www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jeste nowy? Kliknij tutaj!    Zgo gr Civ6     Zgos gr Civ5    Zgo gr Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMWISZ SI NA GR    Na ircu jest users osb. Zaaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Closed by: Peter
2008-05-27, 16:43
Kampania foxlandzka
Author Message
bombel79 

xfire: bombel79
Helped: 12 times
Piwa: 65/4
genera broni  Brzowy order za specjalne zasugi - Za adminowanie  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo3  II miejsce w Dyplo - Dyplo2  Przeycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeycie w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w rankingu FFA  I miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  II miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy 
Posted: 2008-05-15, 09:50   

Dla wyjasnienia:

1. Ponti, nie wchodzilem na 4-tego... wlaczylem xfire, wpisalem "dyplo", sprawdzilem czy ktos ma podobny opis, nikt nie mial wiec wchodze do dyplo, a tu siedzi cala trojca i czatuje... wiec prosze mnie nie laczyc z tym procederem, bo go nie uskuteczniam
2. Prosze o wyjasnienie czemu gracze wykonujac ruch na poczatku turki nie daja "end of turn"???
3. Co do sojuszu sojuszy, to z kazdej sytuacji jest wyjscie, wszystko jest kwestia czasu, pieniedzy i poswiecenia :)

pawelt 

Piwa: 8/28
genera brygady  Brzowy zlotowicz - 1 zlot  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Obibok – nie gra od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo2  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  I miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2008-05-15, 09:52   

peter nie odwracaj kota ogonem.
To fox i rico zacz?li pierwsi robi? podw?jne ruchy, to dlaczego ja mam ich nie robi??
Ty wczoraj czatowa?e? na podw?jny ruch. W ostatniej chwili to zauwa?y?em i musia?em wej??. I nie pisz, ?e tylko chcia?e? nas przypilnowa?, bo to nie prawda. Gdybym nie ruszy? sie armi? o kratk? to by? j? zaatakowa? w podw?jnym ruchu, bo widzia?em jak kilka sekund pod koniec turki wojo przemieszcza?e?.

Je?li dzi? wejdziesz pod koniec turki do dyplo, ja te? wejd? i sko?czy si? na tym, ?e matrin si? wkurzy i od??czy dyplo do odwo?ania.

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 24/1
marszaek  Zoty order za specjalne zasugi  Zoty zlotowicz - 11 zlotw  Brzowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwicej rozegranych gier  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Obibok – nie gra od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeycie w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2008-05-15, 09:55   

Po pierwsze to ja zosta?em zaatakowany podw?jnym ruchem przez Foxa, wi?c nawet gdybym robi? podw?jne ruchy to nie mia?bym sobie nic do zarzucenia. Ale nie zrobi?em nic takiego - to ty Peter jak wida? na za??czonym obrazku wszed?e? do gry jak nikogo w niej nie by?o - kogo chcia?e? pilnowa? - PitBossa :rotfl: ???

I skoro nie chcesz robi? podw?jnych ruch?w to napisz tutaj ?e si? zgadzasz na robienie ich na zmian? - ja ju? dwa razy pisa?em ?e si? zgadzam.

P.S. Co do tego "?y? albo nie ?y?" to mam zupe?nie inne zdanie, wiemy ile masz wojska i nie ma si? czego ba? - z miast jedynek ci??ko jest ju? cokolwiek wyci?? albo zbudowa? :)

Peter 

xfire: peterek
Piwa: 45/13
genera dywizji  Brzowy order za specjalne zasugi  Zoty zlotowicz - 13 zlotw  Srebrny sponsor KAC  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo1  I miejsce w Dyplo - Dyplo2  I miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - Dyplo3  III miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  Przeycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - IV Puchar KAC  Zoty gracz w demokracj - GwD2-kapitan 
Posted: 2008-05-15, 09:56   

LDeska wrote:

Ja mog? si? dostosowa? - pasuje ?ebym to ja si? pierwszy rusza? (i Pawe?) a potem Peter, bo taka kolejno?? by?a do tej pory.

Nie byla - odcieto miedz podwojnym ruchem.

LDeska wrote:

Co do usprawnie? to odbudowywanie chatek to s?abo mo?na zrobi? - 70 tur to trwa. Jeszcze nie widzia?em pa?stwa co to si? broni w ten spos?b ?e niszczy wszystko co ma - przecie? to jasno wida? ?e nie o obron? Foxa chodzi tylko o to ?eby nas zwi?za? na terenie Foxa jak najd?u?ej.

Ale slyszales o drugiej wojnie swiatowej i ze tam zastosowano taktyke "spalonej ziemii"?
No widzisz - i okazlo sie ze nie wszystko jeszcze w civ widziales :)
Nie musisz dziekowac za pokazanie - znaj dobre serce :P

LDeska wrote:

Nie odpowiedzia?e? czy pyta?e? si? Foxa o to wasalstwo i ch?? grania potem w zrujnowanym pa?stwie.

Zastepouje Foxa na FULL czyli robie to co uwazam ze sluszne w jego sytuacji i dla jego dobra.
I mam od Foxa zgode na wszystko, wlacznie z niszczeniem usprawnien i wasalizmem - wszystko zeby tylko przetrwac... wiec jak ktorys z was ma ochote na swiete miasto to starczy na priv sie odezwac :)

LDeska wrote:

Czy mo?e problemy techniczne Foxa to tylko zas?ona dymna bo jemu si? po prostu odechcia?o gra? a ty przej??e? jego pa?stwo ?eby mie? informacje dla siebie i napsu? krwi swoim potencjalnym przeciwnikom :oczami: ?

A co mi daje informacja ze masz za 9 tur biurko?
Co mi daje informacja ze masz najwieksza armie swiata?
Co mi z informacji ze cala Twoja armia jest na terenie foxlandii?
CO mi daje wiedza co wymyla Fox itd...

Przeciez to wszystko moze mi powiedziec Fox i nawysylac obrazkow... albo zrobic swoja turke w mojej obecnosci... i co?

Moze chcesz zabronic cos takiego?

Odnosze wrazenie Leszek ze jestes niezadowolony ze zdobycze wojenne na Foxie beda mniejsze niz sie spodziewales i do tego przy wiekszych stratach wlasnych (no przeciwnik wzial i sie broni, no), wiec na sile szukasz dziury w calym i co chwila cos sugerujesz i sie czepiasz ze zastepstwo... np. jakos nie slysze narzekania ze od dluzszego czasu Bobek kogos zastepuje w grze... ani slowka z Twojej strony...

PS
Fox wez napisz Leszkowi ze rowniez jak i ja jestes pograzony w zalu iz nie mozna niszczyc wlasnych drog :)
Postaw piwo autorowi tego posta

Peter 

genera dywizji  Brzowy order za specjalne zasugi  Zoty zlotowicz - 13 zlotw  Srebrny sponsor KAC  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo1  I miejsce w Dyplo - Dyplo2  I miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - Dyplo3  III miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  Przeycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - IV Puchar KAC  Zoty gracz w demokracj - GwD2-kapitan 
Posted: 2008-05-15, 10:10   

pawelt wrote:
peter nie odwracaj kota ogonem.
To fox i rico zacz?li pierwsi robi? podw?jne ruchy, to dlaczego ja mam ich nie robi??
Ty wczoraj czatowa?e? na podw?jny ruch. W ostatniej chwili to zauwa?y?em i musia?em wej??. I nie pisz, ?e tylko chcia?e? nas przypilnowa?, bo to nie prawda. Gdybym nie ruszy? sie armi? o kratk? to by? j? zaatakowa? w podw?jnym ruchu, bo widzia?em jak kilka sekund pod koniec turki wojo przemieszcza?e?.

Je?li dzi? wejdziesz pod koniec turki do dyplo, ja te? wejd? i sko?czy si? na tym, ?e matrin si? wkurzy i od??czy dyplo do odwo?ania.

Fox robil ok.

Ale czy ja robilem?
Ano nie robilem a Ty zrobiles i spoko - to jest dozwolone, ale nie zwalajcie na mnie ze robie podwojne ruchy PONIEWAZ PIERWSZY RAZ WSZEDLEM WAS PRZYPILNOWAC i nie zrobilem podwojnych ruchow tylko ruszylem pod koniec tury....
Teraz to wojsko stoi i czeka czy ktorys z was zdecyduje sie na posiadanie wasala ktorego wojsko pociagnie drugiego na dno razem ze soba...

A nawet nie koniecznie na dno.
Ja tam nie widze przeciwwskazan aby Foxlandia jako wasal Pawla rozwlaila kraj Leszkowi a poznie zostala zjechana przez tego samego Pawla....
Lub oczywiscie odwrotnie - moge Cie Pawel troche pogonic po mapie wojskiem ktore mam a Twoje ucieka - gwarantowane ze jakies miasta CI popale (lub poprzejmuje dla seniora :)
A jak by senior byl tak mily i kopsnal jeszcze pozniej jakies posilki to zupelnie odmienia sytuacje na mapie!
Senior w zasadzie niczego nie ryzykuje a zyskac mzoe sporo.... w tym swiete maisto jako extrasik... no chyba nie musze pisac ze swiete miasto to fajna sprawa i co daje, zwlaszcza ze w pakiecie moze byc sporo innych jeszcze gratisow :)

PS
Szkoda ze Rico mnie nie poprosil o zastepstwo :P

Cola 
WTF?

xfire: cola0760
Helped: 10 times
Piwa: 3/43
genera dywizji  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Obibok – nie gra od 90 dni  Przeycie w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo3  Przeycie w Dyplo - Dyplo4  Wygrany jeden GOTM 
Posted: 2008-05-15, 10:12   

:rotfl:

Peter niexle pr?buje namiesza? ;)

w kazdym razie nie kumam wasalizmu... co z takiego wasala, kt?rego wydolnos? jest 5 m?otk?w na tur? i drugie tyle butelek?.... a koszty rosn?

co innego jakby Fox mia? zostac wasalem ZANIM Peter zrujnowa? Pa?stwo - wtedy mia?oby to racj? bytu strategicznie

PS nie wiem tego, ale jestem niemal pewien, ze Leszek z Pawlem maj? wszystko obgadane (Pawe? gdzies o tym pisa? nawet) i Pawe? zaj?? tereny Rico przy pomocy Leszka, a teraz Leszek przejmuje Foxa przy pomocy Paw?a wi?c "handlowanie" i podpuszczanie na ?wi?te miasto chyba nie ma sensu... ale pr?buj Peter ;)

Siewi 

xfire: siewi
starszy sierant sztabowy  Obibok – nie gra od 90 dni  Przeycie w Dyplo - Dyplo4 
Posted: 2008-05-15, 10:14   

Przepraszam, ?e si? wtr?ce ale:
Quote:
Ale slyszales o drugiej wojnie swiatowej i ze tam zastosowano taktyke "spalonej ziemii"?

Taktyka spalonej ziemi by?a z powodzeniem stosowana przez Rosjan podczas kampanii 1812-1813, a? doprowadzi?a do zwyci?stwa.Jej pierwotne autorstwo przypisuje si? Barclay'owi de Tolly'emu, a nie Kutuzowowi.Podczas gdy gdzie mamy taktyk? spalonej ziemi w II Wojnie ?wiatowej?Wysadzanie i eksterminacja wszystkiego co polskie, stricte tak? taktyk? nie jest, bo Niemcy po prostu chcieli dobi? Polak?w, tak ?eby w tym 2005 nie mieli 66 mln, a nie ?eby zatrzyma? czy nawet sprawi? wi?ksze trudno?ci wojskom radzieckim, kt?ra cieszy?y si? absolutnym poparciem ludno?ci.

A co do Foxa, to w?a?nie to samo Fox m?g? przekaza? za pomoc? screen?w, jego wola.

Peter 

Posted: 2008-05-15, 10:19   

Cola wrote:
w kazdym razie nie kumam wasalizmu... co z takiego wasala, kt?rego wydolnos? jest 5 m?otk?w na tur? i drugie tyle butelek?.... a koszty rosn?

Cola taki wasal ma armie ktora naparza przeciwniak az do zaniku tetna... takiemu wasalowi mozna dac posilki wojskowe ktorymi poleci i namiesza przeciwnikowi podczas gdy senior moze sie spokojnie rozwijac bez obawy o zamieszki ludnosci cywilnej w maistach....
Do tego jesli wasal dobrze sie spisze i oslabi dobrze panstwo pzeciwnika to senior moze takie oslabione panstwo dobic :)
No a jak nie chce dobic to ma przynajmniej spokoj ze tamten mu nie zagraza....
A i wasal jest otwardy na najemnikow a CI przeciez moga z calego swiata dolanczac... nawet z najodleglejszych zakatkow swiata czyli ze wschodu rowniez :)

No chyba nie malo co?

Siewi wrote:
Taktyka spalonej ziemi by?a z powodzeniem stosowana przez Rosjan podczas kampanii 1812-1813, a? doprowadzi?a do zwyci?stwa.Jej pierwotne autorstwo przypisuje si? Barclay'owi de Tolly'emu, a nie Kutuzowowi.Podczas gdy gdzie mamy taktyk? spalonej ziemi w II Wojnie ?wiatowej?

O czyli bylo juz cos takiego w histori co nalezalo dowiesc (a o II swiatowej napisalem bocos slyszalem ze niemcy wycofujac sie z rosji tez infrastruktury nie zostawiali wrogowi....)
Last edited by Peter on 2008-05-15, 10:22; edited 1 time in total  

pawelt 

Piwa: 8/28
genera brygady  Brzowy zlotowicz - 1 zlot  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Obibok – nie gra od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo2  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  I miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2008-05-15, 10:22   

Spoko peter, wybieraj, kt?r? armi? zaatakujesz. W sumie tobie to bez r??nicy, bo tylko jedn? mo?esz pr?bowa? zniszczy?. NIe masz nic do stracenia. Ale ja te? nie mam du?o do stracenia. Ta armia nie jest mi ju? do niczego potrzebna, a w?tpi?, ?eby? mnie pogoni? dalej. Drogi ju? poodcina?em i by? daleko nie doszed?, zanim by leszek nie pozajmowa? twoje puste miasta.

Ale nie my?l, ?e pozwol? ci w podw?jnym ruchu zaatakowa? moj? ami?. Trzech armii na raz nie przypilnujesz :P

Cola 
WTF?

xfire: cola0760
Helped: 10 times
Piwa: 3/43
genera dywizji  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Obibok – nie gra od 90 dni  Przeycie w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo3  Przeycie w Dyplo - Dyplo4  Wygrany jeden GOTM 
Posted: 2008-05-15, 10:24   

taki wasal bez chatek, usprawnie? i z miastami jedynkami ma ARMI??? :D ...jemu senior ma podsy?a??? ...a kto to wszystko utrzyma?? :rotfl:

Peter ja Ci? prosz? :)

PS eeee... dlaczego piszecie o 3 armiach?? ..kto jako trzeci Foxa atakuje??
Last edited by Cola on 2008-05-15, 10:25; edited 1 time in total  

LDeska

marszaek  Zoty order za specjalne zasugi  Zoty zlotowicz - 11 zlotw  Brzowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwicej rozegranych gier  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Obibok – nie gra od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeycie w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2008-05-15, 10:29   

No to przeanalizujmy bo do?? mam tego nabijania w butelk? innych graczy dyplo:

Wszed?e? do dyplo o 20:08 - nikogo w tym czasie nie by?o w grze. I chcesz wszystkim wm?wi? ?e nie po to ?eby zrobi? podw?jny tylko ?eby nas przypilnowa??

Chcesz si? bawi? w podw?jne ruchy - prosz? bardzo, ja nie b?d? co chwila proponowa? umowy - mog? dzisiaj te? wej?? i pilnowa?. Tylko mo?emy na tym wszyscy straci? jak Martinowi puszcz? nerwy.

Z tym zast?powaniem to chyba jednak mam racj? ?e Foxowi si? znudzi?o - nawet z nim nie konsultowa?e? tego wasalizmu a to chyba bardzo wa?na sprawa skoro tylko na par? dni go zast?pujesz :oczami:

Spalona ziemia - no nie pami?tam za bardzo ?eby polskie wojsko niszczy?o polskie miasta bo jad? Ruscy albo Niemce... ja widz? w Warszawie pomnik obro?c?w Warszawy we wrze?niu '39 a nie s?ysza?em o tym ?eby nasze wojsko pali?o nasze w?asne miasta bo z dw?ch stron nas kto? zaatakowa?. Nie s?ysza?em te? ?eby nasz prezydent w tym czasie - Ignacy Mo?cicki lata? od Hitlera do Stalina i prosi? o zostanie wasalem i wtedy razem zjedziemy tego drugiego :) to tak w temacie historyczno?ci ;)

--
@Cola - chodzi o to ?e ja atakuj? dwoma armiami - pisa?em o tym w kronice "Armia P??noc" i "Armia Po?udnie" :D
I wbrew temu co pisze Peter jest jeszcze trzecia, pilnuj?ca granicy z Rychem i Anionem - w razie g?upich pomys??w koleg?w Pontiego ;)

Siewi 

xfire: siewi
starszy sierant sztabowy  Obibok – nie gra od 90 dni  Przeycie w Dyplo - Dyplo4 
Posted: 2008-05-15, 10:37   

Ale tow. LDesko, by?y projekty, sojusz z ZSRR p-ko Niemcom postulowali komuni?ci, a z Niemcami p-ko ZSRR konserwaty?ci(w praktyce lobby BBWR-owskie).
Pozatym Polaki to nawet nie zd??y?y z Polszczy do Rumunii ucie?, nie m?wi?c o niszczeniu usprawnie?.Nie by?o czasu na wysadzanie most?w, taka zaleta blitzkiregu, jednsotki cofa?y si? w ty? ci?gle, a Niemcy atakowali lepszymi wojami, i katapkami w du?e zgrupowania, tak?e to by?a masakra.
A wasalizm to cho?by S?owacja czy W?gry uprawia?y, w ko?cu lepiej by? wasalem jakiego? dziada, ni? by? zjechanym kompletnie.
Za to Wehrmacht jak si? wycofywa? to rozpieprza? wszystko co popadnie, ?e Krak?w istnieje mo?na podziekowa? gubernatorowi, a ?e ?l?sk nie rozpierdzielony sowieckim wybawcom.
A od czas?w kampanii zimowej Napoleona taktyka spalonej ziemi, jest nawet nawet popularna, szczeg?lnie w Rosji, niezbyt moralna, ale c??, przynajmniej nie wpadnie w ?apy wroga.

LDeska

Posted: 2008-05-15, 10:52   

Nie por?wnuj wycofywania si? Niemc?w z Polski do wojny obronnej - wiadomo ?e jak nie swoje to si? ?atwo pali - i to w?a?nie robi Peter - to nie jego pa?stwo jest przecie?.

Bobek1971 

xfire: bobek1971mie
Helped: 8 times
Piwa: 88/369
genera broni  Brzowy order za specjalne zasugi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwicej rozegranych gier  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeycie w Dyplo - Dyplo3  Przeycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Zoty gracz w demokracj - GwD1  Zoty gracz w demokracj - GwD2 
Posted: 2008-05-15, 10:58   

Panowie...skoro ju? si? naparzacie i Peter wczul sie w rol? Foxa to czemu tych opis?w nie skrobniesz w kronice - jako regent czy jakis inny uzurpator ;) - tylko osobny w?tek zakladasz?
Dla mnie wszystko co opisuje Peter miesci sie w kanonach naszej gry Dyplo.
Wszystkie informacje ,kt?re podawa? - s? dla gracza Foxa-Petera jawne [widzi i ma szpiegostwa] i mo?e sie nimi dzieli? na forum mi?dzynarodowym [kronika] je?li ma tak? ch?? i tylko od niego to zale?y. Skoro Fox udzielil wszelkich uprawnie? Peterowi, ??cznie z opisami w kronice [Fox jako? nie mia? ochoty sie dzielic ale skoro Peter jest nastepc?] - ma do tego prawo - by wszytskim g?osi? zar?wno prawdy jak i p?lprawdy i k?amstwa - skoro ma jaki? w tym cel.

Niestety Panowie skoro reguly m?wi?, ?e w dyplo mog? zast?powa? gracze - innych graczy - mamy tego akurat przyk?ad i jest to zgodne.
Pod?wjne ruchy - panowie - nie b?dzcie dziecmi - takie sprawy zalatwia sie jednym smsem, jednym wejsciem na x fire - to nie jest skomplikowane. Mamy tu do czynienia z tylko z umow? miedzy Fox/Peter kontra Leszek i Fox/Peter kontra Pawe?. Albo si? zgadzacie albo nie! do czasu kiedy nie wyra?acie pisemnej zgody [na forum] albo mi?dzy sob? w kontaktach osobistych na nie robienie podw?jnych ruch?w - zasada by nie wykonywac podw?jnych ruch?w niestety nie obowi?zuje zgodnie z regulaminem. Niestety mamy domyslno?? tej zasady i potem w razie wojny umowa miedzy graczami! Wi?c zr?bcie to.

Rozumiem, ?e Fox zaatakowa? Leszka podw?jnym ruchem [?wiadczy o graczu, lecz nie jest niedozwolone] - w?wczas rozumiem, ?e Leszek ma prawo stosowac na zasadzie wzajemno?ci ow? zasad?. Wi?c nie miej Peter mu za z?e - poprzedni wladca to zrobil - ty tylko zarzadzasz tymczasowo nie swoj? nacj?. Ale masz prawo do zweryfikowania swojego postepowania jako Fox/Peter - bo? nowy wladca - i na pro?b? Leszka o niewykonywanie podw?jnych ruch?w mo?esz wyrazi? zgod?. jakie to proste.
To samo tyczy si? Paw?a skoro zosta? zaatakowany w ten spos?b - to do czasu jakiej? nowej miedzy graczmi umowy - a teraz macie teraz na to czas - ma prawo do stosowania zasady wzajemnosci. Niestety takie ustalilimsy warunki gry i ci?zko o co? lepszego ni? wzajemny SZACUNEK i UMOWA mi?dzy graczami.

Je?li wy tego nie zrouzmiecie - czyli najlepsi z najlepszych - to jaki przyklad dajcecie tym mniejszym, mniej znaj?cym civkowe triki????
Opami?tajcie sie i przeczytajcie raz jeszcze co napisa?em - bo nieraz czytacie po ?ebkach.

1, ustalcie co robicie z podw?jnymi ruchami
2. Fox/Peter niech pisze w kronice a nie jakies osobne w?tki - mieszaj dyplomatycznie ale na forum kroniki.

barnaba 

xfire: szczepionka
Helped: 2 times
major  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Obibok – nie gra od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo4  III miejsce w sezonie GOTM - III sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - III sezon Maxman 
Posted: 2008-05-15, 11:18   

troche smieszny ten topik jest :)
podwojne ruchy to same klopoty moze w 4 jakos sie rozwiaze to sprawe najlepszy mysle bylby delay np 2h miedzy logowaniami szkoda ze mechanicznie nie jest to odrazu rozwiazane.Podwojne to dziecinada i wypacza sens gry ale jak kazdy tak robi to staje sie koniecznoscia no chyba ze ktos jest twardzielem i mimo lam w kolo potrafi grac bez podwojnych ruchow

Taktyka spalonej ziemi jest smutna koniecznioscia ale czasem sie sprawdza w civ bo w realu to wiadomo i duzo wczesniej to bylo stosowane koszty wyzywienia i utrzymania armi sa ogromne a zapasy przy dlugich walkach szybko sie koncza.

Jak gralismy na poziomie deity na wiekszych mapach i szlo sie daleko duza armia (taka ze koszty utrzymania zzeraly cale dochody) czesto dochodzilo do samorozwiazania armi wlasnie przez to ze nie bylo co palic i grabic po drodze.Ale wy niestety nie gracie na deity i tyle dodatkowych opcji startegicznych tracicie ;/

Pawel Leszek z tego co czytam to sojusz macie trzymacie sie zasad itp ale z nozem w plecy tak juz jest ze lepiej wczesniej go komus wbic niz czekac az sojusznik to zrobi :P

Opcja z wasalem jest ciekawa ale pewnie malo oplacalna.Ja i tak pewnei bym sie zgodzil jakby ktos klimatycznie do mnie z tym podbil ale niestety nei gram to sobie moge gdybac itp szkoda ze nie ma opcji obserwatora jedno konto na ktore mogliby sie logowac niegrajacy i sobie obserwowac

random Random RANDOM :samobojca:

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to: