www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "Eldorado za free" (J.Stalin[D10])
Author Message
Beny 

xfire: fcbeny
Helped: 50 times
Piwa: 65/13
generał dywizji  Złoty order za specjalne zasługi - system Dyplo, PBEM, FFA, losujący, civilopedia  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Złoty gracz w demokrację - GwD1-admin  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2015-06-21, 11:05   Pakt "Eldorado za free" (J.Stalin[D10])

Pakt numer 4038, założony 2015-03-29 22:59:08 przez J.Stalin[D10] (Rosja)

Nazwa paktu: Eldorado za free

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: J.Stalin[D10]
bombel79
Rudi2
Postaw piwo autorowi tego posta

Beny 

xfire: fcbeny
Helped: 50 times
Piwa: 65/13
generał dywizji  Złoty order za specjalne zasługi - system Dyplo, PBEM, FFA, losujący, civilopedia  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Złoty gracz w demokrację - GwD1-admin  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2015-06-21, 11:05   

J.Stalin[D10] 2015-03-29 23:02:51
nie sądziłem, że kiedyś taki pakt powstanie :)

odłóżcie Panowie zimną wojnę na bok, bo jest okazja

wycofuję całe wojo z eldorado więc miasta będą puste

w ślad za moimi jednostkami będą musiały podążyć jednostki Zary, bo inaczej mu posprzątam macierzyste ziemie więc też zostaną ziemie puste (na tą chwilę ma w eldorado 22 jednostki)

ja żegnam się z Wami mocnym ******ęciem i do następnego
proszę tylko, żeby ten zdradliwy czarny chooj poszedł do piachu razem ze mną :D

pozdrawiam

bombel79 2015-03-29 23:08:39
Czarny chooj jest zarezerwowane dla zulusa ;)

A co tam się dzieje? Widzę w civstats ze ścinasz miasta jak cie nawet w grze nie ma ;)

J.Stalin[D10] 2015-03-29 23:09:15
w kwestii jednostek to nie ma machinery i nie ma feudalizmu
ma bardzo mało katap
słonie w eldorado są całe dwa
reszta słoni jest u mnie

nie ma alfabetu - podobno robi

J.Stalin[D10] 2015-03-29 23:10:48
mniejsza z tym co u mnie
napadli mnie zdradziecko z Angolem, ale to jest mniejszy temat i w zasadzie nie ważny :)

mogę tylko powiedzieć, że jak Zara ściemniał, że wojo trzyma w macierzy, bo obawia się wjazdu Anglika, a ja goopi ciul pisałem do Anglika błagająco żeby go nie ruszał :D

J.Stalin[D10] 2015-03-30 12:32:40
no i cos w temacie?
bardzo ładnie Was proszę, żeby mu jesień zrobić
ja nawet całym wojem mogę zostać w eldorado jak chcecie i wybiję mu, a Wy poprawicie :)

bombel79 2015-03-30 15:21:00
Zobaczymy co wyjdzie. Na razie nie chce Krakac ale jest wspólna płaszczyzna do porozumienia z Rudim. Tylko spali nie, gdzie moje dwa miasta w eldorado które dawno mi obiecałes?

J.Stalin[D10] 2015-03-30 15:25:48
jak się nie pospieszysz to spali
ja wyruszyłem wojem i tam jest pusto :D
zostawiłem tylko speara żeby koniem nie zdjął

J.Stalin[D10] 2015-03-30 15:26:21
nie pozwólcie mu się osiedlić w eldorado
palcie i grabcie :D

PS miękkie rury :D

Rudi2 2015-03-30 19:15:24
Próbuję z Bombelm się dogadać w tej sprawie.

bombel79 2015-03-30 19:32:58
Zobaczę jak to wygląda.

J.Stalin[D10] 2015-03-30 20:16:40
nijak :)
ja mam pusto więc wejście w masło, a Zara ma malutko wojska więc pójdzie łatwo

bombel79 2015-03-30 20:17:37
a jak na drugim froncie? white cie atakuje czy to tylko gra pozorow?

J.Stalin[D10] 2015-03-30 20:25:10
Biały dał kilka HA i to by było na tyle
6 szt (było 7 - generał - ale zabiłem)
Biały to nawet nie chciał (gadałem z nim) ale miał tam jakiś dług wdzięczności wobec Zary

J.Stalin[D10] 2015-03-30 20:33:49
nakreślę Ci bo możesz nie kojarzyć jak to wygląda

my mamy bardzo dłuuuugą granicę i od mojej stolicy do eldorado ja idę 8-12 tur
a po drodze wąsko miasta wzdłuż granicy po 1 mieście

całe wojo trzymam na eldorado oczekując Twojego ataku
Zara też tak robił
z tyłu, w macierzy, po woriorze

no i Zara zaczął się zbroić (ścinką)
ściemniał że go Angol chce zaatakować w co ja nie chcialem uwierzyc

wiedziałem, że jak zacznę ciąć to nici z planu doszusowania do czołówki, a łatwo to było robić, bo w punktach mizeria (ani jednego cudaka, nawet narodowego) tylko 10 miast, zero kultury, a mimo to w pop, gnp (na 55%), produkcji byłem na 4 miejscu
w dodatku 4 tury do GA i wtedy monarchia, rela, biurko i organized

cały czas próbowałem odwieść go od tego dyplomacją, ale jaki koń jest każdy wie

nie wyszło - trudno

wracając do Zary to to co ściął (8 słoni + 2 katapy) ma w mojej macierzy
a w eldorado 22 jednostki (w tym z 6 katap)
ja ruszyłem na niego na tym eldorado, bo chcę żeby zabolało, ale czy się uda to nie wiem (ruszyłem 40 jednostkami w tym 10 katap)
w każdym razie na pewno straci sporo, a ja w nastepnej turze strace min 2 miasta

tyle :)

J.Stalin[D10] 2015-03-30 21:50:01
jutro wrzucę Wam screeny jaki jest układ wojsk

J.Stalin[D10] 2015-03-31 09:13:38
w takim układzie nie idę na samobója
czekam na Was i wjedziemy razem
ja mogę poświęcić jednostki, bo i tak mnie to wali i uderzę pierwszy, a spróbuję utrzymac stolicę i sobie w niej zostanę niczym w loszku :D
po ataku oczywiście oddaję miasta na eldorado zgodnie z obietnicą

dzięki :)

bombel79 2015-03-31 09:26:08
Stalin, ja chcę moje 2 miasta które mi kiedyś obiecałes. Więcej mnie nie interesuje i bardziej walczyć nie zamierzam. Nie jestem twoim wrogiem - chce to co mi się należy. Nie zamierzam walczyć ani z tobą ( poza 2 miastami ) ani z Zara. To są wasze biznesy.

J.Stalin[D10] 2015-03-31 10:17:24
e to lipa straszna :(
ja pragnę zemsty na Zarze, a Ty na łatwiznę idziesz
równie dobrze moglibyśmy nic nie pisać i bys sobie wjechał :/

J.Stalin[D10] 2015-03-31 10:18:14
a tak nawiasem to 2 obiecane to jest to moje z brzegu i to Zary przy słoniach :D
pamiętasz?
więc proszę bij Zarę, a nie fizjologuj :D

bombel79 2015-03-31 12:17:30
Dzięki ze mi przypomniałes ; )

J.Stalin[D10] 2015-03-31 12:19:35
no to jak będzie?
idziesz na Niego?
Pusia nie bądź miękka rura i nie kombinuj jak tu za free mieć wszystko
to nie popłaca
później się dziwisz :(

bombel79 2015-03-31 14:03:25
Ej, a jeszcze chwilkę temu zachęcał żeby palić i grabic twoje miasta.

J.Stalin[D10] 2015-03-31 14:25:56
i nadal nie mam nic przeciwko
ale zemsta była powodem, a nie prezenty
a Ty się chcesz wykręcić
spal mu chociaż jedno miasto

J.Stalin[D10] 2015-03-31 20:13:46
Pusia nie bądź taki
chcę Ci dać 4 miasta w eldorado i miejsce na 3 kolejne
ja w eldorado mam 2x więcej woja niż Zara, ale chciałbym żeby czarnuch ucierpiał
chcę żeby zapłacił za zdradę stratą eldorado

bombel79 2015-03-31 20:35:49
Stalin, uciekaj tym wojskiem, mi nie zalezy na bitwie, a z taka armia to moglbys mocno wkurzac Zare, a tak, to dojdzie do krwawej bitwy, ktora bedzie pewnie nas troche kosztowala, ale po rowno, a ty stracisz 90% jednsotek...

nie lepiej sie wycofac i probowac walki na swoim terenie? nie martw sie, Zara nie zyska na tobie w eldorado nic, a jak chcesz zeby go tam nie bylo to gadaj z rudim... ja gram wybitnie kunktatorsko

J.Stalin[D10] 2015-03-31 20:41:30
czyli jak zawsze :)

PS mój teren to eldorado
innego już nie ma
a że stracę 90%?
i co z tego?
pójdę na Zarę i też stracę 90%, a potem piach więc co to za różnica?
za to dla Ciebie powinna to być róznica
ja nie proszę o wiele

bombel79 2015-03-31 20:50:03
Ale jak to, nie masz państwa? A gdzie stolica? Reszta miast? Wszystko ci zaufał? W 2 turki?

J.Stalin[D10] 2015-03-31 20:52:28
są trzy wyjścia

1) ja idę wkurzać Zarę i proszę Holendra o pomoc. Ty dostajesz moje eldorado za totalne free bez jakiegokolwiek wysiłku. Holender się angazuje i możesz mu wjechać. To najlepszy scenariusz dla Ciebie.
2) siedzę gdzie jestem i czekam. Ty podchodzisz, Zara podchodzi i ktoś dostanie. Idę do piachu, ale Zara, albo Ty macie straty.
a) Jesli Zara ma straty to Ty dostajesz eldorado za free, ale dla Zary to i tak nie ma znaczenia, bo wychodzi cało jesli chodzi o teren, a zyski ma w mojej macierzy
b) Jeśli natomiast Ty będziesz miał straty to Zara dostaje eldorado za free, a Ty masz ciepło, bo Holender może Ci wjechać. To najgorszy scenariusz dla Ciebie

cwaniactwo

3) wjeżdzacie z Holendrem. Wyganiamy Zarę z eldorado. Ja oddaję eldorado Tobie i idę do piachu. Holender ma eldorado Zary (tą gorszą część). Wszyscy szczęśliwi. Status quo między Wami zachowany, a Zara ukarany.

win, win :)
sprawieliwie?

J.Stalin[D10] 2015-03-31 20:53:26
tak wszystko
nie mam nic
stolica stoi jeszcze i 1 miasto obok, które Shaka pali, bo na gotowe sęp przyszedł
stolica padnie za 2,3 tury

Rudi2 2015-03-31 21:50:03
Jeśli chodzi o mnie to od zawszw omijałem te El Dorada szerokim łukiem bo zadaję sobie sprawę, że to tylko waśnie i kłopoty prędzej czy później.
Jak się dogadacie we dwóch to mi tam rybka czy zamiast Zary będzie Aztek czy Rosjanin.
Dla mnie ważny by Rosja nie została zjechana do końca więc zbierajcie razem dupy w troki i przestańcie się obaj droczyć a zacznijcie współpracować.
Ja mogę obiecać, że nie wejdę w teren Bombla jeśli obaj będziecie bronić miast rosyjskich w El Dorado. Jak to zrobicie to wasza koncepcja.
Bombel możesz zyskać więcej na tym układzie niż wtwojej wersji bratania się z Etiopją bo wówczas będę musiał jakoś temu przeciwdziałać ale mi się nie chce z tobą bić więc posłuchaj dobrej rady a nadal będziemy sąsiadami z dłuuugim okresem bez wojny.

Rudi2 2015-03-31 21:57:49
Żeby była jasność. Nie pchałem się w El Dorado póki dwa kraje tam się ulokowały z ograniczonym do siebie zaufaniem.
Obecna wojna rozwala ten układ i nie będę spokojnie patrzył jak ty Bombelku zajmiesz miejsce Rosjanina. Zajmij inne a ja nadal będę zadowolony i nie będę szukał sposobów jak przywrócić równowagę.
Czy nie odpowiada ci równowaga?
Jeśli nie to oznacza, że dążysz do osłabienia Holandii a wcześniej obiecałeś, że jeśli pozwolę ci na spokojny rozwój to będziesz grał na korzyść właśnie Holendrów. Ja umowy jak wiesz dotrzymałem a nawet zaproponowałem cię ekstrateren pod miasto.
Bombel, trzymam cię za słowo i mam nadzieję, że niepotrzebnie wywieram taką presję bo nie zrobisz głupstw.
Bombel, widzisz mój wykres siły od zawsze i sam widzisz, że nie dążyłem do przewagi militarnej dla uzyskania spokoju w regionie. Jeśli sprawy potoczą się nie po myśli Rosji to ruszę zbrojenia tak, że ty dla samej obawy o własne miasta będziesz trzymał wojo u siebie. Tylko po co to nam.

bombel79 2015-03-31 22:24:47
Rudi, ale co stoi na przeszkodzie abym ja zajal miejsce rosjanina a ty Zary? nawet stalinowi to pasuje... :) to zamiast walczyc z Zare chcesz sobie bez brudzenia rak zalatwic spokoj do robienia sim city...

ja wiem ze tobie pasuje sytuacja gdy masz 2 razy takie gdp jak ja... no wiesz, tylko mi to srednio pasuje... jak jestes taki chojrak to chyba nie jest dla ciebie wyskoczyc na solowke z Larym? czemus sie mnie tak uczepil? rozebrali stalina, spala 10 miast a po lbie dostaje ja bo chce zgarnac 2 ktore od dawna mi sie naleza... no ja piernicze...

pisze po raz 23: nie chce z toba walczyc!!!!!!!!!! na uj mi to, ale na litosc, nie rob ze mnie bezwolnego manekina...

musisz przyznac ze nasza umowe realizowalem w 100%... z okladnoscia do kazdego szczegolu... mi koniki nie orbily dziwnych ruchow, jak tobie, wszystko co ustalilismy bylo realizowane... wiec nie stawiaj mnie pod sciana jak ostatniego lazege...

ale znajac zycie i tak mnie rudi zaatakuje... no i pupa... sorry stalin, ale chyba nie dostaniesz swojej zemsty na Zarze, bo rudi woli jechac mnie po raz 24-ty...

Rudi2 2015-03-31 22:29:49
Co trujesz Bombel?
jakbym chciałto już dawno byłaby wojna między nami.
Z Larym też nie chce walczyć więc jeśli już ty zacząłeś trąbić w trąby wojenne to ci piszę, że od Stalina trzymaj się z daleka albo będę musiał zmienić do ciebie stosunek. Dobrze mi się z tobą współpracuje ale widzę że znów buta w ciebie włazi. Ochłoń i przemyśl to.

Rudi2 2015-03-31 22:31:33
Może ci przypomnę jeszcze że ostatni raz pisałeś do mnie z taką butą gdy żądałeś bym dał spalić wam swoje miasto.
Czy znów ma to się potoczyć wg poprzedniego scenariusza?

J.Stalin[D10] 2015-03-31 22:36:55
ja mam rozwiązanie
niech każdy sobie pobrudzi łapki, a ja poniosę największą ofiarę

wszyscy na Zarę i już

nie będziecie sobie wypominac, że ktoś coś dostał za darmo

PS jak to Ci się należą te miasta? :D

Panowie ja naprawdę chcę tylko by Zara wyszedł na tym in minus, żeby się nauczył że nie popłaca takie zachowanie :)

schowajcie dumę do kieszeni
Pusi proszę Cię bardzo ładnie :)

bombel79 2015-03-31 22:48:34
z jaka buta??? jam jest pokorny i ukladny czlowiek...

ale rudi, probujesz mnie ustawic na zasadzie: jestes maly to siedz cicho i rob co ci kaze... no mi to nie pasuje, ale zupelnie nie lapie czemu chcesz mnie karac za to, ze Zara rozwalkowal stalina...

to jest jak w dowcipie, blondyn ukradl, ****** rudemu... Stalin ma racje ze to Zara jest glownym rozgrywajacym, ale ty masz to gdziesz, chcesz po prostu miec mnie na smyczy... i nie unosze sei zadna buta, po prostu traktujesz mnie jak USA Polske...

a i tak w ogole: to nie chce Cie zniszczyc Rudi!!! mam to gdziesz, mozes sobie to dyplo nawet wygrac... ja mam swoje drobne cele ktore w ogole nie koliduja z twoimi...

PS
Stalin, ile ty masz miast w tym eldorado? 3?

Rudi2 2015-03-31 22:50:26
Bombel, nie będę owijał w bawełnę, jeśli zaatakujesz Stalina to ja ci w tym przeszkodzę.

Wystarczy, że jutro przestawię stack o 2 kratki (ty wiesz gdzie) i uziemię twoje jednostki przy mojej granicy a ty gówn o będziesz miał nie zyski w El Dorado.

Niezależnie od tego twój atak na mojego sojusznika spowoduje nieważność umowy o odstąpieniu terenu pod twoje ostatnie miasto i zażądam jego zwrotu bez pierdo lenia się w chocki klocki.

J.Stalin[D10] 2015-03-31 22:51:51
w centrum 2 i z boczku 1 a całkiem z boczku jeszcze 1

Rudi2 2015-03-31 22:52:02
jak jesteś mały to siedź cicho i słuchaj dobrych rad

J.Stalin[D10] 2015-03-31 22:53:18
Panowie spokojnie, bo sie przeciagani liny robi, a zaden nie popuści i wygra na tym Zara, a Wy będziecie tam gdzie byliście

duma do kieszeni i zjedźmy Zarę :)

bombel79 2015-03-31 22:56:37
Nawet wili nie wiesz jaka mam ochote napisac "kij ci w oko", ale ze jestem dyplomata to tego nie napisze :P

ide spac, przemysle sprawe i zobaczymy co przyniesie jutrzejszy dzien...

stalin, ales sobie sojusznika dobral, nrewowy strasznie... meliski mu trzeba :)
PS

Rudi2 2015-03-31 22:59:52
Umiesz czytać Bombel?
To przeczytaj o moim i Stalina pakcie. Nie dam zrobić z siebie gościa który paktów nie dotrzymuje.

bombel79 2015-03-31 23:03:02
rudi, z tego co pisze stalin to... stalina juz nie ma... i nawet ty go nie uratujesz... tak przynajmniej zrozumialem stalina....

ale przciez mozesz dotrzymac paktu i jechac Zare!!! wczoraj wypowiedziales mu wojne... ile jednostek tam pusciles??? niech zgadne... 1 szpiega? :)

Rudi2 2015-03-31 23:11:36
Widzisz bombel, uznałem, że większym dla Stalina zagrożeniem jest atak Larego i Bombla niż sam atak Larego więc jednostki mam tak ustawione, że jeśli ty się wtrącisz po niewłaściwej stronie to szybko się wycofasz bo poczujesz smród u siebie czyli na to samo wyjdzie.
Lary zaatakował podstępnie to niech poniesie tego skutki. Ty na pewno nie będziesz dobijał Stalina jednostek bo będziesz trzymał wartę na naszej granicy.
Czy to jest jasna wykładnia?

bombel79 2015-03-31 23:23:22
dobra, ja ide spac... to zbyt skomplikowane...

widzisz stalin co zrobiles! :)

J.Stalin[D10] 2015-03-31 23:25:16
:D
podoba mi się
wreszcie dyplo :D

bombel79 2015-04-17 20:41:59
Drogi Stalinie, niniejszym chciałem ci serdecznie podziękować za wspólną grę. Mam nadzieje nadzieje ze dałem się poznać za uczciwego i słowne go gracza. Mam nadzieje ze niebawem staniemy ramię w ramię po jednej stronie barykady. I Rudi również.

J.Stalin[D10] 2015-04-17 20:59:42
nawet wcześniej niż Ci się wydaje to nastąpi :)

również dziękuję :)
Postaw piwo autorowi tego posta

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum