www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download
 
 Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

prawdataka

TAKA PRAWDA
Author Message
dzia 


Mao ZedongImperium Chińskie

xfire: nieotochodzi
Helped: 1
Age: 35
Joined: 16 May 2009
Posts: 1796
Piwa: 41/23
Location: zewsząd
major  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8 
Posted: 2015-08-22, 23:57   TAKA PRAWDA

Prezentujemy pierwsze wydanie ilustrowanego magazynu Taka Prawda.
Nasi reporterzy zbierają najświeższe newsy po całym świecie by potem zaprezentować je w eleganckiej,stylowej formie specjalnie dla Was!
Zobaczymy jak się bawi brytyjska arystokracja,a co jest modne w japonii.Zapytamy jaka jest ulubiona potrawa najbardziej wyrafinowanego przywódcy wolnego świata i w co ubiera się niemiecka armia.
Odwiedzimy radzieckie montownie czołgów i zdamy relacje z pokładu amerykańskiego lotniskowca!
Będziemy wszędzie tam gdzie coś się dzieje i spadają bomby.

W pierwszym numerze miał ukazać się wywiad z Pierwszym Ministrem,szefem rządu brytyjskiego.Okazało się jednak że premier był tak zajęty iż nie znalazł dla nas czasu.
Nie zniechęcony niepowodzeniem nasz reporter,błądząc palcem po mapie zdecydował udać się w niebezpieczny rejon świata i porozmawiać z groźnym przywódcą czerwonej rewolucyji.
Tako też prezentujemy wywiad z Józefem Rihiterowiczem Stalinem,którego udało nam się złapać w trakcie gorącej czerwonej kampanii.

dziękuje bardzo za rozmowe

Nic szczególnego. Pozdrówcie od nas czytelników.

Z pewnością zapamiętają je sobie czytelnicy naszego magazynu.
Korzystając z okazji chciałby pan jeszcze coś przekazać opinii publicznej przyglądającej się rozwojowi wydarzeń?


Tam gdzie stanie Żołnierz Sowiecki tam już jest Związek Radziecki.
Prawdziwe i życiowe. Zapamiętajcie je sobie Towarzyszu!

Jest Pan znany z różnych powiedzonek,ma pan jakieś ulubione?

Rewolucyjne

Jakie piosenki nuci Pierwszy Sekretarz?

Wino, kobiety i śpiew.Jak każdego mężczyznę.

Nie ma niczego poza socjalistyczną rewolucją co by zajmowało pański czas?

Towarzysz Stalin nigdy nie śpi! :)

Na chwile odejdźmy od poważnych spraw.Czym zajmuje się towarzysz Stalin w wolnym czasie,gdy zgasną światła a dyplomaci rozjadą się do swoich placówek?

Siły wierne Carowi kryją się jeszcze w kilku mało ważnych mieścinach. Wojna jest praktycznie ukończona. Nad uroczystościami pomyślimy.

Na kiedy przewidujecie koniec wojny domowej i przyjęcie docelowego kształtu Zjednoczonych Republik Radzieckich?
Będą z tej okazji organizowane jakieś uroczystości?


Technologia atomowa to ogromna energia. Rozwijające się prężnie państwa potrzebuję energii więc i my po nią sięgniemy.
Wzrok sowieckich naukowców sięga daleko dalej niż księżyc.

Czy będziecie dążyć do opracowania technologii atomowej i wysłania człowieka na księżyc?


ZSRR ma ambicje być największą światową potęgą. To oczywiste. I jest to realne, bo idziemy słuszną drogą podczas gdy mocarstwa zachodnie brną w bagno kapitalizmu i biurokracji. Zachód wkrótce zobaczy i wtedy pojawią się również tam komunistyczne kierunki. Co bardzo nas cieszy.

Kontrowersyjny analityk światowej sceny geopolitycznej J.F Dziadson twierdzi że w ciągu 4lat ZSRR przegoni zachód i stanie się realną przeciwwagą dla Anglii,a
oba mocarstwa podzielą świat między swoje strefy wpływów.Czy to SF czy rzeczywiście rosjanie mają takie ambicje?

Towarzyszu, między "nie wykluczacie" i "przewidujecie" jest ogromna różnica.
Nie wykluczamy wszędzie.
Przewidujemy nigdzie.

Mówicie że armii potrzebujecie do obrony a jednocześnie nie wykluczacie zbrojnej interwencji w skandynawii.Gdzie jeszcze przewidujecie podobne interwencje?

To jeden z krajów, w którym dążenia prorewolucyjne są bardzo silne. Nie wykluczamy wsparcia finlandzkiej rewolucji.

Finlandia poważnie obawia się wkroczenia waszych wojsk na terytorium skandynawi.Czy Dziadek Mróz zastąpi Świętego Mikołaja?


ZSRR jako nowe panstwo musi miec silna armie. Musimy miec mozliwosc sie bronic.

Rosja czym w tej chwili może się pochwlić to napewno siły zbrojne.
Radzieckie czołgi są pierwszą tego typu bronią
testowaną na polu walki,wasze wojsko w wyszkoleniu góruje nad demokratycznymi armiami,a Kreml opracował super wydajna technologie szkolenia
nowych rekrutów.
Ostatnio nominowaliście też dwóch generałów,to robi wrażenie.
Trudno uwierzyć że to wszystko tylko na wewnętrzne potrzeby...


Niemcy, Francja, A-W... a nawet w Anglii i USA. Prawda jest taka, że niektóre z tych państw pójdą inną drogą - będą brnąć w kapitalizm, korporacje, itd. Ale inne na pewno zwrócą się ku komunizmowi.

Dobrze zatem,gdzie poza granicami ZSRR komunizm ma największą szanse się przyjąć?

Kapitaliście sami zjedzą własny ogon. W cale nie musimy ich gonić. Każde państwo, które chce uświadczyć rozwoju w przyszłości musi głęboko rozważyć swoją politykę wewnętrzną. Owocem takiego przemyślenia może być jedyny słuszny wniosek - komunizm!

Waszym skarbem są zasoby naturalne-surowce i drewno którego jest więcej niż we wszystkich innych krajach razem wziętych.
Trochę brakuje jednak rozwiniętego zaplecza gospodarczego i praca samych rąk może nie wystarczyć,chyba że macie na myśli masowy wyręb lasów.
Macie jakieś inne pomysły jak wyprzedzić kapitalistów?


Ciężka praca chętnych rąk.

W powszechnym mniemaniu gospodarka komunistyczna ustępuje jednak zachodniej,opartej na wolnym handlu.Jak chcecie zniwelować ten dystans i co będzie waszą alternatywą dla korporacji?


Żadnego ognia nieść nie planujemy. Żar Rewolucji rozniesie się sam. Wszędzie tam gdzie są pracujący ludzie. Dobrzy ludzie. Naszym zadaniem i celem jest dać przykład. Przykład jak wprowadzić prawdziwy komunizm w państwie, gdzie rządziła burżuazja.

To prawda że po szczycie ligi narodów w 1914 roku światowe porozumienie i pokój wydawał się blisko,tymczasem długo nie trzeba było czekać na kolejne konflikty.
Komentatorzy zwracają uwagę że wielkie konsultacje-jak mawia się o negocjacjach pokojowych na początku 1914 faktycznie posłużyły państwom kolonialnym do wyznaczenia nowych stref wpływów.
Wybuchły nowe wojny,nie tylko gdzieś daleko,ale w samej europie.Wydaje się że poszerzaniu strefy wpływów nie będzie końca dopóki nie będzie już nic do zagarnięcia,a wtedy największe potęgi mogą zwrócić się przeciwko sobie zapowiadając prawdziwy kataklizm.
Czy ZSRR będzie prowadzić politykę izolacji czy raczej rzuci się w wir walki niosąc ogień rewolucji już poza granice rosji?


Europejskich kanclerzy i ministrów zaślepiał niezrównoważony nacjonalizm i chęć poszerzenia własnych wpływów. A raczej to drugie. Bo pierwsze próbowali rozniecić we własnych obywatelach by osiągać własne cele. To jednak się nie udało. Bo nieważne czy we Francji, Niemczech czy A-W człowiek to człowiek. Robotnik to robotnik, a chłop to chłop. Francuskiemu robotnikowi o wiele bliżej do robotnika niemieckiego niż do Francuskiego ministra. Wojen chcieli i chcą zawsze rządzący! Nie obywatele!

Ale na szczęście Bolszewicka Rewolucja ostudziła te zapędy władców europejskich. Zobaczyli, że muszą się liczyć z głosem ludzi i od razu podpisywali pokoje. Ich plan się nie powiódł. Rozochoceni powodzeniem Rewolucji Rosyjskiej Europejczycy dali władzom żółtą kartkę. I ci ulegli. Chwilowo odłożyli swoje plany na bok by czekać na kolejną sprzyjająca okoliczność. Ale świadomość proletariatu rośnie! Już tak łatwo nie dadzą się wykorzystywać, nie dadzą tak łatwo przelewać własnej krwi w imię interesów możnowładców.

Rewolucja przyjaciele. Rewolucja to jedyna droga do społecznego ładu i dobrobytu!

Wasza retoryka z punktu widzenia europejczyka,nawet sympatyzującego z socjalizmem jest dość agresywna,pełna wojennych odniesień.Sami o zachodnich państwach demokratycznych mówicie-zepsuci kapitaliści.
Jak w takiej sytuacji porozumiewacie się z liderami zachodniego świata?
Pierwszy Minister czy Kanclerz Rzeszy raczej nie podzielają pańskiej wizji światowej rewolucji socjalistycznej.


To, że przejmiemy władzę jest pewne. Bo władza musi iść od ludu. A lud jest z nami!
Europa bacznie obserwuje przebieg rewolucji - to prawda. Z jednej strony obserwuje europejska burżuazja, arystokratyczne rody, które trzymają swoje chciwe ręce na całych narodach - Ci patrzą z lekkim zmieszaniem, niepewnością - czy to może się powieść, czy prości ludzie, pracujący, robotnicy i chłopi, czy oni mogą przeciwstawić się i odebrać rządy tym, którym władzę dał "Bóg?".
Z drugiej strony patrzy europejski proletariat - patrzą z zaciekawieniem i nadzieją - sympatyzują z rewolucją i kibicują jej. Rosja to dopiero zalążek. Początek. Rewolucja pójdzie dalej! Zobaczycie. I to wcale nie będzie działanie nowych władz Rosji - władz Związku Radzieckiego. Dokonają tego sami Europejczycy. Ci prawdziwi, z krwi i kości. Krwi czerwonej, a kości pokrzywionych od pracy przez całe życie.

Ale to dopiero nadejdzie. To musi nadejść. Taka jest kolejność rzeczy. Komunizm, socjalizm... to kolejny krok w ewolucji ludzkości! Jednostki, ba!, nawet całe legiony nie mogą stanąć na drodze ewolucji! Dlatego gdy już rewolucja w Rosji w pełni zatriumfuje, co stanie się już niebawem, władze ZSRR zarządzą wielką krajową mobilizację. Odbudujemy Ojczyznę! Rosja powstanie z popiołów wojny domowej jak feniks. Pokażemy zepsutym kapitalistom jak rozwija się gospodarka komunistyczna, jak rozwija się gospodarka sowiecka!

Na świecie dużo się dzieje,a w Rosji szczególnie.Europa bacznie obserwuje przebieg wojny domowej.Wydaje się że komuniści przejmą władze
w całym kraju.Jakie będą pierwsze decyzje komunistycznego rządu po przejęciu kontroli w całym kraju?str.1
_________________
:smt032
 
Last edited by dzia on 2015-08-23, 01:34; edited 1 time in total  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 3 piw(a):
Rihiter, Bobek1971, ScoobyDoo
dzia 


Mao ZedongImperium Chińskie

xfire: nieotochodzi
Helped: 1
Age: 35
Joined: 16 May 2009
Posts: 1796
Piwa: 41/23
Location: zewsząd
major  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8 
Posted: 2015-08-23, 00:03   

Chcąc wiedzieć jak może potoczyć się światowa sytuacja i jak poszczególe państwa będą się rozwijać poprosiliśmy o pomoc naszego reportera w Pekinie.
Ten zaś zaproponował nam przypisać do każego kraju zwierze z chińskiego horoskopu.
Według starej chińskiej legendy, dwanaście zwierząt pokłóciło się pewnego dnia o to, które z nich jest pierwsze w cyklu następujących po sobie lat. Nie mogąc dojść do porozumienia, poprosiły bogów o ostateczne rozstrzygnięcie sporu. Ogłoszono więc wyścig: kto dotrze jako pierwszy do przeciwległego brzegu rzeki. Kolejność przybywania na metę miała wyznaczyć kolejność w kalendarzu.
Zwierzęta zgromadziły się na jednym brzegu rzeki i na sygnał startu wskoczyły do rzeki. Bawół nawet nie poczuł, kiedy szczur wskoczył na jego grzbiet. Kiedy bawół był już prawie u celu, szczur zeskoczył przed nim na brzeg i wygrał wyścig.
Według innej legendy (cieszącej się o wiele większą popularnością, szczególnie na Zachodzie), Budda w ostatnim dniu, zanim odszedł z tego świata, wezwał do siebie wszystkie zwierzęta. Niestety tylko dwanaście z nich pojawiło się, by go pożegnać. W nagrodę Budda nazwał każdy rok na cześć tych zwierząt. Zrobił to według kolejności, w jakiej zwierzęta do niego przybyły. I tak pierwszy rok to rok Szczura, drugi to rok Bawoła, trzeci Tygrysa, kolejne należą do Królika, Smoka, Węża, Konia, Kozy, Małpy, Koguta, Psa, a ostatni do Świni.


SZCZUR.Znak Szczura jest pierwszym znakiem zodiaku w cyklu chińskiej astrologii, co w naturalny sposób czyni go osobowością obdarzoną silnymi cechami przywódczymi. Ich wrodzona ruchliwość sprawia, że niezmiennie potrzebują nowych bodźców.
Czasami wydają się być spokojni, ale w ich głowach trwa nieustanna burza. Szczury są bardzo aktywne, jakby obawiały się przestać choć na chwilę pracować bądź nad czymś rozmyślać. Ich krytyczny umysł działa zawsze na wysokich obrotach. To często powoduje niepokój – przyjmują bowiem na siebie tak wiele zobowiązań, że nie zawsze mogą być pewne sprostania im wszystkim. Nie zmienia to faktu, iż umysł Szczura jest jednym z najlepiej rozwiniętych ze wszystkich znaków chińskiego zodiaku. Zasad społecznych i prawnych przestrzegają tylko wówczas, gdy są im na rękę. Jeśli kolidują z ich planami, są po prostu ignorowane.
Szczur bez problemu i wysiłku przejmuje inicjatywę w swoim otoczeniu,nie obawia się brać na swoje barki odpowiedzialności za działania swoje i innych, pod warunkiem, że to właśnie on – Szczur – decyduje o tychże działaniach.
Zawsze czujny Szczur to doskonały obserwator,najlepiej wie, co w trawie piszczy, ale zachowuje te informacje dla siebie.Potrafi zademonstrować swoją silną wolę i zdecydowanie, budząc zaufanie innych. Porywa się na ambitne zadania, nie ujawniając nikomu swych planów. Dzięki sprytowi, inteligencji i pewnej dozie bezwzględności osiąga prawie każdy cel.
Nie cieszy się jednak zwycięstwem, bo zaraz wyznacza sobie kolejny szczyt do zdobycia lub wroga do pokonania.
Ma wrodzoną zdolność wyczuwania niebezpieczeństw. Instynktownie wie, kiedy ryzykować, a kiedy lepiej się wofać.

BAWÓŁ to istota powolna, spokojna, o stałych poglądach. Nie podejmuje ryzyka, trudno go namówić do zmian. Podjęcie decyzji wymaga dla niego czasu. Najpierw przygotowuje się, przygląda, oszczędza siły, a gdy już się na działanie zdecyduje, to wkłada w nie całe siły i działa jednokierunkowo, nie zwracając uwagi na przeszkody. Jest bardzo opanowany, ale lepiej go nie prowokować, bo jest cholerykiem, skłonnym do wybuchów wściekłości, choć dochodzi do nich bardzo rzadko.
Woli spokojną rozmowę z jedną osobą niż intelektualną dyskusję na forum publicznym.
Nie jest zbyt rozmowny, ma spóźniony refleks i słabe poczucie humoru.Może mieć skłonności do nadmiernego uporu, doktrynerstwa, może mieć trudności ze zrozumieniem innego punktu widzenia i przyznaniem się do popełnionego błędu.
Prowadzi osiadły tryb życia. Jest solidny, stateczny i zrównoważony, można mieć do niego zaufanie

KOGUTY są przede wszystkim marzycielami. Mają tendencję do wypowiadania swoich myśli na głos, co nie zawsze ma pozytywne skutki.
Mają skłonności do przechwałek (szczególnie na temat swoich osiągnięć), dlatego liczne grono słuchaczy jest dla nich niezbędne.
Kogut bywa egocentryczny, zaabsorbowany swoimi potrzebami, pragnieniami i sprawami. Zaspokaja swoje potrzeby w pierwszej kolejności. Jest usłużny i życzliwy w sprawach wielkiej wagi, ale raczej trudno liczyć na jego pomoc w codziennej rzeczywistości.
Robi wrażenie oryginała i ekscentryka, ale tak naprawdę jest konformistą. Zależy mu na bezpieczeństwie, własnym domu i rodzinie, nie lubi ryzyka, ale gdy jest taka potrzeba to będzie walczył najodważniej. Jego uczuciowość jest głęboko ukryta, boi się jej, a raczej tego, że gdy ją ujawni to zostanie skrzywdzony.

KOZY mają z natury spokojne usposobienie, są typem opiekuńczym, opiekowanie się innymi sprawia im wielką przyjemność .Lubią towarzystwo, ale nie chcą być w centrum wydarzeń. Wolą stać nieco z boku, obserwując otoczenie i wyciągając odpowiednie wnioski. To się bardzo przydaje, kiedy próbują załagodzić sytuację i rozwiązać jakieś problemy. Są w tym dobre, między innymi dlatego, że wcześniej miały okazję dokładnie przeanalizować wszystkie za i przeciw.
Będąc ofiarą wybacza, bo gniew i zemstę uważa za niegodne i niepotrzebne. Źle znosi przymus i obowiązki, nie lubi rutyny. Jest odrobinę ekscentryczny, stara się być ze wszystkimi w dobrych stosunkach, nie znosi konfliktów i nieprzyjemnej atmosfery, zachowuje się pojednawczo, zapomina o urazach. Gdy jest w otoczeniu ludzi, z którymi czuje się bezpiecznie, to staje się rozmowny, dowcipny i błyskotliwa. Podchodzi do życia niefrasobliwie, bywa leniwa. Trudno jej się zaangażować w działanie. Łatwo ulega wpływom.

DZIK woli dostrzegać dobre strony ludzi i rzeczy.Jest wrogiem kłótni, konfliktów, wybiera raczej drogę kompromisów, przez co może być odbierany jako człowiek słaby. Walczy o sprawiedliwość, ale zdarza mu się też być fanatykiem, czasem nawet niebezpiecznym. Pragnie osiągnąć szczęście na ziemi, nie jest ważny dla niego rozwój duchowy i zaświaty. Jest solidny, spokojny, , docenia wszystko to, co doczesne. Staje się też czasem materialistą i sybarytą. Jest łatwy we współżyciu, lubi towarzystwo, jednak nie jest zbyt błyskotliwy, raczej zachowuje milczenie, rozkwita w gronie osób bliskich, wtedy staje się gadatliwy, wesoły. Jest inteligentny i ma dużą wiedzę, ale nie potrafi tego okazać. Nie potrafi też długo studiować jednego tematu, gdyż szybko się rozprasza. Jest uparty i zawzięty, ma problemy z podejmowaniem decyzji, zwykle liczy na czyjąś pomoc w jej podjęciu, ale jeśli jej nie dostaje to potrafi skutecznie poradzić sobie sam. Jest bardzo uprzejmy, ale zdarza mu się być podejrzliwym i nieufnym, mimo to jednak zwykle daje się wykorzystywać,jednak szybko wybacza i zapomina o przykrościach

WĘŻE posiadają bardzo rozwiniętą intuicję. Czasami wydają się być wręcz jasnowidzami, kiedy o czymś mówią. Posiadają coś w rodzaju szóstego zmysłu, wyczuwającego zdarzenia przed ich nadejściem. Rzadko kiedy się mylą. Co więcej, potrafią bezbłędnie rozszyfrowywać innych ludzi, ich emocje oraz zamierzenia. Wszystko to czyni z Węży przenikliwych rozmówców, którzy zdają się rozumieć więcej niż ktokolwiek inny.
Węże są pewne siebie i nie dają się nikomu zastraszyć. Ich niezachwiane poglądy mogą niepokoić rozmówców, lecz jednocześnie nie przestają fascynować.
Łatwo dostosowuje się do sytuacji, lubi harmonię i spokój. Ma silną wolę, ale ujawnia ją, gdy zagrożony jest jego komfort psychiczny lub materialny, wtedy jest w stanie zdobyć się na mściwość. Unika dużego wysiłku, Gdy nie ma zajęcia, staje się leniwy ale gdy ma odpowiednią motywację jest w stanie zrobić wszystko i pokonać każdego rywala, jest wtedy bardzo wytrwały. Wypacza słowa do niego kierowane, jeśli są dla niego niewygodne,jest zdolny do kłamstwa, lubi mieć zawsze rację.
Kontemplacyjna natura Węży sprawia, że nie są one zbytnio otwarte. Wiele rzeczy wolą zachować dla siebie. W skrajnych przypadkach wykorzystują skrywane informacje w sposób bardzo przebiegły. Zazwyczaj osiągają zamierzone cele.

KOŃ jest elokwentny, podoba się innym, cieszy popularnością, potrafi skupiać na sobie uwagę i pokazać się od najlepszej strony. Robi wrażenie, że jest zdolny poradzić sobie z każdą, nawet najtrudniejszą sytuacją, wygląda na pewnego siebie, ale w rzeczywistości jest strachliwy, niespokojny, nadwrażliwy. Źle znosi jakąkolwiek krytykę i lekceważenie, bo nigdy nie jest do końca pewien swojej wartości. Często działa w oparciu o zdanie innych, co robi wrażenie niestałości. Ma zmienne nastroje, które szkodzą mu w kontaktach z innymi ludźmi. Jest aktywny, ale niecierpliwy, dąży do osiągnięcia celu, ale często zmienia cel w trakcie jego realizacji. Przeraźliwe boi się niepowodzeń, dla niego porażka to totalna klęska i może go doprowadzić do ostateczności. Szuka ucieczki w działaniu, aby nie myśleć o ewentualnych przeszkodach i nie mieć czasu na zwątpienie. Jest bardzo lojalny, otwarty i bezpośredni. Postępuje zwykle szlachetnie i jest szczery, ale równocześnie dość samolubny i nie zastanawia się nad potrzebami innych.Ma dużo przyjaciół, ale są one z jego strony dość powierzchowne, a w dyskusji, które bardzo lubi, brakuje mu tolerancji, i raczej mówi niż słucha. Jest cholerykiem, wpada we wściekłość, gdy mu się przeciwstawić. Jest impulsywny, działa pod wpływem chwilowego kaprysu, w sposób popędliwy, nieprzewidywalny i często niedorzeczny. Nie słucha rad.
Trudno jest mu zdobyć się na refleksję, brak mu głębi i zdolności organizacyjnych, za to ma żywy umysł.

SMOK jest wyjątkowym zwierzęciem w chińskim zodiaku, ponieważ istnieje tylko w legendach. Z tego też powodu życie codzienne nie jest jego mocną stroną. Jest wyjątkowy i tak chce być traktowany, można być tylko jego protegowanym albo rywalem, ale rywalizacja z nim nie jest łatwa. Rady przez niego udzielane są zwykle mądre, a wypowiada swoje zdanie głośno. Wykazuje się przenikliwością i mądrością, ale rzadko potrafi stosować ją wobec siebie, mimo tego, że innym przynosi ona wiele pożytku; widzi wszystkie niebezpieczeństwa i trudności przed swoimi przyjaciółmi i potrafi im zaradzić, ale sam w nie wpada. Ma do wszystkiego szczęście i nawet trudne sytuacje obracają się na jego korzyść.
Nie potrafi być pobłażliwy, ani dyplomatyczny. Jest pewny siebie, przekonany o własnej niezawodności, nietolerancyjny, gwałtowny, zbyt szybko podejmuje decyzje i nie potrafi przyznać się do błędu.
Jest inteligentny ale często robi wrażenie bardziej wykształconego niż jest w rzeczywistości. Nie odpowiadają mu drugorzędne role.Cechą charakterystyczną Smoków jest ogromna dawka energii, którą dysponują. Żyją pełnią życia, a ich talenty tworzą iluzję niezniszczalności – jakby Smok był niepokonany. Osoby urodzone w tym właśnie roku lubią robić wszystko z rozmachem. Nie dla nich skromne plany, wolą tworzyć na wielką skalę. Ich ambicja sięga Niebios i nie ustępuje niczym boskiej dumie. Podążają za wielkimi ideami i rozwijają je, czasami ekstremalnymi czynami. Wiedzieć musimy jedno: Smoki nie robią nic na pokaz. Jeżeli dokonują wielkich czynów, nie robią tego dla sławy czy pieniędzy. One takie po prostu są. Każdy ich gest, każde słowo są wzniosłe. Oczywiście, zawsze są całkowicie pewne swoich racji i przekonań, dlatego żadne wyzwania nie są im straszne – Smoki za każdym razem są niemal pewne swojego powodzenia. I zwykle tak właśnie bywa, że osiągają szczyty.

TYGRYS w Chinach jest symbolem szczęścia i siły. Osoba urodzona w roku Tygrysa jest stworzona do burzliwego życia,.Uwielbia ryzyko i w sensie fizycznym i duchowym. Jej życie nigdy nie jest spokojne, a śmierć ma zwykle gwałtowną.
Zdrada i niesprawiedliwość poruszają go do żywego, nawet, jeśli nie dotyczą go bezpośrednio. Nie toleruje kłamstwa i nieszczerości,pozatym jest tolerancyjny i liberalny. Najgorsze jest dla niego zamknięcie w klatce codzienności, zwykłe, powszednie zajęcia nużą go i wykonuje je tylko po to, by nie zawieść partnera. Jest wspaniałomyślny, łatwo wybacza doznane krzywdy, woli zerwać trudną znajomość niż się mścić.
zycie z nim nie należy do łatwych. Rządzą nim namiętności i emocje, jeśli potrafi je opanować staje się mędrcem, którego rady są rzeczowe i pomocne, zawsze udzieli pomocy. Zwykle jednak jest zaplątany w zawikłane związki lub ma trudności z akceptowaniem innych takimi, jacy są. Potrafi być tyranem i agresorem.
Każdy Tygrys traci swe zalety zamknięty w klatce, nawet, gdy kraty klatki są tylko abstrakcyjne, nie znosi zniewolenia, staje się wtedy kłótliwy, agresywny, łatwo się unosi. Potrzebuje do życia swobody, wyzwań i możliwości decydowania o sobie. Leczy rany w ukryciu, użalając się nad sobą.
Istotną cechą charakteru osób urodzonych w roku Tygrysa jest ich żyłka współzawodnictwa. One po prostu nie potrafią przejść obok potencjalnego wyzwania, szczególnie gdy w grę wchodzi honor.
Mają silne poczucie własnej godności, co sprawia, że nie jest im łatwo wykonywać czyjeś polecenia.
Są dobrymi strategami, szczególnie w przypadkach posiadania jakichś ukrytych zamiarów (a mają je zadziwiająco często). Jedyną przeszkodą stojącą na drodze sprawnego wykorzystywania umiejętności taktycznych, jest niespokojna natura Tygrysów. Trzymanie jej pod kontrolą, pozwala osiągać wyżyny powodzenia.

MAŁPY odznaczają się magnetyczną osobowością, są bardzo popularne i zawsze znajdują się w doborowym towarzystwie. Nie da się ukryć, że Małpy bardzo lubią dobrą zabawę.
Niektórzy mogliby nawet posunąć się do stwierdzenia, że są wręcz wścibskie. Irytują w ten sposób wiele osób. Nie potrafią jednak postawić się w sytuacji tychże osób trzecich, przez co często nie rozumieją, dlaczego ktoś się na nie obraża.
Osoba urodzona w roku Małpy jest postrzegana jako wspaniałomyślna, niezwykle inteligentna, ale przypisuje się jej też wiele wad, np. gadulstwo, kłamliwość, chwiejność, które niekoniecznie są prawdą. Małpa ma wielką łatwość ekspresji, wypowiada się w jasny, zrozumiały sposób, ma ścisły umysł, jest przekonywująca. Jej stosunek do pracy jest rzeczowy i niezależny. Łatwo się adaptuje w nowym otoczeniu. Ma w sobie dużo młodości i entuzjazmu, niezależnie od wieku. Zawsze jest gotowa podjąć ryzyko, nowe przedsięwzięcia są dla niej wybawieniem od codzienności, rutyny i nudy. Dobrze się czuje, gdy jest doceniana, gdy może wykazać się pomysłowością i refleksem. Działa z ogromną zręcznością, wszystko jej się udaje. Jest niezależna, energiczna, jej umysł wciąż pracuje na wysokich obrotach. Brakuje jej umiejętności skupienia się dłużej na jednym celu. Szybko się rozprasza, bo interesuje ją dużo rzeczy naraz. .Ma wiele poczucia humoru, potrafi się śmiać z siebie, ale w głębi ducha może bardzo cierpieć z powodu odrzucenia przez innych, popadać w pesymizm, rozgoryczenie, sceptycyzm, nie dając tego po sobie poznać.
Czasami, kiedy Małpa poczuje powiew nudy, może przesadzić z żartami i doprowadzić do nieprzyjemnych rezultatów.Rozwiązanie zagadki które zwierze reprezentuje jakie państwo w następnym numerze!


str.2
_________________
:smt032
Last edited by dzia on 2015-08-23, 00:28; edited 7 times in total  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
dzia 


Mao ZedongImperium Chińskie

xfire: nieotochodzi
Helped: 1
Age: 35
Joined: 16 May 2009
Posts: 1796
Piwa: 41/23
Location: zewsząd
major  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8 
Posted: 2015-08-23, 00:38   
Sensacja! Publikujemy tu nigdzie indziej niepublikowane gorące zdjęcia królowej Wilhelminy przyłapanej na rybach!
W takim oto stroju królowa imperium paraduje po rajskich plażach holenderskiego archipelagu.
Czy niezwykle zmysłowa kreacja okaże się hitem tego lata?


Tymczasem po drugiej stronie globu brytyjscy marynarze ćwiczą na sucho morskie bitwy i manewry.
Czy angielska musztra okaże się lepsza niz pruski szyk?


str.3
_________________
:smt032
 
Last edited by dzia on 2015-08-23, 00:46; edited 2 times in total  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 2 piw(a):
Bobek1971, Rookie
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  
Czas generowania strony : 0.80 s.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group