www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Closed by: LDeska
2007-06-15, 11:24
2007-06-10 ponti + Modry - martinpol + Fox
Author Message
Martin 

xfire: martinpol
Helped: 4 times
Piwa: 13/2
generał brygady  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Srebrny sponsor KAC  Złoty civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  II miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  II miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2007-06-10, 22:04   2007-06-10 ponti + Modry - martinpol + Fox

1. ponti + Modry
2. martinpol + Fox

Mapa small. Inca vs Ranagar:)
O przegranej zaważyło kilka spraw. Dalismy ciała z kolejnością techów. W stolicy urodził mi sie ***..... Kupiec, zamiat Inżyniera, przy 78% :przestraszony: Następny też kupiec przy 50%. Gdyby nie to mielibyśmy GL i było by dużo łatwiej!!!!!! Ale niestety, przypadek:)
Szkoda, że przy ataku 7-ma galeonami nie straciliście żadnego, a nasze wsie padły :(
Ta mapa jest zdecydowanie za duża, za dużo nudy a za mało walki!!!!!!!
Następną gre zagramy na mapie Lezka:)

ponti 

xfire: marchwik
Helped: 9 times
Piwa: 61/68
generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2007-06-11, 07:29   

Jak mozna napisac ze mapa small jest za duża do teamów? :szok:

Co do samej gry stolice w tym samym miejscu mieliśmy- było to optimum na tą mape.Zadecydowal lepszy rozwój troche początkowej dojrzałosci ,np ja robilem Modremu worka a potem dopiero drugiego sobie,troche szczęścia i nade wszystko umiejetnosci :hyhy: w żadnej grze Długich Dzid nie widziałem tak dopakowanej stolicy jaką miał Modry :)

A co randomu był on fartowny po obu stronach na poczatku jak plynałem fox mi skosil bez niczego przy brzegu 3 galleony doszło do tego ze wstrzymałem sie z atakiem bo zaczęło mnie to niepokoic zeby zabic foxa galleon musiałem mic przewage 2vs 1 bo tak była lipa,jednak w późniejszym ataku było troche farta nie powiem wiec sie wyrównało,zeby nie random spalilbym port nad stolica Foxa a tak wyrok zostal odroczony...więc random akurat nie mial żadnego wplywu na tą gre.

Co nudnej rozgrywki na kontach small była ona znacznie ciekawsza ta gra niz nasza poprzednia gra na tiny -przynajmniej laliśmy sie na morzu a na Twojej Tiny gdzie wiele zalezy od 3 cudów oracla GL i Piramid mimo równego rozwoju walka trwała 10 sec. wiec o czym tu mowa??

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff
Postaw piwo autorowi tego posta

Modry 

xfire: Modrzew
podporucznik  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2007-06-11, 09:18   

Fakt. W 1000 roku ad, mówiąc skromnie moja stolica była 20. Pozatym zgarnęliśmy wszytskie cudy oprucz piramid i latarni więc można sobie wyobrazić co sie dzialo. Wystarczy ze powiem ze w stolicy mi co turw każda jednostka wychodzila.
Dzienki za gre chłopaki.

meca 

xfire: meca10
Helped: 2 times
Otrzymał 1 piw(a)
podpułkownik  Brązowy order za specjalne zasługi  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2007-06-11, 13:40   

martinpol wrote:
Ta mapa jest zdecydowanie za duża, za dużo nudy a za mało walki!!!!!!!

:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Martin co powiesz na teama (kiedyś) OCC na mapie duel? :hyhy:
Last edited by meca on 2007-06-11, 13:40; edited 1 time in total  

Martin 

xfire: martinpol
Helped: 4 times
Piwa: 13/2
generał brygady  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Srebrny sponsor KAC  Złoty civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  II miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  II miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2007-06-11, 15:18   

Panowie, chodziło mi o to że graliśmy 4 godizny rozwijając się, natomiast wali było może z 15min. Ot cała historia:) Następnym razem zagramy bez umow, przynajmniej gra jest ciekawsza.
Last edited by Martin on 2007-06-11, 15:18; edited 1 time in total  

meca 

Otrzymał 1 piw(a)
Posted: 2007-06-11, 21:43   

aaaaaaaaaaaa no jeśli były jakieś usztuczniacze to inna historia :)

Fox 

xfire: foxiczek
porucznik  Srebrny zlotowicz - 4 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Pucharze KAC - III Puchar KAC  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - IV Puchar KAC 
Posted: 2007-06-12, 10:54   

Przepraszam że się włączam do waszej dysputy o tym jaka gra była z mojego punktu widzenia najbardziej obiektywnego stratega mimo iż byłem po jednej ze stron powiem tak. Podejście do odkrywanych techów bardzo złe. Mogliśmy mieć GL przed wami i Stona zgarnąć niestety tutaj daliśmy ciała - nie wspomnę o Oraclu co tak naprawdę zaważyło na wyniku gry. Co do pechów jakie mieliśmy to przy 78% na inżyniera rodzi się kupiec rzadko kiedy się ma takie szczęście. Jak chce naukowca nigdy mi się nie rodzi przy 22%. Co do rozwoju błędy technologiczne, błędy w zbyt wolnym zakładaniu miast przez Martina. Ja trochę dałem ciała bo byłem podkuszony przez Martina co do pewnych złych ruchów technologicznych i to właśnie zaważyło na tej grze. Generalnie jeśli chodzi o walkę na morzu to nic specjalnego ponieważ byliśmy w plecy i było widać kiedy macie astronomie, bo cofnęło was w kasie - a wiem że korzystaliście na Kolosie i to was zdradziło. Walka jak walka z tym że random był po waszej stronie. Mogliśmy się jeszcze długo obkładać bo też mieliśmy grenadierów i frygaty ale sens tłuczenia się i bunkrowania to strata czasu moim zdaniem. Wygraliście przez nasze błędy nie dlatego że lepsi jesteście :D

borys 
BENE VERTAT QUOD AGIS!

xfire: Boryslukasz
kapitan  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - II Puchar KAC 
Posted: 2007-06-12, 11:02   

jak ja bym tak napisal to by mnie zywcem zjedzono :)

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 12/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2007-06-12, 11:15   

Foxa nikt nie zjada bo to stary wyjadacz civkowy - a wiadomo: stare mięso jest żylaste i łykowate :)

Fox 

porucznik  Srebrny zlotowicz - 4 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Pucharze KAC - III Puchar KAC  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - IV Puchar KAC 
Posted: 2007-06-12, 11:40   

Dobrze powiedziane Leszku :-) Generalnie przez was skończyć magisterki nie mogę bo się jakoś trudno zabrać za napisanie tych 40 stron jeszcze O_o

meca 

Otrzymał 1 piw(a)
Posted: 2007-06-12, 13:35   

@Fox - z tymi wielkimi to przesadzasz. Jakbyś trochę więcej pograł to zauważyłbyś, że to nic specjalnego jak przy takich procentach rodzą się wielcy. Chcesz robic konkretnych wielkich to zrób sobie farme :P zamiast budowac cudaki i potem psioczyc na random narodzinowy :)

ponti 

xfire: marchwik
Helped: 9 times
Piwa: 61/68
generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2007-06-13, 13:00   

Fox wrote:
Wygraliście przez nasze błędy nie dlatego że lepsi jesteście :D

W sumie cos takiego moglibysmy napisac w naszej przegranej grze takze.

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff

Cola 
WTF?

xfire: cola0760
Helped: 10 times
Piwa: 4/43
generał dywizji  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Wygrany jeden GOTM 
Posted: 2007-06-14, 18:58   

hehe Fox mi sie podoba jak pisze, że wie kiedy kto ma astro i że sie ktoś czymś zdradził :)
ot odkrywca :)
wiadomo, że wszyscy ida do astro czem prędzej i każdy wie jak to sprawdzić :)

otóż kolego Foxie - jest mnóstwo ludzi wyedukowanych w tej grze w takim stopniu że kopara siada :)
...niech przypomnę tylko nasze ostatnie teamy w których pytałes kilka razy skąd wiem "coś tam" :smt033

--------------------------------

co do wielkich to łatwo zauważyć pewna prawidłowość : uwielbiają się rodzić (przy nawet znikomych procentach) artyści i kupcy - taka specyfika silnika ;)

a Mecy chodzi o pewna akcję :) ...graliśmy kiedys i postawiłem farme wielkich... ustawiłem na 3 turki artyste (dla kultury), a potem juz tylko 2,3,4,5 naukowców i co się rodzi przy 97% na naukowca?? :D

w dodatku BTS powinna byc opcja : wyłacz random :)

meca 

Otrzymał 1 piw(a)
Posted: 2007-06-14, 20:59   

Cola wrote:
a Mecy chodzi o pewna akcję :) ...graliśmy kiedys i postawiłem farme wielkich... ustawiłem na 3 turki artyste (dla kultury), a potem juz tylko 2,3,4,5 naukowców i co się rodzi przy 97% na naukowca?? :D

To też :) Ale bardziej chodziło mi o niedawną grę, kiedy to postawiłeś chyba wszystkie możliwe cudaki, a jak przyszedł czas na zrobienie naukowca (GL + 5 dodatkowych naukowców w mieście) to się kupcy rodzili :)

Fox 

Posted: 2007-06-15, 00:10   

Cola dobrze nie będę się pytał o to czy Akademia daje 25% czy 50% z generała bo nie pamiętałem tego ale ok. Wielkie mi to mecyje :) Tak naprawdę 1 na 1 żadnych szans nie masz ze mną bo cienki jesteś. W teamowych grach umiesz grać tylko na szybkie ruchy nic więcej więc żenada.

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum