Kasa kontra cudaki
Reply to topic

: Kasa kontra cudaki
// temat wydzielony ze zgłoszenia http://forum.civilization...opic.php?t=4589

Przedstawiam Państwu:

Mister Money Machine

gość jest niezły - finansowy i zorganizowany. To oznacza:
1) finansowy - dużo kasy
2) zorganizowany - jeszcze więcej kasy :D

To była moja pierwsza gra tym gościem i dosłownie masakra w kasie. Miałem cztery pełna galeony wojska u wrót Martina a u niego w portach jeden Quechua i szpiedzy pokazują że ma 15 tur do astro :) poczułem się jak za starych dobrych czasów gdy tak właśnie wyglądały moje desanty na kontach od astro :) Miast nastawiałem jak głupi a i tak z 80% nie schodziłem, Martin strzelał cudak za cudakiem a ja zacząłem budować tylko jeden (nie powiem który żeby następnym razem mi Inką nie zabrał :] ).

Podoba mi się ta cecha zorganizowany - nie dość że o połowę obcina koszty to ma tańsze sądy i znowu o połowę koszty schodzą a w dodatku ma się punkty szpiegostwa :) to była moja pierwsza gra tym gościem ale zdaje mi się że będzie moim ulubieńcem :)

P.S. No dobra - ma jedną wadę: ładny to on nie jest :D

www.leszekbiega.pl - blog biegowy
:
Masz szczęscie, ze nie było kamyków.

martin
:
Chętnie zagram rewanż. Bo jak by były kamyki to co by się stało: szybciej zrobiłbyś cudaki i mógłbyś więcej miast postawić. Więcej miast to większe koszty i później odkryte astro. Ja przypływam czterema galeonami z wojskiem i palę po kolei porty... Widzę tylko możliwość odskoczenia gdyby kont nie był opływowy, zbunkrowałbyś się i kontratakował później... trzeba spróbować bo tak na sucho to chyba ciężko zgadnąć jak to by się skończyło...

:
co do cudaka to zgaduję ze przy tylu miastach chciałes ogrody :)

a co do Dariusza :
jak Ciebie jeszcze leszku na KACu nie było to królował Waszek czyli popularny Waszyngton tez fin/org :)

:cola:
:
Leszku gdyby były lamymi to policz: robie zawsze oklo 10 cudakow min. To jest bez kamykow około 150 tur, masakra. Z kamykami by to było max 50 tur. To jest wielka różnica. Wtedy moge szybko robić wojo w stolicy, każda jednostka wyskakuje mi co 1 ture. A produkcji mam w stolicy Tyle co Ty Leszku w całym państwie, więc dałbym może rade. Ech, duzo zależy od mapy.

martin
:
I te kamyki dają bonus +200% do wszystkich cudaków?
Bo tak z tego opisu wynika...

278
:
Nie, im więcej mam cudakow to rodzi mi się więcej wielkich. Dołączam ich do miasta i dają super kopa do wszystkiego.

martin
:
W tej grze ja miałem większą produkcje od ciebie Martin... tym razem przyinwestowałem w produkcję, a i tak astro miałem w 640 n.e.

:
Leszku czuje że przy rewanżu wkopiesz z Martim jak zagracie tymi samymi nacjami...

:
No to musiałby Martin dużo lepiej zagrać bo tutaj miałem jeszcze prawie 20 tur zapasu - zobaczymy jak się spikniemy na partyjkę z Martim...

:
AAAA tak, w tej tak bo nie było kamyków, przecież pisałem Ci. Zobacz poprezdnią gre. Masakra:)

Jasne, ze sie da w tym roku jak nie robisz żadnego cudaka tylko miasta i chatki. Techy prosto do astro. Nawet alfabetu nie miałeś. A ja sie jak zwykle bawie w jakieś pierdoły muzyki, pacyfizmy itp:) Ale fajnie sie tak gra. Wielcy co kilka turek wyskakują aż miło :)

martin
:
Że tak powiem ty też nie miałeś alfabetu :) wiem bo chciałem sprawdzić czy masz jakiegoś techa więcej niż ja, ale nic nie widziałem. W poprzedniej grze Wielcy wyskakiwali, prawda, ale u mnie też bo zabrałem WB i w sumie mieliśmy prawie równo tych wielkich.

A co by było gdyby były kamyki? Ano prawdę mówiąc (gadaliśmy o tym na zlocie z Bomblem) jesteście wtedy (wy czyli cudaki) w gorszej pozycji. Bo wtedy ja mogę mieć:

kuźnia +25%
biurko +50%
zorganizowana religia +25%
kamyki +100%

czyli +200%

a wy macie to samo plus cecha przedsiębiorczy czyli +50% to wychodzi +250%

Policzmy ile tur byśmy robili piramidki mając 10 bazowych młotków w stolicy:

ja: 10 + 200% = 30 młotków na turkę, czyli 500/30 = 16,66(6) czyli 17 tur
cudak: 10 +250% = 35 młtoków na turkę, czyli 500/35 = 14,28 czyli 15 tur

to wam daje aż 2 tury różnicy :) biorąc pod uwagę że (na przykład) mój Darek może szybciej dojść do potrzebnego techa (nie mówimy o piramidkach już ale powiedzmy o Wielkiej Bibliotece) to ta różnica według mnie jest znikoma, a kamyki zmniejszają wasz bonus cudakowy.

Czyli dla mnia: nie ma kamyków - taktyka na cudaka jest nieefektywna, są kamyki - cecha do cudaków nie daje dużego kopa w stosunku do przeciwnika nie-cudaka

:
e tam panowie, wy to byscie chcielu zeby gra byla rozstrzygnieta juz przy wyborze nacji... mam taka nacje, sa kamyki, a ty mas inna nacje i nie ma kamykow wiec przegrales...
no przeciez do gry nie siada sie z nastawieniem "w tej grze buduje same miasta i 0 cudakow", a okazuje sie ze mapa jest kalowa i da sie postawic max 6 sensownych miast... no i co dalej? pewnie ze jak mam dana ceche to znaczy ze ta, a nie inna taktyka jest preferowana, ale wg mnie 90% zalezy od mapki i od tego jak gra przeciwnik..

"W świecie wariatów, to normalny jest świrem."
:
Gdyby nie to, że mało gram, a jeśli nawet zagram to mam zamiar omijać konty, to bym na pewno grał Darkiem. W podstawce właśnie grywałem na początku konty Waszyngtonem, ale jak prawie wszyscy zaczęli go brać, to się przestawiłem na Viki/Huayna co by za monotonnie nie było.

:
oki piszę tu Leszku :)
Po 1: Od Warlordsów, nigdy nie budowałem piramid przy biurku, bo dawno je miałem albo straciłem...
Po 2: Tracisz na stracie wyrocznie bez IND, obaj się chyba z tym zgadzamy, a więc nie ma szybko kuźni, nie ma +25...
Po 3: Org jest bardzo dobry ale w późniejszej fazie gry, bo przy 4 miastach ( wliczam stolicę ) i podstawowych cywilach zaoszczędzasz max 3 złota, więc nie sądzę żebyś miał jakoś szybciej admina... A te 3 złota szybko nadrobię pierwszym prorokiem, który po wyroczni i stonie będzie bardzo szybko :) no i +2 młotki do piramidy!!!

Dlatego uważam, że wygrałeś, bo lepiej zagrałeś od Martina a nie dlatego, że budowa cudaków jest gorsza od tego co Ty za prezentowałeś ... :wstyd: marny zemnie poeta ;)

Last edited by borys on 2007-09-06, 18:13; edited 1 time in total
Reply to topic
Jump to:  

Czas generowania strony : 0.34 s.