowo opadł mi zapał. Damian po spaleniu tego miasta wycofał się znomu do siebie. Spróbuję dopa�ć Larego, ale to też nie będzie takie łatwe. Wycofuje się już całym wojem.

Cola (ColaLandia) 2008-07-16 13:06:24
generalnie syf, bo bez tego miasta nie mamy szybkiej reakcji na Damiana :(

Cola (ColaLandia) 2008-07-16 20:58:25
no to własnie jest po grze Bombel wynalazł astro, Damianowi przybyły nowe jednostki od Bombla (kawaleria i strzelcy), a Ponti ma ponad 100 jednostek na granicy... generalnie nie mozemy zrobic NIC :( Damiana juz sie nie zaatakuje, Pontiego też, a Paweł powinien przestac nam dawac wojo i sie zbroić by sie zbunkrowac co tez nic nie da w dalekiej perspektywie, bo prowadzi do jednego Mam druga armie �wiata i gówno z nia mogę zrobić :(

Damroka (DamrokaLandia) 2008-07-16 22:16:47
Może powinni�my obmy�leć jakby tu umrzeć z fantazją. Np. atak na siebie nawzajem ;) nie, to jednak głupie. Trochę jeszcze pocisnę Larego, ale to pewnie już łabędzi �piew, bo daleko nie zajadę. A może Cola zostawisz pustą granicę północną i całą ekipę przerzucisz na południe. Co prawda zaraz stracisz północne miasta, ale może przełamiesz Damiana. No i mógłby� co� Konrad wycinać z niewolnictwa. Ja z mojego niedużego kraju sporo woja wyciąłem w krótkim czasie. Na dłuższą metę doprowadzisz do ruiny swój kraj, ale my tej mety daleko nie mamy.

LDeska

marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Br±zowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2008-11-24, 14:22   

Damroka (DamrokaLandia) 2008-07-17 00:30:10
Odbiłem moje miasto zajęte przez Larego. Armia Larego rozbita i wyparta z mojego terenu. Nie widzę jego państwa, ale prawdopodobnie jest prawie bez woja. Ciekawe czy uda mi się co� u niego zdobyć, czy może bombel zdoła go wesprzeć. A może Damian zostanie zmuszony do pomocy koledze i pojawi się okazja do działania dla Coli na tym froncie.

Cola (ColaLandia) 2008-07-18 09:16:41
spróbuj przeć na Larego i zobaczymy co Damian zrobi PS scinac raczej nie moge bo kasa zacznie spadac, a ta przeca potrzebna do naszego planu :)

Cola (ColaLandia) 2008-07-22 10:56:53
mam największą armie w paczku i co mam z tym zrobić?? :( połowa na górze, połowa na dole Ty Darek tez juz masz tego sporo chyba? Da rade pojechać gdzie� z tym? ...bo generalnie Damian trzyma skupione wszystko w jednym miescie i jakby mu to padło to potem miasta pozostałe padają bez niczego, a niestety juz ma 1 kawalerie i 1szt strzelca (a bedzie tego wiecej) Pawla wojo trzeba bedzie chyba zbierac teraz na wybrzezu przed atakiem Bombla

LDeska (Kaszeby) 2008-07-22 12:45:42
Ja dzisiaj wprowadziłem ustrój do poboru wojska i mogę do 5 na turę muszkietów sobie robić, co zrobiłem oczywi�cie :) wojsko zbieram i mam zamiar się przebić przez Aniona. Potrzebuję do tego katapek a najlepiej armat. Co tam się dzieje z moimi rycerzami co poszły na ulepszenie do Coli (miały i�ć do Pawła) ? Zagadam z Mareckiem o katapki i niedługo robię wjazd w Aniona...

LDeska (Kaszeby) 2008-07-22 12:56:22
Paktów nie czytałem na urlopie - rozumiem że kasy nie dostałe�... dam jak tylko wejdę do dyplo. Ja idę po strzelców w techach ale raczej się zatrzymam. Plan mam taki żeby przełamać Aniona i Pontiego a potem.. no cóż, po nas choćby i potop :D chyba tylko tyle można zrobić jak Bombel Bodek i Peter się skumali.

Cola (ColaLandia) 2008-07-22 12:57:27
Przezbroiłem tych rycerzy i ide tym do Ciebie, ale Mareck nie dał na to kasy (440 szt zł) Ciesze sie, ze wreszcie moze nastapic przebicie, bo ja tegho woja tez tam troche trrzymam :) (czesc ukryta zeby nie bylo widac) Dodam Leszku tylko, ze jest tam ponad 100 jednostek :)

Cola (ColaLandia) 2008-07-22 12:59:10
skoro masz juz nacjonalizm to ja juz bym kase zbieral leszku i do pawla a pawel idzie do demokracji i jazda z kupowaniem woja... trzeba zbierac kase bo inaczej LIPA straszliwa bedzie :)

LDeska (Kaszeby) 2008-07-22 15:44:09
Nie ma co się denerwować, to tylko gra :) ja co turę mam 5 muszkietów z poboru plus to co buduję. Marecka namawiam żeby mi dał katapki i za kilka tur się przebijamy, ok?

Damroka (DamrokaLandia) 2008-07-22 22:14:30
ja mam w tej chwili 3-cią armię na pączku. Przebijam się przez Larego. Spaliłem jego dwa miasta 10-tke i 1-ke. Idę dalej w głąb Larego. Choć możliwa jest też opcja ze skręceniem do Damiana.

Damroka (DamrokaLandia) 2008-07-23 09:08:18
Niestety opcja ze skręceniem do Damiana jest nieaktualna, bo bombel przeforsował rezolucję papieską o zaprzestaniu wojny z Damianem. W takim razie chwilowo granice z Damianem są bezpieczne bo on również nie może prowadzićwojen. Ale może przekazać swoje wojo. Więc mosisz się Cola zdecydować co zrobić ze swoją armią, albo przekaż mi i wycinam Larego, albo id� na górę i przebijajcie się u Aniona. Wła�ciwie to jak długo działa taka rezolucja?

Cola (ColaLandia) 2008-07-23 09:48:57
rezolucja trwa 10 tur czyli jeszcze 9 mam pewien pomysł jak to przejsć, ale Paweł by to musiał sprawdzić "na sucho" w WB jak to wygląda. Mianowicie mam szpiega u Damiana od dłuższego czasu i moge bezproblemowo kazac zmienic mu religię :) Jesli to działa to wtedy mozna atakować. trzeba sie z tym spieszyć, bo Damian za 2 tury ma proch czyli max za 3 tury moze upgreadować Longbowmanów na Muszkiety i bedzie nie do ruszenia :( Trzeba tez sprawdzić czy mimo zmiany reli da sie atakowac? (czy prawo przypadkiem nie działa wstecz) To samo tyczy sie obrony przeciwko Bomblowi :) (ma 3 łódki i chyba sie nimi chce wybrac do Pawła) Ciekaw jestem czy jak Bombel zaatakuje, a ja zmienie rele na judaizm to czy automatycznie zostanie podpisany pokój? Paweł musi to sprawdzić :) ...bo byłaby to niezła broń jeszcze przez 9 tur... w innym przypadku musze zbierac wojo na wybrzezu by bronic portów Pawła, a wtedy my przestaniemy byc zasilani armią :( Peter ma puste porty (po 1 rydwanie) i Paweł ma już z 7 galer a za 2 tury astro wiec mozna i tak próbować. optymalnie by było zaatakowac jednoczesnie Aniona, Petera z łódek, Damiana przez zmiane reli i kosic Larego dalej. Ciężkie do wykonania, ale zyski duże, bo Peter w przypadku ataku cofa wojo i musi wycinać i nie wspomaga Aniona. Ponti będzie się motał i wysyłał wojo w obie strony. Damian poza wojem w jednym miejscu nie ma zaplecza i buduje ku�nie i szpiegów, bo czuje się bezpieczny. Lary juz kwiczy i może się zdarzyć, że Damian przesunie czę�ć woja do pomocy Laremu. PS Leszku czyli nie masz zamiaru kasy odkładać i chcesz dalej techy wymyslac?

Cola (ColaLandia) 2008-07-23 09:58:34
i co z Mareckiem? jest z nami w pakcie czy nie? co z Bobkiem? i widze, ze ani Marecek, ani Leszek nie chcą kasy przekazywać gdy Paweł juz dojdzie do demokracji, a chcą się chyba nadal rozwijać :( to trochę nie fair, bo w ten sposób nie damy rady :( My się wykrwawimy (Paweł, Darek i ja) jakbym wiedział, że tak będzie to tez bym kasuy nie marnował i się rozwijał, a mam całkiem spory potencjał i juz Damian ogladałby mi plecy w techach dawno :(

LDeska (Kaszeby) 2008-07-23 11:21:46
Ja zbieram kasę - odkryłem tylko Papier, ale to przez pomyłkę - najpierw zrobiłem wczoraj turę a dopiero potem wszedłem do paktów. Zaraz będę robił turę i kasę na ulepszenie rycerzy przekażę a suwak przestawię na 0%. Ja co turę robię pobór 5 muszkietów i chcę się przebić przez Aniona a jak się da to też przez Pontiego, ale to zależy ile tam posiłków dostanie od Petera i Bodka. Nie wiem co teraz będzie lepsze w twoim przypadku Cola - musisz ty ocenić czy pomagasz mi rozwalać na północy czy Damroce na południu. Ja bym oczywi�cie wolał żeby� mi pomógł ale musimy oba fronty utrzymać. Co do MArecka to napisał mi wczoraj że Bobek ma utrzymać jego linię czyli robić wojsko, ale nie podoba mi się to że Bobkowi akurat przekazał nację... Bobek jest niby neutralny i nie jestem całkiem pewien z kim tak naprawdę trzyma.

Cola (ColaLandia) 2008-07-23 11:40:34
Bobek strasznie chce sie utrzymac do konca gry... nic nie zdziala ale chce obserwowac :) Mareck tez powinien (juz dawno) ustawić suwak na zero i dawac kase ja na górze mam naprawde sporo woja wiec powinienem dac rade i na dole i na gorze (jesli otrzymam wsparcie w osobie Twojej i Darka) Anion ma tam mase woja, ale starego technologicznie... najgrozniejsze beda katapy ktorych maja sporo, ale trzeba trzymac leczników i zbierac promocje... w koncu powinien sie z katap wystrzelac jak bedziesz gotowy to daj znać i będziemy szli w głąb, pod stolice, ale raczej nie atakowac po drodze oddziałów, tylko reagowac na to co zrobią... W końcu dojdziemy pod stolicę... może nie wytrzyma nerwowo i zacznie atakowac juz wczesniej, a ja bede szedl po gorkach i lasach PS Kawalerie x4 przekazalem Ci w poprzedniej turze (to są te przezbrojone Twoje rycerze 4x)

LDeska (Kaszeby) 2008-07-23 11:45:43
OK dałem kasę za poprzednich rycerzy i dostałem kawalerię. Dałem kolejnego rycerza a za turę dam 3 kolejnych i kasę na ulepszenie. U Aniona naliczyłem 150 jednostek a nie 100 - mam szpiegostwa do�ć żeby podglądać co ma przy miastach. Płynie też galerka didiego - nie wiem po co :)

LDeska (Kaszeby) 2008-07-23 11:46:47
OK Cola, ja znowu zrob iłem pobór 5 muszkietów i jestem #6 w armii. Napisz ile masz tam dokładnie wojska - pomy�limy...

Cola (ColaLandia) 2008-07-23 12:06:56
napisze jutro jak wejde do gry :) ale cos kolo 40 jednostek - tyle ze mocnych

LDeska (Kaszeby) 2008-07-23 14:36:36
Ja w porównaniu do wczoraj mam tam 10 muszkietów więcej :) promocji prawie nie mają bo to z poboru, ale i tak jest dobrze. Zagadam z Bobkiem żeby mi dał katapki i możemy za parę dni ruszać się przebijać...

Cola (ColaLandia) 2008-07-23 14:46:34
Didi płynie zeby popatrzec co mamy w portach - trza pozamykac granice

Damroka (DamrokaLandia) 2008-07-23 22:41:13
Ciekawa rzecz, Bombel zmienił doktrynę na Wolno�ć Słowa. Czyżby dążył do jak najszybszego zwycięstwa kulturowego? Pomysł marecka żeby przekazać nację Bobkowi może okazać się trafionym. Jak się zaangażuje w wojnę jako Bobek-Mareck przeciwko państwom zachodu to może jako Bobek-Bobek również się do niech zrazi ;) Przecież wiemy że to działa :) Trzeba tylko utrzymywać kontakt z nim.

Cola (ColaLandia) 2008-07-24 00:20:31
Paweł nie dał rady sprawdzić wiec ja "na zywo" bede probowal... w razie czego wywoluje wojne z Damianem i bede potrzebowal wsparcia Darka (w przelamaniu pierwszej linii frontu, a pozniej powinno juz pojsc z gorki (chyba ze sie odbije :) ) najgorsze jest to, ze Bombel przejal nacje Damiana :( my to mamy pecha :(

Cola (ColaLandia) 2008-07-24 00:43:25
miałem 58% szans na zmiane damiana na buddyzm i sie nie udalo :( 300 punktow w ***** choc mialem szpiega od masy tur i mialem "upust" 50% wiec wojny nie wywolam, a malo tego to Damian za 2 turki proch i moge Go cmoknąć... w tej sytuacji obstawiam tylko zeby mi nuie wjechal, a Darek musi atakowac na maxa Larego - potem zobaczymy co dalej ------------------ raport dla Leszka w miescie mam w gotowosci : - 4 strzelcow (10 nastepnych w drodze i za 4 tury beda wszyscy) - 9 muszkietow - 5 macemanow - 2 crossow - 8 pikemenow - 4 kawalerii (6 w drodze) - 1 grenadier - 1 rycerz - 3 slonie - 2 luczniki konne - 3 rydwany - 14 katap czyli w sumie : 72 jednostki :) (sam jestem zaskoczony ze az tyle tego :) ) ofkoz rycerza i koniki wezme na przezbrojenie na kawalerie :) czyli za okolo 5 tur bede leszku gotowy do ataku (caly czas tez ida kolejne jednostki)

Cola (ColaLandia) 2008-07-24 01:07:13
Bombel idzie teraz do Chemii - ma 3 tury... to bedzie masakra za chwile bo sie beda bronic juz wszystkim :( narazie wstrzymuje dostawe woja jako Pawel, bo obstawiam porty a moze zdecyduje sie na kamikadze na Petera (4 galeoniki powinny robic spustoszenie w Jego portach :) ) pytanie tylko czy jest sens Go atakowac?

pawelt (paweltLandia) 2008-07-24 11:02:41
Cola, a ty widzisz jak co� ruchy wojsk u damiana? TO bardzo ważne, bo bombel może stamtąd wyj�ć swoją armią. Z tą zmianą reli to by chyba nie wyszło, bo nie pamiętam takiej sytuacji, żeby w jakikolwiek sposób dało się złamać traktat pokojowy wcze�niej niż 10 tur. Wg mnie jak najszybciej musicie atakować pontiego. Za niedługo jemu szybciej będzie wojo przybywało niż wam (od pontiego, didiego, bodka, petera i może bombla). Do dział nie ma co czekać, trzeba katapkami walić. Jego katapki powinny wszystkie pa�ć na kawalerii lub strzelcach nie zadając strasznie dużych obrażeń. Wtedy wy możecie spokojnie zdjąć obronę w mie�cie i przez turę uleczyć czę�ć woja. Zróbcie jak się da medyka dobrego. Ja bym petera nie atakował. To dużo nie da. Jak będą chcieli zrobić akcję morską, to i tak nic nie poradzimy. Jak już będą robić to raczej �rodkiem. Galeony dałbym darkowi, żeby larego z morza atakował. A jak już obstawiać miasto morskie, to tylko to jedno ważne.

LDeska (Kaszeby) 2008-07-24 11:16:11
Ja mam na froncie: 12 muszkietów 13 katapek 3 długie łuki 5 knechtów 10 słoni 4 topory 4 włóczników 4 kawalerie idzie na front 10 muszkietów, co turę 5 nowych muszkietów pojawia się z poboru. Przekazałem 4 rycerzy do ulepszenia i dałem całą kasę. Mam więc na froncie 55 jednostek plus 10 muszkietów w drodze, to razem 65. W tej turze ulepsz mi do kawalerii i ja te 4 kawalerie dojadą to atakujemy - może nawet szybciej niż za 5 tur... ok?

Cola (ColaLandia) 2008-07-24 12:03:57
czekam na sygnal do ataku tylko :) niech sie wreszcie cos dzieje :) PS widze cale Panstwo Damiana i kontroluje ruchy - narazie nie przybyla ani jedna jednostka od Bombla poza tymi dwoma (strzelec + kawaleria) o których pisałem wczesniej

pawelt (paweltLandia) 2008-07-24 12:30:02
Tylko tym razem przemy�lcie i zsynchronizujcie atak i nie obawiajcie się ryzyka :) Najbardziej oszczędzajcie kawalerię, bo jak przełamiecie front, to ona będzie musiała szybko wnikać w głąb państwa i zajmować puste miasta.

pawelt (paweltLandia) 2008-07-24 12:32:29
ps. koniecznie wy�lijcie do aniona zwiad (szpiedzy), bo może się tam czaić gdzie� kawaleria bombla!

LDeska (Kaszeby) 2008-07-24 12:51:00
Zajmować czy palić? Sam nie wiem, chyba zajmować a potem pobór muszkietów w nich robić, nie?

Cola (ColaLandia) 2008-07-24 13:21:29
strategiczne duze miasta zajmowac - reszte palic

pawelt (paweltLandia) 2008-07-24 13:32:25
ja bym zajmował co się da i robił draft i �cinał łebki do jedyneczki, zero lito�ci to może pozostałe miasta łatwiej się poddadzą :) ps. zajmijcie przynajmniej stolicę aniona, to już będzie dobrze :) tylko róbcie screeny z ataku, bo takiej bitwy to jeszcze nie widziałem w dyplo.

Cola (ColaLandia) 2008-07-24 14:25:46
zajmowanie miast i pobór i scinka to fajna sprawa, ale problem je utrzymac bedzie... pamietajcie, ze nie bedzie kulturki wiec bedzie mogl odbijac miasta jednym ruchem, a do scinki/poboru jeszcze trzeba bedzie odczekac kilka tur buntow dlatego uwazam, ze trzeba zajmowac tylko strategiczne i/lub wypasione

Cola (ColaLandia) 2008-07-24 19:00:07
Zrobiłem turke :) będzie istna masakra... pusciłem mase woja na górę i najpó�niej za 7 tur bedzie tam około 120 jednostek bardzo mocnych :) na dole trzymam fason by miec tyle samo jednostek co Damian portów od strony morza zewnetrznego nie bronię. Postanowiłem robić te okrety co moają 50% do fregat wiec Bombel nie przejdzie :) Bardzo mnie kusi by zaatakowac z morza Petera, bo takie 2 galeony mogłyby mu spalic ze 4 porty lekko :) (nic w nich nie ma) Bombel trzyma 3 galeony, ale płynac chyba bedzie na Darka od dołu Darek melduj co tam u Ciebie? (po tej chwilowej fali woja na górę znowu bede podsyłac na dół) Leszku czekam tylko na znak i jestem gotów do ataku choc z kazdą turą będziemy miec wiecej woja ;) PS myslcie co z Peterem, bo nie ukrywam ze jednoczesny atak na Aniona/Pontiego i Petera mocno skomplikuje sytuacje Im wszystkim

pawelt (paweltLandia) 2008-07-24 19:37:45
atak na petera to samobójstwo, ale w sumie i tak jest zaangażowany w wojnę. Paląc mu 4 miasta dużo nie zyskasz, za to oni zaraz zrobią flotę i spalą nam wszystkie. Je�li już palić porty, to bombla, bo tylko on może upgraydować łódki, ale to też bez sensu. Chcę mieć nadzieję, że tylko będą (bombel, peter, bodek) pomagać na frontach pontiemu i laremu, a nie kombinować desanty.

pawelt (paweltLandia) 2008-07-24 21:26:50
Udało mi się sprawdzić to ze zmianą reli. Niestety zmiana reli nie daje możliwo�ci wywołania wojny. Cola jeste� pewien, że straciłe� te 300 punktów? Wydaje mi się, że jak misja się nie powiodła, to nie powinno zabierać punktów.

Cola (ColaLandia) 2008-07-24 23:06:25
nie jestem pewien ale to chyba logiczne? co do ataku na Petera... nie róbcie z chłopaków debili, ze jak sie ich podrazni to zaatakuja z morza, a jak nie to zapomną :) :) :):) jak maja z morza atakowac to i tak zaatakuja (pewnie nie będą mieli wyjscia niedlugo) a jesli my wyprzedzimy ten ruch to zawsze jakis zysk PS szpieg jest w nastepnej turze juz u Bombla :)

Damroka (DamrokaLandia) 2008-07-25 09:04:09
Też uważam, że to nie są jakie� le�ne dziadki i je�li tylko będą mieli taką możliwo�ć napewno wypuszczą do nas swoją flotę. A na tą chwilę Peter drukuje olbrzymie ilo�ci woja, które jest wystawiane przeciw nam. Trzeba go więc traktować jako wroga i atakować ja�li tylko jest taka sposobno�ć. Mamy przeciw sobie cały zachód. Nie sądzę aby doszło do konfliktu między Bomblem a Peterem, przynajmniej póki nie dopadną nas. Więc Peter jako czę�ć zachodu powinien być maksymalnie osłabiany i je�li jest możliwo�ć łatwego spalenia jakich� miast to uważam że należy to zrobić. Ja po podleczeniu wojska dalej napieram na Larego. Bombel przekazuje już wojska Damiana Laremu. Na razie zauważyłem przekazanie dwóch katapek. Jedna poszła już z dymem.

pawelt (paweltLandia) 2008-07-25 09:05:46
Jest jeszcze jedna sprawa. Jeżeli ponti ma judaizm i wojnę z kimkolwiek (może zmienić relę i wojnę wywołać w każdej chwili), to w następnej rezolucji, bombel może zakazać wojny z nim. Jedyne co można zrobić co wysłać szpiegów i w turze przed nową rezolucją (nie wiem co ile jest) zmienić mu relę, o ile ma się punkty na to. Z peterem róbcie co chcecie. ALe ja bym raczej najpierw bomblowi a pó�ńiej peterowi i laremu palił porty, ale niech to zrobi darek, żebym ja nie musiał mu wony wywoływać, bo będę miał duże niezadowolenie, a to będzie złe dla draftu.

Cola (ColaLandia) 2008-07-25 09:11:00
niezadowolenie jest jak sporo tracisz, a tu bym nie przewidywał... no chyba, że peter szykuje niespodziewajke :)

LDeska (Kaszeby) 2008-07-26 20:12:12
Ja draftuję na maksa. Dałem naukowca Pawłowi i co� koło 650 złota na przezbrojenia. Co do ataku - podaj dokładnie kiedy zaczynamy, czyli jak dojdzie to główne wojsko... ja porozumiem się z Mareckiem czyli Bobkiem i lecimy

Cola (ColaLandia) 2008-07-26 20:43:25
ja moge startowac w kazdej chwili bo mam tego naprawde sporo, a dochodzi wojo caly czas :)

Cola (ColaLandia) 2008-07-26 22:25:14
Bombel mnie zaatakowal :( wparował najprawdopodobniej z morza w jakis port i co teraz robic? nie wiem ile wysadzil tego itd, ale w miastach mam po 1 jednostce wiec jedną kawalerią może sie przejechac po mnie jak po szmacie :)

Cola (ColaLandia) 2008-07-27 19:37:48
jak myslicie? jak wejde teraz na judaizm to automatycznie bede mial pokoj z Bomblem?

Cola (ColaLandia) 2008-07-28 08:14:34
spalił mi nastepny port wiec musi mie wiecej Galeonów przygotowanych do ataku PS ponawiam pytanie : czy jak wejde na judaizm to bedzie automatycznie pokoj z Bomblem?

pawelt (paweltLandia) 2008-07-28 11:36:49
Cola, traktuj moje państwo jak swoje i pal mu porty zewnętrzne jak masz możliwo�ć. Z judaizmem to wątpię aby tak było, ale spróbować możesz, to tylko tura anarchii.

Cola (ColaLandia) 2008-07-28 12:13:05
generalnie je�li pali mi porty to juz mu za duzo ich nie zostalo, bo ja tych portow nie mialem mnostwo :) jesli wejdzie w Panstwo to powinien tracic postaram sie zaatakowac Jego porty, ale to troszke pozno sie zrobilo :(

Damroka (DamrokaLandia) 2008-07-28 12:17:40
niemożliwe aby zmiana religii spowodowała automatyczne zawarcie pokoju.

Cola (ColaLandia) 2008-07-28 12:29:21
no ja tak po omacku sie zastanawiam, bo wprowadzili "ustawe" to pomyslalem, ze moze pokoj sie zawrze :) PS Darku a u Ciebie jak tam? --------------- widze, ze Damian poscinal na muszkiety zapewne - wiec zmasuja atak na mnie zapewne... postaram sie to wybronic, a na polnocy jedziemy tak czy siak, bo z samego bronienia nic nie wynika poza tym ze odwlekamy w czasie egzekucje :)

Cola (ColaLandia) 2008-07-28 18:54:42
Leszku wyruszyłem na front :) PS Bombel spalił drugi port :( szkoda tych miast troche bo oba były duże 10 i 12 i budynków w nich sporo, a w jednym nawet Moi ;) tego naukowca wziąłem do siebie i wprowadziłem złoty wiek i ustawiłem na wielkich i powinni się posypać i jak "urodze" trzech różnych to dam znowu Pawłowi i robimy kolejny złoty u Pawła za około 5-6 tur będzie Demokracja

Cola (ColaLandia) 2008-07-28 18:56:16
aha... zmieniłem na judaizm i narazie bez reakcji, ale zobaczymy w nastepnej turze czy sie pokój "automatycznie" podpisze póki mam złoty wiek to nie mam anarchii wiec moge próbować

LDeska

Posted: 2008-11-24, 14:23   

Damroka (DamrokaLandia) 2008-07-28 19:22:44
Ja dalej napieram na Larego. Jak widać po statystykach wła�nie spaliłem drugie jego miasto. Jeszcze jedno spalę napewno, ale dalej może być trudno. Zabunkruje się z stolicy. Ma już ok 20 jednostek. Pójdę teraz w dół do Massawy, a potem pewnie omijając stolicę do Gondar. No chyba że zwietrzę szansę na zdobycie jego stolicy to będę ją atakował. Wielkiego będę miał za 7 tur.

pawelt (paweltLandia) 2008-07-28 19:36:51
Cola, może daj galeony darkowi. Wtedy mógłby armią i�ć na górne miasto, a morskie mógłby z desantu próbować. Jakby chciał wszystkie obstawiać, to by musiał armię podzielić i łatwiej by było je spalić.

Cola (ColaLandia) 2008-07-28 21:04:44
ja jako Paweł posłałem Galeona z UWAGA... jednym strzelcem :) ..ale Lary ma kompletnie nie bronione porty i tym jednym moge spalic nawet ze trzy miasta :)

pawelt (paweltLandia) 2008-07-28 21:38:49
A nie możesz przekazać go darkowi? Ale i tak pal i gwałć co się da :) . Gdybym wcze�niej przewidział draftowanie, to bym pobudował kolosea i teatry (w tym wielki teatr) i dał kulturkę na 20% lub nawet więcej i by można było draftować na maxa.

Cola (ColaLandia) 2008-07-29 09:15:28
Tak - ja przekaze ten Galeon Darkowi ------------- wie�ci z frontu : wpakowałem się do Aniona konkretnie. Anion ma 2 mozliwosci (teraz stoi na gorce z kopalnią). Albo nic nie zrobi lub wycofa sie, albo czę�ć woja może przesunąć na sąsiednią górkę i wtedy obstawi obie i ja będę musiał albo i�ć przez pole bez obrony wystawiając się na strzał katapult, albo zaatakuje Jego wojo na tej sąsiedniej górce (na której nie będzie miał premii za fortyfikacje) i tak pomalutku mogę mu wykruszyc armie, bo on mnie nie ruszy gdyz stoję na górce zalesionej i mam +75% do obrony na starcie. Juz teraz jakbym atakował to Jego wojo, które jest zafortyfikowane na górce to mam 89% szans na zwycięstwo wiec jak sie ruszy i straci fortyfikacje to będzie jeszcze łatwiej (powyżej 90%) jesli Anion się nie ruszy to ja wskakuje na tą górkę "sąsiednią" i patrzymy co dalej... optymalnie by jednak było by rozdzielił wojo :)

Cola (ColaLandia) 2008-07-29 09:19:36
aha Leszku WAŻNE jakby� w tej turze jeszcze nie wskakiwał pod Jego stolice? bo jak wskoczysz to on wojo wycofa, a jak nie będzie Ciebie widział to może zrobi ten myk ze skokiem na sąsiednia górkę i byłoby optymalnie :) stracimy (Ty) jedna turke przez to, ale Ty i tak jeste� w jednym skoku u Niego wiec to dla nas bez różnicy. draftuj i o tę jedna turkę będzie wiecej o kilka jednostek znowu :)

Damroka (DamrokaLandia) 2008-07-29 09:31:53
Trzeba uważać na Damiana, bo drukuje sporo woja, a ja prawie nic nie zostawiłem u siebie, przez co może łatwo przebić się do Pawła. Chyba kolejne jednostki które będziesz dosyłał od Pawła będę musiał zostawić już na obronę.

Damroka (DamrokaLandia) 2008-07-29 09:32:56
Nie liczyłem ile tur zostało Damianowi tego okresu bez wojny.

Cola (ColaLandia) 2008-07-29 09:53:02
3 tury jeszcze

LDeska (Kaszeby) 2008-07-29 12:28:02
Woloałbym w tej turze wej�ć, to nie wchodziłbym na otwarty teren, tylko po górkach bym szedł a po drugie by�my się mogli połączyć. Z draftowaniem jest kicha - nie mogę więcej robić poboru bo mam ograniczenie zadowolenia :( muszę teatry pobudować chyba ale zastanowię się w grze.

Cola (ColaLandia) 2008-07-29 12:46:50
to może odpusc narazie wchodzenie i zobaczymy co zrobi? bo naprawde jest wtedy sporo do zyskania, bo będzie tracił podczas gdy mnie na tej górce nie ruszy (w miedzyczasie dojdzie moja reszta woja) a łapać będę tylko generałów (do Pawła na następne Akademie) i promocje darmowe :)

pawelt (paweltLandia) 2008-07-29 14:44:33
Leszek, lepiej markety rób, dają od razu chyba 7 zadowolenia.

LDeska (Kaszeby) 2008-07-29 20:06:26
OK, ruszyłem na Pontiego bo widzę że się wycofał, więc nie sądzę aby atakował. Gdyby grał Anion to by bronił swoich ziem, ale Pontiemu nie zależy więc my�lę że odpuszczą Aniona i wycofają się aby zgromadzić większą armię...

Cola (ColaLandia) 2008-07-29 20:57:42
a wycofał sie w która stronę? będą zapewne przezbrajać, bo Peter ma kase w tym układzie zajmujemy tylko stolice i miasta w głębi (ewentualnie), a porty trza olać... no chyba, ze wkurzamy tymi portami (ja na przykład odbudowuje moje porty spalone przez Bombla i stawiam tam tylko po 1 strzelcu z promocja do obrony miasta i zawsze to większy zysk jak bedą chcieli atakować, bo to tylko 2x 100 młotków (set i strzelec) a zeby zdobyc z morza to będa musieli tych młotków stracić znacznie wiecej :) PS trafna uwaga, ze Anion by bronil, a Pontiemu nie zalezy. To kolejny dowód na to, ze te zastepstwa sa do bani (ja tez bym wolał, żeby to Paweł grał swoją nacją) choć z punktu widzenia strategicznego Ponti dobrze robi, ze sie wycofuje, bo by�my tylko promocji natłukli i zrównali z ziemią ta dużą, ale słaba armię ------------------------ na południu gromadzę teraz kupę woja by spróbowac ukąsić Damiana (żyje sie raz ;) ) i robie w częsci miast u Pawła już Grenadierów (doskonali na strzelców, których Bombel podesłał) zastanawiam sie tylko co z Larym? Bo nie ulega wątpliwo�ci, ze będzie Go coraz ciężej zjechać (Bombel podsyła, a sam Lary tez produkuje) a jeszcze trzeba dodać, że Darek dostaje ode mnie (Pawła) teraz naprawde mało woja :(

Cola (ColaLandia) 2008-07-30 00:56:11
Leszku chyba Ci Ponti wytłuk Cavalerie :( Pamietaj, ze nie mozna takiej ilosci jak mają lekceważyć... no i te słonie, które mają bonus do kawalerii... niby słabsze, ale za to 2x tańsze w młotkach ---------------- Peter idzie po nacjonalizm. Widac, ze troche nas nie docenili z tym nacjonalizmem i widzą, ze jest masakra w woju (ja aktualnie jestem pierwszy i mam 2x tyle co drugi) Damian wojo przesunął na południe by pomóc Laremu wiec nie pozostaje mi nic innego jak próbowac wparowac wojem w Damiana (mam dwukrotna przewage w ilosci na granicy teraz i jakosciowo tez duzo lepiej) Niestety Damian idzie do Chemii i za 2 tury (wtedy tez sie kończy pokój) będzie miał grenadierów, ale pewnie troszke minie zanim zetnie/przezbroi -------------- niestety scinka sie u Pawła kończy, ale chyba w dobrym momencie, bo teraz będę kasę bujał (na tyle na ile pozwoli zadowolenie) i kupował wojo wiec miasta są potrzebne duże. zbudowałem pierwszy okręt liniowy (+50% do fregat) więc czuje sie deczko bezpieczniejszy na morzu zewnętrznym

pawelt (paweltLandia) 2008-07-30 10:14:48
tutaj draft (i �cinka wcze�niej) to była potęga. Ale trzeba było się lepiej za to zabrać (budowa wszędzie marketów, teatrów, wielkiego teatru, koloseów i kulturka na 20% - dało by to ponad 10 zadowolonych, czyli na wstępie 3 strzelców; do tego trzeba było kupę miast stawiać i maxować ich wielko�ć). Do draftu trzeba mieć min proch, ale najlepiej strzelców, bo jednostka super, a koszt draftu taki sam jak muszkietu. Niestety za pó�no się z tym skapnąłem i nie wszędzie pobudowałem markety. Może niech darek skręci armią i zaatakuje damiana z tobą cola? A laremu tylko porty pali? Dawajcie jakie� screeny.

pawelt (paweltLandia) 2008-07-30 10:18:49
Ze strategicznego punktu widzenia, to też znacznie lepiej jak ty cola grasz moją nacją. Ja bym nie miał serca tak draftować. Poza tym ty lepiej skoordynujesz ruchy wojsk swoich i moich z leszkiem i darkiem. Ja nie chcę blokować netu martinowi, bo by się wkurzał na maxa i by w końcu odciął dyplo. Ostatnio net mi działa fatalnie.

Cola (ColaLandia) 2008-07-30 11:08:06
ale większa frajda jest jak się spotykaja generałowie i decydują ;)

LDeska (Kaszeby) 2008-07-30 13:45:48
Ja krzywo klikłem i knechci weszli mi na otwarte pole. Chciałem ich wesprzeć i wrzuciłem tam całą kawalerię, Ponti stracił dużo jednostek żeby to wytłuc a ja dzisiaj dobiłem wszystko co przeżyło wczorajszy atak. W sumie mam więc nadal dużo wojska tam, tylko szkoda tej kawalerii bo się rusza po dwa pola.

pawelt (paweltLandia) 2008-07-30 14:18:06
Cola, to dawaj tu screeny to będziemy decydować. Leszek, klikaj prosto. Kawaleria jest bardzo ważna, lepiej stracić wszystkich knechtów. Darek, możesz skręcić wojo na damiana? Walki w głębi larego robią się niebezpieczne. Chyba, że masz pewno�ć że spalisz mu stolicę.

Cola (ColaLandia) 2008-07-31 08:22:48
a co z Mareckiem?? Bobkiem?? w ogóle nic o Nich nie wiemy czy daja kase?? wojo?? nie podoba sie mi to :(

Damroka (DamrokaLandia) 2008-07-31 21:50:20
Wydaje mi się że powinienem mu rozpieprzyć tą Massawę. On ma tam sporo woja, które jest do wycięcia. Dopóki będę łapał takie ekipy to uważam, że powinienem je ciąć zanim zbierze wojo porównywalne z moim. W poprzedniej turze trochę mnie nagryzł. Straciłem jednego riflemana, a on 5 katap, 1 oromo i 1 kawalerię. Ma w tym mie�cie już jednego grenadiera. Przypuszczam że samodzielnie doszedł do chemii i to jego jednostka.

Damroka (DamrokaLandia) 2008-07-31 22:28:57
Wydaje mi się że powinienem mu rozpieprzyć tą Massawę. On ma tam sporo woja, które jest do wycięcia. Dopóki będę łapał takie ekipy to uważam, że powinienem je ciąć zanim zbierze wojo porównywalne z moim. W poprzedniej turze trochę mnie nagryzł. Straciłem jednego riflemana, a on 5 katap, 1 oromo i 1 kawalerię. Ma w tym mie�cie już jednego grenadiera. Przypuszczam że samodzielnie doszedł do chemii i to jego jednostka.

pawelt (paweltLandia) 2008-08-01 08:34:06
ja bym spróbował zrobić inaczej. I�ć wszystkim tam gdzie stoi rydwan, odciąć na tym polu drogę. Pó�ńiej i�ć wszystkim na stolicę przez koniki i górkę i też odcinać drogi. Jak dobrze pójdzie, to nie wróci jednostkami do stolicy i ją straci. Atakując massawę wykrwawisz sie i to będzie koniec ataku. Ale niech inni generałowie się też wypowiedzą.

Cola (ColaLandia) 2008-08-01 11:42:06
wszystko zalezy od tego co ma w stolicy, bo jesli wybór jest zdobyc masawe a stolice to nie ma o czym gadAc.... wole stolice :)

LDeska (Kaszeby) 2008-08-05 15:07:25
Palić niszczyć burzyć :) cokolwiek ;) a na serio to zdecyduj sam. Tego wojsko ci nie ruszy, więc zaplanuj na spokojnie - na pewno spalenie stolicy byłoby ciekawsze niż tego portu

Cola (ColaLandia) 2008-08-07 14:05:43
Bodek w kronice zrobił podpuchę, ze może by co� namieszał :) moze by z Nim zagadac? Po Anionie byłby bardzo cennym nabytkiem - zwłaszcza w obliczu ataku na petera z morza (jesliby takowe było, a z kazda chwila szansa staje się mniejsza)

Cola (ColaLandia) 2008-08-07 23:21:10
w nastepnej turze atakuje Damiana (niestety za ture ma chemie :( ) PS Leszka znowu zbili?? :) \ --- Darek pisz co tam i napiszcie mi w koncu co z Bobkiem-Mareckiem i Bobkiem-Bobkiem ...no i sprawa Bodka nadal aktualne :)

Cola (ColaLandia) 2008-08-08 11:13:05
Stoję pod stolicą Aniona Ponti prosi o pokój wiec pewnie wszystko rzucił na mnie w ataku i stracił :) ...a idzie tam jeszcze sporo woja :) proponuje jednak przemyslec i wejsc w uklad z Pontim i zjechac Petera :) (o ile Ponti nie zdradzi :( )

LDeska (Kaszeby) 2008-08-08 11:42:40
Ja nic nie straciłem. MAm do�ć punktów szpiegowskich aby mieć podgląd naokoło miast Aniona, Pontiego i Didiego. Ponti i Anion mają puchy w miastach. Didiego miasta będę widział jak nacisnę "koniec tury" - wtedy zobaczymy czy jakie� posiłki tam idą. Co do pokoju, to ja nie wiem, jeżeli Pontiego układ przeszedłby na naszą stronę to jestem za, ale nie wierzę że to będzie możliwe i nie zdradzą nas. Ponti w FFA nie miał skrupułów robić nożyka mi w plecki i my�lę że tutaj też tak zrobi.

Damroka (DamrokaLandia) 2008-08-08 12:02:19
Ja też nie wierzę Pontiemu. Skoro może teraz przej�ć na naszą stronę to w każdej chwili może zrobić ruch odwrotny, jak tylko nadaży się sposobno�ć. My�lę że powinni�cie i�ć dalej i przejmować miasta Aniona i Pontiego. No chyba żeby zaproponować do�ć radykalne warunki, czyli całkowity wasalizm z konieczno�cią przekazania całego obecnie posiadanego wojska i zobowiązanie do dostarczania kolejnych wojsk np. 3 jednostki na turę. Państwo Aniona i tak jest do wchłonięcia, bez względu na pertraktacje z Pontim. No i będzie miał bliżej do dostarczania wojska :) Ja na razie się zatrzymałem, zbieram pozostałą ekipę która się ciągnie w stronę Larego i leczę jednostki po ostatnim ataku katapami. W następnej turze ruszam się jednak pod miasto portowe. Niestety Lary ma coraz więcej grenów. Już trzech naliczyłem.

Cola (ColaLandia) 2008-08-08 12:36:06
Moje zdanie jest takie, że mozemy jechac z Pontim i Anionem ale to nam zabiera kupe czasu i w koncu sie zatrzymamy i gowno zrobimy, a z nimi jestesmy w stanie duzo wiecej zdzialac.... a na tym najbardziej zalezy Peterowi i Bomblowi. przedstawie Wam moja rozmowe z Pontim na gg to bedziecie widzieli jak to przebiegało

Cola (ColaLandia) 2008-08-08 12:38:00
mysle, ze nie ma co wasalizmu na max robic.,.... generalnie musieliby wejsc na tych samych warunkach czyli kasa na max i do Pawla, a jak sie uporamy z Bomblem i Peterem to zastaniemy nową sytuacjie geopolityczną :)

Cola (ColaLandia) 2008-08-08 12:38:50
Cola 11:18:24 yo Cola 11:18:27 możesz gadac?? Ponti - KAC 11:18:52 jo nie ma za bardzo czasu ale sie po�wiece :D Ponti - KAC 11:18:57 wal Cola 11:19:10 no co z tym pokojem?? Cola 11:19:14 jak to widzisz?? Ponti - KAC 11:19:43 daj propozycje jak to widzisz zobaczymyczy widze to tak samo Cola 11:20:00 no my juz sie w tej grze jako tako nie liczymy Ponti - KAC 11:20:04 no nie Cola 11:20:09 nikt z nas nie wynajduje juz techów Ponti - KAC 11:20:17 nie ukrywajmy zeby nie Pawelt to bys dalej sloniami ganiał Cola 11:20:17 chcemy wystabilizowac pączek Ponti - KAC 11:20:28 tzn? Cola 11:20:34 wiadomo - ja tego nie kryje, ale my juz działamy jak jedno panstwo Ponti - KAC 11:20:41 domyslam sie :D Cola 11:20:48 chcemy zjechac Bombla o ile to możliwe :D Cola 11:21:01 i Petera, bo Jego ciezko zatrzymac Cola 11:21:10 a reszta jest w zasięgu każdego Cola 11:21:19 przeciez panstwo Pawla po scinkach to ruina :D Cola 11:21:53 a jak sie dojedzie Bombla i Petera (tzn zredukuje) to mozna dyplo zaczac od nowa, bo wszyscy na równo wystartują :) Cola 11:22:09 mniej wiecej bedzie po równo - nie będzie takich różnic między Państwami Cola 11:22:28 to co my robimy to boski wiatr i z każda turą będzie tylko gorzej :) Cola 11:22:59 mamy 2 wyjscia Ponti - KAC 11:23:06 wal Cola 11:23:16 albo jedziemy po kolei i tracimy wojo, ale zyskujemy generałów i kase Cola 11:23:45 albo przyłaczaja się do nas Państwa w krucjacie :) Cola 11:23:53 wróg był jeden - Bombel Cola 11:24:01 a teraz jest ich dwóch bo doszedł peter :) Cola 11:24:18 cała reszta jest przepychanką :) Cola 11:25:20 Bombel i Peter zmylają z tym że Paweł tak wysoko i ze się liczy, ale to sciema :) ....Paweł juz nie wynajduje techów (juz nikt tego nie robi), Panstwo ma w ruinie (po +12 niezadowolenia w miastach :D ) Ponti - KAC 11:25:31 hmm czego ode mnie oczekoujesz? Cola 11:25:42 jak miał złote wieki to jakos sie kulało, ale teraz lipa :D Cola 11:25:48 no mamy dwa wyjscia Cola 11:25:58 albo jedziemy z wiatrem, albo pod wiatr :) Cola 11:26:04 cóż moge wiecej napiosac :) Ponti - KAC 11:26:36 czyli albo z Wami alebo przeciwko Wam Ponti - KAC 11:26:59 wolałbym srodkowa opcje i pozbyc sie Pawłow Leszków Colów Bomblów i miec swiety spokoj Ponti - KAC 11:27:03 ale to utopia i tak si enie da Cola 11:27:37 no wiadomo Cola 11:27:52 pojedynczo liczy sie tylko Bombel, a potem Peter Ponti - KAC 11:28:03 nie piernicz stary Cola 11:28:04 my juz nie istniejemy jako pojedyncze Panstwa Ponti - KAC 11:28:08 akurat inwestowałem Ponti - KAC 11:28:13 bardzo mcno w spziegostwo Ponti - KAC 11:28:16 wiem co jest grane Cola 11:28:20 acha czyli teraz Ty sie jeszcze liczysz?? :D Ponti - KAC 11:28:22 Pawel tez sie liczy bardzo mocno Cola 11:28:28 Ponti Cola 11:28:33 popatrz na Jego Panstwo Cola 11:28:38 masakra to jest istna Cola 11:28:43 naprawde Ci nie sciemniam Cola 11:28:58 konczy Demokracje i to jest szczyt wszystkiego Ponti - KAC 11:29:26 mam dwie mozliwosci Ponti - KAC 11:29:37 jedna zatrzymam was jak sie dlugo da czym tam mam Ponti - KAC 11:29:44 potrwa to moze z 20 do 30 tur Ponti - KAC 11:29:49 zanim nadejdzie pomoc Cola 11:30:06 wiem Ponti - KAC 11:30:06 Didi nie pomgaa od dawna Peter przyslal moze z 4 dobre jednostki Cola 11:30:13 doskonale sobie z tego sprawe zdajemy Ponti - KAC 11:30:22 ja nawet nie wiem czy Didi jesacze gra Ponti - KAC 11:30:28 ale to moj sojusznik Cola 11:30:29 teraz juz tak naprawde sie bawimy... Leszek nawet sie nie spina :D :D:D:D Ponti - KAC 11:30:35 obiecałem ze bede go bronił Ponti - KAC 11:30:43 a jak odwróce sojusz Ponti - KAC 11:30:47 to go wystawie jak na odstrzał Cola 11:31:04 ale jak odwrócisz sojusz to cały przeca :) Cola 11:31:10 i będziemy w jednej druzynie Cola 11:31:16 Bombel i peter Cola 11:31:21 a potem od nowa gra Cola 11:31:29 z Peterem i Bomblem ale mocno osłabionymi Cola 11:31:36 nowa mapa geopolityczna itd Ponti - KAC 11:31:51 tylko masz ci los znowu ja na froncie :D Ponti - KAC 11:31:54 hehe Cola 11:31:56 przeciez wiadomo, ze to nie Pawłowi czy Leszkowi bedzie ziem przybywac w tym układzie tylko Tobie :) Cola 11:32:34 na dole jest ten sam problem Cola 11:32:38 Damian i Lary Ponti - KAC 11:32:41 zastanawiam sie nad jednym ale odpowiedz szczerze Cola 11:32:44 Lary w zasadzie juz sie nie liczy Ponti - KAC 11:32:54 czemu poszedłes na mnie tym co miales i Bomblowi dales spalic te miasta? Ponti - KAC 11:33:01 przeciez to bez sensu Cola 11:34:30 jak bez sensu?? ...chcemy sie przebic.... tak jak pisałem... nadrzędnym nie jest to czy ja przetrwam w lepszym czy gorszym stanie czy przetrwa ANion, Damian i lary..... i tak w obecnej sytuacji Bomblowi sie nie da zagrozic (czy mam te miasta czy nie) Cola 11:34:46 jaki byłby sens sie bronic i odwlekac to co nastapiłoby napewno?? Ponti - KAC 11:35:08 tak ale stracisz armie która moze zadziaąłc na po prostu wiatr we włosach Cola 11:35:10 jakbym masował wojsko u siebie to bym tylko dłuzej sie bronił, ale zagrozic bym Bomblowi nie zagroził Ponti - KAC 11:35:16 tak czy siak jak jest Bombel i peter Cola 11:35:19 jak stracę armie?? :) Ponti - KAC 11:36:21 wchodzisz Ponti - KAC 11:36:26 do mnie to zobaczysz hehe Ponti - KAC 11:36:33 z adługo to bedzie z mna trwac Ponti - KAC 11:36:52 ja bym to co mial rzucil na Bombla i poszedl na niego takim wiatrem Ponti - KAC 11:36:57 nie na mnie nawet jak mnie rozwalicie Ponti - KAC 11:37:02 nic wam to nie da Ponti - KAC 11:37:06 potem jest Didi a potem dopiero Ponti - KAC 11:37:08 Peter Cola 11:37:10 patrz Ponti..... przypu�cmy ze trzymam wojo i sie bunkruje... ciezko by mnie bylo ruszyc, ale w koncu techami Bombel dojdzie do lepszego woja i spusci jakies nuki i bedzie po krzyku... wiec jaki z tego biznes?? ......generalnie chodzi o to by wyrównac szanse.... wpadłem na chory plan kamikadze i staramy sie go wypełnic... jak sie nie uda to bedzie zabawa bo powalczymy, a jak sie uda to bedzie CUD :D ...i jeszcze wieksza frajda :D Ponti - KAC 11:37:26 ale ja juz jestem denat Ponti - KAC 11:37:31 wlasnie nascinalem od **** miast Cola 11:38:21 wiem o czym piszesz, ale własnie dlatego teraz rozmawiamy, bo my sie nie spinamy :D ...nie jest dla nas sukcesem doscie do Ciebie i sie odbicie i po grze :) Cola 11:38:44 tak jak pisałem - stabilizacji trzeba bo Peter z Bomblem odfruneli i to w kosmos Ponti - KAC 11:38:48 ja tez sie nie spinam Ponti - KAC 11:38:52 Peter nie odfrunal Cola 11:38:57 nie?? :D Ponti - KAC 11:38:58 technologicznie ma olbrzymia zpasac Cola 11:39:02 to sobie popatrz Cola 11:39:06 miał, miał Ponti - KAC 11:39:09 masz u niego spziegów jak ja? Ponti - KAC 11:39:15 wiem co odkrywa Cola 11:39:15 tak Cola 11:39:18 tez wiem Cola 11:39:25 zbierał kase dla sciemy Cola 11:39:34 a teraz jedzie w 1 ture kazdy tech Cola 11:39:38 patrz jakie ma panstwo Cola 11:39:46 wlasnie mu chatki zaczely pracowac :) Ponti - KAC 11:39:51 jedna kwestia jak chcesz dorwac Bombla? Cola 11:40:03 nie wiem :D .....narazie go związalismy wojną Cola 11:40:11 musi dozbrajać chlopaków na dole Cola 11:40:19 Damianowi podsyła Cola 11:40:22 Laremu tez Ponti - KAC 11:40:38 ruszajac na mnie zwiazalismy go wojna? Cola 11:40:39 ale podsyła za mało, bo chce odleciec... bob budowniczy w nim silniejszy w tym dyplo Cola 11:40:45 Ponti :D Cola 11:40:59 prosze Cie o jedno Cola 11:41:10 że to co teraz powiem nie zostanie uzyte w grze Ponti - KAC 11:41:16 ok Cola 11:41:23 teraz gadamy jak kumple Ponti - KAC 11:41:25 daje słowo Cola 11:41:26 bez negocjacji Cola 11:41:32 poprostu gadamy o strategioi :) Ponti - KAC 11:41:36 nie jako Gilgi ale PONTI DAJE SLOWO Cola 11:41:39 oki Cola 11:41:49 ja na dole mam W KURWE wojska Cola 11:41:57 którym zaatakuje Damiana w nastepnej turze Cola 11:42:13 w dodattku damian przesunął kupę woja na dół do pomocy laremu Cola 11:42:34 Lary lezy i kwiczy choć jakby odwrócił front to sytuacja by sie zmieniała i dla Niego Cola 11:42:48 i to samo będzie z Damianem jak w kilka tur stanę pod Jego stolicą :) Cola 11:43:21 licze ze z nimi bedzie gadka taka jak z Toba teraz Ponti - KAC 11:43:24 zaraz Damian jest na dole i rgraniczy od polnocy z Larym Ponti - KAC 11:43:34 potem z toba od zachodu Ponti - KAC 11:43:47 wiec tam juz musi byc Bombel skoro ci pali miasta Ponti - KAC 11:44:08 własnie tutaj nie rozumiem pewnej kwestii Ponti - KAC 11:44:34 wiec jak masz w KURWE wojska to Bombel musi je widziec Ponti - KAC 11:45:38 po demo moge powiedziec ze nie masz az tylu bo u mnie masz tego od cholery Ponti - KAC 11:45:56 nie wiem jak Pawelt tylko chyba ze to jego wojsko Ponti - KAC 11:46:38 jezeli Bombel pali Twoje miasta nie zgadza mi sie tutaj pewna gograficzna zaleznosc ze musi byc Bombello od mnie o jakies 20 kratek na ppoludnie Ponti - KAC 11:46:47 a tego nie widze ale przesuniecie spziegów to 2-3 tury Ponti - KAC 11:47:35 powiem tak moge odwrócic ten sojusz Ponti - KAC 11:47:43 ale zastanawiam sie czy warto Ponti - KAC 11:48:12 ja ogolnie uwazam to dyplo nie za takie jak dyplo1 i wolałbym go skonczyc niz sie bawic w kto wygra bbo gówno mnie to obchodzi Ponti - KAC 11:48:19 ale odwrócenie mogłoby byc ciekawe Ponti - KAC 11:48:30 czasem jestem za porzadny wiec przydałoby sie zdradzic hehe :D Ponti - KAC 11:48:33 dla odmiany Ponti - KAC 11:48:59 musze sie zastanowic Cola 11:55:25 mysl :) Cola 11:55:31 Bombel pali mi miasta z morza Cola 11:55:47 na dole ode mnie jest Damian a pod Damianem lary Cola 11:56:02 obok Damiana jest juz Bombel Cola 11:56:13 woja mam 2x wiecej niz drugi w demo Cola 11:56:43 Bombel mojego woja nie widzi (chyba ze ma szpiega, ale wykryłem mu troche tego) Cola 11:56:59 na dole mam tego woja tyle ile na górze Cola 11:57:16 poza tym u mnie miasta robia tylko wojo Cola 11:57:20 u Pawła to samo Cola 11:57:26 u Leszka i u Damroki też Cola 11:58:05 jak sie zdecydujesz (zdecydujecie) to powiem Ci jak ten plan wygląda Cola 11:58:23 a Damian np robi sobie markety i inne bzdety :D Cola 11:58:28 czasem wojo Ponti - KAC 11:58:54 głownym problemem jest Bombel Cola 11:58:55 ja widze calusienkie Panstwo Damiana Ponti - KAC 11:58:59 a nie Peter Cola 11:59:05 moge mu zagrladac do miasta Cola 11:59:07 każdego Ponti - KAC 11:59:13 tak naprawde Cola 11:59:15 Petera nie doceniasz Cola 11:59:19 On wi co robi Ponti - KAC 11:59:24 wierz mi ze doceniam Cola 11:59:28 ale zgadzam sie ze pierwszym problemem jest Bombel Ponti - KAC 11:59:33 ale jesli chodzi o mój sojusz Ponti - KAC 11:59:38 to tutaj jest on duzy Ponti - KAC 11:59:43 nie w sensie Ponti - KAC 11:59:46 techów Ponti - KAC 11:59:54 czy czegokolwiek innego Ponti - KAC 11:59:57 ale odległosci Cola 11:59:58 teraz sie licza moce przerobowe - nie techy :) Cola 12:00:07 i mobilnosc wła�nie Ponti - KAC 12:00:08 i tutaj robicie przetarg Cola 12:00:11 czyli odległo�ć Ponti - KAC 12:00:26 musze sie zastanowic Cola 12:01:22 dla mnie najlepszym rozwiazaniem jest atak na obydwu jednoczesnie czyli Damian i Lary sie przyłączają i jedziemy z jednej strony na Bombla a z drugiej na Petera.... a paweł pakuje na statki i od morza atakuje obu porty Ponti - KAC 12:01:49 i co to da? Cola 12:03:13 dla Bombla i Petera wojna między nami jest jak najbardziej OK, bo my tracimy jednostki a Wy (potencjalni wrogowie) tez się wykruszacie wiec będą te wojny sponsorować, ale nie w stopniu w którym moglibyscie wygrać tylko w stopniu który pozwoli Wam przetrwac jak najdłużej, a nas zatrzyma jak najdłużej........ bo jak Was by wsparli na maxa to by sie wojna za szybko zakonczyła :D Cola 12:03:56 to da, ze sie wyrówna, bo napewno nie da sie Bombla w cało�ci zjechac, ani Petera, ale nie dojda do statku tak szybko, bo wojna ich zatrzyma Ponti - KAC 12:03:58 wiem Ponti - KAC 12:04:08 wtedy wygra Pawel T Cola 12:04:13 Oni to sprytnie rozgrywają Ponti - KAC 12:04:23 juz wole Bombla :) Cola 12:04:23 wygra jesli mu na to pozwolimy :D Cola 12:04:31 bo teraz sprawa następna :D :D:D:D:D Cola 12:05:00 jak już się wsyztsko wyrówna to pzeciez paweł wojska nie ma, bo daje nam i co to za problem odwrócić wojo jakby był za mocny?? :D :D:D:D Cola 12:05:22 Paweł w techach juz nie idzie Cola 12:05:29 -12 zadowolenia w miastach Cola 12:05:36 ten gosć ma zapasc jak się patrzy :D Cola 12:05:50 w dodatku ma za mało workerów i kupe pół nieobrobionych Ponti - KAC 12:06:04 zadowolenie da sie zredukowac wtym czasie stanie dawno Cola 12:06:32 pomysł z nacjonalizmem miał ***, a ja uzupełniłem to o pomysł który Ci powiem jak sie wyjasni Wasz stosunek do całej sprawy Ponti - KAC 12:06:36 na nogi Ponti - KAC 12:06:39 z pelna moca produkcyjna Cola 12:07:10 tak????????? Pionti popatrz na nacjonalizm......... ma -12 zadowolenia przez np 50 tur :D Ponti - KAC 12:07:30 zanim dojdziemy do Bombla i Petera tyle minie Cola 12:07:33 moce produkcyjne powiadasz?? :D .....pracuje tylko na żarciach bo zrost był do tego potrzebny :) Cola 12:07:59 naprawde to nie wyglada ciekawie i wiem co mowie bo gram jego nacją Cola 12:08:16 poza tym pawel bedzie nadal powolywal wojo wiec kryzys sie bedzie poglębiał Cola 12:08:23 gdzie sie da to wojo jest powolywane Cola 12:08:31 dlatego tyle tego jest Cola 12:08:58 Peter robi teraz ten sam myk (Bombel tez przez jakis czas robil, ale mu żal) bo niedocenili tego nacjonalizmu :) Cola 12:09:15 pPeter za ture ma nacjonalizm i zobaczysz co zrobi :) Cola 12:09:24 a jak sie go zaatakuje to juz na bank :D Ponti - KAC 12:10:17 jak sie zgodze to co wtedy hehe Cola 12:10:32 to musimy spiewać jednym głosem Ponti - KAC 12:10:40 nie wiem masz ci los wolałbym zeby sie wszyscy ode mnie ****** i Bomble I Petery i wy wszyscy Cola 12:11:02 to wtedy Ty bys sobie na spokojnie odlatywał :D Ponti - KAC 12:11:23 ale to ja w sumie rozkrecilem ten caly bajzel ten atak na Aniona to jak Gdansk w II WS Ponti - KAC 12:11:41 od razu dwa telefony najpierw do Petera potem do Bombla Ponti - KAC 12:11:41 i jest jak jest haha Ponti - KAC 12:12:04 powiem ci ze nie wiem co mam robic Ponti - KAC 12:12:09 powiem ci tez jedno Ponti - KAC 12:12:18 Aniona to nie sa wszystkie miasta jakie ma Ponti - KAC 12:12:30 zanim dojdziecie do konca to was ****** niezadowolenie ze **** Ponti - KAC 12:12:39 ja tez potrafie sie odgryzc Ponti - KAC 12:12:54 i po spaleniu trevissa mialem pewne wydzielone pole przeze mnie Ponti - KAC 12:13:30 i zrobiłem sobie secika na wszelki wypadek Ponti - KAC 12:13:34 takie male zabezpieczenie Ponti - KAC 12:14:54 i jest to naprawde kurewsko daleko bo za didim Cola 12:14:56 Aniona całe Państwo widzi leszek :) Cola 12:15:09 ale wiemy doskonale, ze przejscie nie bedzie latwe Cola 12:15:27 nikt z nas sie nie odgraza ze bedzie masakra w chinskiej dzielnicy :) Cola 12:15:32 Ponti Ponti - KAC 12:15:40 nie chodzi o to Cola 12:15:42 a moge cała nasza rozmowę wkleic do moich paktów?? Cola 12:15:48 niech reszta tez poduma :) Ponti - KAC 12:15:51 zastanawiem sie Ponti - KAC 12:15:55 po prostu Ponti - KAC 12:16:00 ok wklejaj co chcesz Cola 12:16:02 no wiadomo Cola 12:16:06 co nagle to po diable ;) Ponti - KAC 12:16:12 hehe Ponti - KAC 12:16:33 nie mówie nie bo szczerze powiem ta pomoc peter to pare rydwanów cos tam jakis konik i teraz bombel 4 riflemany Ponti - KAC 12:16:44 a ja całe to piep**one dyplo sie **pier*** :) Ponti - KAC 12:16:58 i nawet nie miałem okazji zrobic uniwerku w stolicy hehe Cola 12:16:58 widze :D Cola 12:17:09 a myslisz ze my takie dobrocie mamy?? :D Ponti - KAC 12:17:55 wiesz gadki ze cos tam do ciebie przyjdzie za 15 tur to mnie nie zadowala ze **** Ponti - KAC 12:18:23 bo całe moje panstwo choc naprawde *** było poszlo sie pieprzyc Cola 12:18:39 ano Ponti - KAC 12:18:51 jestem skłonny to zrobic ale sie zastanowic musze Ponti - KAC 12:19:00 i zobacze co maja mi do zaproponowania Peter i Bombel heheh Ponti - KAC 12:19:10 w koncu to dyplo :D Ponti - KAC 12:19:28 a towaru mi jeszcze zostalo na puste granice petera Ponti - KAC 12:20:16 jezeli to zrobie musze miec polowe tych sil zwlaszcze kawalerie i riflów w miare sporej ilosci Ponti - KAC 12:20:31 nie wszytsko ale czesc musze miec Cola 12:20:35 hmmm Cola 12:20:37 powiem tak Ponti - KAC 12:20:38 bo ja moge zrobic mu szybki wjazd Cola 12:21:35 mozesz z Nimi gadac, ale pomysl co mogą Ci zaproponować?? .....np że oddadzą Ci całe moje Panstwo i całe Leszka i całe Darka a sami podziela się Pawłem dla przykładu... i co wtedy?? .....NIC.... zupełnie nIC :D Cola 12:21:45 bo i tak nic nie zdziałasz bo będą za wielcy Cola 12:21:49 im dalej tym gorzej Cola 12:22:03 a w sytuacji gdy jedziemy Petera i Bombla to jest OK Ponti - KAC 12:22:05 ja nie chce nic działac Ponti - KAC 12:22:22 mysle jak najszybciej to skonczyc bo to dyplo mi od poczatku nie pasowało nie wiem czemu Ponti - KAC 12:22:34 nie wkrecilem sie jak powininem dla mnie mozemy odpalac nowe Cola 12:22:35 bo do momentu zjechania Bo,mbla i petera wszyscy mamy jeden cel Ponti - KAC 12:22:46 przezyc :D Cola 12:22:48 a potem wolna amerykanka... nowe sojusze itd :) Cola 12:22:52 i to mnie kręci :D Ponti - KAC 12:23:10 gówno nie nowe sojusze Ponti - KAC 12:23:20 raczej ich eni bedzie Ponti - KAC 12:23:41 przepasc technologiczna miedzy wschodzem a zachodem wyrównuja tylko peter i Bombel Ponti - KAC 12:23:58 nie wiem jak jest z Pawłem ale jestem skłonny ci uwierzyc Ponti - KAC 12:24:02 ze ma lipe Ponti - KAC 12:24:19 bo woja od **** i nacjonalizm to byloby mozliwe musze przeanalizowac logi Ponti - KAC 12:24:29 na civstats Cola 12:24:33 no popatrz popatrz Cola 12:24:38 5 jednostek co ture :) Cola 12:24:45 i tak od 50 tur :D Ponti - KAC 12:26:27 dam znac Ponti - KAC 12:26:30 jaka decyzja Ponti - KAC 12:26:35 ile potrzebujesz czasu ? Ponti - KAC 12:26:55 musze pogadac z Didim i Anionem bo reszta mnie gówno obchodzi Ponti - KAC 12:27:06 dla mnie najwazniejszy jest sojusz Cola 12:29:51 ok Cola 12:30:04 my musimy wiedziec do nastepnej tury Cola 12:30:09 bo albo atakujemy albo nie Cola 12:30:10 proste Cola 12:30:33 jesli nie atakujemy to lecimy wojem dalej az do Ciebie i atak na petera Cola 12:30:43 próbujemy w tpo Bodka wciagnąc Cola 12:30:47 i Larego z Damianem Cola 12:31:38 najgorsze jest to, ze musiałbym Ci zaufać, bo równie dobrze mozesz grac na czas..... wtedy my juz bedziemy u Ciebie i *** zamkni ecie granic i jestesmy w dupie i po dyplo :D Cola 12:31:53 a Ty widze Anionem jeszcze turki nie robiles?? Cola 12:32:02 czy moze nie wcisnales ET?? Cola 12:32:22 a widze po logach ze nie wcisnales Ponti - KAC 12:34:42 orobiłem z ranca Ponti - KAC 12:34:49 zaspany jak **** na kacu Ponti - KAC 12:34:58 bo mam ostatnio cug alkoholowy Ponti - KAC 12:35:20 wiec moze nie wcisnałem :) Ponti - KAC 12:35:56 ok mam czas do jutra Ponti - KAC 12:36:03 jutra dam ci odpowiedz na PW Ponti - KAC 12:36:16 chociaz jutro mam wesele akurat... Ponti - KAC 12:36:17 masz ci los Cola 12:36:20 :D Ponti - KAC 12:36:33 mam 3 wesela w sierpniu i 4 wiecozry kawalerskie Cola 12:36:38 ja przedtsawiam nasza sprawe dalej na forum i tez niech wypracuja wspolne stanowisko

Cola (ColaLandia) 2008-08-08 12:39:41
to jest pełny tekst rozmowy - bez cenzury :)

pawelt (paweltLandia) 2008-08-08 13:03:35
heh, dobrze, że nie widzę swojego państwa :) Tyle miło�ci w nie włożyłem, maxowałem co się dało, a teraz ruina hehe Cola, buduj markety wszędzie, teatry i kolosea i może ustaw kulturę na 20%. Co do pontiego. To sam jestem ciekawy co zrobi. Jakby przeszedł na naszą stronę, to by było po równo i była by nawalanka na maxa i by było fajnie :) A jak nie, to zjedziecie go, może trochę larego i damiana, a bombel i peter będą już nie do ruszenia. Darek, pal koniecznie stolicę. Wejd� tam na górkę i zniszcz drogę rydwanem i kawalerią po sobie, wtedy nie będzie mógł się wrócić wojem z miasta portowego.

Cola (ColaLandia) 2008-08-08 13:13:56
na markety i teatry nie ma czasu bo budowa pełna para jest na wojsko :)

pawelt (paweltLandia) 2008-08-08 13:20:20
Cola, ale markety dadzą ponad 6 zadowolonych, to tak jakby� mógł zdraftować 2 strzelców. opłaca się. Do tego mają bonus do kasy

Cola (ColaLandia) 2008-08-08 14:13:33
ok masz racje ale zrobimy to po mojemu :) bo jesli ja to zaczne budowac to bedzie to za 100 lat wiec jak tylko przejde na Uniwersal to poprostu je kupie i zaczynam draftowac :)

Cola (ColaLandia) 2008-08-08 14:31:49
Rozmawiałem przez tel z Damianem ma porozmawiać z Larym i jutro dac znać. Wstępnie pomysł mu sie podoba. Dodam, że jest rozczarowany supportem ze strony Bombla :) jesli Ponti z całym swoim sojuszem sie okresli i Damian z Larym to albo atakujemy Ich, albo idziemy prosto na Petera i Bombla :) ------------- CO Z MARECKIEM I BOBKIEM?? nie dostałem kasy od Marecka żadnej :(

Cola (ColaLandia) 2008-08-08 16:43:51
Zqaczela sie nowa turka W takim razie Ponti i Damian musza sie okreslic dzisiaj, bo ja nie bede czekal 10h i potem bede w konia zrobiony i nie nadam promocji itd

Damroka (DamrokaLandia) 2008-08-08 17:17:31
Póki nie dadzą odpowiedzi jed� tak jakby byli przeciwnikami. Może im bardziej rurka zmięknie. U Larego jest coraz gę�ciej, ma już naprawdę sporą ekipę. Zaczynam się zastanawiać jak się poruszać, aby nie ugryzł mi mojej armii. Więc najpierw chcę zebrać swoją ekipę razem, aby mi nie zrobił kuku, jak ja zrobiłem Laremu przez to, że miał swoje wojo podzielone. Nie zwróciłem uwagi, ale rzeczywi�cie w demo Cola masz armię dwa razy większą od drugiego. A tym drugim jestem ja :) No to od Pawła wyszła gigantyczna ilo�ć woja.

pawelt (paweltLandia) 2008-08-08 19:04:26
puki nie opowiedzą się konkretnie, to nic nie zmieniajcie. Wg mnie oni chcą grać na czas. Bombel na pewno robi wojo i niedługo peter zacznie draftować i bodek też (bo pewnie ukradnie nacjonalizm od bombla). Cola, ty dobry jeste� w negocjacjach, ale uważaj, żeby za dużo im nie pisać, bo będą cię podpuszczać tylko dla informacji.

Cola (ColaLandia) 2008-08-08 19:14:46
ok Ponti dał cynk... wchodzi w układ i jedziemy z piachem zrobie nowy pakt jak sie okresli Damian z Larym - poki co wypowiadam wojne Damianowi... jesli przejda na nasza strone to od razu pokoj jesli Ponti i reszta nas klamia to trudno :) ...bedzie po nas :) ...ale jesli nie - to wszystko jeszcze w tym dyplo jest mozliwe :)

Cola (ColaLandia) 2008-08-08 23:59:06
z Damianem sprawa jest troche skomplikowana, ale poczytajcie sami przebieg rozmowy :) ---------------------------------- [23:23] Cola: udalo Ci sie z larym skontaktowac? [23:23] D@mian: tak [23:23] Cola: i jaka decyzja? [23:23] D@mian: jest wlasnie an x [23:24] D@mian: on nie jst pezechylny, ja uwazam ze masz sporo racji i nie ejsrem pewien [23:24] Cola: no to decydujcie szybko i bedzie po krzyku :) [23:25] Cola: zawsze mozna najpierw zjechac larego :) ...i Ty wezmiesz cale jego Panstwo... nam nie zalezy na zdobyczach - tak jak mowilem wczesniej :) [23:25] D@mian: tam juz nie ma czego brac :p [23:25] Cola: pierwszym celem jest powstrzymac Bombla i petera [23:25] Cola: i do tej pory kasa jest potrzebna a nauki wcale [23:25] Cola: potem wrocimy do poczatku dyplo i bedziemy rzadzic i dzielic :) [23:26] Cola: nowe cele, nowe pakty :) [23:26] D@mian: powiedzmy ze , zgadzam sie, co robisz z wojem? [23:26] Cola: i nowi wrogowie, ale za to na bardziej rownych warunkach dla wszystkich :) [23:27] Cola: otwieramy granice i de tym do Ciebie..... [23:27] Cola: i teraz : jesli lary jest z nami to idziemy na Bombla [23:27] Cola: jesli nie jest z nami to najpierw musi odpasc lary by nie musiec myslec o tylach :) [23:27] D@mian: a LAry ma pokoj [23:27] Cola: jesli Lary jest z nami to damroka tez wojo targa na Bombla [23:28] Cola: ofkoz co ture przekazuje Ci po 2 jednostki by Bombel nie zauwazyl w demo naglego wzrostu [23:28] D@mian: to jak przekonasz Larego i zagwarantujecie mu pokoj pisze sie na to, w innm wypadku nie [23:28] Cola: i jak juz bedzie wojo na granicy z Bomblem to atak [23:28] Cola: ofkoz Twoje wojo tez w tym bierze udzial [23:28] Cola: larego tez [23:29] Cola: itd [23:29] Cola: konczysz chemie i wystarczy [23:29] Cola: kasa na zero [23:29] Cola: :) [23:29] Cola: wszystko w jednym celu [23:29] Cola: zjechac Bombla i petera [23:30] Cola: wszyscy w pakcie tak robimy wiec nie ma obaw ze ktos odleci, bo dla wszystkich gra sie zatrzymuje [23:32] Cola: jesli Lary w to nie wchodzi to mozesz chciec zachowac pozory i dasz mi tylko przejsc wojem, a ja pojde na larego i po wykonczeniu larego idziemy wspolnie na Bombla..... ofkoz z Toba byloby latwiej i szybciej, a na szybkosci najbardziej zalezy, bo im pozniej tym Bomblowaci beda trudniejsi do ruszenia [23:32] Cola: mysl i napisz co sadzisz.... sprawa wydaje sie bardzo klarowna [23:32] Cola: ja ode zapalic :) [23:33] Cola: Ponti w to wszedl z calym paktem (Didi i Anion tez) wiec na polnocy robimy juz ten numer z Peterem [23:33] Cola: teraz kwestia poludnia zostala [23:34] Cola: oczywiscie otworze nowy tajny pakt w ktorym beda szczegoly [23:34] Cola: bedzie sie nazywal BOSKI WIATR :) [23:35] D@mian: heh [23:36] D@mian: to teraz gadaj z Larym [23:36] D@mian: do mnie twoje argumenty trafiaja [23:36] Cola: no prosze Was.... ja gadam z calymi paktami :) ...nie bede kazdemu pisal tego samego :) ...przeciez z Wami tez nie gada kazdy z nas tylko ja jako przedstawiciel, bo bysmy sie zajechali :D [23:37] Cola: przeklej mu rozmowe nasza i bedzie mial klarowne [23:37] Cola: :) [23:37] Cola: ide jarac [23:37] D@mian: k [23:40] Cola: jestem [23:41] Cola: a Ty jesli lary sie nie zgodzi to wchodzisz w to czy nie? [23:41] D@mian: k wkleilem rozmowe LAremu, mowimze przeczyta pozniej, bo , o ironio, ga wlasnie z bomblem [23:41] D@mian: nie [23:41] Cola: gra czy gada? [23:41] D@mian: gra [23:42] D@mian: gral juz jak sie zalogowalem [23:42] Cola: troche kapiacie bedzie jak sie nie zgodzicie bo wszystkie plany znacie :D [23:42] Cola: ale trudno :) [23:42] D@mian: nam samym to niewle da [23:42] D@mian: ja jestem przychylny [23:42] Cola: duzo wiecej Wam da wejscie w taki uklad niz bronienie Bombla [23:42] D@mian: to racja [23:43] Cola: szkoda ze nie wejdziesz bez larego [23:43] D@mian: ehh [23:43] Cola: bo jakbys wszedl to mialbys dwa wyjscia : 1) atakowac z nami larego najpierw 2) zachowac neutralnosc wzgledem larego i sie zbroic, a atakowac dopiero z nami Bombla [23:43] D@mian: nad tym musialbym sie powaznie zastanowic, napewno nie at hoc teraz [23:44] D@mian: wybralbym to 2 [23:44] Cola: kiedy teraz jest to decydujace, bo jak sie nie decydujesz to musze Ciebie atakowac (jeszcze w tej turze) bo z kazda tura bedzie u Ciebie przybywac woja i bede mial bardzo ciezko sie przebic, a jak juz sie nawet przebije to napotkam czolgi u Bombla :D [23:45] Cola: wiec sam rozumiesz :) [23:45] D@mian: rozumiem, ale odp na dzien dzisiejszy to tak z Larym, nie bez niego [23:46] D@mian: a nad inna wariacja musze sie zastanowic jak wjedziesz to bede mial dylemat z glowy [23:48] Cola: ok robimy tak..... Lary sobie gra i poczyta nasza rozmowe... ja sie wstrzymuje z turka i wykonuje ja jutro rano.... jesli nie bede mial odpowiedzi co do Waszego lub Twojego stanowiska na PW to atakuje.... choc i to jeszcze nic nie znaczy, bo narazie tylko wejde na Twoje terytorium i nic nie zrobie, bo potrzebuje 2 tur by sie znalezc pod Twoimi miastami.... wtedy zawsze mozesz powiedziec ze wchodzicie i podpisujemy pokoj bez zadnych strat.... jedyna strata to taka, ze stracimy 2 tury podczas ktorych wojo mogloby byc 6 kratek blizej w strone Bombla :) [23:48] Cola: mysle ze to uczciwe co napisalem :) [23:49] D@mian: dyplomatyczne :) [23:49] D@mian: ale ok [23:49] Cola: nie... poprostu realne :) [23:50] D@mian: id epo kawe afk [23:50] Cola: zrozum tez mnie ze ja nie moge turki zwlekac, bo biore pod uwage ze mozesz grac na czas.... ja odpuszcze turke, Ty dostrugasz wojo i przyczlapiesz tym co poszlo do Larego na pomoc i nagle mi powiesz ze lipa :) [23:50] D@mian: jakbys chcial w przyszlosci pogadac to zachecam do korzystania z kanalu tsa [23:50] D@mian: opis na forum [23:51] Cola: Ty znasz moje zamiary w 100% ja moge sie jedynie Twoich domyslac, a tu na dwoje babka wrozyla :) [23:51] Cola: wiem widzialem [23:51] Cola: bede musial sciagnac :) [23:51] D@mian: nie wazy duzo a konfiguravcja to 5min [23:51] Cola: czytalem opis [23:51] Cola: oki ja ide spac i do rana czekam na decyzje [23:51] D@mian: ok [23:51] Cola: ofkoz jesli jej nie bedzie to jeszce mamy 2 tury na podjecie dzialan [23:52] Cola: bo nic sie nikomu nie stanie [23:52] D@mian: wiem, wiem [23:52] Cola: ale szkoda tych 2 tur straty :) [23:52] D@mian: no coz, nie mzna miec wszystkiego [23:52] Cola: no i szkoda ze teraz jeszcze nie wiemy nic bo juz by bylo open boarders i bym smigal po Twoich drogach :) [23:53] Cola: oki to dobrej nocki [23:53] D@mian: dobanoc [23:53] Cola: dzieki za gadke :) [23:53] D@mian: rowniez :) [23:53] D@mian: dobrze negocjujesz :) [23:53] Cola: ja poprostu nie sciemniam [23:53] Cola: i w dyplo nigdy tego nie robilem :) [23:54] Cola: aa ze widze jak jest a chcialbym jeszcze troche adrenalinki w tym dyplo to negocjuje :) [23:54] Cola: bo to jedyna szansa [23:55] D@mian: ok licze na pogaduchy na tsie niezaleznie od obratu sytuacji w d3 [23:55] Cola: jesli pozwolisz to wklejam nasza gadke do paktow by nasz sojusz wiedzial na jakim etapie sa rozmowy z Toba [23:55] Cola: no zainstaluje to pocwiczymy cos ;) [23:56] D@mian: ok tez mi teamy do gustu przypadly [23:56] Cola: :) [23:56] Cola: a gadke moge wkleic? [23:56] Cola: ofkoz zrozumiem jesli nie [23:56] D@mian: gdzie? [23:56] Cola: na ukryte do paktow [23:57] D@mian: prosze [23:57] Cola: dzieki! :)

LDeska

Posted: 2008-11-24, 14:23   

Cola (ColaLandia) 2008-08-09 00:00:21
Wiem ze odkrywam karty, ale to wydaje sie jedyna droga.... a z drugiej strony nie robimy nic o czym by nie wiedzieli :) PS o Uniwersal dowiedzą się jak przystapia do paktu

Damroka (DamrokaLandia) 2008-08-09 01:57:44
Ja jestem w pakcie a nic nie wiem o Uniwersal :)

Cola (ColaLandia) 2008-08-09 07:03:19
czytaj Darek dokładnie wszystko :) jest o tym na poczatku - to podstawa naszej strategii :) po wynalezieniu Demokracji Pawel przechodzi na Universal i zaczyna sie kupowanie woja - dlatego ta kasa tak potrzebna

Cola (ColaLandia) 2008-08-09 07:03:47
ale oprócz mnie i Darka nikt regularnie kasy pawłowi nie przekazuje :(

Cola (ColaLandia) 2008-08-09 07:25:09
Damian i Lary niestety odpowiedzi nie dali wiec poki co wypowiadam wojne Damianowi ----------------------------- w walce z Anionem stracilem 39 jednostek podczas gdy Ponti stracil 109 :) urodzilo mi sie 2 generalow - daje je do Pawla na akademie wojskowe --------------------------- podpisalem pokoj z Anionem i otworzylem granice z Pontim. Niestety Ponti dal Traktat Pokojowy na 10 tur zamiast rozejmu (na co mu zwracalem uwage) Mam nadzieje, ze to nie jest wybieg i mu zaufalem choc moze byc inaczej, ze to kolejne 10 tur opoznienia ma byc :(

Cola (ColaLandia) 2008-08-09 11:52:52
Damian mi odpisal : "Przespałem się z waszą propozycją i bez względu na to czy Lary też, czy nie ale mi przyłączenie się do was wydaje się jedynym rozsądnym posunięciem. Widzę w civ stats, że wykonałę� już ruch z "wczorajszej" tury, dobrze, bo przychylając się do pro�by nie wykonałęm minionej nocy ruchu przed tobą. Ja zaloguję się za ok 1.5h i je�li zaatakowałe� dam propozycję pokoju. Pozdrawiam" -------------- rozmawialem tez z Larym przez tel i ma dzwonic do Damiana..... generalnie Lary jest juz prawie na TAK. Chce jeszcze tylko wyciagnac 4000 zlota od Bombla i jest z nami

Cola (ColaLandia) 2008-08-09 12:35:29
Lary tez z nami :) w takim razie tworze nowy pakt BOSKI WIATR :) i tam opiszemy wsystko

pawelt (paweltLandia) 2008-08-10 10:20:56
daje 51% że �ciemniają, tzn grają na czas i nam mydlą oczy. Trzeba wyciągnąć od nich jaki� dowód, że rzeczywi�cie są z nami i przeciwko bomblowi i peterowi. Niech dadzą jakie� screeny, pokarzą gdzie i ile mają woja, dadzą kasę na kwawalerię itp.

Damroka (DamrokaLandia) 2008-08-10 22:59:22
Też mam pewne obawy. Bombel zaczął mocno �cinać, tak jakby dostał od kogo� sygnał o nadchodzącym niebezpieczeństwie. Więc kto� z tych co się przyłączyli może grać na dwa fronty. Je�li to jest jedna osoba to nie powinno to przesądzić o powodzeniu całej operacji, ale może należałoby się zastanowić nad przekazywaniem wojska. Np. Laremu według mnie lepiej na razie woja n ie przekazywać. Tak jak pisze Paweł, przydały by się jakie� konkretne oznaki tego że weszli z nami w ten projekt.

Damroka (DamrokaLandia) 2008-08-10 23:14:08
Wogóle to nie pasuje mi trochę to przekazywanie wojska. Duże armie generują u nas duże koszty, więc przekazanie spowoduje zmniejszenie tych kosztów u nas, a co za tym idzie będziemy mogli większą kasę przekazać Pawłowi. Ale oni też mają przekazywać kasę, więc je�li gramy jako jedno panstwo to nie ma znaczenia w odniesieniu do kosztów utrzymania armii, kto tym wojskiem dysponuje. Skoro nie ma to znaczenia dla kosztów to lepiej aby to wojsko pozostało w naszych rękach, jako wentyl bezpieczeństwa w przypadku zdrady którego� z naszych nowych sprzymierzeńców. Przyglądając się tym ruchom, ogólne wrażenie mam takie że sojusz pontiego gra z nami szczerze, ale je�li chodzi o Damiana i Larego to jestem bardziej sceptyczny. Damianowi jednak ufam trochę bardziej.

Cola (ColaLandia) 2008-08-11 10:11:09
a ja bardziej ufam Damianowi i Laremu.... Ponti miał zawsze zapędy totalitarne i jeszcze zobaczycie jak będzie probował dyktowac warunki :) ktos napewno sypnał, bo to �le wygląda z tym �cinaniem u Bombla.... no chyba, że Laremu da wojsko (co tez jest mozliwe)

pawelt (paweltLandia) 2008-08-11 11:46:21
a wg mnie wszyscy sypneli :P . ponti, lari i damian są mocno zakorzenieni z "zachodem". Ja bym teraz całe wojo przerzucił na damiana i jak nie da screenów ani kasy to go atakował, bo to znaczy, że w kulki lecą.

Cola (ColaLandia) 2008-08-11 11:47:00
nasz atak teraz juz nic nie zmieni

Cola (ColaLandia) 2008-08-11 11:48:12
jesli sypneli to proponuje zeby zaatakowac siebie nawzajem i niszczyc wszystkie usprawnienia i unicestwic wszystkie miasta... a wtedy jak juz nas nie bedzie to zobaczymy co ugrali takim systemem :D

pawelt (paweltLandia) 2008-08-11 13:14:28
cola, mamy teraz wielkie armie, zróbmy co� z nimi, zamiast czekać. jak w max 2 tuey nie wyja�ni się sprawa z pontim, larym i damianem, to bym atakował wszystko co jest w zasięgu armii :)

Cola (ColaLandia) 2008-08-13 15:31:30
Widze, że jednak niektórzy (Ponti - tak jak sie spodziewałem) chca rozegrac to trochę po swojemu czyli zniszczyc Bombla i Petera TAK, ale swoje interesy (czyli rozwój) przede wszystkim. Nic to... w takim razie nie dajemy jednostek (ja dałem Damianowi 3 jednostki narazie) i z pomoca kolegów postaramy sie zniszczyć petera i Bombla, a potem jednostki wykorzystamy na tych krnabrnych ;) PS Damiana i Larego sie nie obawiam - wierze w Ich lojalnosc wobec planu. Martwi mnie tylko Marecek no i Bobek

Cola (ColaLandia) 2008-08-14 15:32:35
Moja propozycja jest taka, żebysmy po Peterze i Bomblu atakowali Aniona i Pontiego w takim układzie :)

Damroka (DamrokaLandia) 2008-08-15 12:13:32
:) Cola w następnym dyplo chcę być również w sojuszu z Tobą, nawet jak będę na końcu �wiata.

pawelt (paweltLandia) 2008-08-17 21:49:23
wiem cola, że nie�le �piewasz i takie tam, ale mam wrażenie, że minąłe� się z powołaniem :) Szkoda, że dyplo 2 nie dokończyli�my, tam by� nie�le jeszcze namieszał. W tym dyplo zaryzykowali�my i trzeba teraz i�ć za ciosem. Nie mamy już nic do stracenia, a zabawa będzie niezła.

Cola (ColaLandia) 2008-08-18 09:27:44
Dzieki!!! :) caly czas jednak moze byc tak, ze gra ktos na dwie strony, a wtedy jestesmy gleboko w pupie :( no ale bez tego ryzyka nic bysmy nie zyskali powiem szczerze, ze z tego co obserwuje to w przypadku powodzenia calej akcji najwieksze szanse na wygrana wg mnie ma Leszek i Damian ale zobacym co bydzie ;)

Cola (ColaLandia) 2008-08-21 09:20:50
Ponti leci w pręta na maxa.... nie dosc , ze sam kasy nie daje to jeszcze kasa od Aniona zamiast isc do nas na zakup woja to idzie do Pontiego na sponsoring :) Ponti to sobie "sprytnie" (tak Mu sie wydaje) wykombinował :) My sie bedziemy bic i odkladac kase na wojo i nie bedziemy sie rozwijac, a On przez ten czas będzie gonił w techach (bo ma zapasc) i przy okazji pozajmuje sobie najlepsze miasta Petera/Bodka... taki ma plan.... wiec siłą rzeczy po unieszkodliwieniu Petera (o ile damy rade) musimy się wziac za Pontiego (trza będzie pogadac z Didim i Anionem może tez w to wejdą) ...oczywi�cie to my musimy postarac sie by końcowo atakowac miasta Bodka/Petera by niszczyc i palić i kase zgarniac dla nas. Wtedy Ponti nie będzie miał az tyle z tego :)

Cola (ColaLandia) 2008-08-21 11:37:52
Tak sobie mysle i my�le i dochodze do wniosku, że trzeba radykalnych metod... CZYLI KTO NIE DAJE KASY TEN W PIERWSZEJ KOLEJNOSCI ZOSTANIE PODBITY :) Bobka i Marecka tez to tyczy :)

Cola (ColaLandia) 2008-08-21 11:54:05
Na dzień dzisiejszy kasy nie dają : 1) Damian 2) Lary 3) Didi Oni są usprawiedliwieni, bo kończą techy (Damian i Lary stal, a Didi inzynierie) 4) Ponti 5) Anion 6) Mareck brak usprawiedliwień 7) Bobek tu trzeba przypadek rozpatrzyć osobno :) bo sam nie wiem jaki ma miec Bobek udział w całych "manewrach"

Cola (ColaLandia) 2008-08-21 12:43:04
Robie seta i powstanie port na morzu wewnętrznym, który przekaże Pawłowi i kupimy kilka łódek żeby kontrolować Bombla i od tej strony :) Port będzie w dupiatym miejscu, ale nie o to przecież chodzi :D

Cola (ColaLandia) 2008-08-21 14:52:30
wkleiłem moją korespondencję z Bodkiem w "Boskim Wietrze" (brzmi jak nazwa baru :) :):)) mam taki plan : - dogadujemy się z Bodkiem żeby zjechac Petera, a potem jedziemy razem z Bodkiem Pontiego? jest to jakies ryzyko, ale z drugiej strony wszystko co dotyczy operacji Boski Wiatr jest ryzykowne :) Co Wy na to??

Cola (ColaLandia) 2008-08-21 20:51:57
Pu�ciłem do Bodka na gg wiadomo�c : "hej Bodek... Cola z tej strony... widze, ze byłes na forum i czytałes PW ode mnie, ale nie odpisałes nic. Mam rozumiec, ze nie dogadujemy nic i zostaje tak jak było czy może dajesz się "zapiac" w plan i idziesz z wiatrem?? :) ....mam ambicje, żeby w tym dyplo sie jeszcze cos działo, a nie że karty juz zostały rozdane dawno i teraz tylko czekamy aż peter z Bomblem nas rozjadą :) " zobaczymy co odpisze :)

Cola (ColaLandia) 2008-08-21 20:59:49
My�lę, że Leszek powinien popracowac jednak na DarDarem :) ....nawet 20 katapek sie przyda :)

Damroka (DamrokaLandia) 2008-08-21 21:55:32
Oni chyba wszyscy my�lą już o tym co będzie po podbiciu Bombla i Petera i dlatego tak asekuracyjnie postępują z tymi techami i kasą.

pawelt (paweltLandia) 2008-08-21 22:20:13
Żeby za dużo nie my�leli, wg mnie trzeba palić wszystkie miasta bombla i petera. Ja bym jeszcze sprawdził larego, damiana i pontiego. Lary wypytuje się gdzie dokładnie bedzie atak z morza. Trza mu pu�cić info i zobaczyć czy bombel tam pode�le wojo. Tak samo z pontim i damianem. Cola my�l, jak ich sprawdzić, o ile to ma w ogóle jaki� sens teraz. ps. bodkowi przedstaw sytuację z dyplo 2, żeby wiedział, czemu bombla i petera nie można zostawić samym sobie.

Cola (ColaLandia) 2008-08-21 22:40:55
co masz dokladnie na mysli z tym dyplo2?

Cola (ColaLandia) 2008-08-21 23:54:11
ok - w zaistnialej sytuacji co robimy?? Petera bym atakowal bezwzglednie i tu planu bym nie zmienial Mozemy : 1) atakowac Bombla zgodnie z planem, ale bedzie NAPRWDE CIEZKO :( 2) wypowiedziec wojne Damianowi i Laremu i napewno na szybko kilka miast zajmiemy, ale z calkowita zaglada bedzie jeszcze ciezej (Oni stoja juz mocno na nogach, a Bombel bedzie Im podsylal wojo :( ) w przypadku kontynuacji ataku na Bombla rosna nam sporzy konkurenci pod bokiem w postaci Damiana i Larego... w dodatku obaj zaraz beda mieli stal

pawelt (paweltLandia) 2008-08-22 09:07:54
Nie wiem gdzie i ile woja mamy, ale ja bym raczej atakował damiana i larego, żeby zrobić sobie przestrzeń życiową. A pisałem, że oni nie zdradzą bombla. Trzeba się z bodkiem może dogadać.

Cola (ColaLandia) 2008-08-22 09:25:55
Jesli zaatakujemy Larego i Damiana to nie damy rady na 100%, bo Bombel bedzie podsyłał Im wojo. W dodatku Oni naprawde sie ostro dozbroili i poza tym, ze uprzykrzymy Im zycie i zdecydujemy o tym, ze nic nie będa znaczyli w tej grze to nadal Bombel wygra. Jesli zaatakujemy Bombla to jest duza szansa na to by Go konkretnie osłabić, ale Damian z Larym będą w sile z każdą turą. Moim zdaniem jednak wieksze szanse są w pacyfikacji Damiana i Larego w pó�niejszym terminie niz Bombla. w obu przypadkach sznse są małe, ale napewno mniejsze są jesli nie zaatakujemy Bombla. ------------------ ja mam 110 jednostek na atak Bombla w tej turze musimy zadecydować, bo muszę się ruszyc nimi na granice z Bomblem lub w tej turze zerwać open boarders z Damianem i Go atakować - na strate turki w obecnej sytuacji nie możemy sobie pozwolić Wojo Darka będzie szło na granice z Bomblem jakie� 6-8 tur, ale to byłoby dobre wsparcie, bo ma tego troche i w dodatku wyszkolone.

pawelt (paweltLandia) 2008-08-22 09:39:00
Ja bym jednak atakował damiana. Atak na bombla to tylko jego lekkie osłabienie i nic poza tym nie zyskamy. Atak na damiana i larego to poza ich osłabieniem, także zajęcie czę�ci miast, zrobienie sobie strefy buforowej i nie wypowiadanie oficjalnie wojny bomblowi. Flotą zamiast atakować petera, to atakuj larego. Wg mnie petera i bombla teraz i tak nie ruszymy. Musimy co najmniej dorównać im potencjałem, żeby mieć szanse. Ważna sprawa teraz z pontim. Atak w obecnej sytuacji na bodka i petera nie ma sensu, a jak macie armię u pontiego, to by trzeba było ją jako� spożytkować na pontiego lub bobka. To są moje przemy�lenia. Daj jakie� screeny, bo takie filozofowanie na sucho to też bez sensu.

LDeska (Kaszeby) 2008-08-22 09:56:02
Ja proponuję przekonać LArego i Damiana argumentem siły (skoro siła argumentów nie działa). Na północy jeżeli tylko Ponti albo Anion co� �ciemniają to też ich rozwalamy. Nie możemy pozwolić na rozgrywanie własnych gierek skoro my się angażujemy na 100% Krótko ale tre�ciwie :)

Cola (ColaLandia) 2008-08-22 10:12:00
Wszystko to co piszecie to prawda i pierwszym odruchem powinien byc rewanz za "zdrade" ale : Paweł zakładasz, że dorównamy potencjałem Bomblowi... otóż NIE DORÓWNAMY Mu juz nigdy. Będzie odskakiwał z kazdą turą. Przejęcie częsci miast Damiana i Larego nic nam nie da w dodatku będziemy miec Ich cały czas na głowie, bo będzie wojna. Bombel będzie Im podsyłał wojo i w końcu nas zgniota razem. Na tą chwile mamy przewagę w woju 2:1 w stosunku do Damiana i Larego wiec jestesmy w stanie zając max 2-3 miasta i potem dupa... a pewnie odbiliby te miasta (zwłaszcza ze za chwile mają stal) Wchodzac do Bombla mamy przewagę z 10:1 i tylko tak jeste�my w stanie Go zatrzymać. Petera tez trzeba atakować - bez dwóch zdań... a najlepiej byłoby dodatkowo dogadac się z Bodkiem, bo jak sie nie dogadamy to Go zjedziemy, ale przez ten czas Peter sie mocno dozbroi Moim zdaniem nie ma juz czasu na pół�rodki i trzeba radykalnych metod (wbrew pozorom mniejsze ryzyko jest ataku na Bombla niz na Larego i Damiana) DECYDUJCIE I GLOSUJCIE ja sie podporzadkuję 1) atak na Damiana i Larego (2-3 miast zysku, wpsarcie przez Bombla i gorąca granica, aż w końcu ugięcie się pod technologią) 2) atak na Bombla wedle planu (osłabienie Bombla, duzy zysk kasy z tych miast) 3) fajna zabawa wymyslona przez Petera i brak satysfakcji reszty pączka oraz utarcie nosa tym co sie "rozmyslili" bo Ich pozycja stanie się jeszcze bardziej marginalna 3) atakujemy siebie wzajemnie żeby nikt nie miał z nas pozytku

Cola (ColaLandia) 2008-08-22 10:13:35
Damiana i Larego argumentem siły nie przekonasz... juz nie teraz poza tym przypu�ćmy, ze mamy przewage dużo większą niz teraz nad Nimi i atakujemy i wykruszamy sie nawzajem, a Bomblowi w to graj... odlatuje nadal ja naprawde nie mam zamiaru uderzać kawaleria w czołgi :(

Cola (ColaLandia) 2008-08-22 10:14:20
acha... ja głosuje za punktem 2 czyli atak na Bombla, a na północy zostawiam akcje bez zmian póki co

pawelt (paweltLandia) 2008-08-22 10:16:45
Cola, je�li uważasz, że da sie poważnie osłabić bombla, to go atakuj, ale wtedy co zrobią damian z larym, zaatakują nas? Ja nie widzę sytuacji, rób jak uważasz. Może by jednak z peterem pogadać, żeby bombla pomógł zjechać? A może sam się właczy do akcji, jak zobaczy że bombel jest osłabiony? Sam nie wiem. Rób co uważasz, masz moje 100% poparcia. Byle by się armia nie marnowała.

Cola (ColaLandia) 2008-08-22 13:03:42
Tak uważam chociaz vendeta tez mnie pociaga :) wsyztskich niewiernych bym atakowal :D ...Bobka i Marecka też, bo tak sie nie robi jak Marecek zrobił... mógł poinformowac nas, że mu sie "nie podoba" ---------------------- Rozmawiałem z Bodkiem przez tel. Wchodzi do dyplo i da znać jaka Jego decyzja. Myslę, ze się skusi na propozycje :) PS Patrzcie jak Bombel podpuszcza w kronice :) :):)

pawelt (paweltLandia) 2008-08-22 13:16:12
Tylko tym razem bodkowi nie mów o naszych planach konkretnie. Możesz mu nawet trochę zamydlić oczy, żeby jak co� złe info przekazał peterowi i bomblowi. Może by w kronice trochę nastraszyć larego i damiana, żeby my�leli, że na nich atakujemy. Tylko żeby nie zamknęli granic, bo wojo nam wyrzuci gdzie� w dziwne miejsce.

Cola (ColaLandia) 2008-08-22 13:53:05
nie ma co igrac z damianem i larym narazie, bo zamkna granice i będzie straszna lipa :( z tym mydleniem oczu to tez nie do końca sie da, bo za 2 turki wszystko bedzie wiadome, a w przypadku Bodka wszystko sie wyjasni w tej turze, bo jak sie nie zgodzi to pójdzie atak juz teraz no i zastanawiam sie co mialby Peterowi i Bomblowi przekazac?? że idziemy na nich?? :) w tej turze Bombel tez zobaczy całe moje wojo u swoich granic

Cola (ColaLandia) 2008-08-22 14:05:47
za niedługo Paweł będzie miał 11 pełnych Galeonów woja :) PS Pawle teraz dopiero zauwazyłem, ze jednak masz ten dodatkowy punkt ruchu za okrążenie globu :) galony 5 punktów ruchu :) ...o tyle dziwne że wczesniej w ogóle nie było na ten temat komunikatu :)

pawelt (paweltLandia) 2008-08-22 14:39:13
nie było komunikatu, ani ruchu też nie było, bo pamiętam że karawelki ruszały się normalnie. dziwna sprawa

pawelt (paweltLandia) 2008-08-22 14:40:40
a co do zamknięcia granic przez damiana, to on chyba tego nie może zrobić, bo jest co� o tym w regulaminie. Musi wcze�niej napisać, żeby� wyszedł sam wojem czy co� takiego.

Cola (ColaLandia) 2008-08-22 14:44:55
chyba masz racje

Cola (ColaLandia) 2008-08-22 23:52:39
Jeżeli okazałoby się, że jednak dogadujemy sie z Peterem i Bodkiem, a pó�niej chcemy namowic Damiana i Larego na atak na Petera to my�le, ze trzeba przywrócic ekonomie i zaczac się nadal rozwijac technologicznie, a wojo które sie w miedzyczasie naprodukuje wsadzać pomalutku na łódki i Petera zaatakujemy tym co zostanie po Bomblu oraz tym co wła�nie na łódkach bedzie wiem, ze to sie staje bardzo skomplikowane, bo zaleznosci jest sporo, ale mysle, ze to jedyne rozsądne rozwiazanie w obecnej sytuacji, bo inaczej nie damy rady Bomblowi bez Petera i jednoczesnie odbijemy sie od Bodka

Cola (ColaLandia) 2008-08-22 23:58:41
Panowie sytuacja sie jednak zmienia, a nam odeszli mocni "sojusznicy" w postaci Larego i Damiana wiec musimy byc elastyczni i zmieniac strategie wraz zaistniałą sytuacją... przeca to nie tak, ze plan sie wymyslil 100 lat temu, a my jak ten ruski beton!!! ;)

Cola (ColaLandia) 2008-08-23 09:52:02
napewno atakujemy Bodka?? nie dogadujemy sie? dajcie tylko cynk co mam robic i gramy... jesli chcecie atakowac Bodka teraz to nie ma sprawy - kończmy ta grę :) ...bo zapewne sie ta gra tak skonczy :)

pawelt (paweltLandia) 2008-08-23 10:23:54
Ja bym zaatakował pontiego, bo jak dla mnie leci tak samo w kulki jak lary i damian. Z bodkiem (ale bez udziału i wiedzy petera, choć w to wątpię) może dało by się zgadać na atak na bombla. Je�łi nie, to tą armią bym atakował też damiana z dwóch stron, a bomblem niech się martwią peter i bodek.

Cola (ColaLandia) 2008-08-23 10:39:29
problem w tym, ze Oni sie Nim srednio martwia, bo sie boją, ale w kupie z nami juz są bardziej ochoczo nastawieni :) Pontiego tez popjedziemy - za to, że chciał sie wycfanić... ale po Bomblu celem numer 1 bedzie Peter i Bodek (do tego namówimy Damiana z Larym) a potem Pontiz Anionem i Bobkiem na odstrzał jesli dogadamy sie Bodkiem to cze�ć wojska wycofujemy na tyły naszych Państw i pakujemy na łódki i zaraz po zjechaniu Bombla zabieramy sie za Petera z morza :)

Cola (ColaLandia) 2008-08-23 10:40:27
Ty {aweł to atakowałbys Pontiego i damiana dla zasady... ZA ZDRADE :) ...ale nawet jak bysmy ich pukneli to nic by to nie zmieniło, a główni rywale oddaliliby sie jeszcze bardziej :)

pawelt (paweltLandia) 2008-08-23 10:45:39
Cola, wg mnie dyplomacja w tym dyplo nie zadziała już. Gdyby�y nie wdawali się w dyplomacje, to larego i aniona by już nie było i pewnie połowy damiana i pontiego też. A tak nic nie zyskali�my, tylko stracili�my chwilę w której mieli�my przewagę. Teraz to już jest tylko dla zabawy atak, żeby cokolwiek namieszać.

pawelt (paweltLandia) 2008-08-23 10:47:25
Peter i bodek oczywi�cie się zgodzą na atak na bombla, a za kilka tur napiszą to co lary i już będzie po ptakach.

Cola (ColaLandia) 2008-08-23 11:37:47
nie zrobia tak bo nie maja paktu z Bomblem to raz, a dwa to Im tez zalezy na zjechaniu Bombla - nie znasz Petera?? PS z połowy Damiana i Aniona nic by nam nie przyszło, a Darek juz byw iecej miast larego nie zdobył.... poszłaby kontra i byłoby po Darku zobaczysz, ze zjechanie Bombla, a potem petera to plan optymalny na ta chwilę

Cola (ColaLandia) 2008-08-23 18:20:09
jak myslicie jak to bedzie wyglądac ta cała ofensywa?? ...gdzie sie zatrzymamy? :)

Cola (ColaLandia) 2008-08-23 20:47:26
Ponti chyba znowu turki nie zrobi :( ...nie wiem co to za strategia

Cola (ColaLandia) 2008-08-23 22:04:13
na szczescie turke zrobil :)

Cola (ColaLandia) 2008-08-24 09:43:52
Leszku powiedz mi co robisz aktualnie z wojem teraz wyprodukowanym? idziesz nim nadal na zachód w strone Bodka i Petera? Czy może zbierasz u siebie? z mojego punktu widzenia wyglada to tak, ze fajnie by było bys podsyłał połowę Pawłowi, a połowę mnie.... Pweł ładuje wojo na galeony próbuje ugry�ć Petera w tej turze zakładam (ja Cola) miasto na morzu wewnetrznym i przekazuje je Pawłowi i chce tam kupic kilka liniowych okretów i wysprzątac morze wewnetrzne, a pó�niej kupic galeony i wsadze na nie jak najwiecej woja i płyne na Bombla i wysadze mu sie koło portu "18" a stamtad jest rzut beretem do �wietego miasta i Stolicy... może się uda dlatego potrzebuje teraz jak najwiecej KASY :)

Cola (ColaLandia) 2008-08-24 09:45:05
oczywiscie woja nie musisz przekazywać mozesz wsadzać wszystko na statki i powalczysz sobie tez z Bomblem :)

Cola (ColaLandia) 2008-08-24 09:53:27
Prosze namówcie Bobka i Marecka na wjazd galeonami, bo my naprawde nie damy rady :(

LDeska (Kaszeby) 2008-08-24 19:31:24
Ja wojsko wysyłam do Pawła na ulepszenie, ale już nie robię poboru, to niezbyt opłacane już teraz. Zanim ono dojdzie to nie będzie już co z nim robić. W portach mam po 1 - 2 jednostki i muszę je tam dostawić. Chcesz żebym dalej robił pobór i wysyłał na ulepszanie??? Mi się wydaje że ta fala musi wygrać a druga fala z tych jednostek już nie dojdzie...

Cola (ColaLandia) 2008-08-24 22:05:07
woja na zachód nie ma juz co wysylac bo wieki bedzie szlo... za to oplaca sie wysylac wojo do mnie bym wsadzal na lodki na morze wewnetrzne i do pawla by wsadzal na lodki i na Petera

Cola (ColaLandia) 2008-08-24 23:16:55
to wojo co do Pawla to do polnocnego portu (na granicy z Toba Leszku)

Cola (ColaLandia) 2008-08-29 08:30:57
teraz juz nic nie zrobimy wiec proponuje wycofac wojo i walczyc z Pontim, zeby Jego zjechać ja pisze w kronice pro�be o zawarciu pokoju z Peterem, Bodkiem i Bomblem co Ty na to Leszku i Darku?

Cola (ColaLandia) 2008-08-29 09:50:04
ok rozmawiałem z Leszkiem przez tel i próbujemy podpisac pokój z Peterami, Bodkami i Bomblami jesli sie to uda to będzie szybciej... jesli nie to... bedzie wolniej, ale i tak trzeba : - atakowac Didiego i Pontiego tym co mamy u Bodka - wsadzam na łódki na morzu zewnetrznym wszystko co miałem na Petera i płyne na Didiego od góry - atakujemy Aniona wszystkim co mamy u nas na lądzie - atakuje porty Aniona i Pontiego na morzu wewnetrznym z Galeonów - wosjkiem od Bombla wracam na ziemie macierzyste i wspomagam atak w zasadzie juz jest po grze, ale cos z tym wojem trzeba zrobić ------------ generalnie ponoc się Pontiemu nie chciało juz grac.... ewidentnie przygrał w ciula z nami i dał sobie czas. Bzdurą jest, że od 2 tur zmieniło mu się, bo "ruszanie" wojskiem o tym swiadczyło. Wojo Aniona o które tak burzyłem nagle zniknelo i poszło w nasza stronę (bo napewno nie w stronę Petera) chciałem slepo wierzyc, że jednak wymowki Pontiego o braku chęci grania sa prawdziwe.

Cola (ColaLandia) 2008-08-29 10:11:14
KURDE W SUMIE ZNOWU SZKODA :) miałem fajny plan zajęcia portu Bombla wielko�ci 18 i byłbym juz sporą armia pod Jego �więtym miastem... bardzo mozliwe, ze padłyby również 2 miasta Bombla w glębi przy których stoję na Petera tez miałem plan, bo 30 jednostek stało i miało w zasięgu 2 ruchów 2 miasta i wiązało armie Petera, a glówna armia na galeonach miała skosić port ech... szkoda gadać Ponti w pierwszym dyplo tez dał się poznac z tej strony

pawelt (paweltLandia) 2008-08-30 15:17:42
No nic, mieli�my swoje 5 min. Teraz niech oni kombinują.

Damroka (DamrokaLandia) 2008-08-31 21:09:45
Widzę że wszyscy w ciula lecieli i tylko początkowe sojusze się ze sobą trzymają. Wychodzi że sprawy są już rozstrzygnięte. Jako cel do zrealizowania wyznaczyłbym teraz zjechanie pontiego i �wity, a potem ję�li będzie jeszcze czas tzn. bombel jeszcze nie wygra, to zająłbym się Larym i Damianem.

Cola (ColaLandia) 2008-09-01 10:48:59
DOKŁADNIE TAK SAMO MYSLĘ JAK DAREK... TYPOWY REWANZ :)

Cola (ColaLandia) 2008-09-30 13:23:58
trzeba zsynchronizowac atak Paweł atakuje z morza Didiego (od północy na morzu zewn) Paweł atakuje z morza Pontiego (od południa na morzu wewn) Cola atakuje Aniona z lądu Leszek atakuje Aniona z lądu Darek idzie tym co zostało z Bombla do mnie i albo mi przekaze wojo, albo atakuje Aniona z lądu (lepiej bys przekazał bys nowej wojny nie miał)

Cola (ColaLandia) 2008-10-01 08:53:37
Leszku a Ty co tak stoisz na górce u Pawła granic muszkietem? :) Czyzbys sie bał, że Cie zaatakuje? :) ...a moze sam przygotowujesz atak? z mojej strony nic Ci nie grozi... to tak na przyszłosc :)

LDeska (Kaszeby) 2008-10-01 09:48:10
A nie wiem o co chodzi, może chłopak taką sobie trasę wyznaczył - przerzucam ich na granicę z Anionem.

Damroka (DamrokaLandia) 2008-10-03 00:03:31
Urodził mi się Wielki Artysta. Będzie komu� potrzebny? Bo je�li nie, to ja u siebie zrobię Złoty Wiek.

LDeska (Kaszeby) 2008-10-03 01:11:45
Mi niepotrzebny

Cola (ColaLandia) 2008-10-03 08:24:50
Darku daj do Pawla bo wypalam techy z nich PS aktualnie ide po stal ----------------- Kiedy atakujemy Leszku?

Damroka (DamrokaLandia) 2008-10-03 08:52:15
ok. w następnej turze przekażę Wielkiego do Pawła.

LDeska (Kaszeby) 2008-10-03 09:09:25
Czym atakujemy? Ja się szykuję do obrony.

Cola (ColaLandia) 2008-10-03 11:28:02
myslałem, że mamy atakowac Pontiego za zdrade? :) ja mam 5 galeonów przy Jego maistach poludniowych za ture mam tez sporo woja przy Anionie i kolejne 5 galeonów od północy przy Didim za ture moge rozpoczac ataki wszyskie 3 :)

Cola (ColaLandia) 2008-10-03 11:29:09
szybka decyzja co robimy, bo i tak nie wybronimy przed Bomblem i Peterem

pawelt (paweltLandia) 2008-10-03 12:06:40
palcie pontiego, ile się da :)

LDeska (Kaszeby) 2008-10-03 12:26:52
Ja prawie nie mam czym bo wojsko po portach stoi. Mogę pomóc przy Anionie, daj znać kiedy dokładnie i czym się ruszasz to się dołączę

Cola (ColaLandia) 2008-10-03 12:29:55
trzymanie po portach przedłuzy tylko rozgrywke i nic nie zmieni, a atak tez nic nie zmieni poza tym, ze Ponti bedzie mial za swoje :D generalnie atakuje w nastepnej turze i wszystkim co mam (czyli mix woja)

Cola (ColaLandia) 2008-10-03 14:55:24
CO ROBIMY Z EWENTUALNYMI MIASTAMI aNIONA? CHCESZ KTÓRES lESZKU?

Cola (ColaLandia) 2008-10-03 23:52:00
spaliłem miasto Pontiemu na morzu wewnetrznym... akurat ture temu wyszedl z niego wszystkim i zostawil 1 archera :) ....ale tym co wyszedl idzie w nasza strone.... ma tego ze 100 jednostek, ale troszke podstarzale niektore (jak np 20szt axe) ...generalnie bedzie ciezko :) ja zaatakowalem Aniona setka i kolejne 40-50 jednostek idzie.... labedzi spiew ale za to piekny i honorowy :)

pawelt (paweltLandia) 2008-10-04 08:22:46
Cola draftój na macza strzelców i dawaj kiltu na 60% lub nawet więcej.

Cola (ColaLandia) 2008-10-04 09:22:45
zastanawiam sie tylko co mi to da? ...w sumie w kazdym miescie mam juz teatr i koncze teraz w kazdym baraki (+2 zadowolenia przy nacjonalizacji) mam zagwózdke czy isc do stali i probowac trzymac sie technologicznie czy draftowac? w jednym i drugim przypadku bedzie i tak masakra, bo jak Bombel przyplynie (zaraz ma destroyery) to i tak wysadzi mix : piechota + canon + CKM :( ...nie rusze go tak czy siak :)

pawelt (paweltLandia) 2008-10-04 09:29:52
Zanim bombel przypłynie to trzeba pontiego zjechać. Reszta się nie liczy

LDeska (Kaszeby) 2008-10-04 19:02:37
Ja nie mogę od te�ciów wej�ć do dyplo :( wy�lę ci Cola sms'em hasło to zrób za mnie turkę bo inaczej nie dam rady... sam się wtedy też zorientujesz jak z moim wojskiem i możesz wspomóc atak Aniona. Draftuj jak możesz też.

Cola (ColaLandia) 2008-10-04 20:07:01
skończyłem turke... nie draftowałem, ale z wojem u Ciebie krucho :( z tego co widac od Ciebie (szpiegostwo) to idzie sporo woja Pontiego i Bodka... mam nadzieje ze mi sie uda spalic stolice Aniona zanim podejda, bo potem bedzie juz bardzo krucho :)

Cola (ColaLandia) 2008-10-05 20:37:51
łabędzi spiew niestety nic juz nie ruszymy, bo Ponti, Anion, Bodek i peter wysłali armie i juz stolicy nie rusze... bede musial wycofac wojo, bo mnie rozwala w pył :) teraz to juz tylko bronienie zostało do konca gry :) ...czyli przedłużamy rozgrywke i nic wiecej :) PS za Leszka znowu turke zrobiłem, bo zostało 10 min i by Mu przepadla przygotuj sie Lechoo na inwazje od strony Aniona, bo idzie tego naprawde sporo :)

LDeska (Kaszeby) 2008-10-05 22:02:44
Już jestem, dzięki za zastępstwo Cola :) no niech mają chłopaki tą satysfakcję a potem pewnie skończymy to dyplo :)

Damroka (DamrokaLandia) 2008-10-05 22:31:49
Od Larego też idzie Bombel. Na razie jednym riflemanem, ale pewnie niedługo będzie tego więcej. Naj�mieszniejsze że ten jeden może mi narozrabiać, bo na razie mam w miastach pojedynczych łuczników :P

Cola (ColaLandia) 2008-10-09 21:28:55
idzie miazga :) od południa jest juz Bombel ze swoja zgraja, a ja mam całe wojo na północy :) bede sie musiał napocic, ale troche Bombel zlekcewazył akcje bo nie wział tego az tyle (ale może mu wystarczyc co gorsza) ...no chyba ze wparuje drugie tyle z morza... do tego od północy siiiilna armia wielkosci ok 150 jednostek oddam 2 miasta graniczne i te przy morzu (jesli Bombel zaatakuje z morza wewn) i postaram sie jakos bronic jak najdluzej :)

Cola (ColaLandia) 2008-10-11 10:11:39
spalone jedno miasto, ale napewno Bombel nadszarpniety i jesli nie dorzuci posilkow to pewnie juz nie powojuje

Damroka (DamrokaLandia) 2008-10-11 10:15:28
u mnie bombel znęca się nad jednym miastem. Stoi tam dwoma riflami i wybija mi obrońców, a ja co chwilę co� tam podrzucam, tzn. łuczników i crosy i w ten sposób jeszcze to miasto trwa. :)

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum