www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

arabiad10nacjipodsumowanie

Podsumowanie nacji Arabia D10
Author Message
Bodek 

Nieznany

xfire: bodek01
Helped: 7 times
Piwa: 97/1
starszy chorąży sztabowy  Brązowy order za specjalne zasługi - Zorganizowanie i prowadzanie Dyplo6  Złoty zlotowicz - 7 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Dyplo - Dyplo4  I miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Wygrany jeden GOTM - 3 wygrane  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2015-02-25, 23:00   Podsumowanie nacji Arabia D10

Musze ponadrabiać zaległości bo mnie molestują co niektórzy
zatem jedziemy, co prawda nie w kolejności odpadania ale to co mam bardziej świeżo
zatem Arabia i Raptorus

No cóż obiektywnie muszę przyznać że mi Raptor zaimponował walecznością i stanowczością
Twardo i hardo trzymał się i trwał na przekór wszystkim, zaatakowany jako jeden z pierwszych bo już w 10 turze i co ??
Wtedy zaatakował Shaka Arabie i Cule Domela

Kto by wtedy postawił że Cule odpadnie szybciej niż Arabia ?? Myślę że NIKT :P
Naprawdę napsułeś krwii Zulusowi i zapewne bolało go strasznie że akurat jemu się trafił taki zawodnik który nie dał się zjechać prawie bezbronny jak np Korea, czy HRE i że akurat jemu poszedł w łuki (biedny Shaka, bieeedny ;)
Udowodniłeś że spokojnie każdy zrushowany mógł do łuków dojść gdyby od razu po ataku zmienił naukę na tą ścieżkę - BRAWO :padam:
Też mi się tak kiedyś Didi zafortyfikował w jakimś Dyplo :[

Podkurzałeś swego oprawcę cały czas, wyszpiegowałeś go do poziomu widoczności techów (wiedziałeś że nie zmarnuje szpiegostwa na Ciebie bo przepadnie) i zapewne sprzedawałeś te informację na zewnątrz. Jeden gracz na 100% wiem że był informowany (nie powiem kto) bo widziałem że dostosowywał swoją ścieżkę techów do tego co wymyśla Zulus i dokładnie zmieniał na to samo gdy tylko Zulus zmieniał. Inna sprawa że pierdoła miał tą wiedzę i nie skorzystał porządnie - a mógł
Zatem Arabia naprawdę ciążyła Zulusowi, jeszcze bronz sobie skombinowałeś w końcówce i cały czas drukowałeś unity nawet wary aby przezbroić po bronzie do axa i speara.
Na minus twój zaliczam że dałeś sobie złapać worki - ale tu akurat Zulus fajne pułapeczki zastawiał na nie, kilka razy stwarzał wrażenie że może się zagapił i da się podpiąć bronz albo że da radę jeszcze dociąć ten las bezpiecznie itp... i raz się dałeś złapać

W techach poszedłeś prawidłowo - tak jak tu na forum "mądrzy" radzili - "prosto w bronz i na bank jesteś bezpieczny"
Na swoje nieszczęście trafiłeś na dobrego zawodnika który umie zrushować nawet takiego co nie poszedł w rolnictwo.
Gdyby np rushował Cię niejaki Inka i robił to tak świetnie jak w Egipcie to spokojnie byś się wybronił :P
Taki fajny paradoks że aktualny Lider był w takiej sytuacji jak Raptorus - wszystko w rękach agresora
Jeden przeżył i teraz prowadzi (a być może wygra całą grę) a drugiemu podsumowanie się piszę :cwaniak: jaka ta civka jest złośliwa
Tak czy inaczej stolicę ocaliłeś na styk, trzeci worior doszedł akurat i Shaka nie zaryzykował 6 v 3 w stolicy. Bo mogło być zamiecione jak u Domela w 11 turce.
Pierwszy łuk wyprułeś też na styk, gdyby Shaka nie zdjął jednego woja z bronzu (z nadzieją że wyjdziesz go zająć) to zabrakłoby młotka :D
Random sprzyjał, może nie wygrywałeś przypadkowych walk ale za każdym razem raniłeś potwornie, axe szturmujący woja w mieście przeżywał z siłą 1,2 i to agresywny :szok:
Wytrwałeś do katapek - szacun

Skoro wszystko było tak dobrze to czemu skończyło się tak źle ??
Przyczyna była banalna - brak zwiadu w turach 5-9
Dokładnie wtedy powinieneś trzymać woja albo dwa na kluczowych górkach i obserwować i reagować. Mało tego Ty tam woja miałeś ale zachciało Ci się atakować miasto Admina (szansa na łuka za murami chyba 0,1% )
Shaka zapewne ze szczęścia spadł z krzesła jak to zobaczył
Zwiad i fortyfikacja wojów 2 na kluczowej górce dałoby ci lekko 2-3 tury
I tak miałbyś ciężko ale nie było by całkowitego zaskoczenia
Potem już prawidłowa ocena - nie ma szans na obronę bronzu więc idę w łuki - tej decyzji nie podjeli inni zaatakowani a Ty udowodniłeś że można było.
Potem już zdecydowała geopolityka, dla Zulusa szturm na 3 protektywne łuki w mieście to były większe straty niż szturm na babry 2 łuki w miescie. A zyski na barbach lepsze bo teren lepszy
Zatem najpierw poszedł po złotko i gemsy a Arabie pozostawił w kwarantannie do katapek
Wycisnąłeś tyle ile się dało - dalej już musiałaby odsiecz z zewnątrz nadejść ...
... nie nadeszła

Ale odchodzisz z twarzą, choć na tarczy

Postaw piwo autorowi tego posta

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Bobek1971
Lary33 

Zera JaykobImperium Etiopskie

xfire: lary33
Helped: 6 times
Piwa: 35/26
generał dywizji  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2015-02-25, 23:58   

Brawo. Wygląda na to ze ty Rapto zagrałes lepiej niz ja , pomimo ,ze odpadłeś. Obecnie sasiedzi rzadko pomagają, bardziej siepodpinają na wykończenia niz na pomoc. Ale takie czasy mamy...

cheos 

Huayna CapacImperium Inków

xfire: cheos01
Helped: 4 times
Piwa: 53/121
starszy chorąży sztabowy  Złoty zlotowicz - 6 zlotów  Złoty sponsor KAC - Główny sponsor KAC  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo6  II miejsce w Dyplo - dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - DyploAnonim  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2015-02-26, 00:47   

Szacun Raptorus i jeszcze raz dzięki za grę :padam:

Hannibal [D10] 

HannibalImperium Kartagińczyków

Postawił 1 piw(a)
starszy szeregowy 
Posted: 2015-02-26, 08:45   

Dzięki za gre - szkoda że nie grałeś pacalem :]

Forever 

RagnarImperium Wikingów

Helped: 2 times
Piwa: 48/43
starszy chorąży sztabowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana 
Posted: 2015-02-26, 09:09   

Z tym atakiem na łucznika to może być trochę moja wina
Bo jak się widzieliśmy z Raptorusem wspomniałem że jedna walka jest wygrywana z automatu.
Ale wydaje mi się że zaznaczyłem że trzeba to sprawdzić bo tu admin gra nacją więc może to nie działać.

Ale generalnie Brawo za dobrą obronę choć nadal nie potrafię pojąć jak wojem można złapać worka w kulturze i bez gienka

cheos 

Huayna CapacImperium Inków

xfire: cheos01
Helped: 4 times
Piwa: 53/121
starszy chorąży sztabowy  Złoty zlotowicz - 6 zlotów  Złoty sponsor KAC - Główny sponsor KAC  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo6  II miejsce w Dyplo - dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - DyploAnonim  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2015-02-26, 10:23   

Bodek wrote:
Gdyby np rushował Cię niejaki Inka i robił to tak świetnie jak w Egipcie to spokojnie byś się wybronił
Taki fajny paradoks że aktualny Lider był w takiej sytuacji jak Raptorus - wszystko w rękach agresora
Jeden przeżył i teraz prowadzi (a być może wygra całą grę) a drugiemu podsumowanie się piszę jaka ta civka jest złośliwa

To już Bodek chyba będzie mnie do końca tego Dyplo podszczypywał :zawstydzony:

E:
Forever wrote:
Ale generalnie Brawo za dobrą obronę choć nadal nie potrafię pojąć jak wojem można złapać worka w kulturze i bez gienka

Peter pewnie wie lepiej i mógłby coś skrobnąć dla podniesienia skila innych :)
Np. jak miał dwa worki to podciągnął drogę i ruszył się 2 kratki zamiast jednej.
Zresztą Forek ty chyba miałeś bardziej ciepło w swojej kulturze a byłeś agresorem. :P
Last edited by cheos on 2015-02-26, 10:26; edited 1 time in total  

Centurion 

Juliusz CezarImperium Rzymskie

Helped: 9 times
Piwa: 52/22
generał broni  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac CIV5  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  II miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2015-02-26, 10:54   

Bodek wrote:
Gdyby np rushował Cię niejaki Inka i robił to tak świetnie jak w Egipcie to spokojnie byś się wybronił

Tokugawę też można polecić, choć fakt, że miszcza rushu - cheosa nic nie przebije :P

Raptorous

SaladynImperium Arabskie

xfire: raptorous26
Piwa: 26/12
starszy szeregowy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  III miejsce w Dyplo - DyploMiś3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII 
Posted: 2015-02-26, 11:17   

Ja byłbym bardziej krytyczny wobec siebie.
Początek słaby..źle postawione 1 i 2 miasto...trzecie o 2 tury za późno w stosunku do powtórki. Zachciało mi się setem

ruszyć i zamiast założyć w 4 turze założyłem w 6. Przez to miałem 1 wara mniej
Błąd zrobiłem też w myśleniu..Najpierw poszedłem po fisha - conajmniej 2 tury straciłem...bo zakładałem oczywiście błędnie

że z z Zulusem się dogadamy. Co powiecie na kombo axy agresive i łuki protektywne Drill 2...na początku chyba nie do

ruszenia.
Potem już bez zmian jechałem po Min/ trochę BW, kiedy zauważyłem że bez szans na odzysk miedzi poszedłem po Hunt/Archery

(22t)

Wracając do mojej analizy .
Utrata Wara to był duży błąd...to był moment kluczowy wydaje mi się, ponieważ zszedłem z górki myśląc oczywiście błędnie że

Shaka się nie zorientował że straciłem wara na archerze admina. W singlu jednak war kasował archera barbów..ale nie wzięłem

pod uwagę że Archer Admina to nie Archer barbów.

W pierwszych turach Shaka zobaczył moją stolicę ..a ja jego nie..znowu kłania się doświadczenie.
Potem akcja Shaki z podwójnym na legalu...Tutaj się wyczekiwaliśmy kto pierwszy turę zrobi. Niestety nie mogłem dłużej

czekać i zrobiłem turę i zszedłem warem z górki..i wtedy Shaka wszedł po mnie i przygotował sprytny plan. Wykorzystał

scouta..bo wszedł nim na górkę z miedzią nie obrobioną. Czyli wiedział że jak skasuje scouta..on mi skasuje wara..chyba że

Random nie dopisze.

Czyli nie dość że był 2 wary do przodu to i jego wary miały więcej siły niż moje.

W 13 turze skasował MEdinę. Potem szachował mi miedź i stolicę. 2 staki po 3 wary.
W końcu zdobył stolicę w 27 turze ale miał już axy więc się wycofałem. Wcześniej tochę expa nabiłem na warach.
Wycofując się zrobiłem manewr/ wyskoczył łuk i miasto spadło o 1 popa z 3 pop na 2. Miałem też już BW.Archer co wyskoczył

skasował 3 wary i prawie axa. Wtedy Random mi dopisał.
Co utraty worków.. to był błąd ..ale je obstawiłem 3 warami na górce..niestety się przeliczyłem i straciłem 2.
3 worka straciłem w głupi sposób..też mu dałem osłonę..ściąłem las koło Damszku dałem mu obstawę wara ale też zginął.

Mogłem go skasować.
W 32 turze podszedł pod Damaszek..Ja miałem archera i 2 wary...Shaka 2 ranne wary 2 axy ranne 1.1 i 2.8 oraz 2 zdrowe.
Zrobiłem baraki zamiast archera wypuścić a Shaka nie zaryykował..ataku przez rzekę.
ZAcząłem negocjacje. TYlko wiedziałem że te negocjacje tylko przedłużają mój żywot. Podobna sytuacja była w D9...tylko że tam zrobiłem seta a i tak dostałem bęcki od Rihitera. Więc postanowiłem nie robić 2 raz tego samego błędu.
W 40 turze dostałem generała. Skasowałem Zulusowi wara i poświęciłem wara i łuka...bo łuk potem zginął.
Walnąłem murek i ścinałem archerów. Generał osadzony trochę świata pozwiedzałem i udało mi się załatwić miedź i wtedy przyszedł Shaka z katapami / słoniami i axami.
JAkie straty zadały moje łuki nie wiem..pewnie ze 2-3 katapy poszły do piachu. może 1-2 axy.

Porównując moją grę do D9...parę błędów porobiłem szczególnie na początku. Potem chyba wycisnąłem tyle co można z jednego miasta bez worków i obrobionego terenu. Pożyłem też dłużej. Tochę się podszkoliłem i tyle do następnego razu.

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Bobek1971
cule 

AsokaImperium Indyjskie

xfire: culecivka
Piwa: 47/11
pułkownik  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo6   III miejsce w Pucharze KAC - Turniej Rocznicowy 
Posted: 2015-02-26, 12:00   

No nie wiem, może jestem jakiś inny, ale mnie nie zachwyca postawa Rapka tak jak Bodka :P Oddanie trzech worków najeźdźcy (jaki boost na tym etapie!), walenie warem w admina, badanie fishingu... to wszystko nieważne, ważne że poszedł w archery jak już nie miał innego wyjścia? Dobre sobie.

Panowie wyżej, worki pewnie zgarnął imp. Chyba nie był aż tak niegramotny Arab żeby warom je oddać...

Bez urazy Rap :)

Centurion 

Juliusz CezarImperium Rzymskie

Helped: 9 times
Piwa: 52/22
generał broni  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac CIV5  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  II miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2015-02-26, 12:06   

Też mi się bardzo 'podoba' chwalenie nieudacznictwa u Bodka - takie, panowie zagraliście ***ście oby tak dalej! :ok: a w głowie dopowiedzenie "może w następnym dyplo te frajery będą obok mnie" :P

Forever 

RagnarImperium Wikingów

starszy chorąży sztabowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana 
Posted: 2015-02-26, 12:10   

cule wrote:
No nie wiem, może jestem jakiś inny, ale mnie nie zachwyca postawa Rapka tak jak Bodka :P Oddanie trzech worków najeźdźcy (jaki boost na tym etapie!), walenie warem w admina, badanie fishingu... to wszystko nieważne, ważne że poszedł w archery jak już nie miał innego wyjścia? Dobre sobie.

Panowie wyżej, worki pewnie zgarnął imp. Chyba nie był aż tak niegramotny Arab żeby warom je oddać...

Bez urazy Rap :)

Z tego co czytam to zabrały je wary
Po prostu Raptorus nie pomyślał/wiedział że można rozwiązać worka po tym jak wykona akcję

Swoją drogą ciekawe czy skoro nie można rozwiązywać unitów to można robotników ;-)

Lary33 

generał dywizji  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2015-02-26, 12:21   

mozna rozwiązywac. ja rozwiązałem własnei po wykonaniu akcji aby nie wpadł w łąpy stalina

cule 

AsokaImperium Indyjskie

xfire: culecivka
Piwa: 47/11
pułkownik  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo6   III miejsce w Pucharze KAC - Turniej Rocznicowy 
Posted: 2015-02-26, 12:32   

Forek, ale gdzie to czytasz? Ja widzę tylko, że Shaka zastawiał na nie pułapki, wycofywał się itp. Nie chce mi się wierzyć żeby kisił tam swoje worki przez kilka tur licząc na coś co nie powinno się wydarzyć. Jednak stawiam na impy.

Lary33 

Posted: 2015-02-26, 12:33   

ja tez mysle ze impami

Forever 

RagnarImperium Wikingów

Posted: 2015-02-26, 13:15   

cule wrote:
Forek, ale gdzie to czytasz? Ja widzę tylko, że Shaka zastawiał na nie pułapki, wycofywał się itp. Nie chce mi się wierzyć żeby kisił tam swoje worki przez kilka tur licząc na coś co nie powinno się wydarzyć. Jednak stawiam na impy.

skasował 3 wary i prawie axa. Wtedy Random mi dopisał.
Co utraty worków.. to był błąd ..ale je obstawiłem 3 warami na górce..niestety się przeliczyłem i straciłem 2.
3 worka straciłem w głupi sposób..też mu dałem osłonę..ściąłem las koło Damszku dałem mu obstawę wara ale też zginął.

Chyba gdzieś tu by Raptorus napisał że to były Impy
A wygląda na to że obstawił je wojami ale za małą ilością

Ale myślę że zainteresowany wyprowadzi którąś ze stron z błędu

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum