www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "Korea-Majowie" (didi)
Author Message
wnuczus 

Kubilaj ChanImperium Celtów

xfire: wnuczus
Helped: 16 times
Piwa: 33/46
generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2013-10-11, 21:29   Pakt "Korea-Majowie" (didi)

Pakt numer 3019, założony 2012-12-05 14:08:39 przez didi (Korea - Perykles)

Nazwa paktu: Korea-Majowie

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: didi
Bobek1971
Postaw piwo autorowi tego posta

wnuczus 

generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2013-10-11, 21:29   

didi 2012-12-05 14:14:27
Halo Władco

Kultywujesz pokojowe tradycje, czy też może szykujesz coś niekonwencjonalnego.

...a bo zdaje się, że wspólnego sąsiada posiadamy.

Bobek1971 2012-12-05 18:25:54
Hejo Hejo...kultywuje niekonwencjonalny na Salonach pacyfizm ;)
Ale sąsiedzi są od tego by nieraz szerzyć ów pacyfizm :)
Na razie nie mam żadnych planów agresywnych kocham swoich sąsiadów, są fajni i niczym mnie nie denerwują...ale licho nie śpi :)
Pozdrawiam Zawsze Majowy Ghandi

didi 2012-12-05 21:37:18
...jasne...a Twój nieustraszony wojownik pędzi wprost na moją stolicę @@$%@@$!!!
...a właśnie odnśnie mojej stolicy, to na jej linii, na której to przebywa obecnie Twój wojownik, pragnąłbym dostawiać miasta...czy zgłaszasz waść jakieś roszczenia w powyższej kwestii ?

Bobek1971 2012-12-05 22:25:37
jak sie poddasz to pozwole ci postawic tu miasto ;) powazniej to nie ma sprawy.

Bobek1971 2012-12-05 22:25:58
woj zaraz wraca

didi 2012-12-05 22:37:33
niech idzie gdzie chce, mi nie przeszkadza

P.S. poddaje sie!!! :|

didi 2012-12-15 18:18:52
I jak tam imperium, w rozkwicie ? ;)

Miałbym pytanie o jednego z Twoich kochanków...
Skubaniec nie chciał podpisac ze mną paktu o nieagresji, za to chce całych ziem jakie są między mną, a nim. Gdybym się zgodził miałbym w sumie miejse na 5 miast, on 7 nie licząc terenu jaki ma między Tobą i Larym, tegoż terenu ja nie widzę.
Zgadza się kiepskie warunki więc mamy wojne, ale z kategorii tych nudnawych - pozycyjna - będziemy sobie upychac wojo w stolicy i się nawzajem straszyć, uuuuu :)
Koniec wojny zapewne przyniesie nożyk w jego, albo moje plecy.
No i właśnie w tym jest sęk, że w sumie to chyba wolę, aby to były raczej jego plecy...
Za jakis czas skończy Ci sie z Grekami pakt o niagresji, gwarantuje, że od Twojej strony to będzie łatwy kąsek.
Oferuje wszystko co ma Rangar po za stolicą, plus tereny nad wybrzeżem nieopodal mojej stolicy gdzie spotkałem Twojego woja.
Dorzuce do tego bezinteresowne wsparcie na dużą skalę prze reszte mojego istnienia w tym świecie.

...wiem kochasz swoich sąsiadów... więc z miłości zabij :|

Podpisano. Poddany ;)

didi 2012-12-15 18:19:53
...P.S...spróbuj trochę przytyć...

Bobek1971 2012-12-15 22:30:32
Opcja ciekawa. Pogadamy jak skonczy mi sie pakt z Ragnarem. biorę to pod uwagę...ale muszę miec pewnośc swoich pleców a mam za nimi Richtera :)

didi 2012-12-16 13:13:03
A Rihiter ma Rudiego i chyba się nie kochają :)

Mój sąsiad z południa ( Deb ) też jest zaangażowany w wojne i dzieli nas znaczna odległość, więcej sąsiadów nie mam, więc liczę, że jakis czas będę miał tam spokój.

Oczywiście nie oczekuje teraz od Ciebie żadnych deklaracji, oferta pozostanie aktalna i mam nadzieje wrócic do rozmów tak jak piszesz, jak będzie już wygasał Wasz pakt.

Bobek1971 2012-12-16 17:09:45
oki zatem poczekajmy do zakonczenia paktu. Sytuacja wygląda na interesującą...bo bałem się o moje plecy czyli Richiego....ale na szczescie wdal sie w wojnę wiec bedzie chyba spokoj na moich plecach.

didi 2012-12-18 20:49:02
Widziałem Twój Pakt z Rihitrem.
5 tur wystarczy aż nadto.
Rangar ma miedź przy którymś wschodnim mieście i na jego wschodniej stronie, czyli od twojej strony.
Postaram się go przycisnąć to jest szansa, że w 40 urze nie będzie tam jeszcze kulturki.
On będzie musiał wszystko rzucic na bezpośrednią granice ze mną do stolicy, czyli daleko na zachód.
Jego wschodnie miasta będą słabo bronione, zajmiesz je i będzie praktycznie po sprawie, jeżeli będziesz obawiał sie pleców, dalej sam juz się zajmę ostatnim miastem.

Mam Greckie demo, mapy, jeżeli będziesz czymś zaintresowany zainteresowany - pytaj, a służę.

Na razie Rangar zainwestował w...produkcję, w konsekwencji ma kiepskie GNP i niska populację.

Bobek1971 2012-12-18 21:44:29
Oki coraz jasniej to widzę...podeślij mi jego mapkę tyle co widzisz.

didi 2012-12-19 15:32:52
Prześlę Ci po moim ruchu najświeższą mapkę.

didi 2012-12-19 22:02:20

Bobek1971 2012-12-19 22:40:45
oki dzięki....zatem czekamy

didi 2012-12-29 13:46:33
Parę wieści z frontu:
Miałem go przycisnąć, ale to on mnie ciśnie ;)
Ma agr i tego nie ma jak obejść.
Na razie dycham, ale z każdą turą będzie ciężej, bo miatsa będę musiał do 1 poscinać.

Jedno masz zagwarantowne - całe jego wojsko będzie biegać u mnie i do tego sporo go potraci.Ja po dzisiejszej scince będe miał w sumie jutro 8 toporków.
Ale musisz wjechać w 40 turce inaczej będz nie dam rady.

Bobek1971 2012-12-29 14:38:33
do 40 turki jeszcze chyba z 15 tur...obyś wytrzymał. Powiedz mi jakim wojskiem on dysponuje ..to co widzisz. Ja już będę mógł produkować charioty. Zatem mam 15 turek..zastanawiam się jak mu wjechać ..nie za bardzo mam doświadczenie wojenne jak na pokojowego Ghandiego przystało ;)
Myślę żę najlepiej zrobi to wjazd szybkimi oddziałami konnymi by nie miał czasu na reakcję...a z dojściem ewentualnym axami?

didi 2012-12-29 15:38:30
...tylko nie charioty, przecież on ma falangi :)
...a, że to są falangi, to robi tylko falangi ;)
w tej chwili ma u mnie 5, a w miastach od Twojej strony tylko po maczugowcu i w 40 turze będzie tam miał max po 1 falandze, może w mieście z miedzią dwie jak sie wystraszy i miasta bez kultury.
Jak wkleisz screeny to chętnie razem z Tobą ustale plan ataku.
Generalnie sprawę załatwi zdobycie lub spalenie miasta z miedzią ( czy palić to zalyży od tego ile u mnie potraci)
Na miedziowym mieście trzeba sie będzie skoncentrować, a to nie powinno byc trudne. 15 tur to akurat czas na wyklepanie porządnej armi bez zażynania państwa.

Bobek1971 2012-12-29 20:50:33
ok jutro nakaże kartografowi rozrysować mapkę i wrzucę ją tutaj...cobyśmy mogli porozmawiać a sprawniejszy wojskowo podpowie co warto zrobić w takim momencie :)
Na razie mogę trzaskać axy z promocją w stolicy ..kwestia jaką promocję im zaaplikować. ok jutro zatem pogadamy

didi 2012-12-29 21:07:46
Podejrzewm, że należy to rozegrać schematycznie ;)
Dwa workery do robienia drogi, jeden speer do obstawy do tego banda axe i ...Urrrrra! Na miasto z miedzią.
Barków w pozostałych miastach ja bym nie robił, te młotki to w sumie 3 axe.
Promocje dałbym atak na miasto, wtedy nawet jakby miał 3 falangi w miescie w co watpię to strciłbys najwyżej 3 jdnostki.
Wersja najbezpieczniejsza to według mnie jeden stack gigant na miasto z miedzią i jego spalenie, następnie marsz na drugie miasto, które bys już mógł przejąć, albo spalić w zależnosci jak pisałem ile mu falang u mnie zostanie.
Jak te dwa miasta załatwisz to zostana mu juz tylko łuki do robienia w stolicy, byłoby po sprawie.
To takie moje wstępne propozycje.

Poczekamy na kartografa i mapkę :)

didi 2012-12-29 21:39:03
P.S. Do tego stacka jeszcze jeden chariot, bo zdaje się miedź jest na krawędzi kultury więc będzie ją można zniszczyc przed atakiem na miasto co pozbawi go możliwosci scinki na falangi.
Można też rozważyć puszczenie przodem np 2 charioty które zniszczą tylko miedź i droge z zaskoczenia, a zanim to odbuduje, to przyjdzie Twój główny stack z axe i speerem i zrobi bęc.
Ale to mapke trzeba oblukać ;)

Bobek1971 2012-12-30 12:06:05

Na razie wrzucam mapę ...

didi 2012-12-30 13:33:40

didi 2012-12-30 13:41:18
Jeżeli dodamy Twój i mój obrazek razem to nie widzimy tylko dwóch pól.
Tych gdzie są kropki, tam jest miedź i tam trzeba iść.
Czyli dwa workery, speer, chariot i banda axe :)
Zobacz, że jego południowe miasto jest bardzo słabe, pracował na lasach z młotkami, a teraz i lasy poscinał.
Jego północne miasto pracuje tylko na 2 górkach.
Jego miasta od 10 tur nie rosną, ma bardzo mało żarcia i srednia produkcję.
Naciął lasów i zrobiło mi sie niebezpiecznie, ale sytuacja opanowana.
Mam generała, dodam go do maczugowca i przezbroje na axe z promocjami.
A za 2 tury skacze mi kultura w stolicy do 40 %.
Jeżeli nie będę miał niespodzianki od południa to Greków razem spokojnie pokonamy.

A możesz iść wojem do jego granicy, zeby dokładnie namierzyć midż ?

didi 2012-12-30 13:49:06

didi 2012-12-30 13:51:01
ŻÓłty kolor to jego toporki, czerwony to moje.

Bobek1971 2012-12-30 22:29:03
nie chiałbym teraz wyskakiwać moimi wojami, żeby go nie intrygować, że coś się zmieniło w moim nastawieniu. Wolę to zrobić raz a konkretnie czyli wszytsko w jednym czasie...na razie zajme sie struganiem wojska by w tej 40 turze móc rozpocząć operację.

Twoje wskazanie jak iść ta niebieska strzałka trochu mnie martwi bo ujawnie się z moimi planami Laremu...jego kultura może mnie zobaczyc...żeby nie powiadomił sąsiada...

didi 2012-12-31 09:47:28

didi 2012-12-31 09:58:12
Można iść tak jak czerwona strzałka.
Południowe miasto greckie nie ma górek więc o ile sie orientuje Cie nie zauważy bez czujki. Ale odple później civ na sucho i przetestuje zeby sie upewić.
Tylko musisz wczesniej zrobić droge na górce na lesie tam gdzie masz woja, albo pole wyzej, zależy którędy zdecydujesz iść.
Wiem, że to troche daleko do północnego miasta, ale tam musi być miedż i koło niej konie.
Nawet jak Cie wcześniej zauważy to wiele mu to nie pomoże:
nie będzie miał z czego ludków scinać-miasta wielkości 2, a zobacz na moim screenie jak jednostki na moim terenie rozstawia, nie zdąży wrócić i nie będzie mógł wszystkim bo ja rusze wtedy za nim na jego stolice.

Ok, nie prowokujemy, nie jest konieczne tam przy granicach węszyć ;)

didi 2012-12-31 11:55:00
I jeśli Lary jest tak blisko to miasto miedziwe polecam tak czy inaczej spalić, aby nie poszedł tam na sępa...

Bobek1971 2012-12-31 15:22:43
Dzisiaj dostałem od naszego wspólnego sąsiada propozycję przedłużenia pokoju. Okazuje się, że mamy chyba układ na 30 tur :) Jest to sytuacja niezręczna dla mnie, ale oczywiście zaproponowałem mu podpisanie takowego przedłużenia w zamian za miasto przy nabrzeżu to koło owieczek. Zapewne w obecnej sytuacji zgodzi się na takowy układ...będę zmuszony podpisać by potem...ostatecznie zerwać 10 tur później. Niestety sąsiad koreański wykazał się szybszą dyplomacją i skoro już tak daleko zaszły nasze zażyłości to i wybieram twoja opcję w dalszej rozgrywce :) Brak jednak dyplomacji może szkodzić :)
Zatem okaże się łamipaktem.
Taką wizje dostrzezono w kalendarzu majowym ok 40 tury.

Bobek1971 2012-12-31 15:23:38
Szkoda że Lary ma pokój z czajmenem bo zapewne będzie się sępił by skorzystać....ale obstawiam, że jednak będzie się bał ruszyć skoro Czajmen raz mu już wjechał :)

didi 2012-12-31 16:09:57
Hm...jak miałem z kimś pakt o nieagresji i ten ktoś chciał ze mną przedłużyć, to pisałem ok nie ma sprawy, ale w momencie wygaśnięcia poprzedniego.

Jeżeli odmówisz całkiem to fakt, nici z zaskoczenia.
Jeżeli zaś masz zamiar złamać to ... im wcześniej tym lepiej.
Teraz on ma 5 falang i w miastach po Twojej stronie po zwykłym wojowniku, możliwe, że nawet niewolnictwa nie wprowadził.
Do 40 tury według moich obliczeń wypodukuje w sumie około 15 falang.
Jeżeli pozostajemy przy akcji w 40 turze potwierdź to proszę, abym jak zamieżałem ciął wszystko co mam i angażował go w walke maksymalnie, aby jak najwięcej jednostek potracił.

Ja w tej turze rozdam pkt generała tak, że będę miał 5 toporków na dwóch promocjach, a do tego 3 gołe, węc chwilowo osiągnę przewagę na froncie ;)

didi 2012-12-31 16:11:17
Co do Larego to myślę podobnie.
U mnie Deb ma koleją wojne co też dobrze rokuje.

didi 2012-12-31 16:19:28
A co do zażyłósci...dyplo to okrutny świat, nie jest fajnie trfać otoczonym przez samych podstępnych "przyjaciół" i domniemanych wrogów.

W D7 pracowałem nad zawiązaniem silnego sojuszu ze Scoobim i Geo i... to było fajne, szczególnie przypieczętowane krwią bomblową ;)

Jeżeli będziesz chciał możemy wymienić się mapami znanych przez nas lądów, nie za strategicznych powodów, ale tak, aby zobrazować sobie trochę kształtów tego neznanego świata. Ja nie ukrywam, trafiłem całkiem przyzwoity jego zakątek :)

Bobek1971 2013-01-01 12:14:37
Ja juz postanowiłem związać się z Tobą, nawet jakbyś władco mnie kiedyś wyrolował ;) zdam się na łut szczęścia i dyplomatyczną naiwność :)

Teraz spokojnie zabierzmy sie za rozwiązanie naszego problemu.
Mam okazuje sie układ jeszcze 13 tur..więc stawiam że tyle musi mi starczyć na wyprodukowanie odpowiedniej ilości woja.
Nadarzyła się chyba jak mi się zdaje dobra okoliczność. Mianowicie Ragnar zaproponował mi wczoraj że za miejscówke którą niejako chcę pod swoje zasiedlenie on oczekuje wsparcia w wojnie z Tobą:)
za wsparcie dostanę tą miejscówkę :) bo on nie ma innej wolnej oprocz tej wskazanej przeze mnie .
Myślę, żę w dobrym czasie zaczeliśmy korespondować bo mogę odpowiednio umotywować produkcję mojego wojska i podejście do granicy z wspomnianego kierunku.
Jak ty to widzisz ? Żeby optymalnie to zgrać i szybko załatwić.
Na razie bogowie chyba nam sprzyjają.

Bobek1971 2013-01-01 12:16:29
wybudowanie drogi do jego miast mogę "uzasadnić" własnie potrzebą szybkiego przerzucenia wojska...

didi 2013-01-01 14:07:03
A myślałem, że czas prezentów już się skończył, ech Rangar Ty Mikołaju ;)

Sytuacja jest doskonała.
On nie ma drogi łączącej stolice z południowym miastem.
Możesz mu napisać, że to wiesz jak coś bo jakis czas temu dałem Ci mapy prosząc o wsparcie...
...a pismo wynajdziesz dopiero około 40 tury i wtedy będziesz mógł przez jego półocne miasto ruszyc jego drogami na moje ziemie.
To tak na wypadek, jakby Cie chciał przez południowe miasto puścić.

didi 2013-01-01 14:10:00
Bo rozumiem to już postanowione, że zaatakujesz w 40 turze.
Więc reszta to już doprawienie do tego na tejnych z Rangarem odpowiedniej ideologii, abys mógł spokojnie podejść pod miasto.

didi 2013-01-01 14:15:26
Wystawić Cię?
...mmm raczej nie sprwiłoby mi to przyjemności, a w końcu gramy dla frajdy, hę ? :)

Ale jeszcze nie ma co mówic hop, ja co ture z niepokojem patrze na swoje południowe granice, bo coś dziwna jest ta wojna Efe-Deb.
Żaden z nich nie ściął jeszcze żadnego ludka, Ded jest imperialistyczny, a nie ma jeszcze generała, a teraz sobie skubie Lukiego?
No nic zobaczymy jak się sprawy potoczą, życzę nam obu powodzenia :)

didi 2013-01-01 14:53:17

didi 2013-01-01 15:05:58
Wymysliłem coś lepszego, zobacz :)

Poproś go, aby zrobił czarny odcinek drogi
Ty zrób żółty.
Dogadajcie sie, że dzielicie ciężar robienia drogi po połowie.
Kiedy będzie nowa tura 40 czy 41, powinienes byc pod zieloną drogą, czyli nad jego południowym miastem.
Wtedy zabrani przez Ciebie workerzy sztuk 2 robią drogę na brązowym kółku.
Twoja armia wychodzi z jego terenu na neutralny, wypowiada wojne będąc na brazowym nutralnym kółku, po czy wkracza na północne miasto, a być może także na południowe, w końcu będziesz widział co tam ma.
Powinieneś więc zabrac 2 workery speera, 4 chaioty i reszta axe.
Jak dobrze pójdzie to straci oba miasta w tej samej(charioty), albo kolejnej turze.

Uzasadnienie pójścia przez południowe miasto jest łatwiejsze bo bliżej do moich terenów, ale brak dróg, stąd bierzesz dwa workery.
Zaatakujesz, gdy będziesz już na jego terenie, powinien być zaskoczony.

I Jak :) ?

Jedyne co by mogło krzyżowac ten plan, to gdyby do 30 tury w południowym miescie skończył monument, ale jakos tudno mi w to uwierzyc bo z tamtego miasta co raz ze ściętych lasów falangi idą.

didi 2013-01-01 15:11:41
Ponadto mógłbyś być w opisanej sytacji pole nad jego południowym miastem, czyli na jego terenie już w 39 turze, co powinno odpowiednio uspić jego czujność.

Bobek1971 2013-01-01 18:37:24
plan dobry. Postaram się to odpowiednio uzasadnić w rozmowach z naszym "Sąsiadem" zatem by tam znależć się w 39 turze.

Bobek1971 2013-01-01 22:25:35
Hmmm...nasz sąsiad niestety jest bardzo nie wiem jak to określić..pewny siebie? nieroztropny?
Wyobraź sobie Panie, że Ragnar za moją pomoc w pokonaniu twego państwa - chcialem bysmy wybudowali wspomnianą drogę dla mojej mobilności, a moje militarne wsparcie [pod pretekstem szybkiej i krótkiej dla mnie wojny] miało zadać ostateczny cios Korei, ten Wódz zaproponował dla mnie zgodę na miejscówke dla miasta na wybrzeżu z mojego własnego osadnika :) a dla siebie zagarniecie twoich trzech miast :) :)
Wojskiem zaś miałem sie poruszać przy wybrzeżu nie zbliżając się do jego granic :)
Drogi nie planuje zaś wybudować...
Dyplomatycznie wszedłem w dyskusję by sam się zastanowił gdzie jest dla mnie w całym zamieszaniu zysk, wobec istotnego zagrożenia ze strony państwa Richtera ...za 10 tur okazać się bowiem może, że bedzie po wygranej z Boudicą Rudiego...
no nic zobaczymy co odpowie

didi 2013-01-02 10:16:23
...no właśnie ano takiego mamy sąsiada.
Spotkałem go chyba w trzeciej turze jako pierwszego, pomyślałem nowy gracz, będzie potrzebował pomocy, zaproponowałem mu sojusz, od tego czasu słyszałem już tylko same roszczenia, np stwierdził, że muszę przenieść pałac w inne miejsce, żeby jego stolica miała full kultury itp...
...i dodajmy do tego, iż jest on dość głuchy na argumenty.
...stwierdziłem, że chyba nie mam ochoty na takie sąsiedztwo i stąd bez ogrudek wypowiedziałem wojnę, a pozbywszy sie wszelkich srupułów napisałem nawet do pacyfistów wezwanie o pomoc ;)
...tyle Histori..
...a teraz, Ty sie z nim użeraj na tajnych ;)

Ten kierunek, że możesz sie zaangazować tylko na jakiś czas jest przecież bardzo logiczny: wpaść jak najktótszą drogą do mjego państwa, poniszczyć kluczowe usprawnienie, spalić jakieś miasto na zapleczu i z powrotem do domu.
Jeżeli on tego nie rozumie to zczynam się go naprawdę bać :)

didi 2013-01-02 10:28:48
P.S.
Rangar mi napisał, że w czsie kolejnych tygodni będzie mógł robic turki tylko między 21, a 22.
Pasuje Ci robienie turek tak późno o 22 ?
Jesli nie to mogę postarać się o zmianę koleności.

P.S.
Richiter ma drugą wojnę, masz dobre układy z Bogami :)

didi 2013-01-02 11:31:30
ło Matko!
...co ty mu napisałeś?
Rangar pisze, że chce ze mną pokoju...chyba juz Cie nie lubi ;)
Nie zamierzam brać.

Bobek1971 2013-01-02 11:43:45
Po 22 to jest dobry czas dla mnie :) nic mi to nie przeszkadza. Przynajmniej na razie.
Ragnar niestety moje noty odczytuje jako narzucanie Woli, złe intencje i wręcz kpinę z niego samego.
Z tego co przytaczasz z historii swoich kontaktów z tym władcą, mamy zatem podobne wrażenia.
Na razie próbuję zatem uspokoić rozedrgane nastroje Ragnara, ukoić jego -rzekłbym - strach podszyty dziką butą.
Wątpię w to, że dyplomacja jest jego silną stroną - skoro tak bez blichtru i ceregieli...warczy na mnie jakbym po Tobie miał być drugim do wyczesania :)
Na razie zaczynam operację "Wydarta kartka z kalendarza".
musimy zatem przystapić do zapisania na tej Karcie planu postępowania.Do skorygowania.

1. Negocjuję cały czas z Ragnarem.
2. Przygotowuję karną ekspedycję - 6 axów, 4 charioty, 1 sper.
3. W momencie wygasnięcia porozumienia pokojowego Ragnar-Ghandi - 40 tura gry - wkraczam na tereny Ragnara. Nie podpisuję wynegocjowanego układu na kolejne 40 tur [jesli takowy będzie wynegocjowany]
4. Podpisujemy układ Sojuszniczy - kończymy Ragnara.
5. Po wojnie jak podzielimy się sukcesem?
dopisz swoje punkty między moimi co ty będziesz czynił dla synchronizacji działań.

wnuczus 

Bobek1971 2013-01-02 11:46:34
co napisałem? a w sumie moge ci przedstawić moją ostatnią notę jak bedziesz zainteresowany wrzucę i dwie ostatnie :)

Bobek1971
2013-01-02 11:27:19
Hmm...kwestia doboru słów Wodzu jest odwiecznym problemem dyplomacji nie ma się co stresować. Szanuję Twoje deklaracje i zapewnienie pokoju na naszych graniach.
Co do Granic z moim wschodnim sasiadem [Rich] to wyraziłem tylko moje obawy, że długotrwała operacja moich wojsk poza moim terytorium może być zakusą dla niego...a nie chciałbym tego. Tylko tyle. Stąd wynikała prośba o drogę, gdzie poruszałbym się dwa razy szybciej w drodze nawet do "podrzędnego miasta Korei" i dwa razy szybciej bym wrócił.
Zaangażowanie nawet 4-5 jednostek - jeśli ma byc decydujące - mimo wszytsko jest warte zachodu. Tak bym mniemał. Nie mam zamiaru narzucać ci swojej Woli, ani predystynowac się do Roli Mentora O nie dalekim od tego!
Kwestią problemu wynikłego w naszej dyplomacji jest raczej - niezrozumienie, brak otwartości...z czego wynikła nadinterpretacja mojej dobrej woli

Napisałeś również, że droga do negocjacji stoi otworem...ależ my cały czas własnie negocjujemy - nie jesteśmy przecież Wrogami, a jako sojusznicy twardo stoimy w kwestiach interesu naszych państw.
Ty przedstawiasz swoje racje i obawy - ja swoje - stąd moje pytania i prosba o przemyślenia sytuacji własnej.
Nie chodzi o wykorzystywanie czyjejś słabości [twierdzisz, że walczysz o przetrwanie, a z drugiej strony operujesz jak sam twierdzisz jedną z najsilniejszych armii i na dodatek jak niektórzy mówią - posiadasz jednostki zdolne walczyć przeciwko silnym jak i mobilnym kreaturom] - bardziej chodzi o mniej dogmatyczne stawianie spraw, które mogą okazać się przyczynkiem nieporozumień.
Pozdrawiam
Ghandi Majowy

didi 2013-01-02 12:49:57
To jest piękna nota dyplomatyczna, piszę bez sarkazmu, każdy (prawie ;) ) po takich słowach byłby Twój...ale...chyba nie on :)

1. Negocjuję cały czas z Ragnarem.
- prowadze jedynie pseudonegocjacje i jedynie z jego inicjatywy, pokój z nim nawet na 10 tur nie ma żadnego sensu.
2. Przygotowuję karną ekspedycję - 6 axów, 4 charioty, 1 sper.
- tu mała uwaga, jeżeli nie pusci Cie przez swoje poudniowe miasto, czyli się nie dogadacie, to bezpieczniej chyba będzie zamienić 2 rydwany na 2 axe, należałoby moim zdaniem to rozważyć.
- ja koncentruje wszystkie jednostki w mojej stolicy, aby odciągnąć całą jego armie na moję kulturkę, jak sie da sporwokuje jakieś walki, do 40 tury wyprodukuje w sumie około 17axe, obecnie mam 8( w demo jestem w woju przed Rangarem)
3. W momencie wygasnięcia porozumienia pokojowego Ragnar-Ghandi - 40 tura gry - wkraczam na tereny Ragnara. Nie podpisuję wynegocjowanego układu na kolejne 40 tur [jesli takowy będzie wynegocjowany]
- ja w tym momencie klaszczę w dłonie :)
4. Podpisujemy układ Sojuszniczy - kończymy Ragnara.
Przymierze Filozoficzne ? ;) Bardzo chętnie, można to zrobić np. w momencie utraty przez Rangara miasta z miedzią kiedy to sukces będzie już na wyciągnięcie ręki.
5. Po wojnie jak podzielimy się sukcesem?
- napisałem Ci na początku, że otrzymasz dwa miasta Grecki i miejsce na nową osadę na południu, widzę, że jeszcze jedno miasto będziesz mógł postawić między Tobą, a miastem Rangara z miedzią, ale raczej kiepskie.
Ja miałbym dostać stolicę Grecką, ale to dopiero w dobie katap, koło tej stolicy będę mógł dostawić jeszcze dwa miasta, tyle, że późno, ale w sumie 3.
Wydaje się to względnie sprawiedliwe, ale jeżeli widzisz to inaczej napisz swoją propozuję, raczej nie będę Ci groził ;)
Po prostu patrząc na mapę nie mam innego pomysłu jak to podzielić, ale jestem otwarty na kontrpropozycje.
Po wojnie nie zamierzam rzucić się zaraz na Deba, niby za co ? :)
Gdybyś miał więc coś do Richitera, czy Larego, to służę, w końcu to co sojusz to sojusz :)

didi 2013-01-02 13:01:22
P.S. poproszę pozostałe noty jesli można, to się dobrze czyta :)

didi 2013-01-02 15:15:34
Rangar stał sie nagle bardzo rozmowny, juz oddaje mi ziemie i chce paktu o niagresji.
On jest przerażony na myśl, że Twoja armia stanie pod jego granicami, dlatego wymyślił tę nieszczęsna drogę wybrzerzem...
Proponuje chyba odpuscić rydwany i iść w same axe bo może Cię czekać krwawsza bitwa o miedź niż oczekiwaliśmy.
Chyba, że na dyplomatycznej arenie dokonasz jakiegoś cudu :)

Bobek1971 2013-01-02 18:19:59
dopiero wieczorkiem bede w domu....jak masz jeszcze jakies pomysly wal smialo ...co zrobic by wiele zrobic ;)

didi 2013-01-02 20:04:35
Ech...Rangar mi piszę, że chce paktu o niegesji i oddaje mi ziemie, więc dość oczywiste na kim chce sobie powetować...
Odpiszę mu, że nic z tego i wtedy ma 3 wyjścia:
1) 2/3 jdnostek będzie trzymał w stolicy, a jedna trzecią w mieście z miedzią ( ja bym przynajmniej tak zrobił).
2) Jak mu odpisze, że z pokoju nici to jednak zmięknie w rozmowach z Tobą i wprowadzimy w życie nasz stry plan najazdu
3) Pewnie jest jakieś trzy, ale ja go na razie nie widzę ;)
-W przypadku pkt1 musisz mieć dość toporków, aby go przełamać, ja mam policzone z jaka szybkością je robi i widzę jego stolice więc w 40 turze będę wiedział co ma w mieści z miedzią.
-W przypadku pkt2 plan już względnie mamy :)

Ostatecznie jak będzie bardzo nieufny to można bez strat skasować mu miasto na południu i trzymać do katap i słoni, ale to ostateczne perspektywa :|

didi 2013-01-02 20:07:00
A jak Ty to widzisz?
Nie ma to jak filozoficzna burza umysłów ;)

Bobek1971 2013-01-02 20:25:17
ja jeszcze wpadłem na pomysł...może i tak nic nie wypali...ale mianowicie - że chce wykorzystać słabość richiego i wjechac mu na trzeciego...zatem zmieniam plany i nie pomogę mu w ataku na Koreę. Jedyne o co proszę by nasza wspólna granica dalej była tak spokojna jak dotychczas.

Bobek1971 2013-01-02 20:26:49
może to w nastepstwie twojej odmowy pokoju...znowu go na tyle uśpi żeby wejście miało znaczenie kluczowe w osłabieniu jego obrony od mojej strony?

Bobek1971 2013-01-02 20:52:14
moje nota sprzed tej co czytałeś ostatnio

"Bobek1971
2013-01-01 22:09:09
Może i masz rację. Czyli mam za ciebie wygrac wojnę i dostać pozwolenie na miejscówkę przy morzu?
Czyli innymi słowy ty dostajesz 3 miasta po Korei a ja muszę sobie seta zrobić i wysłać na wybrzeże?
Mam nadzieję, że to tylko przenośnia z Twojej strony Ragnarze?

W takim przypadku nie opłaca mi sie angażować w tą wojnę i sobie będę siedział w swoich pieleszach. Droga wczesniej czy pózniej się przydaje chociażby do handlu...ale widze chyba raczej jakieś dyplomatyczne knowania mające na celu wykorzystanie mojej przychylności do Ciebie Ragnarze...

Proponuję przemysleć raz jeszcze czy chcesz mojego zaangazowania w tej wojnie czy też wolisz bym siedział cicho u siebie. Przeanalizuj wszytskie za i przeciw i sposoby dojscia do najlepszej sytuacji - w obecnych uwarunkowaniach - dla Twojego państwa.
Ile krwi i czasu zajmie ci podbicie Sąsiada?
Co spowoduje przedłużająca się Twoja wojna z nim?
Komu to sprzyja?
Dla mnie zaangażowanie musi opierać się na blitzu - nie mogę sobie pozwolic na długotrwałą wojnę gdy za plecami mam pańśtwo Richa. Postaw się w mojej sytuacji. Richi teraz jeszcze zaangażowany jest w wojnę z Boudicą [Rudi ale Rudi podobno ma wklepane [nie wiem ile w tym prawdy]...jeśli wojna tam się zakończy a obstawiam że skonczy się w ciągu 10-15 tur i nagle zostanę z gołymi plecami. Musze mieć mozliwość szybkiego wycofania nie będę robił dróg po pustkowiach by szybciej dojśc do Twojego Wroga...Panie
Ja z nim nie walczę, a co lepsze na upartego mogę sobie postawić tam miasto, gdzie ty chcesz mi dac zgodę za udział w wojnie z Sąsiadem...hmmm
Przemyśl raz jeszcze i daj odpowiedź w miarę szybko bo plany muszą być klarowne...

Bobek1971 2013-01-02 20:55:43
tej wcześniejszej jeszcze już nie wrzucam . Bo wobec zaitsniałych faktów ..z państwem richa zrobiłem notęp z niby szykowaniem sie na czwartego do Richa...
nie wiem czy to coś zmieni w odbiorze przez Ragnara.
Raczej jego mysli krążą wokół obrony na dwóch frontach...coś tak wychodzi...
Nota ostatnia
"Wracając do naszej dyskusji...własnie doczytuję sensacyjne wieści ze świata w kronice...hmm - zrewidowałem swoje plany wobec powyższego. Niestety nie moge pomóc Ci Ragnarze w rozbiciu Korei, bowiem łatwiej będzie mi dostac się na wschodzie do królestwa Richiego...a nuż się jakiś kąsek trafi? czort wie...
Prosze zatem o jedno, mianowicie o spokój na naszej grani. Teren pod miasto nabrzezne zostawiam wolne chyba że będę mógł sobie tam postawić miasto jak już uporasz się z koreą.
Pozdrawiam
Majowy Ghandi"

Bobek1971 2013-01-02 21:09:04
odpowiedz Ragnara. Zobaczymy co odpowie Tobie.
trebuch
2013-01-02 21:07:42
"Możesz być spokojny o swoją granicę, powodzenia"

didi 2013-01-02 21:59:20
Hehe, zwinne pląsy ;)
Ja też w ostatnich notach do Rangara coś tam nie omieszkałem wrzucić lekceważącego o Ghandim i o to masz, ucika podwinąwszy portki ;)
Zrobiłem turę i widzę jego kolejne falango grzecznie maszerujące na moją granicę.
Rangar mi juz nie odpisuje.
Domniemam, że północne miasto Greckie nie będzie silnie bronione, ale ...dla szybkiego ruchu potrzebujesz 4 workerów :)

didi 2013-01-02 22:02:54
Napisa do mnie też Deb w trochę wiernopoddańczym stylu.
A kiedy wszedłem do gry zobaczyłem maszerujące na niego jednostki chińskie.
Jego wojne z Efe wygląda jednak na prawdziwą, wydaje się, że od południa podobnie jak Ty od północy powinienem mieć czysto.

Bobek1971 2013-01-02 22:25:53
4 workerów mam ..potrzebuje tylko armii :)

Bobek1971 2013-01-02 22:26:40
Efe rosnie chyba na lidera w grze :)

didi 2013-01-03 10:15:23
Obiecałem Debowi pomoc przeciw Efe, jeżeli wyrzyma dość długo zamierzam dotrzymać obietnicy, równowaga musi być ;)

didi 2013-01-03 10:18:40
Rangar, mnie jednak ciągle molestuje o pokój, zapewne już to widzi jak Ci wjeżdża kiedy Ty idziesz na Richiego :)

A jak ze składem armii? Zamieniasz 2 chariotty na 2axe, czy ryzykyjesz z czterema?

Bobek1971 2013-01-03 19:12:45
Nie zrobimy wedle twoich zaleceń 8 axe, 2 charioty, 1 sper .
Kwestia czy Deb wytrzyma do czasu twojej pomocy..oby...no nic tak czy siak najważniejsze teraz uporac się z Ragnarem.

didi 2013-01-04 10:18:28
Fronty Deba to są dla mnie duże odległości.
Tymczasem mam u siebie zajmujace szachy na granicy z Grekiem, jeżeli zdecyduje się na bitwe, to Wielki Random będzie o jej losie rozstrzygał.
A tak patrzę, że w końcu będzie do tego zmuszony, bo coraz bardziej zwiększa koszty armii, robiąc kolejne falangii ( w tej chwili 5 jednostek po za granicami ), a nie zwiększa nic przychodów.
Najbliższe kilknaście tur w naszych okolicach zapowiada się więc całkiem ciekawie :)

Bobek1971 2013-01-04 18:44:14
oby zatem szczęście sprzyjało dwóm na jednego :)

didi 2013-01-05 10:12:19
...no...ale na razie to jest jeden na jednego...przy czym jeden z nich jest na sterydach ;)

didi 2013-01-05 10:15:06
Dla ciekawostki, podpytuje Deba jak tam z Efe walczy, odpowiedż:
"zasłonniłem mu swoim kutrem jego sieć rybacką bo juz ma jedną"

... :|

Bobek1971 2013-01-05 13:22:27
czyli walcza jak usa z iranem - jakimis trojanami w sieci ;)

didi 2013-01-05 13:44:58

didi 2013-01-05 13:51:56
No coś w ten deseń ta ich "walka" :)
Rangar też unika potyczek gdzie jest większe ryzyko w efekcie...nie ma potyczek.
...dłużą mi się te turki do nr 40... dla urozmaicenia tym razem pocztówka moich terenów...
-na samym dole pod owcą jest granica Deba.
- za morzem to zarys Wnuczkowej granicy.

Bobek1971 2013-01-07 11:38:02
Witajcie Sojuszniku. Mozolnie tworzy się ta moja armia...ale idzie do przodu.
Wysyłam posłańca, bo chcę przegadac z Tobą nowego newsa.
Mianowicie dostałem wczoraj zapytanie od Zepszutego Rzymskiego Bombla, czy jestem zainteresowany którymś z sąsiadów...pytając go który sąsiad kole go w oko, lub w jakiej rzece chciałby nogi moczyć - odpowiedział, że sąsiaduje z Larrym i Trebuchem.

No i teraz pytanie...co mu odpowiedzieć..czy zachęcić...bo wówczas będzie łatwiej, ale też i mniej do podziału.
Czy będzie na tyle łatwo, że sami siebie nie osłabimy i będziemy rozmiękczonym kęskiem dla Bombla czy Larego?
Jak to widzisz.
Z tego co na forum wyczytałem, Bombel już doszedł do swoich pretorian...
Druga istotna informacja na moich plecach pjawiły się czółki Bartka który rozpoczął wycinanie Richiego.
Niedługo zatem będę miał ustabilizowanego sąsiada za plecami [Barteq?]...owszem podpisuje z nim traktat i na razie dopoki Richi sie broni na pewno nie myslą o moim terenie na pewno.

Decydujace tury dla nas w tej grze coś czuję...będzie wóz albo przewóz :)
Jakieś pomysły Sojuszniku?
pozdrawiam
majowy...

Bobek1971 2013-01-07 11:39:07
Zepszutemu Rzymowi na razie nic nie odpowiadalem, żeby nie popełnić błedu [zachęcajac lub odciągajac go od naszej ofiary]

didi 2013-01-07 15:49:48
Decydujący o przyszłości będzie prawdopodobnie ruch Rangara.

Kiedy zobaczy Ciebie u swoich granic, albo załamie się przyschicznie i ruszy wszystkim na mnie, a wygląda, że będzie miał tego sporo. I to byłoby najlepsze, bo nie bacząc na moje straty, odsłoniłby sie i zająłbys mu wszystkie miasta.

...albo zbunkruje sie w stolicy i będzie trochę klops :)
W takim układzie po spaleniu jego północnego miasta musiałbyś zapewne zająć południowe i trzymać tam długo spory kontyngent, podczas gdy północne zgliszcza leżały odłogiem koło Bombla i Larego...

Mółbym Ci wykroić jeszcze jedno słabe miasto na lini tego, które będziesz mógł postawić w moich okolicach na wybrzeżu, jako rekompensate gdybyś utracił te północne tereny...ale Bombel tam sie specjalnie nie nachapie, jedno miasto...a stolicy nie będzie szturmował jeżeli tam będę agresywne falangii więc chyba wiele nie pomoze, a armia jego armia w tych okolicach moze być większym zagrozeniem dla Ćiebie niz pomocą, w końcu to Bombel...

...ale...jakos ciężko mi sobie wyobrazić jakie ma on dojscie do Rangara, skoro na północy ma Larego, a od wschodu Ciebie, to gdzie tam jest Bombel, gdzies po skosie?
Czy Bombel ma z nim króciutka granicę, a długą z Larym?

Wybacz, na razie na "ciepło" prowadzę dywagację, ale żeby lepiej sprawę ocenić, przydała by się mapka, jeśli mogę prosić :)

No i chciałbym usłyszeć jak Ty to widzisz, w końcu to Twój zakątek :)

Co do przeciwległej Twej granicy, to widzę, że wykończenie Rihitera będzie dość kosztowne dla jego nowych oprawców, raczej będą chcieli dłuższy czas pokosztować owoców zwyciężtwa nie znów ruszą gdzieś na wojnę.

didi 2013-01-07 15:50:40
P.S. Bombel z Rangarem mają pakt do 48 tury.

didi 2013-01-07 16:09:21
...ale póki nie mam mapy...nie pisałeś, że graniczysz z Bomblem, więc domniemam, że nie graniczysz. Więc jezeli Bombel jest tam wcisnięty na płn/wsch i rzeczywiscie ma dłuższą granicę z Larym to jak pisałem na Grecji sie i tak nie nachapie, żadny dla niego interes.

Tu raczej byłoby pytanie do Ciebie, z kim chcesz współpracować.
Bo rzeczywiscie moze byc tak, że teren płnocnego miasta przypadnie Laremu, bądź Bomblowi. Ale komu by z nich nie przypadł, musiałbyś przeciw niemu z drugim z nich być wówczas sojusznikiem :)

...ta rekompensata wtedy to miasto na kalendarzu, widać go na moim poniższym screenie.

Bobek1971 2013-01-07 17:03:58
Powiem szczerze, że podzielimy się tym co ugramy [o ile ugramy] napewno sprawiedliwie [przynajmniej z mojej strony :) ].

Bombla granic nie widzę, jego wojownik przeszedł chyba miedzy trebuchem a larym stad mam z nim kontakt dyplomatyczny.

Domniemuję, że Bombel jest od zachodniej strony Trebucha i z boku musi też mieć Larego. Nie wiem z którym ma większą granicę.

Wstrzymałem się z odpowiedzią na nasze konsultacje.

Czyli odpowiedzieć mu, że na razie nie planuję niczego?
czy jednak jak sugerujesz cieżki opór Trebucha i żeby wskazać mu wspólny cel.

Bobek1971 2013-01-07 18:00:19
Powiem szczerze, że podzielimy się tym co ugramy [o ile ugramy] napewno sprawiedliwie [przynajmniej z mojej strony :) ].

Bombla granic nie widzę, jego wojownik przeszedł chyba miedzy trebuchem a larym stad mam z nim kontakt dyplomatyczny.

Domniemuję, że Bombel jest od zachodniej strony Trebucha i z boku musi też mieć Larego. Nie wiem z którym ma większą granicę.

Wstrzymałem się z odpowiedzią na nasze konsultacje.

Czyli odpowiedzieć mu, że na razie nie planuję niczego?
czy jednak jak sugerujesz cieżki opór Trebucha i żeby wskazać mu wspólny cel.

Bobek1971 2013-01-07 18:01:14
kurde odszedłem od kompa na godzinę...dałem odświez i wpisało się drugi raz :) dobre

didi 2013-01-07 18:12:22
"o, i nawet Twojego przyjaciela bombla napotkałem w nieco dalszych okolicach. informuję gdybyś i tym razem planował jakieś zemsty:)"

To mi napisał Rangar gdzies w 5 turze.
Do tego rozwiń nasz pakt i zobacz mapę jaką Ci wkleiłem.
Na zachodzie jest woda, woda i woda.
Więc Bombel byłby na pół/zach od Rangara za Larym - daleko.

Wnioski:
Nie graniczą ze sobą, a sąsiadują, przym czym Lary tu blokuje Bomblowi swobodny dostęp Grecji.
Po przemyśleniu nie widzę powodu zapraszania Bombla na Gecką ucztę.
Północne miasto spalisz i zamieszkasz w południowym do czasu wykonczenia Grecji, północ o ile ktos tam zamieszka zawsze będzie można odbić.
Tymczasm niech Lary szachuje się z Bomblem i Czajmenem.

Po stracie dwóch miast Grecja stanie sie egzotycznym państwem/miastem bez koni i brązu, raczej kiepski sojusznik, a Ty będziesz miał sporo kasy za dwa zdobyte miesta - szybsze katapki.

Tak to chyba widzę....

Bobek1971 2013-01-07 20:13:37
Z tym moim wojowaniem to wiesz :) nie pokładaj we mnie zbyt dużych nadziei. Owszem będę się starał...ale Pacyfistyczny Ghandi nie wiem czy podoła stresowi pola walki hehe:)
Dobra zatem odpisuję Bomblowi, że nie planuję na razie żadnego ataku na moich sąsiadów bo czuję zagrożenie ze strony Bartka na wschodzie który powoli wykańcza Richiego.

didi 2013-01-07 20:42:26
Spokojnie, nie ma potrzeby podbijania połowy świata, ja tam już marzę o pokoju, szczerze, ale musi on mieć swoją cene, a póki co jest nią woja :)

A jeżeli w czasie jej trwania spalisz "pewne" miasto, to ziemia pod nim, oraz wokół niego, prawnie powinna należeć do Ciebie, to wszystko.

didi 2013-01-07 22:28:21
Z dobrych wieści, Rangar zaczął podejmować troche ryzyka i oto pierwsza falanga w piachu za mojego 1toporka...
Osobiscie bardzo chętnie pójdę na wymianę 1:1
Obecnie mam 12axe na 8 jego falang.
...i jestem nr2 w woju ;)

didi 2013-01-07 22:30:40
...a co do pacyfizmu, wiem, że cudaki cholery kuszą, ale najpierw obowiazkowo po katapki... błagam, za to potem...co dusza zapragnie :)

Bobek1971 2013-01-08 08:49:59
nie o cudach nawet nie mysle....jedynie nad czym sie zastanawiam to czy przed katapkami po horse riding nie skoczyc.

no i teraz news z ambasady trebucha wrecz ząda ode mnie przedluzenia pokoju i to teraz....bo inaczej zacznie sie zbroic w moim kierunku...

zastanawiam sie jak to rozegrac....albo go nie bede meczyl i powiem ze nie przedluzam paktu....albo zamilkne :)

didi 2013-01-08 10:46:27
On się będzie tam zbroić ?
Z jego północnego miasta falanga wychodzi co 4 tury, z południowego co 9 tur...
jest tura nr 33, a on wszystko ma u mnie.
Jeżeli będziesz miał takie wojsko jak zamierzałeś, po prostu stoczysz nieco krwawsza bitwę, ale wygrasz, a ja będę miał dość jednstek, aby ruszyć na jego południowe miasto, mam nawet drogę w tym kierunku.

Miałem podobną sytuaje w poprzednim dyplo z Bomblem jak Ty z Rangarem obecnie.
Napisałem Bomblowi, że: nie wezmę z nim paktu, bo chce z zaskoczenie zaatakować sąsiada, a temu sąsiadowi kit wciskam, że zaatakuje Bombla, więc nie mogę wziąść paktu z Bomblem zanim tamtego nie zaatakuje, bo by sie zorientował.
...ostatecznie zaatakowałem Bombla i zaskoczenie udało się :)
Wiem, że to dość pokręcone, ale jest to logiczna wymówka, lepsza taka niż zasugerowanie wojny i to dopiero za 7 tur, tak myslę...
Generalnie pomęczyć go, że nie podpisanie z nim paktu jeszcze jekis czas stwarza otwiera Ci lepsze możliwosci na przeciwległym froncie...

A tego sąsiada , którego masz zaatakowować to możesz nawet wymysleć, w końcu Rangar nie zna przebiegu Twoich granic, a Ty możesz specjalnie zapierać się, że nie zdradzisz, bo...konspiracja ;)

HA to zawsze dobra alteratywa, szególnie jak się nie ma agresywnej cechy, rób jak uważasz :)

didi 2013-01-09 22:17:09
Po dzisiejszym ruchu Rangara widzę, że zamierza się bronić na dwa fronty, a przynajmniej ubezpieczyć - kunktator jeden ;)
Jego falangi w liczbie 8 utworzyły formację defensywną przed moja stolicą, jedna falanga cofa się do południowego miasta, dzięki czemu już teraz ruszyłem w jego kierunku.
Liczę, że w 40 turze Rangar będzie miał po 2 może 3 falangi w północnym i południowym mieście, ja w zasięgu operacyjnym ogólnie 18 axe, przy czy 4, lub5 zamierzam posłać juz teraz na południowe miasto.

Tu napisałbym jak ja nie cierpie tych paktów jawnych ;)
...nie wiele będzie tego zaskoczenia, więc w razie wątpliwości proponuję dociąć to i owo, bo to tostatni dzwonek :)

...z pozdrowieniami, sojuszniczy Perykles

Bobek1971 2013-01-10 09:53:13
tak czy siak jest już przekonany o moim przystąpieniu...skoro wycofuje częśc armii...

wnuczus 

didi 2013-01-10 10:09:34
Przekonany to ciut na wyrost, wycofuje jedną jednostkę do południowego miasta które ma słabą produkcję, a z północnego miasta właśnie przyszła kolejna do stolicy.
Jedyne czego potrzebujemy, to żeby nie połączył armii z południowego i północnego miasta, dlatego ja rusze na południowe tak, aby w 40 turze mieć pod nim 4/5 axe.

Bobek1971 2013-01-10 10:24:39
oki ja w 40 turze ruszam 8 axe z czego 6 bodajże bedzie miało gotową promocję do użycia [kwestia wyboru będzie] 1 Holkan 2 charioty i dwój warriorów ewentualnie?
ruszam wg mapki pierwotnej tam od góry [od strony granicy larego - też ciekawostka czy będzie ruszał na moje miasto jak zobaczy ze wojo wyszło do Treba :) ] Ale jak to mawiał Didi, kto nie ryzykuje ten mało ryzykuje :) czy coś takowoś ;)
Na zapleczu mam istną miedzynarodówkę :) Teraz Rudi swoim chariotem dojechał niedawno był Bartek...a Richter prosi o wsparcie [może za dużo powiedziane] Chariotami...kusi darmowymi promocjami na Dogach :)
Około 38 turze powtórzymy plan działania :)

didi 2013-01-10 12:17:47
Bierz co sie da, bo nie wiadomo co sie ostatecznie przyda :)
Na granicy z Larym rozumiem, że będziesz miał czujkę, żeby nie było zaskoczenia od jego strony jakby co, do tago Lary ma plecach Czajmena i Bombla, dwóch bez wojen i dwóch bez zwycięztw, ostatecznie można mu sprezentować północne miasto Rangara, a raczej popioły po nim, gdyby sytuacja przybrała zły obrót. Myślę jednak, że ryzyko od strony larego jest dośc ograniczone.
A co do Rihitera, to jakby nie patrzeć jest już trupem, a braterstwo krwi to niebezpieczna rzecz( myślę tu o koalicji przeciw niemu), do tego, co widziałem te dogi są na smyczy i speera i jest ich co najmniej 6 więc potrzebowałbys...10 rydwanów?
Ja bym się chyba nie mieszał, jak juz to prędzej po stronie przyszłych zwycięzców chyba ;)
U mnie na południu sytuacja wydaje się spokojna, Deb ma dwie sztuczne wojny, po co mu trzecia ;) a, nawet jak jest ich kolekcjnerem to póki co nie wielki to strach, a był tak miły nawet, że dostałem od niego prawie całą mape znanych mu terenów, wkleje niebawem dla ciekawostki :)
Ok, powtórzymy co i jak w 38 turze, do tego będe obecnie zdawał raporty o ruchach nieprzyjacielskich wojsk, bo to już powoli "ten" czas :)

didi 2013-01-10 21:56:54
Dobre wieści: cofająca się jednostka o której wspomniałem, idzie nie do południowego miasta, a do stolicy, po prostu poszła łukiem, aby być po za zasięgiem moich toporków. Więc patrząc na demo, w południowym i północnym mieście ma obecnie raptem po jednej falandze :)

I Bombeliusz się do mnie doczłapał...napiszę mu jakies bzdury o zachęcie do ataku tak, aby stwarzać pewne pozory ;)

Bobek1971 2013-01-10 23:59:18
oki :)

didi 2013-01-11 09:32:26
Bombel mi odpisał, że nie jest zainteresowny akcją na Grecje, tak jak podejrzewałem...
Jeszcze słówko na temat powtarzania planu działań. W 38 turze to troche póżno, bo wtedy musisz mieć juz armie kratke za granicą sewgo państwa, a 4 workerów rozstawionych po dwóch na dwóch polach, pole po polu do robienia drogi, aby wjechac w Rangara w 40 turze, zgadza się ? :)

didi 2013-01-11 22:11:51

didi 2013-01-11 22:18:47
Sytuacja na froncie.
Markuje atak na Korynt.
Według moich obliczen w Sparcie są max 2 falangi obecnie, w Koryncie jak widac jedna.

Bobek1971 2013-01-11 23:43:38

Bobek1971 2013-01-11 23:53:13
jest 36 tura. ze stolicy wyjadą jeszcze dwa axy ijeden z polnocnego Muu. wszytskie z promocja. z ostatniego portowego dorabiam chariota bo za dlugo bedzie lazl.
workery 2 wskakują na górkę w turze nr 38 chyba by w 39 zrobic drogę.
1 Holkan 3 charioty i 8 axów z czego 7 z mozliwą promocją. nie wiem czy od razu nadawac promocje czy dawać tylko dwóm axom do siły?
Wspomniana armia staje na górce 1 w 39 turze
teraz kwestia czy robię wjazd miedzy dwa jego miasta wtedy 4 workery chyba i w 39 turze droga i drugi odcinek okalający rzekę.

Ty zapewne chiałbys abym wszedl 38 tura workery droga na gorze 1.
39 tura 2 workery droga miedzy rzeka jeziorem
39 tura 2 workery droga okalajaca rzeke
39 tura armia...no wlasnie jakoś nie wiem czy nie lepiej bedzie wjechac na ta jungle na gorce.

Bobek1971 2013-01-11 23:53:49
jego warrior wszedl na dotychczas neutralne tereny i rozglada sie. daje mu ostra note dyplomatyczna.

didi 2013-01-12 11:29:07
Według Twojego planu zaatakujesz dopiero w 41 turze, z dżungli, ale i tak będziesz musiał zejść na jego teren, a nie wiadomo na którym z dwóch zaciemnionych pól jest miedź. Może być w południwym rogu i wtedy jej nie przykryjesz.

Jeżeli pójdziesz wyznaczoną przeze mnie trasą, wskoczysz bezposrednio na miedź gdzie by nie była, a ona jest na górce więc i tak dostaniesz osłone, a dodatkowo będziesz miał stąd szybkie dojscie do południowego miasta Rangara, gdzie też pojawią się moje jednostki, to istotna sprawa.

Po za tym jak Rangar będzie tam łaził wojem to pójscie w kierunku dżungli nie sprawi, że Cie nie zobaczy, a da mu ture więcej na reakcję...

Podsumowując: Moim zdaniem zdecydowanie korzystniej iść pod jeziorem, jeżeli musi, może to być 41 tura ataku. Ale to Twoja armia i Twoja decyzja, ja tylko doradzam, jeżeli zdecydujesz atakować według swojego planu, ja się dostosuję :)

didi 2013-01-12 11:38:04
A jeśli chodzi o promocje to tak 2 na siłe w zupełnosci wystarczą, pod miastem mogą się przydać promocje szturmowe.
Czeka Cię bitwa i prawdpodobnie wymiena 1:1, czyli na każdą falangę stracisz 1 toporka.

Bobek1971 2013-01-12 12:12:24
A to przyśpieszę operacje o 1 turę. Myslałem, że jak mam układ do 40 tury więc dopiero 41 tura jest dozwolona "moralnie" :)
zatem atak miedzy jeziorkiem i rzeką...ok...druga sprawa najwyżej wejde na górkę z junglą chariotem żeby móc ewentualnie zakryć miedź jakby była od strony północnej...jeśli zaatakuje więc jednna falanga musiałby wyjśc z miast tym lepiej...wiec okazać się może że nie będzie podejmował tego ruchu i chariot się uchowa.

didi 2013-01-12 12:21:24
Jak kiedyś podpisywałem pakty, to zawierały często formłkę " że pakt obowiązuje do np 40 tury WŁĄCZNIE" aby podkreślić, że w 40 jescze nie wolno atakować, inaczej...nie widziałbym przeszkód.

Chariotem można brykać, choc zobacz mapkę terenów greckich jakie wkleiłem pierwotnie, w naszym pakcie. Na samym północnym rogu miasta koło tej dżungli jest ciężka górka, nie widać tam surowca. Nie widzimy tylko tych wdóch pól poniżej, a idąc pod jeziorkiem oba będziemy mieć w zasięgu, dlatego taki sceptyk ze mnie co do tej dżungli ;)

Bobek1971 2013-01-12 13:54:38
oki :)

didi 2013-01-12 14:24:03
...i jeszcze mam propozycję. Jezeli nie cofnie swojego wojownika, to Ty idź tym swoim którego widzę własnie na dżunglę, dotrzsz tam w 39 turze i zobaczymy jak sie sprawy mają. Bo już sam nie wiem jak jest z tą widocznością...jakbys stanął nim pod jeziorkiem to będziesz miał widok dwa pole do przodu na jego miasto?

Bobek1971 2013-01-12 18:47:57
Tak właśnie planowałem wobec agresywnych poczynań mojego sąsiada :)

Bobek1971 2013-01-13 10:52:05
mamy wyjaśnienie gdzie jest miedź.

didi 2013-01-13 11:20:39

didi 2013-01-13 11:32:59
Hm...czyli jednak jest widoczność na dwa pola? W takim razie wypadałoby chyba postapic krok w kierunku miedzi zamiast na dżungę, hm?
Bo jego jednostki przestały płynąć na południe, liczę, że ma w Sparcie 3, ale to lepiej wiedzieć, niz na to liczyć.
Po za tym jak widzisz włażę mu w środek pańswta, jezeli by za bardzo obstawił Spartę, no w 40 turze razem możemy skręcić na Korynt, zdobędziemy go wspólnie, nie spalimy, a potem poączonymi siłami wrócimy na Spartę, to taka propozycja alternatywy, choć gorszej jakby co.

Bobek1971 2013-01-13 11:57:37
no miedz tak czy siak trza odłaczyc. i po odlaczeniu - bedziemy widziec czy sparta wytrzyma [obroncow wiela] i decyzja o skeceniu na korynt ewentualnie i wspolne dobicie sparty lub aten.

didi 2013-01-13 12:21:01
Masz rację, najpierwej trzeba capnąć miedż :)
...oraz koniki, powinny byc pod miedzią.

Bobek1971 2013-01-14 20:24:44
38 tura....trochę to niezsynchronizowane..ale jakoś nigdy nie byłem perfekcjonistą :)
Hajda na Koń! no dobra na dwa charioty ..trzeciego okuwamy i obarczamy wozkiem na kółkach :)
Trebuch już widzi moją armię bo ruszyłem sie na górkę z lasem... opisałem na mapce gdzie kto stoi.
W sumie zdziwiłem się, że nie zrobiłem drugi raz screena po d koniec tury ..jak zdecydowałem sie w tej turze już ruszyć :) ..warriory odsłoniły co widzisz na mapie.
Ghandi z pozdrowieniem...straceńców :)

didi 2013-01-14 20:42:37
Więc całym stackiem wejdziesz w jego granice w 40, czy 41 turze?
...tymi wojownikami to można by chyba pójść między jego miastami...widoczności bezpośredniej ni ma, a do dżungli już za daleko.
...czyli zobaczył Cie już wczoraj, to już wiem czemu turę ostatnio pół godziny robił :)
I żadnych tam straceńców ;)
Myslę, że będziemy mieli na tyle dużo danych, aby nie iść na ślepo z niepotrzebnym ryzykiem, jestem tu umiarkowanym optymistą :)

Bobek1971 2013-01-14 20:55:37
jest 38...droge zrobie na gorce z lasem w 39..dojedzie work numer 4 na ta gorke ale bez mozliwosci ruchu juz wowczas.
Armia pozostała 3 axy dojdzie do tych 4 axów na gorce.
chariot bedzie dojezdzal w dwie tury do tego punktu.
Ax ze stolicy [8 zaplanowany] wyjdzie i bedzie dwie kratki za armia z górki.
Armia zostaje na górce zatem w 39 turze.[chyba]
w 40 turze worki moga zrobic droge na dwoch kratkach i ARMIA PODEJSC POD GRANICE KONNA -BRAZOWA.
chyba ze inaczej cos podpowiesz.

Bobek1971 2013-01-14 20:56:05
w jego granicy bedę dopiero zatem w 41 turze ..tak wychodzi.

didi 2013-01-14 21:01:49
Ok, niech tak będzie, ale skoro to 41 tura ataku, to proponuje jednak wojownika na dżungle wrzucić, zobaczymy co za cholerswo tam w mieście kisi trochę wcześniej ;)
Natomiast drugi wojak mógły człapać między miasta.

didi 2013-01-14 22:28:34

didi 2013-01-14 22:41:38
Ups, zmiana planów :)
Wszystko ściaga do Sparty, dlatego nie możesz tam iść sam i nie pójdziesz, nie pozwalam ;)
Najpierw razem zdobędziemy Korynt i on juz pozostanie jako Twoje miasto następnie połączymy tam siły i pewnie pójdziemy na Sparte.
Korynt jest bliżej, napisz mi proszę w której turze będziesz mógł wejść w jego granice, ale cos widzę, że w 40 bo w tym układzie to co masz na górce mozesz puscic przodem na dżungle w Koryncie.
W 40 turze ja pod Koryntem będę miał 4 toporki, w 41 juz 7.

didi 2013-01-14 22:51:35
I jeszcze prośba, abyś posłał jednego woja między miasta, aby zobaczyć, kiedy drogę między nimi machnie.
Do tego, abys zrobił turkę po Rangarze i powiedział mi co się dzieje między tymi miastami :)

Bobek1971 2013-01-15 00:31:30
CHYBA MUSZE ROBIC TURKE PO RAGNARZE BO TY WYPOWIEDZIALES WOJNE WIEC MUSZE ZAWSZE PO TREBUCHU?
PRZEZ TE REGULAMINY PYTAM SIE JUZ WSZYTSKICH ;)

didi 2013-01-15 09:21:37
Po, ale dopiero od tury wypowiedzenia wojny :)

didi 2013-01-15 10:27:30
Tak na marginesie, zagadałem Rangara, co by powiedział jakbysmy we trójkę zawarli sojusz i wspólnie zamordowali Larego, no co...tak mnie jakos napadło :)

Trochę marudzi, ale pewnie byłby sie zgodził, wyspałem sie i myslę, że to jednak zbyt karkołomne przedsięwzięcie...to tak na marginesie :)

didi 2013-01-15 10:34:38
A jak nowy dzień to i...nowy plan ataku, a jakże ;)

Pomyslałem, abyś wszystkim poszedł jednak na dżunglę.
Ja stanę ośmioma toprkami pod Koryntem.

Uzasadnienie:
-Rangar będzie musiał w takiej sytacji całe wojsko wpakować do miast Sparty i Koryntu, a do tego obstawić miedź.
- będziemy widzieli dokładnie ile ma wojska i nie będzie ryzyka ataku, bo jak bysmy poszli wszystkim na Korynt to tam mógłby byc niezły kocioł, w obecnym układzie ciężko szybko połączyc nasze armie.

Proszę o komentarz :)

Bobek1971 2013-01-15 11:15:01
hmm nie wiem sam....wydaję się, że zdobycie Koryntu to opestka....ale to daje mu czas na doklepanie i wycofanie oddziałów do Sparcie... czyli miescie które daje mu dalej czas na klepanie tego czego nie chcemy :)
Nie wiem strategiem nie jestem...obstawiam, że improwizacja da nam sporo radości ;)

Bobek1971 2013-01-15 11:15:15
Z tym Larrym to fajny żart był ;)

didi 2013-01-15 11:40:38

Bobek1971 2013-01-15 11:41:34

Bobek1971 2013-01-15 11:43:48
po moich ruchach co mam....kwestia co w nastepnej turze. Juz po trebuchu musze sie ruszac bo wypowiadam wojnę. oficjalnie mu wysylam tez Notę na ambasadę niech wie co jest jak jeszcze wątpił.
zielone bazgry to potencjalnie mozliwe wejscie pierwszych oddzialow...

Bobek1971 2013-01-15 11:45:00
widoczne jego oddziały to
2 falangi razem pod sparta..work.
no i warrior wedrowiec od mojej granicy.

Bobek1971 2013-01-15 11:45:35
Falangi dwie blizej koryntu oczywiscie. workk blizej sparty

didi 2013-01-15 11:46:21
Jeżeli Rangar dobrze to rozegra, czyli dorobi drogi tak jak ja dorysowałem i tak ustawi wojsko to sytuacja nie jest rózowa. To max jednostek ile moze miec na 40 turę. My atakowalibśmy w 41, ale w 41 on może mieć w koryncie 9 axe jesli zostawi pusta Spartę...
Mozemy przyjąć bitwą, ale to będzie 9 falang, na naszych 15 axe, a moze 10 na 15 jak użyje scinki...
Nie jest to ryzykowna bitwa?
Natomiast jesli pójdziesz na dxungle wówczas będzie musiał wojsko rozposzyć, będzie musiał obstawić oba miesta i miedź.

Proszę o komentarz :)

didi 2013-01-15 11:52:31
2 falangi pod Spartą ok, ze stolicy wycofuje jescze 3 wiec w sumie będzie miał 5 w tym miejscu gdzie ja narysowłem 8 na swoim screenie. Pytanie pozostaje ile ma w Sparcie? Moze go przeszacowałem, moze ma mniej woja...
Wiesz może czy do dema wojskowego zaliczane sa promocje? Jesli tak to moze miec mniej jednostek niż myslałem...

Jutro wchodzimy razem do Gry, o której Panu Władcy pasuje? ;)

didi 2013-01-15 11:53:35
P.S Rangar zrobi ture do 21.30 tak sie z nim umówiłem.

Bobek1971 2013-01-15 12:01:19
Notę napisałem do Ragnara. Poprosiłem o rzeczowe podejscie do tematu. Nie będę robił problemów ani jak przegram ani tym bardziej jak wygram :)
Chodzi byśmy sprawnie rozgrywali ta wojenkę cokolwiek z niej wyniknie dla nas :)

Prosiłem żeby najpóxniej robił turke do 22.
Wiec zgadza się z twoja prosbą.
Jak mozna to jutro około 22 umówmy się. Wpierw w tajnych paktach się zgadamy że już możemy lub nie i dopiero wspolnie wejdziemy do gry...ok?

Bobek1971 2013-01-15 12:02:33
Sparta to ta u góry :) a Falangi są blizej koryntu na screenie :)

Bobek1971 2013-01-15 12:02:44
lece do pracy :)

didi 2013-01-15 12:07:30
Ok, zgadamy sie na tajnych jutro około 22 :)

I...mamy jeszcze dzień na opracowanie taktyki ;)
Według mnie o ile dzisiaj nie wpakuje jednostek prosto do Koryntu to iść prosto na miedź to zbyt ryzykowne. Mozesz strcić te wysuniętą część armii a do tego dwa workery.

didi 2013-01-15 14:47:32
Porobiłem testy, żeby lepiej czytać wojenne demo i wypada mi, że Rangar ma na te chwilę 13/14 Falang innych jenostek po za falangami raczej nie robi.
Czyli mając 6 jednostek w stolicy i po jednej w Sparcie i Koryncie, pomiędzy nimi tam gdzie rysowałem na zielono powinno być dzis 5/6 falang.
Daje nam to przewage w toporkach 2:1 jest więc szansa to szybko wygrać tylko trza uważać.

didi 2013-01-15 16:40:25
Aaa...zapewne zdajesz sobie sprawę, iz postawies naszego "przyjaciela" w mało komfortowej sytuacji :)
Jeżeli dzis nie zrobi łańcuszka wypowiadając Ci wojnę, to jutro nie może jej wypowiedzieć ze względu na podwójny...innymi słowe Twoje jednostki przez jego kolejne dwa ruchy będę nietykalne...
Przypomina mi to stare dobre czasy około 10 tury jak Trebuch logował sie na sam koniec tury i potem 5 minut po przeładowaniu blokując mi możliwość wypowiedzenia wojny ;)

Bobek1971 2013-01-15 21:57:27
Ragnar na szczęscie się nie obraził na wojnę i przyjął ją z godnością.
Niestety też inna wiadomość że podobno zaatakował już w tej turze. Kwestia moich strat :)
Czy tylko dwa warriory czy też coś innego nadszarpnął.

didi 2013-01-15 22:15:00
Tylko wojaki, nie miał jak inaczej podejść, nie było szans.

Tymczasem...w kKoryncie jest tylko jedna jednostka cały czas co oznacza, że całą armie trzyma między Spartą, a Koryntem licząc, ze którys z nas się wystawi...więc czego nie mżemy zrobić? Się wystawić... ;)

W mojej opini powinnismy zrobić tak: W kolejnej turze lecisz wszystkim na dżungle, w 41 dalej na górkę i oto będziesz miał i miedź i Sparte w zasięgu do tego ochronę wgórza. Ja w tym samym czasie stane pod Koryntem w sile 9 toporków.

Jezeli zas obstawi dźunglę...to pozostaje atak na Korynt i tu dwie opcje:
-atakujesz od północy i wystawiasz sie, ze Ci wleje, a ja zdobywam miasto i gonie jego ranne jednostki
-albo przedzierasz się za rzeką wzdłuz koryntu, abysmy połączyli stacki, to troche karkołomne...

...jest jeszcze opcja, ze jezeli jutro nie obstawi miedzi, to mozna by ja rozwalić, jesli całe Twoja armia stanie przed miastem, aby przykryc workerów...hm...to jednak ryzykowne, bo ja jeczcze nie podszedłem pod Korynt wszystki i będzie miał za duzo czasu, aby sie leczyć zanim go dopadnę, raczej odpada...

didi 2013-01-15 22:19:15
Odnosnie ostatniego myslinika, chodzi o to, ze jak podejdziesz pod Spartę na wprost, to mozesz byc w zasięgu 6/8 jego falang.

Proszę o komentarz ;)

didi 2013-01-15 22:38:22
A jeszcze spytam o relacje z Larrym?
Bo w razie wątpliwości 4 jego axe i los Rangera już przypieczętowany.
Dostałby Spartę, Tobie pozostałby Korynt i miejsce na dwa miasta.
Argument dodatkowy: Trebuch złamał pakt, więc jego słowo nie wiele znaczy, Larry nie musi czuc sie zobowiązany ;)
Te sprawe pozostawiam w Twojej gestii, przemyśl, jesli uznasz, że warta jest zachodu.

didi 2013-01-16 10:14:19
Eeee... dostałes karę 10 golda...mam nadzieję, że skarbce w Sparcie i Koryncie pełne, to się powetuje...

Tymczasem jeżeli będziesz w stanie napisać o której mniej więcej turki będziesz robił danego dnia, mogę być na paktach tajnych online, jako doradca wojskowy, jesli chcesz oczywiście.

A w nawiązaniu do tego co pisałem wczoraj:
jezeli nie da rady wejść na dżungle ( będzie obstawina), to schowałbym się pole nad barwnikami, za rzeką dla osłony i wyczekał odpowiedni moment do wspólnego ataku na Korynt.

...do tego Trebuch wkleił screena w kronice z krórego widać, że ma do Ciebie blizej niz do Rangara...

wnuczus 

didi 2013-01-16 10:16:02
Edit: do ostatniego zdania - chodzi o to, że Larry ma do Ciebie bliżej niż do Rangara oczywiście.

didi 2013-01-16 10:35:46
Gratuluje, dostarczyłeś ludziom dużą dozę taniej rozrywki ( za 10 golda ;) ) Cule właśnie doszedł do w niosku, że to Ty złamałeś pakt, hehe :)

"Ależ Wy sobie możecie obliczać czy formalnie, praktycznie, de facto itd. złamał pakt czy nie. Dla mnie podejście wojem i zapowiedzenie na tajnych, że w kolejnej turze wypowiada wojnę jest jednoznaczne ze złamaniem paktu."

Bobek1971 2013-01-16 14:21:54
thx ;) w robocie jestem dzis do 22. badz online w tajnych jakby co :)

Bobek1971 2013-01-16 14:21:55
thx ;) w robocie jestem dzis do 22. badz online w tajnych jakby co :)

didi 2013-01-16 14:49:54
Ok...będę około 22, a czy ten termin oznacza, że pierwszy ruch zrobi Trebuch, a my kolejny, czyli likwidacja łańcuszka?
Ma to raczej sens. W moim odczuciu ciągle Twoje dwa stacki będą po za jego zasięgiem, będzie wojo w środku kisił, a jeżeli nie będziemy mogli sie wpólnie logować to nam bardzo utrudni współpracę, nie mówiac już o zdobywaniu wspólnie miast, masakra.

Bobek1971 2013-01-16 19:42:31
o 23 badz bo dopiero z pracy wroce. wyjatek . akurat dzisiaj. nawet watkow nie sledze

didi 2013-01-16 20:10:22
ok,23

Bobek1971 2013-01-16 23:06:14
jestem

Bobek1971 2013-01-16 23:07:25
z tym Larym dobry pomysł...czyli ide na dzunglę kolo Koryntu

didi 2013-01-16 23:08:29
no to klepnij te turkę :)
nie wiem ile miałes czasu na analizę sytuacji, ale według nie kierunkiem powinna być dżungla na górce koło Sparty o ile nie jest obstawiona...

Bobek1971 2013-01-16 23:10:41
koło Sparty? ok

didi 2013-01-16 23:11:37
jest tam tylko jedna górka z dżungla w okolicy...ta na która chciałes iśc pierwotnie

didi 2013-01-16 23:12:24
czyli powinienes pójść po skosie do góry i w lewo

Bobek1971 2013-01-16 23:15:13

Bobek1971 2013-01-16 23:15:59
na jungli jest cała moja obecna armia. 7 axów, dwa charioty, 1 holkan

Bobek1971 2013-01-16 23:17:08
co z Larym? chce bym mu wysłał screena...wciagamy go w to czy jak? czy lejemy go :)

didi 2013-01-16 23:17:21
o to chodziło
wszystko masz juz na górce po za tym rydwanem?
A ile ma w miescie?

Bobek1971 2013-01-16 23:18:11
1 ax i 1 chariot jest za jungla

Bobek1971 2013-01-16 23:18:30
dochodzą ;)

didi 2013-01-16 23:19:54
Z larym jest sprawa bezpieczniejsza, duzo bezpieczniejsza.
Gdyby chciał nam pomóc ja bym siie zgodził.
to tylko jedno miast, a zyskasz trzy i to , ze Lary nie wjedzie w Ciebie
wystarcza jego 4 axe dosłownie...

Bobek1971 2013-01-16 23:21:07
w miescie ma jedna falange...pod miastem dwa pojedyncze warriory i na miejscu mojego wojownika co go zabil tez falanga jest [obecnie w mgle wojny]

Bobek1971 2013-01-16 23:21:34
ok zatem tak z nim obgaduje

didi 2013-01-16 23:21:43
I na raie skoro atakujemy różne miasta to utrzymujemy ten łancuszek

didi 2013-01-16 23:23:19
W kolejnej turze proponuje oczywiscie ciężką górkę, a kto wie może miedź się juz zniszczy

Bobek1971 2013-01-16 23:25:04
tak wlasnie mysle jeden chariot na zniszczenie miedzui a reszta na ciezka pod miasto.

Bobek1971 2013-01-16 23:25:55
ide czytac wypoziny..natrzepali 308 postów ;)

didi 2013-01-16 23:26:29
jezeli obstawi jutro jedna falanga miedź, to załatw falangę axmi i poślij chariota na rozwałke i tak się opłaci

didi 2013-01-16 23:27:36
Laremu też wślij może mój screen, najlepiej ten, gdzie widac najwięce axe ;)
obecnie mam 18 toporkó :)

didi 2013-01-16 23:29:09
...no juz chciałem Cię zapytać jak to jest byc tym złym...ale Cię cholera Scobi uniewinnił... ;)

didi 2013-01-16 23:29:31
...częściowo...i pod presją...

didi 2013-01-16 23:34:44
...i jeszce jedna sprawa... jezeli dogadasz się z Larym co do pomocy, to obowiazkowo sugeruje podpisać z nim pakt o nieagresji.
Lary bardzo obnosi się ze swoją uczciwoscią...to powinno dać gwarancje, ze ewentualnie wysłane prze niego topory nie wylądują w Twoich plecach :)

Bobek1971 2013-01-16 23:37:49
wysłałem screena do larego. Zaprosiłem go do ataku . Może dojśc dopiero za 5 tur.
Podpowiedziałem mu że w ramach przyszłego Paktu Trzech [boże jak to szybko się rodzi :) ] możemy się podzielic tymi ziemiami i wspólnie planowac przyszłość .
na razie przeczytalem kilkadziesiat nie znam jeszcze opcji ze jestem złym :)

Bobek1971 2013-01-16 23:38:13
kilkadziesiat postów :)

didi 2013-01-16 23:41:22
hm...ale Lary ma z nim pakt do 50 tury i o tak pisze, że po prostu wejdzie i zaatakuje, złamie pakt?...sprawe paktów trzeba wyjaśnić.

Bobek1971 2013-01-16 23:46:58
bo nie ma przeciez paktów jawnych regulaminem obwarowanych. Sa łamipakty i ich nie ma :)

Bobek1971 2013-01-16 23:48:04
tylko są morlane świstki za złamanie paktu nic wiecej. Dawniej optowałem za jakimiś cywilizowanym uregulowaniem takich paktów zeby były do wyboru ..ale nie przeszło:)

didi 2013-01-16 23:59:54
Ja to wiem, ale wiem też, że Trebuch teraz molestuje Larego obiecujac mu złote góry...

didi 2013-01-17 00:02:40

didi 2013-01-17 00:06:20
Ja tymczasem jestem gotowy do ataku, 8 toporków na pozycji
...a ten Twój rydwan, który jeszcze nie wjechał na górkę, czy mógłbys go puścić na poudnie?
Zaznaczyłem miejsce czarnym krzyżykiem, Rangar chce tam ostatnie lasek podciąć, może się uda upolować workerów, a Twój rydwan równie dobrze przyda się pod Koryntem.

Bobek1971 2013-01-17 00:08:00
oki moge posłać chariota na ten lasek

Bobek1971 2013-01-17 12:46:30
Miedz zniszczona

didi 2013-01-17 13:04:09
Elegancko :)
Czyli ma jedna falangę w Sparcie, jedną pod i jedna ną koniach... = 3
To ja muszę jeszcze turę poczekać, aby się nie wystawić, w kolejnej będzie musiał wstawić do Sparty 4/5 falang, wtedy ja ruszę pod Korynt.

didi 2013-01-17 13:07:22
...ech naszły mnie refleksje na temat wojny...ten rydwan, pisałeś, że juz dochodził, a teraz nie dość, iż kazaliśmy mu sie wycofać... to jeszcze zapewne zginie chwalebną śmiercią :(

Lary się cos odzywał ?

didi 2013-01-17 13:09:34
...na koniach 2 lub jedna falanga, nie wiemy tego?

didi 2013-01-17 14:36:47
Jeżeli jutro będzie miał 3 falangi w Sparcie, to bym atakował.
Jeżeli 3, jedną ranną ( po ubicuiu chariota ) i 2 woje, też bym się skusił
ale jeżeli będą tam 4 falangi, to bym turę poczekał na ósmego toporka...

didi 2013-01-17 21:01:21

didi 2013-01-17 21:04:32
to stary screen, u mnie nic się nie zmienił po tej turce, ale wygląda na to, że Twój rydwan jednak żyje, bo robotnik gdzies spitolił :)
Jeśli więc żyje, to w dalszą misję wysłałbym go z chęcią na miejsce zaznaczone żółtą kropą na poniższym obrazku...

Bobek1971 2013-01-17 21:21:28
chariot na jungli był razem z warriorem moim. w koryncie była 1 falanga.
Co do sparty juz nie pamiętam czy na konikach czy za nimi były dwie falangi. razem koło sparty miał ich chyba 3 no jesli cos przeoczyłem :) to 4

Lary sie odezwał i chce z nami podziału ziemi u układu. Dla niego Sparta dla mnie Korynt i dla Ciebie ateny.
Czy coś jeszcze mu przekazać?

Bobek1971 2013-01-17 21:22:40
On bardziej sie obawia naszej zmowy na niego niż chce nam szkode zrobic :) zadowolony wyglada na taki pomysł podziału. a nam może się przydać silny sojusznik?

didi 2013-01-17 21:41:11
Jest tylko jedno "ale". Lary jest...specyficzny, to znaczy nie wzłym sensie, ale czy to nie są mniej więcej jego słowa? " dla mnie czy ktoś łamie układ w realu, czy w życiu prywatnym jest oszustem i tyle, nie ma znaczenia i gardzę nim " ;)
A ze wzglę du na specyfikę Larego, trochę juz jego postów przeczytałem...mam duże wątpliwosci, zże złamie pakt jawny z Trebuchem, obym sie mylił...
Co proponuję ? Abyśmy przyjeli jego sojusz i propozycje podziału terytorialnego, ale...podpisz z nim pakt o nieagresji, ot chocby do 60 tury, możesz napisać, że to po to, aby złamać wolę walki Greków ;) Byłbym wtedy o wiele bardziej spokojny...

I pamiętaj proszę o żółtej kropce!!! ;)

Bobek1971 2013-01-17 21:45:17
Czyli co zaproponowac mu powiedzmy Pakt Trzech? Podział tych ziem i miast oraz współpracę?
gorzej jak się rozmyślimy i go ...pojedziemy ;)

Bobek1971 2013-01-17 21:48:57
Czyli co zaproponowac mu powiedzmy Pakt Trzech? Podział tych ziem i miast oraz współpracę?
gorzej jak się rozmyślimy i go ...pojedziemy ;)

didi 2013-01-17 22:05:43
Chciałbys zamordowac sojusznika ? :|
...nie chcę miec z tym nic wspólnego, będziesz to musiał zrobic sam ;)

Ale póki co nie mając Larego po swojej stronie mozesz mieć go zaraz w swoich miastach kiepska perspektywa, prawda?
...bo jezli nie zdobędziemy Koryntu i Sparty w ciągu najblizszych 3 tur, to utknęlismy i bez dosyłania konkretnej paczki toporków jesteśmy unieruchomieni, a biblioteki czekają :)

...tymczasem parę axe Larego przypieczętuje sprawe na 100%
...choć czy bym ufał Laremu na 100% w sojusz to mógłbym miec pewien problem... :|

Bobek1971 2013-01-17 22:08:46
zaraz wkleje jesgo i moje posty ...jak sie zgodzi to założe osobny pakt dla nas trojga ..ale na razie musze z nim sam podyskutowac by nabrac pewności. Dalbym sobie głowe uciąc że chce być z nami i do tego podziału się dostać. Ale jak wiesz Dyplo rządzi się własnymi prawami ;)
Ale jestem tym razem dobrej mysli. W sumie to nie nas leja a my "niby " lejemy więc jestemsy no wiesz ...silni? ;)
I pokazujemy kto nie z nami ten ...przeciwko nam . Dlatego lary chce byc z Nami :)

Bobek1971 2013-01-17 22:09:42
jak zdobędziemy szybko ..to jestesmy silni . uznajmy to za fakt. Jak bedziemy się meczyć oddamy role silnego Laremu albo Bomblowi :)

Bobek1971 2013-01-17 22:10:52
zrzut szpiegowski :)

Bobek1971
2013-01-17 21:58:25
jUTRO BO DZISIAJ JUŻ WYKONAŁEM TURKĘ..DROGĘ DO TWOICH GRANIC PODCIĄGAM WORKAMI WRACAJĄCYMI Z ZIEM TREBUCHA.
Open Borders zatem przyjmę.
Możemy podpisac tzw Pakt Trzech Ty, ja i didi. Podzielimy sie ziemiami wg zapisu. Ty Sparta, Ja Korynt Didi Ateny -każdy ze swojej strony plus ziemie okoliczne do zasiedlenia.
Nasz układ może stać się zarzewiem czegoś wiekszego i stabilniejszego.
Jeśli jesteś gotów to zaloże pAKT TRzech i dodam nasze nację i tam bedziemy już wspólnie dogadywać się?
Lary33
2013-01-17 14:55:02
wysłalem ci oen borders wiec przyjmij jak mzoesz. Rozumime ,ze ze sparta jestesmy dogadani. za 2-3 tury moge wyruszyc pomoc ci zajc korynt
Lary33
2013-01-17 14:50:48
Bobek A Didi sie zgadza na taki ukłąd podziału?
Bobek1971
2013-01-17 00:21:39
lece spać dzisiaj byłem od 8-23 w pracy ..spać narka Lary
Bobek1971
2013-01-17 00:21:13
wystarczy powiem szczerze chyba z 5 axów..reszte trzymaj na swoich granicach.
Lary33
2013-01-17 00:19:28
no własnie to jest problem ale nic raz sie przejechał to moze i drugi raz nie zaatakuje muze troche wojska tma zostawic
Bobek1971
2013-01-17 00:16:30
Spoko ..bylebys nie odsłonił sie od strony Czajemna czy bombla? nie wiem z kim tam graniczysz ..na pewno z czjamenem
Lary33
2013-01-17 00:16:09
mozesz czekac ale wtedy on zbierze tyle ze pewnei nei damy nawet we dwoch rady
Lary33
2013-01-17 00:15:42
bobek ale ja musze przenisc armie ze swjego panstwa pod ta sparte. nei trzymałem wojskaa na granicy z toba
Bobek1971
2013-01-17 00:14:58
ale Sparta jest o dwa hexy od twojego miasta chyba? korynt jest dalej od Ciebie.
Lary33
2013-01-17 00:12:41
potrzebuje kilka tur. zaskoczyless mnie ta wojna . musisz atakowac sam ja pomoge z koryntem bo potrzebuje 5 tur aby dojsc pod sparte wojem
Bobek1971
2013-01-17 00:05:27
Didi ma armadę 18 toporów ale potrwa zanim dojdzie do Sparty dlatego przydałoby się Twoje wsparcie.
Bobek1971
2013-01-16 23:57:26
Lary to są decydujące tury. W krwi tworzą się sojusze. Teraz możemy zawiązać sojusz Trzech i się wspierać . Wiesz jak ja nie lubię wojen
Lary33
2013-01-16 23:52:57
Bobek mam nadziejeze mnie pozniej z didim nie pojedziesz,
Bobek1971
2013-01-16 23:35:09
Oki wszytsko zależy cholera ile tego ma i gdzie zdecyduje sie bronic . Tak czy siak w ramach przyszłego Paktu Trzech [od razu propozycja] podzielimy się tymi ziemiami.

didi 2013-01-17 22:21:11
...no chyba się troche boji..to moze mu lepiej grozić zamiast prosic o wsparcie ;)
Moze masz i rację, w końcu to tam na północy jest twoja głowa stawiaj ją na szali jak uważasz za stosowne :)

W kazdym razie biorąc moje doswiadczeniz D7 sojusze 3 osobowe sprawdzają sie bardzo dobrze, we dwóch na dłuższą metę nie da rady sobie poradzić. Dlatego w sumie jestem za jak nam pomoże. I cóż...jak się wszystko dobrze skończy byłbym skłonny go nie zdradzać :)

P.S Nie mozesz założyc dla nas wspólnego paktu bo nie mam kontaktu z Larym :)
Mozesz pobawić sie w głóchy telefon ;) i powklejać mu niektóre moje screeny, dobrze wyglada ten, gdzie mam 8 axe pod Koryntem na jego jedna falangę ;)

Bobek1971 2013-01-17 22:30:56
to zaczekamy

didi 2013-01-17 22:52:05
Na co ? :|

Bobek1971 2013-01-18 10:26:08
No na wasz kontakt :) bo ja mam z Wami oboma a wy nie macie razem więc się nie możecie kontaktować :)

didi 2013-01-18 10:59:52
No tak, to tak :)

Bobek1971 2013-01-18 12:32:11
odcialem mu koniki chariotem bo widze ze natrzepal tego sporo 5 podjezdza do mnie...Lary juz widze niedlugo podejdzie oby :) najwyzej po mnie ;)
nie atakowałem podszedlem axem jednym na gorke bo nie zdobylbym tego teraz...ma 5 falang z 3 promo i 2 wary plus te 5 charkow jakbym zajal to i tak by odbil ..na razie czekam ..musimy zdobyc korynt i razem na gore....midzi i koni juz nie ma wiec powinno byc ok

didi 2013-01-18 12:50:01
Dobrze, że nie atakowałeś, ja też dobrze, że nie polazłem pod Korynt, ładnie by mnie zmasakrował, cholercia, mój błąd nie wziąłem speera,

didi 2013-01-18 12:53:32
Speera pod Koryntem będe miał dopiero za 5 tur...

didi 2013-01-18 13:03:54
Napisałeś 5 falang na 3 promocjach?
To nie byłoby mozliwe bez generała, chyba, że miał inwazja barbarzyńców, no nic nie umiem tego sprwadzić...

didi 2013-01-18 13:06:39
Oddał tak łatwo miedź i konie, nie za łatwo ?
Na pewno nie chcesz tego paktu o nieagresji z larym?
Jak cos jeszcze mozesz spitolic na dzunglę ;)

Bobek1971 2013-01-18 13:27:27
z larym podpisze ulad na razie dwustronny. bedziemy analizowac co dalej na biezaco. odcialem co moglem i czekamy co sie wyklaruje. na pewno nie moze robic falang i chariotow....chyba ze odbuduje pastwisko.

Bobek1971 2013-01-18 13:29:10
agentura

13:15:32
zgłoś
Bobek1971
2013-01-18 11:40:33
Lary doskonale znasz podszepty wszytskich tych manipulatorów. Podpowiedz mi tylko gdzie ten podział jak sie uda zrobić [zajac Trebucha] zgłosić Adminowi? wczesniej czy po wojnie zakonczonej?
chyba zgłoszę mu taką mozliwość wczesniej by znowu jakichs dymów nie było...
Lary33
2013-01-18 10:58:26
mam nadzieje, bo słyszałem głosy ,ze to tylko na moment a potem razm zdidim pociagniecie dalej na północ
Bobek1971
2013-01-18 10:54:21
a Spartę masz jak w Banku
Bobek1971
2013-01-18 10:54:02
Ja wiem ale chodzi mi żebyś się nie martwił o podział Tortu jakbyś nie zdązył. Współprcaca dobrosąsiedzka musi być. Więc jakbym przez przypadek zdobył Spartę i korynt to pomożemy Ateny zdobyć Didiemu i spoko.

Bobek1971 2013-01-18 13:29:43
ostatnie zglos jest larego

Bobek1971 2013-01-18 13:39:36
ostatnie zglos jest larego

wnuczus 

didi 2013-01-18 13:51:42
Mozesz Laremu przekleić mój list :)

"Drogi Lary ;)
Jeśli jesteś z nami to masz moje słowo, że Cię nie wystawimy, jako sojusz każdy z nas będzie miał jeden kierunek ekspansji, ja południe, Bobek wschód, a Ty północ, taki sojusz miałem w D7 z Geo i Scoobim, sprawdził sie bardzo dobrze, więc chętnie ten paten powtórzę. Wtedy pakt został przypieczętowany krwią Bombla, teraz wypadło na Trebucha.
Co do podziału ziem, jezeli uderzysz razem z Bobkiem na Sparte, to nie ma potrzeby jej palić, od razu przejmujesz rządy w mieście. Ja dałem ciała, bo poszedłem toporami bez speera i dlatego musze na niego poczekac, aby zdobyc Korynt. Po zdobyciu Koryntu i Sparty powiem wam tyle, rozwijajcie sie, a ja zajmę się Atenami sam jak juz będę miał chawachy, Ateny są gniecione moją kulturką, ale mają tez swoja kulturę i są na górce, będę je kontrolowa, ale nie ma co sie tam wykrwawiać.
Podsumowujac Lary wiem, że Cie Trebuch nami straszy, ale zdecydowlismy, ze potrzebujemy Cię i teraz, aby szybko z nim skończyć i na całą resztę gry, aby szybko kończyć z innymi ;) "

...eee...no nie wiem, mozesz bawic sie w kuriera, czy też to nielegalny kontakt jest? :|

didi 2013-01-18 13:53:12
...bo generalnie Lary powinien przyprowadzic 45 axe i speera, wtedy zdobywacie miasto i już go Trebuch nie odbije...

Bobek1971 2013-01-18 13:56:13
z wyslaniem tej noty sam nie wiem...zapytam bodka

didi 2013-01-18 14:03:16
juz zadałem Bodkowi to pytanie

didi 2013-01-18 14:05:11
jesli nie to możesz zapewne oddać choć treść moich słów, cóż uwazm, że powinna byc conajmniej zachęcająca, tudzież wątpliwości choć troszę znosząca ;)

Bobek1971 2013-01-18 14:12:18
z drugiej strony moja agentura .... wiec jak nie mozna to juz zrobilem blad :) bo wklejalem larego tobie . ale tez w sumie myslalem ze macie kontakta juz... nic to mysle ze przekazy z mojej strony jako waszego sasiada sa ta spoina i moga byc akceptowana forma wspolnego dzialania.

didi 2013-01-18 14:35:14
...najwyzej będę miał Cię czym szantażować...to mówiliśmy, że czyj ma być Korynt?...hę ? ;)

didi 2013-01-18 17:53:26
Admin odpisał, że można przeklejać cokolwiek :)

didi 2013-01-18 18:02:06
Ponadto admin nakazał likwidację łańcuszka, przy czym Ty masz sie ruszyć drugi. Myślę, że jutro jest idealny moment. Także jak nie widzisz przeciwskazań, to napisz adminowi i Trebuchowi i zlikwidujemy łańcuchowca.

Bobek1971 2013-01-18 20:35:23
ok czyli napisac zeby jutro treb sie pierwszy ruszyl?

didi 2013-01-18 21:11:18
...hm...moze poczekajmy jeszcze ture skoro Lary jest dalaego, bo jesli Cie dziś atakowł, w co wątpię,ale kto to wie.. to by sobie jutro promocje przyznał...poczekajmy jednak z tym jeszcze turę, ok?

tymczasem narodziło się monstrum...patrz powyżej ;)

didi 2013-01-18 21:11:44

didi 2013-01-18 21:14:13
Modlitwa do Wielkiego Procesora poskutkowała ;)

Wszystkie moje axe dostały za darmo promocje do walki wręcz, a mam ich 18...jestem kurna potężny :|

didi 2013-01-18 21:17:04
...no bez speera nie tak jak bym chciał ech...dlatego swoją potęgę jak widać chowam na razie na zalesionej górce...a Twojemu rydwanowi proponuje zaczaić sie na ten lask gdzieś na prawo, a nóż coś upoluje, lub niech poluje wojownik, a rydwan dołączy do południowego, lub północnego stada :)

didi 2013-01-18 21:18:30
A mozesz zapytac Trebucha czy Cie dzis atakował, jesli nie to łańcuch mozna zlikwidować jutro

Bobek1971 2013-01-18 21:39:08
niezłe jaja z tymi promocjami :) Porok jest Wielki skoro obdarzył mnie takim przyjacielem ;)

didi 2013-01-18 21:48:17
...teraz mi odbije i wszystkich pozabijam ... :|

;)

Bobek1971 2013-01-18 22:05:15
No cóż ...też bym tak zrobił ;)

didi 2013-01-18 22:11:13
Pierwszy na atak serca padnie Trebuch ;)

Bobek1971 2013-01-18 22:17:17
...nie dokończyłem...pewnie też bym tak zrobił, gdybym nie poznał Ciebie :)

didi 2013-01-19 13:46:59
Zawsze wiedziałem, że działam na ludzi łagodząco...zupełnie jak rumianek :)

...tymczasem nasz kolega rozpoczął ścinkę, ciekawy jestem niezmiernie czego, skoro sciął 2 łebki to niest to łuk, więc ...?

...do tego mżemy dziś chyba wejść oddzielnie, Ty czekasz na Larego, ja na speera...nuda, nic sie nie dzieje :)

didi 2013-01-19 13:51:06
...gdyby był jednak na tyle szalony, że odbudował miedź i ją obstawił, to czeka cię być może bitwa. Poczekam więc jednak i wejdę z Tobą, albo po Tobie.

didi 2013-01-19 15:03:34
To mogłyby byc mury, ale o ile sie orientuje, to mógł je sciąć tylko w stolicy, to nie jest problem, ale w Koryncie juz by był, dlatego proponuje, abyś rydwanem zniszczył pastwisko pod Koryntem w tej turze.

Bobek1971 2013-01-19 19:14:50
agentura:

bombel79
2013-01-19 13:46:39
sojuszniku, czy moge jakos pomoc? z 8 nudzacych sie jednostek dalbym rade zorganizowac

Bobek1971 2013-01-19 19:17:01
sam nie wiem co robić atakowac nie atakowac :) bo wdupić armię zawsze łatwo...
Druga sprawa co z tym Bomblem?

didi 2013-01-19 19:34:01
Nie ponosic ryzyka, w obecnej sytuacji na pewno nie atakować 9 axe na 5 falang, ale gdyby odbudował miedź i ją obstawił to wtedy juz by tam nie było 5 falang :)
Stawiam jednak, że scina na mury.

Bombel i 8 jednostek? A widzisz juz stack Larego? Daleko jest? I co ma?

Bobek1971 2013-01-19 19:43:20
zaraz wchodze zdam relacje

didi 2013-01-19 19:59:28
ok, pamiętaj o rydwanie na owieczki!

Bobek1971 2013-01-19 20:03:07

Bobek1971 2013-01-19 20:03:45

Bobek1971 2013-01-19 20:03:55
tamto stare mapy

Bobek1971 2013-01-19 20:05:57
cholera przez twoje ociąganie muszę czekać z atakiem :)
Niby najgroźniejsza armia a zaraz jej najbliższy przyjaciel straci armię pod Spartą ;)

owieczki odcięte bombel u góry na razie rekonesans ,,nie wiem co mu odpisac...Lary lada chwila idzie...zaraz podesle ci wczorajsza note od nieg...

Bobek1971 2013-01-19 20:06:45
odbudował koniki...zle popatrzylem i zamiast dwoch warriorow zobaczylem jednego plus dwa workery i sru a potem zdziwko bo chariot sie na miedzi zatrzymal :)

Bobek1971 2013-01-19 20:08:29
dla niego w obecnej sytuacji koniki sa wazniejsze ..dlatego uwazam ze blad strateguiczny robisz nie atakujac tego miasta korynt w ..nawet kosztem ryzyka straty kilku oddziałów..tak mi sie zdaje...on zyska kolejne kilka chariotow z 3 miast a mogl z dwoch? Moze sie myle ale chyba nie ma ttyle oddzialow by rozwalic ci armie kolo koryntu?

didi 2013-01-19 21:08:09
Wiesz co robią charioty toporkami...
Moge postawic pod jego miastem 8 axe i Twój rydwan, a on moze wygrać 5 walk rydwanami nie ruszając sie falangą, nam zostaną 4 axe na jego zafortyfikowaną zdowa falangę i 5/4 ranne rydwany. Przy neutralnym radnomie w kolejnej turze pozostana mi 2 axe na jego pewnie juz 3 rydwany...innymi słowy masakra nie dająca wcale pewności zdobycia miasta...

Jutro wyskakuje mój speer i bierze ze sobą jeszcze 2 topory, za 4 tury mogę byc w sile 1o axe i speer pod Koryntem, w wiekszej ilosci axe chętnie je poswięce, ale majac pewność, że mój speer zabierze ze soba do grobu choc 2 charioty i wtedy miasto padnie...

...tymczasem jakbys mógł ze swojego państwa wysłac jakies rydwany do mnie, czy do siebie, to byłoby bardzo pożądane... ;)

Cóż, oby Lary przyprowadził konkretna paczkę wtedy problem Koryntu rozwiąrze sie sam...

...z Bomblem troche za ciasno, możesz mu napisać, że jesteś z tych ambitnych i sam zdobędziesz miasto, własciwie chyba cokolwiek, tylko nie prawdę ;)

didi 2013-01-19 21:10:01
A Bombla miałem i u siebie i widział moje wojsko pod Koryntem, pewnie węszy łatwą zdobycz, a tu największe armie świata w morderczym uscisku ;)

Bobek1971 2013-01-19 22:04:31
:) ok zatem piszę żę sam zdobede Spartę :)

Bobek1971 2013-01-20 22:59:23

Bobek1971 2013-01-20 23:01:04
tak to wygląda..podobno 1 sperr idzie dodatkowo od Larego ,...widac ze traktuje chyba powaznie swoj udzial po naszej stronie ..wrzuce mu twoja note dodatkowo.

Bobek1971 2013-01-20 23:08:16
agentura:

Lary33
2013-01-19 23:30:59
w nastepnej turze jestem na tej górce i w 45 mozemy atakwoac. nei niszcz jednak asparty jak c isie uda zdobywac to maisto, jednak je zatrzymam bez niszczenia!!

a jak ci sie nie uda zdobyc to ja dobije.

acha czy on ma gdzies jakeis charioty?
Bobek1971
2013-01-19 22:37:57
ok
Lary33
2013-01-19 22:36:34
bobek nic nie próbuje nadwyręzac. Poprostu ci mówie jak jest i moje intencesa szcere dlatego ci szczerze napisałem co i jak. wspomoge ci 4 axami ale bede atakowałpo Tobie. Pasuje?
Bobek1971
2013-01-19 02:26:04
Cóż mogę powiedzieć zobacz jakie moje intencje były czyste..skoro obiecałem droge workai zrobić - robię.
Skoro obiecuję Spartę - albo tereny po niej będziesz ją miał.
Tego samego oczekuję od mojego sąsiada
Doskonale wiem że Trebuch prosi ciebie o wsparcie.
Doskonale wiem kto będzie naszym sąsiadem.
Ciezko jest prowadzić dyplomację ..ale myślałem, że nasza oferta jest atrakcyjniejsza?
Propozycja jest bardzo atrakcyjna zyskałeś Przyjaciela..ale nie nadwyręzaj jego cierpliwości
Lary33
2013-01-19 00:11:30
Bobk nie moge ci pomoc ale zagrajmy w otwarte karty. Nie bede ukrywał ze trebuch poprosił mnie o pomoc i mogłbym ci wjechac. nawet bardzo mnie to korciło. dziisaj miałem ochote zdjac ci te 2 worki za friko ale tego nie zrobiłem. Zobimy wiec tak . Tak jak sie umawailismy sparta dla mnie , ale ja spal . Musisz to zrobic bezemnie ja mam znim pakt o nieagrsji a ja paktow nie łamie. W zamain postawie miasto o jedna kratke w lewo, blizej wody. dzieki temu bedzie wiecej miejsca dla ciebie abys sobie maista stawaił . Co zyskujesz Spokój od mojej strony . Mozemu pozniej podpisac jawny o nieagresji jak postawie miasto zamiast sparty. Pamietaj ze bedziemy mieli wspolnego sąsiada w postaci barteqa i to bedie dobre rozwiazanei na dlasza twoja ekspencsje, majac zapewnione luz te wszsytkich stron . Mam nadzieje ze sie na taki układ zgadasz.

To ze pisze ci jak jest i ze jeszcze ci nei wjecałem albo chociaz nie zdjałem ci tych worków , swiadzy ze moje intencje są czyste. przyjmujesz moja propozycje?

Bobek1971 2013-01-20 23:09:24
agentura Bombel:

to co odpisałem..bo sam nie wiedziałem jak to zagrać :)

Bobek1971
2013-01-19 22:40:24
W sumie... czort wie...jakbym mógł cos podpowiedzieć to Lary idzie wspomóc mnie w Sparcie. Więc jak chcesz Sojuszniku.... to wybierz sobie kogo chciałbyś wspomóc mnie czy siebie?
Ja oczywiście nie mam nic przeciwko wsparciu..jakimkolwiek
bombel79
2013-01-19 13:46:39
sojuszniku, czy moge jakos pomoc? z 8 nudzacych sie jednostek dalbym rade zorganizowac

Bobek1971 2013-01-20 23:10:31
kurde w sumie sprawa rozwojowa...mozemy przeciez sobie OB juz chyba zarzucic? handel w miastach sie przyda

didi 2013-01-20 23:24:28
To mi sie nie podoba.
Lary nie łamie paktów jawnych, sam sie przyznał.
Więc wypowie wojne Trebuchowi, a potem wycofa swoje jednostki po tym jak juz Twoja armia zniknie.
Poczym Trebuch go rozgrzeszy oficjalnie w konice
Tada, nie było złamania paktu, to był fortel.

"nie łamie paktów tajnych!"
"ale pamiętaj, atakuje drugi!"
...naprawde chcesz w to zagrać ? :)

didi 2013-01-20 23:25:21
Potrzebujemy drogi przez...Korynt :)

didi 2013-01-20 23:25:42
Do handlu oczywiście...

didi 2013-01-20 23:36:03
Wiem, że jestem nudny, ale Larego ja kojrze własnie z tego, ze z uporem maniaka nie łamie paktów, za to na tajnych kręci, kombinuje, nabiera itp, widziałem tajne jego ze Scoobim w d7, okazał sie bardzo mało wiarygodny, naprawde.

Bombel byłby tu o wiele lepszy, on nie ma ŻADNEGO interesu , aby Cie stuknąć, a Lary jak nak bardziej.

Plisss podpisz z nim pakt jawny o nieagresji, mozesz mu napisać, cokolwiek, że to ja kazałem ;) Bo inaczej prowokujesz swój zgon sojuszniku :)

Skoro chce byc Twoim przyjacielem, podpiszcie pakt, co mogłoby stac na przeszkodzie między przyjaciółmi ? :)

didi 2013-01-20 23:46:04
Jeżeli nie podpisze z Toba paktu, to bym zwiewał na dżunglę i wzywał Bombla na pomoc :)

didi 2013-01-21 00:06:49
...Majowy...uciekaj na dżungle...

Spójrz na te cudowna przemianę: "nie łamie paktów, chciałem capnąć Ci workery", w to wierze :) , potem Trebuch dostaje generała, a Lary" juz łamie pakty!, Sparta, dla mnie, ale...atakuje drugi!" ojej...a dlaczego to nasz sojusznik liczy, ze dostanie miasto nie poswiecajac byc moze nawet jednej swojej jednostki? Szok :|
...chyba nie chce miec takiego sojusznika...to juz chyba wole sojusz z Bomblem :)

Takie sa moje odczucia, po tym co wiem i co przeczytałem moje zaufanie dla Larego równa sie zero. Wszedłbym w alians z Bomblem, Grek jest juz zapóźniony, zniszczony, zawsze mozna poczekać do katap, Ty bedziesz miał, HA, ja hawachy, ale zginąć za naiwność ?

Pogadałbym o wszystkim z Bomblem...

Bobek1971 2013-01-21 07:08:41
czyli gadac z bomblem?

Bobek1971 2013-01-21 07:14:32
agentura

Lary33
2013-01-21 00:58:50
dobra w 46 turze wchodze na tą górke, wezme spera. ty atakuejsz pierwszy ja dobijma. co do wspolnego wejsca to nei wiem czy sie nei blokujemy. ja sie blokuje z większoscia. a jesli nie to mozemy spróbowac tura wieczorem to sie zgadamy. w kazdym razie w 46 jestm w 47 atak. zgadzasz sie? w 46 turze cche podpisac tez pakt o neiagresji na 40 tur. ok?
Lary33
2013-01-21 00:18:29
dlaczego za 3 tury dopiero a nie jutro?

Bobek1971 2013-01-21 07:16:26
do bombla wstepnie napisalem ...nastraszyles mnie

didi 2013-01-21 10:33:28
ja sie oczywiscie mogę mylić, ale, patrze czytam i mam poczucie pewnej dysharmonii...
-przecież wczoraj miał te axe juz na granicy, wczoraj mógł wypowiedieć wojne i wskoczyc na górkę i dzis byscie szturmowali, po co zwlekać? Nie rozumiem.
-podpisac pakt w turze wypowiedzenia wojny? A po co z tym zwlekac, skoro chce podpisać? Dlaczego nie teraz? Nie rozumiem.
- na poczatku Lary Ci odpisał, ze pomoze Ci w wojnie z Trebuchem, potem zwrot o 180 stopni " ja nie łamie paktów, nie wypowiem wojny, ale masz spalic sparte i wykroic mi ładny kawałek greckiej ziemi", jeszcze tego samego dnia wieczorem znowu zwrot o 180 stopni, ojej! Lary jednak juz chce zdobyc Sparte, ten pierwszy raz choc do tj pory to były same podpuchy! , tylko atkuj drugi, drugi atakuj ;) Nie rozumiem.

Podsumowując. Ja Larego nie rozumiem, A jak człowiek czegos nie rozumie to sie tego boji. Wiec ja boje sie Larego :)

didi 2013-01-21 10:41:17
Mozna tak do znudzenia...Lary pyta sie Ciebie czy Trebuch ma jakiech charity...przeciez Trebuch ma silne wojsko i to jego główna karta na przyciągniacie Larego, trebuch wie, ze wiemy czym dysponuje wiec tym bardziej opowiedział o tym Laremu...

Kolejna sprawa...nasz mistrz nie łamie pktów tajnych...jego pakt o nieagresji z Trebuchem konczy sie w 50 turze...a co tam Lary złamiew 46, albo 47 haha. Przeciez gdyby naprawde chciał nam pomóc i zachowac swoja twarz z forum, to by po prostu nam namisał, ze oczywiscie nam pomoze, ale w ...w 50 turze :) to takie proste...

Wystaczy? ;)

didi 2013-01-21 11:44:22
...ostatnio w grach dyplo byłeś dośc łatwym łupem przyjacielu, wiec nie dziwię sie Laremu, że bardziej moze brać Cię za zwierzynę łowną, niz za potencjalnego sojusznika, szczególnie, ze terytorialnie dużo mu nie oferujemy: jedno miasto.

...tymczasem Bombel może dostać to samo miasto i jeszcze gro ziem Larego, to dośc motywujące. Nie widze przeszkód, aby umówić się z nim na Larego.

...gdybys opisał Bomblowi sytuacje jak jest to logiczne by było, aby najpierw pomógł nam zdobyc Spartę, wtedy ja bez trudu zdobędę Korynt. Moja i Twoja armia zostanie zluzowana, mozemy ją wtedy połączyc z Bomblową i sklepać Larego. Nie mamy zadnego interesu, aby zaszkodzic Bomblowi, a on i my możemy sporo zyskać.

Ostatni akapit jesli chcesz mozesz przekleic Bomblowi jako moje słowa, choc w zasadzie mam z nim kontakt, ale w ostatnich grach powstało nieco animozji między nami ;)

Chyba, że masz ogólnie inna wizje sytuacji i inne plany, wtedy napisz, chętni wysłucham i rozważymy :)

didi 2013-01-21 12:18:49
Jeżeli zdecydujesz, aby wejść w alians z Bomblem proponuje załozyc pakt dla nas trzech, tak będzie najprościej.

Bobek1971 2013-01-21 12:56:09
załozyłem osobny wątek dla SSS - bo bombel napisał mi że jest dogadany z Larym...więc jedyna szansa na przekupienie - zagranie w otwarte karty.

Bobek1971 2013-01-21 12:56:40
jak chcesz wpisz cos od siebie zeby wiedział na czym stoi. Chyba że jestem kolejnym do odstrzału ;)

didi 2013-01-21 13:03:35
Jak dogadany ? :)

didi 2013-01-21 13:06:39
Ja Ci proponuje wycofać sie w tej turze wszystkim na dżungle niezaleznie co sie stanie.
Jak sprawy pójdą nie po naszej myśli to zostawić dwa topory i speera na dźungli i wracać do siebie. Lary sam Cie nie pokona, a Trebuch wiele do Ciebie nie wysle bo będzie musiał prawie wszystko do koryntu wrzucic, moje speery juz tam człapią.

Bobek1971 2013-01-21 13:08:00
No napisał lakonicznie ..dogadany

Bobek1971 2013-01-21 13:08:38
agentura:

bombel79
2013-01-21 07:48:56
Ją z larum sie dogadalem... Obecnie jestem mniej zainteresowany choć może sievto zmienić...

Bobek1971 2013-01-21 13:09:04
teraz pyta w osobnym watku czy jestesmy z larym czy przeciwko.... zobaczymy co zdecyduje

wnuczus 

Bobek1971 2013-01-21 13:09:35
zastanawiam się czy jak podejdzie lary 4 axami czy mu ich nie zabić i dac bomblowi znak do ataku ;)

didi 2013-01-21 13:09:38
To poczekamy na odpowiedż, jakos trudno mi sobie wyobrazić armie Bombla 10 pól od jego panstw zdobywająca Twoje miasta dla Larego :)

Bobek1971 2013-01-21 13:10:41
No dla Bombla wydaje sie optymalne z nami stworzyc pakt i zbiera ziemie po Larym przy naszym wsparciu...czort wie choelera to dyplo to jakas loteria jest ;) hihi

Bobek1971 2013-01-21 13:11:09
zalezy od dnia decyzja :)

didi 2013-01-21 13:11:39
Hehe, chyba za bardzo mu zalazłem za skóre w poprzednich edycjach ;)

didi 2013-01-21 13:14:08
...w SSS nie pisze, i ze mna tez ma pak, ale cos tak nie bardzo chce gada :)

Bobek1971 2013-01-21 13:14:52
też tak może być...bo jednak w ludzikach cos siedzi w tyle głowy..to tak jak ja nie chialem za bardzo wchodzic w sojusze z bomblem bo ten potrafi szafowac sojusznikami na szafocie ;)
Oby przemyslał i mu przeszło...w sumie ma szanse na wygraną z naszym udziałem ;)

Lary silny po co mu u boku :)
na razie widze zapytal czy w koncu my z larym czy przeciwko :) ....a nic nie wpisal w SSS....albo to zły znak albo nie miał czasu ..bo praca ;)

didi 2013-01-21 13:15:01
Chyba musisz mu napisać, że po larym sklepiemy Didiego, temu sie zapewne nie opsze ;)

Bobek1971 2013-01-21 13:16:19
poczekamy jeszcze do jednego wejscia napisalem mu we wspolnym pakcie ty tez mu naisz we wspolnym o odpisaniu na propozycje ...bo to zmienia postac rzeczy a musimy ewentualnie przezbroic strategie

Bobek1971 2013-01-21 13:16:40
nie głupi pomysł z tym didim ..a gdzie on jest? ;)

Bobek1971 2013-01-21 13:16:57
napiszę mu :)

didi 2013-01-21 13:22:31
Tutaj tylko Perykles, ale obawiam się, że nie w Bomblowej wizji tego swiata :)
...Peryklesem byłby zapewne mniej zainteresowany ;)

didi 2013-01-21 13:23:48
"poczekamy jeszcze do jednego wejscia napisalem mu we wspolnym pakcie ty tez mu naisz we wspolnym o odpisaniu na propozycje ...bo to zmienia postac rzeczy a musimy ewentualnie przezbroic strategie"

...aaa nie łapie o co chodzi :|

Bobek1971 2013-01-21 13:28:10
hmm no napisałem mu w pakcie ja-bombello żęby jak może ustosunkował się do naszych propozycji , bo ewentualnie musimy przezbroić strategię wspołnie jak to rozegrać. Bo np będzie chciał w jakiś sposób to rozegrać od razu pod Larego...nie wiem ...po prostu brak mi juz weny :) )))))

didi 2013-01-21 13:31:10
Ok, jest jeszcze opcja, ze jak lubi Larego, to niech go nie rusza, a Sparta czeka i sie usmiecha tak czy inaczej ;)

Tylko jeszcze jedno pytanie, masz watpliwosci co do zdrady Larego?

Bobek1971 2013-01-21 13:38:24
jedyne wątpliwości do zdrady Larego są...twoimi wątpliwościami. wg zapisu z ambasady mojej ...wydaje sie ze gada logicznie, jak Lary bezposrednio ale w sumie podstawy wiary miałem bo nie capnął worków, podpisał OB, idzie axami 4 na górke i wstrzyma atak az dojdzie sper...wszystko na razie zgodnie z zapowiedziami.
A ze mnie łatwo wybimbac to sam wiesz wiec słucham swojego "drugiego sumienia" :)

didi 2013-01-21 14:18:39
Hm....strata przez Ciebie 10 jednostek moze byc dla niego wiekszym bonusem niz zdobycie dwóch workerów...ale to jest Lary, ja go nie rozumiem :)

Przeciez mozesz zagrac z nim w otwarte karty, zadałem pare pytańzadaj je jemu:
-czy mozemy natychmiast podpisac pakt o nieagresji?
-dlaczego choc nie chce zrywać pktów o nieagresji, to zamierz to zrobic 3 tury przed jego wygasnięciem?
-dlaczego chce, aby wszystkie jego jednostki atakowały drugie, to moze byc przecież nieopłacalne z punktu widzenia bitwy jezeli wrzuci rangar rydwany do miasta, a on będzie miał speera.
-dlaczego przez 5 tur negocjacji nie zamierzał atakować Trebucha mimo swoich zapewnień, a teraz nagle zmienił zdnie?

Proponuje po prostu zapytać, ja mam wielkie watpliwosci co do Larego, ale pewnosci co do jego zdrady oczywiście nie mam, zapytaj :)

didi 2013-01-21 14:20:53
Bombel nie odpisuje na wsplnym na razie, co by nie odpisał mozemy tez pki co zrobic pauze w tamtym wątku i zobaczyć co nam Lary odpisze :)

Bobek1971 2013-01-21 14:48:45
Lary: dobra w 46 turze wchodze na tą górke, wezme spera. ty atakuejsz pierwszy ja dobijma. co do wspolnego wejsca to nei wiem czy sie nei blokujemy. ja sie blokuje z większoscia. a jesli nie to mozemy spróbowac tura wieczorem to sie zgadamy. w kazdym razie w 46 jestm w 47 atak. zgadzasz sie? w 46 turze cche podpisac tez pakt o neiagresji na 40 tur. ok?

juz chyba go tu cytowałem.
On tutaj chce podpisania paktu jawnego od 46 tury... na 40 tur.
Wiec kalkulując przeciwko mnie zrobiłby tak wchodzi nie na górkę ale na dzunglę zablokowując mi odwróct tymi 4 axami.
wie że nie mam chariotów ale ma je jego potencjalny sojusznik Trebuch.
w tym czasie blokady wchodzi inną armią do mojego państwa chariotami?
może tego holkana zawrócę drugiego?
docinam w miastach wojsko na obronę przed larym..do czasu jawnego zatem cholera...

Bobek1971 2013-01-21 14:50:38
agentura:

Bobek1971
2013-01-21 13:54:27
chyba ze dogadałeś się z nim że on zajmuje Spartę
Bobek1971
2013-01-21 13:52:57
dlatego napisałem że Lary to ewentualność...Lary ma i tak więcej wrogów wokół siebie [czajmen]
Ale rozumiem że chcesz zmienic swój "wizerunek"

bombel79
2013-01-21 13:48:45
Nie, zaszłości nie mają z tym nic wspólnego... Muszę zobaczyć mapę... Wczoraj dogadalem sie z larym...
Bobek1971
2013-01-21 13:18:51
no dobra jak to kwestia zaszłości...to napiszę ci ..potem sklepiemy Didiego

powaznie Bombello zdecyduj tak czy siak.

Bobek1971 2013-01-21 14:52:01
musi spojrzeć na mapę ..podesłac mu moja mapkę z górną częścią? co bym szybciej rozjasnic?

Bobek1971 2013-01-21 14:53:01
agentura:

trebuch
2013-01-21 14:08:22
ciężki, ale koniec cierpień wkrótce, to mnie pociesza;)
Bobek1971
2013-01-21 12:53:43
Jak tam sąsiedzie ciężki ten chleb dyplowy..ale w sumie całkiem sobie radzisz.

Bobek1971 2013-01-21 14:53:53
zadziwiające stwierdzenie :)
" koniec cierpień wkrótce, to mnie pociesza"

nie sądzisz? że to sad ostateczny nade mną ;)

didi 2013-01-21 14:56:04
Jaki odwrót, przeciez całe wojsko rozwalisz w ataku na falangi Trebucha :)
Musi stanąc z toba na jednym polu, abyś zaatakował Trebucha, stacisz pewnie 78 toporów w takim ataku...

didi 2013-01-21 14:58:12
W dżungli będziesz bezpieczny ;)

didi 2013-01-21 14:59:23
ta, ten tekst Trebucha jest dośc dwuznaczny w obecnym momencie :)

Bobek1971 2013-01-21 14:59:51
no np wystarczy że teraz wejdzie na junglę i wypowie mi wojnę nie mam jak się wrócić bo mam treba albo 4 axy na gorce odzunglonej Larego. i probuje wjechac w moje panstwo normalnie drogą :)

Bobek1971 2013-01-21 15:00:34
druga armia ...a te 4 axy taka blokada mojej armii..gdzie sie wykrwawie i treb mnie dobije ..a potem hajda :)

Bobek1971 2013-01-21 15:02:39
boże udzielił mi się twój "pesymizm" ;)
jaki jestem podatny na wpływ psychiczny ...hehe

Bobek1971 2013-01-21 16:46:16
Bombel zainteresowany i ...teraz kluczowe pytanie co z Larym robimy jak to rozgrywamy?

didi 2013-01-21 17:15:58
Za cholere nie mam pojęcia :D

didi 2013-01-21 17:16:47
podumajmy...

didi 2013-01-21 17:22:03
W sumie tam gdzie jestes zafortyfikowany masz juz 50 % do obrony, jak dodasz promocje do siły to jestes tam mocny, choć by sie jeszcze jeden speer przydał.
To nie trzeba sie na dżungle cofać, a laremu napisać, ze jak chce te miasto to niech atakuje pierwszy, a Ty dobijesz :)
Jezeli tak zrobi to...dobijesz ;)
Jesli nie to póki będzie twoja armia tam na górze, będzie sie Ciebie obawiał.

Bobek1971 2013-01-21 17:29:54
Na razie niech wypowie mu wojnę :) i wtedy dopiero go wycyckamy :)
Ale będę miał jazdę na forum :)

Bobek1971 2013-01-21 17:31:54
Bombel nie chce jawnego łamac ..ale z drugiej strony wiemy ze szykował się w inną stronę ..to tez dla nas dobre info.
Może zatem w SSS dajemy mu po prostu wolne z możliwością opracowywania układu na Larego po zdobyciu Sparty dla Larego..czyli sojusz tajny pod przyszły plan?

Bobek1971 2013-01-21 17:33:54
i nie ma żelaza... może zatem skorzystajmy z Larego wojska niby z nim a w odpowiednim momecnie cholera wykorzystamy jednego lub drugiego a teraz damy Bomblowi odp ze jak nie chce łamac to niech sam zdecyduje a mozemy nasz tajny uklad kontynuowac do czasu jak sie upora z problemami natury dyplomatycznej [jawny pakt lub pretekst do złamania] tudzież zajmuje sie inną stroną. ale zawsze mozemy wrocic do rozmow

didi 2013-01-21 17:34:27
Wszystko tak jak piszesz, a jak Lary stanie z Toba na górce to mu napisz, ze ma atakowac pierwsz ;) ... a gdzies czytałem, ze to nudne dyplo ;)

Bobek1971 2013-01-21 17:35:03
marudy straszne :)

didi 2013-01-21 17:38:48
ale przecie on ma jawny do 48 tury, zaraz mu sie skończy itak by tu wczesniej nie dotarł, to nic nie znaczy

didi 2013-01-21 17:40:33
Jak Lary zaatakuje Trebucha jako pierwszy to przyjmiemy go jako sojusznika z otwartymi ramionami :)
A jeżeli nie będzie chciał zaatakować to, przyjmiemy Bombla ;)

Bobek1971 2013-01-21 17:46:12
cholera jakie to zagmatwane ..wycyckaja nas jak nic :)

didi 2013-01-21 17:57:16
To oczywiste ;)

didi 2013-01-21 18:38:38
Ale w sumie to by było bardzo zabawne jakby Żelazny Lary złamał pakt trzy tury przed jego wygaśnięciem :D
Jak potem pierwszy zaatakuje to mamy co chcieliśmy, Bomblowi napiszemy "sorry, Lary to jednak swój kumpel, sie pomyliśmy, to jest gość"
A jak lary wywoła wojnę Trebuchowi i...na tym się skończy, to będdziesz musiał ustawić względem niego obronę u siebie, pozostawiając te jednostki na górce i dotrzymujemy układu z Bomblem.
Nie sadze, aby lary sie na Ciebie wszystkim rzucił, bo poki będziesz miał ten stack u Trebucha, to będzie bardzo blisko do Larego granic, będzie je musiał chronić. a jak jeszcze Bombel zaatakuje Trebucha, to lary dwa razy sie zastanowi zanim odciągnie jakąs swoja jednostkę od granicy z Bomblem w twoja stronę, dlatego lepiej, aby bombel przyył na miejsce szybciej niz póżniej, tak mi się zdaje.

Bobek1971 2013-01-21 19:54:19
ciekawa koncepcyja :)

didi 2013-01-21 21:17:49
Staram się :|

Bobek1971 2013-01-21 21:27:41
zatem czekamy na rozwój sytuacji..na razie czekam na górce.

didi 2013-01-21 21:35:46
Niestety powinienes, bo jak przydzie Bombel, a Ciebie nie będzie to lipa, przynajmniej masz mocny atut fortyfikacji...

W kazdym razie to co pisze Bombel robi dość dobre wrażenie: nie jest zainteresowany sojuszem i w sumie to jestem za, chce Sparte i nic ponad to, którko, konkretnie, a najbardziej podoba mi sie kawałek o naprzemiennym atakowaniu, szczerze :)
mozliwośc zmiany tego planu lezy teraz jedynie w rękach Larego :)

Bobek1971 2013-01-21 21:37:48
obaczymy..najgorsze ze treb jeszcze turki nie robił

didi 2013-01-21 23:35:31
Cóż, myslę, ze zarówno Laremu jak i Bomblowi mozemy spokojnie napisac prawdę, co tracimy?
A zadna sciema nam cos dająca nie przychodzi mi do głowy :)

Bobek1971 2013-01-21 23:35:46

didi 2013-01-21 23:36:21
Mozliwe, ze myliłem sie co do Larego, mam nadzieje :)

A Tobie gratuluje miazdżącego ataku ;)

Bobek1971 2013-01-21 23:37:21

Bobek1971 2013-01-21 23:38:52
No dobra jestem tak zakręcony że jaką prawdę mamy napisać :)

Bobek1971 2013-01-21 23:39:32
komu co mówimy...

Bobek1971 2013-01-21 23:41:00
Ja bym zostawił to tak...Bombel dalej z nami na tajnych jako mozliwosc wspolnego ataku na L.
A mowimy co zaszlo ze grozilo mi strata calej armii...wobec czego atakowalem likwidujac braz i worki...teraz Lary moze atakowac bo ma silne jednostki :)

Bobek1971 2013-01-21 23:42:01
zdrowe....Sparta i tak miała mu przypaść...my w tym czasie się przegrupujemy ja zrobię horse charioty ty bierzesz armade axopw i mozemy atakowac sparte L i gadamy z B na L

didi 2013-01-21 23:42:22
Laremu, ze wybiłeś 7 jednostek Trebuchowi i nie będziesz mógł wszystkimi atakowac, bo część jest ranna...tyle wystarczy...
Bomblowi, ze Trebuch sie wystawi i go pojechałeś dzięki czemu jutro padnie Korynt i czekamy na ruch Larego co zrobi...to musi wystarczyc.

tak proponuje

Bobek1971 2013-01-21 23:43:03
Sparte bierzesz ty lub Bombel ..zalezy jak czujesz sie na siłach lub oddajemy B i razem w trojke mieciemy dalej...i tak mamy przesrane po odtajnieniu :)

didi 2013-01-21 23:43:30
Hm...a jezeli lary nie okaze sie drajcą, to chcesz przeci niemu spiskowac z Bomblem?

Bobek1971 2013-01-21 23:43:35
ok zatem twoja wersja idzie do chłopaków :)

Bobek1971 2013-01-21 23:44:40
W grze jak bedzie okazja i twoja chec szczera to i ty mnie pojedziesz :) żartuję ..ale z Larym na razie nic nie zrobilismy ..na razie szukamy mozliwosci to gra w ktorej mozna roznymi mykami cos zrobic :)

Bobek1971 2013-01-21 23:45:52
My juz we krwi skąpani ..czort wie co jutro będzie...okaze sie ze Treb wystrzela rannych jak kaczki L dobija i ..owszem i tak Treb ma juz pozamiatane ale rozne sa mozliwe scenariusze

didi 2013-01-21 23:45:56
Hm...a jezeli lary nie okaze sie drajcą, to chcesz przeci niemu spiskowac z Bomblem?

didi 2013-01-21 23:49:10
Wszytko mozna, tu raczej pytanie do Ciebie z kim chcesz graniczyc z Larym, czy z Bomblem. Jest jeszce kwestia zdobyczy...
Ty pomogłes mi, ja pomogę Tobie, co zdecydujesz odnosnie Larego, ja sie pod tym podpiszę :)

Bobek1971 2013-01-21 23:52:11
No ja byłbym za tym żę skoro Bombel na razie za długo do nas dojdzie zeby mu zasugerowac bo tym ataku zeby sie zbroił i jak podbijemy Treba on bierze całego Larego a my w tym mu pomagamy.

Cieżko teraz wybranc z tej naszej kalamatmaniny :)
Mi straczy korynt i ta miejscowka pod nim przy wodzie reszta jest twoja i do upadku mojego cesarstwa jestem twoim sojusznikiem....jakikolwiek i z czyich rak by on nie nastapil :)

Bobek1971 2013-01-21 23:52:53
ten koniec i tak sie dobrze bawie :)

Bobek1971 2013-01-21 23:54:23
na razie Laremu pisze ze nastapila akcja i ze mam rannych i musi wziac pod uwage ze bedzie musial atakowac pierwszy ja dobijam i oddam miasto

Bobek1971 2013-01-21 23:54:51
Bomblowi nie wiem jak to napisac...hmm

didi 2013-01-21 23:57:54
Podbic całego Larego dla Bombla ze rfico ?
i jeszcze dac mu Spartę ?
Nie rozumiem :)
Jeżeli mamy we trzej lać larego, to choc jedno miasto pójdzie do ciebie np Sparta.
Ja proponuje poczekać co zrobi Lary, jego ruch moze ustwic gre niezleznie od naszych zamierzeń, dlatego na razie wypowiadał bym sie zdawkowo, a ostatecznie bysmy postanowili co i jak jak juz Lary odkryje karty, ok ? :)

didi 2013-01-21 23:58:30
Na dzisiaj dość, dobranoc Zabójco ;)

didi 2013-01-21 23:59:54
jutro można im odpisać dziś ja juz uciekam, pa :)

wnuczus 

Bobek1971 2013-01-22 00:04:38
agentura

Bobek1971
2013-01-22 00:01:17
nie ma już jednostek szybkiego wsparcia miasta ma popodcinane wiec nic juz chyba nie zetnie
Bobek1971
2013-01-22 00:00:21
Nie ale widać że węszy coś bo warriorem podchodzi do Sparty...ale teraz istotniejsza sprawa.
Dzisiaj musiałem zaatakować trebucha jednostki. chciał odbudowac brąz. stanął na brązie 6 chariotami 1 Falangą i 2 workerami.
w Sparcie było 4 falangi 1 chariot ranny i warrior.
zdecydowałem żeby zaatakować zgrupowanie pod sparta na brazie.
stracił wszytskie charioty falange i 2 worki [skasowałem]
Moje wszytskie axy są ranne na górce...więc zobaczymy jak to rozegramy czy nie lepiej zebys ty atakował pierwszy a ja wykanczał..miasto i tak idzie do Ciebie jak sie umawialiśmy.
Korynt jutro zdobędziemy od południa. 1 falanga broni i nie ma szans na odbicie.
Lary33
2013-01-21 23:51:57
czy rozmawiales z bomblem na temat pomocy?
Lary33
2013-01-21 23:51:03
jutro wchodze na gorke i podpisujemy pakt na 40 tur. pojutrze atak ty pierwszy. mam nadzieje ze zdodziesz miasto jak nie to ja dobije. tak jak sie umawialiśmy

didi 2013-01-22 00:09:35
Bezsenność :)

Wiec Lary chce podpisać z Toba pakt zanim zaatakuje, czyli jutro?
To by sporo z mieniało...na korzyść jego prawdomówności...i do ego to co zrobił dzis trebuch ...

Hehe, móg mi sie przegrzał, wyglada na to, ze sie myliłem co do Larego ;)

Bobek1971 2013-01-22 00:10:54
Oki jutro pgadamy dobranoc

didi 2013-01-22 09:56:14
Czas na poranne podsumowanie:)
1) Przede wszystkim jeszcze raz gratuluje bitwy, piękny wynik 7:1, Twój Holkan moze jeszcze przeżyje.
2) Korynt przekaze Ci jutro, po zdobyciu dziś wyslę info do Bodka i poczekam na zgodę, miejscówke masz nad wodą niezłą, obejmiiesz ryby, kraby i krowy, ale ziemi między Spartą, a swoim terenem też chyba zasiedlisz? Jest tam przecież miejsce na miasto.
3) Z tej gmatwaniny jaka mamy Lary/Bombel, z góry piszę, ze jako Twój dłuznik ostatnik głos co zrobimy nalezy do Ciebie, wiec ponizej napisze co ja bym zrobił, ale jak chcesz, możesz nawet tego nie czytać ;)
4) Jedno co mnie przeraziło o czym ponizej napisałem, to to, ze chcesz Bomblowi oddać Spartę i pomóc podbic całwgo larego...tego kompletnie nie rozumiem, dlaczego mamy grać pod wygraną Bombla ? :|
Ja bym zarał w zaleznosci od tego co zrobi Lary.
a) pomoże Ci, to niech ma Sparte, podpiszcie pakt i sie porozwijajmy trochę. Bomblowi mozna napisac prawdę, ze bylismy pewni, że lary nas wystawi, ale nie wystawił, wiec moze i go pojedziemy, ale w przyszłosci i na korzystnych warunkach - podział ziem. Ta odpowiedx nie powinna byc zła dla Bombla w koncu wcale sie nie rwie na Sparte.
b)Lary zdradza, podtrzymujemy układ z Bomblem i jedziemy Larego, ae Ty dostajesz część jego ziem, nie moze byc tak, że Bombel wszystko zgarnia, teraz po tym jak zdobędziemy korynt, moja armia będzie w 50 turze pod Spartę, jestesmy dzis duzo silniejsi, niz wczoraj, wiec mozemy byc twardsi w negocjacjach.
5) Zdaje sie, ze ani lary, ani Bombel nie chca z nami trwałęgo sojuszu, to w sumie dobrze, bo w przyszłosci będzie to mozna cikawie rozgrywać.

To by było póki co tyle :)

didi 2013-01-22 10:01:38
P.S. Co do naszego sojuszu, to już o nim nie wspominam, bo od dawna jest to mój priorytet do końca gry. Jeśli chcesz możemy go ogłosić oficjalnie, choć korzystniej zapewne byłoby, aby pozostał w ukryciu.

Jak tam napisałeś Bomblowi? A później sklepiemy Didiego ;)

Bobek1971 2013-01-22 10:33:16
Jak tam napisałeś Bomblowi? A później sklepiemy Didiego

to dopiero jak zostanie nas trojka w dyplo ;)

Bobek1971 2013-01-22 10:37:42
Z twoją analizą sytuacji sie zgadzam i tak ide napisać Bomblowi..zreszta nasz wygrana tez go pewnie ucieszy :) i zapewne bardziej bedzie zabiegal skoro nie zakonczymy sprawy Larego ostatecznie dzisiaj...a w niedalekiej przyszlosci.
Z Larym tak jak mówisz ..choc coraz bardziej nie podoba mi sie jego stanowczy ton..zacytuje agenturę:

Lary33
2013-01-22 00:31:23
bobek dasz jutro promocje i zaatakujesz taka byla umowa. ja dobije i p orybch.

Bobek1971 2013-01-22 10:39:51
Na razie zapewniając sobie spokoj na rozwój - chyba bede musiał zgodzić się na ten atak z promocjami ? podpowiedz zatem..hmm
Bo jak nie zaatakuje to Lary stanie nam okoniem szybciej niz pozniej..od razu nie stanie tylko sie obrazi ale zapamieta i wykorzysta...mamy że tak powiem dobra sytuacje bo ma sporo ciekawych sasiadów ;)

Bobek1971 2013-01-22 10:43:38
Na razie zapewniając sobie spokoj na rozwój - chyba bede musiał zgodzić się na ten atak z promocjami ? podpowiedz zatem..hmm
Bo jak nie zaatakuje to Lary stanie nam okoniem szybciej niz pozniej..od razu nie stanie tylko sie obrazi ale zapamieta i wykorzysta...mamy że tak powiem dobra sytuacje bo ma sporo ciekawych sasiadów ;)

Bobek1971 2013-01-22 10:57:47
co Laremu odpisać?
Tutaj mamy decydujący moment więc wolę się skonsultować...
Bo albo podpisuję z nim układ jawny [trzeba precyzyjnie dostroić ruchy] i dopiero atakuje ja i potem on....lub jakiś pomysł?

didi 2013-01-22 11:07:36
Proponuje delikatnie ponegocjoac powołujac sie na logikę bitwy:
Np, zaatakujesz wszystkimi toporami, które po dodaniu promocji będę miały choc 4 siły.
Mozesz mu napisać hipotetyczna sytuacje: W Sparcie zostaja 2 falangi z siłą 2, a Tobie zostają 3 axe z siłą także 2. To lary nie będzie chciał wtedy zaatakować, aby pomóc w bitwie i uzyskac promocje?
Udaj zdziwieni ? ;)
I tak jak piszesz, w przyszłosci Lary będzie zapewne do odstrzału, a sparta przyda sie jednemu z nas :)

didi 2013-01-22 11:11:58
Za 3 tury ja mogę byc pod Spartą, to tez spory atut i jak mozesz to wyslij holkana, albo rydwan do Koryntu, ja tam nie wiecej jak jednego topora na razie chce zostawić do osłony.

Tym rydwanem co go masz nad Koryntem, to byłoby dobrze dziś spalic znowu konie.
Bo jutro moga dwa rydwany wyskoczyć.

didi 2013-01-22 11:13:39
I trzeba dzis zrobic znowu wspólną turę 22? ok?

Bobek1971 2013-01-22 11:19:40
ok około 22-22.30 nie wiem dokladnie jak sie zjawie...

Co do spalenia koników [tak się stanie jak przetrwa chariot] bo moze dostrzeze zagrozenie i uwali poswiecajac i tak stracony Korynt
Co do Larego ide zatem ponegocjowac

didi 2013-01-22 11:23:20
No tak, o ile będzie mozliwośc zpalenia.
Ok, zatem mniej więcej w tych godzinach.
A jezeli chodzi o Sparte...to nie ma sensu, abys sie tam wykrwawiał, skoro ja tam mogę być dużą siłą za 3 tury, nie ma żadnego sensu, najwyzej wojna z larym będzie szybciej bo ją na siebie ściągnie.

Bobek1971 2013-01-22 11:36:32
agentura:

Bobek1971
2013-01-22 11:35:27
Jesli Sparte zdobęde ja lub didi - zgłaszam dzisiaj Bodkowi mozliwośc przekazania w zwiazku z tajnym układem miasta do Ciebie w ciągu tury od zdobycia miasta.
Bobek1971
2013-01-22 11:33:49
Lary wszytsko zgodnie z obietnicą, tylko weź pod rozwagę jedną rzecz.
Moje topory są ranne [o ile Trebuch ich nie wykończy w tej turce] ...zatem umawiamy się tak:
- po dodaniu promocji do moich Axów - zobaczę które z nich będą miały siłę powyżej 3 - te Axy mogę przeznaczyć na rozmiękczenie [tym bardziej że maja promocje do ataku na miasto] - i tymi mogę zaatakować zgodnie z naszą umową.
- axy ranne mające poniżej tej wartości [chyba, że okaże się że wartośc zdrowia moich osłabionych i tak bedzie wyższa od falang rannych Treba] - nie będą atakować bo to mięso armatnie na straty i godzi w moje poczucie wartości jako Gracza. chodzi o zdrowy rozsądek..po co marnowac oddziały które nie zrobią nic wrogowi i same zginą [hipotetycznie to mówię, bo ocenie w grze po dodaniu promocji]
Sparta będzie Twoja tak jak uzgodniliśmy. Jeśli nie ja , ani Tobie jej nie uda się zdobyć to Didi podchodzi swoimi zacięznymi za 3 tury pod Spartę, a Korynt w tej turze juz padnie.
Ja postaram się odciąć jeszcze koniki w tej turze [jak nie zlikwiduje chariota Treb]
Czekam na opinie eksperta w sprawie militarnej zatem jak to widzisz..ale spokojnie ..
Zapewne już stoisz na górce z moimi wojakami więc oceniłeś sytuacje militarną i szanse.

Sparta tak czy siak będzie oddana Tobie dla przypieczętowania układu..możemy nawet to w jawnym napisac dzisiaj...bo dzisiaj rozumiem podpisujemy jawny pakt przed moim wejściem do gry?

Lepiej skupmy się żeby Bombel nie zrobił ci kuku bo widzę, że ładny układ z nim podpisałeś
Z tego co wiem, chłopak chciał się zaangazować w tą Spartę ale daliśmy mu do zrozumienia, że nie ma czego tu szukać w obecnej sytuacji. druga info to fakt, że ma związane podobno siły na jednej ze swoich granic ...nie wiem których to plotki...moga być fałszywe.
pozdrawiam
Majowy

didi 2013-01-22 11:45:27
Bardzo dobrze :)
Choć siła 3 to za mało na zafortyfikowane falangi na trzech promocjach.
Proponuje rozgrywac to własnie Didim, aby pokazać, że jest nas więcej.
Nie atakuj tak, zeby sie wyspstrykać, mozesz poprosić larego o czas na leczenie swoich jednostek, to było by dobre. Ty sie podleczysz, ja podejde i walniemy, bo rozumiem, ze Lary przyszedł tym wojskiem tylko popatrzyc jak dzielnie zdobywamy dla niego miasto ;)

didi 2013-01-22 11:46:37
Cokolwiek Majowy tylko nie samobójcza szarża :)

Bobek1971 2013-01-22 11:48:48
na razie musimy go uspokoić ..wiec zapytanie ..potem bedzie proba korekty..a na koniec robimy po swoijemu jak wejdziemy do gry :)

didi 2013-01-22 11:51:48
:)

Bobek1971 2013-01-22 11:55:21
Info od Admina:

Bodek
2013-01-22 11:45:58
Jest zgoda na podział łupów podczas wspólnej wojny.
Tylko miasta możecie sobie przekazać jak znikną wszelkie jednostki greckie z okolicy tak aby nie było że on je miał w zasięgu do odbicia
Bobek1971
2013-01-22 11:42:01
Hejko ...zgłaszam wczesniej ukła tajny [jak się zrealizuje] miedzy mną, didim, larym:
mamy podzielic się miastami Treba wg ustalen:
Ateny - didi
Korynt -Bobek
Sparta - Lary
miasta w ciągu turki zostana przekazane umowionemu włascicielowi przez panstwo które zajęło miasto, jesli nie było to mozliwe własciwą jednostka.
prosze o potwierdzenie
Bobek

Bobek1971 2013-01-22 11:58:35
musiałem udac obruszenie w SSS [nie bierz tego dosłownie];:) rozumiem że walnałem gafe o 3-6 turach wiec skorygowałes po predce :)

didi 2013-01-22 12:21:12
hehe, domyślam się, ja też tam dla Ciebie nie mam litosci i tak powinno to wyglądać ;)

Bobek1971 2013-01-22 14:09:43
Nie kumam Bomblowatego :)
znaczy kręci pod siebie ..jak zawsze :)

didi 2013-01-22 14:13:15
KAC powinien opatentować gre dyplo, tyle rozrywki za jedyne...20 zł :D

...dopiero co miał przyprowadzic w 54 turze 23 prety w stacku, co z tego, że nie ma żelaza ;)

Jak zwykle nie mozna wierzyc w Bombla ani jedno słowo :)

Myslę, ze póki co nakorzystniej będzie jak sprawy sie uspokoja i kazdy będzi swoje poletko obrabiać. Lary Spare, Ty Korynt, postawimy miasta i roche rozwoju troche wytchnienia...

Bobek1971 2013-01-22 14:14:23
Tak własnie zrobimy. Tym bardziej żę Lary nie lubi kombinatorów :) musimy zatem przygotować się lepiej do tego komb..ajna :)

didi 2013-01-22 14:15:00
Bo skoro Lary juz surowce Sparty rozdaje, to skubaniec jest dośc pewny siebie :)

Bobek1971 2013-01-22 14:17:03
dobre...trzeba widać zintensyfikowac nasze słuzby dyplomatyczne wokół tych dwóch sąsiadów...od której to tury? od 50 ;)

didi 2013-01-22 14:18:16
Acha, po wojnie zamierzam udać się na południe, tam jest cieplej, ale nie mniej krwawo ;)
Obiecałem Debowi, że dam mu parę jednostek pod jego rozkazy i zamierzam układu dotrzymać. Chce miec pewne plecy na południu i bawic się na północy jak przydzie ochota. Mam nadzieje, ze Deb okaze sie godny zaufania, ale zeby je zdobyc będę tam czasem nieco inwestował.

didi 2013-01-22 14:20:49
Od 50 ? jeszcze wiecej paktów??? AAAaaa trzeba będzie wynająć całe biuro dyplomatyczne, sami tego nie uciągniemy, to będzie jednak nieco więcej jak 20 zł.... ;)

Bobek1971 2013-01-22 14:28:12
oddac jednostki? spytaj się admina bo chyba nie wolno? ale nie czytałem dokładnie regulaminu..od wczoraj sie może coś zmieniło? ;)

didi 2013-01-22 14:32:24
hehe, pod komędę oddać, nie przekazać, dlatego wojna Korea-Rosja w niedalekiej przyszłosci dośc prawdopodobna, ale napisałem jasno, że mogę wysyłać troche wojska jednynie na krótkie konkretne misje, żadnego oblegania, kasa ze zdobytych miast dla mnie.

W sumie ja tez nie czytałem regulaminu, nie pamiętam, zebym wogóle kiedys czytał jakis regulamin dyplo :)

didi 2013-01-22 14:34:28
jak sie zastanawiasz na kogo postawić to weź pod uwagę Luka, Deb pokazał mi screeny, zwabił go w płapke, Luk zdobył miasto Deba, ale stracił armie, Cent i Deb leca teraz w wyscigu o jego stolice...

Bobek1971 2013-01-22 15:25:09
hehe...to czarny totek jakiś :)

didi 2013-01-22 16:57:22
Nom, a z drugiej strony Luki ma hyba jeszcze 3/4 miasta, kusi mnie, żeby na Martina postawić ;)

Bobek1971 2013-01-22 17:03:38
agentura:

Lary33
2013-01-22 15:25:47
dzisiaj
Bobek1971
2013-01-22 13:33:10
acha to spoko..zatem dzisiaj podpiosujemy jawny czy jutro przed atakiem?
Lary33
2013-01-22 12:30:44
Bobek dopiero dzisiaj bede stął na górce i dopiero jutro atak, bo maiłem pakt do 45 wdziiaj jest 46 tura i wchodze na góke/ ziemei trebucha, jutro atak.
Bobek1971
2013-01-22 11:54:32
mamy zgodę Bodka odnośnie ewentualnego podziału miast z zastrzeżeniem od niego, żeby przekazywac miasta dopiero w odpowiednim momencie.

didi 2013-01-22 18:10:33
Czyżby :)

Pakt o Nieagresji (Pakt do tury: 50)
Nazwa paktu: Pakt o nieagresji
Sygnatariusze paktu:
Francja - Roosevelt (Lary33)
Grecja - Ragnar (trebuch

didi 2013-01-22 18:12:04
Cały czas mi cos nie grało...ale, że to to jest genzą mojj zgryzoty...
...i to wszystko za 20 złotych :D

didi 2013-01-22 18:13:46
Wiem, jestem okrutny..., ale ja bym go nie wyprowadzał z błędu, to będzie takie zabawne ;)
Myslę, ze jak sie zorientuje, to zaraz potem podpisze z Trebuchem pokój.
Napiszę wprost, chcesz Spartę? :)

Bobek1971 2013-01-22 18:50:53
czekaj ..bo nie kumam teraz o co chodzi :)

didi 2013-01-22 20:01:23
"Bobek dopiero dzisiaj bede stął na górce i dopiero jutro atak, bo maiłem pakt do 45 wdziiaj jest 46 tura"

oraz, przeklejona z paktów jawnych

"Pakt o Nieagresji (Pakt do tury: 50)
Nazwa paktu: Pakt o nieagresji
Sygnatariusze paktu:
Francja - Roosevelt (Lary33)
Grecja - Ragnar (trebuch)"

Bobek1971 2013-01-22 20:11:14
to chłopak złamie ;) i git

didi 2013-01-22 20:14:39
Daje to pewne możliwości, myśle, że Lary nie będzie atakował Sparty jak sie dowie w co wdepnął...nie ma ataku nie ma miasta dla niego, sami możemy je do 50 tury spokojnie zdobyć :)

didi 2013-01-22 21:50:03
Ech jednak Lary nie dał ciała, a pierwotna intuicja mnie nie zawiodła :)
Sparawa wyglada tak, że muszę spalić Spartę i zastanawiam sie na spaleniem Koryntu...nie moge tam samotnego topora zostawic bo Trebuch odbije rydwanem...

didi 2013-01-22 21:58:19
Widzę, ze jestes na forum...cóż mam nadziej, ze sie jakos pozberasz :|
Ja zaraz będę w grze...

Bobek1971 2013-01-22 22:04:19
idę do gry

Bobek1971 2013-01-22 22:05:05
agentura przed wejsciem:
Lary33
2013-01-22 21:45:07
Sorry bobek ale wspomoge grecje. tak na marginesie to on ci wybił cała armie. , ale sie nei przejmuj mozemy sie jescze dogadac

Bobek1971 2013-01-22 22:51:04

Bobek1971 2013-01-22 22:52:32
No cóż widac co widać cięzko będzie się wybronic tym pierwszym miastem...zastanawiam się czy nie wycofać wojska do stolicy? i tam organizować obronę?

Bobek1971 2013-01-22 22:53:16
No cóż widac co widać cięzko będzie się wybronic tym pierwszym miastem...zastanawiam się czy nie wycofać wojska do stolicy? i tam organizować obronę?

didi 2013-01-22 23:03:37
Masz tam jednego opora tak, zafortyfikowany?
Dojdzie wojownik.
archer wyskoczy jutro, na kolejnego zetniesz.
Cos tam jeszcze będzie bo sie gubie w tych strzałkach :)

W sumie axe, 2 archery i topór, przed jego atakiem?

Bobek1971 2013-01-22 23:07:19
teraz jest ax, holkan, i arch wyjdzie w nowej turze...on byl na 1 ture przed zrobieniem ale go scialem i w kolejnej wyjdzie albo znowu arch albo jak starczy to ax...z barakiem miasto wiec z promocja do obrony dam archom a ax do sily...no i wejdzie jutro ten war co ze stolicy wyszedl w stoliy wyskoczy ax ale nie dojdzie...w portowym chariot ale nie dojedzie

Bobek1971 2013-01-22 23:07:49
ax jest bez promo

Bobek1971 2013-01-22 23:08:59
Lary dostał info od Treba i to go zmobilizowało jednak do zmiany frontu :)

Bobek1971 2013-01-22 23:11:29
Lary oferuje pokoj za to miasto co ma zdobyc...i mamy sobie robic z trebem co chcemy. chce szybkiego pokoju bo wie ze wydluza mu sie logistyka..czort wie co w tej sytuacji zrobic...bo zemsta musi byc kwestia czy sie teraz w zemste bawic...ja odpisalem ze bedzie musial walczyc o to..ale teraz na spokojnie zastanawiam sie czy sie nie zgodzic i puscic kontre ..ale bez ciebie nie odbije jak oddam za pokoj teraz...a nie chce ciebie angazowac jak masz swoje plany.

didi 2013-01-22 23:13:34
czyli w sumie przynajmniej topór, 2 archery z promocjami, holkan i war...

a w obwodzie 2 jednostki...

Atak jest przez rzekę, ja bym został, przy normalnym randomie nie zdobędzie tego miasta macie mniej wiecej 50/50% szans.

A ze stolicy bym chyba po tym toporku co ture wypuszczał rydwan...dwa pewnie polegna, ale potem masakra...

I koniecznie droga na chatce koło ryżu.

didi 2013-01-22 23:17:59
Oddaj miasto natychmiast :) za 10 tur pokoju, nie wstrzymanie ognia!

Zaraz dostaniesz ode mnie i Korynt i Sparta tez będzie Twoja.

Potem sie na chwile uspokojimy, ale mamy juz konkretny cel w tej rozgrywce, Lary będzie trupem, niech tylko dojde do chawach :)

Bobek1971 2013-01-22 23:18:58
Podobno treb wszytsko zdjął, oprócz Holkana, którego zdjał Lary na jungli [ten drugi co dochodzil do tamtego zgrupowania.] Cholera zebym zdazyl z promocjami to by inaczej bylo :)
on załatwił mi 6 rannych axów i Holkana stojacego na miedzi...lary holkana na jungli
czyli treb ma pod Sparta co najmniej 7 jednostek...by sie zgadzalo....4 falangi warrior i chariot i musial cos miec dochodzoacego lub scietego chariota....wszytsko ma ranne ale zdola dac promocje jak dojdziesz

Bobek1971 2013-01-22 23:20:30
oddac miasto za pokój?

wnuczus 

didi 2013-01-22 23:20:50
Bomblowi damy zelazo, nie chcem kłopotów z tym Panem teraz.
Rydwanem który masz w państwie, pojedź zobaczyć, czy lary nie czycha na mnie pod Spartą, Bombla za zelazo tez zarudnimy do szpiegowania.

Bobek1971 2013-01-22 23:21:09
nie chyba ta zniewaga w normalnym swiecie władców nie przeszłaby ;)

Bobek1971 2013-01-22 23:22:12
no powiem tak jestem w stanie nagiąc kręgosłup dumy i nonoru byle Laremu cos w dupkę wsadzić..ale on chce jawnego na 40 tur :)

didi 2013-01-22 23:22:55
z tego wniosek, ze z trebem sobie poradze, ale larym i trebem juz nie, musimy miec pewność, ze lary nie będzie bronił sparty i wtedy to nie jest zły układ, będziesz miał 4 miasta.

Bobek1971 2013-01-22 23:23:34
Bobek1971
2013-01-22 22:57:54
Lary to jest zabawa...:) bawimy sie każdy na swój sposób ..zniewaga dotyczyła majowego Ghandiego
Po prostu będziemy walczyć bo obiecane miałeś coś co dostałbyś za 3 tury bo Didi ma potęzną armię..ja musiałem wybić charioty wczoraj i dzisiaj Didi zdobył Korynt,,,a za kilka tur zdobędzie Spartę ...a my sie posiłujemy.
Normalne plusy i minusy..nie odbieraj tego osobiscie..to zwykła gra lary .
tak, że ja się nie obrażam za trick z trebuchem - wrecz uwazam za genialny...choc didi uwazal caly czas ze wydymasz. Ja za łatwowierny jak sie okazalo
A w grze Ghandi takiegio numeru nie zdzierzy więc bedziesz musiał krwią zdobywac po kolei...siegasz po nie swoje to walcz
Lary33
2013-01-22 22:52:19
Bobek jaka zniewaga, nie podpisałem z toba zadnego paktu. pakt tajny mielismy do tury 45. . Gdyby nie wyciął by twojego wojska to bym z Toba poszedłna sparte a tak nie było sensu. A jescze ten poysł didiego..., no wiesz odwleczony w czasie. Nieche cie gnoic, walczcie sobei z grecja dalej , tylko to maisto zdobede i mozemy podpisac pakt o nieagesji jawny. A wiesz ze ja paktów nei łamie. p ogrzyba ci sie zerowac do 1 lepiej zrobic seta i zasiedlac tereny na wschód
Bobek1971
2013-01-22 22:44:50
Niestety Lary - to już przepadło na razie nieaktualne. Ta zniewaga krwi wymaga ..tamto miasto stracę ale nie obejdzie się bez twojej krwi
Lary33
2013-01-22 22:22:30
wiec porpozycja moja jest taka oddajesz mi maisto to na połnoc od ciebie a ja podpisze pakt o nieagresji z toba na 40 tur. wiesz ze ja pakyu dochowam
Lary33
2013-01-22 22:21:33
tu masz tekst didiego doo Trebucha, wiem ze jakbysmy pojechal itrebucha to potem byscie pojechali mnie. Oto dowód :

"didi
2013-01-15 00:06:19
PeryklesImperium Koreańskie ...mimo wszystko istnieje chyba jeszcze jedna alternatywa...
Sojusz, jesli mozemy sobie zaufać, sojusz nas trzech

Mmam obecnie największą armie swiata, Ty pewnie jestes zaraz po mnie i jeszcze mamy tu armie Bobka. Mozemy połączyc te trzy siły i dajmy na to zmiażdżyć Larego, a potem może i Bombla z rozpędu.

Sojusz byłby na całą grę - pełna współpraca i wsparcie dla każdego.

Pod Koryntem załozyłbm miasto, Bobek dalej na wybrzeżu. Ty dostałbys 2 miasta Larego, Bobek jedo i prawo założenia miasta między wami, czyli między Spartą, a jego ziemiami. Dodatkowo dostałbys tereny nie zamieszkałe Larego i ewentualnie cos co by sie na Bomblu ubiło.

Jesli jesteś zinteresowany, pogadam z Bobkiem.
Pisałem, wole współpracę niż rzeźnie, teraz też "
Lary33
2013-01-22 22:17:48
Bobek nie chce z toba walczyc ,ael nei mogłe mdopuscic aby didi z Toba mnei pozniej pojechali , dlatego potrzeban jest mi Grecja. didi proponował na tajnych Trebuchowi aby z rozpędu pojechac mnie
Lary33
2013-01-22 21:45:07
Sorry bobek ale wspomoge grecje. tak na marginesie to on ci wybił cała armie. , ale sie nei przejmuj mozemy sie jescze dogadac

Bobek1971 2013-01-22 23:25:28
mogę się zgodzić i powiedziec ze pod wpływem emocji chialem walczyc ale obiektywnie patrzac musze przyjac ten pokoj. i wówczas konczymy treba. bo on jawny podpisze obowiazkowo wowczas ale na 40 tur...ale po takim zaawansowanym ukladzie jestem w stanie nagiac i kregoslup by zdradzic ten uklad szybciej :)

didi 2013-01-22 23:26:01
Nie musi byc tak jak pisze, ale mozesz miec na glowie zaraz cała armie larego, a wtedy co z tego, ze ja zdobęde sparte...

podpisz na 40 tur, ale z gwarancja, ze nie zaatakuje Korei, zapytaj Bodka, czy tak mozna, a wtedy za 40 tur go zmasakrujemy, albo...złamiemy jawne, chrzanie to :)

Bobek1971 2013-01-22 23:26:39
ok

didi 2013-01-22 23:32:13
Tu musi byc warunek mojej nietykalnosci, bo Lary swiruje, widac, ze planował, atak na Ciebie, wiec nie chce ryzykowac jego obecnosci w sparcie, szczeglnie, ze moze miec zdr.owe jednostki

Bobek1971 2013-01-22 23:33:14
wysłałem do niego ofertę

Bobek1971 2013-01-22 23:33:56
agentura

Bobek1971
2013-01-22 23:28:45
Może jednak odłoże dumę Ghandiego...trudno po genialnym zagraniu mi na nosie..musze przyjac zdroworozsądkowo ten pokój za miasto. [musimy spytac sie Bodka czy tak możemy]
ale jest warunek ..pokój na 40 tur i gwarancje ze dasz nam Treba do spacyfikowania .
Bobek1971
2013-01-22 23:27:08
Emocje emocje...patrze na tą mapkę i ..dumam

didi 2013-01-22 23:34:19
Ale jak chcesz możemy walczyć, sciągać Bombla, niech będzie ta 54 tura, mozna gadać z czajmenem od 50 tury, bo sie gubie w tych przepisach..., ja sie moge zafortyfikowac w Koryncie i pompowac armie.

Decyduj to Ty oberwałes :)

didi 2013-01-22 23:36:16
Jeżeli decydujesz sie zas na pokój to w takiej czy innej formie informacje, ze zostawi nam Trebucha muszą byc w zawarte w jawnym pakcie.

Bobek1971 2013-01-22 23:38:13
Didi Przyjacielu ..świetnie się bawiłem, bawię...teraz inisjatywa jest po Twojej stronie chocby z tego wzgledu, że ty masz moce ja nie. ja moge sie bawić nawet na jednym miescie ...dlatego teraz jako szef naszego układu analizuj..militarnie sytuacje...Bombel niech sie zbroi ....jak lary sie zgodzi co w obliczu mojego pierwszego wpisu wcale nie jest pewne to treba konczymy i zaczniemy operacje Larego...ale nie ma co wybiegac dalaeko..teraz najblizsze godziny..jak zawsze stary.

Bobek1971 2013-01-22 23:39:54
nie przejmuj się moją psychiką..absolutnie ..jam Bobek ;) Skoncentrowany ale na luzie pamietaj..nikt tu ciebie bic nie bedzie :) rozwesel sie w tym trudnym dla Ghandiego momencie i do boju !

Bobek1971 2013-01-22 23:41:30
Lary33
2013-01-22 23:38:09
Bobek ja wiem ze to gra. i nie chodziło m io personalna zniewage. ja sie zawze resetuje przed kazdym dyplo , orpocz tego komu moge ufac bardziej a komu nie.

Co do samej gry to wczoraj byłem z wami powaznie. gdyby nie straszna wtopa twoja to dzisiaj bym był pod spartą.

poprostu zostawięłm sobie furtke . Nawet wczoraj napierw napisałem trebuchowi ze wchodze mu i mamy wojne , a on abym zaczekałitd to czekałem , wszedłem specjalnei wczoraj pierwszy aby sobie popatrzec co i jak.

A wszystko przez didiego bo chciał mnie zjechac i nadal uwazam ze mzoe to zrobic, dlatego na reke mi zeby didi jak najdłuzej walczył z grekiem.
agenrtura:

i wszytsko juz jasne :

Co do zgody na spacyfikowanie Greka to ja to musze przemyśleć. w kazdym razie ide na miasto i je zdobywam a potem przemysle sprawe. Nie che długiej wojny z Toba ale nei che tez abyscie za szybko spacyfikowali greka. No i oczywiscie sparta dla mnie

Bobek1971 2013-01-22 23:42:02
slowa agentura i wszytsko juz jasne to moje mialy byc na gorze wpisu :)

Bobek1971 2013-01-22 23:43:39
Tak czy siak będzie próbował zdobywać...jak zdobędzie to podpisuję pokój lub zaleznie od sytuacji czy zdołam odbic nie oddam. jak nie bede widział szasn na dobicie to biore pokój. Jak widzisz Sparte chce wziac dla siebie...co on knuje :)

didi 2013-01-22 23:49:36
Przynajmniej wiemy na czy stoimy, Wojna!!! :D

Wiesz jak jest z tym gadaniem od 50 tury, czy musze czytac te wszystki dziwne posty :(

Tak jak Ci pisałem ponizej, masz wszelkie szanse sie wybronic, a nawet jak stracisz miasto to je odbic jak nie spali.

Ja jednak muszę sie zafortyfikować w Koryncie, bo tam Larego sie spodziewam...jeszcze sie zastanowie...

jak mozesz to zrób do Koryntu droge...bo nie mam tam surowców, warriora buduje :)

didi 2013-01-22 23:52:13
Nie wiem i nie chce wiedziec co knuje, Lary uwielbia pakty, ma jakis z Czajmenem, jesli nie to bosko :)

Lary bedzie bronił Sparty wiec jek sie wybronisz przed tym co ma to git.

Stawiam po prostu na rozwiazanie siłowe, chyba nie chce mi sie juz negocjowac z Larym, a Tobie ? :)

Bobek1971 2013-01-22 23:58:47
Negocjacje uzaleznie od tego co zobaczymy...jak widac wczoraj euforia dzisiaj smutek..naturalna kolei rzeczy. Jutro ocenimy na nowo :)

Bobek1971 2013-01-23 00:03:15
Lary33
2013-01-23 00:02:10
Bobek musze działac ostroznie i na spokojnie . przemyślałem pare rzeczy i jestem za pokojem ale poprzednie sprawy które pisałem sa w mocy jesli chodzi o Grecje. Moja ropozycja jest taka:

miasto
1 worker podstawisz ja go skasuje
podppisujesz pokoj z grecja
podpisujesz pakt o neiagresji ze mna na 40 tur
podpisujesz pakt o nieagresji z grecja na 30 tur

Bobek1971 2013-01-23 00:03:30
coz rzec mogę :) hihihi

didi 2013-01-23 00:06:33
Chce zrobic z Ciebie warzywo, które zerwie gdy dorośnie, przynajmniej mamy teraz konkretny powód, aby walczyc, trzymaj sie majowy :)

didi 2013-01-23 00:07:18
czas na sen...a jutro tak jak piszesz, ocenimy nowy dzień :)

didi 2013-01-23 00:55:44
--------------------------------------------------------------------------------
didi
2013-01-15 11:34:02
Tu masz rację, ja tu zagmatwałem i oficjalnie przepraszam.
Wogóle ten temat powinienem zacząć od Bobka zanim poruszyłem go z Tobą.
A Bobek nie jest zachwycony, więc plan tak czy inaczej jest uwalony...
Sorry za zawracanie głowy, cholerne dyplo

--------------------------------------------------------------------------------
trebuch
2013-01-15 11:12:00
nie, źle mnie rozumiesz. Nie piszę o negocjowaniu tylko o sytuacji co będzie się dziać z wojskami Bobka jeśli dziś się zgodzę na propozycję a on będzie zwlekał z odpowiedzią. Czy przerwie atak? tu miałem wątpliwości i dlatego uprzedzam, że mimo że jestem gotów przystać na ofertę to będę się bronił przed Waszym atakiem bo sądzę że będziecie go kontynuować zanim we dwóch się zgodzicie na to co zaproponowałeś

didi
2013-01-15 10:47:19
Dopiero przed chwilą napisałem Bobkowi, że miałem pewien plan, ale postanowiłem go zarzucić.
Dlaczego?
Bo napisałem szczerze, a Ty doszukujesz sie tu podstąpu...w sumie Ci się nie dziwie więc nie mam pretensji, ale w takim układzie sojusz nie ma sensu.
Bo Twoja nieufność udziela sie mi.
Ty chcesz negocjować, a negocjowac można pokój, albo zawieszenie broni, ale negocjowanie sojuszu?
Przyznaje, że sie chyba zagalopowałem...

trebuch
2013-01-15 10:27:12
czuję, że bardziej Ty się wycofujesz z wczorajszej propozycji i domniemam że to za namową Bobka:)

didi
2013-01-15 10:23:38
Sam widzisz, problemy z zaufaniem w sojuszu to pierwszy krok to zdrady, a to paskudna sprawa, szczególnie, że byłby to sojusz trochę wymuszony...
Chyba jednak nie pozostaje nam nic jak sie dalej ponawalać

trebuch
2013-01-15 10:03:14
chcesz powiedzieć że natychmiast rozpoczniecie wycofywanie armii jeśli powiem "TAK" na Twoją propozycję?

Nawet jeśli mi to obiecacie będę miał wielki dylemat co zrobić bo Wy się wczoraj po mnie ruszyliście, zapewne dalej wgłąb mojego kraju, jeśli dziś nie wykonam działań obronnych a Wy wycofacie swoją ofertę i będziecie dziś napierać dalej to stracę turę na obronę (a to b. dużo przy bronieniu 3 frontów praktycznie)... powiem szczerze że jestem skłonny Ci zaufać, gorzej z Bobkiem:)

didi
2013-01-15 09:44:22
czyli brak zaufania, dzięki za szczerość

trebuch
2013-01-15 09:30:33
nie, poddawać się nie będę, z miast nie wyjdę wojskiem;) stwierdzam tylko bardzo ciężką sytuację w obliczu tego, że namówiłeś mojego sąsiada na atak z drugiej strony. Niestety z samym Tobą miałem już problem, bo nie tylko byłeś w stanie budować conajmniej tyle wojska co ja (a nawet trochę więcej ostatnimi czasy), to dodatkowo szybciej się rozwijasz i kwestią czasu było kiedy wjedziesz do mnie katapultami i wtedy też bym padł. Teraz tylko przyspieszacie to co nieuniknione:)

Co do propozycji to wiesz jakie jest moje stanowisko, proponowałem pokój już spory czas temu, gdyż nie widziałem szans na zbrojne zwycięstwo. Tym bardziej na pokoju zależy mi teraz, jednak szczerze to ciężko mi uwierzyć w bezsiłowe rozwiązanie naszego konfliktu skoro Wasze rozpędzone armie stoją już prawie pod moimi miastami. Podejrzewam że Bobek (a może nawet i Ty sam) nie przerwiecie inwazji w tym momencie na czas rozmów pokojowych, również ja nie będę zaprzestawał obrony patrząc jak na mnie idziecie licząc na rozejm w ostatniej chwili... reasumując - propozycja ciekawa, ale nie wierzę że uda nam się ją wprowadzić w życie:(

didi
2013-01-15 00:06:19
...mimo wszystko istnieje chyba jeszcze jedna alternatywa...
Sojusz, jesli mozemy sobie zaufać, sojusz nas trzech

Mmam obecnie największą armie swiata, Ty pewnie jestes zaraz po mnie i jeszcze mamy tu armie Bobka. Mozemy połączyc te trzy siły i dajmy na to zmiażdżyć Larego, a potem może i Bombla z rozpędu.

Sojusz byłby na całą grę - pełna współpraca i wsparcie dla każdego.

Pod Koryntem załozyłbm miasto, Bobek dalej na wybrzeżu. Ty dostałbys 2 miasta Larego, Bobek jedo i prawo założenia miasta między wami, czyli między Spartą, a jego ziemiami. Dodatkowo dostałbys tereny nie zamieszkałe Larego i ewentualnie cos co by sie na Bomblu ubiło.

Jesli jesteś zinteresowany, pogadam z Bobkiem.
Pisałem, wole współpracę niż rzeźnie, teraz też

didi 2013-01-23 00:57:55
Bezsennośc nr2. ;)

Mozesz to przesłac Laremu i ten tekst o sojuszu z nim który potem zaproponowałem.

Dość jasno wynika z tego, ze go uratowałeś, to tak na marginesie :)

Bobek1971 2013-01-23 10:39:35
Takie jest Dyplo didi...i tak przeszedłem olbrzymia metamorfozę od pierwszych ;)
Po tylu doświadczeniach łatwiej się znosi wszelkie wygibasy dyplomatyczne..bo takie jest wlasnie dyplo...:)
Z Tobą się świetnie bawię i nawet jakbyś zrobił manewr contra me ;) to napewno nie oddałbym miast bez walki [o nie bysmy się lali] ..ale opinia jako fajnym gościu do wspolnej zabawy już zostanie :)

Dobra dośc słodzenia Wodzu.

Tak sobie myślę....abstrakcja ;) - ponówmy plan sojuszu z Trebuchem ty weź Ateny..jemy zostawimy Spartę [ma wszytskie surowce ;) do zelaza włacznie w Sparcie i atakujemy Larusa podstepnego!
żąrcik...oczywiscie

No nic wieczorkiem obczaimy na czym stoimy..na razie Lary idzie ty umacniasz się w koryncie ja buduje drogę do koryntu i na chatce przy stolicy z drugiej strony rzeki.
Do krwi ostatniej.
Tak czy siak Sojuszniku warto bys ocalił mi jedno miasto chociaż..bym mógł handel ci zapewniać i agenturę [szpiegów może być u mnie dostatek...:)]

Bobek1971 2013-01-23 11:10:28
agentura:

trebuch
2013-01-23 11:04:47
Didi mi już to proponował jakiś czas temu, ale za chwilę się z tego wycofał mówiąc, że Ty jesteś przeciw:) ja wtedy odpowiedziałem, że chętnie... teraz raczej też chciałbym zakończyć wojowanie, bo od początku gry nic innego nie robię niż wojsko, a to ślepa uliczka. Pogadaj z Didim
Bobek1971
2013-01-23 10:46:48
No niestety takie cholerne to Dyplo...zawsze żądze są silniejsze...wiesz jak jest co ci będę tłumaczył. Ale ocena trafna Sporo straciłem chociaż ta armia był niejako na odstrzał..bo Lary zazyczył sobie by w ramach sojuszu z nim [miał nam pomóc ] moja armia miała atkować pierwsza Spartę a on dobijać...
W sumie tym frontalnym atakiem na moją armię przed jego ruchem zagrałeś vabank..jakby zobaczył moje resztki [dodałbym promocje] i zapewne by wspierał natarcie na Spartę
a Lary stary wyga ...wycyrklował co mu sie bardziej opłaci...i zdecydował się na mnie.

Ciekawa sytuacja...zapewne zdobędzie mi północne miasto...ale postaram sie wybronić w stolicy.

Może sojusz nas trzech ? Didi, ja i Ty
W sumie jesteśmy jak mówisz już warzywami a tylko didi ma jeszcze jakąś realną siłę...my jako przydomowy warzywniak mozemy wspomóc go.
Wolę już Didiego niż cwanego Larego hehe
trebuch
2013-01-23 10:34:51
nie ma co gratulować, w końcu obydwaj straciliśmy swoje armie. Ja miałem jej więcej więc strata może nie jest tak bolesna. Myślę że powinniśmy sobie nawzajem współczuć zamiast sobie gratulować, bo stało się tak jak pisałem Ci kilka tur wcześniej - ja straciłem zęby i jedno miasto, Ty straciłeś armię i masz wjazd sąsiada. Obaj na tej wojnie tracimy a zyskują nasi sąsiedzi - Didi, który mimo największej armii dopiero po 40 turach zdobył pierwsze miasto (z 1 mieszkańcem, chronione przez 1 falangę:) ) i Lary, który zaatakował Cię dopiero jak straciłeś armię. Szkoda że nie zrezygnowałeś z ataku tak jak proponowałem lub nie przystałeś na sojusz ze mną - prosiłem Cię o znacznie mniej ryzykowną dla Ciebie pomoc (5-6 chariotów wysłanych na Didiego kiedy jeszcze nawet nie miał hunting) w zamian za możliwość osiedlenia się na wybrzeżu (+ 1 miasto didiego byś spokojnie wynegocjował ze mną). Moglibyśmy na tym obydwaj zyskać, a tak to pozostaje ból dupy po wydymaniu przez sąsiadów:)

Bobek1971 2013-01-23 11:16:21
Mamy zatem kilka wyjść....decyduj Szefie co robimy :)
opcje są takie:
1. Kończysz z Trebem zdobywając Spartę i Ateny. Ja bronię się przed Larym. Nie mamy z nikim sojuszu.
2. Kończysz z Trebem zdobywajac ateny sparta dla Bombla. Ja bronię się przed Larym. Nie mamy z nikim Sojuszu.
3.Kończysz z Trebem zdobywajac ateny, sparta dla Bombla. Ja bronię się przed Larym. zawieramy Sojusz z Bomblem.
4. Konczymy wojnę z Trebem ale pod warunkiem oddania przez niego Aten.Zostaje na razie tylko na Sparcie...a reszte miast mozemy mu zdobyc we wspolnych akacjach na północy. zakładamy sojusz treb ty i ja.
i kilka innych konstelacji z Larym...blee ;)

Nie pisze o pokoju z Trebem bez oddania przez niego Aten bo bez sensu byłby twój zysk z tej wojny. Dlatego dalem opcje ze zostaej poczatkowo ze Sparta a my wspolnie w trzech cos mu ugramy na polnocy jak bedzie mozliwosc?

ale ja nietega glowa jestem wiec myslenie strategiczne tobie oddaje :)

didi 2013-01-23 11:30:49
Decydujemy razem, lubie współpracę, kiepski ze mnie dyktator :)
-Na wstępie myslę, że odpada sojusz z Bomblem, on nie jest zainteresowany, napisał, że Lary ma taki układ ziem od jego państwa, że mu to nie pasuje.
- zapewne odpada też ostatnia opcja, nie wierze, aby Trebuch oddał Ateny, ale najlepiej zapytaj i tak drogą eliminacji zostanie nam tylko podpunkt 1/2.

Tak proponuje :)

didi 2013-01-23 11:33:38
A, że takie jest dyplo...no wiem...troche ich juz grałem... :)
Ale na prawdziwym luzaku chyba tylko anonima zagrałem, to była taka tajemnicza gra :)

Bobek1971 2013-01-23 11:43:38
no anonim byl super...zarzucilem teraz taka mysl by tak poczatkowo grac dyplo ale nie ma odzewu ..zatem odpuszczam :)
ide zapytac trebucha

Bobek1971 2013-01-23 15:05:15
troche gaworze sobie z trebem i larym...
namaiwam Treba by zostal naszym sojusznikiem ..na razie nie chce oddac aten...wiec dalej rozmawiamy przedstawiam wizje :)
lary chce miasto i zebym podpisal pokoj z nim na 40 tur i z grecja na 30 tur.
Worka juz mi nie chce kasowac :)
dalej drecze ze musi zdobyc miasto albo zostawi je i podpisze pokoj z grecja i z nim jak opisal :) to byloby swietne:) i tak wsparcia z mojej strony juz nie masz w Grecji ..a to co moglem zaszkodzic Grekom to zaszkodzilem :)

didi 2013-01-23 15:15:39
Myslę, że czas będzie grał na niekorzyśc Larego.
Jeżeli zdobędzie Ci miasto i nie spali to będzie duża szansa je odbić.
Jak zdobędę Sparte to wjeźdżm w Larego.
Jeżeli podpiszesz pokój z Grecja i Larym to mogą wspólnie pójśc na Korynt, zdobyc go i wrócimy do punktu wyjścia, ale to Twoje prawo :)
Ja póki co znowiłem wszędzie produkje wojska.
Koryntu na razie nie ma sensu Ci oddawać, bo mam dzięki niemu widocznośc i kultura w nim skoczy za 7 tur co jest to bardzo korzystne, mam nadzieje, ze będziesz cierpliwy :)

wnuczus 

Bobek1971 2013-01-23 15:16:09
żeby nie pisac ..po prostu przerzucam cala rozmowe z Trebem ..czytaj analizuj szybko i decydujmy

Bobek1971
2013-01-23 15:15:01
oki zatem ide pytac Didiego co o tym sadzi
trebuch
2013-01-23 15:09:18
tak, no i oczywiście na sojusz obronny bo bez stolicy z wyludniałym Koryntem i Spartą to sam bombel mnie wciagnie nosem nei wspominając o tym jak mu lary pomoże:)
Bobek1971
2013-01-23 15:07:36
Didi na to że zostajesz ze Spartą i Koryntem?
trebuch
2013-01-23 15:04:46
pomyślę, może nie jest to zły pomysł. Zapytaj może Didiego czy by na to przystał
Bobek1971
2013-01-23 15:01:30
Co do Sparty tam masz chyba przenice w zasiegu ..stoisz na zelazie wiec 3 mlotki masz onok koniki i braz....stolica kultura szybko obejmiesz przenice i hajda
Bobek1971
2013-01-23 14:58:09
Co do Sparty tam masz chyba przenice w zasiegu ..stoisz na zelazie wiec 3 mlotki masz onok koniki i braz....stolica kultura szybko obejmiesz przenice i hajda
Bobek1971
2013-01-23 14:57:14
jeyne co na twoim miesjcu bym rozwazał - czy chce byc warzywem w Dyplo ale z udzialem w dalszej grze i nawet jakies tam perspektywy pomocy sojusznikom nawet jako warzywo...lub odpadniecie z gry.

i to jest argument klarowny
trebuch
2013-01-23 14:56:13
dla mnie największym problemem tego układu jest strata dobrze położonego miasta - stolicy, ze złotem i żarciem. Bez niego będę tylko klepał bezmyślnie turki za parę tygodni jak reszta odleci w techach. Dlatego odmawiam i wolę powalczyć. Może wymyślisz inne wyjście:)
Bobek1971
2013-01-23 14:52:58
no własnie ..z didim i z Bomblem nie dasz sobie rady..ale z didim jako sojusznikiem i dwoma miastami masz duze szanse.
ale zastanawiam sie dalej jak to rozegrac bysmy wyszli z tego calo...pomysle jeszcze...
z didim dluzej i rozlewneij prowadzilem dyplomacje od wczesniejszych tur moze dlatego sie tak stalo ty malo pisales...tylko ze tak powiem na tym oparlem swoje pojscie w sojusz z didim.
Jakbysmy od poczatku jakos sie dogadywali i dzielili czym popadnie to moze ty bys byl moim sojusznikiem...z didim w sumie jak z toba nigdy nie sasiadowalem w zadnym dyplo...przypadek zdecydowal
trebuch
2013-01-23 14:10:33
nie mam długu wdzięczności wobec Larego. i ja i on wiemy że jakby wtedy pomógł Tobie to potem by miał wojnę z Bomblem, Tobą i Didim (nie mówiąc o Czajmenie z północy) więc zrobił dość rozsądną rzecz na ten moment - nie stracił armii ani na mnie ani na Ciebie tylko poczekał aż się wybijemy i zaatakował Ciebie żebyś się nie wzmocnił na przyszłość nie drażniąc jednocześnie Bombla.

Z kolei nie wiem jaki Ty masz dług wdzięczności wobec Didiego, który jak dotąd walczył Twoją armią dla swoich korzyści.

Nie oddam mu stolicy, bez niej będę warzywem, więc wolę przegrać w walce niż się poddawać. Stąd propozycja dla Ciebie - możesz przestać ponosić koszty tej wojny zobowiązując się do długiego pokoju na naszych granicach (mojej i Francji).

Z resztą jeśli nie chcesz to trudno, ja i tak Twój atak odparłem i teraz masz inny problem więc liczę, że przez jakiś czas nie będziesz mnie nękał. A z Didim i Bomblem i tak musiałbym sobie jakoś poradzić.
Bobek1971
2013-01-23 13:59:23
Wiem że z Larym macie teraz układ, na dodatek masz dług wdzięczności - że nie zdobył twojej Sparty. Tylko że on to zrobił przypadkowo - no może szczęśliwie sie skończyło bo zlikwidowałeś armię i myślał, że jak sam wejdzie to ugrząźnie pod Spartą na dłużej
. Mogę ci przekleić Larego spostrzezenia o ostatniej turce
Po prostu skalkulował i na rękę jest mu długa wojna Twoja z didim a mnie osłabić bo ma spokój na razie. Wy się ciachacie dalej z Didim mnie osłabia [bo na pewno tak bedzie.

Rzeczywiscie w Twoim przypadku wdziecznosc opiera sie tylko na tym zagraniu, że nie zdecydował się na atak. No po prostu zgrało sie wszystko w czasie pięknie.

Jeśli Bombel planuje co mówił, to znaczy idzie po Spartę bo to jego jedyna szansa na żelazo to i tak marny twój los bedzie.

Ponieważ rozumiem, że propozycja Didiego jest słaba...proponuje ci inaczej.
Oddam ci Korynt...znaczy inaczej moge poprosic by Didi mi nie przekazywał Koryntu a oddał go Tobie ty oddasz mu Ateny [wycofując oddziały bo inaczej chyba stolicy przekazac nie mozna.
Ty ze Spartą i Koryntem masz już jakis punkt zaczepienia. Ja nawet odpuszczę jak chcesz to zasiedlenie pod Koryntem. zostawie je dla Ciebie.
Bylebyśmy zawiązali ten Sojusz .
Jako trójka nie uchodzimy za silnych graczy w tym Dyplo..no oprócz Didiego bo ma naprawde sporą armię. Ty ze swoimi falangami Didi ze swoimi wypasionymi axami i ja z Hoorsearcherami ktore jak sie uda dozyc mam za kilka tur - stworzymy całkiem miłą korporację wojenną wobec zblizajacych się powazniejszych zagrozen panstw ktore sie spokojnie rozwijaly.

Nie potrafie inaczej przekonać.
przedstawilem calkiem racjonalne argumenty za tymn by powstal ten sojusz.
Pokoj za Ateny ty masz Sparte i Korynt.
Jestesmy razem silniejsi niz sie wydaje.
Didi idzie bronic ciebie przed ewentualnym atakiem Bombla?
Na razie konsultuje to z Tobą ///potem napisze do Didiego.
trebuch
2013-01-23 13:16:35
propozycja Didiego jest łagodnie to ujmując - obraźliwa:)

mam inną propozycję - tyle że tylko dla Ciebie, bo z Didim się w takich warunkach nie porozumiem. Lary i ja proponujemy Ci pokój i podpisanie długoterminowego paktu jawnego o nieagresji (w tym szpiegowskiej itp, które to stosowałeś dotąd mimo paktu). Dzięki temu nie stracisz miasta na rzecz Larego, ja będę się natomiast dalej bronił przed Didim, ale przynajmniej nie będę miał zagrożenia z Twojej strony. Tak naprawdę wrócimy do mojej propozycji sprzed 5 tur, tyle że ubożsi o 10 jednostek każdy
Bobek1971
2013-01-23 12:04:23
nie wiem czy to dobra propozycja...rozmawiałem z didim odnosnie naszego układu pokojowo i sojuszniczego.

Doskonale wszyscy wiemy jaka jest sytuacja. My mamy trochu przechlapane.
Bombello podobno idzie zdobyć Spartę bo podobno stoi na żelaznym surowcu!, którego on nie ma dobre ..paradoks czasów. zatem nie może miec jeszcze pretów.
Sytuacja jest tragiczna zatem.
Do mnie lezie Lary ale poza zdobyciem miasta zapewne sie wstrzyma zablokowany na mojej stolicy [musialby sporo posilkow podciagnąc].
Didi świadomy swej siły [dostał promocje do axów - więc ma super silnych zbroinych] i sytuacji Twojej, mówi że bez oddania Aten bez sensu jest w ogóle planować wspólną przyszłość. Sparta go nie interesowała -była przetargiem w uczestnictwie Larego.
Teraz na dodatek wmieszal sie Bombel jak się okazało, że najbliższe w zasięgu żelazo jest pod Twoją Spartą.jaja

Jeśli przemyslisz tą opcję to układ pokojowy jest mozliwy od zaraz. Ale musiałbyś oddac Ateny Didiemu - warunek bezwzględny że tak powiem.
Od tego momentu mamy Sojusz Trzech.
Wydaje się katastrowaflny układ..ale Didi daje obietnicę, że jesli zgodziłbyś sie na taki układ ze obecnie zostajesz ze Spartą to przyszłe możliwe zdobycze na północy będą twoje.
Ponieważ układ mój i didiego był nastepujący
Ja dostaję Korynt Didi Ateny a Lary Spartę
Ateny poszłyby do Didiego, Korynt do mnie Spartę zachowałbyś jako stolicę przyszłego państwa.

Wobec Twojej odwagi będę twoim gwarantem i dbał o Twoje intersy od momentu wejscia układu pokojowo-sojuszniczego.

Twoja zgoda - oznacza od razu wsparcie Sparty didiego wojskiem do obrony przed ewentualnym atakiem Bombla na Spartę.
Ja musze niestety sie bronić samemu do czasu wyklarowania się sytuacji z Larym.

powiedz mi czy masz mozliwośc stawiania jeszcze jakichś miast tam na północy?

trebuch
2013-01-23 11:04:47
Didi mi już to proponował jakiś czas temu, ale za chwilę się z tego wycofał mówiąc, że Ty jesteś przeciw:) ja wtedy odpowiedziałem, że chętnie... teraz raczej też chciałbym zakończyć wojowanie, bo od początku gry nic innego nie robię niż wojsko, a to ślepa uliczka. Pogadaj z Didim
Bobek1971
2013-01-23 10:46:48
No niestety takie cholerne to Dyplo...zawsze żądze są silniejsze...wiesz jak jest co ci będę tłumaczył. Ale ocena trafna Sporo straciłem chociaż ta armia był niejako na odstrzał..bo Lary zazyczył sobie by w ramach sojuszu z nim [miał nam pomóc ] moja armia miała atkować pierwsza Spartę a on dobijać...
W sumie tym frontalnym atakiem na moją armię przed jego ruchem zagrałeś vabank..jakby zobaczył moje resztki [dodałbym promocje] i zapewne by wspierał natarcie na Spartę
a Lary stary wyga ...wycyrklował co mu sie bardziej opłaci...i zdecydował się na mnie.

Ciekawa sytuacja...zapewne zdobędzie mi północne miasto...ale postaram sie wybronić w stolicy.

Może sojusz nas trzech ? Didi, ja i Ty
W sumie jesteśmy jak mówisz już warzywami a tylko didi ma jeszcze jakąś realną siłę...my jako przydomowy warzywniak mozemy wspomóc go.
Wolę już Didiego niż cwanego Larego hehe

didi 2013-01-23 15:17:00
No i poczekajmy na screen Bombla.
Moze byc bardzo ciekawy.

Bobek1971 2013-01-23 15:17:17
Spoko jeśli decydujemy się walczyc dalej ....na razie przeanalizuj najswiezsze newsy :)

Bobek1971 2013-01-23 15:17:54
tez prawda ze screenm Bombla ..moze powiem trebowi zeby wstrzyam,al sie z ruchem do ok 21.30?

didi 2013-01-23 15:39:51
Po co ma sie wstrzymać ?

A mam dobre wiadomosci, pogadałem z Debem i on ma kontakt z Czajmenem, juz z nim gada odnosnie tego jakie ma relacje z Larym.

Bobek1971 2013-01-23 15:40:56
trebuch
2013-01-23 15:29:59
to może głupie, ale jeśli zawrzemy ten sojusz i na niego uderzymy to będę miał wyrzuty sumienia. Wiem, że on nie ma za bardzo skrupułów wobec mnie i kierował się jedynie swoim interesem (podobnie jak teraz negocjując pokój za miasto od Ciebie), ale jednak namawiałem go do wypowiedzenia wojny Tobie. Dlatego jeśli Didi zgodzi się na Twoją propozycję to chciałbym dodać jeszcze 1 warunek z mojej strony - podpisujesz z Larym pokój na warunkach status quo i zawieramy z nim pakt o nieagresji na 30 tur. Zgodzisz się na to?

didi 2013-01-23 15:45:49
Gubie sie, którz propozycje? Żebysmy teraz zawarli pokój na obecnych warunkach?
Bo nie wierze, ze Trebuch chce zamieszkac w samej Sparcie :)

Bobek1971 2013-01-23 17:07:54
w skrocie:
treb zostaje w sparcie. oddajemy mu korynt ty zdobywasz ateny bo stolicy nie da sie wymienic.

podpisujemy pakt sojuszniczy z trebem

ty wspierasz jego sily w sparcie

zostajemy sojuszniki

ja walcze z larym do pokoju uzyskania sam.

Bobek1971 2013-01-23 17:09:46
to tylko propozycje do rozpatrzenia. nie musisz sie zgadzac. pisze szybko dlatego chaos.

Bobek1971 2013-01-23 17:13:48

musze cos mu odpisac. ze albo tak albo nie i walczymy dalej. kazda opcja ma swoje plusy i minusy..
w przypadku sojuszu treb ty ja mamy larego w potrzasku. sparta u treba to bufor.
na sama sparte sie nie zgodzil....przeviez przekleilem ci rozmowy ...tam widac co oczekiwal

Bobek1971 2013-01-23 17:13:48

musze cos mu odpisac. ze albo tak albo nie i walczymy dalej. kazda opcja ma swoje plusy i minusy..
w przypadku sojuszu treb ty ja mamy larego w potrzasku. sparta u treba to bufor.
na sama sparte sie nie zgodzil....przeviez przekleilem ci rozmowy ...tam widac co oczekiwal

didi 2013-01-23 17:35:06
Wiesz.to jest dobry układ dla mnie, ale kiepski dla Ciebie, sam masz walczyc z Larym, adasz rade ?
Ja to widzisz, bo ja z Twojej perspektywy średnio ...

Bobek1971 2013-01-23 17:44:14
ale w takim ukladzie ty przeciez mozesz mnie wspomoc w walce z larym ...

to taka opcja tylko
jesli uwazasz ze lepsze dla nas jest dalej walczyc bez sojuszu z trebem czy bomblem to ide w to w ciemno. ty idziesz zdobywac sparte sm lub z bomblem i jak mozesz wspomagasz mnie w walce z larym...korynt dajesz mi po ustsbilizowaniu sytuacji

didi 2013-01-23 17:46:45
Sorry, akurat mam dzieciaka na głowie i nie ogarniam wszystkiego...
Czyli ja moge walczyć z Larym, tylko Treb sie z tego wycofuje?
Trochę to dziwne nie uważasz ?

didi 2013-01-23 17:48:03
W sumie możemy we dwóch rozwalic Larego...a Treb bedzie sie przyglądał i uprawiał warzywniak ? :|

Bobek1971 2013-01-23 17:51:13
dobra szkoda slow ;) najlepsza opcja to robimy swoje ty idziesz na sparte. likwidujesz treba i o ile mozesz wspierasz mnie w walce z larym jak bedzie sens i mozliwosc.

dzisiaj zrobilem symulacje ataku za ture larego szansa pol na pol ze przetrwam.

Bobek1971 2013-01-23 17:52:11
dzisiaj 22?

didi 2013-01-23 17:54:44
ok 22

didi 2013-01-23 17:55:42
Opcja ciekawa, ale obawiam sie pułapki...
Jeśli chcesz możesz nad tym jeszcze pomysleć.

Bobek1971 2013-01-23 18:00:19
ja wiesz ze nie mam nosa do dylomacji :) ufam i dostaje :) miales 100 % skutecznego nosa z larym
ale musze dawac ci tematy pod burze mózgów ;)
cobys nie myslal ze to dyplo ..nudne ;)

didi 2013-01-23 18:08:26
Dzięki za troskę ;)

Napisałem do Treba, pociągnę trochę te gadke i zobaczymy :)

didi 2013-01-23 18:08:27
Dzięki za troskę ;)

Napisałem do Treba, pociągnę trochę te gadke i zobaczymy :)

Bobek1971 2013-01-23 18:18:28
Najlepiej załóż pakt dla nas trzech i tam łatwiej bedzie obserwowac niż przeklejac :)

didi 2013-01-23 18:19:55
Ok, jeśli tylko cos sensownego odpisze, ok ? :)

Bobek1971 2013-01-23 18:22:52
jakąs fajna nazwe daj tego paktu...Deratyzacja dyplomacji..albo Skręt kiszek ;)

didi 2013-01-23 18:24:14
Ta deratyzacja mnie jakos pociąga ;)

didi 2013-01-23 18:25:21
Generalnie chce go namówć na Larego, co o za sojusznik, który nie wspiera sojuszników ? :)

didi 2013-01-23 19:30:31
A jestem bardzo ciekaw screnów Bombla, mam nadzieje, że będzie dośc widać.
Jeżeli Lary zostawił Treba i poszedł wszystkim do Ciebie to jednyna szansa aby Cie ocalic w sensownym kawałku, to przeciagnąc na swoja strone Treba, aby szybko atakowa Larego. Jakby Treb wypowiedział mu wojne, to wie, że na plecach ma i Treba i mnie, czyli będzie zwiewał. Zanim ja sam dotrę w sensowne miejsce aby przywalić Laremu mozesz byc juz nieco przypalony.
Dlatego zobaczyłbym co sie da wycisnącz sojuszu z Trebem, chyba, ze Ci nie zależy na swoim miescie i równie dobrze weźmiesz Korynt ? :)

Bobek1971 2013-01-23 19:59:12
w takiej sytuacji jakiej jestem miasta Laremu nie oddam bez walki. ale prawdopodobnie je strace.
Korynt tak czy siak jak bedzi to strategicznie korzystniejsze dla naszego sojuszu to oddasz albo zachowasz.

Bobek1971 2013-01-23 20:00:03
Na upartego nawet dobrze byłoby żeby sie u mnie wykrwawił na miescie by potem pogonic go lub jak ranny bedzie wracał ..to tez miło :) moze i dobrze ze idzie do mnie czort wie :)

didi 2013-01-23 21:26:03
Ze screenów Bobla wynika, ze Lary wszystkim pójdzie do Ciebie...minimum 12 jednostek...
Ja Sparte zdobędę, ale kilka jednostek zapewne stracę, a kolejne będą sie dopiero leczyć, nie zagroże tak szybko i tak mocno Laremu jak bym chcia, jak bys potrzebował, a Bombla to nawet tam nie chce do pomocy, równie dobrze moze zacząć kombinować z Trebem i mi wybije te jednostki...

Dlatego gdyby treb chciał zaatakować Larego brałbym to w ciemno, niby jest ryzyko, ale jak odda mi stolice, to będe miał zluzowanych dodatkoych 8 toporów, spokojnie mógłbym podjąc to ryzyko.

didi 2013-01-23 21:54:13
To juz lepsza opcja, niz zebym szedł na Sparte, to zafortyfikowac tam 5 jednostek i wysłać Ci na odsiecz 4 topory...Bombel nie będzie zachwycony, nie musi.

Treb jeszcze nie odpisał.

didi 2013-01-23 21:59:00
Mogę tez olac cały Korynt i go porzucić, o to było by niezłe. Wtedy Treb połowe jednostek, a Bombel niech sobie zdobywa sparte.
Poszedł bym do Ciebie w sile 9 jednostek i Lary będzie spierniczał, aż miło...
W tej chwili Korynt nie przedstawia wiekszej wartości mozna go spokojnie tymczasowo porzucic.

Tak, czy inaczej, dzisiaj moje jdnostki wszystkie razem będe dopiero w Koryncie.
W którą stronę maja iść i w jakiej ilość o tym będzie mozna wzglednie spokojnie zdecydować podczas jutrrzejszego dnia.

Bobek1971 2013-01-23 22:12:33

2013-01-23 21:17:55
podpowiem ci jeszcze aby nei było. z 2 turowym opoznienienim idzie jsze 5 axów na 2 promo. To cipowinno pomoc w podjeciu decyzji.

Nie che cie niszczyc a mam wrazenei ze mogłbym cie zdmuchnac z powierzchni ziemii, dlatego wyciagam dłon. ale jutro nie wie mco musiałbys zaproponowac abym zdecydował sie na pokój.

Bobek1971 2013-01-23 22:12:46
to napisał Lary

Bobek1971 2013-01-23 22:12:55
ide do gry

Bobek1971 2013-01-23 22:44:39
najlepsze że przez chlopakow co sie nawineli robilem screeny i zapomnialem w tej turze dac pokoj za miasto :) ...

Bobek1971 2013-01-23 22:45:25
zadalem tez pytanie bodkowi czy moge oddac miasto bo potem jakies cofki albo co beda

Bobek1971 2013-01-23 22:45:40

Bobek1971 2013-01-23 22:46:10
ide sie wykapac bo biegalem zaraz bede

didi 2013-01-23 22:58:13
trzeba bylo jeszcze raz wejsć do gry :)

Bobek1971 2013-01-23 22:59:52
zapytam sie c zy moge raz jeszcze wejsc do gry

didi 2013-01-23 23:09:00
Cóż ja sam nie zdobęde Sparty, bo Lary zdąży wrócić.
Jednyna nadzieja w Bomblu, ale nie wiem, czy chce sie sie w to pakowac bo mu nie ufam.
Wyglada na to, ze oddam Ci Korymnt, skoro podpiszesz z nimi pakty, to bedziesz nietykalny... i rusze oblegac sobie z dudów Ateny :)

Bobek1971 2013-01-23 23:11:10
Nie no bez sensu
atakuj na Spartę

Bobek1971 2013-01-23 23:12:27
Albo odpuśc Sparte zostaw Bomblowi a idz na Ateny ..dla Ciebie najwazniejsze Ateny.
Ja i tak za 10 tur wypowiadam im wojnę ja sie zbroje teraz na potege i za 10 tur jade...

didi 2013-01-23 23:18:30
Ale chyba jakies pakty kazali Ci podpisac :)

Majowy, ale ja mogę atakować dopiero za 3 tury Sparte, a za trzy turu w sparcie moze byc 5 axe i speer larego, Treb odbudował miedż, mogę tam sie spodziewać 10 toporów, spera i trzech rydwanów , fajnie co ? ;)

Bobek1971 2013-01-23 23:18:51
Miasto przekazane i pokoj z jednym i drugim na 1-0 tur.
Jawne oczywiscie podpisze ale nie dotrzymam [bo to jest Dyplo reputacyjne].
A tutaj została moja duma Ghandiego zwalkowana przez numer Larego...nie wazne ze genialny :)
za 6 tur zaczynam klepac hoiorse archery do tej pory robie axy i holkany

didi 2013-01-23 23:19:10
Cena za twj pokój jest to, ze nie moge iść na Sparte taka jest prawda.

Bobek1971 2013-01-23 23:19:41
No to nie wiem co ci powiedziec..

Bobek1971 2013-01-23 23:20:15
No to przeca pytalem co mam robic?

Bobek1971 2013-01-23 23:20:36
ja moglem walczyc i po zdobyciu miasta dopiero blagac o litosc

didi 2013-01-23 23:21:27
No ja tez penie miałbym "głęboko" pakty po takiej akci ;)
Super, czyli miasto wróci do Ciebie to najwazniejsze :)
Ja powinienem spokojnie utrzymac Korynt, za 7 tur skoczy mu kulturka.
No i zobaczymy jak Bombel...

didi 2013-01-23 23:22:09
A Aten nie mam szans zdobyc bez chawach to druga prawda :)

Bobek1971 2013-01-23 23:22:17
Pakty dla mnie z Larym nic nie warte w dobie urazu..robie go ze wzgledu na chec zemsty ..Treba odwazny i ma pokoj. ale ten pokoj za 10 tur mija i zaatakuje.
Kwestia co chcesz zrobic TY.

Bobek1971 2013-01-23 23:22:52
No to skoro wszytsko do dupy ..no to nie wiem co :)

wnuczus 

Bobek1971 2013-01-23 23:23:28
Bom,bla bym wkrecał że idziesz a nie pojdziesz...

didi 2013-01-23 23:24:07
trebuch sie od godz 17 nie loguje więc z tym sojuszem to chyba kicha, bo jakby mu zalezało to by pogadał...no chyba, że ma trebuchową randkę ;)
Ale zpbaczymy co jutro odpisze, to moze byc jakaś zmienna.
Tak czy inaczej mam obecnie ochote tylko na jedno...zamordować...Roosevelta :|

Bobek1971 2013-01-23 23:24:28
zbieraj siły do ostatecznego szturmu i czekaj na hwacze..mozemy w ogole zaczekac na twoje hwacze i moją armadę horse..
druga sprawa co zrobia sasiedzi Larego

Bobek1971 2013-01-23 23:25:13
Bombel jest od której strony on idzie za sparta?

Bobek1971 2013-01-23 23:26:30
Albo powiedz Bomblowi ze rezygnujesz ze Sparty z powodu braku wsparcia....Majowego ze jestes zawiedziony jego postawa...i spoko leszcza zobaczymy co sam zrobi...jesli naprawde nie ma zelaza to poczekamy i w odpowiednim momencie masz Ateny.

didi 2013-01-23 23:26:37
Z Bomblem jutro pogadamy, ciagle czekam na info od czajmena...
Genaralnie nie ma tragedii, ja utrzymam Korynt, Ty odzyskasz swoje miasto, to dobra baza.
Do tego pomolestujemy jeszcze Treba, niech mi tylko cos sensownego odpisze :)

Bobek1971 2013-01-23 23:27:05
po logach widze ze czajmen ostro cial

didi 2013-01-23 23:27:55
Skoro zamierzasz zerwac jawny to dobrze, ze wziąłes pokój.
Ja nie zdobędę sparty, ale to bardzo mnała cena za to, że będziesz dalej znaczący w grze.

Bobek1971 2013-01-23 23:28:01
ok dzisiaj depresja widze u sojusznika ..wiec nic nie wymyslimy :) proponuje lulu bo swit i sloneczne promienie daja nową wiarę !!!!

Bobek1971 2013-01-23 23:28:34
zrobie seta i postawie miasto moze tam pod Koryntem?

didi 2013-01-23 23:28:59
...ostro ciął, jezeli Deb mi przekaze cos interesujacego to opisze mu dokładnie co i jak...

didi 2013-01-23 23:30:30
Depresja ? eee po wczorajszym prztyczku już bardziej stoicki jestem, wszystko gra :)

didi 2013-01-23 23:31:47
...ale sen dobra rzecz, obym tylko nie miał koszmarów, ze wygralem dyplo, admin dyplo, Boże nie... :)

do jutra sojuszniku ;)

didi 2013-01-23 23:32:23
A miasto oczywiscie stawiaj :)

Bobek1971 2013-01-23 23:39:18
hejko :)

didi 2013-01-24 09:49:18
Treb był na forum dłuzszy czas, nic nie odpisał, cóż, jesli kocha larego, ja nie będe stawał między tą miłoscią, zazdrosny nie jestem ;)

Mamy chyba jednynie dwie opcje:
- oddaje Ci Korynt, a Ty nie atakujesz Larego
- nie oddaje Ci na razie Koryntu, a Ty atakujesz Larego

Myślę, ze mozemy trochę poczekac na rozwój wypadków: jeśli Lary podejdzie pod Korynt, to znaczy, że będziesz miał zielone swiatło do ataku.

I .... nie pisałbym wszystkiego Bomblowi, np tego, że możesz złamać pakt.
Bombel nie będzie chciał wojny z Larym, predzej będzie sie z nim układał, aby odpuscił Sparte i moze karmic Larnego takimi głodnymi kawałkami jak tan, że złamiesz pakcik...

didi 2013-01-24 09:51:15
Chodzi oczywiscie o to, ze jak Ci oddam Korynt, a Ty zaatakujesz Larego, to nie utrzymasz sam Koryntu, a on potrzbuje mojej kultury w tym rejonie.

Bobek1971 2013-01-24 10:07:36
Na razie zostawmy Korynt u Ciebie.
Oki w tamtym pakcie na razie milcze .bo wiecej kłapie niz walcze :)
Czekam na rozwój wypadków rozwijajac sie- set na poludnie i armia

didi 2013-01-24 10:43:12
Na poziomej lini na wysokości rybek zdaje się nad wodą jest optymalne miejsce.
Miejscówka całkiem ciekawa, duzo zarcie i produkcji.

didi 2013-01-24 10:45:58

didi 2013-01-24 10:49:36
I tak patrze, że pieknie przyciśniesz te miasto kulturą swojej stolicy.
...zdaje sie, że za parę tur będziesz miał w niej drugi skok kultury, a Lary nie jest kreatywny, moze je jeszcze przejmiesz kulturowo ;)

didi 2013-01-24 10:51:16
Chyba, ze inaczej jest z rozkładaem kultury jeśli sie dobrowolnie odda miasta?
Moze miedzy innymi dlatego Lary chciał je po dobroci... ?

Bobek1971 2013-01-24 10:52:18
Własnie dlatego je oddalem ;) nawet nie scinałem do 1 zeby trochu zostawic tam dluzej anarchie :)
a miasto na wybrzezu - to wlasnie pkt sporny z trebem nie chial sie na nie zgodzic :)

Bobek1971 2013-01-24 10:53:10
a no wlasnie chyba tak jak mowisz przy dobrowolnym oddaniu inaczej kultura sie rozklada..ech
[udaje mądzrejszego niż jest- to o mnie ] ;)

didi 2013-01-24 10:56:54
Ajć, to zetnie zaraz na monument, szkoda, ze nie ściąłes :)
Hm...jak Lary dostanie to miasto z ryzem...no nic mamy przynajmniej jesność, kto bryluje w północnej kampani, Lary Cie osłabił zyskując i choduje sobie wierne warzywo Trebucha :)

Bobek1971 2013-01-24 11:02:28
No Lary uzyskał wszytsko co chciał. nie ujmując mu zdrady intersów [naszych :) ]
- osłabił mnie
- zyskał miasto
- zyskał warzywo
- osłabił Ciebie - bo ciągle walczysz z Trebuchem, który sam na sam mimo osłabienia i sporych strat dalej ciebie wiąże i nie pozwala normalnie rozwijac
perfekcionista :)

didi 2013-01-24 11:09:28
Pierwsza runda dla niego, podsumowanie trafne dałeś... a teraz wstawaj Majowy z desek, do naroznika, parę głębokich oddechów, sole trzeźwiące i ... zaczniemy rundę kolejną ;)

W 50 turze zaczniemy gadkę z Czajmenem, robi sie w obecnej układance niezbędnikiem, tylko ja bym mu na Twoim miejscu nic nie pisał jeszcze o mozliwościach złamaniu paktu, drugą runde proponuje zacząć ostrożnie, no wiesz...podwójna garda ;)

Bobek1971 2013-01-24 11:13:57
Ja proponuję żebyś ty prowadził negocjacje w naszym imieniu ja swoje przemyslenia bede dawał tutaj :) [bezpieczniej bedzie] ale moze cos wartosciowego chlapnę :)
Naszym imieniu używaj zamiennie w zaleznosci od okolicznosci i efektów negocjacji czy tez skutecznosci.
Jesli potrzeba uzyc sformułowania MY uzywaj bez pierdniecia..jak trzeba uzyc JA uzywaj równie soczyscie :)

Bobek1971 2013-01-24 11:14:45
sole już jak zauwazyłeś ..użyłem..ale zaraz ide do pracy ..sie uspokoi :)

didi 2013-01-24 11:37:38
Jak będzie trzaba mogę nawet soczyście pier...za przeproszeniem ;)
Dzięki za pełnomocnictwa :)

didi 2013-01-24 12:43:20
Patrząc na przetasowanie punktowe Twoje miasto poszło z ryżem( nie z dymem ;) )...

No wczoraj tak kombinowałem, że Lary Cie straszył 12 toporami, ale Twoja stolica jest juz dość daleko i bałby sie odpuscic Sparte. Podziliłby armie na pół i...mniej wiecej byłoby dokładnie to samo co jest, tyle, że z Twojego miasta nie miałby zadnego pozytku...no ale to juz histotia :)

didi 2013-01-24 12:44:59
Mam jeszcze prosbę, abys swoim wojownikiem nie wracał do siebie, tylko poszedł na naszą słynną zadżunglona górke, aby kontroloco jest w Sparcie i co do niej ewentualnie lezie...poszpieguj sobie trochę plisss :)

Bobek1971 2013-01-24 14:40:05
wojownik pojdzie zatem szpiegowac. ale po 10 turze zmusza mnie sila ;) ale to sie posmiejemy....10 tur moge lazic bezkarnie

Bobek1971 2013-01-24 14:41:22
wytlumacz co z miastem? ryz ze stolicy mi zabral tym miastem co oddalem ? a majac biblio i akademie odebralbym mu miasto ?

didi 2013-01-24 15:39:50
Patrząc na punkty, stawim, że tak, ze zabrał Ci ryż, bo zobacz jakie przetasowanie punktów, odrazu dostał dużo za teren.
Mając biblioteke i akademie i...wojne nie miałby szans tego miasta utrzymać...ale pewnie by potem spalił jakby przeszło z powrotem do Ciebie, a tak mozesz je jeszcze odzyskać, wiec dramatu chyba nie ma :)

didi 2013-01-24 15:57:04
Jakby to powiedzieć...w moje sprawy na północy wmieszał sie Lary, zmusił Bobka do wycofania sie z wojny i pomaga Grecji, innymi słowy po zdobyciu Koryntu troche tam utknąłem. Mam jednak ciągle sporo wojska, druga, albo pierwsza armia świata i mysle czy nie łatwiej byłoby spróbowac na południu. Moim jedynym sasiadem jest tam Deb.
Gdybys był zaintersowany wspólną ackcją ja oczekuje miasta deba najblizej mnie i terenów miedzy ma, a Debem, a takze gwarancj, że sie potem sami nie pozabijamy . Acha i Dba trzeba wyeliminowac do konca, ktos sie jeszcze moze dołączyć, mi jak pisałem wystarczy jedno miasto.

didi 2013-01-24 15:59:03
Deb mnie prosił o wybadanie Efe...jak ja nie lubię ściemniać :| ( to po co sie zapisywałes do dyplo ! ;) )

Informuje Cie, gdyby miało to dojść do Ciebie "tylnymi" paktami i pomyslałbys, że cos knuje :)

Bobek1971 2013-01-24 17:12:33
spox :)

didi 2013-01-24 21:38:56
Deb
2013-01-24 21:08:51
Dobrze napisales
To jeszcze nic pewnego, ale Lary chyba podpisal pokoj, wlasnie po to zeby uderzyc na Eferalge, wiec dobrze, ze go tez wplatales w swoje opowiesci marnej tresci
Dlaczego tak mysle? - Czajmena dopiero co spotkalem, wiec niewiele mi powiedzial, ale mozliwe, ze razem z Larym planuja atak na Eferalge. Nie znam szczegolow poczynan Larego w tej waszej wojnie, ale moze szybko chcial cos ugrac i zniknac, bo jest ugadany z Czajmenem.

didi 2013-01-24 21:42:54
Tymczasem Trebuch sie odezwał i chce oddac Ateny, za Sparte, Korynt i...sojusz.
Zamierzam sie zgodzić, bo to koniec Larego.
Wiem, że tracisz Korynt, ale powetujesz sobie jakimś miastem, czy terenem u Larego.
Generalnie to Twój projekt, wiec rozumiem, ze nie masz ni przeciwko? :)

Bobek1971 2013-01-24 21:46:07
Jestem obiema rękoma - za :) osobny pakt załozyłem żebyscie tam razem pisali

didi 2013-01-24 21:50:24
ok...ło matko...co ja Wam zrobiłem...znammienna nazwa paktu bolesnie mi to uświadamia :|

Ale obiecuję nowe sadzonki!

Bobek1971 2013-01-24 23:47:49

Bobek1971 2013-01-24 23:48:02
screeny wrzucac juz tam?

didi 2013-01-24 23:59:41
Jejć, ależ ty masz mało ziemi...trzeba koniecznie stuknąć Larego, bo mam nadziej, ze pakt z Rangarem sfinalizujemy, ale póki co lepiej screenowac jeszce tutaj...

Bobek1971 2013-01-25 00:00:57
ok ja wojo trzepie dalej na razie seta odpuszczam..jedno akademie pykam i robie szybciej horse...4 tury zostalo

Bobek1971 2013-01-25 00:01:38
akademia 7..ale sie wydluzy zapewne bo jak zrobie horse to chyba horsakow zaczne wstepnie robic

didi 2013-01-25 00:03:35
Ok, ja mam sporo kasy i drugą bibliteke koncze, za 3 tury mogę ustaic 4 naukowców, hawachy w kilkanascie tur będę miał.

didi 2013-01-25 00:03:53
Na dzis się żegnam :)

Bobek1971 2013-01-25 00:06:59
ok papa

Bobek1971 2013-01-25 00:07:11
w kronice wpisalem popdpuche

Bobek1971 2013-01-25 00:07:21
ze mnie wystawiles ;)

didi 2013-01-25 00:10:41
Bezsenność nr 3 cholercia należało mi się :)

Bobek1971 2013-01-25 00:18:24
Lary na tajnych sie dopytywał czy koreaniec mnie wystawil po wpisie..odpisalem ze tak ..dran jeden :)

didi 2013-01-25 00:22:22
Czarna strony mocy tak kusi, to silniejsze ode mnie :|

Bobek1971 2013-01-25 07:58:11
jesli bodek sie nie zgodzi ustalcie jakis podzial...lub skoro musicie walczyc - choc chcecie byc w pakcie prowadzcie udawana wojne przesuwajac oddzialy do Sparty. do roosvelta wyslij propozycje czy dalej jest zaintersowany Sparta, a po niej mozecie podzielic sie Bobkiem ;)
uprawdopodobni to twoja zdrade i a nuz chwyci przynete.
a za 10 t to i ja mu przysmole :)

didi 2013-01-25 08:59:47
W mojej ocenie pułapka na Larego jest bardzo mało realna.
Wiedział, że Ty jetseś goły, to Cie jechał.
Wie też, ze i ja i Rangar mamy kupe woja.
Duzo bardziej będzie pasowac mu pat między nami niż watpliwej jakosci miasto które uziemi całą jego armie.
Ale, jezeli nie dostane Aten to napisze tylko szczerze :)
Niech sobie na razie zdobywa Sparte, Ty dostajesz Korynt, a ja będę szturmował Ateny.
Ta alternatywa nie jest taka tragiczna, ale bardziej mi pasuje niz zastawianie pułapiki na Larego, która moze sie okazać nieskuteczna, wtedy to wszystko wyjdzie kompletnie bez sensu :)

czekam co odpisze Bodek.

Bobek1971 2013-01-25 09:33:31
ok zatem czekamy

Bobek1971 2013-01-25 10:00:18
ok zatem czekamy

didi 2013-01-25 10:20:34
Wypełniając czas oczekiwania...odszczknąłem Ci sie w kronice :)

Bobek1971 2013-01-25 11:37:39
nudy...zrobilem wpis w kronice

didi 2013-01-25 11:53:18
Hehe no teraz to przgiąłes, czas wiec zrobic to, co zwykło robic się z brokułem ;)

Bobek1971 2013-01-25 13:02:10
kurde Lary chce mi pomoc ;)

didi 2013-01-25 13:21:54
Raczej sobie ;)

didi 2013-01-25 13:32:36
...sie doigram :)

didi 2013-01-25 13:38:20
Haha, przypomniałem sobie jeszcze, że sam drogę do mnie robisz, fajnie to wygląda w kontekscie mojego ataku na Ciebie, jakies skłonnosci samobójcze? :D

Żartuje oczywiście :)
Projekt Ateny prawdopodobnie upadnie, jezeli masz jakis pomysł który chciałbyś przeforsować odnosnie podtrzymaniu przy życiu warzywniaka, to chętnie posłucham. Nie jest tak,żze skoro mam więcej punktów to będę w sojuszu dyktował brutalnie własne warunki.

Bobek1971 2013-01-25 13:55:57
nie ma co kontynuowac gdzie nie bedzie jakiejs alternatywy na sukces. ja nie mam co oferowac procz natchnienia :)

Bobek1971 2013-01-25 13:55:58
nie ma co kontynuowac gdzie nie bedzie jakiejs alternatywy na sukces. ja nie mam co oferowac procz natchnienia :)

didi 2013-01-25 14:00:56
Akcja poszukiwany/poszukiwana chodzi o stolice Larego...
...sam nie wiem, zaufałbys naszemu przyjacielowi ? :)
w ataku moglibysmy dysonować 40 jednostkami...

Bobek1971 2013-01-25 14:17:28
moim zdaniem czy sie uda czy nie ...akcja warta kronikarskich piesni :)

didi 2013-01-25 14:32:20
pieśń pod tytułem ZISZCZONY KOSZMAR LAREGO...albo mój, jak Rangar przypadkiem zrobi kroczek w niewłasciwym kierunku ;)

Bobek1971 2013-01-25 22:11:24

Bobek1971 2013-01-25 22:11:39

Bobek1971 2013-01-25 22:13:35
wrzucam tutaj rzebys powiedział czy mam juz tam wrzucac bo w sumie Pakt chyba doklepany jest...?
Jutro rozumiem, że podpisujecie Jawny?...moze podpiscie jawny ale np na `15 tur albo 18 ...takie jaja każdy sie bedzie zastanawiał o co biega :) Lary zwłaszcza :)

Bobek1971 2013-01-25 22:14:14
żebys

didi 2013-01-25 22:16:44
Mam nadzieje, że tam juz można... :)
Taka liczba byłabby rzeczywiscie interesująa ;)

Bobek1971 2013-01-27 12:16:55
Ten pakt odnawiam ..bo zaintrygowałeś mnie tymi pkt szpiegowskimi...

wnuczus 

Bobek1971 2013-01-27 12:23:12
przypuszczam że treb po prostu zapomniał sciagnac....[jesli nie to znaczy ze lary mu kazal sledzic kiedy bedziesz miał Hwache]

ja pkty szpiegowskie dałem na Bombla [perspektywicznie] wiec na nim nie mam zreszta on od razu zobaczy że dalem bo jest z tych co wszytsko sprawdzaja..dwa razy mnie napomnial jak na nim mialem wczesniej :) ...

Dzisiaj Treb moze byc mało aktywny bo wspominał coś o gościach jak dobrze doczytałem warzywniaka...

Teraz sprawa Treba - musimy się nastawić na dwa scenariusze...deprecha bedzie wielka bowiem w wypadku zdrady Greka :)

Ale to może się zdażyć...dlatego przygotowuje ciebie psychicznie :) [jestem twoim psychologiem :) ] że w tej grze skoro my możemy robic takie numery on też nam może :)

Obstawiam że jest z nami...ale to jest cholerna gra..i będzie wóz albo przewóz....zrobimy ewentualnie że Horsearchery wyśle do ciebie na ochronę ...choc szkoda byłoby odkładać te jednostki na plecy...
ja jestem skłonny ryzykować ale nie wiem czy tobie to nie zaszkodzi :)
wiesz Dyplo...

didi 2013-01-27 13:12:14
Proponuje zaryzykujmy :)
Twoje HA niech idą na Larego siać ziarna pomsty ;)
...a jak umrę tragiczną smiercia to proszę o jakis tkliwy poemat w kronica :D
Masz racje, my próbujemy rolować, wiec sami mozemy byc zrolowani, ale ja juz mam na koncie kilka zgonów w dyplo, zdaje sie dwa, myślę, ze nauczyłem sie juz psychicznie zmartwychwtawać :)

Trebuchowi zmieniłem warunku sojuszu na takie aby nie czuł sie bardzo pokrzywdzony, ale nie dlatego zeby go przekupić. Niczym mnie specjalnie nie wkurzył wiec chce dac mu szanse na troche radochy z tej gry bo do tej pory miał jej raczej niewiele. A jeżeli odbije mi sie to czkawką i falangą w plecach ;) ...no cóż...tutaj czyjeś łzy to czyjas radość, niech będzie co ma byc ;)

didi 2013-01-27 13:13:27
Własnie sobie wyobraziłem, ze zaraz mnie atakujesz razem z Trebuchem...no chyba bym nie płakał, raczej umierał ze śmiechu ;)

didi 2013-01-27 13:14:01
A te punkty to zdjął ze mnie juz dawno temu, a teraz znowu zaczął dawac :)

Bobek1971 2013-01-27 13:49:12
no twierdzi ze dal na bombla...ja proponuje kazdy na kogo innego perspektywicznie

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum