www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Moved by: LDeska
2010-09-23, 22:42
Propozycje zmian w systemie zgłaszania gier rankingowych
Author Message
MichuZ 
Non omnis moriar

xfire: decoren
Helped: 1
Postawił 3 piw(a)
młodszy chorąży sztabowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2008-06-27, 19:09   Propozycje zmian w systemie zgłaszania gier rankingowych

// LDeska zmieniłem tytuł wątku, było "Dłuższe nieobecności"

€Może gdzieś ten temat był, może wyda wam się głupi, ale go zrobię.
Nasuwa mi się jedno pytanie: po co trzymać ludzi, którzy od 2 lat nie grali na KACu i pewnie już nigdy nie zagrają?
Przykłady?
http://www.civilization.org.pl/?p=lista_graczy
Taki MYTH nie grał od ...891 dni!, i kilku innych
Pytanie brzmi : po co?
Last edited by LDeska on 2008-06-28, 14:50; edited 1 time in total  
Postaw piwo autorowi tego posta

Beny 

xfire: fcbeny
Helped: 50 times
Piwa: 65/13
generał dywizji  Złoty order za specjalne zasługi - system Dyplo, PBEM, FFA, losujący, civilopedia  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Złoty gracz w demokrację - GwD1-admin  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2008-06-27, 19:18   

MichuZ wrote:
Pytanie brzmi : po co?

Źle postawione pytanie. Pytanie powinno brzemić: A po co nie? ;)
Przecież to chyba nikomu nie przeszkadza. Na najwiekszym portalu o civ w Polsce (nie na tym) 90% użytkownik nie loguje sie więcej niż 5 razy po czym znika. Nikt ich tam nie usuwa :P

MichuZ 
Non omnis moriar

Postawił 3 piw(a)
młodszy chorąży sztabowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2008-06-27, 20:03   

No to powiem po co:
Otóż, przez tych nieobecnych ludzi muszę męczyć swój palec, którego używam do przesuwania rolki w myszce.
Gdyby nie oni, to od razu widziałbym gdzie jestem w rankingu.
A tak na serio, to wydaje mi się, że im więcej użytkowników, tym wolniejsze forum, więcej pracy dla adminów i większe backupa jakby się sypło (odpukać).

W.S. wrote:
Czas niby strumień. Płynie, drwiąc sobie z ludzkich żądz i sumień.

Husaria! :lama2: :lama2: :lama2:

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 12/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2008-06-27, 20:16   

Chodzi o to że czasami wracają (patrz tomek1906). Po drugie to część naszej historii, a jeśli chodzi o ranking to patrz na ranking ELO - jest bardziej miarodajny i nie ma osób nieaktywnych w nim uwzględnianych (TU CIĘ MAMY BENY! :) ). ;)

merkan 

starszy szeregowy 
Posted: 2008-06-27, 20:22   

I tu mi przyszedł pomysł na poprawienie dwóch skryptów: zgłaszania gier i (jeszcze nie uruchomionego) turntrackera. O ile się nie mylę to w zgłaszaniu gier był problem ze zbyt długą listą osób do wyboru. Można by zrobić tak, że standardowo lista ograniczona jest do osób, które grały niedawno (powiedzmy do 200 dni). Jeśli by ktoś chciał wybrać osobę spoza tej listy miałby do tego odpowiednie dodatkowe okienko z pełną listą, ale otwierane za pomocą linka (bądź przycisku). Nie wiem czy się jasno wyraziłem. Jakby kogoś to zainteresowało to szczegóły na PM.

MichuZ 
Non omnis moriar

Postawił 3 piw(a)
Posted: 2008-06-27, 20:28   

1. Merkan napisał to o co mi chodzi.
2. Leszku, zmieniło mi to coś z "Bywalec" na "Civ4 Ranked", to chyba dobrze?
3. Leszku nie wiem, czy warto być skrajnie nastawionym na ELO (chyba, że to ty go dodałeś).

W.S. wrote:
Czas niby strumień. Płynie, drwiąc sobie z ludzkich żądz i sumień.

Husaria! :lama2: :lama2: :lama2:

Beny 

generał dywizji  Złoty order za specjalne zasługi - system Dyplo, PBEM, FFA, losujący, civilopedia  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Złoty gracz w demokrację - GwD1-admin  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2008-06-27, 20:38   

merkan wrote:
I tu mi przyszedł pomysł na poprawienie dwóch skryptów: zgłaszania gier i (jeszcze nie uruchomionego) turntrackera. O ile się nie mylę to w zgłaszaniu gier był problem ze zbyt długą listą osób do wyboru. Można by zrobić tak, że standardowo lista ograniczona jest do osób, które grały niedawno (powiedzmy do 200 dni). Jeśli by ktoś chciał wybrać osobę spoza tej listy miałby do tego odpowiednie dodatkowe okienko z pełną listą, ale otwierane za pomocą linka (bądź przycisku). Nie wiem czy się jasno wyraziłem. Jakby kogoś to zainteresowało to szczegóły na PM.

W rankingu FFA zrobiłem filtra na userów, którzy mają conajmniej jednego posta.

MichuZ wrote:
2. Leszku, zmieniło mi to coś z "Bywalec" na "Civ4 Ranked", to chyba dobrze?

Dobrze :)
To Leszek zmienił

MichuZ wrote:
3. Leszku nie wiem, czy warto być skrajnie nastawionym na ELO (chyba, że to ty go dodałeś).

BINGO :rotfl:

merkan 

starszy szeregowy 
Posted: 2008-06-27, 21:16   

Beny wrote:
W rankingu FFA zrobiłem filtra na userów, którzy mają conajmniej jednego posta.

Jak dla mnie to i tak za małe kryterium. Wystarczy, że ktoś się zarejestruje i przywita, a potem 2 lata go nie będzie. Ale ja tam się nie będę narzucał.

Beny 

Posted: 2008-06-27, 21:19   

Były przypadki, że okazało się za duże...
Narazie działa :P

merkan 

starszy szeregowy 
Posted: 2008-06-27, 21:51   

Nienawidzę rozwiązań "na razie działa" :kwasny:

domel 

xfire: domel11
Helped: 8 times
Otrzymał 9 piw(a)
generał brygady  Brązowy order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 8 zlotów  Srebrny sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  Złoty gracz w demokrację - GwD1  II miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon 
Posted: 2008-06-27, 23:38   

MichuZ wrote:
No to powiem po co:
Otóż, przez tych nieobecnych ludzi muszę męczyć swój palec, którego używam do przesuwania rolki w myszce.

ale po co się męczyć, ja wciskam pierwszą litere nicka przeciwnika na klawiaturze i dalej scrolem kilka pozycji i mam frajera ;)

merkan 

starszy szeregowy 
Posted: 2008-06-28, 08:13   

Tak , ale ilość nicków będzie tylko wzrastać. A zobacz sobie źródło strony w trakcie zgłaszania. Prędzej czy później znów będzie problem, że php tego nie uciągnie :)

A po co ja w ogóle dyskutuje.

Peter 

xfire: peterek
Helped: 12 times
Piwa: 42/12
generał dywizji  Brązowy order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 13 zlotów  Srebrny sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo1  I miejsce w Dyplo - Dyplo2  I miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - Dyplo3  III miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - IV Puchar KAC  Złoty gracz w demokrację - GwD2-kapitan 
Posted: 2008-06-28, 08:29   

merkan wrote:
A po co ja w ogóle dyskutuje.

Bo masz racje.

Malo eleganckie jest ladowanie na liste wszystkich.
FIltr mozna zrobic latwo, gorzej z sensownym pomyslem na to jak dodac kogos spoza ewentualnej listy (oczywiscie jaksi przycisk i wybieranie ale to juz trzeba dodatkowo zrobic a nie ma komu bo wiekszosc nie zna php a Ci co znaja to w wolnym czaise wola zagrac :)

Beny 

Posted: 2008-06-28, 09:25   

Peter wrote:
(oczywiscie jaksi przycisk i wybieranie ale to juz trzeba dodatkowo zrobic a nie ma komu bo wiekszosc nie zna php a Ci co znaja to w wolnym czaise wola zagrac

A to ja ich znam, lenie straszne :hyhy:

maxibaca 

xfire: maxibaca
Helped: 5 times
kapitan  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2008-06-28, 10:55   

Beny wrote:
[
A to ja ich znam, lenie straszne :hyhy:

:D :D :rotfl: Beny ty chyba też znasz :P , a ja mam lenia żeby się nauczyć a dużo nie potrzeba bo jest podobny do c++ nawet chyba łatwiejszy.np nie trzeba określać typu zmiennych

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum