www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

2008-01-07 LDeska - Lbednar
Author Message
Lbednar 

xfire: lbednar
Helped: 1
kapitan  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2008-01-07, 19:31   2008-01-07 LDeska - Lbednar

1. LDeska
2. Lbednar

mapa LD Shaka na Survaleymana
gra bez sensu , przelicznik walki mnie rozbija
na poczatek Lechu zbija mnie wariorami miasto na gorce z okopanymi dwoma wariorami
potem 2 wariorami zbija axa ( ponoc to mozliwe :) ) nastepnie tymi wariorami zbija spara
Gra bez sensu daje sobie dłuzsza pauze zeby zdrowie psychiczne odzyskac :)

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 12/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2008-01-07, 20:11   

Z mojej strony to wyglądało tak: wziąłem Zulusa, zrobiłem sobie koszary i chyba 7 wojów na starcie których puściłem przodem bo Luka postawił stolicę dość blisko. Po drodze napotkałem nowe miasto z jednym rzeczywiście okopanym wojem ale drugim dopiero co tam wstawionym. Oba woje byli bez promocji a moich czterech - wszyscy na sterydach (czytaj: na dwóch promocjach). W takiej sytuacji moim zdaniem jest dużo ponad 50% że się spali miasto, więc zaryzykwałem i miasto padło. W międzyczasie zrobiłem osadnika i postawiłem miasto przy owieczkach. W techach poszedłem po chatki (dwa techy aż dla Murzynka bo Koło i Garnki) a Luka zamiast tego... po żelazo i wyskoczyło mu tuż przy stolicy :przestraszony: więc zaraz po spaleniu mu tego miasta moje topory musiałby brać nogi za pas. W drodze powrotnej krzyczeli żeby wojsko robić ale w domu jeszcze się chłopaki głowili nad odkryciem techa do żelaza i modlili się żeby wyskoczyło w zasięgu naszych dwóch miast.

Wyskoczyło poza :[

Ale zanin wyskoczyło to trzeba było się zmierzyć z pierwszym toporem który nadszedł. Na szczęście był bez promocji, ale i tak pierwszy mój wojownik atakujący go miał 0,1% szans na wygraną ;) ale był dzielny - zabrał trochę więcej niż 1 siły i drugi woj miał już 11% i.. wygrał :) fuks niesamowity. :niepewny:

No to biegiem po Mistycyzm i wycinka pomnika a potem po Medytację (bo tańsza) żeby zdążyć objąć kulturą żelazo zanim reszta przyjdzie. W tej turze co skończyłem Mistycyzm Luka odkrył Medytację - no normalnie zawsze pod wiatr :wsciekly: Miałem już jednak dwie chatki i dlatego myślałem że zdążę. Zdążyłem potem zacząłem przycinać toporów i impi nawet jednego zrobiłem i najechałem Luke paląc odbudowane miasto :oczami:

Widać moją autostradę omijającą czujkę Luki i doprowadzającą odpowiednią ilość toporów pod miasto które zaraz znowu padnie :)

Lbednar 

xfire: lbednar
Helped: 1
kapitan  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2008-01-07, 20:24   

Leszku nie mów mi ze wszystko było taki proste
Miasto postwiłem wsadziłęm wariora i zanuim doszły twoje wariory pod stolic emiał juz bonus do forty 15 % pozartm miasto było na gorce
warto jeszcze zaznaczyc ze przy ataku na to miasto straciłes JEDNEDO woja .
To co zrobules z Axem było juz całkowita parodia a ten myken powtorzyles potem ze sparem .

Dzieki za gre

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 12/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2008-01-08, 10:31   

Mi się zdaje ze to było tak: woj siedział tam już długo, ja podszedłem wojem i w tej turze postawiłeś miasto. W ciągu dwóch tur 3 pozostali stanęli u bram i w trzeciej turze moich czterech na dwóch promocjach napadło twoich dwóch bez promocji, ale w mieście na górce.

Szanse więc były:
mój woj: 2 +10% (promocja Siła I) = 2,2
twoj woj: 2 +15% za fortyfikację + 25% za górkę +25% za właściwość jednostki (woj ma tyle do obrony miasta) -25% za promocję mojego woja do walki wręcz = 2 +40% = 2,8

w sumie 2,2 do 2,8 - więc go porządnie nadszarpnął, drugi twój woj nie miał 15% za fortyfikację więc było 2,2 do 2,5. No i ja miałem stosunek sił 2 do 1 więc miałem duże szanse na spalenie tego miasta.

Co do topora to zgadzam się - to było przegięcie. Dwóch wojów go rozwaliło :przestraszony: no to normalnie wyszło na to że ja straciłem 15 młotków za woja a Luka 35 młotków za topora :looka:
zobacz szanse:
mój woj: 2 + 10% Siła I = 2,2
twój topór: 5 +50% wbudowane do topora do walki wręcz -25% za promocję mojego woja do walki wręcz = 5+25% = 6,25
2,2 do 6,25 - przy takim stosunku często się zdarza że nawet nie draśnie i tego się bałem... no ale miałem duże szczęście. Dlatego miałem tam 6 wojów żeby się wybronić nawet przy złym randomie.

I na koniec włócznik - tutaj nie było to takie mało możliwe. Szanse były:
mój woj: 2 + 10% Siła I = 2,2
twój włócznik: 4 -25% za promocję mojego woja do walki wręcz = 3
czyli 2,2 do 3 i dlatego pierwszy zdrowo ugryzł a drugi dobił.

Dzięki za grę!

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum