www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Granie przez internet oferowany przez operatorów komórkowyc
Author Message
Bobek1971 

xfire: bobek1971mie
Helped: 8 times
Piwa: 83/265
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Złoty gracz w demokrację - GwD1  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2008-06-06, 17:51   Granie przez internet oferowany przez operatorów komórkowyc

Mam pytanie do tych, którzy nieraz grają w civkę przez bluconnecta czy iplusa czy jeszcze jakieś inne orangopodobne.
Czy da się grać przez ten internet w 1/1?
czy da się w dyplo?
Jakie są koszty takiej zabawy? - miesięcznie - i u którego operatora jest to najlepsze i najtańsze?
Postaw piwo autorowi tego posta

Bodek 

xfire: bodek01
Helped: 7 times
Piwa: 97/1
starszy chorąży sztabowy  Brązowy order za specjalne zasługi - Zorganizowanie i prowadzanie Dyplo6  Złoty zlotowicz - 7 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Dyplo - Dyplo4  I miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Wygrany jeden GOTM - 3 wygrane  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2008-06-06, 23:39   

HI

DA się grać 1v1 swobodnie.
Da się grać w dyplo (zasięg minimum UMTS lub HSDPA) wskazany zakup anteny zewnętrznej tak zwanego bata, chyba że mieszkasz w centrum miasta.
FFA raczej nie polecam bo psujesz zabawę innym :(

Zasięg to polecam Era lub Plusa. Orange ma mały zasięg 3G ograniczony do centrów miast.
Cena to zależy ile ściągasz jeśłi masz na codzień inny dostęp do netu (ja tak mam) to bierz najmniejszy transfer i starczy. Większe rzeczy oczywiście ściągaj po kablu nie przez bezprzewodówkę. ;)

Ja mam Blueconnect ze względu na zasięg UMTS u mnie w domu :)
Jeszce jakieś pytania?

pawelt 

Helped: 12 times
Piwa: 8/28
generał brygady  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo2  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  I miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2008-06-07, 00:04   

Z moich doświadczeń z iplusem:

Podstawa to mieć zasięg UMTS. GPRS to kicha i nawet stron www nie da się oglądać.
UMTS pozwala na grę w dyplo, multi, gorzej z ffa.
Zasięg UMTS trzeba koniecznie wypróbować fizycznie w domu, bo to co podają mapki, często nie uwzględnia wielu czynników.
Najlepiej jest od kogoś pożyczyć modem, lub dać kaucję w sklepie na wypróbowanie.
Jak jest na granicy zasięgu to można pokombinować z miejscem lub dokupić antenę (nie do każdego modemu, ale można jak coś pobawić się w majsterkowicza :) ) wystawiać na parapet w torebce foliowej (jak ja :) )

Lepiej nie skąpić kasy i kupić droższy pakiet (ok 100zł), bo limity ściągania danych są lepsze.

Prędkości podawane w reklamach to fikcja. To są prędkości teoretyczne jakie obsługuje modem. Tak jak możesz mieć kabel 100 Mb.
Realne prędkości to:
UMTS - 20-100 KB/s - zazwyczaj 40 KB/s
GPRS - 1-10 KB/s - zazwyczaj 5 KB/s.

O grach typu cs można zapomnieć. Pingi min 300. Ale do civki wystarczy.

Operatorzy mają podobne oferty. Można trafić jak coś na jakąś chwilową promocję, ale to pewnie inni operatorzy też wprowadzą po krótkim czasie.
pzdr

Bobek1971 

generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Złoty gracz w demokrację - GwD1  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2008-06-08, 13:58   

No dobra chlopaki ...dzięki za info..
Ja mam abonament telefoniczny w erze....bluconnecta wzialbym tylko do przeglądania stron i civki [1/1, pbem i dyplo- turki] - teraz istotna dla mnie rzecz ile by to kosztowało i ile muszę wziąć tego transferu czy nie wiem jak to oni przeliczają...rozumiem że placę za transfer czyli prędkość przesylania danych czy ilość pobranych wyslanych danych na miesiąc.
Mieszkam w Walbrzychu, moja komorka ma tu zasięg dobry :oczami:
nie chialbym płacic jakichś horendalnych kwot. w domu mam neta z UPC kablówka.
zatem ile mnie to mogloby wynieść dodatkowo do abonamentu?

pawelt 

generał brygady  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo2  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  I miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2008-06-08, 14:57   

Bobek, zasięg komórki i internetu to co innego. Ja mieszkam w centrum warszawy, a UMTS mam na styku. Musisz koniecznie sprawdzić dokładnie w tym miejscu, gdzie będzie stał modem. Różnica 20 cm i już możesz nie mieć zasięgu.

Iplus ma ceny 60 zł, ale po 1GB mogą ci obciąć przesył (tragedia, bo do dyplo już wejść się nie da), lub 110 zł z limitem 4 GB. Polecam ten droższy abonament. 1 GB to strasznie mało. Czasem jedno wejście do dyplo pochłania 100-200 MB!

Bobek1971 

Posted: 2008-06-08, 15:12   

pawelt wrote:
Czasem jedno wejście do dyplo pochłania 100-200 MB!

a to nie, jeśli tak to za duzo...myślałem, że to tańsza sprawa...przeciez z tego co piszesz po 5 dniach nie mam szans na wejscie do dyplo :) 4GB za 100 - drogo.
a ile pochlania ci gra 1/1?
Last edited by Bobek1971 on 2008-06-08, 16:15; edited 1 time in total  

pawelt 

Posted: 2008-06-08, 16:24   

sorka, nie 100, a 10-20 MB.
Nie wiem czemu, ale z dyplo ściągają sie straszne dane. Czasem po 5 min ściągania jest właśnie koło 20 MB.
Przeważnie ściąga ok 2MB jednak. Jak już się wejdzie do dyplo to jest spoko.

Gry 1/1 malutko pochłaniają, więc spoko.

Bodek 

xfire: bodek01
Helped: 7 times
Piwa: 97/1
starszy chorąży sztabowy  Brązowy order za specjalne zasługi - Zorganizowanie i prowadzanie Dyplo6  Złoty zlotowicz - 7 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Dyplo - Dyplo4  I miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Wygrany jeden GOTM - 3 wygrane  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2008-06-09, 11:13   

Ja mam blueconnecta na najnizszym pakiecie za 60 i do dyplo oraz 1v1 starcza w zupelnosci. Jest tam 500Mb limit transferu i chyba tylko raz go przekroczyłem.
Wykorzystuje strikte do civki i ewentualnie www.

Cięższe rzeczy ciągnij kablem
Nie płacisz za ilość przesyłanych danych a tak wnioskuje z twojej wypowiedzi, po przekroczeniu limitu po prostu spada transfer (tragicznie spada).