www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Moved by: Richards
2010-01-31, 21:40
7-02-2008
Author Message
ponti 

xfire: marchwik
Helped: 9 times
Piwa: 61/68
generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2008-02-09, 00:24   7-02-2008

1 Ponti - Karol Wielki
2 Martin- Willem
3 Plewan - Gandhi
4 Bombel - Lincoln
5 Stoickov - PacalII
6 Treviss - Peter
7 Lary - Mansa
8 DarDar- WangKon

Wieczysty sojusz z Holendrem przyniósł wygrana.W momencie kiedy Pacal mnie wyprzedził widac bylo ze bardzo sie rozbujal.Widzialem cale jego Panstwo wiec przy pomocy koni szybko spalilem pare miast widzac co ma na tyłach.Miła gra- duzo miejsca i imp jest fajne bo na starcie mialem od razu 5 miast i 5 worków.

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff
Postaw piwo autorowi tego posta

Treviss 

xfire: Treviss
Helped: 2 times
Piwa: 5/2
kapitan  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Złoty gracz w demokrację - GwD1 
Posted: 2008-02-09, 00:33   

a przypadkiem nie dociagnalem dalej niz MAnsa??????

dzuo miesca????? ja ledwo trzy miasta wcisnąlem od poczatku bylem przycisniety przez Linca i gandiego....dosatlem typowa KITE wgl kto sie zastanawial jakie sa szanse gracz ktory dostaje kite? bo mnie jak dota dwa azy kitowcy napdali ii dwa razy zle na tym wyszedlem co ja gadam ....zmiazdzyli mnie :P

ponti 

xfire: marchwik
Helped: 9 times
Piwa: 61/68
generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2008-02-09, 00:36   

Zmienilem to ale bede szczery nie pamietam czy dociagnales dalej czy nie.

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff

plewan_79 

Helped: 7 times
Piwa: 17/17
pułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  III miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy 
Posted: 2008-02-09, 00:54   

Hehe - to FFA to odkrycie kilku nisamowitych (dla mnie) rzeczy.

Np - start na medivalu, wylosowało Filozofa (Ghandi - yes! yes! yes) z Caste System i kilka tur po starcie mam Biurko z Kupca! :oczami: Masakra. Później kolejne super techy. Chatki na tym etapie są nierozwinięte i techy z Wielkich to niesamowita siła.

Niestety dokładnie w 11 turze runął ktoś na mnie swoimi słoniami :przestraszony: i było ciężko. Tym kims okazał się oczywiście Bombel! :) Ponti i Stoickov strasznie odskoczyli gdy walczyliśmy.

Dostałem za to w tej wojnie generała - zwał się "Nebuchadrezzar II" Fajnie :)

No i ta straszna końcówka gdy Marti postanowił mnie rozjechać. Częstochowa, ale przetrwałem. I jeszcze Ci Marti spaliłem miasto z zasadzki .

Dzieki za ciekawą grę!

PS
co to jest kita?
Last edited by plewan_79 on 2008-02-09, 00:56; edited 1 time in total  

stoickov 

xfire: stoickov
Helped: 2 times
porucznik  Srebrny order za specjalne zasługi - nadworny grafik  Złoty zlotowicz - 7 zlotów  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2008-02-09, 03:12   

Pacal. 4 sąsiadów - nie za dobrze.
Na szczęście Koreańczyk był bardzo niefrasobliwy i nie zadbał o przyzwoitą obronę.
Na zachód, za Koreą był tylko Mansa i podłączył się do wojenki, ale potem dał mi do zrozumienia, że Seul, który zdobyłem on by wolał przejąć, bo będzie rodził konflikty kulturowe. Dalej wiecie co było.

Mocno odskakiwałem niechcący w punktach więc się zacząłem bunkrować konkretnie.
Charls i Oranje przyszli na prawdę potężnymi siłami. Nie wiem jakim cudem nic nie zdobyli. Ghandi na tym skorzystał, buchnął mi 1 średnie miasto i na tym koniec.

I w tym momencie przegrałem tą grą w głowie. Za mocny się poczułem, widziałem co się święci ale zlekceważyłem sygnały i mnie Ponti przewalcował. Spokojnie do wygrania było, ale przykozaczyłem po pierwszej wojnie z trzema najeźdźcami.
No i Lary jak mi od ku_tasów nawrzucał to też mi trochę skwasił grę.

bombel79 

xfire: bombel79
Helped: 12 times
Piwa: 60/4
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Za adminowanie  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo3  II miejsce w Dyplo - Dyplo2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w rankingu FFA  I miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  II miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy 
Posted: 2008-02-09, 09:10   

Bombel Lincolnsie klania.

Wszystko fajnie, tylko kuzwa troche malo miejsca bylo. postawilem 2 maista i... to tyle... no dostawilem 3-cie na sile i po zawodach... cholerne problemy ze zdrowiem no i kilka nieudanych wojen (najpierw z Ghandim, z ktorym zawarlem potem sojusz) potem dwa razy z Peterem (raz bezskutecznie, raz z calkiem dobrym skutkiem). Troche wkurzyl mnie Ghandi swoja kultura, ale jakos to przezylem...

Szkoda ze wczesniej nie puknalem Holendra, bo potem bruzdzil strasznie (zajal Nowy Jork).
Cholera, w koncu gralem Phi, ale warunki byly typowo nierozwojowe

PS
Lewy, KITA (by Bombel): Knife-In-The-Ass

plewan_79 

Helped: 7 times
Piwa: 17/17
pułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  III miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy 
Posted: 2008-02-09, 09:35   

fotki

start

barby?

Richards 

xfire: richards74
Helped: 13 times
Piwa: 3/2
pułkownik  Srebrny order za specjalne zasługi - Liga, FFA, Dyplo Anonim, Mega Zlot  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  II miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  III miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon 
Posted: 2008-02-09, 09:52   

bombel79 wrote:
Troche wkurzyl mnie Ghandi swoja kultura

I to są uroki FFA, jeden za mało kulturalny (KITA) inny za dużo :D

www.civilizowani.pl

=DarDar= 

xfire: =DarDar=
chorąży sztabowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3 
Posted: 2008-02-09, 21:51   

ta Koreańczyk byłby sie obronił gdyby nie Mansa którego poprosiłem o pomoc a zamiast tego dobił mi miasto z zelazem, postawilem 4 miasta na poczatku + 4 roboli i chyba 8 toporów, gdyby jeden mnie atakowal szansa by byla, ale zawsze na poczatku ktos musi pasc ofiara a moje panstwo bylo bogate w zasoby zelazo,braz kamien i kupa zarla

zobaczymy nastepnym razem

ps. do Richardsa czy nie mozna by przelozyc ffa na soboty, w piatki przewaznie wracam do domciu bardzo puzno i wszystko przelatuje mi kolo nosa

Lary33 

xfire: lary33
Helped: 6 times
Piwa: 34/20
generał dywizji  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2008-02-09, 22:32   

dar, wybacz ale popierwsze nie mialem czym pomoc, całą moja armia to 2 longi i 2 katapki po drugie żadnego aliansu nie mielismy po trzecie mnie wsadzilo w taki kat, ze moglem postawic 2 miasta tylko, wiec atak na Ciebie pascala był mi na ręke i to mocno. Po czwarte Stoickov, z Toba jecze nei skończyłem, bo ta gra drugi dzień odbija mi sie czkawką. Napisze cos w innym miejscu bo to nie miejsce na to.

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum