Nowy PBEM w Civ 4
This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.

: Nowy PBEM w Civ 4
Są jacyś chętni? Cheos wstępnie jest i ja więc mamy dwie osoby jeszcze dwie i można by ruszać.Myśle nad czymś w stylu błękitnej laguny żaden scenariusz jedynie adv start

"Jarek,ale nie możesz wypominać tego zakichanego statku kiedy ukradłes mi całe państwo szwedzkie"
"Czy tęsknicie za pięknymi czasami miniksa-1.1, kiedy mężczyźni byli mężczyznami i pisali swoje własne sterowniki?" Linus Torvald
:
Świetnie szzczerze nie liczyłem na 4 osoby wieczorem ogarnę temat i ruszymy ostro z przygotowaniami!

"Jarek,ale nie możesz wypominać tego zakichanego statku kiedy ukradłes mi całe państwo szwedzkie"
"Czy tęsknicie za pięknymi czasami miniksa-1.1, kiedy mężczyźni byli mężczyznami i pisali swoje własne sterowniki?" Linus Torvald
:
Wnuczek, Ty się bierz do roboty! Ci vi tez czeka a Ty się opierniczasz! Nie za to Ci płacimy! ;)

Last edited by bombel79 on 2017-03-24, 08:13; edited 1 time in total
"W świecie wariatów, to normalny jest świrem."
:
Na czym polega gra w PBEM? Może ktoś pokrótce streści o o chodzi :padam:

Sytuacja jest świetna ale nie beznadziejna (S. Michalkiewicz)
:
Nie, to nie byłem ja. Mi dał znać Rapt :)

Polega to na tym, że gracze w ustalonej kolejności przez całą grę wysyłają sobie sejwa z grą coś jak hot seat. 1 gracz zaczyna grę klika kończy turę wysyła ją kolejnej osobie, przejmuje grac nr 2 klika EoT gra się zapisuje i masz wysłać tylko plik z folderu save do następnej osoby.
Problemem staje się fakt maksowania zwłaszcza jeśli nie będziemy grać z AI tylko pomiędzy sobą.

Ostatnio graliśmy na pitbosie w ramach pbema czyli takie mini dyplo.

:
Zaraz nęka.2 smsy to nie nękanie.

Wracając do pbm-a to ja,jarek i Larry graliśmy w pbm-a bez dyplomacji na modzie nodyplo.
Mod oparty na modzie dyplo11.pomysl był dobry nie było układów w grze i miasta można było przejmować.
http://forum.civilization...pic.php?t=40518

Last edited by Raptorous on 2017-03-25, 23:02; edited 1 time in total
Never ever give up
:
Fajny pomysł ale wolałbym aby nie było to na pitbossie jak nie działa dyplo. Po co generować koszty

:
jarek17777 wrote:

Polega to na tym, że gracze w ustalonej kolejności przez całą grę wysyłają sobie sejwa z grą coś jak hot seat. 1 gracz zaczyna grę klika kończy turę wysyła ją kolejnej osobie, przejmuje grac nr 2 klika EoT gra się zapisuje i masz wysłać tylko plik z folderu save do następnej osoby.

Dzięki :padam:
A jak długo zazwyczaj w praktyce trwa tura? Jeśli ktoś przetrzyma to może być problem.
Jakie są zasady? Przejęcia miast, wybór nacji itp. Coś jak w Dyplo czy wolna amerykanka?
Ktoś nad tym czuwa? Jest jakiś Admin czy cóś?

Sytuacja jest świetna ale nie beznadziejna (S. Michalkiewicz)
:
Rudi2 wrote:
A jak długo zazwyczaj w praktyce trwa tura? Jeśli ktoś przetrzyma to może być problem.

Zazwyczaj dzień czasem dwie tury na dzień czesem jedna na dwa dni

http://civilization.org.pl/?p=tt&game=12 tu masz turn tracker tutaj wrzucamy sejwy i tura przechodzi na następnego gracza i jemu liczy się czas, dodatkowo dostajesz meila, że masz turę

238 tur (0,83 tur dziennie :: 5,75 save'ów dziennie)

Rudi2 wrote:
Jakie są zasady? Przejęcia miast, wybór nacji itp. Coś jak w Dyplo czy wolna amerykanka?

To dopiero chcemy ustalić, ale przejmować będzie można miasta, wybór nacji może losowy może wolna amerykanka jeszcze nie ustaliliśmy

Rudi2 wrote:
Ktoś nad tym czuwa? Jest jakiś Admin czy cóś?

Admin za duże słowo nie ma tutaj podwójnych więc nie ma żadnych wałków za bardzo, gramy bez spiny ot co

:
To jest mod można co używać też w pbmie.

http://civilization.org.p...pic.php?t=40523

Last edited by Raptorous on 2017-03-26, 13:50; edited 1 time in total
Never ever give up
:
http://civilization.org.pl/?p=tt&game=33 a tutaj były 2 tury na dzień :)
Nie no bez losowych nacji bo to kaszana.

:
Może jestem pechowy ale grałem w kilka PBEM'ów i żadnego nie udało się ukończyć bo ktoś olewał grę. Co jeśli tak się stanie w tym PBEM'ie?

:
jarek17777 wrote:

To może każdy tą samą ?

Whiteye wrote:
Może jestem pechowy ale grałem w kilka PBEM'ów i żadnego nie udało się ukończyć bo ktoś olewał grę. Co jeśli tak się stanie w tym PBEM'ie?

Nie uda się dokończyć?

:
jarek17777 wrote:

To może każdy tą samą ?

Whiteye wrote:

Nie uda się dokończyć?

:
Tak, co jeśli ktoś oleje grę i nie da się jej przez to dokończyć?

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
Jump to:  

Czas generowania strony : 0.33 s.