www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jeste nowy? Kliknij tutaj!    Zgo gr Civ6     Zgos gr Civ5    Zgo gr Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMWISZ SI NA GR    Na ircu jest users osb. Zaaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Closed by: Peter
2008-05-27, 16:43
Kampania foxlandzka
Author Message
Peter 

xfire: peterek
Helped: 12 times
Piwa: 45/13
genera dywizji  Brzowy order za specjalne zasugi  Zoty zlotowicz - 13 zlotw  Srebrny sponsor KAC  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo1  I miejsce w Dyplo - Dyplo2  I miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - Dyplo3  III miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  Przeycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - IV Puchar KAC  Zoty gracz w demokracj - GwD2-kapitan 
Posted: 2008-05-14, 22:21   Kampania foxlandzka

Jako ze w dyplo 3 chwilowo niewiele sie dzieje poza ta czescia mapy gdzie jest panstwo Foxa czyli Foxlandia to zakladam watek zeby inni mieli troche do poczytania w wolnym czasie :)

Dla tych co niewiedza to zastepuje Foxa bo padl ofiara globalizacji i wyczerpal swoj limit pobierania w telefonie wiec mu przycieli transfer ze sie wbic nie moze biedulek nawet a tylko innych blokuje.

Moje zastepstwo w Foxlandii okazala sie nieco kontrowersyjne dla Leszka i Pawla gdyz to akurat ich wojska znajduja sie na terenie Foxlandii...

No ale opisuje historyje jakowe tam miejsce maja .
Nie wiem czy to bedzie dluga czy krotka historia do opowiadania no ale czas ja zaczac i wybrac moment od ktorego sie zacznie...
Niech tym momentem bedzie zniszczenie sojusznika Foxa - Rico.

A zatem - Pawel po przejeciu miast Ricolandii podstepnie (gdyz podwojnym ruchem) i zdradziecko (gdyz bez wypowiedzania wojny) zaatakowal Foxlandie, ktora prowadzila juz wielka wojne z Leszkiem (najwieksza armia swiata) i odcial zasoby miedzi.
Przewidujac taki scenariusz wydarzen w turze poprzedzajacej owa niczym nie uzasadniona napasc zdazylem dociac we wszystkich miastach jednostki do ktorych byla potrzebna miedz.

Widzac 50 jednostek przeciwnika nadciagajace z 3 stron, uznalem iz nie jestem w stanie obronic Foxlandii przed taka horda... wiec rozpoczalem stosowanie taktyki spalonej ziemi (co dosc mocno zbulwersowalo jednego z najezdzcow)...
Taktyka spalonej ziemi polega na:
- zniszczeniu jak najwiekszej ilosci usprawnien terenu (chatek juz nie ma, surowce zywnosciowe i kopalnie w toku)
- zlikwidowaniu wszystkich workerow
- scieciu miast do wielkosci 1 (jest wtedy szansa ze miasto ulegnie spaleniu przy zdobywaniu przez przeciwnika... co jest dosc wazne w przypadku swietego miasta na ktore i Pawel i Leszek maja zapewne ochote gdyz takowych nie posiadaja...)
- zadanie maksymalnie duzych strat militarnych przeciwnikowi

I ten ostatni pukt doprowadzil dzis do ciekawej sytuacji.
Jako ze spotkaly mnie podwojne ruchy ze strony przeciwnikow, doszedlem dzies do wniosku iz przypilnuje na przelomie turek co sie dzieje albo i sam cos podwojnym ruchem zamace...
Wszedlem do dyplo na jakies 15 minut przed koncem zeby popatrzec jeszcze na mape i pokombinowac co moge zrobic...
Wyszlo mi ze podwojnym ruchem moge skosic Pawlowi 18 jednostek (czyli wszystkie na terenie Foxlandii) i spalic 2 miasta ktore zdobyl w Ricolandi... a z18 moglem zniszczyc bo sporo z nich bylo uszkodzonych...

Biorac pod uwage fakt iz Pawel wyrasta na nowego lidera (za moment zacznie pracowac na zdobytych miastach na Rico) z juz 15 miastami i apetytem na kolejne miasta Fox'a w tym swiete, uznalem ze to niezly pomysl zeby go troche ta wojenka kosztowala...

No to zaczynam negocjacje z Leszkiem i tu sie zaczyna naprawde fajny kawalek opowiesci :)

Rozmowa wygladala mniej wiecej tak:
Peter - Leszek sluchaj jest taka sprawa, moze by tak Foxlandia zostala Twoim wasalem
Leszek - E nie, co mi to da... nie oplaca mi sie....
P - ale zobacz zobacz, jak zostane Twoim wasalem, albo starczy ze zawrzesz ze mna pokoj na 10 tur to walne wszystkim co mam w Pawla i spale mu z zaskoczenia jak sie uda 2 miasta podwojnym ruchem...
L - e no ale Pawel to nie moj przeciwnik....
P - no moze nie przeciwnik teraz ale powiedz czy jak Pawel traci wojsko to Ty na tym tracisz czy zyskujesz jako jego sasiad?
L - nie mam wojny z Pawlem..
P - no ale zawsze mozesz miec...
L - no umiesz negocjowac ale... nie
P - no co Ci szkodzi ze troche pooslabiam lidera?
L - duzo piszesz...
P - no masz ci los - zostalo 6 minut do konca tury, na ruch potrzebuje minuty -masz 5 na podjecie decyzji....
L -eeee, yyyy, iiii, ekh
P - 4 30
L - hm, mmhhmm
P - 4
L - Nie, nie zgadzam sie...
P - No zesz kude nie oplaca CI sie ze bede naparzal sie z Twoim sasiadem? 18 jednostek mu niszcze, 2 miasta pale i napieram armia ile sie da przodu moze jeszcze jakies spale...
L - Nie
P - kurka, zrozum ze jak nie zrobie kontry na Pawle a TY dalej bedziesz mnie atakowal to walne cale wojo w Ciebie
L - ja sie nie boje!
P - To wylaz za tej rzeki teraz nawet, to w tej turze jeszcze Ci pokaze ile moze kosztowac upor....
L - yyhhhyyyhhhyy
P - hy?
L - ja juz podjalem decyzje ze zniszcze panstwo Fox'a
P - no to zmien ta decyzje bo mozesz miec duzo korzysci z tego.... wasala ktory walczy..
Pawel dolancza do gry
P - no to Leszek szansa przepadla....
bble, ble, ble w 3 osoby...
P - kurka no ktorego z was skontrowac... Leszek mnie bardziej wkurzasz ale Pawel sie wystawil wojskiem na otwartym terenie.... no co tu zrobic... 1 min do konca tury...

No to zniszczylem 1 (slownie jeden) oddzial Pawla zeby miec generala, podszedlem wojskiem w zasieg widzenia Pawla i.... pozwolilem mu sie wycofac jego wojskiem (jak to mawia Ponti kolego zarozumial przekaz)uznajac ze to jeszze nie koniec i dam obu graczom czas do namyslu jak chca to rozegrac...
Moge dogonic armie Pawla i podwojnym ruchem ja zniszczyc (jesli w odwodach nie ma posilkow), ale wtedy Leszko wpadnie stolica.
Moge tez wszytkim co mam walnac w Leszka zadajac mu na pewno jakies w miare powazne straty....
Moge siedziec dalej okopujac sie w ostatniej twierdzy....
Foxlandia moze tez zostac wasalem Leszka lub Pawla (bo obu jednoczesnie to juz by byla troche perwersja ;) .... z drugiej strony ja tam moge sie zgodzic na zawarcie pokoju z jednym i drugim...

Co daje wziece Foxlandii jako wasala:
- brak strat wojska na terenie Foxlandii
- natychmiastowy atak wojsk Foxlandi na tego "drugiego" co za tym idzie
- zwiazanie sasiada na dlugo w krwawa wojne ktora spowoduje iz bedzie zacofany w rozwoju (zwlaszcza jak wraz z przejeciem na wasala udzielono by wsparcia najlepiej militarnego)
- mozliwosc przekazania jakis miast na rzecz seniora (w takiej sytuacji chyba mozna przekazac miasto?)
- inne jawne lub tajne warunki ktore moga pojawic sie w czasie negocjacji...

Ech jaka szkoda iz Bombel albo Peter-Peter ;) , sa tak daleko - te gagatki by sie na pewno nie wachal dlugo i wzieli by takie malutkie, aczkolwiek bitne panstewko na wasala :) juz dla samego faktu zeby sie cos wiecej dzialo :)

Ja obstawiam ze Leszek i Pawel nie dadza sie przekonac na wasalizm.
No ale moze ktos mi pomoze ktoregos z nich przekonac do tego wasalizmu? albo przynajmniej do zawarcia pokoju zebym w tym czasie z tym drugim 1 vs 1 sie troche pookladal :)
Postaw piwo autorowi tego posta

Damroka 

Helped: 6 times
major  Zoty zlotowicz - 5 zlotw  Obibok – nie gra od 90 dni  I miejsce w Dyplo - DyploAnonim  Przeycie w Dyplo - Dyplo4  Przeycie w Dyplo - Dyplo4,5  Wygrany jeden GOTM - 3 wygrane  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  Zoty gracz w demokracj - GwD1  III miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2008-05-14, 22:52   

Trzeba przyzna?, ?e bardzo sprytnie pr?bujesz sk??ci? ze sob? Leszka i Paw?a, a tym samym dwa s?siaduj?ce ze sob? sojusze. Tylko na szcz??cie obaj doskonale zdaj? sobie spraw? z tego, ?e wojna mi?dzy nimi nic dobrego im nie przyniesie, a skorzystaj? na tym inni, o czym jako Peter, a nie Fox doskonale wiesz. :P

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 24/1
marszaek  Zoty order za specjalne zasugi  Zoty zlotowicz - 11 zlotw  Brzowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwicej rozegranych gier  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Obibok – nie gra od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeycie w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2008-05-14, 23:14   

Oj Peter, ale a ciebie bajarz jest :oczami: zupe?nie nie tak wygl?da?a ta rozmowa - ty ca?y czas pisa?e? a ja si? prawie nie odzywa?em, poza kr?tkimi stwierdzeniami typu "gadaj zdr?w" :) no przecie? to oczywiste ?e atakujemy razem i jest to skoordynowane. Nie ma szans na ?adne pakty i wasalizm - dobrze o tym wiesz, wasal nic by nam nie da?, a pok?j na tak d?ugiej wsp?lnej granicy jak? b?dziemy mie? o ile Fox padnie to rzecz bardzo cenna. Nie wspominaj?c ju? o tak podstawowej rzeczy jak to ?e ja um?w dotrzymuj? - nie ma szans na zagrania typu no?yk w plecy z mojej strony.

Co do pocz?tku historii to nale?a?oby j? zacz?? od tego ?e Fox ("podst?pnie bo podw?jnym ruchem i bez wypowiedzenia wojny" ;) ) spali? m?j Byt?w. Potem Rico r?wnie? podst?pnie bo bez wypowiedzenia wojny zaatakowa? mnie naprawd? du?? liczb? topor?w i w??cznik?w. No to narobi?em troch? tego wojska i w tej chwili ja atakuj? z dw?ch stron a Pawe? z trzeciej i mam nadziej? za par? tur sko?czy si? problem znany pod nazw? "Foxolandii" ;)

Peter 

genera dywizji  Brzowy order za specjalne zasugi  Zoty zlotowicz - 13 zlotw  Srebrny sponsor KAC  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo1  I miejsce w Dyplo - Dyplo2  I miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - Dyplo3  III miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  Przeycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - IV Puchar KAC  Zoty gracz w demokracj - GwD2-kapitan 
Posted: 2008-05-14, 23:29   

Ja tam tylko dobrze sie bawie :)
Walka w civ o dla mnie esencja a dyplomacja przy tym dodadaje dodatkowego smaku grze...

Damroka wrote:
Tylko na szcz??cie obaj doskonale zdaj? sobie spraw? z tego, ?e wojna mi?dzy nimi nic dobrego im nie przyniesie, a skorzystaj? na tym inni, o czym jako Peter, a nie Fox doskonale wiesz

A dlaczego nie?
Zalozmy ze Foxlandia staje sie wasalem Pawla to Pawel nie ponoszac praktycznie zadnych kosztow oslabia Leszka (ktore przeciez tez jest potencjalnym przeciwnikiem kiszacym sie na o polowe mniejszym obszarze).
No chyba zawsze to lepiej miec slabszego sasiada niz silniejszego... zwlaszcza ze Leszek ma najwieksza armie swiata wiec po zakonczeniu wojny z Foxlandia przeciez jej nie rozwiaze....

Zalozmy ze Foxlandia staje sie wasalem Leszka - to analogicznie wszystko... z dokladka ze jesli dac Pawlowi spokojni sie rozwijac to przeciez sie rozbuja i bedzie jak walec - nie do zatrzymania....

W perspektywie dlugo terminowej fajna sprawa moim zdaniem - brudna robota czyimis lapkami...

Damroka wrote:
o czym jako Peter, a nie Fox doskonale wiesz

Aluzja ze czynie to dla dobra Petera a nie Foxa jest nieco nietrafiona gdyz idac tym tokiem rozumowania to rownie dobrze czynie to dla Bombla, Pontiego, Bobka, Ciebie i wszystkich pozostalych graczy poza okupantami....
Jesli Fox zostanie wasalem to rowniez jest to dobre dal niego gdyz daje mu to szans e na dalsze istnienie, podczas gdy alternatywa jest totalne unicestwienie...

PS
Damroka wrote:
Trzeba przyzna?, ?e bardzo sprytnie pr?bujesz sk??ci? ze sob? Leszka i Paw?a, a tym samym dwa s?siaduj?ce ze sob? sojusze.

Dwa zaprzyjaznione sojusze powiadasz.... i jak tu nie budowac przyjaznych relacji z sasiadem moim Bomblem puchnacym?
No musze cos w kronice zaczac pisac bo mnie troche wciagnelo :) a do tej pory to dosc nudno bylo w sumie....

--------------------------
LDeska wrote:
No to narobi?em troch? tego wojska i w tej chwili ja atakuj? z dw?ch stron a Pawe? z trzeciej i mam nadziej? za par? tur sko?czy si? problem znany pod nazw? "Foxolandii"

Pawel to na wstecznym na razie nagina wiec atakiem ciezko to nazwac :)

A ktory z was bierze SWIETE MIASTO ??? , bo jest tylko jedno i ciezko nim sie bedzie podzielic...

Och z jaka checia bym te swiete miasto wystawil na ogolnoswiatowa aukcje... moze kupiec spoza regionu by sie znalaz?
Last edited by Peter on 2008-05-14, 23:36; edited 2 times in total  

LDeska

marszaek  Zoty order za specjalne zasugi  Zoty zlotowicz - 11 zlotw  Brzowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwicej rozegranych gier  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Obibok – nie gra od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeycie w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2008-05-15, 09:05   

Pierdu pierdu, pierdu pierdu :oczami: ;) ciekawe czy kto? to czyta :)

Masz Peter miasta jedynki, sam sobie popali?e? usprawnienia, nie masz metalu, jeste? atakowany z trzech stron. No ale to ju? tak jest ?e ta krowa co du?o ryczy to ma?o mleka daje ;)

Pyta?e? si? Foxa czy on chce by? czyim? wasalem? Czy bawi?oby go robienie codziennie turek w pa?stwie kt?re ma miasta same jedynki, zero usprawnie? i zero roboli? Dlatego w?a?nie mi si? nie podoba to zast?pstwo - twoim celem jest teraz tylko pomoc graczowi-Peterowi a nie graczowi-Foxowi.

Gdyby Fox gra? to nie ?ci??by swoich miast do jedynek i nie zniszczy?by wszystkich swoich usprawnie? bo jednak wojska to troch? ma i na pewno broni?by si? albo pr?bowa?by si? uk?ada? na zasadzie innej ni? niszczenie wszystkiego.

ponti 

xfire: marchwik
Helped: 9 times
Piwa: 60/68
genera broni  Zoty order za specjalne zasugi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Zoty zlotowicz - 10 zlotw  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  Przeycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo3  Przeycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Zoty gracz w demokracj - GwD1-kapitan 
Posted: 2008-05-15, 09:07   

Ja tylko dodam od siebie ze wczoraj gralismy z Martim Meca i Hechterem teama i w pewnym momencie nie dalo sie kompletnie grac. okazuje sie ze nasi kochani admini oraz PawelT a takze na czwartego Bombel czekali sobie 20 minut byle tylko zrobic podw?jne ruchy co kompletnie nie pozwala?o nam grac.Marti sie naprawde wkurwi? i jak dojdzie do takich rzeczy bedzei wy?acza? dyplo bo nie da sie grac i wcale mu sie nie ma co dziwic.On robi nam przysluge i powinnismy to doceniac

Dodam od siebie ,?e Panowie albo pojedynczo albo w ogole robicie ruchy.Walicie w cz?ona po ca?osci.Moim zdaniem robienie podw?jnych ruch?w powinno byc zakazane z gry robicie Ogame a ja nie mam czasu na dziecinade gdzie trzech doros?ych facet?w siedzi po 30 minut na dyplo przeszkadza innym grac zeby tylko wykonac tak naprawde nieuczicwe posuniecie w grze.Jakos mnie to nie bawi.NIe ma w tym ani umiejetnosci ani dyplomacji tylko ch?c zeby sie jak najwiecej nachapac kosztem innych.

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff

pawelt 

Piwa: 8/28
genera brygady  Brzowy zlotowicz - 1 zlot  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Obibok – nie gra od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo2  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  I miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2008-05-15, 09:15   

A mi si? to wszystko bardzo podoba. Podobnie jak tobie peter :)
Przynajmniej si? co? dzieje.
Ja od pocz?tku dyplo 3 ci?gle z kim? walcz? (wraith, stoickov (peter), rychu, rico, fox (peter)) i nie narzekam.

Du?o si? mo?na nauczy?, szczeg?lnie manewrowania wojskiem i obstawiania ty??w (niszczenie dr?g w strategicznych miejscach, nawet na w?asnym terenie). No i s?oni nigdy za du?o :) , a miasta po rico trza przycina?.

Poza tym ja te? musz? sobie drugiego genera?a zrobi? :P
Jako? to b?dzie. Nied?ugo podam statystyki straconych jednostek.

LDeska

Posted: 2008-05-15, 09:20   

S?yszysz Peter, to do ciebie :oczami: Ja wczoraj zrobi?em normalnie turk? i wyszed?em z gry. A potem 15 minut przed ko?cem tury wchodzi Peter (nikogo w grze nie by?o) i czatuje na podw?jny ruch. Dlatego wszed?em do gry i pilnowa?em ?eby mu waln?? w razie gdyby chcia? podw?jny ruch zrobi?. Ale w sumie poszed? w kierunku Paw?a a nie moim wi?c niczym nie ruszy?em i od razu jak si? zacz??a nowa tura wyszed?em z dyplo ?eby nie blokowa?:

Dzisiaj te? rano zrobi?em ruch i da?em koniec tury. Ale je?eli Peter znowu wejdzie 15 minut przed ko?cem tury ?eby robi? podw?jny ruch to ja znowu wejd? pilnowa? ?eby mu to uniemo?liwi? :looka:

ponti 

genera broni  Zoty order za specjalne zasugi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Zoty zlotowicz - 10 zlotw  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  Przeycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo3  Przeycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Zoty gracz w demokracj - GwD1-kapitan 
Posted: 2008-05-15, 09:22   

To juz zaczyna byc ?mieszne :) A nie mozecie sie um?wic na brak podwojnych ruch?w?

Tfurca Gotmuff
Last edited by ponti on 2008-05-15, 09:26; edited 2 times in total  

Peter 

Posted: 2008-05-15, 09:23   

LDeska wrote:
Gdyby Fox gra? to nie ?ci??by swoich miast do jedynek i nie zniszczy?by wszystkich swoich usprawnie? bo jednak wojska to troch? ma i na pewno broni?by si? albo pr?bowa?by si? uk?ada? na zasadzie innej ni? niszczenie wszystkiego.

A skad to wiesz?
A czy ja sie nie bronie?
A czy ja sie nie staram ukladac?
A usprawnienia jak zawrzesz pokoj to zaczne odbudowywac....

LDeska wrote:
Pyta?e? si? Foxa czy on chce by? czyim? wasalem? Czy bawi?oby go robienie codziennie turek w pa?stwie kt?re ma miasta same jedynki, zero usprawnie? i zero roboli? Dlatego w?a?nie mi si? nie podoba to zast?pstwo - twoim celem jest teraz tylko pomoc graczowi-Peterowi a nie graczowi-Foxowi.

Mocny zarzut - moze dyskwalifikacja?
Bomblowi pewnie tez pomagam....

LDeska wrote:
Pierdu pierdu, pierdu pierdu ciekawe czy kto? to czyta

Masz Peter miasta jedynki, sam sobie popali?e? usprawnienia, nie masz metalu, jeste? atakowany z trzech stron. No ale to ju? tak jest ?e ta krowa co du?o ryczy to ma?o mleka daje

Czyta, czyta... bo metal juz mam a i nowa koalicja dzieki temu sie tworzy... nikt rozsadny nie zignoruje faktu ze dwa potezne sojusze ida ramie w ramie i podbijaja kolejne tereny...

LDeska wrote:
Pierdu pierdu, pierdu pierdu

Chcesz swiete miasto czy nie? bo jakos tak gadasz jak bys nie chcial....

pawelt 

Piwa: 8/28
genera brygady  Brzowy zlotowicz - 1 zlot  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Obibok – nie gra od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo2  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  I miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2008-05-15, 09:24   

panowie, um?wmy si? mo?e na te ruchy, bo to rzeczywi?cie kicha.
Turka wypada wieczorem, a wtedy martin przewa?nie gra.

ponti 

Posted: 2008-05-15, 09:26   

Mi sie to np nie podoba tak jak Paw?owi z gry robicie sobie Ogame.Umawiamy sie brak podw?jnego ruchu i Martin moze spokojnie grac.Akurat bardzo czesto z nim gram w teamie czy na 1 vs 1 wiec widze co sie dzieje.Od tej pory za kazdym razem bede go namawia? zeby wy?acza? zabawke.Jakby to sta?o u mnie to w?acza?bym ja specjalnie o 3;00 rano i siedzcie sobie i czekajcie na koneic turki :) Nawet jakbyscie mi miasta palili to mia?bym satysfakcje :D

Tfurca Gotmuff

LDeska

Posted: 2008-05-15, 09:32   

Ja si? um?wi? tylko pod warunkiem ?e dostan? jasno okre?lony termin do kiedy zast?puje Peter Foxa. Bo jak um?wimy si? z Peterem na kolejno?? ruszania a potem wpadnie Fox i stwierdzi ?e on si? nie umawia? to si? zdenerwuj?...

Ja mog? si? dostosowa? - pasuje ?ebym to ja si? pierwszy rusza? (i Pawe?) a potem Peter, bo taka kolejno?? by?a do tej pory.

Co do usprawnie? to odbudowywanie chatek to s?abo mo?na zrobi? - 70 tur to trwa. Jeszcze nie widzia?em pa?stwa co to si? broni w ten spos?b ?e niszczy wszystko co ma - przecie? to jasno wida? ?e nie o obron? Foxa chodzi tylko o to ?eby nas zwi?za? na terenie Foxa jak najd?u?ej.

Nie odpowiedzia?e? czy pyta?e? si? Foxa o to wasalstwo i ch?? grania potem w zrujnowanym pa?stwie. Czy mo?e problemy techniczne Foxa to tylko zas?ona dymna bo jemu si? po prostu odechcia?o gra? a ty przej??e? jego pa?stwo ?eby mie? informacje dla siebie i napsu? krwi swoim potencjalnym przeciwnikom :oczami: ?

Szkoda ?e zlotu nie b?dzie nied?ugo to by?my to mogli dok?adniej om?wi?, jako? tak przez forum bardziej nerwowo si? robi a nie powinno - to zabawa przecie? tylko :P

Richards 

xfire: richards74
Helped: 13 times
Piwa: 3/2
pukownik  Srebrny order za specjalne zasugi - Liga, FFA, Dyplo Anonim, Mega Zlot  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Obibok – nie gra od 90 dni  II miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  II miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  III miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon 
Posted: 2008-05-15, 09:38   

pawelt wrote:
panowie, um?wmy si? mo?e na te ruchy, bo to rzeczywi?cie kicha.
Turka wypada wieczorem, a wtedy martin przewa?nie gra.

Mog?e? to napisa? zanim do mnie wpad?e? z podw?jnym ruchem.

www.civilizowani.pl

Peter 

Posted: 2008-05-15, 09:38   

LDeska wrote:
S?yszysz Peter, to do ciebie Ja wczoraj zrobi?em normalnie turk? i wyszed?em z gry. A potem 15 minut przed ko?cem tury wchodzi Peter (nikogo w grze nie by?o) i czatuje na podw?jny ruch. Dlatego wszed?em do gry i pilnowa?em ?eby mu waln?? w razie gdyby chcia? podw?jny ruch zrobi?. Ale w sumie poszed? w kierunku Paw?a a nie moim wi?c niczym nie ruszy?em i od razu jak si? zacz??a nowa tura wyszed?em z dyplo ?eby nie blokowa?:

Nie ze czatuje zeby zrobic podwojny ruch, tylko pilnuje zebyscie WY najezdzcy nie zrobili PONOWNIE podwojnego ruchu jak to juz mialo miejsce wczesniej, wiec nie przeinaczaj faktow...
I nie pisz ze nie sa robione podwojne ruchy wobec Foxa bo inaczej nie dalo sie odlaczyc go od miedzi (konkretnie pawel zaatakowal od razu podwojnym ruchem, wiec sie bede przed tym bronil).

Atakujecie Foxa we 2 i robicie podwojne ruchy, ktorych ja do tej pory nie robilem i nie zrobilem nadal...
No ale najlepiej na mnie zwalic, za to ze wszedlem zeby zobaczyc gdzie poprzestawialiscie wojsko i czy na poczatku tury PONOWNIE NIE ZOSTANA ZROBIONE PODWOJNE RUCHY WOBEC FOXA.
Na zlodzieju czapka gore - obaj jak zobaczyliscie ze jestem pod koniec tury w dyplo to sie osraliscie i dawaj dolanczac na gwalt nie ogladajac sie ze lacze padnie...
Jak jestes Leszek taki pewny wygranej to nie wchodz dzis pod koniec turki do dyplo....
Wczoraj wlazles po to zeby w nim pogadac ze mna i wyjsc od razu na poczatku nastepnej turki nic nie robiac...
Pawlowi nawet nie proponuje bo dla jego armii to byc albo nie byc wiec na pewno bedzie dzis siedzial....

Dzis tez wchodze pod koniec tury bo to niedopuszczalne zeby 3 armie lazily mi po terenie i robily jeszcze podwojne ruchy... zwlaszcza ze dwie z nich moga atakowac miasta w tym stolice...

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to: