www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "Dogadamy sie?" (ponti)
Author Message
Beny 

xfire: fcbeny
Helped: 50 times
Piwa: 65/13
generał dywizji  Złoty order za specjalne zasługi - system Dyplo, PBEM, FFA, losujący, civilopedia  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Złoty gracz w demokrację - GwD1-admin  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2015-06-21, 10:05   Pakt "Dogadamy sie?" (ponti)

Pakt numer 4024, założony 2015-03-14 14:26:07 przez ponti (Sumeria)

Nazwa paktu: Dogadamy sie?

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: ponti
cheos
haram
Rudi2
ScoobyDoo
Postaw piwo autorowi tego posta

Beny 

xfire: fcbeny
Helped: 50 times
Piwa: 65/13
generał dywizji  Złoty order za specjalne zasługi - system Dyplo, PBEM, FFA, losujący, civilopedia  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Złoty gracz w demokrację - GwD1-admin  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2015-06-21, 10:05   

ponti 2015-03-14 14:27:57
Czy jest szansa dogadania sie i na jakich warunkach zeby moja armia pomogła Wam z Zulusem ,ale tak bym nie tracił terenu na ktory tylko czeka pazerny na teren Inek ;)

Rozumiem czego oczekujecie ale jak to widzicie teraz zanim spalicie mi miasto ,propozycja jst jak najbardziej poważna

ponti 2015-03-14 14:28:53
Bede w domu dopiero po 22:00 i nie bardzo mam czas dzisiaj na Dyplo ale prosba o Wasz punkt widzenia w zaistniałem sytuacji.

ScoobyDoo 2015-03-14 14:30:06
Widze

ponti 2015-03-14 14:33:00
Wojna będzie kosztowna bardzo jak mnie przyprzecie do muru to Wy bedziecie kalkulowac a ja niekoniecznie bo nie bede mial innego wyjscia , stoje na kiepskiej pozycji ale taka walka bedzie trwala grubo ponad miesiac.

ponti 2015-03-14 14:34:08
Mozemy podzielic sie terenem Zulusa i rozpisac od nowa scenariusz.Egiipt wezmie ,ja wezme Khal wezmie a Rudi z Cheosem podziela sobie Bobka i Bombla. Nie chce mi sie umierac na dymajacych mnie ciagle sojusznikow.

ScoobyDoo 2015-03-14 14:38:14
Wiemy.
Nie chce pisac za inka, ale mozna sie dogadac.
Miastl mozna zjarac,.mozes miasto opuscic mozemy jarac.
Mozesz opuscic a miasta nie muismy jarac .

Poszlibysmy wtedy na zulusa.z.trzech stron.
Stan wojnu oczywiscie miedzy nami.

To jest nieduze miasto. Zauwas ze inke nie zdobedzie nic na shace i dobrze byloby mu cos odpalic za udzial wojnje.
Jak sie oblowisz na shace to tam sa duzo lepsze miasta.

ponti 2015-03-14 14:39:43
Rozmawiamy i dajecie propozycje , jestem otwarty na porozumienie sie.

ScoobyDoo 2015-03-14 14:41:23
Ja jestem zbyt maly aby tu rozgrywac

cheos 2015-03-14 15:20:17
Dla mnie sprawa jest jasna. Jak chcesz się dogadać to zdejmij ze mnie szpiegostwo i zdobywaj tereny na Zulusach.
Miasto jutro spalimy czy w nim zostaniesz czy nie. Rewizyta to rewizyta.
Mogę nie stawiać miast w stronę Sumerii i niech zostanie strefa buforowa.

haram 2015-03-14 15:20:35
Generalnie jestem za, zresztą rozmawialiśmy z Pontim o tym ze 2 dni temu.
Później napiszę trochę więcej.

Rudi2 2015-03-14 15:37:43
Ja widzę w propozycji Pontiego więcej korzyści niż w potencjalnym spaleniu jego miasta.
Cheos może spokojnie rozwijać się w kierunku Bobka.

To powyższe jest moją oceną ale dostosuję się do decyzji sojuszu.

ScoobyDoo 2015-03-14 15:46:04
Najwazniejsza to szczera wola współpracy i dogadania się. Bo okazja jest naprawdę wyśmieta.

Zaznaczam, to jest tylko jedno miasto, wątpliwej jakości (tylko owce i same plainsy). U Zulusa są bardzo dobre tereny. Chatki wyrośniete, świete miasto :)

Kłócić się o gownioną wioskę, jak prawdziwe frukty czekaja?
Mi zulus z uśmiechem na twarzy zjarał, MOI, stolice i wioskę typu o której mówimy.

haram 2015-03-14 15:56:29
Ponti, proszę wklej mapy Zulusa jakie masz.
Po pierwsze pokażesz, że poważnie chcesz się dogadać, po drugie będzie można planować szczegóły.

cheos 2015-03-14 16:00:39
Moja propozycja jest taka, że palimy to miasto a Ponti stawia na ciężkiej górce (kratkę wyżej). Dalej wy we trzech lejecie Zulusa a ja z Rudim idziemy na Bobka.
Ja jakiś teren zdobędę a wy masę terenu do podziału na trzech.
Ja nic z tego nie będę miał poza satysfakcją ale Mongoł odrobi straty.
Sojusz możemy utrzymywać do końca gry. Dalej jest przecież Bizancjum dla was a dla mnie i Rudiego Aztek.
Nie blokujemy się, mamy czyste plecy i jedziemy.

ScoobyDoo 2015-03-14 16:16:31
Wg mnie propozycja Inkow jak najbardzie cacy.
Ponti terenu nie traci, gemsyu mozemy przekazać slonie także aby sumeria docięla.
Przesawienie jednego miasta, naprawde słąbego jest jak najbardziej OK

cheos 2015-03-14 17:20:14
Z mojej strony jest gwarancja, że nawet jak Sumer zostawi pałkę przy mojej granicy to włos jej z głowy nie spadnie.
Poczekamy do wieczora co na to Sumer.

ponti 2015-03-14 23:49:48
Sporo myślałem nad tym ,wasza propozycja jest ok ,warunki dobre.

Jednakze jest taka bajka o skorpionie i zabie gdzie skorpon ja kasi i razem gina w rzece bo taka jest jego natura.Moja natura jest troche podobna, po prostu nie chce klekac na kolana i prosic o jakakolwiek łaskę, rozmawiałem dzisiaj na tajnych ze Scoobim i nie dotrzymaliscie umow ze mna wczesniej wiec nie ufam Wam jednak na tyle by wejsc w kolejne ustalenia ,bo bym sie czul jak wilk w stadzie owiec,

bedziecie chcieli wyluskiwac pojedynczo graczy i dzielic miejsca ,zreszta juz to robicie

W tym momencie jeszcze jak grałem kunktatorsko liczac ze cos w tym Dyplo osiagne ale ja juz nie mam nic do stracenia. Wiec cóz ,bedziemy sie nawalać ;) jest zabawa i troche emocji i chyba o to w tym chodzi. Ale negocjowac to my juz nie bedziemy ,

Proponowałem Wam status quo ale jestescie za bardzo pazerni na teren,przynajmniej Inek jest ,czemu zreszta sie nie dziwie.Ale zeby cos zrobic to bedziecie musieli sie napocic i wyciac swoje kraje , w ten sposob dam pozostalym szanse zebyscie nie wyłuskali ich pojedyńćzo

W tym momencie atakuja mnie 3 najmocniejsze w pkt kraje i 4 ktory ma bardzo duzy potencjał, ciekawe wyzwanie,

haram 2015-03-14 23:55:43
Ponti, jakkolwiek to się nie potoczy dalej, doceniam uczciwe postawienie sytuacji.

ScoobyDoo 2015-03-15 00:23:15
Spoko ponti, luz bluz miękka guma.

Ja prosty chłopak jestem, u mnie zasady są proste.
To mnie zaatakowano, to mi spalono 3 miasta, to ja wycinam państwo, więc mi **pier*** bardzo, ale to bardzo pasuje.

Prosże tylko nie pisz, że to ja tobie wojnę wypowiedziałęm i tym samym cie zaatkaowałem. Bez propagandy tutaj.
Ja mam juz łądnie wycięte państwo, a będzie bardziej.

Nie pisz, ze ci nie chciałem dać słoni, czegos nie dotrzymałem. Bez propogandy:
Khal do ciebie 19 luytego:

"Co do sloni to tak jak obiecywałem. Dosataniesz, najlepiej jakbyś na ten czas dał coś mi na wymianę np, winko albo jakiś kalendarz podwójny, abym nie tracił zadowolenia."
Odpowiedzialeś, że przemyślisz, a zbudowałeś wielką armie :)

Wiem, zę cie to ubodło, ze cię przepędziliśmy we dwoch z Inkiem ze śtordka, i Shaka to wykorzystał. ALe naprawdę, slonie ci oferowałęm i chciełem dać.
Chciaęłm abyś poszedl na rihitere, twojego teraz sojusznika.
(macie pakt defensywney), ciekawe ile wam jednostek podrzuci???

Ponti tak jak ci proponowałem, nie ma tutaj żadnego pojedeynczego wyłuskiwania graczy. Bez demagogi... Co chcesz?
Nic nie piszesz...
Nie napisałeś nic konretnego sam, co proponujesz.

Nie przesadzajmy ze miasteczko, pewnie najgorsze w twoim państwie, wielkości 3 popa, w perektywnie przygranicie terenów zuluskich w tym świetego to kiepski deal.

ScoobyDoo 2015-03-15 00:33:48
Acha sumeryjczuku, nie wiem czy wiesz jako ja dostałem propozycję od Shaki.
Bierze ziemie (które umówiliśmy ze są moje). Ja ma sobie iśc na ruskiego ze Shaka.
Super deal. wiec teraz sobie porównaj

cheos 2015-03-15 00:36:00
Spoko Ponti, dzięki za uczciwe podejście.
Nadmienię tylko, że Peter przekonywał mnie do zaatakowania Mongoła a Mongoła do wspólnego ataku na Ruska po spaleniu stolicy.
Jakbyś stracił armię pewnie negocjowałby z nami o równym podziale Sumerii.

ScoobyDoo 2015-03-15 00:45:44
ja też dziekuje za uczciwe podejscie. Tym sie różnisz od Shaki.
Ja z nim bylem dogadany, cofnąłem lajbę itd. Wykorzystał moją dobrą wolę.
Spalił trzyu miasta, a nie daje nie (atak na sąsiada który był fair od samego początku).
Zaskoczył mnie i jestem tu dzie jestem czyli w czarnej dupie.
Tak to bym sie nie pieprrzyl w rozwojówkę tylko ostro w armie lódeczki i byśmy sie szachowali, ciekawe czy byłby taki cwany.

Ty twój Sojusznik shaka ropoczął wojne, to on cię namowil na atak na nas, dał ci slonie itd.

Jutro sumeryjczyku też jest dzien, akurat mi najmniej zależy z tego towarzystwa, ale że gram i imię zasad (nie jak twój sojuszinik Justin "moda na sukces") to gram dalej.

Egipt Inkowie Sumeria, wielkie potęgi, zrobicie jak chcecie, to wy jesteście rozgrywający. Ja zostałęm zaatakowany, zaznaczam.

ScoobyDoo 2015-03-15 00:47:30
Miało byc:
Spalił trzy miasta, a nie daje nic. Chce mieć bufor.
To jest uczciwa propozucja? Nawet zwrotu terenu???

W determinacji, jestem Sumeryjczyku przed tobą :)
Postaw piwo autorowi tego posta

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum