www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Wspomnienia uczestników
Author Message
Cola 
WTF?

xfire: cola0760
Helped: 10 times
Piwa: 3/43
generał dywizji  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Wygrany jeden GOTM 
Posted: 2008-10-14, 10:03   

@Damian
nie dziw sie, ze Lary zosta? ugryziony, bo to On wypowiedzia? wojne

@Ponti-Anion
przetrwa? tylko dzi?ki "k?amstwu", bo gdyby nie bylo ugody to by by? jechany
wczesniej jak twierdzisz pomys? Ci sie podoba?, ale go nie wspiera?es i rodzi?y sie podejrzenia z naszej strony - s?uszne jak sie okaza?o

tu by? jakis problem informacyjny (w ataku na Aniona), bo atak przeprowadzony by? bez g?owy i sie Mareck wycofa?

@Peter
atak na Petera z morza nie mia? juz najmniejszego znaczenia, bo odby? sie juz po fakcie czyli wtedy jak juz wiedzielismy ze nie bedzie Damiana, larego i Pontiego i ja juz wiedzia?em ze to nie ma sensu wiec sz?o wszystko na o?lep...

-----------------------------------

sprawa by?a prosta jak budowa cepa :
- Damina, lary + nasze woja mia?y atakowac Bombla
- Flota Paw?a mia?a atokowac porty Bombla na morzu wewnetrznym

- wojo p??nocne z Pontim i Didim i Anionem + nam?wiony Bodek mielismy isc na Petera by nie skorzysta? na tej wojnie naszej z Bomblem (potem sie to zmienia?o z tury na ture... z telefonu na telefon)

jakbym to wszystko wysz?o to mia?em pomys? nam?wi? Damiana i larego oraz Darka na jechanie Paw?a :) (po wojnie z Bomblem bym odda? nacje Paw?a komu?)

i wtedy by?oby ca?kowicie nowe rozdanie :) ...czyli to czego chcia?em... bo na p??nocy Leszek nie dogada?by sie z Pontim :)

-------------------------

m?wcie co chcecie, ale Damian to fajnie okre?li? :)
jazda by?a jak diabli, a moja firma wyda?a mase kasy na telefony w sprawie dyplo :D

takich wrazen jak w tym dyplo nie mia?em w ?adnej grze... to byla kwintesencja Civki... choc nie wysz?o :/

ale dzi?ki Wam Panowie!!! :padam:

------------------

generalnie przeszrzowa?em, ale warto by?o, bo gdyby to wszystko wypali?o to by?oby pieknie :)
problem polega na tym, ?e niekt?rzy nie potrafia odlozyc sn?w o potedze na p??niej tylko chc? tu i teraz sie naje?c :)
Last edited by Cola on 2008-10-14, 10:06; edited 1 time in total  
Postaw piwo autorowi tego posta

Centurion 

Helped: 9 times
Piwa: 51/22
generał broni  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac CIV5  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  II miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2008-10-14, 10:10   

?arcik:

piszcie co tam chcecie ale i tak wiadomo ?e bombel wygra tylko dzi?ki przej?ciu moich/vortawora miast, kt?re by?y tak niezwykle doskonale przygotowane do rozwoju ;)

posty trza nabija? ;)

bombel79 

xfire: bombel79
Helped: 12 times
Piwa: 65/4
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Za adminowanie  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo3  II miejsce w Dyplo - Dyplo2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w rankingu FFA  I miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  II miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy 
Posted: 2008-10-14, 10:35   

dla mnie kwintesencja wspolpracy w dyplo 3 (az mi sie lezka w oku zakrecila) byla postawa Dar Dara... ida DHzW dotychczasowi sojusznicy ze wschodu troche mnie wyrolowali (nie tak bardzo, ale troche to zawsze :) idzie na mnie 80 jednostek rifle, kawaleria itp... generalnie pozamiatane, nie wiadomo jak zachowa sie PEter...probuje organizowac na predce obrone... zaczynam myslec o machinegunach, mam armaty, firle kawalerie... a do tego dostaje pomoc od mojego najwczesniejszego sojusznika... Dar Dar dal wszyscko co mial najlepsze! co prawda axy i katapki, ale dzieki tym rosyjskim posilkom mialem co rzucac jako mieso armatnie na DHzW.

Dzieki Dar Dar, wielki szacun!!!

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 24/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2008-10-14, 10:42   

Ja to widz? tak: pomys? z boskim wiatrem by? od pocz?tku skazany na niepowodzenie, ale by? naprawd? ciekawym eksperymentem - pob?r do wojska strzelc?w, przekazywanie kasy i ulepszanie do kawalerii u Paw?a, wielka i skoordynowana akcja. Naprawd? by?o warto gra? to dyplo :cwaniak:

Mimo ?e pisa?em o tym w paktach ?e nie mieli?my szans na powodzenie z powodu odleg?o?ci do Bombla...

Atak na Petera i Bodka nie by? w planach, pr?bowa?em si? dogada? z Bodkiem ale brak zaufania przewa?y? ?e nie stan?li po naszej stronie. Co do Petera to uraz po Kampanii Foxlandzkiej pozosta? i dlatego si? nie zgodzi? na atakowanie Bombla. Gdyby si? zgodzi? mia?by szanse na rywalizacj? o palm? pierwsze?stwa w tym dyplo bo by? za daleko ?eby druga akcja posz?a na niego.

Co do Ponitego, LArego i Damiana - w ka?dym z tych przypadk?w by?em przeciwny i pisa?em w tajnych forach ?e zdradz?. Damian to ?adnie wyt?umaczy? dlaczego i trudno muy odm?wi? logiczno?ci wywodu - to by?o do przewidzenia.

Ja jestem z?y na siebie ?e zaatakowa?em Aniona. Do momentu sko?czenia Kampanii Foxlandzkiej by?em w ?cis?ej czo??wce, mia?em potencja? na pierwsz? tr?jk?, ale niestety zawali?em atakuj?c (w sumie razem z Col? i Mareckiem) Aniona... trzeba by?o zrobi? okres rozwoju pa?stwa - rela, ?wi?te Miasto zrobi? prorokiem, miasta upa?? itd.

Podsumowuj?c naprawd? by?o fajnie, mam nadziej? ?e ca?y Zach?d mia? adrenalink? jak nadci?gali barbarzy?cy ze Wschodu :atakuje: :) !

pawelt 

Piwa: 8/28
generał brygady  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo2  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  I miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2008-10-14, 10:46   

Hmm, widz?, ?e ka?dego wzi??o na zwierzenia, to i jak opisz? moj? histori? od pocz?tku.

1. Atak na wraitha. Mieli?my ko?o siebie granice, za blisko mojej stolicy a nikogo innego nie mia?em w pobli?u. Sprawa by?a prosta. Do tego wraith pomyli? mi si? z winthem :rotfl: .
Mimo wszystko ci??ko by?o atakowa? kogo? z kim si? gada?o wcze?niej i ustala?o granice.
Zaatakowa?em chyba w 28 turze, wraith mia? same worriory.
Niesmakiem zosta?o mi "paweltzdrajca" nazwanie miasta przez wraitha.

2. Atak stoickowa na damork? w 10 turze. To by?a poezja. Stoickow mia? 3 rydwany, p??niej 4. Darek mia? 3 ?ucznik?w i jakim? cudem uda?o si? obroni? wszystkie 3 miasta!
Ja w mi?dzyczasie podes?a?em spera, kt?ry wybi? 2 rydwany i darek ju? sam zacz?? swoich struga?. Mimo to peter (gra? za stoickowa) dolne miasto zdoby?, ale nie spali?! i zaraz je odblili?my. Posz?a kontra.
Peter postawi? miasto na br?zie i przykry? 1x ?uk i 2x rydwan, ale w nast?pnej turze pad?o pod 2 ?ukami i 2 sperami. Jednak peter zrobi? 1 axa!
Po podbiciu wraitha ca?e wojo sz?o do darka na stoickowa.
I tu by?a akcja 1 rydwanem w podw?jnym ruchu. Darek spali? pust? stolic? stoickowa :zdziwko:

Zosta?o mu tylko miasto na po?udniu. Pierwsza bitwa o miasto i random by? po stronie stoickowa. Zosta?y w w mie?cie 2?uki z 0,2 ?ycia!!! i genera? hehehe

W mi?dzyczasie zab?akany rydwan stoickowa spali? pust? stolic? darka!!!
Darek niefortunnie wyszed? ze stolicy wojem (do tej pory nie wiem czemu). Stoickow wszed? na podw?jnym ruchu (blokuj?c wej?cie do dyplo darka) i spali? mu stolic? :P .

Przez to nie zbudowa?em ogrod?w, bo seta na miasto przy kamieniu da?em darkowi na odbudowanie stolicy.

Drugi atak na miasto stoickowa by? znacznie mocniejszy i nie by?o szans na przegranie. Valtursi s? super na ?ucznik?w.

3. Sprawa z Rychem.
Rychu co? tam zacz?? wojowa? z Leszkiem. Chcia? w "imi? sojuszu wojo ode mnie". No ale ja walczy?em na po?udniu ze stoickowem a do tego uwa?a?em, ?e to leszek ma racj? w tym sporze. Rychu zamkn?? mi granice bo my?la?, ?e zgada?em si? z leszkiem i szpieguj? go rydwanami, a ja szed?em nawi?za? kontakt z innymi civkami na p??nocy.
P??niej dowiedzia?em si?, ?e rychu ma sojusze ze wszystkimi s?siadami, w tym z rico. Rico wiedzia? rzeczy, kt?re pisa?em tylko rychowi, wi?c kiedy? si? wygada? :P .

Jednak rycha nie mia?em atakowa?, tylko przygotowywa?em atak na rico, bo to by?a moja jedyna droga ekspansji (na dole darek, z lewa cola - we trzech mieli?my sojusz).

Atak na rico musia?em przeprowadzi? na granicy z rychem. Ba?em si?, ?e rychu wygada rico i ten po?cina na maxa miasta. Zgada?em si? z col? i leszkiem na atak na rycha. Ja zdoby?em tylko Okocim i od razu atakow??em na rico. Reszt? doko?czy? Cola i leszek.

Atak na rico mieli?my z leszkiem zaplanowany co do tury i nie mog?em inaczej post?pi?.
Po rico mia? i?? fox. Rico w og?le si? nie broni?, nie wiem czemu. Raz odbi? miasto, ale zaraz je znowu straci?. M?g? przynajmniej miasta po?cina?.
Zreszt? nie wiem czemu, ale nie szed? w techy militarne. Ja mia?em s?onie i katapki, a rico wymy?la? chyba caste.

Po rico przysz?a pora na foxa i tu ju? mo?na poczyta? sobie z kampanii foxlandzkiej jakie jaja by?y.
Jako? si? uda?o foxa (petera, domela) pokona?
A p??niej to ju? by? naturalny sojusz z leszkiem, col? i darkiem.

Jeszcze sprawa z bodkiem.
Od pocz?tku sobie zdawali?my spraw? z pot?gi bombla i mo?na powiedzie? ci?gle my?leli?my jak to za?atwi?. Ja by?em za daleko i by?em zbyt zaj?ty do czasu pokonania foxa, ?eby my?le? cokolwiem o ataku na bombla.
Bodek jednak postanowi? w podw?jnym ruchu zdoby? mu stolic?. Jednak kulturka skoczy?a, peter w??czy? si? do akcji i wszystko potoczy?o si? inaczej.
Zamiast przeszkodzi? bomblowi to jeszcze go to wzmocni?o (miasta po martinie i maxi).

Bombel mia? minaret, PA, i univerek, a to pot??ny bonus. W PNB, produkcji i jedzonku dotrzymywa?em mu kroku tylko dzi?ki MoM i trzem GA i dzi?ki wycinaniu las?w na kas? (kilka tysiak?w tak zarobi?em :) ). Po GA ju? by?o tylko kwest? czasu, jakby bombel zacz?? mnie ostawia?.
Wtedy to w?a?nie wymy?lili?my plan z draftem strzelc?w i upgrade kawalerii.

Draftowanie to pot??na bro? jak dobrze si? jej u?ywa. Do tego w tym dyplo nie by?o najmniejszego problemu z zadowoleniem dzi?ki dodatkowym rozweselaczom.
Ja niestety za p??no o niej pomy?la?em i na masowe draftowanie za ma?o mia?em miast. Zacz??em pod koniec dostawia? miasta, ale zanim wzros?y by do 6 to by?o ju? po ptakach.
Optymalnie dla draftu to 50 miast, ja mia?em nieca?e 30.

Po zdraftowaniu ca?ego pa?stwa, draft mia? i?? ze zdobycznych miast larego, damiana, aniona i pointiego.

Zastanawia mnie czemu lary zaatakowa? darka w momencie jak ja ju? mog?em draftowa? strzelc?w i upgraydowa? kawaleri?. Czy to by?a decyzja bombla? Lary i damian zdobyli chyba ze 3 miasta, ale szybko front przeni?s? si? na tereny larego.
Z mojej strony sz?a ju? pot??na armia i kewsti? czasu jakby lary znikn??, p??niej damian. A na g?rze leszek si? chyba szykowa? z col? na aniona.
Atak stoickowa na damrok?:
1. 3 ?ucznik?w w dolnym mie?cie, pozosta?e dwa miasta puste. 3 rydwany stoickowa.

2. 2 rydwany id? na pust? stolic?, jeden grabi? z?otko. 1 ?uk czmycha do miasta na g?rce, a robole szybko buduj? drog?.

3. 2 rydwany si? rozdzielaj?. 1 ?ucznik zapienicza do stolicy, drugi do miasta na g?rce.

4. dochodzi kolejny rydwam, ?uki zd??y?y do miast, ale w miastach jest tylko po 1 ?uku! 2 rydwanami mo?na ka?de miasto zdoby?.

5. w mie?cie na g?rce zbudowa? si? ?uk, ale zapiernicza do dolnego miasta.

6. Stoickow zgrupowa? 3 rydwany ko?o stolicy. Ale na szcz??cie dobudowa? si? tam drugi ?ucznik i w mie?cie na g?rce te?.

7. wszystkimi rydwanami stoickow wraca do dolnego miasta i je zdobywa na kilka tur. Ale z g?ry szed? ju? m?j jeden sper (szed? z 10 tur, my?la?em, ?e nie zd?zy powojowa? J)

8. Miasto odbite. I kontra na nowo za?o?one miasto stoickova na miedzi (spalone)

9. Pierwszy atak na ostatnie miasto stoickowa.

Plany ataku na wraitha:

I wykonanie planu:

Plany ataku na rico

I jego wykonanie

Walki u Foxa

Ostatnia bitwa o ?w miasto

Moje pa?stwo w 0 turze.

I w 113 turze

Last edited by pawelt on 2008-10-15, 10:55; edited 3 times in total  

ponti 

xfire: marchwik
Piwa: 60/68
generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2008-10-14, 11:39   

LDeska wrote:
Ja jestem z?y na siebie ?e zaatakowa?em Aniona.

Ja tez jestem z?y na Ciebie za to ,wiem ze to raczej wchodzi?o naturalnie w rachube i by?es moim celem numer 1 ale powinnismy ta wojne skoncyzc po 10 turach - trwa ona do tej pory.
Troche mi spaskudzi?o to rozw?j i ogolne podejscie do dyplo ,ciag?a napierdzielanka bez pokoju od 3 miesiecy nic fajnego ...

pawelt wrote:
3. Sprawa z Rychem.
Rychu co? tam zacz?? wojowa? z Leszkiem. Chcia? w "imi? sojuszu wojo ode mnie". No ale ja walczy?em na po?udniu ze stoickowem a do tego uwa?a?em, ?e to leszek ma racj? w tym sporze. Rychu zamkn?? mi granice bo my?la?, ?e zgada?em si? z leszkiem i szpieguj? go rydwanami, a ja szed?em nawi?za? kontakt z innymi civkami na p??nocy.
P??niej dowiedzia?em si?, ?e rychu ma sojusze ze wszystkimi s?siadami, w tym z rico. Rico wiedzia? rzeczy, kt?re pisa?em tylko rychowi, wi?c kiedy? si? wygada? .

Jednak rycha nie mia?em atakowa?, tylko przygotowywa?em atak na rico, bo to by?a moja jedyna droga ekspansji (na dole darek, z lewa cola - we trzech mieli?my sojusz).

Atak na rico musia?em przeprowadzi? na granicy z rychem. Ba?em si?, ?e rychu wygada rico i ten po?cina na maxa miasta. Zgada?em si? z col? i leszkiem na atak na rycha. Ja zdoby?em tylko Okocim i od razu atakow??em na rico. Reszt? doko?czy? Cola i leszek.

Atak na rico mieli?my z leszem zaplanowany co do tury i nie mog?em inaczej post?pi?.
Po rico mia? i?? fox. Rico w og?le si? nie broni?, nie wiem czemu. Raz odbi? miasto, ale zaraz je znowu straci?. M?g? przynajmniej miasta po?cina?.
Zreszt? nie wiem czemu, ale nie szed? w techy militarne. Ja mia?em s?onie i katapki, a rico wymy?la? chyba caste.

Po rico przysz?a pora na foxa i tu ju? mo?na poczyta? sobie z kampanii foxlandzkiej jakie jaja by?y.
Jako? si? uda?o foxa (petera, domela) pokona?
A p??niej to ju? by? naturalny sojusz z leszkiem, col? i darkiem.

Tutaj ja da?em cia?a a w sumie i Rychu tez,wyszed? do nas z propozycja pomocy kiedy mia? juz dw amiasta prawie puste.Do tego kombinoa?em z Foxem takze by zaatakowac Leszka niestety w tym czasie przedluza?a sie moja wojna z Didim.Anion i ja nie byli w stanie pom?c ani jednemu ani drugiemu.

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff

Richards 

xfire: richards74
Helped: 13 times
Piwa: 3/2
pułkownik  Srebrny order za specjalne zasługi - Liga, FFA, Dyplo Anonim, Mega Zlot  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  II miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  III miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon 
Posted: 2008-10-14, 14:08   

ponti wrote:
Tutaj ja da?em cia?a a w sumie i Rychu tez,wyszed? do nas z propozycja pomocy kiedy mia? juz dw amiasta prawie puste.

Rychu wyszedl z propozycj? zaatakowania Lecha kiedy mia? jeszcze wszystkie miasta, a Ponti odpowiedzia?: niedlugo bede mial armie i go pojedziemy (jako? tak bylo :) )

Za du?o mia?em paktow i sojuszy na poczatku, ze wszystkimi chyba :) a miasta tak poustawialem na poczatku, ze dopiero wybudowanym setem objalem miedz i koniki.

www.civilizowani.pl

Bodek 

xfire: bodek01
Helped: 7 times
Piwa: 97/1
starszy chorąży sztabowy  Brązowy order za specjalne zasługi - Zorganizowanie i prowadzanie Dyplo6  Złoty zlotowicz - 7 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Dyplo - Dyplo4  I miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Wygrany jeden GOTM - 3 wygrane  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2008-10-14, 15:03   

Brawo Pawel za wyczerpuj?cy opis. :padam:
To i ja napisz? jak to wygl?da?o z Chi?skiego punktu widzenia.

1. Pocz?tek
S?siedzi : Peter, Boix, Martin i dwie Marby :przestraszony: Masakra.. jak ja tu przetrwam chocia? z 20 turek.
Szybkie dogadanie si? z Peterem ?e razem idziemy na Boixa. Peter domontowa? do koalicji jeszce Marbe , my?l? sobie b?dzie gut. Na 2 tury przed atakiem Peter pisze ?e go Marba motyla noga? jakim? miastem i on idzie na niego a ja mam si? wbija? na Boixa sam jak si? wyka?e to znaczy ?e jestem co? wart jako przysz?y sojusznik. Z koalicji 3v1 zrobi?o si? 1v1.
Na szcz??cie Boix mia? woriory i kilka arch?w :) Potem kr?tka wizyta u Didego zako?czona rozejmem i wzi?ciem 2 miast do Chin. Tu m?j pierwszy b??d bo powinienem konsekwentnie dobi? z Pontim Didiego wtedy, ale liczy?em ?e jak ich zostawi? to si? b?d? d?ugo bi? i zamaist silnego Pontiego b?d? graniczy? z os?abionym Didim. Zawarli sojusz zamiast si? la? :[

2. Bombel. Puch? jak dziki, wymy?li?em sobie ?e zrobi? mu szybki niespodziewany wjazd na stolice i ?w. miasto. Peter mnie d?uuuuugo przekonywa? ?e to bez sensu , ?e zatrzymam si? w rozwoju a Bombel si? zem?ci (mia? racj? :) ) ale widz?c moj? determinacj? w ko?cu dos?a? konkretne posi?ki Warchariot?w :D
Nie doceni?em 3 rzeczy:
Odleg?o?ci - zanim ta armia dolaz?a to min??y wieki :(
Czujno?ci Bombla - mia? czujki i widzia? ?e Chi?czycy maszeruj? i zd??y? si? dozbroi?. :[
Dyplomacji - Peter doszed? do wniosku ?e wi?kszym zagro?eniem b?dzie Pawel a nie Bombel i jak ju? wojo si? ustawia?o na pozycjach, wycofa? swoje poparcie na atak na Bombla :(

3. Martin :wstyd: :zawstydzony: :wstyd:
To by?a moja wielka samowolka. :wstyd:
By?em baaardzo z?y na wszytsko. To ja si? nazbroi?em, zatrzyma?em w rozwoju, ponosi?em koszta utrzymania armii i teraz mam nic nie zdoby???? NIGDY...
Poszuka?em na zimno najbli?szego pa?stwa, kt?re ma du?e miasta, ma?? armi?, jest blisko i wysz?o...... Martin. Liczy?em ?e Peter dostanie ode mnie ze dwa miasta , Marba jedno no max dwa a reszt? sam sobie do??cze i b?d? wieeeeelki. Nie wszystko posz?o zgodnie z planem. Marba :padam: (szacunek) nawet nie podj?? rozm?w tylko rzuci? wszytsko do obrony sojusznika, Peter przesta? si? do mnie odzywa? na pare dni :zalamany: , Bombel mi napisa? ?e za kilka tur ze mna koniec bo mnie zjedz? razem a on z armi? czeka si? nie wtr?ca i wkroczy w swoim czasie.... :przestraszony:
Na szcz?scie mia?em znaczn? przewag? liczebn? :P i wojna trwa?a kr?tko. Marba si? odkry? ca?kowicie i wszystko potraci? w kontratakach, Peter wzi?? dwa miasta i jako? przetrawi? t? ?mier? Martina, Bombel wyczeka? i dobi? os?abionego Marb? a ja spuch?em. :D

4. Rozw?j
Terenu mia?em mn?stwo (Chiny, Boix, Martin, Marba, kawa?ek Didiego) miast tyle co najwi?ksi, wielki szpieg krad? techy od Bombla, malinka po prostu. Budowa?em zaleg?e budynki, infrastuktur?. Nadwy?ki woja sz?y do Pontiego na wojn? z Leszkiem. I popsu? mi si? komp :rotfl: Zast?powa? mnie sojusznik Peter potem wyjecha?em sobie na urlop, wracam i si? zacz??o...

5. Hordy ze Wschodu
Wracam sobie po urlopie, loguje si? do Dyplo. Pi?knie. Miasta ?adnie wypasione, naukowiec si? narodzi? no to go myk do stolicy na akademi? (na szcz?scie nie doszed? :P ) dzwoni? do Petera co tam s?ycha? ..a ten jak nie wrza?... znaczy grzecznie mnie informuje ?e chyba jestem niepowa?ny i maili nie czytam. :D
Id? na nas Olbrzymie Armie a mi si? akademii zachcia?o, wielki jest na z?oty wiek -> Pa?stwo Policyjne , Draft... mam ?cina?, draftowa? , walczy? to jest by? albo nie by?. :szok: No to ?cina?em.. Po odpaleniu GA by?em 1 w producji nawet przed Bomblem :hyhy: ale jak populacji zacz??o ubywa? to si? wykresy zrypa?y. W 7 tur uzbiera?em 100 jednostek , przy wydatenj pomocy Petera :padam: i przyszli

6. Ultimatum
Cola postawi? spraw? jasno: Mam zdradzi? Petera, do??czy? swoj? armi? do naje?d?c?w, otworzy? granic? i i?? z nimi. Damian i Lary tak zrobili i prze?yj?. W zamian ocal? swoj? sk?r? i mnie nie spal?..
Moja odpowied? - NIE.
Wersja druga: Nie musze atakowa? Petera mam tylko otworzy? granic? , siedzie? cicho i wpu?ci? ich w samo centrum Egiptu. Moja odpowied? - NIE.
Wersja trzecia: Nie atakuj? Petera ani mnie tylko id? na Bombla :P Mam otworzy? granic? i przepu?ci? ich na po?udnie... No gdyby?cie od razu z tak? spraw? wyszli to mo?e bym si? wtedy zgodzi?. Ale po wcze?niejszych tekstach i braku zaufania do Was i wielkim zaufaniu do dotychczasowych sojusznik?w znowu odpowied? by?a - NIE.
Ruszyli... wieeeelka bitwa pod Shanghaiem, masakra Kaszeb?w i Kebab?w, Ponti przechodzi na nasz? stron? :D i w sumie straci?em tylko jedno du?e miasto :cwaniak:

7. Rewizyta
Tu niewiele napisz? bo w?a?nie trwa.... :D

Extra Dyplo , extra gra, mn?stwo emocji i zabawy. Oby wi?cej takich gier na KACu

Cola 
WTF?

generał dywizji  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Wygrany jeden GOTM 
Posted: 2008-10-14, 15:16   

rewizyta do ?atwych nie bedzie naleza?a bo szykuje niespodzianke, ale to w swoim czasie :D

bombel79 

xfire: bombel79
Piwa: 65/4
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Za adminowanie  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo3  II miejsce w Dyplo - Dyplo2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w rankingu FFA  I miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  II miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy 
Posted: 2008-10-14, 15:45   

i takie bedzie dyplo 4... tylko jeden kolo kisi turke! :grrr:

Cola 
WTF?

Posted: 2008-10-14, 15:51   

d4 bedzie jeszcze lepsze :)

drazni i smuci mnie tylko fakt, ze te zdrady i k?amstwa sa takie nagminne i permanentne..... tak naprawde po trzech dyplo (z w?asnych doswiadcze? i tego co czytam) to ufam mo?e 5 osobom, kt?rych jestem pewien :)

wiem, ze w realu na arenie miedzynarodowej tez sie takie kiksy zdarza?y, ale by?y wczesniej czy p??niej ganione, a u nas to poprostu normalka
Last edited by Cola on 2008-10-14, 15:52; edited 1 time in total  

Bobek1971 

xfire: bobek1971mie
Helped: 8 times
Piwa: 88/369
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Złoty gracz w demokrację - GwD1  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2008-10-14, 15:55   

dzi?ki Cola ;)

Centurion 

Piwa: 51/22
generał broni  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac CIV5  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  II miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2008-10-14, 15:58   

a ja mam nadzieje ze do nowych nie podejdziecie na zasadzie: nie znam, zabic gada to lepsze niz niepewnosc... :/ :zawstydzony: :D

Bodek 

xfire: bodek01
Helped: 7 times
Piwa: 97/1
starszy chorąży sztabowy  Brązowy order za specjalne zasługi - Zorganizowanie i prowadzanie Dyplo6  Złoty zlotowicz - 7 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Dyplo - Dyplo4  I miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Wygrany jeden GOTM - 3 wygrane  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2008-10-14, 16:05   

Prosi?bym innych : Bombla, Petera, Leszka, Cole itd.. o podobne otworzenie si? i pokazanie jak widzieli?cie to Dyplo. Pawel i ja dali?my przyk?ad. Fajnie poczyta? jak gra wygl?da?a z innego punktu widzenia...

pawelt 

Piwa: 8/28
generał brygady  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo2  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  I miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2008-10-14, 16:28   

Ja bym wydzieli? oddzielny w?tek i tam da? post m?j i bodka i ka?dy po kolei, kto by chcia?, by tam opisywa? swoje wra?enia z dyplo3.

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum