www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Moved by: LDeska
2010-09-23, 23:25
Programik do uruchamiania Civ z modem
Author Message
Beny 

xfire: fcbeny
Helped: 50 times
Piwa: 65/13
generał dywizji  Złoty order za specjalne zasługi - system Dyplo, PBEM, FFA, losujący, civilopedia  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Złoty gracz w demokrację - GwD1-admin  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2008-01-27, 11:31   Programik do uruchamiania Civ z modem

Programik do uruchamiania Civ BtS z modem.
Po wykonaniu poniższych czynności na pulpicie będziemy mieli dodatkową ikonkę pod tytułem: "Uruchom Civ z modem".
Podziękowania dla Pawelt za betatesty.
Programik działa pod Windows XP, pod Vistą nie wiem :)

1. Rozpakowujemy zawartość archiwum do katalogu: Moje dokumenty\My Games\Beyond the Sword
2. Dla bezpieczeństwa robimy kopię zapasową pliku CivilizationIV.ini z tego folderu. Normalnie program nic nam nie może popsuć, ale lepiej dmuchać na zimne.
3. Konfigurujemy nasz program, poprzez otwarcie pliku config.txt:
a) W pierwszej linii należy podać dokładną ścieżkę do programu. Najlepiej wziąść ją z właściwości skrótu do gry, który mamy na pulpicie. Jeśli ktoś ma standardowo zainstalowaną grę w Program Files, to nie musi zmieniać.
b) W drugiej linii podajemy lokalizację moda. Dla moda do dyplo nie trzeba zmieniać.
4. Klikamy prawym przyciskiem myszy na civmod.exe i wybieramy Wyślij do > Pulpit (utwórz skrót).
5. Na skrócie, który nam się utworzył na pulpicie klikamy prawym i wybieramy: Właściwości - Zmień ikonę - Przeglądaj i odszukujemy plik gry. Czyli C:\Program Files\Firaxis Games\Sid Meier's Civilization 4\Beyond the Sword\Civ4BeyondSword.exe
6. Klikamy OK.
7. Zmieniamy nazwę skrótu na nam odpowiadającą.
Tyle konfiguracji, teraz uruchamianie:
1. Klikamy dwa razy na ten nasz skrót.
2. Na głupie pytanie Windowsa odpowiadamy: "Uruchom" (dwa razy).
3. Gramy :D
UWAGA:
Nie zamykamy okna DOS, które wyskoczy. Samo sie zamknie po minucie, a my w tym czasie musimy zdąrzyć odpowiedzieć Windowsowi te "Uruchom".

LINK:
http://forum.civilization...=download&id=32

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 13/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2008-01-27, 11:45   

Wielkie dzięki Beny, a ja właśnie chciałem o tym zagadać do Aniona bo wiem że można civkę od razu z modem uruchamiać i to by nam ułatwiło znacznie granie w Dyplo3...

Plik wrzuciłem do działu "Download": http://forum.civilization...=download&id=32

Dzięki Beny!

Azazell 

xfire: azazell
starszy plutonowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier 
Reprimends:
 6/3/6
Posted: 2008-01-29, 19:54   

Ja znam prostszy sposób --> http://forums.civ.org.pl/...hp?TopicID=6594 Polecam

Treviss 

xfire: Treviss
Helped: 2 times
Piwa: 5/2
kapitan  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Złoty gracz w demokrację - GwD1 
Posted: 2008-01-29, 20:21   

faktycznie rozwiazanie aziego jest genialne :D
Postaw piwo autorowi tego posta

Beny 

xfire: fcbeny
Helped: 50 times
Piwa: 65/13
generał dywizji  Złoty order za specjalne zasługi - system Dyplo, PBEM, FFA, losujący, civilopedia  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Złoty gracz w demokrację - GwD1-admin  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2008-01-29, 20:38   

No rzeczywiście :D
Szkoda, że mi google tego nie wyszukało, zanim napisałem programik. Było temat nazwać: "Uruchamianie civ z modem" to by znalazło ;)

Aaaa, nie wyszukało, bo temat powstał dzisiaj :P

anion 
Civ Moder

xfire: anionex
Helped: 1
starszy plutonowy  Brązowy order za specjalne zasługi - modder forum  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier 
Posted: 2008-01-30, 07:24   

Jak to mawiają - najciemniej pod latarnią... ;)

Najprostsze rozwiązania z reguły są najskuteczniejsze.
Dzięki Az!

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 13/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2008-01-30, 14:09   

Super, trzeba by to umieścić u nas w technicznym wątku Dyplo3...

Cola 
WTF?

xfire: cola0760
Helped: 10 times
Piwa: 4/43
generał dywizji  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Wygrany jeden GOTM 
Posted: 2008-01-30, 15:27   

Treviss wrote:
faktycznie rozwiazanie aziego jest genialne :D

to jest rozwiazanie Asio x3 (to tak dla porzadku)

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum