www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Dlaczego za mało miast?
Author Message
Treviss 

xfire: Treviss
Helped: 2 times
Piwa: 5/2
kapitan  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Złoty gracz w demokrację - GwD1 
  Posted: 2007-09-19, 19:50   Dlaczego za mało miast?

Ostatnio zauważyłem (chodzi przede wszystkim o mapki z serii LD) ze głównym powodem niezliczonych moich klęsk jest nie dostosowanie ilsoci budowanych miast do czasu uplywającego czasu...Mianowicie chodzi o to iz pierwsze cztery miasta stawiam dosc szybko (na poziomie konkurencyjnym do moich przeciwników ) jednak pozniej patrze a moj oponent ma miast z o 3 wiecej i wssystkie lepiej rozwiniete(prawie wszystkie) z biegiem czasu owa przepasc sie powieksza i dochodzi do momentu ze bez przegranej bitwy musze poddać gre!! :wstyd: :smt065
O budowie chatek słyszałem juz 100tys razy i buduje chatek ile sie da ...jednak na poczatkowym etapie gry ze pieniażków na nauke jest mniej niz na starcie to sie załamuje !
Może ktos mi wytłumaczy czemu gdy ja sie zmagam z budową chatek i tym samym zwiekszeniu nakaladów na nauke to ktos sobie buduje kilka miast i w konsekwencji odstaiwa mnie na 300 400 500 pkt....Ogolnie to mi smutno :smt089
Last edited by LDeska on 2007-09-20, 11:41; edited 1 time in total  
Postaw piwo autorowi tego posta

maxibaca 

xfire: maxibaca
Helped: 5 times
kapitan  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2007-09-19, 20:05   

hmm jak przegrywasz w pkt to nie zawsze musisz być słabszy. Najwięcej pkt ma się chyba z populacji, potem cudaki. Jeśli w populacji jesteście w miarę równi, a w kasie wygrywasz i jesteś w stanie się bronić o nie jest z tobą źle. Sporo punktów ma się za cudaki, niektóre się przydaję inne mniej. Nie wiem jak grasz ale najważniejsze to żeby ciągle nauka była na poziomie min 70%, budować miasta i je jak najszybciej podwyższać, ważne żeby były dobrze postawione to jest najlepiej żeby miały kilka górek, jakiś surowiec z żarciem i koło rzeczki. Im więcej surowców tym lepiej. Co do reszty to może ci inni podpowiedzą bo ja chyba nie jestem najlepszy, mam już 17 gier podrząd przegranych :wstyd: :wstyd: .

Sea-Angel 

xfire: seaangel
starszy chorąży  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2007-09-20, 11:37   

Ale się pozmieniało - za moich czasów to był taki moment, kiedy warto było masować miasta i zejść z nauką nawet do 30-40%

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 12/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2007-09-20, 11:44   

Treviss zmieniłem tytuł żeby oddawał treść posta. Co do sedna sprawy to generalnie te 4 miasta to dobry początek, ale nie można potem zaspać i nic nie robić. Takim momentem przełomowym jest odkrycie Kodeksu Prawa i zbudowanie sądów - wtedy stać cię będzie na więcej miast. Również biurko zwiększa znacznie wpływy i pozwala na kolejne miasta, podobnie odkrycie pieniądza.
S-A do 30-40% zejść mi się zdarzało i to może mieć sens. Chociaż rzadko mi się to zdarza, staram się nie schodzić aż do 30%, szczególnie na szybkich mapkach gdzie jak się straci te 15 tur do odkrycia np. Mechanizacji to można przegrać grę.

Beny 

xfire: fcbeny
Helped: 50 times
Piwa: 65/13
generał dywizji  Złoty order za specjalne zasługi - system Dyplo, PBEM, FFA, losujący, civilopedia  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Złoty gracz w demokrację - GwD1-admin  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2007-09-20, 12:09   

Ja na kontach ostatnio dwa razy zszedłem do 0% bo nastawiałem miast jak głupi, ale obie wygrałem. Jak to sie rozbujało to hoho ;)

Treviss 

xfire: Treviss
Helped: 2 times
Piwa: 5/2
kapitan  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Złoty gracz w demokrację - GwD1 
Posted: 2007-09-20, 13:30   

LDeska wrote:
TTakim momentem przełomowym jest odkrycie Kodeksu Prawa i zbudowanie sądów - wtedy stać cię będzie na więcej miast. Również biurko zwiększa znacznie wpływy i pozwala na kolejne miasta, podobnie odkrycie pieniądza.
.

tyle ze gdy odkrywam kodex to juz odstaje

jeszcze jedna sprawa mnie interesuje mianowicie: Opłaca sie stawianie miast daleko od stolicy? czy lepiej jest miec wszystkie miasta w kupie?

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 12/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2007-09-20, 14:21   

Może za późno ten kodeks odkrywasz... ? Co do stawiania miast daleko to są za i przeciw:
Za:
- zajęcie większej części mapy
- większa swoboda przy wyborze miejsca - zwykle lepsze miejsce, ważny zasób można podłączyć
Przeciw:
- zwiększone koszty
- ciężej obronić (logistyka)

Jak to w życiu - wybór należy do ciebie :) jak jest złoto to może takie miasto nawet dalej postawione się opłacić.

borys 
BENE VERTAT QUOD AGIS!

xfire: Boryslukasz
kapitan  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - II Puchar KAC 
Posted: 2007-09-21, 19:16   

Trevis wejdź na xfire i mnie dodaj, jestem jako boryslukasz , to zagramy tima na All może coś CI doradzę... :D najlepiej w poniedziałek....

A tak na papierze to CI nic nie będę doradzał bo ostatnio tyle zależy od mapki że szok...

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum