www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Moved by: anion
2009-11-09, 14:29
[MOD] KAC BtS XPack - projekt zespołowy

Czy chciałbyś się zaangażować w stworzenie KAC-owego moda-dodatku do BtS?
Tak, aktywnie (chcę być współtwórcą)
37%
 37%  [ 6 ]
Tak, pasywnie (chętnie podrzucę swoje pomysły)
50%
 50%  [ 8 ]
Chcę, by taki mod powstał, ale nie mam czasu/chęci na branie w tym udziału
12%
 12%  [ 2 ]
Nie, pomysł dla mnie nietrafny
0%
 0%  [ 0 ]
Voted : 16
Total Votes: 16

Author Message
anion 
Civ Moder

xfire: anionex
Helped: 1
starszy plutonowy  Brązowy order za specjalne zasługi - modder forum  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier 
Posted: 2008-02-15, 13:50   [MOD] KAC BtS XPack - projekt zespołowy

Chciałbym ogłosić w tym miejscu, że z chęcią podejmę się pracy nad modem, który w przyszłości mógłby się stać flagowym produktem KAC-a.

Od czasu, gdy Civ4 pojawiła się na półkach starałem się zgłębić tajniki XML-a i Pythona. Przygotowałem również sporo grafik, do których jeszcze wtedy nie miałem nawet zastosowania. Część z nich lądowała wówczas na Civilization Fanatics Center, by inni (którzy już wtedy znali XML-a i Pythona) mogli wykorzystywać je w swoich modyfikacjach.
W mojej głowie rodziły się różne pomysły. Testowałem różne ustawienia, różne zmiany w plikach gry. Jednak najczęściej byłem jedynym testującym. Skupiając się na modowaniu odstawałem w tyle, jeżeli chodzi o poznawanie tego, czego najbardziej w grze brakuje, co w pierwszej kolejności przydałoby się zmienić czy rozbudować. Za to wiem jak to zrobić...

Do czego zmierzam?
Otóż swego czasu starałem się zainteresować Was rozwojowym modem Metropolis i dzieki Wam właśnie poznać kierunek w jakim on powinien dążyć. Niestety, po grze FFA zdałem sobie sprawę z tego, że twardych multiplayer'owców będzie mi ciężko przekonać do modów. Dlatego zawiesiłem dalszą pracę, a mod okroiłem do dwóch wariantów 40civs i 40civs_xres.
Jednak obecnie, gdy widzę Wasze zainteresowanie Rise of Mankind, postanowiłem spróbować raz jeszcze. Proponuję Wam, że wspólnie możemy zrobić mod, którym będzie można się pochwalić, który będzie często wykorzystywany w FFA, grach dyplo, grach w demokrację, czy nawet team'ach lub 1vs1.

Czego od Was potrzebuję?
Przede wszystkim Waszego doświadczenia w grach multi. Mod musi mieć grywalność, musi zachować balans gry, parametry każdego dodanego elementu muszą być starannie przemyślane... Wy to wiecie lepiej ode mnie.
Nie musicie znać Pythona. Nie musicie znać nawet XML-a. To co wspólnie ustalimy, zostanie przeze mnie odpowiednio zakodowane.
Część z Was - jeżeli będzie miała na to ochotę - może pomóc przy grafice. Wiem, że są tu tacy, którzy czują się w tym mocni.

Jak to ma zadziałać?
Będę czekał na wszelkie uwagi i propozycje. Zobaczę jak temat się będzie rozwijał. Najbardziej zainteresowane i aktywne osoby stworzą kilkuosobowy zespół. Ja dołożę wszelkich starań, by wszystkie końcowe ustalenia połączyć w spójną całość.

A na razie, na początek, proszę niżej o wpisywanie się, kto w czym chciałby pomóc, kto w czym czuje się mocny oraz o zaznaczenie chęci pomocy w ankiecie.
Ankieta trwać będzie przez 2 tygodnie. Z góry dziękuję za każdy głos w ankiecie.
Ja - jak należałoby się spodziewać - wybieram opcję 1.
Last edited by anion on 2008-02-15, 13:59; edited 2 times in total  
Postaw piwo autorowi tego posta

ponti 

xfire: marchwik
Helped: 9 times
Piwa: 61/68
generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2008-02-15, 13:55   

Podpisuje sie pod tym ręcamy y nogamy :) Rise of Mankind ma sporo niedoróbek które zauwazam po dłuzszym graniu w tego moda.Taki Kacowy perfekcyjny mod dla kazdego to bedzie bomba.

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff

bombel79 

xfire: bombel79
Helped: 12 times
Piwa: 63/4
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Za adminowanie  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo3  II miejsce w Dyplo - Dyplo2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w rankingu FFA  I miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  II miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy 
Posted: 2008-02-15, 14:06   

RoM jest cholernie rozbudowany... niedorobek jest sporo (wg mnie facet powrzucal wszystko co bylo w poprzednich civkach - np cuda swiata) balans jest niedopracowany\, ale generalnie ten mod daje cholernie duzo swierzosci...

anion 
Civ Moder

starszy plutonowy  Brązowy order za specjalne zasługi - modder forum  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier 
Posted: 2008-02-15, 14:16   

bombel79 wrote:

(...) niedorobek jest sporo (...) balans jest niedopracowany (...)

I właśnie ja się zajmę głównie tym pierwszym (żeby każdy element w modzie był kompletny), a wszyscy chętni pomogą mi przede wszystkim w tym drugim (bo znają się na tym lepiej - i tu czuję respekt dla każdego doświadczonego multiplayer'owca) ...

@Bombel
Napisz, proszę, którą opcję wybrałeś w ankiecie.
Last edited by anion on 2008-02-15, 14:18; edited 2 times in total  

merkan 

starszy szeregowy 
Posted: 2008-02-15, 14:29   

Już dawno chciałem dołączyć do jakiegoś zespołu modującego. i oto proszę nadarza się okazja. Z grafiką u mnie cienko, modów żadnych nie pisałem. Ale służę (jeśli to będzie potrzebne) moimi umiejętnościami programistycznymi: XML to pryszcz, w Pythonie już nie raz coś skrobnąłem, jak trzeba to i w C/C++ spokojnie mogę pisać.

anion 
Civ Moder

Posted: 2008-02-15, 14:33   

@merkan
Doskonale. Twoja pomoc, gdy zajdzie potrzeba rekompilacji biblioteki DLL będzie nieoceniona!

merkan 

starszy szeregowy 
Posted: 2008-02-15, 14:41   

yyych uuuch, no to idę sobie już przypominać jak to było z tym c/c++ :zawstydzony:
ze cztery latka już się tym nie bawiłem, ale mam kilka fajnych książek to się podszkolę
może przy okazji pracę zmienię :rotfl: (dobrze, że szef wyszedł i tego nie czyta)

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 13/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2008-02-15, 17:39   

Ja mogę pomóc ale raczej pasywnie bo czasu nie będę miał na aktywną... ale pewnie na forum będę aktywny, czasami moda uruchomię i przekażę uwagi, a i FFA chętnie na nim zagram :oczami:

Bobek1971 

xfire: bobek1971mie
Helped: 8 times
Piwa: 83/275
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Złoty gracz w demokrację - GwD1  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2008-02-15, 18:24   

ja tez będę wam kibicowal i z przyjemnością potestuję moda.

Beny 

xfire: fcbeny
Helped: 50 times
Piwa: 65/13
generał dywizji  Złoty order za specjalne zasługi - system Dyplo, PBEM, FFA, losujący, civilopedia  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Złoty gracz w demokrację - GwD1-admin  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2008-02-15, 18:30   

Opcja 1, ale dopiero po tym, gdy u mnie zdeaktywują system eliminacji studentów (System Eliminacji Studentów Jest Aktywny). Bo ja dzięki mojemu totalnemu olewaniu ciągle jestem w gronie potencjalnie wyeliminowanych :D

Bardzo chętnie pomogę, szczególnie, że z Anionem kombinowaliśmy razem mapkę do dyplo i współpraca wypadała bardzo dobrze. Tylko na moda potrzebna jest jakaś koncepcja. Mamy jakąś?

anion 
Civ Moder

Posted: 2008-02-15, 18:49   

Beny wrote:

(...) na moda potrzebna jest jakaś koncepcja. Mamy jakąś?

Tak, Beny. Zarys koncepcji już mam. Przygotuję ją odpowiednio zrozumiale, składnie i wtedy przedstawię. A na razie czekam i obserwuję wyrażane przez Was zainteresowanie. Tym samym będę wstępnie układał nasz przyszły zespół, któremu to dokonam prezentacji głównych założeń moda. Każdy z przedstawionych przeze mnie punktów będziemy analizowali wspólnie. Po ustaleniu konkretów zabierzemy się do pracy.

ponti 

xfire: marchwik
Helped: 9 times
Piwa: 61/68
generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2008-02-15, 18:52   

anion wrote:
Zarys koncepcji już mam

Od koncepcji to ja tu jestem :) - jeden z moich ulubionych filmowych cytatów :)

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff

Peter 

xfire: peterek
Piwa: 43/13
generał dywizji  Brązowy order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 13 zlotów  Srebrny sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo1  I miejsce w Dyplo - Dyplo2  I miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - Dyplo3  III miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - IV Puchar KAC  Złoty gracz w demokrację - GwD2-kapitan 
Posted: 2008-02-15, 19:05   

Pasywnie - brak czasu na wieksze zaangazowanie.
Super pomysl Anion :)

Cola 
WTF?

xfire: cola0760
Helped: 10 times
Piwa: 4/43
generał dywizji  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Wygrany jeden GOTM 
Posted: 2008-02-15, 23:12   

Super Idea
jako tester chętnie pomogę - w ramach wolnego czasu

jest tez jedna bardzo wązna rzecz w tej sprawie :)
Jak wiemy do wydania "piatki" jeszcze kupa czasu. Dodatku juz pewnikiem nie będzie. A taki mod zapewni nam mnóstwo świeżości i możemy go potraktować jako CIV "cztery i pół" ;)

pawelt 

Piwa: 8/28
generał brygady  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo2  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  I miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2008-02-16, 09:37   

pasywnie.
dużo niegdyś grałem w moda Visa. Teraz muszę poćwiczyć tego RoMa

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum