www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

doopaniescoobi

Panie Scoobi Doo
Author Message
Kalpurnia

Otrzymał 2 piw(a)
Reprimends:
 1/3/6
Posted: 2016-04-19, 12:04   Panie Scoobi Doo

Bardzo Panu dziękuje za kolejne ostrzeżenia,które mnie tu spotykają. Są one objawem pożytecznego idiotyzmu jakie panuje na tym forum. Jak to jest ,że nazywanie mnie ruską gnidą,ubekiem czy komuchem (to mnie tez nie razi gdyż rzeczywiście jestem komunistą) nie razi Pana zupełnie,natomiast nazwanie tego konformistycznego, niebezpiecznego człowieka pracującego nad Waszymi mózgami od wielu lat, trockistowskim agentem, jest dla Pana taką obrazą. Gdyby chociaż wysilił się Pan i przejrzał to co ten człowiek wypisuje od lat miałby Pan obraz poglądów, czy też całkowitego ich braku. Przypomnę więc Panu,że w czasach do roku 1956 krajem rządzili nie tyle komuniści ile Żydo-komuniści pozostali po pacyfikacji zbrodniarzy z KPP. Ten gnom, jak Pan zapewne pamięta, w czasach rządów potomków żydowskich zbrodniarzy stawiała ich na piedestale. Nagle nie wiadomo dlaczego człowiek, który w czasach poprzedniego etapu mądrości, wyśmiewał i wyszydzał zamach smoleński,nagle staje się zwolennikiem obecnej opcji. Człowiek,który chwali się działaniem w KOR a więc zbrodniczej organizacji założonej przez trockistów w celu przejęcia władzy po puczu roku 1956,jest albo idiotą albo w pełni świadomym "działaczem" . A gwarantuję Panu, że takie funkcje istnieją i wiele działań jest w sieci monitorowanych.Jest to stara zasada carskiej ochrany,że należy monitorować wszelkie ruchy. We Francji na przykład policja sama zakładała ruchy anarchistyczne,by je móc łatwiej kontrolować. Można nie zdawać sobie było sprawy z sytuacji, lat temu 30,ale nie zdawać jej sobie współcześnie, świadczy o kompletnym braku wyobraźni,naiwności,albo o celowym działaniu.

Wracając do sytuacji obecnej. Świat znajduje się na krawędzi wojny. Mam takie przeczucie,gdyż amerykanie, montują koalicję anty-Chińską na Pacyfiku,premier Wielkiej Brytanii przyjeżdża w ciągu półtora roku czwarty raz do Polski, a w Monachium Moskwa i Waszyngton idą ręka w rękę w sprawach Syrii. Czy Pan wierzy, że oba te kraje są wrogami w Polsce. Trzeba być bardzo naiwnym by widzieć to w ten sposób. Jest jeszcze w tej układance Ukraina.Jakże niepokojący staje się obecny pompowany na siłę patriotyzm.
Jak Pan pomyśli trochę nad problemem to zauważy Pan ,że Rosja nie jest naszym największym wrogiem.Naszym największym wrogiem jest Londyn. Nie piszę Waszyngton,gdyż w moim pojęciu świat nadal jest kierowany z City, a nie NY.
Dlaczego więc ten człowiek, buduje na tym forum nienawiść wobec naszego naturalnego sojusznika i dlaczego z jego ust nie usłyszy Pan o roszczeniach Żydów wobec Polski kierowanych i z Londynu i nowego Yorku. Tak na marginesie to gratuluję Panu autorytetów,wprawdzie tylko forumowych,ale zawsze autorytetów.. Autorytetów ,które jeszcze kilka lata temu opowiadały brednie o zielonej wyspie i stawiały za wzór Grecję Hiszpanię i Portugalię i wyśmiewali krytykę Euro. Zachwycały się życiem na kredyt, a teraz bredzą coś o mało istotnych ośmiorniczkach.Człowiek ten, przypomnę wychwalał pod niebiosa poprzedni rząd,którego zbrodnią było nie jedzenie ośmiorniczek co ten omnibus od wszystkiego Panu wmawia, a to iż działając wspólnie i w porozumieniu z gejowsko lewacką Europą budował komunistyczny raj,a tak naprawdę trockistowski obóz koncentracyjny Narodów, zrodzony w umysłach Sartra i Gramsciego
Tak proszę Pana jestem komunista gdyż w latach 1945-1980 odbudowano ten kraj z ruin, wybudowano setki kilometrów dróg gminnych, krajowych i wojewódzkich. Oddano do użytku wiele mieszkań i szkół.Umożliwiono kształcenie dzieci ze wsi. Co najważniejsze zrobiono to wszystko bez kredytu i przypomnę nieśmiało Panu, że żyje ten obecny system dzięki temu co sprzedał,a co zostało wytworzone w latach PRL. Może Pan oczywiście krytykować komunizm. Jeżeli jednak Pan chce to robić to proszę przedstawić bilans PRL.Aby to wykonać należy posiadać remanenty na rok 1945 i 1989. Oraz znać kwoty kredytów i zapłaconych roszczeń. Bo nie wiem czy Pan wie,ale PRL został uznany przez wszystkie kraje zachodu, po spłaceniu roszczeń zachodnich koncernów za mienie znacjonalizowanie,na które to odszkodowania pracowali obywatele PRL

Jak można być tak bezkrytycznym i słuchać tych bredni o wolności i demokracji,gdy tymczasem wolność mamy de nomine a de facto żyjemy w kraju w którym partyjniactwo jak pijawka przyssało się do państwa i pasożytuje na Narodzie w sposób, który można porównać tylko do niemieckiej okupacji. Jak mnie szlachta partyjna ,okradała tak nadal jestem okradany a oni parady i bale jak sobie urządzali za moje pieniądze tak sobie urządzają. Tymczasem ten człowiek wmawia ludziom na tym forum brednie o okupacji Sovieckiej,który to okres był de facto najlepszym okresem życia dla mediany tego społeczeństwa w ciągu ostatnich 300 lat,a pewno i w całej historii.
Przez ostatnie

I to wszystko co mam do powiedzenia

A tera zmoże sobie Pan mnie banować. Robicie to już któryś raz za jakiś wycinek prawdy. A więc szanowny Panie jeszcze raz:

Prawdą jest , że ewolucja w sensie Darwina to bajka i jej znaczenie jest historyczne
Światło nie jest cząstką i falą a tylko cząstką
Odległość między dwoma fotonami może zmieniać się z prędkością większą niż prędkość światła.
I nie istnieje coś takiego jak stare góry
I pańskie bany, zakazy, i inne takie pierdoły jak niektóre omnibusy z tego forum tego nie zmienią.
Postaw piwo autorowi tego posta

HuaynaCapac D11 

Piwa: 4/1
starszy plutonowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier 
Posted: 2016-04-19, 12:21   

Chyba nie zostałeś zbanowany za poglądy , ale za obrażanie innych.

Bobek1971 

xfire: bobek1971mie
Helped: 8 times
Piwa: 81/251
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Złoty gracz w demokrację - GwD1  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2016-04-19, 13:07   

Za poglądy się u nas nie banuje. Możesz sobie pisać o swoich wizjach...przeszlosci...domysłach ile chcesz. Nie obrażaj tylko ludzi. Tak się tu umawialiśmy.
Fajne rzeczy nieraz opisujesz i przedstawiasz zwłaszcza z historii widzianej inaczej ....ale nie rób wycieczek personalnych bo ani to radochy nie daje ani nie przysparza "piw".
Pisz co myslisz ale nie odmawiaj innym krytycznego spojrzenia lub całkiem odmiennego.
Wyżal się...ale nie obrzucaj błotem...na uj.

Rudi2

xfire: rudi22222
Helped: 5 times
Piwa: 171/62
generał dywizji  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Wygrany jeden GOTM - 12 wygranych 
Posted: 2016-04-19, 13:32   

Które to już raz z rzędu założone konto przez tego samego pacjenta?
Mamy dać sobie narzucić zwyczaje moskiewskich troli?
Gonić gnidę a nie dawać mu jeszcze przyzwolenie "możesz sobie wyrażać poglądy tylko pilisss nie obrażaj innych", "wyżal się".

Przecież on tu jest po to by jątrzyć i za to mu płacą w rublach. Nawet nie ma pewności czy to "on" czy "ona" bo zakłada nicki z różnymi oznaczeniami.

Bana za kolejne konto i nie ma co się pieprzyć z dziadem.
Last edited by Rudi2 on 2016-04-19, 13:37; edited 2 times in total  

ScoobyDoo 

xfire: scoobydoopl
Helped: 7 times
Piwa: 80/64
generał dywizji  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2016-04-19, 13:57   

Klapek, powtórzę po raz kolejny.
Ja jestem za szeroką rozumianą wolnością słowa. Możesz nazywać innych ubekami, komuchami, nacjonalistami itd. Możesz nazwać kogoś debilem.

Dostałeś ostrzeżenie (nie bana) którego zapomniałem zdjać, bo ma inne sprawy na w głowie. dostałeś za to że nazwałeś szwagra larrego złodziejem/oszustem, bo licznik w samochodzie ma mało kilometrów.
Jak jest naprawdę nie wiem (jest coś takiego jak domniemanie niewinośc). Jeśli uważasz, że jest inaczej pojedz do Lublina, sprawdź ten samochód zrób ekspertyzę wtedy może takiego teorie głosić mając jakieś dowody.

P.S.
Witamy na forum z powrotem.

Rookie 

Piwa: 8/47
starszy szeregowy  Brązowy zlotowicz - 1  zlot  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 2 
Posted: 2016-04-19, 13:59   

Klapkowi juz nie polewajcie :)

Whiteye 

xfire: zakosiliminicka
Piwa: 55/6
starszy plutonowy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier  I miejsce w Dyplo - DyploMiś3  II miejsce w Dyplo - Dyplo 10  III miejsce w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8 
Posted: 2016-04-19, 13:59   

Może to nie troll tylko frustrat? Stworzyć mu osobne, ukryte dla reszty podforum i niech tam wyładowuje frustracje. A jak pracuje dla Ruskich to przy okazji będzie ich doił.

ScoobyDoo 

xfire: scoobydoopl
Helped: 7 times
Piwa: 80/64
generał dywizji  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2016-04-19, 14:06   

P.S.

Co do pieknego okresu PRL to mam niewielkie wspomnienia z tego pięknego okresu.
Nie są może jakieś złe ale pamietam że:
rano stałęm w kolejce po chleb
kartki były na kiełbase
kolejki kilometrowe po paliwo
kartki były na fajki (lub jakieś limity na osobę)
pochody 3 majowe (tzn wszyscy szli a ja nie chodziłęm, nie bardzo rozumiałem dlaczego)
zabawa to było kolekcjonowanie kolorowych korków od tanich win.

kurtkę jak mama kupowała mi raz,w Lodzi , to byłą jedna, jednego koloru, chyba nawet rozmiarów za dużo nie było, i było pytanie "czy ci się podoba?" , to ja patrzę że jest wybór nie mieć kurtki albo mieć cokolwiek "tak bierzemy", a lat dużo nie miałem (cosik przeszkolem, lub zerówka/1 klasa)

Teraz masa tych którzy byli u władzy/sb za komuny jest teraz u władzy, dzięki układowi w magdalence.

Wyświetl szczegóły
Kalpurnia

Otrzymał 2 piw(a)
Reprimends:
 1/3/6
Posted: 2016-06-07, 20:00   

Panie Scoobi Doo w swoim życiu przejechałem milion kilometrów 20-sto ma paroma samochodami. Były to samochody benzynowe,na ropę i na LPG. Moja 12 letnia Honda Acord ma przejechane 400 tysięcy i jest w niej założony LPG. Moja miesięczna honda Civik ma na dzień dzisiejszy przejechane 3 tysiące kilometrów. Moim malutkim oplem corsą przejechałem przez trzy lata 150 tysięcy. Moja żona która jeździ od 3 lat Hondą Acord przejechała od 330 tysięcy do tych 400 ,całe 70 tysięcy.

To są samochody które służą do wielu różnych rzeczy. Jeżeli Pan policzy średni przebieg wyjdzie Panu,że rocznie jeżdżąc mało kilometrów przebieg wynosi około 20 tysięcy,a jeżdżąc dużo około 60 tysięcy. Bardzo dużo to już jest 80 tysięcy i znam ludzi co kręcą 100 tysięcy.Ale nie znam nikogo kto ma dobre auto i jeździ średnio 800 kilometrów miesięcznie przez 10 lat. Znam jedną osobę która tak mało jeździ,ale ona po leasingu od razu ten samochód sprzedaje żeby dużo nie stracić.

Ktoś kto twierdzi , że kupił 3 litrowego "automata" i przejechał nim rocznie 10 tysięcy kilometrów jest hochsztaplerem. Jest to oczywiście możliwe,mój znajomy ma sześcioletni samochód który ma przejechane 100 tysięcy,ale to jest samochód benzynowy i ma pojemność 2 litry. O ile pamiętam tamten to był 3 litrowy silnik wysokoprężny.Uwierzy Pan, że mamy oto takie okazje:

http://otomoto.pl/oferta/...html#24da23776d

Okazja numer jeden 180k/13l = 13k rocznie (czyli około300 na tydzień) i to w LPG.

http://allegro.pl/show_it...9647#b84d843d41

Okazja numer dwa .Ten samochód z LPG przejeżdżał miesięcznie 962 kilometry

http://otomoto.pl/osobowe...earch[country]=

Okazje numer 3 Mój Acord ma nakręcone 400 tysięcy. Gdyby od nowości jeździła nim moja żona miał by około 250 tysięcy.

Każdy z tych samochodów z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością ma kręcony licznik. A na małe przebieg do kościoła nie kupuję się ropniaków i nie zakłada LPG bo to nie ekonomiczne. A reszta jest milczeniem.

PS

Co do pięknego okresy PRL napisałem tylko tyle:

gdyż w latach 1945-1980 odbudowano ten kraj z ruin, wybudowano setki kilometrów dróg gminnych, krajowych i wojewódzkich. Oddano do użytku wiele mieszkań i szkół.Umożliwiono kształcenie dzieci ze wsi. Co najważniejsze zrobiono to wszystko bez kredytu i przypomnę nieśmiało Panu, że żyje ten obecny system dzięki temu co sprzedał,a co zostało wytworzone w latach PRL

Nigdy nie pisałem, że był to piękny okres. Pisałem tylko,że najlepszy w historii narodu,co podtrzymuje. Wystarczy popatrzeć na setki tysięcy mieszkań wybudowanych przez Gomułkę,dzięki którym ludzie opuścili sutereny i ruiny i zaczęli mieszkać po ludzku. Nie były to piękne mieszkania, ale dla tych ludzi były pałacami.
Zdziwi Pana pewnie fakt, że spożycie mięsa i ryb w PRL było wyższe niż obecnie. Ale to szczegół. Zresztą zapewne wie Pan, ze kartki na żywność zostały wprowadzone na żądanie solidaruchów.
Nie ulega wątpliwości, że kapitalizm państwowy był dobrym ustrojem, co pokazuje i Jugosławia i Czechosłowacja i Węgry, NRD, Bułgaria a nawet Rumunia. Co ciekawe kapitalizm prawie państwowy panuje obecnie w Norwegii. Norwegii w której dzieci są własnością państwa. Takiego cuda w PRL nigdy nie było.

Fakt, że w PRL coś poszło nie tak. Nie wiadomo jednak,czy był to błąd systemowy czy celowe działanie. Być może PRL ze względu na swoje cechy padł ofiarą systemu,ale należy pamiętać, ze już w roku 1985 ustalono w Nowym Yorku jak będzie wyglądać nowa Polska. Spotkanie Nowojorskie było konsekwencją spotkania 5 lat wcześniej w Moskwie,na którym rozpisano scenariusz na kolejne dekady. Ustalono być może , że wszystko ma się zacząć w lipcu 1980 roku w Lublinie.

Tak z ciekawości. Jaki jest Pana stosunek do Wielkiej Rewolucji Francuskiej. Co Pan myśli o Kościuszce i Konfederacji Targowickiej. Za czyje pieniądze dokonano w XX wieku Rewolucji w Rosji i Rewolucji Nazistowskiej. Co Pan myśli o rewolucji wolnorynkowej.Co Pan myśli o zbrodniach angoli w RPA i Leopolda II w Kongu. Pomysły tego belgijskiego zboczeńca zostały rozwinięte w bolszewicko trockistowskiej Rosji Sovieckiej. Rzeczywiście zrealizowął to Stalin, ale wcześniej amerykańscy towarzysze zrujnowali to bogate państwo i uczynili z niego surowcowy gułag. Towarzysz Stalin nie miał już wyjścia, ale i tak na szczęście dla nas pogonił z ZSRR niejakiego Giletta,komunistę i psychopatę numer jeden.Co się jednak odwlecze to nie uciecze,gdyż ideał państwa korporacji wymyślony przez tego psychola jest realizowany 100 lat później.
Last edited by Kalpurnia on 2016-06-07, 20:30; edited 2 times in total  

Stalin[D11] 

Postawił 1 piw(a)
starszy szeregowy 
Posted: 2016-06-07, 21:09   

Ja mam auto (samochod dla funu) co prawda drugie w "rodzinie" i robię nim 1-3k rocznie :P .
W ciągu pięciu lat przejechałem 12k. I potwierdzam, że jeżdżę nim bardzo mało...

Gilgamesh[D11]

Piwa: 4/4
starszy plutonowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier 
Posted: 2016-06-07, 21:38   

ja podobnie :)

na co dzień jeżdżę firmowym, żona ma swoje więc moim max 3 tyś rocznie, a motocykl nawet 1 tys nie robi.

PS
co ja robię w dziale "Panie Scoobi Doo" :D

HuaynaCapac D11 

Piwa: 4/1
Posted: 2016-06-07, 22:42   

Moja żona przejechała golfem 12 tys w 6 lat.

a ten teks tego wariata to do mnie , a raczej do mojego szwagra.

On chyba mia ldostać dożywotniego bana ,czy się myle?

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 12/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2016-06-07, 23:42   

Jedna rzecz się na KACu nie zmienia z czasem - Klapek wiecznie żywy! O ile pamiętam to za czasów jak byłem adminem od razu blokowaliśmy mu nowe konta za łamanie regulaminu. On jasno mówi że nie można mieć kilku kont - bo po co są te ostrzeżenia i bany? Przecież nowe konto to omijanie tego punktu regulaminu.

P.S. Ciekawe czy on to naprawdę z mózgownicy produkuje co tu pisze czy kopiuj/wklej to jest? Bo wyobrażacie sobie ile trzeba mieć wolnego czasu żeby się tyle napisać :zdziwko: ?

Rudi2

xfire: rudi22222
Helped: 5 times
Piwa: 171/62
generał dywizji  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Wygrany jeden GOTM - 12 wygranych 
Posted: 2016-06-08, 00:35   

LDeska wrote:
wyobrażacie sobie ile trzeba mieć wolnego czasu żeby się tyle napisać :zdziwko: ?

W wolnym czasie to on czyta Krasnyj Konsomolec a pisze w robocie. Płacą mu to pisze. Kundle tak mają.

Martin 

xfire: martinpol
Helped: 4 times
Piwa: 13/2
generał brygady  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Srebrny sponsor KAC  Złoty civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  II miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  II miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2016-06-08, 07:38   

Ale kto to w ogóle jest? Gra w civ? :przestraszony:

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum