www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Moved by: ponti
2010-09-20, 13:52
Jak długo ma trwac sezon Gotma?
Author Message
ponti 

xfire: marchwik
Helped: 9 times
Piwa: 61/68
generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2007-10-20, 12:51   Jak długo ma trwac sezon Gotma?

Witam zapraszam wszystkich do dyskusji o tym kiedy ma sie skonczyc nasz pierwszy sezon GOTM-a???
Ja uwazam ze powinien trwac okolo 10 GOTM-ów nie ma daty konczacej gdyz niektóre GOTMy prostsze beda trwały krócej niz te bardziej rozwniete.Czy chcecie np zwiększenia czestotliowsci wypuszczania GOTM-ów,jakie tez maja one byc?? prosze wrzucac tutaj swoje pomysły.

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff
Postaw piwo autorowi tego posta

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 20/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2007-10-20, 13:59   

Ja uważam że jedna gra to miesiąc, a sezon to pewnie tak z 10 miesięcy

hechter 

xfire: hechter
Helped: 4 times
Piwa: 6/1
podpułkownik  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2007-10-20, 14:39   

LDeska wrote:
Ja uważam że jedna gra to miesiąc, a sezon to pewnie tak z 10 miesięcy

Też tak myślę, zresztą wszystko wyjdzie w praniu, zobaczymy, czym nowym nas uraczysz :)

--------------------------------------------------
"Pan jest zerem, panie Ziobro"

Bobek1971 

xfire: bobek1971mie
Helped: 8 times
Piwa: 88/310
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Złoty gracz w demokrację - GwD1  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2007-10-20, 14:52   

wdizę że wiekszośc skłania się do 10 gotmów wiec i tak niech bedzie -
głosuję za 10 gotmami/sezon ,...ale z bonusami

nie uzależniałbym za to tego że sezon trwa rok...po prostu jedziemy 10 gotmów i w ile się to skonczy to zależy bardziej od czasu jaki przeznaczy twórca na danym 1 gotm.
Przykładowo taki gotm jak ten pierwszy spookojnie mozna było rozegrać w ciagu 2-3 tygodni. A ten Pontyu dłużej - 1,5 mca.

Ja skłaniałbym się do gotmów krótszych z racji możliwości jej wielokrotnego przejścia i zarazem dostrzezenia błedów i wytrenowania czy też zauważenia pewnych niuansów, tricków, które dają w określonej sytuacji mechanika gry. I te krótkie dawałbym jako stały element w każdym miesiącu ...a takie dłuższe z racji swej epickości jako dodatkowa-bonusowa zabawa, oczywiście punktowana normalnie [bo w nich raczej rzadko kiedy zdarzy się gra do Ironmana - z racji czasu trwania gry i czestego zapisu bo nie każdy da radę w jednej sesji rozgryżć grę].

Uogólniając:
senon 10 gotmów krótkich [standard] - 1 gotm na miesiąc
bonusowe epickie czy też dłuższe gotmy trwające dłużej nić 3 godziny w jednej sesji [opczywiscie na oko :) ] na które byłoby 1,5 miesiąca czasu czy tez więcej. Ale dawałbym je dodatkowo oprócz tych 10.
Ten długi dawałabyś w którymkolwiek momencie , po prostu kiedy opracowałbys takowy - tylko że czas byłby odpowiednio dłuższy [1,5 mca czy 2mce].
Czyli w jakimś jednym miesiącu dawałbyś Ponti "krótki" plus "długi" [bonusowy - nad którym pracowałbyś z takim rozmachem jak teraz i z ciekawą fabułą jak teraz]

Dlaczego własnie tak?
Wydaje mi się że gotm /mc jest dobry bo nie dłuży się do nastepnego [teraz jest az 1,5 mca do nastepnego]. Po drugie ..dłuższy gotm bedzie dodatkowym urozmaiceniem a i ty nie bedziesz się spinał, że jakiś epicki musi wyjść na 1 każdego miesiaca...dopracujesz go przez kilka miesiecy i wypuscisz kiedy go skonczysz...a my sie bedziemy bawić krótkimi czy średnio-krótkimi. A tu nagle rzucisz bonusika epickiego i gra gitara.
Last edited by Bobek1971 on 2007-10-20, 14:53; edited 1 time in total  

ponti 

generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2007-10-20, 14:55   

Na teraz jak chcecie to do 15 listopada moge Wam zrobic krótkiego GOTMA 3 :hyhy:

Tfurca Gotmuff

Bobek1971 

generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Złoty gracz w demokrację - GwD1  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2007-10-20, 14:59   

ja chce :D

ps. skoryguj ranking gotma - wykreśl rubrykę z datami bo ona jest tylko do gotmów w poszczególnych zabawach- Kopernik czy Pontyu.
Last edited by Bobek1971 on 2007-10-20, 15:01; edited 1 time in total  

stoickov 

xfire: stoickov
Helped: 2 times
porucznik  Srebrny order za specjalne zasługi - nadworny grafik  Złoty zlotowicz - 7 zlotów  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2007-10-20, 15:03   

Ja też chcę.

Beny 

xfire: fcbeny
Helped: 50 times
Piwa: 65/13
generał dywizji  Złoty order za specjalne zasługi - system Dyplo, PBEM, FFA, losujący, civilopedia  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Złoty gracz w demokrację - GwD1-admin  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2007-10-20, 15:08   

Bobek1971 wrote:
ps. skoryguj ranking gotma - wykreśl rubrykę z datami bo ona jest tylko do gotmów w poszczególnych zabawach- Kopernik czy Pontyu.

To ssie samo skoryguje, gdy w tabelce będą conajmniej dwa GOTM-y. Ale znowu mi Ponti wymyślił robotę, bo muszę teraz dodać uwzględnianie celów dodatkowych i premii za ironman-a. Cholercia, kiedy ja sie z tym wszystkim powyrabiam :znudzony:
A ja nie chce krótkiego GOTM-a. Dwa GOTM-Y naraz to za dużo :orany:

ponti 

Posted: 2007-10-20, 15:13   

Panowie w sumie ta już mam GOTMA 3 ale wypuszcze go dopiero 1 grudnia :P

Na razie grajcie w Pontyu nie jest wcale długi poczatek jest straszny tylko ale jak pogracie to odpadniecie jak Peter i niekórzy beda mieli rozwód a kawalerowie zaoszczedzą na randkach :)

Tfurca Gotmuff

Bobek1971 

Posted: 2007-10-20, 15:35   

Quote:
A ja nie chce krótkiego GOTM-a. Dwa GOTM-Y naraz to za dużo

Wcale nie za dużo.
na ten długi gotm miałbym dwa miesiące [trzy] od momentu ukazania sie na forum i siadałbys wtedy kiedy masz wiecej czasu...a krótkie sa dla relaksu siadasz pykasz i odchodzisz ten Kopernik był zarąbsty do tego.

Beny 

xfire: fcbeny
Helped: 50 times
Piwa: 65/13
generał dywizji  Złoty order za specjalne zasługi - system Dyplo, PBEM, FFA, losujący, civilopedia  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Złoty gracz w demokrację - GwD1-admin  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2007-10-20, 15:41   

No tak, to inna sprawa, jak byś miał na dużego ponad dwa miesiace. Ja mówiłem o sytuacji z Cesarzem Pontyou. W sumie...

Bobek1971 

Posted: 2007-10-20, 15:49   

czytaj dokładnie moje posty :D bo wprowadzasz zamieszanie ;)

Cola 
WTF?

xfire: cola0760
Helped: 10 times
Piwa: 4/43
generał dywizji  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Wygrany jeden GOTM 
Posted: 2007-10-22, 13:46   

głosuję za 10 lub 12 z tym, ze na koniec wielki finał czyli GOTM wielowatkowy w ktorym byloby 5 celów głównych i data ukończenia ostatniego byłaby kończaca (proponowałem to kiedys na COPie)

ja wole długie gotmy, ale od zera czyli sam wybieram gdzie stawiac miasta itd, bo te gotmy Pontiego to takie scenariusze... ale gram w nie bo lubie GOTMy tak w ogóle :)

ponti 

Posted: 2007-10-22, 13:49   

Spoko Cola! nastepny GOTM bedzie od poczatku z jednym setem w sumie mniej pracy a pomysł mam wykurwisty :hyhy:

Tfurca Gotmuff

Cola 
WTF?

xfire: cola0760
Helped: 10 times
Piwa: 4/43
generał dywizji  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Wygrany jeden GOTM 
Posted: 2007-10-22, 13:54   

i tak co dasz to zagram

ja tylko wygłaszam swoje preferencje, które wcale nie musza byc zbieżne z innymi.

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum