www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jeste nowy? Kliknij tutaj!    Zgo gr Civ6     Zgos gr Civ5    Zgo gr Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMWISZ SI NA GR    Na ircu jest users osb. Zaaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Moved by: LDeska
2007-03-21, 11:24
gra na kontynentach
Author Message
bombel79 

xfire: bombel79
Helped: 12 times
Piwa: 63/4
genera broni  Brzowy order za specjalne zasugi - Za adminowanie  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo3  II miejsce w Dyplo - Dyplo2  Przeycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeycie w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w rankingu FFA  I miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  II miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy 
Posted: 2006-04-24, 08:12   gra na kontynentach

ostatnio sporo gram na mapkach kontynentalnych i zastanawiam sie czy macie jakies ciekawe przemyslenia co do strategii i taktyki gry?
zauwazylem,z e wiekszosc gra chinczykiem Qui... hm, no coz, ja tam jestem wierny mojej viktorii i... jakos mi idize :)
wedlug mnie wazna rzecza na kontach, jest to, zeby nie zagalopowac sie w rozwoju... mialem juz pare razy, ze zapomnialem o budowie armii... i wpadaja dwa galeony no i po sprawie...
a co Wy myslicie?
Postaw piwo autorowi tego posta

Cola 
WTF?

xfire: cola0760
Helped: 10 times
Piwa: 4/43
genera dywizji  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Obibok – nie gra od 90 dni  Przeycie w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo3  Przeycie w Dyplo - Dyplo4  Wygrany jeden GOTM 
Posted: 2006-04-24, 11:30   

bardzo wane i czsto decydujce jest panowanie na morzu..... w wielkim uproszczeniu - wyglda to tak, e nie musisz miec kupy woja do obrony jak masz flote, bo przeciwnik przecie nie przerzuci przez morze wojska jak mu transport zapiesz :) ....a nie ma nic przyjemniejszego ni ustrzelenie takiego transportu z jednostkami :D :D:D:D:D:D ...to oczywicie wtedy jak si bronisz.... bo jak atakujesz to musisz mie i to i to :)

PS Viktoria OK, ale przy duych mapach i wielu miastach

Sea-Angel 

xfire: seaangel
starszy chory  Obibok – nie gra od 90 dni 
Posted: 2006-04-24, 11:35   

Troch chaotyczne to bdzie, wybacz.

Qin, Ela, Vici, Waszyngton

Ja zwykle Qin(szczegolnie jesli przeciwnik Ela), czasem Victoria(jesli przeciwnik cos innego). Tech order - poczatek zalezny oczywiscie od terenow. Jak jest jaki corn albo cos takiego, a nie mam agrokultury, to od tego (analogicznie animal husbandry). Przy zlewowych pottery. Duzo lasow - brz. Duo miast i duzo cottage. Nawet bardzo duzo. Jak czuje, ze jestem w stanie zrobic pierwszy code of laws (religia z misjonarzem) to robie, ale wole 2 settlersy niz oracle (oczywiscie z reguly, bo nie zawsze). Zwykle nie drugie, ale dopiero trzecie miasto przy brzie/ironie (tyle, ze czesto robie 2 settlersy pod rzd) i tam stonehenge, jesli przeciwnik ma Elzbiete. Piramid prawie nigdy, za to lubie wielka biblioteke (i znowu, szczegolnie wazna, jesli przeciwnik ma Ele). Potem currency (chyba, ze jest wino, cukier itd, a bunty nas mcz, to wczesniej monarchia i/lub kalendarz). Aha, duzo workerow i szybko czy miasta. Zakadam, e nie byo przesmyku, bo tak to bym jakie desanty kontrolne pewnie posa, ale nie mona zakada, e tym si zakoczy gr. Po currency machineria i generalnie tech w banki. Gdy uwazam, ze mam odpowiednia przewage technologiczna, to do astronomii przez liberalizm. Jesli nie, to prosto do astronomii, teokracja(od tego momentu masowo caravele i mace), ale przede wszystkim _szybko_ 2 galeony i 6 mace/kusznikow/mieszane. Zawsze lepiej byc tym, kto pierwszy wyplywa. Potem oczywiscie w Chemi i dalej zwykle Demokracja. Mozna wczesniej kilka bankow zrobic, bo po chemii dajemy ~10 tur na kase i ulepszamy caravele do fregat, a mace do grenadierow. Mnie tez kusi, aby podtechowac, a nie przestawic sie nagle na militaria, ale wazniejsze jest miec inicjatywe po wlasnej stronie, a nie oddawac j przeciwnikowi. Dalej, to juz radosna tworczosc.

Tyle w telegraficznym skrcie. Tak przynajmniej wyglada to w teorii, bo jeszcze duzo gier tak nie gralem, ale po ostatniej konfrontacji z Peterem wyciagnalem wnioski, ze na podstawie obecnie dostepnej mi wiedzy, tak bedzie najlepiej. Mozna tez probowac z piramidami i kastowym albo prosto w galeony, co tez czasami gram, ale z Foxem, czy Peterem bym sie nie odwazyl na tyle eksperymentowac.

Cola 
WTF?

xfire: cola0760
Helped: 10 times
Piwa: 4/43
genera dywizji  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Obibok – nie gra od 90 dni  Przeycie w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo3  Przeycie w Dyplo - Dyplo4  Wygrany jeden GOTM 
Posted: 2006-04-24, 11:52   

a pocz Sea Wielk Bibliotek z Piramidami (tzn tak naprawd z representation) - to jest dopiero KOP!

PS nie chc Cie na si przekonywa do Piramid - poprostu przykady daj :)

bombel79 

xfire: bombel79
Helped: 12 times
Piwa: 63/4
genera broni  Brzowy order za specjalne zasugi - Za adminowanie  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo3  II miejsce w Dyplo - Dyplo2  Przeycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeycie w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w rankingu FFA  I miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  II miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy 
Posted: 2006-04-24, 12:12   

dla mnie i tak najwiekszym cudem swiata sa... slonie :) duzo sloni...:):):)

a co do inicjatywy, to jest ona rzecza bardzo wazna... wczoraj majac spora jak na ten okres armie piechoty (8-10 jednstek) gonilem za 2 horse archerami hetcheta, ktore wyladowaly u mnie na koncie... na szczescie udalo mi sie opanowac sytuacje, a potem... a potem byly slonie :)

PS
wczoraj sie niezle wkurzylem, jak sie okazalo ze karawele nie moge piladzowac....
Postaw piwo autorowi tego posta

Sea-Angel 

xfire: seaangel
starszy chory  Obibok – nie gra od 90 dni 
Posted: 2006-04-24, 12:54   

Cola, ja nigdzie nie pisaem, e piramidy s sabe... s wg mnie mimo wszystko nieekonomiczne. Wol kilku settlersw. Sam kiedy graem majc w stolicy mas wielkich ludzi + reprezentacja (i specjalistw z merkantylizmu, biblioteki i samemu ustawionych) i do wyjcia 1.61 jeszcze wahaem si czy nie gra tak cigle. Piramidy+wielka biblioteka(+pewnie jeszcze oracle) to jest dla mnie za kosztowny interes. Oczywicie w miar moliwoci nie pozwalam przeciwnikowi postawienia wszystkich cudw. Zamy jeszcze, e grasz Elbiet przeciw Qin. Przeciwnik gra podobnie jak Ty, wic na oko 2/3 cudw jest jego... i masz troch lip. Ostatnia kwestia: bez piramid reprezentacja nie jest wcale tak daleko.

A co do najwikszego cudu - kozacy! adne tam sonie, lecz gorca kozacka krew.

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to: