www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Moved by: Richards
2010-01-31, 21:32
FFA 16.11.2007 na MOD 40civs - gra
Author Message
ponti 

xfire: marchwik
Helped: 9 times
Piwa: 61/68
generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2007-11-17, 13:43   FFA 16.11.2007 na MOD 40civs - gra

1 Leszek Dariusz
2 Bombel Boudica
3 Ponti Quin Shi Huang
4 Damroka Tokugawa
5 Stoicko Wang Kon
6 Anion Hannibal
7 Didi Iza
8 Domel Julek Cezar
9 Morfik Byk
10 Lary Dżyngis

Do tej pory najlepsze FFA jakie grałem.Szkoda ze znowu nie dogralismy do konca ale przy medieval trzeba brac 100 tur max.Prosze o opis swojej gry i wrazen.

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff
Postaw piwo autorowi tego posta

didi

Otrzymał 4 piw(a)
starszy chorąży sztabowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - dyplo7 
Posted: 2007-11-17, 14:45   

Didiza się kłania :)

Coż….Iza zagrala mało sexy…bardzo pasywnie…tylko leżała i to bez ruchu, a do tego jeszcze z zamkinietymi oczyma :looka:
Jak się w końcu zdecydowała sprzedać Haniemu pocałunek śmierci, to dostala klapsa w tylek i tyle :kwasny: ( gratki Anion za brawurową kontrę ;) ) . Musiala uciekac do Barcy bo wsciekly Chińczyk jej wjazd od tyłu zrobił :[
Na szczescie w miescie stacjonowala duma Katalonii :padam: FC Barca pokonala u siebie miliard przyjezdnych Chinoli, cnota zostala obroniona :rotfl: aczkolwiek na południu miasta zdobytego na Boudice nie udalo się utrzymac :zdegustowany:
…nic to, do nastepnej gry, a do tego czasu Didiza przestudiuje sobie podrecznik Kamasutry ;)

A podsumowując to o takim obrazie gry zadecydowal totalny brak doświadczenia.Pierwszy raz grany taki FFA jak i zaawansowany start przez co totalnie spartaczony początek.Moglem mieć szybko spoko 4 mocne miasta, a przez większość gry kisilem się w dwojce :wstyd:

Sorki dla wszystkich za moją techniczną nieporadnośc, ale to wszystko było dla mnie nowe:
-umiem już wypowiedziec wojne przy otwartych granicach
-wiem jak przesyłać prywatne info
-ale tego okna dyplomacji nie zdążyłem zajazyć :| Zawieranie pokoju, otwieranie granic…
Jak ktos mi poswieci 3 min przed nastepnym FFA to nie będzie już z mojej strony kłopotu :looka:

A samo FFA bardzo cool :) Jak dla mnie to esencja tej gry :D
Samą gre mimo wszystko zaczynałbym jednak sporo wczesniej, bo to mordęga grac o 3.00
Także każdemu kto wtedy wymieka trzeba bez dwoch zdan wybaczyc :zalamany: .

stoickov 

xfire: stoickov
Helped: 2 times
porucznik  Srebrny order za specjalne zasługi - nadworny grafik  Złoty zlotowicz - 7 zlotów  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2007-11-17, 15:20   

Na starcie miałem miejsce tylko na 3, ale bardzo produkcyjne miasta.
Szybko zawiązałem Pakt Azjatycki z Japończykiem i wtedy się odezwał drugi sąsiad - Dariusz z propozycją paktu finansowców. Oczywiście zgodziłem się, a z kupionych baraków wyskakiwały już hwache, spiry i axy.

Gdyby to nie był Leszek to może by się na jednym zajętym mieście nie skończyło. A tak, nie dość, że nikt (nie licząc nieudanej akcji Cezara) nie rzucił się na Darka ze mną, nie dość że Bull dosyłał Darkowi czteropromocyjne longi i co tam jeszcze miał, to jeszcze ten walczył tak dobrze, że mnie rozwalił. Odbił to miasto w końcu i podpisaliśmy pokój.

Co to za zwyczaje, że się pomaga napadniętym sąsiadom zamiast ich bić??

Poszliśmy potem na Cezara razem, ale w sumie osobno. Ale to już wyczuwałem, że koniec gry zaraz będzie.

Ale mimo, że miałem 3 miasta, to przy FIN PRO powienienem zacisnąć zęby i pokisić się trochę, pobudować pare fajnych budynków i dopiero o wojaczce pomyśleć.
Muszę kończyć z tym nożownictwem, bo to funta kłaków nie warta taktyka.
Chyba sobie wydrukuję obrazek granicznego miasta sąsiada z dwoma łucznikami i będę ćwiczył silną wolę.

P.S. szukam szkoleniowca od szybkich ruchów.

Morfik 

xfire: morfik911
Helped: 2 times
podporucznik  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2007-11-17, 16:03   

Mogę ci troszkę w tym pomóc :) napoisz kiedyś na xfire. Najlepszy sposób to szybkie łącze i dobry komp:)

A co do gry to się grało fajne choć nie maiłem miejsca. Pozostała mi tylko pomóc Dariuszowi :) Co bardzo zdenerwowało Julka :

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 12/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2007-11-17, 16:36   

Widzieliście film "Siedem życzeń" ? Tam był taki kot który mówił "Dariuszu masz siedem życzeń":

No więc wczoraj powiedział takie coś do mnie, Dariusza:

Na początku typowy nożyk w plecy - mogłem się domyślić że to stoickov był :D straciłem jedno miasto bo poszło na mnie około 20 jednostek w tym wiele koreańskich Hwacha. Ale udało mi się zamemu obronić (w tym czasie Morfik mi już pomagał ale indiańskie pieski dla Hwacha to chlebek z masłem - stosunek siły 7,5 do 4 :) ). Zablokowałem dalszy postęp Korei i wtedy zaatakowali mnie razem Julek (Domel) i Wang (stoickov). Wtedy gdyby nie długie łuki od Byka (Morfika) to nie wiem czy bym się wybronił. Jednak moja przewaga dzięki cesze finansowej zaczęła rosnąć - odbiłem stracone miasto, grenadierzy i działa zrobiły ofensywę i zdobyłem dwa miasta Julka (Domela) który był wtedy atakowany z kilku stron. Morfik musiał wychodzić i tutaj mam uwagę - napisał mi żebym go zjechał, ale to by było nieuczciwe, takie przekazywanie miast to by było, więc nie zgodziłem się - Morfik tylko przekazał mi jednostki i wyszedł z gry. Ja niestety jego 3 miasta zdobywałem prawie do końca gry bo miał już grenadiery, no i trochę źle poprowadziłem atak.

Poniższy zrzut jest z końca gry - widać że przejąłem całą wschodnią część kontynentu (Morfki zajmował wschodni cypel - 3 miasta). Widać też że za 2 tury miałbym odkryte Strzelectwo i mógłbym robić strzelców i kawalerię (bo kurasjerzy już jeździli po mapie).

Moja to też była najlepsza chyba gra, bo po pierwsze wreszcie wygrałem i to oficjalnie :atakuje: a po drugie na początku myślałem że po mnie - ten atak wspólny Julka i Wanga był straszny.

Dzięki za grę i do następnej!!! Acha i ustalmy od razu że nie gramy dłużej niż do 2:30 bo to za późno jak dla mnie... skończyliśmy o 2:43 jak widać na zrzucie poniżej - to dla mnie za późno - i tak dłużej pykaliśmy bo zwykle o 2:00 moja siła wyższa działała :)

Lary33 

xfire: lary33
Helped: 6 times
Piwa: 34/23
generał dywizji  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2007-11-17, 17:00   

A ja napisze tylko tyle. To było rekordowo krótkie FFA , całe 20 tur i było po mnie . miałęm pecha trafic na gówniane ziemie przy samym Julku i koniec gry

ponti 

xfire: marchwik
Helped: 9 times
Piwa: 61/68
generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2007-11-17, 18:01   

Wiec ja opisze od siebie gralem znowu Chinolem i nacja ma nie ukrywam mozliwosc sporego przetrwania,Tutaj trafiłem na srodek mapy ale jednak z zachodu bylo morze wiec jeden bok mialem niekryty.Ze wschodu naciskal Tokugawa od poludnia bily sie Budika z Iza ale potem zawarly pokoj a mi udalo sie zajac czesc terenu na poludniu.Od samego poczatku miale sojusz z Hannibalem,który mi pomagal czesto.W koncu widac bylo ze Panstwo rosnie w sile kiedy wszystko ju z popbudowane i pozsotaje robic wojsko.Mnie jak zwykle zostawiaja sasiedzi w spokoju bo na granicznych miastach mam nawalone wojska i dorzucilem Chichen Itza jakby sie jakis harcorowiec znalazł.Podpisalem Pokoj z Tokugawa ,ale nie ukrywam ze z nawarstwienia granic to Toku mialem w planach do zjechania.W tym czasie Toku namówil mnie do zjechania Budiki na poludniu razem,prowadzacej w punktach i majacą jakaś chorą liczbę monet wyprzedzajac wszytskich o dwie dlugosci.Ja konczylem robic knighty Budika mial kirasjerow.Ale namowilem jeszcze Ize by nie czytala gazet i poszla ze mna na Budike,Atak nastapil z trzech stron ale postanowilem z Bydika sie dogadac.Oddała mi miasto za pokoj i poszedlem na calkiem zaskoczonego Tokugawe i spalilem m u miasto wbijajac sie klinem w miasto graniczne prowadzilem w wtedy wpuntacji juz i zaczałem ostro odchodzic od stawki ale...,Ale Toku mial juz grenady i konczyl robic dziala wiec powrzucalem obronców do miast muszkiety i chokunu i w tym czasei Iza zawiedziona koncem wojny z Budika najechala mojego sojusznika Hannibala jednak prprzerzucilem wojsko.Wojska mialem prawie 2 razy wiecej niz kazdy inny i w produkcji prowadzilem przez druga polowe gry wiec poszedlem na Ize ale nasz wspolny atak zakonczyl sie pod Barcelona olbrzymimi stratami W tym czasie mocno naciskal Tokugawa wyskoczyl mi wielpozionowymi grenadami z awansem na moja najwieksza bron kngihtow.Mial juz dziala.Chcialem podpisac pokoj z Iza ale okazalo sie ze nie umie ona obslugiwac okna dyplomacji a tam mi Toku atakowal miasto :przestraszony: .Miasto spalil kiedy wlasnie w nastpenej turze pospisywalem pokoj poszlo pare k...i ch.... :suchy:
W koncu prowadzacy wyraznie Dariusz nie chcial grac dalej my stwierdzilismy ze tez koniec.Przy protestach Wang Kona. Przed koncem gry jeszcze Budika odrobine za póxno a moze specalnie nie pomogla mi w najcieszej walce mimo ze darowalem jej zycie ale zajmujac puste miasta Tokugawy wskoczyla na drugie miejsce.Moim bledem bylo wtracenie sie w konflikt militarny hiszpasnko kartaginski ale pomóc musialem...

Super FFA nawalczylem sie jak nigdy. :)

Didi Anion i Damroka daja swiezy powiew jeszcze wkrecajacych sie w klimat zabawy ludzi.
Ja to juz wyzuty z uczuc zawodowiec :) Ale tez dawno temu lubilem sie w klimat powkrecac i w sumie teraz tez czasem lubie

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff

Damroka 

Helped: 6 times
major  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - DyploAnonim  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  Wygrany jeden GOTM - 3 wygrane  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1  III miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2007-11-17, 19:29   

Ja grałem Japońcem.
Bardzo fajne ffa, sporo adrenaliny. Pierwsze miejsce przechodziło ciągle z rąk do rąk między 4-5 graczy. Sam również przez długi czas byłem na szczycie.
Ale od początku hardcore. Ciasno jak nie powiem gdzie. Długo nie mogłem się zdecydować gdzie postawić stolicę. Żadne miejsce nie było wystarczająco dobre. W końcu postawiłem tam gdzie sugerował komp. I od razu zobaczyłem dwóch sąsiadów. Julka i Mongoła od wschodu i południowego wschodu. Postawiłem drugie miasto i kolejnych dwóch sąsiadów. :przestraszony: Boudika i Chinol od południa i zachodu. Stawiam trzecie miasto i pokazuje mi się Koreaniec od północy. :przestraszony: No to myślę, mam przechlapane, długo nie przetrwam. Z żadnej strony oparcia o wybrzeże. Ale mimo tej ciasnoty wstawiłem tam jeszcze 3 miasta. Każdemu dałem kulturę i od początku do prawie samego końca miałem największe państwo. :]

Najbardziej obawiałem się o początek. Ale po przetrwaniu w spokoju 20 tur już wiedziałem, że tym razem będą musieli się ze mną liczyć. :smt066 Mając 5 sąsiadów cały czas kombinowałem, aby mieć z jakiejś strony oparcie, a przynajmniej pewność, że nie będzie noża w plecy. Dlatego może nie w jakiś znaczący sposób, ale podrzuciłem kilka jednostek Koreańcowi. Przez pół gry próbowałem namówić Chinola na jakąś wojnę, aby go związać braterstwem przelanej razem krwi. Ale ten ciągle odpisywał, że ma ważniejsze problemy do rozwiązania. Byłem przekonany, że to didi albo anion. Nawet go pocieszałem, że całkiem nieźle sobie radzi. :D Z Boudiką też nieźle się dogadywałem. Tylko z Julkiem mało konkretnych kontaktów. Ale nie wjeżdżałem w niego, bo trochę nie ufałem Chinolowi.
Po pewnym czasie miałem w demo wszystkie wskaźniki, oprócz złota, na pierwszym miejscu. Jednak Boudika zaczęła ostro iść w górę punktowo. Patrzę na wojo, a u niej pasek o wiele niżej niż u mnie. Namówiłem wreszcie Chinola i weszliśmy. Ale kiedy ja po zdobyciu jednego miasta skierowałem się na stolicę, czyli wpakowałem się wojskiem już bardzo głęboko, to ten wstrętny kitajec dogadał się Boudiką :przestraszony: i zjechał mi od tyłu jedno miasto. No to myślę, powtórka z poprzedniego ffa, trafiłem na drugiego pontiaka. :kwasny: Naczytał się opisów i cwaniakuje. Teraz miałem wojnę na dwa fronty. Dopadłem jeszcze Chinolowi jedno miasto i je zburzyłem. Boudika też zniszczyła mi jedno miasto. Obronę stolicy zdążyłem przygotować i Boudica się odbiła proponując rozejm. Miałem teraz całą uwagę skupić na chińczyku, ale to był już koniec gry.

anion 
Civ Moder

xfire: anionex
Helped: 1
starszy plutonowy  Brązowy order za specjalne zasługi - modder forum  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier 
Posted: 2007-11-19, 07:55   

Teraz coś od Haniego...

Startowa pozycja z dwoma sąsiadami: Chiny od wschodu, Hiszpania od południa. Na północy już tylko woda i koło podbiegunowe, na zachodzie oceany...
Dałem radę posadzić 3 miasta, w dwóch od razu podbicie do 2. poziomu + kultura (ale z umiarem, żeby równo po którymś południku granica z Chinami szła, żeby się nadto nie wkurzyli od początku).
Chiny zaproponowały pokój, na co z chęcią przystałem, a nawet wykazałem czynami dobre zamiary. Hiszpania bardzo długi czas w ogóle nie zabierała głosu, tak więc nie byłem do końca pewien zamiarów południowego sąsiada. W końcu i z Hiszpanią podpisałem pakt o otwartych granicach, jednak był to wyjątkowo niegrzeczny sąsiad. Pozwiedzał ziemię i wypowiedział wojnę, gdzie spotkał się z adekwatnym oporem i był zmuszony do odwrotu. Następnie przeprowadziłem brawurową kontrę, otrzymując początkowo wsparcie od znakomitego i pewnego sojusznika - Chin. Niestety, nazajd Japonii na Chiny spowodował, że i kontra nie uzyskała należytego efektu. Zmuszony byłem podpisać rozejm z Hiszpanią i wróciłem do punktu wyjścia.
Pomoc zaproponował również lud Celtów, niestety skończyło się tylko na słowach. :( Ale nie mam o to żalu, bo wiem, że Celtowie też nie mieli lekko.

Od mojej strony gra dosyć spokojna. Większość gry mogłem się spokojnie rozwijać, jednak 3 moje miasta (i potem czwarte postawione na wysepce pokrytej w 75% tundrą, ale chociaż z żelazem i winem) nie były w stanie sprostać w doścignęciu czołówki.

Największe gratulacje składam Japonii, Chinom i Celtom za tak dobrą grę w obliczu tylu konfliktów. A Japonii należy się największe uznanie, bo ich polityczne położenie wymagało... nie lada finezji. :D
Specjalne podziękowania dla wschodniego brata - Chin - za wiekowe trwanie w sojuszu i braterstwie.

I na koniec: dzięki wszystkim za doskonałą rozgrywkę. FFA, które w pełni warte było zarwania nocki. :padam:

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum