www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download
 
 Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic


Panie Bodek!
Author Message
Zaharien 


xfire: zaharien
Helped: 2 times
Age: 38
Joined: 03 Jan 2006
Posts: 1202
Location: Warszawa
kapitan  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2008-11-07, 16:29   Panie Bodek!

Panie Bodek!

Zwiazku z faktem, iz postrzega Pan to co sie stało w Dyplo jako wywody osobiste postanowilem cala sytuacje pokazac jeszcze bardziej klarownie.

Zaatakował Pan jednego z moich sojuszników, bez żadnych powodów. Podczas rozmowy poprzez komunikator X Fire stwierdził Pan, iż szukał Pan celu. Miałby być nim albo Bamm albo Chrobry.
Napisałem Domelowi co o tym fakcie sadzę, on stwierdził, że to normalne zagranie taktyczne. A więc przeanalizujmy:
Wybrany Cel:
Chrobry
Cel ma sojuszników?
Tak, dwóch. Możliwych pięciu.
Czy sam Bodek posiada sojuszników?
Nie. Pakty jawne stanowią o tym kto jest sojusznikiem a kto nie. Pakty tajne służą w dyplo tylko po to aby Pan x mógł się dogadywać z Panem y który jest od niego oddalony pięćset kilometrów, nawet nie nawiązując kontaktu. Absurd.
Czy można spodziewać się po Sojusznikach celu, że przyjdą mu z pomocą albo będą starali się go pomścić?
Absolutnie tak, po to są umowy aby się z nich wywiązywać.
Czy sojusznik celu może formalnie zaproponować podział państwa agresora w celu zniszczenia swojego wroga?
Absolutnie tak.

Jak widać po powyższej analizie zagranie taktyczne raczej idiotyczne. Ale czy aby na pewno? Przeanalizujmy?
Czy, gdyby Pan Bodek posiadał tajnych sojuszników, z którymi nie nawiązał kontaktu, ale zgodzili się na współprace, bo np. są kolegami w życiu rzeczywistym, to jego szanse przeciwko sojuszowi celu byłyby znacznie większe?
Tak, choć sam fakt zawierania sojuszy z osobami z przyczyn innych niż te wynikające z gry D4 są formą oszustwa i matactwa.
Czy agresor ze względu na swoja ambicje aby wygrać grę z graczami postrzeganymi jako lepszymi od większości szukałby celu w postaci gracza nowego bądź nie zaznajomego z panującymi zasadami a przede wszystkim układami w celu uzyskania większej przestrzeni do rozwoju bez ponoszenia kosztów w postaci setow, i do pozyskania workerow nieświadomego zagrożenia celu?
Tak, choć Pan bodek mógł to zrobić dlatego, że uznał to za szanse na większe możliwości rozwoju.
Czy aby zwiększyć swoje szanse na powodzenie akcji ofensywnej na nie świadomego gracza Pan Bodek mógł zachować w tajemnicy swoje zamiary, nie odpowiadajac na PW i nie opisując się w Kronice jako Wladcę agresywnego celem uśpienia czujności słabszego od siebie gracza i wyniku tego zagwarantować sobie sukces podjętej misji?
Tak, absolutnie. Jest to żenująca forma prowadzenia rozgrywki, ponieważ korzyść osiągnięto kosztem czyimś, a nie własną pracą. Co innego jest od razu odgrywać przywódcę Imperatora i walczyć i wygrać, a co innego jest mataczyć i osiągnąć swój cel.

Nic dodać nic ująć.


Panie Bodek, ponieważ jak wykazałem, moje ruchy w Dyplo4 są jak najbardziej podyktowane logiką, nie może być mowy o jakiś osobistych pobudkach.
Jako, że jest Pan bez wątpienia inteligentną osobą, i zdaje sobie Pan sprawę, że czyny moje i osób które w grze mnie wspierają w krucjacie przeciwko Pana państwu są logiczne postrzegam pańskie wywody jako żenującą próbę powstrzymania działań innych graczy przeciwko Panu.
Pod pretekstem rzekomych osobistych pobudek próbuje Pan odwrócić uwagę przynajmniej jakiejś części graczy, bo uważa Pan, że być może ci uznają, że skoro działania skierowane przeciw Panu są powodowane przyczynami innymi niż te wynikające z sytuacji zaistniałej w grze, to nie warto Pana atakować i dzięki temu będzie Pan mógł spokojnie się rozwijać i czekać aż Pańscy sojusznicy się rozwiną, jak i "drużyna" przeciwników i pobawić się we własnym gronie.

Z poważaniem,
~Z


P.S. Na wszystkie PW odpisze jak wroce. Mam nagly wyajzd do lekarza.
_________________
LMAO
xoxoxoxox
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Bodek xfire: bodek01
Helped: 7 times
Age: 41
Joined: 10 Oct 2006
Posts: 4963
Piwa: 97/1
Location: Łódź
starszy chorąży sztabowy  Brązowy order za specjalne zasługi - Zorganizowanie i prowadzanie Dyplo6  Złoty zlotowicz - 7 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Dyplo - Dyplo4  I miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Wygrany jeden GOTM - 3 wygrane  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2008-11-07, 16:37   

:przestraszony:
Jezu Zah??????

Coś Ci się stało?????

O co ci chodzi człowieku?????
Ludzie przecież to jakiś obłęd.

Co ty ode mnie chcesz :szok:
Jakie tajne układy z jakimiś oddalonymi krajami , jakie teorie spiskowe....
Ręce mi opadją....

Edit:
Gdzie ja mataczę?? Gdzie oszukję?? O czym ty mówisz??
Last edited by Bodek on 2008-11-07, 16:41; edited 1 time in total  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Beny xfire: fcbeny
Helped: 50 times
Age: 30
Joined: 12 Mar 2006
Posts: 9054
Piwa: 65/13
Location: Czerniejewo
generał dywizji  Złoty order za specjalne zasługi - system Dyplo, PBEM, FFA, losujący, civilopedia  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Złoty gracz w demokrację - GwD1-admin  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2008-11-07, 16:42   

Zahu, wrzuć na luz...
Ja nie widzę żadnego oszustwa w działaniach Bodka. Zaatakował najsłabszego z sąsiadów. Sąsiadów, a nie graczy, bo nie atakuje kinga, za to że jest ostatni w rankingu, tylko atakuje Viki przez to, że nie ma dobrych jednostek obronnych.
A że nie zapowiadał ataku...
Nam też Hitler nic nie wspominał...
_________________
278
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Cola 
WTF?xfire: cola0760
Helped: 10 times
Age: 41
Joined: 31 Jan 2006
Posts: 7565
Piwa: 4/43
Location: z półobrotu
generał dywizji  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Wygrany jeden GOTM 
Posted: 2008-11-07, 16:57   

Bodek.... Ty ZŁY... a fe ;)

Zah
daj spokój... wyluzuj... ja wiem o co Ci chodzi i tez mi sie wiele rzeczy nie podoba, ale pewnych działan sie nie uniknie i ludziska juz przyzwyczajone do tego, ze sie z kims bratasz, a potem i tak mu KITE sadzisz :) (nie pisze tu konkretnie o tej sytuacji)
_________________
:cola:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
pawelt Helped: 12 times
Age: 38
Joined: 27 Feb 2007
Posts: 5128
Piwa: 8/28
Location: Warszawa
generał brygady  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo2  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  I miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2008-11-07, 17:15   

spokojnie, jednego sojusznika bodka przyblokuję na jakiś czas, a w najgorszym przypadku, będzie nieco zacofany :)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Eferalga_500 xfire: throgin
Helped: 3 times
Age: 40
Joined: 06 Jun 2007
Posts: 3095
Piwa: 27/4
starszy chorąży sztabowy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo 9  III miejsce w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2008-11-07, 17:17   

Chyba niektórych będzie trzeba postawić pod :bacik: :bacik: :bacik: :bacik: :bacik:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Rudi2


xfire: rudi22222
Helped: 5 times
Age: 96
Joined: 23 Mar 2007
Posts: 7373
Piwa: 182/67
Location: Stolyca
generał dywizji  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Wygrany jeden GOTM - 12 wygranych 
Posted: 2008-11-07, 17:20   

Moim zdaniem Bodek nie zrobił nic co byłoby zabronione. Podjął ryzyko niezapowiedzianego ataku i ewentualnych konsekwencji z tego wynikających. Znaczna część jego bliskiego sąsiedztwa będzie się obawiać podobnych działań i podejmie stosowne kroki. To było ryzykowne.
Fakt (domniemany), że wszedł w potajemny sojusz z nacją odległą raczej mu w tym nie pomoże. To jest następne ryzyko.
Nie ukrywam, że ja też jestem w niejawnych sojuszach (nawet kilku) i prędzej bym się własną maczugą walnął w kolano niż bez gwarancji wsparcia poszedł na wojnę.
Bodek zaryzykował i pewnie tego pożałuje.
_________________
Sytuacja jest świetna ale nie beznadziejna (S. Michalkiewicz)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Bobek1971 


xfire: bobek1971mie
Helped: 8 times
Age: 46
Joined: 07 Jan 2006
Posts: 11382
Piwa: 83/265
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Złoty gracz w demokrację - GwD1  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2008-11-07, 17:25   

ja już swoje zdanie opisałem w innym dziale - jak widać bez żadnego wrażenia .
zatem nie będę się rozpisywał.
Niepotrzebne emocje Zah.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Siewi xfire: siewi
Joined: 03 Aug 2007
Posts: 925
Location: Lublin
starszy sierżant sztabowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4 
Posted: 2008-11-07, 17:42   

O Boże przypomina mi się pewne FFA....a myślałem, że to przeszłość :P
_________________
„Tempora mutantur et nos mutamur in illis.” „Czasy się zmieniają i my musimy zmieniać się wraz z nimi” - Lotar I, król Franków
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
domel xfire: domel11
Helped: 8 times
Age: 36
Joined: 26 Mar 2006
Posts: 4595
Otrzymał 9 piw(a)
Location: Warszawa/Świecie
generał brygady  Brązowy order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 8 zlotów  Srebrny sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  Złoty gracz w demokrację - GwD1  II miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon 
Posted: 2008-11-07, 18:25   

Zah trochę luzu, każdemu mówiłem że będzie selekcja na początku. Zresztą normalnym jest to że szuka się celu bo jedyną formą rozwoju w tak wczesnym etapie gry jest podbój innych terenów. To że bodek wybrał chrobrego który jest w dużym pakcie jest przez niego podjętym ryzykiem czy teraz wy dacie odpowiednie wsparcie kingowi. Nie ma się co rozpisywać o pobudkach, celach i w ogóle. Trochę nie rozumiem twojego zachowania Zach... Bodek wypowiada wojne kingowi a ty zaczynasz prowadzić z nim jakąś prywatną wojnę i to jeszcze poza grą... po co?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Peter xfire: peterek
Helped: 12 times
Joined: 31 Dec 2005
Posts: 7517
Piwa: 43/13
generał dywizji  Brązowy order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 13 zlotów  Srebrny sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo1  I miejsce w Dyplo - Dyplo2  I miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - Dyplo3  III miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - IV Puchar KAC  Złoty gracz w demokrację - GwD2-kapitan 
Posted: 2008-11-07, 19:08   

Troche czuje sie wywolany do tablicy jako sojusznik Bodka z dyplo 3.

Chcialem powiedziec ze z Bodkiem w dyplo 4 jak na razie nie mam nic wspolnego, gdyz nie spotkalem jego jednostek i z relacji innych wiem ze jest kawal drogi odemnie.
Zadnych tajnych paktow, zadnych rokowan.
Jedno z dyplo 3 zostalo - poznalem Bodka jako gracza i wiem ze sie rwie starsznie do wojenki (wykonczyl Boixa, Martina, Marbe, walczyl z Didim, chcial lac Bombla, teraz dobija Leszka i jest w stanie wojny z Cola i Pawlem... przy nim jestem niemal pacyfista :) oraz ze jak weszlismy w sojusz to wszystko bylo w porzadku (poza atakiem na Martina i Marbe ktorych nie chcialem).
_________________
"Kto pracuje przez cały dzień, ten nie ma czasu na zarabianie pieniędzy." John D. Rockefeller
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Rudi2


xfire: rudi22222
Helped: 5 times
Age: 96
Joined: 23 Mar 2007
Posts: 7373
Piwa: 182/67
Location: Stolyca
generał dywizji  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Wygrany jeden GOTM - 12 wygranych 
Posted: 2008-11-07, 19:13   

Rany to istny zabijaka :przestraszony: Dobrze, że wylądowałem obok Petera a nie Bodka ;)

Heeej wy taaam dalekoooo!!! Macie przechlapaneeeee!!!
_________________
Sytuacja jest świetna ale nie beznadziejna (S. Michalkiewicz)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Beny xfire: fcbeny
Helped: 50 times
Age: 30
Joined: 12 Mar 2006
Posts: 9054
Piwa: 65/13
Location: Czerniejewo
generał dywizji  Złoty order za specjalne zasługi - system Dyplo, PBEM, FFA, losujący, civilopedia  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Złoty gracz w demokrację - GwD1-admin  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2008-11-07, 19:33   

Rudi2 wrote:
Rany to istny zabijaka Dobrze, że wylądowałem obok Petera a nie Bodka

Heeej wy taaam dalekoooo!!! Macie przechlapaneeeee!!!

:przestraszony: :przestraszony: :przestraszony:
_________________
278
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Bobek1971 


xfire: bobek1971mie
Helped: 8 times
Age: 46
Joined: 07 Jan 2006
Posts: 11382
Piwa: 83/265
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Złoty gracz w demokrację - GwD1  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2008-11-07, 20:38   

Quote:
:przestraszony: :przestraszony: :przestraszony:

takie gały zrobileś jakby ci bodek z chatki, a nie - barby wyskoczyły ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
King_Chrobry 
* * *xfire: kingchrobry1
Helped: 1
Joined: 20 Feb 2008
Posts: 2604
Otrzymał 3 piw(a)
podpułkownik  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - DyploAnonim  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2008-11-07, 21:53   

To kto w końcu Tatance w stolice wlazł ? ;) - " :przestraszony: mongolskiebodki :przestraszony: " ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

Podobne Tematy
Topic Author Forum Replies Last Post
This topic is locked: you cannot edit posts or make replies. Sticky: Pakt "Majowie(Bodek) - Surenoty(Bombel)" (Bodek)
Bodek, bombel79
wnuczus Pakty już nie (f)tajne 2 2012-10-03, 22:09
wnuczus
This topic is locked: you cannot edit posts or make replies. Sticky: Pakt "Majowie(Bodek) - ZSRR(Scooby)" (Bodek)
Bodek, ScoobyDoo
wnuczus Pakty już nie (f)tajne 8 2012-10-03, 22:17
wnuczus
This topic is locked: you cannot edit posts or make replies. Sticky: Pakt "Majowie(Bodek) - Kartagina(Rihiter)" (Bodek)
Bodek, Rihiter
wnuczus Pakty już nie (f)tajne 4 2012-10-03, 22:10
wnuczus
This topic is locked: you cannot edit posts or make replies. Sticky: Pakt "Majowie(Bodek) - Zulusi(Geo)" (Bodek)
Bodek, geo
wnuczus Pakty już nie (f)tajne 1 2012-10-03, 22:03
wnuczus
This topic is locked: you cannot edit posts or make replies. Sticky: Pakt "Bodek - Barteq" (Bodek)
Bodek, Barteq
wnuczus Pakty już nie (f)tajne 1 2012-10-03, 22:06
wnuczus

Czas generowania strony : 0.30 s.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group