www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

2008-04-15 barnaba - D@mian
Author Message
D@mian 

xfire: damian83
Helped: 4 times
porucznik  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3 
Posted: 2008-04-15, 22:09   2008-04-15 barnaba - D@mian

1. barnaba
2. D@mian

Długa gra o nagłych zwrotach akcji. Barnaba wybrał Montezumę zaś na mapie nie było ani brązu, ani żelaza! :przestraszony: (Leszku, te twoje mapy jakieś niedorobione czasem wychodzą ;) ). Ja wybrałem Shakę i do końca gry żadnego metalu u siebie nie miałem..w pewnym momencie patrzę.... jest wyskoczył! ..eee to... węgiel! :D

Barnaba grał bardzo ofensywnie od samego początku, przycisnął Jaguarami i Horse Archerami... Udało mi się przetrwać pierwszą fazę gry, potem odskoczyłem, nawet przejąłem inicjatywę i zacząłem urządzać wyprawy na miasta Barnaby. Moim największym błędem było to, że poczułęm się pewnie i wybrałem górną ścieżkę rozwoju w środkowej fazie rozgrywki... Barnaba znowu przycisnął, przejął panowanie na morzu i nieustannie nękał... Palił mi miasta z desantów, ja odbudowywałęm i urządzałęm rajdy lądem (efektem rajdów było spalenie m.in. świętego miasta 3 religii :hyhy: ). Co się odbudowałem to Barnaba lookał, co by tu spalić.. i tak to trwało do końca...

Dzięki Barnaba za ciekawą rozgrywkę, uparciuch z ciebie... Gratki! :D

Last edited by D@mian on 2008-04-15, 22:10; edited 1 time in total  
Postaw piwo autorowi tego posta

barnaba 

xfire: szczepionka
Helped: 2 times
major  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo4  III miejsce w sezonie GOTM - III sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - III sezon Maxman 
Posted: 2008-04-16, 12:44   

dlugo bede pamietal ta gre
no mapka smieszna bez metali ciekawie sie gra w koncu sie dokopalem do brazu ale w erze prochu i kawaleri

Damian to bardzo twardy zawodnik na wstepie spalilem mu drugie miasto przy koniach ale zanim dojechalem konnica i drugia armia juz je zdazyl odbudowac i musialem sie w lasach ukrywac.
zelaza i brazu nie bylo ale lasow tez malo wiec nie za bardzo mi sie przydaly jaguary a damian rydwanami i konnica ich pieknie niszczyl.Mapa pustynna malo lasow gory i nie bylo dzungli ;/ (a propo czemu tak zadko jest dzungla na tych mapkach?)
Pozniej mnie zaatakowal lucznikami konnymi ktorych wzial z oracla.Armia spora i myslalem ze mi spali miasto i stolice ale udalo sie wybronic przycialem ostro pojawil sie general i odparlem duza wieksza armie.
Widzac ze ma tak duza armie u mnie wyszeldem z lasu i zatakowalem jego miasto i udalo sie drugi raz miasto z konmi spalone ale tym razem z buddyzmem :) religi do konca nie odkryl zadnej jedyna ktora mogl zdarzyc zabrali mu barbarzyncy..
Moje miasto z konikami bylo tak przyciete ze zanim podleczylem armie dobudowalem i wyslalem z kontra to zdazyl je znow odbudowac.Glownie budowalismy armie ale udalo mi sie przemycic pare cudow.dostawilismy kolejne miasta.Damian poszedl po wielkiego artyste postawil miasto woodstock na gorce na odbiciu i walnal koncet bacha ;/ wystep sie udal bo stacjonujacy zuluscy hipisi na koniach i z katapulatmi spalili mi pobliskie miasto ;/
i znow w plecy ogromna armia katapult i koni do mnie szla juz mialem poddac ale mysle sobie taka gra emocjonujaca szkoda by bylo ja tracic pogram jeszcze no i udalo sie odpeprzec kolejny atak armie tak sobie wycielismy ze nie mial kto miast pilnowac i nieadowelenie z tego powodu bylo spore.
Los sie usmiechnal wiec udbudowalem armie dostawilem pare miast i rozbudowalem je.
Ale damian wyprzedzal mnie w techach ostro i wjechal mi kawaleria akurat w momencie jak dramat odkrywalem :) kolejna potezna armia ale mialem katapulty grenadierow arkebuzerow i paru strzelcow wiec sie obronilem niestety moje drugie pieken miasto z cudami i religiamii konmi splonelo W rewanzu udalo mi sie spalic jego miasto lustrzane juz trzeci raz :) tym razem atak z galery .
Lepsza produkcje mialem wiec nadazalem ale do kawaleri jeszcze z 30 tur ;/ a on w piechote szedl naszczescie w miedzy czasie zbudowalem flote i panowalem na morzu spalilem mu portowe miasto i ostani port zablokowalem.zaczal sie wyscig zbrojen ale przewaga w produkcji pozwolila mi zrobic duza grupe desantowa ktora spalila ostanie duze miasto portowe.

Gratulacje Damian i szacuneczek,obroną i kontratakami mnie totalnie zaskoczyles wyciagnales zulusow z tak ciezkiej sytuacji i zdobyles przewage.
Jeszcze raz dzieki za gre.

To jest wlasnie taka gra ktora mozna bylo poddac z trzy razy
przynajmniej ja mialem takie momenty nawet byla opcja zeby oglosic remis dla dobra naszych nerwow :) ale ciekawosc zwyciezyla
Trafila kosa na kamien i dzieki temu udalo mi sie rozegrac jedna najciekawszych gier.

PS
Porobilem skreny i zrobilbym takiego animowanego gifa jak miasta pojawiaja sie i znikaja
moze ktos poleci jakis programi do automatecznego laczenia plikow w gifa animowanego.

random Random RANDOM :samobojca:
Last edited by barnaba on 2008-04-16, 12:46; edited 1 time in total  
Postaw piwo autorowi tego posta

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 12/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2008-04-16, 13:03   

Ja to robię GIMP'em.

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum