www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Moved by: Richards
2010-01-31, 21:35
FFA 15-12-2007
Author Message
maxibaca 

xfire: maxibaca
Helped: 5 times
kapitan  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2007-12-16, 12:10   FFA 15-12-2007

1. Justynian 1(maxibaca)
2.Washington(Damorka)
3.Willem Van Orjanie(Trevis)
4.Montezuma(marba)
5.Mehmed(Winth )
6.Bismarck(Siewi)-poddał i wyszedł
7.Joao II(Domel)-poddał i wyszedł
8.Sitting Bull(Fox)-poddał i wyszedł

To powiem jak to wyglądało z mojej perspektywy. Byłem na półwyspie dosyć kiepskawym, tylko stolica była w miarę, bo były 3 kraby. Na lewo ode mnie był Montezuma, nacja agresywna która uniemożliwiała mi jakąkolwiek drogę rozwoju by byłem w pułapce. Jedyne wyjście to się dogadać ;) . Po kilku rozmowach domyśliłem się że to marba. Nad Montezumą był Jao II, to była dla mnie jedyna perspektywa powiększenia liczby miast. Ale nie było łatwo pierwszy atak się obronił. W międzyczasie ktoś się wziął za rozbieranie państwa Sitting Bull`a. Po kilku turach zbiegł. Po 10 torowym rozejmie z Joao II, postanowiliśmy z Montezumą skubnąć go jeszcze raz. Tym razem Joao II nie był przygotowany i nie miał szans się oprzeć. Po czym zbiegł. Kilka tur później, Bismarck orzekł że musi kończyć. I tak zostaliśmy we 4. I dzięki piramidom które znalazłem w państwie Joao II, zacząłem się rozwijać w stolicy wybudowałem Wielkie Ogrody,Wielką latarnie i jakoś wysunąłem się w punktach na prowadzenie chyba 3 tury przed końcem :hyhy: :hyhy: . Ustawienia gry, jak dla mnie średnie, czas był na Normal co dla mnie było go za dużo, mapa na Large a wcale nie było tak wile miejsca ja postawiłem 4 miasta i dalej klapa, Montezuma mnie blokował :/

Last edited by maxibaca on 2007-12-18, 20:59; edited 1 time in total  
Postaw piwo autorowi tego posta

Treviss 

xfire: Treviss
Helped: 2 times
Piwa: 5/2
kapitan  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Złoty gracz w demokrację - GwD1 
Posted: 2007-12-16, 12:54   

eeeeeee zapomniales o MEhmedzie!!

tu Willy Wonka
wyladowalem na zachodzie PAngei za sasiadow mialem Buismarka i Bulla
z Bismarkiem sie dogadalismy w imie wyzszosci rasowej nad reszta swiata !!
i tak sie spokojnie rozwijalem (6 miast) a tu Bull najezdza Jana) to byla swetna okazja by rozpoczac egzekwowanie przestrzeni zyciowej dla rasy wyższej :rotfl: pierwszy atak 4 rydwanami kolejny 7 nastepny 5 ruydwanow axy speary...wszystkie sie wtapialy...pozniej Bull uciekl bismark musial isc ..wiec zostal otoczony AI jednak kolejne oddzialy padaly pod MOund City a Bull (wojsko chyba bral z worka mikolaja ) nie chcial pokoju...Bismark wysylal oddzialy pod moja granice myslalem ze AI mnie zjedzie...ale naszczescie po mobilizacji poszedl na Ameryke.....
Mgłem wygrac!!! :( gdybym wkoncu zdobyll to holerne Mound City!!!! :zdziwko:

domel 

xfire: domel11
Helped: 8 times
Otrzymał 9 piw(a)
generał brygady  Brązowy order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 8 zlotów  Srebrny sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  Złoty gracz w demokrację - GwD1  II miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon 
Posted: 2007-12-16, 13:05   

A mówiłem że wredne bliźniaki grają teama :) Sorki ale więcej z wami nie gram jak jesteście we dwóch w grze. musiałem bronić się przed 3 graczami i nieźlie mi to szło ale niestety tak byłem zacofany że nie dało rady wynaleźć metalu a jak zaatakowali za 3 podejściem to niestety taką chmarą axów że nie wyciągnął bym tego, zresztą zaatakowali we 3 :) .

Winth

chorąży  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2007-12-16, 14:13   

Tu pominięty Mehmed II :P
Start miałem całkiem fajny, świnki, dwa złotka, tylko zepsułem rozdawanie punktów i nie starczyło mi na worka ani na wojsko :oczami: 10 tur pokoju przeznaczyłem na Archery i Workery. Potem pomyślałem że jakoś się wybiję jak będę wojował, no i akurat Monty mi zaproponował walkę z Joao, który nic nie miał. Ja, jako że grałem expansive, to zrobiłem trzy miasta, wprowadziłem Slavery i nic tylko whip :) Żelazo znalazło się akurat na polu Ankary :) , ale do tego czasu miałem już trochę chariotów :hyhy: Joao wkręcałem że mu coś podeślę i pomogę, w końcu mu wjechałem przez północną przełęcz, zabrałem Coimbrę ^^, potem splądrowałem chatki Portugalii i dalej whipowałem. Potem jeszcze bajerowałem Justyniana by zaatakował Montka, a Montkowi powiedziałem, że Justynian się na niego zbroi :) tylko, kurna, co z tego, kiedy okazało się że na siebie wysyłałem bliźniaków, którzy już wiedzieli, kto jest kto. :/ (Justynian chciał mi wkręcić, że jest Foxem... powiedziałem mu, że Foxa, to on sobie może wsadzić w d*pę, i nie obchodzi mnie to, czy jest choćby LDeską czy Peterem, ani nawet Metalem :P ) Koniec końców mimo że miałem najpotężniejszą armię ze wszystkich, to niezmordowani Justynian i Montezuma mnie zaatakowali, Coimbra i większość wojsk padła, Generała przyłączyłem do Axemana, o 1:00 w nocy mieliśmy skończyć, ale chcieliśmy jeszcze zobaczyć, czy Edirne padnie - nie padło :D Oczywiście na ostatnim miejscu, ale cóż, miałem ochotę na bójkę... żadne z moich miast nigdy nie urosło, bo co trzy tury regularnie mieszkańcy dostawali z bicza ^^ Widać było że miałem gdzieś chatki, na moim terytorium najważniejsze było żarcie, by tych mieszkańców ciskać, Granary i Barracks były jedynym priorytetem, dlatego wszystko zafarmione :D Dlatego tak fajnie trafiłem z Istanbulem (świnki) i Ankarą (małże), ale już gorzej z Edirne, chociaż to to miasto było frontalne; zrobiłem tam farmy i jakoś też szło z niewolnictwem :]
No cóż, było fajnie, ale jednak chamstwem jest sprzymierzanie się z kimś kogo się zna. :/

PS: Fox, oczywiście nie mam ciebie w d*pie, mam do ciebie wielki szacunek, tylko po prostu wkurzyłem się, że mnie Justynian pyta, kim jestem i jeszcze podaje swoje (jak się okazało wymyślone) miano, a ja znam zasady FFA i według nich chciałem postąpić, toteż mu powiedziałem, żeby się gonił.
Last edited by Winth on 2007-12-16, 14:20; edited 3 times in total  

Siewi 

xfire: siewi
starszy sierżant sztabowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4 
Posted: 2007-12-16, 14:17   

Siewi =Bismarck
Tu wynalazca emerytów i rencistów-Kanclerz II Rzeszy Otto von Bismarck
Szczerze mówiąc patrząc na to, że nr 1 jest Justynian wyrwało mi się: :orany: lol :orany:
Jak to możliwe, że justek wygrał...
Kulturowo udało mi się odbić Waszkowi metal i co prawda był uber alles ale bez surowców( co prawda miał tam żelaza niedaleko) ale jakby odwiedziły go wojska wyższe rasowo to już by był unter alles
Bulla miałem złamać przez wizytę moich axów w tyły no i Jan XXIII miał go trochę zająć
właśnie mehmed może winth bo widać po spamowaniu i po tym, że pomylił mnie z Hindenburgiem :]
Szkoda, żeście się zebrali tak późno i odpalili dopiero za drugim razem i jeszcze tury medium tak bym mógł wprowadzić plany o zwiększaniu przestrzeni życiowej dla narodu wybranego
PS.Ja tam zawsze stawiam chatki z przyzwyczajenia z kontów,
PPS.Co to znaczy "whipować" ? :| :zdziwko:
Last edited by Siewi on 2007-12-16, 14:46; edited 1 time in total  

Winth

Posted: 2007-12-16, 14:29   

Hehe, też uważam, że Waszek powinien wygrać, był w górnych warstwach score'a od początku, tylko Bull mógł wygrać gdybyście go nie zDoWowali ;) Justynian się wybił tym, że mu bliźniak pomagał :/ Przejęcie Coimbry przesądziło sprawę...
A błogie spamowanie na początku było nawet śmieszne :)

Treviss 

kapitan  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Złoty gracz w demokrację - GwD1 
Posted: 2007-12-16, 14:58   

no to proste jeden sie poswiecil zeby drugi wygral pamietam ze z Waszka mielsmy po tyle samo punktow i sporą przewage nad resztą a tu nagle Justyn jest pierwszy :zalamany:

Winth

Posted: 2007-12-16, 15:38   

Whipować = slavery używać ^^

Damroka 

Helped: 6 times
major  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - DyploAnonim  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  Wygrany jeden GOTM - 3 wygrane  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1  III miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2007-12-16, 17:58   

Waszyngton

Graniczyłem od północy tylko z Bismarkiem. Od początku miałem jakąś potworną tragedię z kasą. :( Wielkość kraju, populacja, żywność i produkcja przez większość gry na pierwszym miejscu, ale co z tego jak nie miałem co produkować. Natrzaskałem worriorów, żeby nie odstawać w wojsku, ale z nauką zjechałem do 0% i jeszcze byłem na minusie. Musiałem przeprowadzić reformy. Wyciąłem sam jakieś 2/3 swoich wojsk i w ten sposób poprawiłem stan swoich finansów. Gdzieś w połowie gry dojechałem wreszcie do brązu, który był w moich granicach, ale tuż pod miastem Niemca. A ten niedługo powiększył granicę kulturową i znowu byłem bez surowca. Zdążyłem zrobić tylko kilka axów. Musiałem więc ciąć dalej swoje wojska. Wziąłem pottery i nastawiałem chatek, potem pismo i wszędzie w dosyć krótkim czasie miałem biblioteki. To mi wreszcie ruszyło naukę. Odkryłem żelazo. Było na samym środku mojego państwa. Wreszcie mogłem produkować axów. W tym czasie Niemiec i Byk byli już obsługiwani przez AI. Do tej pory z powodu populacji i wielkości terytorium prowadziłem w punktacji, ale właśnie zaczął wyprzedzać mnie Wilhelm. Widzę, że walczy z Bykiem (AI). Gdyby go skroił to by mi odjechał i wygrałby, więc całą produkcję axów szerokim strumieniem puściłem do Byka dla wsparcia. A tu mi nagle Niemiec (AI) wyskakuje z roszczeniami do mojego żelaza. Gdy odmawiam, ten wypowiada mi wojnę. :zdziwko: No szok. Ale że nauka już była na przyzwoitym poziomie, to zaraz miałem słonie i katapki. Zgarnąłem 4 jego miasta, a temu raptem całymi tabunami zaczęło się rodzić wojsko. Odbił 2 miasta. Potem z tych dwóch zająłem jedno jeszcze raz, a drugiego nie zdążyłem. I to pewnie zaważyło na tym, że nie wygrałem. Tyle tylko, że rywalizacja o zwycięstwo toczyła się między mną a Wilhelmem, a tu nagle wyskoczył na czoło jak Filip Justynian.

Treviss 

Posted: 2007-12-17, 14:41   

Waszko gdybysmi sobie nie utrudniali wysylajac wojska do Bismatrka i Bulla to ktorys z nas by wygral:)

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum