www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Jak zmienić mapę w trakcie gry w pbema?
Author Message
pawelt 

Helped: 12 times
Piwa: 8/28
generał brygady  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo2  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  I miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2008-01-10, 19:14   Jak zmienić mapę w trakcie gry w pbema?

Ktoś może wie, jak zmienić kilka kratek na mapie w rozpoczętym już pbemie?

Gramy z leszkiem już od 50 tur. Musimy jednak zrobić korekty kilku pól na wybrzeżu, bo są jako ocean i nie mogę handlować przez wybrzeże.
Postaw piwo autorowi tego posta

Bobek1971 

xfire: bobek1971mie
Helped: 8 times
Piwa: 83/265
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Złoty gracz w demokrację - GwD1  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2008-01-10, 22:16   

ale handel sie nie odbywa z miastami za tym odcinkiem oceanu a miasta na dobrym wybrzerzu mają handelek?
Sprawdzałem tą mapkę zeby miała wszedzie coast ale widocznie gdzieś się zawieruszyły jakieś błędy.
Szkoda.
Stworzonej już mapki i rozpoczętej multi nie da się zedytować. Można tylko wersje startową stworzoną na singlu poprawić, ale to już nie to samo bo znacie tereny. Kilka ciekawostek wam przygotowałem na mapie ale skisiłem jak widzę cos innego..szkoda. Jeśli Leszek też nie miałby handlu byłoby remisowo ale jak tylko ty nie masz to kiszka .

pawelt 

generał brygady  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo2  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  I miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2008-01-10, 22:33   

Bobek to nie twoja wina, pomyłki się zdarzają.

Jest taka sytuacja, że japoniec nie chce otworzyć w ogóle granic. Zablokował mnie miastami wszerz całego konta, to nawet bym drogi nie mógł zrobić. Zresztą to by się nie opłacało bo odległości za duże.
Jedyne wyjście to było właśnie handel wybrzeżem.
Są niestety na drodze 3 nieciągłości, czyli ocean, zamiast wybrzeża.
Miasta specjalnie planowałem pod względem handlu z Ai, wielką latarnię buduję i w techach też tak szedłem pod handel.
Dlatego to nie takie proste, żeby z tego zrezygnować. Obliczyłem że za kilka turek będę miał ok 17 szlaków handlowych. Jeśli wszystkie będą zagraniczne i będą dawały 2x monet to daje mi dodatkowe 17 monet! To lepsze niż WB.

Dałem zapytania na COPie i fanatykach.
Wydaje mi się, że w WB nie ma już możliwości zmian, ale Leszek wspominał że może uda się zedytować plik w xml.

Myślałem, żeby może zagrać jeszcze raz na multi, ale nie da rady, żeby było tak samo. Nie pamiętamy dokładnie co i jak robiliśmy, a najmniejsza zmiana zmienia zachowanie AI i inne techy mogą wynajdować, inne cuda robić i gdzie inadziej miasta stawiać i jednostkami chodzić.
Last edited by pawelt on 2008-01-10, 22:36; edited 1 time in total  

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 13/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2008-01-10, 22:33   

Ja też nie mam :) ale to nieważne bo po pierwsze nie mam z mojej winy - nie odkryłem jeszcze żeglarstwa a po drugie ja sobie pobuduję za kilka tur drogę i będę już miał handel. Po trzecie Paweł na tym oparł taktykę (Wielka Latarnia) i to jest bardzo ważne. Acha no i po czwarte u mnie nie ma oceanu wzdłuż wybrzeża, więc nie będę miał tego problemu. Jest jeszcze po piąte - Pawła blokuje Japoniec a ten skubaniec nie chce otworzyć granic. Gdyby otworzył to byłoby wszystko ok.
Ja poszukam na fanatykach czegoś czym można by to wyedytować i mam nadzieję że się uda.

pawelt 

Posted: 2008-01-10, 22:44   

Tak sobie pomyślałem jeszcze.
Jest jedno jeszcze wyjście, pracochłonne.
Można by zrobić mapkę dokładnie na etapie na jakim teraz jesteśmy, tzn postawiać miasta nasze, Ai, usprawnienia, budynki cuda, techy, jednostki

Nie wiem tylko jak z punktami do wielkich, relacjami między civkami, budynkami w połowie zbudowanymi itp.

Tylko że musiał by to zrobić ktoś kto nie gra :oczami:
Ale to ostateczność

Bobek1971 

generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Złoty gracz w demokrację - GwD1  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2008-01-10, 22:53   

Chciałem wam mapke z kilmacikiem stworzyć troszkę przyblokować obu...bardziej się to udało z Pawłem...bo tokugawa taki cham ;) a byk lepszejszy jak widzę. Mogłem dwie Tokugawy dać :P
Poza tym na mapie są nazwy niektórych zakątków świata i nie chałem zebyście klinczowali szpady od razu dlatego miedzy was wsadziłem dwe nacje pro i ułożyłem je w odpowiedni sposób...
Terenowo i surowcowo macie takie same warunki! no z wyjątkiem tego spierniczonego oceanu :(
Gratki dla Leszka za dwa cudaki które klępnąl pomino tego że na mapie są jeszcze dwaj inni cudakowicze.
Nie wiem czy bedziecie to kontynuowac wieć na razie wszystkiego nie zdradzam

pawelt 

Posted: 2008-01-10, 23:03   

Bobek, mapka jest fajna, zacząłem się wczuwać w klimat, więc trza o nią jeszcze powalczyć.
Tonguawa to zawsze taki cham był. Trza by mieć taką samą relę jak on i techy mu dawać to da sie z nim żyć. A tak, na zero to wiem, że mnie niedługo zaatakuje. Dlatego muszę mu jak najszybciej w techach odlecieć i wojo budować

LDeska

marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2008-01-10, 23:22   

Mapka jest naprawdę super Bobek! Już zaczynam odkrywać te nazwy Zatok - też super pomysł, będzie łatwiej kronikę pisać :) Dzięki Bobek!

Bobek1971 

Posted: 2008-01-10, 23:32   

Jeśli bedziemy robić mapke do dyplo3 można by tez takie odnośniki geograficzne porobić na mapie. Nazwy szczytów, rzek większych, czy równin czy gór.....może się mylę ale to fajne byłoby do kroniki...

LDeska

Posted: 2008-01-11, 09:28   

To byłoby niesamowite Bobek! Jeszcze na to nigdy nie wpadłem, ale to naprawdę super pomysł.

Co do samego meritum rzeczy - pracuję nad tym, wczoraj miałem pół godziny czasu wieczorem i zrobiłem już małe rozeznanie. Niestety format pliku z zapisem gry jest binarny i nie da się tego zrobić w sposób prosty. Za kilka godzin powinienem mieć więcej danych, to dam znać.

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum