www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Moved by: LDeska
2010-09-23, 23:42
Konty vs LD_MIS, cudaki kontra chatki kontra wielcy
Author Message
jaCO?! 

xfire: jaco76
major  Złoty civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pogromca lidera  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2007-07-04, 23:18   Konty vs LD_MIS, cudaki kontra chatki kontra wielcy

LDeska wrote:
Rico witamy w klubie! Ja też już nie lubię kontów :) chociaż wczoraj Jaco mnie namówił do kontów :[ ale wolę zagrać 3 gry na mojej mapce niż jedną na kontach. Co za dużo to nie zdrowo, trzeba grać na różnych mapkach.

Troche Leszku dziwi mnie twoja wypowiedz -
"co za duzo to niezdrowo trzeba grac na roznych mapkach" hehe no tak wlasnie teraz antykontowcy trzepia non stop w kolko wlasnie inland sea wiec troche smieszna jest twoja wypowiedz:) Po drugie podobno fajnie sie gralo jak powiedziales przed zapisaniem - ale jak widac teraz jest "trendi" mowic ze konty sa beeee :oczami:

// LDeska - temat wydzielony z http://forum.civilization...opic.php?t=4084
Last edited by LDeska on 2007-07-05, 12:37; edited 1 time in total  
Postaw piwo autorowi tego posta

RicoRG 

xfire: ricorg
kapitan  Złoty civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2007-07-05, 01:02   

masz jaco trche racji ale komty mi sie poprostu przejadly moze po dodatku bedzie wiecej
swiezosci i zaczniemy znowu trzaskac konty.na poczatku bylem zafascynowany kontami nauczylem sie w spokoju rozwijac, teraz chce powalczyc zanim wejdzie dodatek i wszystko
pozmienia.

Bobek1971 

xfire: bobek1971mie
Helped: 8 times
Piwa: 83/265
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Złoty gracz w demokrację - GwD1  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2007-07-05, 08:28   

mi sie konty podobaja choc i mapa leszka jest fajna. Trochę widzę po dupie dał puchar i więcej antykontowców się pojawiło ..jak zawsze w goryczy porażki szuka się winnych ;)
konty od astro

ps. no niestety świat nie gra na takich mapkach ...a szkoda

Martin 

xfire: martinpol
Helped: 4 times
Piwa: 14/2
generał brygady  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Srebrny sponsor KAC  Złoty civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  II miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  II miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2007-07-05, 09:24   

No właśnie trzeba znowu zacząć grać na jednym koncie bo golą nas wszyscy:) Zupełnie inaczej grają niż my. A mnie osobiście podobają sie i konyi i jeden kont. Wsio ryba byleby zagrc:)

ponti 

xfire: marchwik
Helped: 9 times
Piwa: 61/68
generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2007-07-05, 09:34   

Jeśli chodzi o konty astro to sa to unikatowe rozgrywki tylko u nas ,nikt na świecie tak nie gra.Kazdy tylko gra na starcia bezpośrednie na pandze od powstania gry.Ladderowcy graja tak ciagle a Wy chcecie dogonic swiat i wprowadzic ich rozwiazania od razu do ktorych oni dochodzili przez ten czas, oni nie znaja kontow od astro my uczymy sie ich myków w grze teraz na mapie Leszka.Jak napisal Leszek w jednym z postow OT4E dziwi sie ze gramy na prince i nie gramy na ustawieniach szybkich moze do turnieju by to pasowało ale zmiana tych ustawien np w KACCUp 3 pachnie mi ladderem a jak chce grac na ladderze to wystarczy sie zapisac i pograc.

Konty od astro kiedys były znacznie ciekawsze mysle ze odkrycie optymalnej sciezki rozowu z dołaczaniem wielkich do stolicy wypaczyl i zanudził nieco tą rozgrywkę,NIe ma nowych rozwiazan na gre na kontach czegos co pozwalałoby byc w opozycji do dołaczania wielkich na dłuzsza mete.Kiedys był Nelson lub maxowanie kasy teraz jest maxowanie cudaków.Jest to optimum a szkoda bo to odkrycie to kres kontow od astro zwijasz piramidy i GL i zamiatasz.Troche za malo na ciekawa gre jak dawniej....Konty na od razu za to beda miały kryzys w dodatku bo triremy sa od metal casting wiec bedzie to wyscig do oracle i szybka blokada przeciwnika triremami ktory nie bedzie mial szans sie przebic do odkrycie metalu...Troche konty rzeczywiscie odchodza juz w cień....

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 13/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2007-07-05, 09:42   

Mi chodziło o to że konty od astro strasznie długo trwają - wolę zagrać w tym samym czasie 3 gry na mojej mapce. Nasza ostatnia gra też była fajna (mimo że na kontach) ale zobacz ile nam to zajmuje - musieliśmy zapisać a do końca gry pewnie jeszcze daleeeko...

Ponti - z tymi cudakami to wcale nie uważam że to jest optymalna ścieżka rozwoju. Na pewno jest kilka innych sposobów - co najmniej dwa: chatki i wielcy z farmy (albo dwóch) dołączani do stolicy. Chatki wymiękły bo nagle wszyscy zaczęli grać bez finansowych. To wtedy zostają dwie możliwości - cudaki albo wielcy. Łatwiej jest budować cudaki, ale ryzykujemy że nam je zabiorą, wielcy są niezależni o przeciwnika, ale znowu jak odda się cudaki to się dużo traci.

ponti 

generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2007-07-05, 09:49   

Konty i nacje finansowe sa zdecydowanie bardziej wyrównane niz konty non fin gdzie duzo zalezy od wielkich ja ostatnio próbwałem nieco innej gry na samych wielkich filozofem ale jest to w fazie projektu :)

Jednak bonus wielkich dołaczanych do miasta jest ciągly maxowanie kasy nic nie da przy tak dużej ilosci butli na reprezentacji jak z wielkich na dłuzsza mete i raczej Leszku nie przekoanasz mnie ze to nie jest optimum.

Z Naukowca jednego mozna wyciagac nawet do 12-15 butli z pobudowanymi budynkami daje to kopa produkcyjnego równiez i w przypadku merchantow dodtakowe zarcie kase + kulture ktora ci znacznie zwieksza obrone. Same zalety ,maxowanie chatek jest dobre ale w momencie dotarcia do US,a i tak mozna nie masz takiego potencjału zarowno naukowego jak i produkcyjnego jak maxowana stolica na wielkich i cudakach i reprze z piramid...Gra z bardzo złozonej stala sie bardzo prosta i stala sie wyscigiem cudaków...

Tfurca Gotmuff

Martin 

xfire: martinpol
Helped: 4 times
Piwa: 14/2
generał brygady  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Srebrny sponsor KAC  Złoty civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  II miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  II miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2007-07-05, 11:34   

Gusta się zmieniają, normalka - wszystko się kiedyś znudzi. Nie wiem czy pamiętasz Leszku jak napisałeś posta ilość vs jakość :)

proponuje wrócić do niego :)

http://forum.civilization...light=ilo%B6%E6

LDeska

marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2007-07-05, 12:42   

Ponti - moim zdaniem sami się wpędzamy w taką interpretację. Jeżeli grasz 1x1 i widzisz w demo że rośnie przeciwnikowi GNP to starasz się mu dorównać. Jak widzisz że stawia cudaka za cudakem to starasz się mu zabrać choć kilka itd itp. W ten sposób jak robi się to samo co przeciwnik, na mapie lustrzanej, tylko trochę później to często dochodzi się do sytuacji że jest się trochę do tyłu i zaczyna się ślepo naśladować technikę przeciwnika.
Można zagrać zupełnie inaczej i wygrać - czytałem opis na rosyjskim forum gry ot4e z Peterem w pucharze. On zagrał Alexandrem - ani nie jest ekspansywny ani finansowy ani przedsiębiorczy (jest agresywny i filozoficzny) i tak odjechał w nauce że Peter miał katapki (podobno 55 :przestraszony: ) ale z grenadierami nie powalczysz w ten sposób.
Chodzi mi o to w tym przykładzie że w civce jest fajne to że można znaleźć zupełnie inne rozwiązanie niż większość uważa za najlepsze i co ciekawe to własne rozwiązanie będzie lepsze.

Martin - nie rozumiem, jeśli chodzi o ilość to nadal dzierżysz palmę pierwszeństwa :D Modry się zbliża, ale jeszcze dużo mu brakuje :)

meca 

xfire: meca10
Helped: 2 times
Otrzymał 1 piw(a)
podpułkownik  Brązowy order za specjalne zasługi  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2007-07-05, 13:06   

Cokolwiek wymyślisz, jakkolwiek zagrasz to i tak z randomem nie wygrasz :D Do czasu mojej ostatniej gry turniejowej myślałem, że to mity i legendy :rotfl:

Richards 

xfire: richards74
Helped: 13 times
Piwa: 3/2
pułkownik  Srebrny order za specjalne zasługi - Liga, FFA, Dyplo Anonim, Mega Zlot  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  II miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  III miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon 
Posted: 2007-07-05, 13:14   

LDeska wrote:
Mi chodziło o to że konty od astro strasznie długo trwają - wolę zagrać w tym samym czasie 3 gry na mojej mapce.

Grałem z Rico mapke LD od 0:30 do 5:30 - zapisaliśmy i przed nami jeszcze chyba długa droga - mam nadzieje, bo Rico zaczął ofensywę . Grałem z Heronem też około 5 godzin, zapisaliśmy i ...końca nie widać.
W obu grach jeszcze rządzą katapki. Nie jest wcale tak szybko jakby się mogło wydawać.

PS: Proszę nie przenosić wątków w trakcie pisania bo się pogubiłem :) Sprawdzam sobie czy wszystko ok a tu ups... nie ten wątek chyba, bo wypowiedzi Leszka nie ma :przestraszony: na szczęście znalazłem :D

www.civilizowani.pl

Bobek1971 

xfire: bobek1971mie
Helped: 8 times
Piwa: 83/265
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Złoty gracz w demokrację - GwD1  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2007-07-05, 13:33   

w ogóle Piramidy są wielkim bonusem jak ktoś potrafi z nich korzystać - większe znaczenie może ma na kontach od astro ale i na mapie leszka jest rewelka. Jak dorzuci się GL to już francja elegancja.
Szkoda ze mało czasu mam na granie bo z Mareckiem testowaliśmy sobie teama i wywracalismy nieraz koncepcje co róż,,,, i grajać takim Ramzesem i Ghandim naprawdę można było zrobić krzywdę jak się zbierało Piramidy [wystarczające]. Kwestia że uczylismy się i popełnialiśmy zbyt wiele błedów żeby te koncepcje były skuteczne. Praktycznie jak oracle i piramidy były nasze to gry powinny być nasze [astro około 150-200ad ale z potezną nauką i mocni militarnie i gospodarczo] - ale mieliśmy zawsze problemy z wojskiem [nie iloscią bo te potrafimy zrobić już] ale ze skutecznym atakiem, a to za szybko, albo coś przekombinowaliśmy.

a terazto czekamy chyba wszyscy na dodatek i te porażki w pucharze - trochę demotywują do grania. zrozumiałe.
Zobaczymy jakie mozliwosci otworzy nam dodatek - na szczescie poszczegolne techy mozna brac nie tylko z oracle wiec nie wszytko stracone ponti. ;)

to co Richi napisał - gry na mapce leszka sa równie długie jak nie dłuższe...na kontach trwa walka nieraz do astro a rzadziej dłużej [w teamach owszem jest to dluzsze nieraz ale i ciekawsze].Krótkie gry i owszem też do godziny ale to specyfika mapki i kto zdązy podlaczyc surowiec okreslony...bo jak sie przejdzie w miare spokojnie poczatek gra sie bardzo dlugo.
Last edited by Bobek1971 on 2007-07-05, 13:38; edited 2 times in total  

Modry 

xfire: Modrzew
podporucznik  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2007-07-05, 14:56   

Mnie najbardziej martwi fakt , że piramidy i wb są cudami które zazwyczaj decydują o wyniku gry bez wzgldu na rodzaj mapy. Ja sie ma i to i to to przeciwnik nie podskoczy. Powinni moim zdaniem jakoś to ograniczyć bo to przegięcie( przegięcie jeśli przeciwnik je zgarnie, jeśli ja je mam to tak ma być ;) )

LDeska

Posted: 2007-07-05, 15:27   

Wiele osób tak myśli - ten gość z Rosji z którym gadałem (ot4e) też o tym pisał na rosyjskim forum gdy opisywał swoją grę z pucharu. Tylko powiem szczerze że to trochę dziwne, bo reprezentację można dość szybko odkryć, a przeciwnik nie może jej zupełnie olać bo to droga do demokracji jest (a więc i emancypacji) i nie może nie włączyć jej o ile ma reprezentację. No chyba że pobuduje świątynie, kolosea itd...
Ciekawa sprawa, może i to zmienią w dodatku, ale wątpię bo w tym opisie co dostaliśmy od Cenegi nie było o tym ani słowa, a tam były chyba wszystkie zmiany które wprowadzili.

ponti 

Posted: 2007-07-05, 16:14   

Co ciekawe Leszku ja tez testowałęm Alexandra na Twoich mapach i wyniki sa bardzo zadowalające,zaleta fil jest to ze mozesz sobie zrobic wielkiego jaki ci jest w danym momencie potrzebny ,testowalem rózne opcje i mozna Alexem bardzo bardzo szybko dojsc do katap i longbowów wypalajac techy wielkimi nie musisz isc w kase tylko w populacje co daje ci super kopa produkcyjnego pozwalajacego takze na zwiniecie cudów co ciekawe mozna tez w bardzo fajny sposób łątwo utrzymac spora armie...

Wiem ze sa najrózniejsze sposoby zwycięstwa jednak w co bys nie gral GL i Piramidy dają ci kopa którego przeciwnik ma cięzko nadrobic.

Tfurca Gotmuff

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum