www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

dzialffauruchomic

Uruchomić dział FFA?
Author Message
bombel79 

xfire: bombel79
Helped: 12 times
Piwa: 59/4
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Za adminowanie  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo3  II miejsce w Dyplo - Dyplo2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w rankingu FFA  I miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  II miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy 
Posted: 2016-10-29, 15:02   

Ech, nie ma jak rts z Leszkiem o polnocy ;)
A dzis cos gramy? Ja bede kolo 21.45...

cule 

xfire: culecivka
Piwa: 44/9
pułkownik  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo6   III miejsce w Pucharze KAC - Turniej Rocznicowy 
Posted: 2016-10-29, 19:19   

Po szczegółowym opisie wczorajszej gry wnioskuję, żę się działo, że hoho?
Postaw piwo autorowi tego posta

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 12/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2016-10-29, 20:00   

Dla mnie nudy, wnioski:
1. mniejsza mapa!
2. licznik czasu tury jednak włączmy
3. bez kompów! jak zaatakowałem Bombla to mnie opadły jak wilki i więcej walk miałem z tymi kompami niż z Bomblem :D
4. CS'y mogą być
5. grywalność na razie nie jest powalająca - jak te poprzednie punkty się wyeliminuje tom może będzie lepiej
6. system walki jak dla mnie to Civ5 - nie widzę żadnych różnic (wiem, mało grałem w Civ5 - ale czy ktokolwiek widzi różnice w walce jednostek - nie piszę o zdobywaniu miast)?

Tak ogólnie: to jest zupełnie inna gra niż Civ4. Żarełko nie jest tak ważne, ważniejsza jest produkcja a z niej można mieć resztę (w sensie dzielnice albo cudaki się stawia - z tego nauka, wiara, kultura). System walki to dla mnie największa przeszkoda, ale powoli się do niego przekonuję - to jest zupełnie inna gra, ale to może się podobać. Kombinowanie z ruchem jednostek, kolejnością ataku itp. Nie lubię tylko bardzo jednego - można mieć dużo większą armię i nie móc nic zrobić przez to ograniczenie 1 jednostka na pole. Podchodzi się taką szeroką ławą, zanim te z tyłu (jedno pole dalej) podejdą to te z przodu giną od obstrzału :zly:

Acha, chyba będę dzisiaj o 21:45, ale zobaczę...

bombel79 

generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Za adminowanie  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo3  II miejsce w Dyplo - Dyplo2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w rankingu FFA  I miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  II miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy 
Posted: 2016-10-29, 20:07   

Leszku wczoraj pakowales sie w kilkukratkowego "weza" gdzie ja mialem panowanie na morzu i lucznikow...

Bobek1971 

xfire: bobek1971mie
Helped: 8 times
Piwa: 80/246
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Złoty gracz w demokrację - GwD1  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2016-10-30, 08:13   

Ffa zawsze lepiej wychodziły na szybkiej predkosci.
Nie wiem nawet czy na poczet ffa nie grac sieciowej, wlasnie ze wzgledow ograniczeń czasowych.
Ffa i tak jest specyficzną zabawą gdzie nie liczą się aż tak bardzo umiejètnosci a charakter do zabawy ;)

O klasie zawodnika wystarczy, że decyduje rank 1/1 :)

Co do spostrzeżenia Ldeski o 1 unit/na pole ....dla mnie idealnym rozwiązaniem byloby szybsze tworzenie korpusow czy armii zwiększajacy potencjał takiego oddzialu gdy ma sie przewagę w ilosciową ale i tak nie można jej wykorzystać w pełni....a na godatek - jak gdzies - wspominał Efe moźna wybronić się nabijajac sobie doswiadczenie. Czyli to czego nie lubi Cent. Bunkier.
A może po prostu nie znamy jeszcze tej gry :)

bombel79 

Posted: 2016-10-30, 08:45   

We wczorajszym FFA Cent dostal Scytie i zjechal 2-3 nacje... domel mial wolny wieczor ;)

Forever 

Helped: 1
Piwa: 45/41
starszy chorąży sztabowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana 
Posted: 2016-10-30, 10:51   

bombel79 wrote:
We wczorajszym FFA Cent dostal Scytie i zjechal 2-3 nacje... domel mial wolny wieczor ;)

Chyba tylko Domela zjechał
Znów się potwierdziło że
- Granie na wyższych szybkościach jest bez sensu
- Scytia wymiata (a po tym co usłyszałem wymiata do kwadratu)
- Trzeba grać na modzie ograniczającym wycinkę i sprzedaż jednostek

bombel79 

Posted: 2016-10-30, 10:59   

Forek, ja po prostu mysle, ze jak gramy wsrod znajomych, to trzeba sie umawiac, ze wycinka tylko w ramach kultury i ze nie sprzedajemy unitow... nie podejrzewam, zeby przy sobotnim graniu ktos chcial oszukiwac...

zdecydowanie za duza mapa... trzeba sprawdzic czy gra skaluje mape do liczby graczy czy jest to wartosc stala...

Centurion 

Helped: 9 times
Piwa: 52/22
generał broni  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac CIV5  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  II miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2016-10-30, 12:45   

a gdzie wczorajsze zgłoszenie? ;)

Eferalga_500 

xfire: throgin
Helped: 3 times
Piwa: 25/4
starszy chorąży sztabowy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo 9  III miejsce w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2016-10-30, 14:15   

Mi się podobała wersja sieciowa - wtedy scytia nie wymiata az tak bardzo...

A i o rozwój trzeba dbac.

Jedyny problem to ta wycinka lasów - jak ktoś ma ich wbórd obok siebie to pozamiatane.
Last edited by Eferalga_500 on 2016-10-30, 14:16; edited 2 times in total  

Centurion 

Helped: 9 times
Piwa: 52/22
generał broni  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac CIV5  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  II miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2016-10-30, 15:17   

Tia... pewnie, wczoraj łącznie to wyciąłem kilka na drodze do ciebie coby szybciej unity łaziły bo poza tym to się nie chciało :) Mapa po prostu była zbyt olbrzymia i jak masz milion kratek do najbliższego sąsiada to może i lasy wydają się takie przegięte - normalna odległość i zetniesz tych lasów z 5-6 i koniec.

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 12/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2016-11-01, 22:11   

O to by było super jak by można było szybciej łączyć jednostki w armie! To by rozwiązało chyba większość problemów z systemem walki jakie dla mnie istnieją - o ile taka połączona jednostka miałby odpowiednio większą siłę...

Co do sprzedaży jednostek - tego się nie da skontrolować, trzeba by modem wyłączyć, podobnie wycinkę lasów...

Generalnie można by pograć jeszcze, szkoda że dzisiaj nie widzę chętnych :oczami:

Eferalga_500 

xfire: throgin
Piwa: 25/4
starszy chorąży sztabowy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo 9  III miejsce w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2016-11-02, 21:07   

Centurion wrote:
Tia... pewnie, wczoraj łącznie to wyciąłem kilka na drodze do ciebie coby szybciej unity łaziły bo poza tym to się nie chciało :) Mapa po prostu była zbyt olbrzymia i jak masz milion kratek do najbliższego sąsiada to może i lasy wydają się takie przegięte - normalna odległość i zetniesz tych lasów z 5-6 i koniec.

Cent - ustawiasz rozgrywkę pod siebie :) .

Co to oznacza normalna odległość ?

itkovian 

Piwa: 22/18
starszy chorąży sztabowy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  Przeżycie w Dyplo - DyploMiś3 
Posted: 2016-11-06, 09:09   

Przypominam że dziś o 20 kontynujemy grę na Epiku :) .

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum