www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jeste nowy? Kliknij tutaj!    Zgo gr Civ6     Zgos gr Civ5    Zgo gr Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMWISZ SI NA GR    Na ircu jest users osb. Zaaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Moved by: Peter
2007-08-09, 20:34
Filozofuje sobie na temat wielkich
Author Message
sc0rp 

xfire: sc0rpionus
Helped: 3 times
Piwa: 1/1
starszy chory sztabowy  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Obibok – nie gra od 90 dni 
Posted: 2007-08-09, 16:45   Filozofuje sobie na temat wielkich

Naukowiec:
- pierwszy: 6 - akademia
- kolejni: 5 - duzo uzytecznych techow do wypalenia. 4.5 - dolaczony do stolicy daje nie zly boost do nauki - 6 buteleczek

Inzynier:
- pierwsi: (jak sa cuda do wypalania) - 6
- kolejni: 4 - kilka uzytecznych techow do wypalenia, 3 - dolaczeni do miasta 2 mlotki i 3 buteleczki to moim zdaniem troche malo na tak trudnego do zrobienia wielkiego

Artysta:
- pierwszy: 6 - za golden age (innych wielkich szkoda)
- kolejni: 2 - dobre techy do wypalenia w poznym etapie gry, 1 - dolaczenie do miasta, 4.5 - bomba kulturowa w miescie przygranicznym

Prophet:
- pierwszy: 6 - dolaczenie do miasta na poczatkowym etapie gry jak nasza ekonomia ledwo dyszy daje spory boost kasy pozwalajac dlugo pracowac na 100% nauki
- kolejni: 3 - religie do wypalenia czasem pozyteczne, 4.5 - dolaczenie do miasta daje ladna kase + 1 mlotek, 3 - budynek w swietym miescie oplacalny jak mamy duze imperium

Merchant:
- pierwszy: 6 - dolaczenie do miasta na poczatkowym etapie gry jak nasza ekonomia ledwo dyszy daje spory boost kasy pozwalajac pracowac na 100% nauki
- kolejni: 3 - techy srednio uzyteczne ale czasem trafiaja sie perelki, 4.5 - dolaczeni do miasta daje ladna kase + 1 zarelko, 0 - karawany w naszych grach nie maja racji bytu

Spy:
? - jeszcze nie mialem okazji przetestowac w praktyce

czekam na konstruktywna krytyke i opinie :) szczegolnie filozofow z powolania (plewan bobek :)

Beny 

xfire: fcbeny
Helped: 50 times
Piwa: 65/13
genera dywizji  Zoty order za specjalne zasugi - system Dyplo, PBEM, FFA, losujcy, civilopedia  Brzowy zlotowicz - 2 zloty  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo Mi 2  Przeycie w Dyplo - Dyplo4  Zoty gracz w demokracj - GwD1-admin  Zoty gracz w demokracj - GwD2 
Posted: 2007-08-09, 17:09   

Hehe

sc0rp wrote:
Merchant:
- techy srednio uzyteczne ale czasem trafiaja sie perelki,

Spytaj Rysia, kiedy mu pokazywaem. Wiesz co mona wystrzela z merchantw? Lepsi ni naukowcy i pozwalaj jecha na 100% na nauke. Niestety nie udao mi sie przetestowa nigdy, no i nie wiem czy na BtS nie pozmieniali :(
Na warlords mona byo wzi odlewnictwo szybko, monarchi, pienidz banki, chyba biurko nawet :)

Winth

Helped: 2 times
chory  Obibok – nie gra od 90 dni 
Posted: 2007-08-11, 13:58   

Co w tym jest, e kasa bardziej sprzyja nauce; ja np. nie uywam Research, gdy nie mam nic do zbudowania w miastach i mam np. 70-90% na taxes, a chc mie wicej, tylko Wealth. Kas z produkcji potem przetwarzamy na Researcha. :P

A co do karawan, to w Single Player s one cakiem uyteczne. Zasadzajc jedn w duym odlegym miecie, mona jecha na 100% przy pewnych wydatkach.

(Przy mojej ostatniej grze z Alexandrem musz zezna, e Organized to wietny trait, wczeniej go mocno nie doceniaem. Wiem, e Alex nie ma Organized, ale mnie nerwica strzelaa, gdy zobaczyem mj civic upkeep. :P Czemu o tym pisz? Bo Organized pomaga jecha na 100% :D )

A co do Merchantw, to nie zapomniajmy, e mog oni wyspawnowa cakiem uyteczne techy (np. Paper [szybkie Education jest znakomite.])

Za to nigdy nie uywam Great Artistw do spalania na techy. :/ Zwykle podrzucaj mi takie syfy jak Drama czy Literature, ktre mog mie w 4 tury.

Great Scientici s fajni o tyle, e mona ich uywa w miastach w miastach biednych w produkcj (+1 do produkcji to zawsze co, wystarczy, by zbudowa jakie podstawowe budynki) i bd dziaa tak samo na Science jak przyczeni gdzie indziej ;)
Last edited by Winth on 2007-08-11, 14:00; edited 2 times in total  
Postaw piwo autorowi tego posta

Profesor 

xfire: elprofesore
starszy kapral  Obibok – nie gra od 90 dni  Pluszowy mi - rozegra mniej ni 10 gier 
Posted: 2007-09-10, 23:01   

A tak generalnie, to co daje golden age? Kiedy si opaca? Czy opaca si budowa po to cd wiata?

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 19/1
marszaek  Zoty order za specjalne zasugi  Zoty zlotowicz - 11 zlotw  Brzowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwicej rozegranych gier  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Obibok – nie gra od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeycie w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2007-09-11, 09:26   

Zoty wiek to po prostu 8 tur (na prdkoci normalnej gry) w trakcie ktrych:
- kade pole dajce cho jeden motek daje o jeden motek wicej
- kade pole dajce cho jedn monet daje o jedn monet wicej
- punkty wielkich ludzi s zbierane z dodatkowym bonusem +100%
- w trakcie zotego wieku nie ma anarchii - mona zmienia dowolnie ustroje

Jest taki cud wiata (chyba to jest Mauzoleum Mauzulosa - dostpne po odkryciu Kalendarza) ktry wydua czas trwania Zotego Wieku o poow - wtedy mamy 12 tur i to jest powany kop.

Czy opaca si budowa cud dla Zotego Wieku - to zaley moim zdaniem. Jeeli tech (Nacjonalizm) jest po drodze i mamy marmur to tak, inaczej zastanawiabym si.

Profesor 

starszy kapral  Obibok – nie gra od 90 dni  Pluszowy mi - rozegra mniej ni 10 gier 
Posted: 2007-09-11, 09:37   

Ale zastanawiam si, ile to tak na prawd daje. Ile procentowo zwikszy si produkcja i wpywy do budetu. Jeeli przez 8 tur mamy wzrost 15% to zyskujemy na przestrzeni 7 tur jedn tur wobec przeciwnika. Zastanawiam si, ile si zyskuje?

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 19/1
marszaek  Zoty order za specjalne zasugi  Zoty zlotowicz - 11 zlotw  Brzowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwicej rozegranych gier  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Obibok – nie gra od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeycie w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2007-09-11, 10:39   

No nie da si janiej opisa ni zrobiem. Jeeli rednio z jednego pola masz 1,5 motka (bo wikszo pl to jednak chatki i troch farm jest), to zamiast 1,5 masz 2,5 motka czyli zwikszy si mniej wicej o 66%. Podobnie z pienidzmi - jeeli masz duo chatek to rednio masz powiedzmy 3 monety z pola, czyli przychody zwiksz si mniej wicej o 33%.
Te procenty mog by zupenie inne, to zaley od tego jak grasz (ile masz motkw i monet).

Profesor 

Posted: 2007-09-11, 10:43   

Istotnie.
Poniewa nie chce mi si liczy, nastpnym razem zapisz gr przed zotym wiekiem i zobacz, jak to wyglda.

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to: