www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Podwójny ruch by Bodek
Author Message
ponti 

xfire: marchwik
Helped: 9 times
Piwa: 60/68
generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2008-05-22, 00:01   

Dyplo 3 powoli sie robi jedn? wielk? kich? zastanawiam sie czy nie mam juz dosyc tej gry ,troche bedzie mi smutno ale jak tak dalej pojdzie to szkoda na to czasu.Zastanawiam sie czy nie lepiej zagrac od razu 4 tr?jke zamknac i pozostawic ja w milczeniu

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff
Last edited by ponti on 2008-05-22, 00:02; edited 1 time in total  
Postaw piwo autorowi tego posta

Bobek1971 

xfire: bobek1971mie
Helped: 8 times
Piwa: 88/369
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Złoty gracz w demokrację - GwD1  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2008-05-22, 00:07   

Boix napisa? - Wydaje mi si?, ?e podw?jne ruchy i tak s? nieuniknione, kto? za?pi albo b?dzie mia? czas akurat wczesnym rankiem i ruszy, r??nie to bywa. Trudno b?dzie tego zakaza? a powtarzanie tury po ka?dym takim ruchu wydaje si? lekkim nonsensem.

stary ..Bodek nie zaspa?,on to zaplanowa? z premedytacj? ..czytajcie w ko?cu ze zrozumieniem koledzy
wrrrrrr

Lary33 

xfire: lary33
Helped: 6 times
Piwa: 35/29
generał dywizji  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Reprimends:
 1/3/6
Posted: 2008-05-22, 00:15   

Zw?zku z zaistnia?a sytuacja pie rdole to ca?e dyplo 3, 4 i24 . MAm dosyc . Dla mnei to sa jaja i Bodziu moim zdaniem przegia?es. Nie mow mi ze by?o ma?o czasu. Czy dotar?? do Ciebie informacja ze jest zmiana w regulaminie przed wykoaniem turki???!!! Dotar?a wiec lecisz w kule. Sory ale lecisz. a ja mam dosyc. Kurna dorosli ludzie a jak male dzieci. Moze jeszcze powinniscie zmeirzyc i przes??c screeny kto ma wiekszego. Ja piernicze. Mam dosyc. Odechciewa sie. .....

Bodek 

xfire: bodek01
Helped: 7 times
Piwa: 97/1
starszy chorąży sztabowy  Brązowy order za specjalne zasługi - Zorganizowanie i prowadzanie Dyplo6  Złoty zlotowicz - 7 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Dyplo - Dyplo4  I miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Wygrany jeden GOTM - 3 wygrane  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2008-05-22, 00:21   

Bobek

Tak zaplanowalem atak na Martina (troche w tym przypadku bylo ale szczegoly po dyplo) i chcia?em go zrobic najbardziej skutecznie jak umiem. Skoro wszyscy wokol robili w takiej sytuacji podwojny ruch wytlumacz mi dlaczego akurat ja nie moglem. Zmiana regulaminu nat?pi?a na 1 ture przed atakiem.
Napisa?e? ironicznie ?e tak poza tym to Cie lubie Martin - oczywi?cie ?e tak jest.
To gra, je?li bym mia? walczy? tylko z kim? kogo nie lubie w realnym ?yciu to oznacza ?e nie oddzielam gry od rzeczywisto?ci. W grze atakuje nie kolege , martina tylko jaki? tam kraj o nazwie Kmerzy. No? Bobek jak mo?esz gra? 1v1 z kumplem to co nie lubisz go ?? atakujesz kumpla?? Toporem??

To gra, d??y si? do zwyci?stwa.
Mi te? nie podoba? si? podw?jny ruch, ale nie ja na niego pozwoli?em. Chodzi tylko o r?wne traktowanie graczy, inni mogli i robili a mi zabraniaj?. Zrobi??m ten podw?jny nie dlatego ?e bez niego przegram Bobek. Mam tam ponad 2 razy wiecej woja niz Martin. Zrobi?em ?eby pokazac ?e nie mozna dzieli? graczy na r?wnych i mniej r?wnych. Jednym pozwolili?my i niech maj? a inni wara - nie wolno i ju?.

Bobek1971 

generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Złoty gracz w demokrację - GwD1  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2008-05-22, 00:30   

przeczytaj co ja napisalem i jeszcze raz co ty napisale?. Mam wy?sze mniemanie o Tobie.
Dobrze zauwa?yle? to gra.
Ja nie walcze z ludzmi bo kogo? lubie czy nie lubie. Wlasnie dlatego rozr??niam gr? od rzeczywisto?ci.
Ja Bodziu o tym wszytskim pisze dlatego - bo kur..a Was wszystkich lubi? na kacu i jasna cholera mnie bierze ?e potraficie dobr? zabaw? zje..a?.

Lary33 

generał dywizji  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Reprimends:
 1/3/6
Posted: 2008-05-22, 00:36   

Pogada?em sobie z Pontim i doszlismy do wniosku aby zakonczyc dyplo 3 !!! Po drugie nei wiem czy jest sens startu z dyplo 4 . Bo jezeli trzeba zapisac kazde pierdniecie w regulaminie to gra mija sie z sensem jak dla mnie. Tyle

Damroka 

major  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - DyploAnonim  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  Wygrany jeden GOTM - 3 wygrane  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1  III miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2008-05-22, 00:39   

Ponti co tak nagle zniesmaczy?o Ci?. Jeszcze wczoraj pisa?e?, ?e to bardzo zabawne.

Bodek troch? niew?a?ciwie dokonujesz podzia?y. Zmiana regulaminy nie spowodowa?a tego ?e jedni co? mog? a inni nie. Ta zmiana oddziela czas. Przed okre?lon? tur? mo?na by?o robi? podw?jne ruchy i dotyczy?o to wszystkich, a po tej turze nie mo?na robi? podw?jnych ruch?w i te? dotyczy to wszystkich.
A co? trzeba by?o z tym zrobi?, bo sytuacja ta tworzy ogromne konflikty zagra?aj?ce dalszemu istnieniu tej edycji dyplo.
Last edited by Damroka on 2008-05-22, 00:54; edited 1 time in total  

Bodek 

xfire: bodek01
Helped: 7 times
Piwa: 97/1
starszy chorąży sztabowy  Brązowy order za specjalne zasługi - Zorganizowanie i prowadzanie Dyplo6  Złoty zlotowicz - 7 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Dyplo - Dyplo4  I miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Wygrany jeden GOTM - 3 wygrane  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2008-05-22, 00:41   

Bobek
Po kr?tkim przemy?leniu Twoich s??w ( i 6 piwach podczas meczu ;) ) dochodze do wniosku ?e niepotrzebnie zrobilem ten podwojny ruch.
Powinienem podkuli? uszy i gra? tak jak mi zmienili regulamin. To ?e inni mieli lepiej trudno, je?li by za 2 tury zmienili regulamin z powrotem i podw?jne by?yby dozwolone trudno, mo?e mi zmieni? jeszce regulamin bardziej ... trudno.
Ale czy o to chodzi??
Gramy gre, ja sporo w ?yciu gier rozegra?em niekoniecznie w civke i nie mam problemu z oddzieleniem gry od rzeczywisto?ci wi?c naprade potrafiie zaatakowac przyjaciela z realnego ?wiata w wirtualnym ?wiecie gier. BO TO S? GRY. W realu nie idizesz z toprami na kolege w grze , mo?esz.

Podw?jny ruch nawet nie jest mi jako? potrzebny ale qrcze jest kilka os?b kt?re tym podw?jnym wojowa?o i maj? si? dobrze, a mi zabronili przed nosem i ju?.
Zdziwisz si? Bobek jak wielu krytkuj?cych teraz mnie sami robili podw?jne wcze?niej.
Kto pojecha? Domela?? Podw?jnym ruchem??

Bobek1971 

Posted: 2008-05-22, 00:50   

Bodziu ja wiem, ?e wielu tak zrobi?o...napraw? wiem i nawet jestem w stanie zrozumie? tw?j zaw?d , ?e si? nie skorzystalo z tego typu rozgrywki kiedy inni tak zrobili.
Dla mnie smutniejsze jest to, ?e kto? dopuszcza? z premedytacj? , czyli ?wiadomie zdobycie lepszej pozycji w dyplo kosztem koleg?w w?asnie "oszustwem". Nie boj? sie u?y? slowa oszustwo w stosunku do podw?jnego ruchu bo to wypacza sens tej gry..w szachach nie masz podwjnych ruch?w ..jest ruch jednego potem drugiego. Nie masz bonusa w postaci kolejnego ruchu, ktory zaburza rownowag?, niweczy szanse Twojego kolegi na obron? i zdanie ci jakichkolwiek strat.
Ja nie mam pretensji tylko do Ciebie...mam do wielu z moich koleg?w i to z olbrzymia wiedz? o civce, ?e postawili na szale m?j szacunek do nich, a swoj? wymiern? korzy?? w jakiej? glupiej grze w dyplo, o ktorej zapomnimy za kilka miesi?cy.

Damroka napisal m?dre slowa

Damroka wrote:
iew?a?ciwie dokonujesz podzia?y. Zmiana regulaminy nie spowodowa?a tego ?e jedni co? mog? a inni nie. Ta zmiana oddziela czas. Przed okre?lon? tur? mo?na by?o robi? podw?jne ruchy i dotyczy?o to wszystkich, a po tej turze nie mo?na robi? podw?jnych ruch?w i te? dotyczy to wszystkich.

ps. zaomnialem doda? glupiej grze w dyplo..ale jak?e wci?gaj?cej i naprawd? kwintesencji gry w cywilizacj?
Last edited by Bobek1971 on 2008-05-22, 00:52; edited 2 times in total  

ponti 

generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2008-05-22, 00:55   

Damroka wrote:
Ponti co tak nagle zniesmaczy?o Ci?. Jeszcze wczoraj pisa?e?, ?e to bardzo zabawne.

Zniesmaczy?o mnie ciag?e czytanie ze ktos znwou przegia?.

Nie no napisa?em Laremu moje zdanie troche sie rozni.On i ja to porwyczy ludzie ale jak sie przemysli jedynym slusznym rozwiazaniem nei jest rezygnacja nas bo to niewiele zmieni.Jeszcze bym nie zdazyl zrezygnowac to by sie znalaz?o z dwoch cwaniak?w i pol panstwa hop siup nie ma :)

Najlepszym rozwiazaniem jest zakonczenie dyplo3

Bodek ma sporo racji albo zakaz ruchow podwojnych ale on juz nie mogl a cwaniaki mogli?To wydaje mi sie rownie nie fair.A jak bedzie dozwolony ruch to Ogame znowu mamy.Zakonczyc zaczac czw?rke niebawem i tyle

Tfurca Gotmuff
Last edited by ponti on 2008-05-22, 01:41; edited 3 times in total  

Treviss 

xfire: Treviss
Helped: 2 times
Piwa: 9/7
kapitan  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Złoty gracz w demokrację - GwD1 
Posted: 2008-05-22, 01:07   

naprawde rezygnujesz Pnti ? :hyhy: Rzym uratowany!!
(zart)

ostatni gasi swiatlo

chamowa sie zrobila i tyle ! jedni korzystali jak mozna bylo teraz jak nie mozna to wybucha bunt. konczmy to

Richards 

xfire: richards74
Helped: 13 times
Piwa: 3/2
pułkownik  Srebrny order za specjalne zasługi - Liga, FFA, Dyplo Anonim, Mega Zlot  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  II miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  III miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon 
Posted: 2008-05-22, 01:14   

Poprzednie gry w Dyplo pokaza?y, ?e nie da sie unikn?? podw?jnych ruch?w. Tu jest jedna z dyskusji na temat bezsensu zakazywania podw?jnych ruch?w.

Zezwolenie na podw?jne ruchy mia?a na celu, przede wszystkim, zapobie?enie ci?g?ego wgrywania turki jak to mia?o miejsce w Dyplo1, a gracz kt?ry sie tego dopu?ci? mia? by? pot?piony przez reszte graczy i przy najbli?szej okazji zjechany przez s?siad?w (o ile mnie pami?? nie myli tak by?o ze ?miesznym Przymierzem w Dyplo2).
Niestety, w D3 ?le zosta?y odczytane intencje 8 pkt regulaminu i cz??? graczy zamiast pot?pia? sama zacz??a robi? podw?jne ruchy :( .

www.civilizowani.pl

ponti 

Posted: 2008-05-22, 01:17   

Panowie co nie wymyslimy bedzie zle:

- ukarac Bodka wywaleniem bedzie ?le ,kurde racje ma. tamci sie nachapali on tez chce.Druga sprawa ze tym ruchem wywo?a? precedens ze nasz system jest dziurawy i s?uszne beda pretensje ze sie nie zmienia zasad w trakcie

- nie ukarac tez zle znaczy ze wszelkie zmiany regulaminu sa do dupy i nie maja autorytetu tak naprawde i mocy wia?acej

- pozwolic na wolna amerykanke wszystkie podwojne dozwolone tez zle bo zrobi sie Ogame

- zmienic regulamin to zacznie sie patrzenie kolegom na rece i nie daj Bog ostatni koncz ture :)

Panowie zakonczmy farse zacznijmy za pare tygodni od nowa.Kazde rozwiazanie tutaj bedzie do dupy

Tfurca Gotmuff
Last edited by ponti on 2008-05-22, 01:18; edited 1 time in total  

Peter 

xfire: peterek
Helped: 12 times
Piwa: 45/13
generał dywizji  Brązowy order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 13 zlotów  Srebrny sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo1  I miejsce w Dyplo - Dyplo2  I miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - Dyplo3  III miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - IV Puchar KAC  Złoty gracz w demokrację - GwD2-kapitan 
Posted: 2008-05-22, 01:18   

ponti wrote:
Najlepszym rozwiazaniem jest zakonczenie dyplo3

Dodam do ankiety, niech wszyscy zdecyduja co robimy dalej.

Uwazam ze nie ma sie co denerwowac (latwo napisac a wczoraj jak po zastepstwie Bodka w dyplo wszedlem i zobaczylem ze strace seta to jednak cisnienie skoczylo :) i od razu konczyc dyplo (dajmy szanse wygrac Bomblowi).

Osobiscie mam nadzieje ze wygra opcja wgrania turki (tylko Bodek, Bombel i Leszek ja zrobili) i szatkujemy dalej - troche szkoda stracic tyle czasu co juz poswiecilismy na ta gre.
To sa tylko emocje chwili za moment wiekszosc ostygnie i stwierdzi ze nie ma sie co denerwowac (przynajmniej mam taka nadzieje).

Bobek - wiara w ludzi wiara w ludzi ale jesli okazuje sie ze jest potrzebny regulamin to trzeba go zrobic.
Trudno, raz sie zrobi i wszystko bedzie jasne.... moze idealistycznie teraz ja podejde do tematu - koniec z takimi historiami.

Lary, Ponti - czasem tez mam ochote tym wszystkim trzasnac ale.... to najlatwiejsze rozwiazanie... a ze chce grac w dyplo i to cywilizowane to trzeba niestety dopracowac regulamin gdzie brzydkie numery zostana opisane i zabronione.
Nie rezygnujcie pochopnie tylko pomozcie w glosowaniach doprowadzic dyplo do ladu i skladu.

PS
Powiadacie zeby trojke zamykac i zaczac czworke... a moze lepiej potestowac na trojce nowy regulamin i zobaczyc co jeszcze wyjdzie?
Niech juz kwasy jakie jeszcze sa wyjda w tej edycji zeby w nastepnej bylo ich jak najmniej... a najlepiej aby nie bylo ich wcale!

-----------------------

ponti wrote:
Panowie co nie wymyslimy bedzie zle:

Dlatego chcialbym zrobic ankiete... ciezko sie zdecydowac...
Last edited by Peter on 2008-05-22, 01:23; edited 1 time in total  

Lary33 

Reprimends:
 1/3/6
Posted: 2008-05-22, 01:28   

Peter nie ma takiego regulaminu ktorego nie mozna obejsc. Ja kw 2 , niektorzy mowil ico mozna robic , bo nie ma w regulaminie to wlos mi sie jezyl na glowie ze oni siedza i to wymyslaja zamiast grac. Nie bed mowil kto ale tak bylo. Nawet to na forum jest gdzies napisane.

Szkoda mi tych miesiecy gry , ale od samego poczatku dyplo 3 byla kicha. Najpierw dym co po niektorych bo zla nacjke wybrali, ogolny syf , potem odgorny nakaz adminow co do zasad i teraz to. Nie che tu pisac do kogo mam pretensje i o rozpieprzenie dyplo ale pare osob by sie znalazlo.

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum