www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

2008-03-13 Rudi2 - Martin
Author Message
Martin 

xfire: martinpol
Helped: 4 times
Piwa: 14/2
generał brygady  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Srebrny sponsor KAC  Złoty civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  II miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  II miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2008-03-13, 09:25   2008-03-13 Rudi2 - Martin

1. Rudi2
2. Martin

Stalin - Hmurabi. Nie ma co pisać bo musiałbym zaje-bać Sida za tą gre i jak bedę w stanach latem to sie kur-de do niego wybiore dziada!!!!!! I przekaże mu, że przez niego co tydzień klawiature nową musze kupować :P

Takiego randoma to jescze nie miałem. Cały czas kontrolowałem gre. Dużo wcześniej miałem Łuczników konnych gdy Rudi dopiero chariotami podjechał. Myśle spoko fajna gea sie szykuje. Odkryłem żelazo, gdzie Rudi nawet go nie widział. Spoko.

Zaczynają się walki - moje łuczniki konne na charioty miały 3x90% !!!!!!! I kur.... przegrałem :przestraszony: :przestraszony: :przestraszony:

Dorobiłęm ich 4 szt. Idzie Rudi tym razem łucznikami konnymi i chariotem. Przy szansach 2x75% przegrywam a Rudi wali mi stolice i przy 40% wygrywa konik na konika potem konik wali włócznika !!!!!!! i chariot archera :przestraszony: :przestraszony: :przestraszony: :przestraszony: :przestraszony: :przestraszony:

Ok straciłem stolice, ale miałem żelazo i troche woja narobionego. Ide na Rudiego. Na lesie stoi łucznik konny, wale 75% wtopa. Dobiłęm 2gim. Za ture podjeżdża znów konny -wale 75% wtopa. Wyszedłęm z gry bo nerwowo nie wytrzymałem !!!!!!!!!

****** taką gre. Rozumiem raz, 2, 3 wtopić. Ale całą gre w plecy? Ileż można. Od dziś nie gram LD, sorry ale na kontach przynajmnie dłużej i spokojniej można pograć.

Nawen jak sie wtopi to ma sie satysfakcje z gry, bo godzinke czy 2 mozna pograć. Spokojnie!!!!

Nie gratuluje ci Rudi bo niestety ale nic to nie miało wspólnego ze zwycięstwem. Sam przyznałeś, że byłęś w szoku i śmiałęś sie z randomu.
Last edited by Martin on 2008-03-13, 09:26; edited 1 time in total  
Postaw piwo autorowi tego posta

Cola 
WTF?

xfire: cola0760
Helped: 10 times
Piwa: 4/43
generał dywizji  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Wygrany jeden GOTM 
Posted: 2008-03-13, 09:50   

Cywilizacji gratulujemy randomu

PS da sie napisac takiego moda, ktory od 60% w górę daje 100% wygraną??

Martin 

generał brygady  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Srebrny sponsor KAC  Złoty civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  II miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  II miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2008-03-13, 09:54   

Ech nie teraz nie mam klawiatury :) Musze dziś kupić nową.

Cola 
WTF?

generał dywizji  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Wygrany jeden GOTM 
Posted: 2008-03-13, 09:56   

a piszesz teraz piórkiem?? ;)

Martin 

Posted: 2008-03-13, 09:58   

W robocie jestem :)

Beny 

xfire: fcbeny
Helped: 50 times
Piwa: 65/13
generał dywizji  Złoty order za specjalne zasługi - system Dyplo, PBEM, FFA, losujący, civilopedia  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Złoty gracz w demokrację - GwD1-admin  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2008-03-13, 10:13   

Martin wrote:
PS da sie napisac takiego moda, ktory od 60% w górę daje 100% wygraną??

A czemu ma sie nie dać?

Martin 

Posted: 2008-03-13, 10:16   

Beny zrób to pleaseeeeeeee bo nerwowo nie wytrzymam :)

Beny 

generał dywizji  Złoty order za specjalne zasługi - system Dyplo, PBEM, FFA, losujący, civilopedia  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Złoty gracz w demokrację - GwD1-admin  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2008-03-13, 10:27   

Jakbym umiał przekompilować dll'kę to bym zrobił :P
Ale może się naucze :)

meca 

xfire: meca10
Helped: 2 times
Otrzymał 1 piw(a)
podpułkownik  Brązowy order za specjalne zasługi  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2008-03-13, 10:31   

Jeśli powstanie taki mod, to Martin będzie już niepokonany ;) Aha i trzeba też dorzucić moda stawiającego stolicę w dobrym miejscu, to już w ogóle będzie git :P

Cola 
WTF?

Posted: 2008-03-13, 10:32   

albo mod odsłaniajacy cała mapę :D

Bodek 

xfire: bodek01
Helped: 7 times
Piwa: 97/1
starszy chorąży sztabowy  Brązowy order za specjalne zasługi - Zorganizowanie i prowadzanie Dyplo6  Złoty zlotowicz - 7 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Dyplo - Dyplo4  I miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Wygrany jeden GOTM - 3 wygrane  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2008-03-13, 10:43   

Nie wiem w jak wielu miejscach wywołuje się funkcja Random.
Ale jeśli w jakimś modzie można ją podmienić to jestem ZA.

Najprostsze rozwiązanie (nie wiem czy łatwo wykonywalne) to stworzenie nowej funkcji
NewRandom

Co ma ona robić?
Wywołać dwa razy Random (ten z orginalnej civki) i zwrócić średnią arytmetyczną tych wywołań.

We wszystkich miejscach gdzie civka wywołuje Random zastąpić na wywołanie NewRandom

Jeśli Random zwraca wartość z przedziału (0 ; 1) to NewRandom będzie zwracać dokładnie to samo ale prawdopodobieństwo wartości skrajnych spadnie bardzo a wartości średnich w okolicach 0,5 wzrośnie.

To tylko teoretyczna możliwość i nie wiem czy można aż tak ingerować w kod.

Beny 

Posted: 2008-03-13, 10:58   

W civce można baardzo mocno ingerować. Chyba praktycznie cały kod jest dostępny :)

Ten pomysł z liczeniem średniej z dwóch losowań całkiem ciekawy, ale nie wiem czy nie zaboli to stracenie wartości skrajnych, np. przy rozprzestrzenianiu religii...
Musze poszukać ten kod jeszcze raz i sie mu przyjrzeć :)

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 13/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2008-03-13, 11:04   

Martin - moje wyrazy współczucia :) niestety tak bywa w civce. Ja też się w naszej grze wkurzyłem na maksa więc cię rozumiem. Mi przeszło już po paru minutach, ale nie miałem w naszej grze tylu dziwnych przypadków jak ty piszesz więc i złość miałem mniejszą :)

Bodek - ta oryginalna funkcja nazywa się getSorenRandNum i ma taką deklarację:

int getSorenRandNum( int max, char * debug )

gdzie max to górne ograniczenie dla losowanej liczby a debug to opcjonalny parametr używany w trybie programisty (nieważny dla nas). Niestety dodanie takiego czegoś jak piszesz rozwaliłoby całą civkę - ta funkcja jet używana cały czas i musi mieć rozkład jak najbardziej losowy. Dla przykładu rozprzestrzenienie się religii w mieście jest sprawdzane tą funkcją i zwykle szansa na to jest rzędu kilku procent (w każdej turze, o ile nie ma jeszcze reli w mieście i jest połączenie ze świętym miastem tej religii). Robione to jet tak że uruchamia się tą funkcję z parametrem 100 i sprawdza czy wylosowana liczba jest mniejsza od 2 (jeżeli załozymy że są 2% na rozprzestrzenienie się religii). Jak byśmy zrobili średnią z dwóch losowań to szansa z około 2% zmalałaby praktycznie do zera (bo jaka jest szansa że średnia z dwóch losowań będzie na poziomie 2%? O ile dobrze liczę to będzie 2% z 2% czyli 0,04%.

Natomiast można pomyśleć o przekompilowaniu DLL'ki żeby zmienić system walki, ale to trzeba by dobrze przemyśleć aby zachować równowagę. To jest dobry pomysł do przemyślenia w ramach naszego moda...

Bodek 

xfire: bodek01
Helped: 7 times
Piwa: 97/1
starszy chorąży sztabowy  Brązowy order za specjalne zasługi - Zorganizowanie i prowadzanie Dyplo6  Złoty zlotowicz - 7 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Dyplo - Dyplo4  I miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Wygrany jeden GOTM - 3 wygrane  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2008-03-13, 11:06   

Beny
Nie trzeba podmieniać Random przy rozprzestrzenianiu Reli tylko przy bitwach.
Stary Random nie zniknie i dalej będzie można go wywołać, np przy generowaniu wielkich ludzi (choć tu akurat można by go też podmienić).

Zgodnie z rachunkiem prawd. szansa na wtopke przy 80% będzie naprawde minimalna, choć straty można będzie dostać.

EDIT:
Pisaliśmy równocześnie Ldeska więc nie czytałem twojego posta:)
Podmienić tylko przy bitwach

Dawny Random może być wywoływany bez zmian (nie znika tylko dodajemy nową funkcje).
Last edited by Bodek on 2008-03-13, 11:09; edited 1 time in total  

Martin 

Posted: 2008-03-13, 11:12   

Meca gdybys pograł na LD to zobaczyłbyś jakie to miłę uczucie. I wcale nie o to chodzi żeby zawsze wygrywać. Nie grasz na LD wiec sie odzywaj :P

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum