www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "Babilon - Indie" (Deb)
Author Message
wnuczus 

Kubilaj ChanImperium Celtów

xfire: wnuczus
Helped: 16 times
Piwa: 33/46
generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2013-10-11, 21:26   Pakt "Babilon - Indie" (Deb)

Pakt numer 3189, założony 2013-01-27 12:23:01 przez Deb (Indie - Cyrus)

Nazwa paktu: Babilon - Indie

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: Deb
Maiar
Postaw piwo autorowi tego posta

wnuczus 

generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2013-10-11, 21:26   

Deb 2013-01-27 12:24:35
Witam!
Moj statek wlasnie zlokalizowal Twoje granice. Ambasade zakladam, jakby sie pojawily jakies wspolne interesy do obgadania ;)

Deb 2013-01-27 12:27:47
Na razie nasze panstwa sa raczej zbyt oddalone od siebie i chyba nawet wspolnych wrogow nie mamy po sasiedzku, ale byc moze informacje babilonskie sa na ten temat wieksze i jednak mamy o czym dyskutowac.
Z pozdrowieniami, Cyrus Indyjski.

Maiar 2013-01-27 23:10:05
Tak więc do usłyszenia. Ty sąsiadujesz z Czajmenem? Efem? Czy po prostu na połnoc gdzieś tam ode mnie jesteś?

Deb 2013-01-28 14:53:34
Tak, sasiaduje z Wielkim Budda ;)

Deb 2013-02-14 15:26:35
Chyba mozemy miec pewien interes.
Twoj sasiad - Czajmen zaatakowal Eferalge, ktory prosi mnie o pomoc.
Eferalga to potega i wlasciwie moglbym mu nabruzdzic, ale potrzebowalbym Twojej zgody i gwarancji, ze dasz spokoj Czajmenowi - mysle, ze mozemy sporo na tym ugrac, niewiele przy tym robiac ;)

Maiar 2013-02-15 12:34:04
Jezeli dam gwarancje to co?
Jakby to mialo wygladac? Bo wiesz, moge dac i powiedzmy nie dotrzymac?
Dlatego nie wiem czemu chcesz teoretycznie puste slowa. :P

Deb 2013-02-15 12:53:32
Powiedzmy, ze w naszym wspolnym interesie byloby, zeby ta wojna byla dosc wyrownana i kosztowna dla naszych sasiadow - niech sie zdrowo bija ;)
Zgadzasz sie?

Maiar 2013-02-15 12:54:05
Czyli Ty nie chcesz podbijac Efy?

Maiar 2013-02-15 12:54:42
I niejako sie zgadzam, ale to sie nie moze wydarzyc. Jestem 100% pewien ze Czajmen po zdobyciu 1 miasta nic wiecej nie zrobi.

Maiar 2013-02-15 12:55:44
Tak czy siak jestem otwarty na twoje pomysly, bo mozna cos naprawde ciekawego wymyslic. :P

Deb 2013-02-15 12:59:32
Nie ukrywam, ze mam pewne plany na te wojne, a raczej zaistniala sytuacje, i Ty jestes w nich drugim bramkarzem, ze tak powiem ;)

Maiar 2013-02-15 13:00:53
No to mów ten plan? Zanim nie zaczne realizowac swojego. Ogolem sytuacja nie wyglada na taka super, ale zawsze cos mozna zyskac.

Deb 2013-02-15 13:08:32
Tez zdaje sobie z tego sprawe, ze Czajmen sam szybko utknie. Problem polaga na tym, ze szykowalem sie na wojne zupelnie gdzie indziej, bo z Eferalga sie jakos dogadywalem w miare.
Ta wojna jednak obu nam otwiera drzwi do scisles wspolpracy - jesli dobrze to rozegramy, to niewielkim wysilkiem powinnismy pozniej ze soba graniczyc.
Jezeli sie pospieszysz i przedwczesnie zjedziesz Czajmena, to Eferalga bedzie dalej silny - nie poszedl w odlewnictwo, wzial najprawdopodobniej monarchie, wiec bede musial chyba Czajmenowi pomoc, ale chcialbym, zebys wiedzial jak wyglada sytuacja, bo cierpliwosc moze sie nam obu bardzo oplacic.

Deb 2013-02-15 13:15:01
Reasumujac: mozesz miec ciastko (wspolny rozbior Czajmena z Eferalga), albo caly tort do podzialu ze mna - wybor nalezy do Ciebie!

Maiar 2013-02-15 13:17:07
Czyli czysto teoretycznie jak długo mógłbym czekać?
Raczej na pewno w tej wojnie nie zjedziecie Efy, wiec calkowicie nie rozumiem.
Ale czysto toeretycznie w ciagu 50 tur byscie go pojechali, to co, jak potem mialbym miec wspolna granice z Toba, przez cale panstwo Czajmena?

Deb 2013-02-15 13:23:08
Przeciez podzial jest dosc prosty - ja biore tereny Efe, a Ty Czajmena i mamy wspolne granice. Tylko musimy skoordynowac nasze "interwencje" na odpowiedni moment i tyle.
Mozesz sie umawiac z samym Efe jak wolisz, a potem uwazac na granice. Kwestia tego, czy zdecydujesz sie na odlozenia ciastka, zeby potem zjesc ze mna tort? ;)

Maiar 2013-02-15 14:09:12
Ale jaka mam pewnosc czy zjem tort? Jaka mam pewnosc ze pokonam Czajmena?
Niezle mnie tu mamisz.: D

Maiar 2013-02-15 14:28:01
Tak czy siak na razie niejako bede realizowal twoj cel, bo na pewon nie bede atakowal Czajmena by zyskac jakies 1 biedne graniczne miasto.

Deb 2013-02-15 14:32:44
OK, skoro moje deklaracje bierzesz za omamy, to mowi sie trudno - widocznie masz inne plany i nic na to nie poradze. Wydawalo mi sie, ze sie dogadamy, ale widocznie masz inna wizje rozwoju tego regionu - ja nie zamierzam sie narzucac.
Byc moze moja oferta Cie zaskoczyla i jednak zbyt pochopnie ja odrzucasz - mamy troche czasu do namyslu.

Maiar 2013-02-15 14:50:11
Ale wykaz mi ze twoje oferta jest prawdziwa.
Jak mamy zniszczyc stack Efy i Czajmena, jak sie beda kisic po walce o Nowogrod?
Jak mam zdobyc all miasta CZajmena, nawet jezeli straci glowny stack?
Wiecej informacji, bo nie jestem w takiej sytuacji by sobie spokojnie all podbijac, jak ty dziwnie pod uwage bierzesz.

W stylu, pobija sie, potem my super łatwo wjedziemy all podbijemy, no wacpan, takie obietnice luzne bez pokrycia i zadnych dowodot to wiesz... bo co jezeli np. czajmen by mnei pokonal na swoich terenach? Juz wszystko leci w odmet a twoje obeitnice staja sie faktycznie nieprawda.

Maiar 2013-02-15 14:50:11
Ale wykaz mi ze twoje oferta jest prawdziwa.
Jak mamy zniszczyc stack Efy i Czajmena, jak sie beda kisic po walce o Nowogrod?
Jak mam zdobyc all miasta CZajmena, nawet jezeli straci glowny stack?
Wiecej informacji, bo nie jestem w takiej sytuacji by sobie spokojnie all podbijac, jak ty dziwnie pod uwage bierzesz.

W stylu, pobija sie, potem my super łatwo wjedziemy all podbijemy, no wacpan, takie obietnice luzne bez pokrycia i zadnych dowodot to wiesz... bo co jezeli np. czajmen by mnei pokonal na swoich terenach? Juz wszystko leci w odmet a twoje obeitnice staja sie faktycznie nieprawda.

Deb 2013-02-15 14:59:30
Czy zjemy razem ten tort?
Bardzo dobre pytanie, ale odpowiedz jest tez dosc prosta - jezeli sobie zaufamy, to bedzie to bardzo latwe. Obaj bedziemy kontrolowac rozwoj tej wojny i przeprowadzac interwencje w odpowiednich momentach, zeby zadna ze stron nie uzyskala zbyt duzej przewagi - ostatecznie realizujac plan ich samozaglady.
Jak sam zauwazyles - Czajmen utknie, wiec za pare tur wjade z polnocy Eferaldze, a gdy Czajmen bedzie za duzo zyskiwal to dam Ci sygnal do ataku. Zgaduje, ze Eferalga liczy na Ciebie, tak jak Czajmen na mnie ;)
W naszym interesie jest, zeby ta ich wojna byla bardzo krwawa po obu stronach, czyz nie?

Maiar 2013-02-15 15:03:18
No to tak moze byc, i jak cos raczej Efe chyba nie spodziewa sie za mocno Ciebie. : P

Maiar 2013-02-15 15:03:39
Czyli wychodziloby na to ze za 2 tury musisz wbijac, by Czajmen sie nie zatrymywal.

Deb 2013-02-15 15:22:34
Zapewne sporo glupot napisal Ci Eferalga i chyba nawet czesc z nich polknales niefrasobliwie ;)
Wszystko co Ci napisal moge zdementowac lub potwierdzic zgodnie z prawda, a dowody bedziesz mial w przeciagu kilku tur, zapewniam - niezbite dowody!
Plan jest jaki jest - zostales bardzo pozno wtajemniczony (chociaz tez dosc pozno mi wykielkowal w lepetynie), ale w tym planie jestes wspol-beneficjentem. Mam nadzieje, ze zbyt duzo nie wychlapales, bo to raczej na niekorzysc nie tylko nasza, co Twoja wplynie, ewentualnie.

Maiar 2013-02-15 15:24:40
Ale komu i na jaki temat wychlapalem? I co moglem wychlapac? Bo o tobie nikomu nie pisalem, tzn. nie liczac Efe, ze nie zaatakujesz go jak Ci nie dam gwarancji (co bylo twoja 1 wiadomoscia) a potem juz o twoich nic nie wspominalem. I jak komus chcesz wyjawiac nasze ewentualne plany, to lepiej powiedz od razu komu, bo inaczej slabo widze wspolprace.

Maiar 2013-02-15 15:25:24
I efe nic mi nie napisal, dal na poczatku tylko info ze moze bedzie zaatkowany przez was dwoje i potrzebuje jakiejs zewnetrznej pomocy bo najwidoczniej ma mala armie.
Potem dal tylko screena armi czajmena i tyle. Wiec znowu nie wiem, jak mnie oszukal?

Deb 2013-02-15 15:38:22
Wszystko co pisze do Ciebie jest tylko miedzy mna a Toba.
Jezeli napisales Eferaldze, to co napisales, to wrecz swietnie sie sklada - on jest przekonany, ze zaatakuje zaraz Didiego.
Eferalga raczej Cie w niczym nie oszukal, tylko jestes jego jedynym ewentualnym pomocnikiem w wojnie z Czajmenem.
Dlatego widzac co sie dzieje postanowilem Ci zlozyc propozycje, ktora nas obu obecnie przerasta - zdaje sobie z tego sprawe, ale mozemy to pokierowac w ten sposob, zeby nam sie udalo - tylko tyle i az tyle, hehe

Deb 2013-02-15 19:50:32
Zakladalem, ze doniesiesz Eferaldze o tej niedorzecznej umowie i gwarancji i dobrze sie stalo, ze tak zrobiles. Mam jednak nadzieje, ze przestawisz sie na wiekszy plan, szkoda tylko, ze odzywa sie do mnie Dzia nagle i mowi, ze wszystko wie co sie u nas swieci. Dzia, z ktorym w ogole nie granicze!
Nie rozumiesz, ze Efe Cie sypie na lewo i prawo?

Maiar 2013-02-15 19:56:54
Rotfl, nie doniosłem i jak chcesz mogę Ci zrobić nawet screena z naszych paktów tajnych.
Podobnie z Dzia, gdzie chciałem przedłużyć pakt, a on powiedział że nie przedłuży jeżeli nie dam gwarancji że nie zaatakuje Czajmena, no to ja otwarcie powiedziałem że tego nie zaakceptuje.

Maiar 2013-02-15 19:57:33
I co Ci niby takiego napisał Dzia?
Bo on się wtrąca w każdą, dosłownie każdą sprawę. : P

Maiar 2013-02-15 19:59:27
I co mógł sypnąć Efe? Że zaatakuje Czajmena? Ja to mogę nawet napisać na forum że jak mi się opłaci to zaatakuje, bo miałem nawet pewną sprawę z Czajmenem, gdzie ten chciał pakt jawny gdzie walcząc z Efe bedzie mial u mnie pokoj, a ze odmowilem to wiadomo co sie moze dziac. Tak czy siak interesuje mnie co Dzia niby takiego wazne napisal.

Deb 2013-02-15 20:13:48
Spokojnie - nie mozemy sie dac nakrecac przez innych.
Moja propozycja dla Ciebie jest jasna, odwazna, stanowcza i oplacalna dla nas obu. Niech jakies bzdury nie przeslonia nam tego planu, dla mnie bardzo powaznego, bo tu stawka jest byc albo nie byc dla mojego panstwa.
Dzia, rzeczywiscie wyglada na to, ze sie - jak piszesz - wtracil, bo nic konkretnego nie napisal, a nawet jakby, to na tym etapie zachowalbym to dla siebie.
Nie moge Ci jednak jeszcze wszystkiego powiedziec, bo istnieje pewne rzyko, ze mozesz trzymac wylacznie z Eferalga i to jest dla mnie zrozumiale, bo mysle, ze macie juz tez swoj plan. Nie wiem tez po co mialbys robic screena, skoro sam przyznales, ze o tej naszej umowie i gwarancji mu powiedziales, ale mniejsza o to, bo jak wczesniej napisalem wrecz dobrze sie stalo i takie byly moje zalozenia.
Mamy sporo czasu do namyslu i udoskonalenia mojego planu, ale decyzja nalezy do Ciebie.

Maiar 2013-02-15 20:27:58
Eh, zalozylem ze zalozyles ze napisze Efe wszystko, co Ty mi napisales.
Jakby mi sie to oplacalo, oczywiscie bym to napisal, ale ze to by wzmacnialo tylko jego, to wiadomo ze nie napisze.
Tak czy siak ja jestem za kontyunowaniem planu, chociaz nie wiem jak przekonasz Czajmena by wszedl gleboko.

Deb 2013-02-15 20:37:47
Musze uderzyc na Efe -innego sposobu nie widze. Tam musi dojsc do solidnego lomotu, zebysmy mogli wejsc na gotowe, ale chce to zrobic razem z Toba i uczciwie zlozylem propozycje na dlugo przed - mam nadzieje, ze to jednak docenisz.

Maiar 2013-02-15 20:52:07
"Opiszę sytuacje bo plany takiej inwazji sam bym robił.
W turze 69 zaatakuje mnie Deb. w Turze 70 będę musiał oddać miasto od strony Deba oraz od strony Czajmena. Jeżeli nie spalą tych miast to będą ugotowani.
CZajmen nie będzie mógł łatwo chodzić po moim Państwie poniewą mam wszedzie duzą kutlurę. Miasta graniczne są do straty - wszystkiego nie wybronie. Jendego z nich jestem w stanie zniszczyć. Dwóch nie dam rady."

Maiar 2013-02-15 20:52:44
To jest jak myślał Efe, ale chodzi mi o to, kogo stack zaatakuje jak Ty go zaatakujesz... będziesz musiał jakoś nakłonić czajmena by ruszył, a ja Efe by zjechał mu stack, a wtedy już powinno pójść z górki, bo jak będzie na odwrót to kiepa.

Deb 2013-02-16 08:48:32
Tak jest. Dlatego rozumiesz, ze wjazd Czajmenowi musisz zrobic w odpowiednim czasie, zeby sie obaj nam nie zbunkrowali, albo i nawet pogodzili.

Deb 2013-02-16 09:42:13
Czajmenowi zamierzam napisac, ze bede Cie straszyl Dzia, w razie jakbys chcial go zaatakowac. Taki mam plan na wypadek, jakby sie zbunkrowali i nie doszlo do przelamania - w gruncie rzezy nieistotne w ktora strone, ale wiadomo, ze Efe jest silniejszy.
Musisz mi jednak uwierzyc, ze nic z nim nie krece - dla mnie najwazaniejszy jest plan ich samozaglady.

Deb 2013-02-16 11:08:50
Moze Cie to zainteresuje:
-------------------------
Eferalga_500
2013-02-16 10:18:49
Udało się Wprowadziłem w błąd Czajmena i innych .
Wpis w Kronice miał wyglądać na akt desperacji. Musiałem długo powstrzymywac moich sojuszników przed inwazja na niego do czasu az poczuje się na tyle silny by zająć novogrod zamiast go palić.

Jka u ciebie postępy ?
-------------------------
Czyzby nie wiedzial w jak bardzo desperackiej pozycji sie znajduje?
Za 2-3 tury robie mu wjazd. Czajmen zdobyl mu miasto i juz po screenie co mi dal widac, ze utknal na dobre - jest szanse jednak, ze zajmie Eferaldze jeszcze jedno miasto, jak sie pospiesze, albo ja mu zajme. Potem bedzie zwarcie na ktorym musza sie obaj wykrwawic, bedziesz widzial po wykresie kiedy wejsc, ale tez otrzymasz ode mnie stosowne informacje.
Nic nie planuje i nie kombinuje z Dzia - on sam sie do mnie odezwal zaczepnie, ale musisz sie przed nim jakos zabezpieczyc tez.

Maiar 2013-02-16 11:59:21
Skad masz ten wpis Efy? : P
A Dzia sie nie martwie.

Deb 2013-02-16 12:10:13
Jak to skad - sam mi napisal ;)

Maiar 2013-02-17 11:38:40
Jakby co nie przedluzylem paktu z Dzia (mimo iz sie zgadza) bys mogl naklaniac Czajmena do smielszych atakow.

Maiar 2013-02-17 11:39:09
Tak czy siak jak nie zaatakujesz za te max 2 tury, to bede na to wszystko zle patrzyl. :P

Deb 2013-02-17 16:39:16
Zaatakuje, ale Eferalga niestety jest silniejszy niz sie to moglo wczesniej wydawac, bo ma juz slonie. Duzo wojska nie ma i przy 3 miast raczej zbut wiele juz nie dorobi. Skoro jednak ma slonie i katapulty, to wojna powinna byc krwawa.

Maiar 2013-02-18 22:34:20
Kiedy bys widzial moj atak?

Maiar 2013-02-18 22:43:21
I czajmen wejdzie glebiej w Efe?

Deb 2013-02-19 09:33:35
Hmmm...
Eferalga uwaza Cie za swojego sojusznika i mnie straszy, ze przesunal cale wojsko na mnie, bo wjezdzasz w Czajmena.
Jednak wolales to rozegrac po swojemu, szkoda.

Maiar 2013-02-19 14:36:08
Nie bylo szansy na pojechanie Czajmena stacka, bo nijak sie ruszal do przodu.

Maiar 2013-02-19 14:36:53
Niestety twoja retoryka byla na wysokim poziomie, ale nie bylo szansy bez czekania wielu tur (a to jest mocno na moja niekorzysc) i nadal nie bylob ypewnosci ze jakos by sie zdarzylo, najlepiej to sobie wez pokoj z Efe.

Maiar 2013-02-19 17:04:04
Dobra Deb, moze pojde na uklad i pojedziecie razem z Czajmenem sobie Efe, a potem moze zrealizujemy twoj plan na lekko innych warunkach.

To sie wszystko szybko okaze

Deb 2013-02-19 18:42:12
Wszystko skopales doszczetnie - Eferalga uprzedzil Czajmena, a ten zrobil odwrot.
Wielkie dzieki za "solidna wspolprace" - zaszkodziles nie tylko mi, ale rowniez sobie.

Maiar 2013-02-19 18:44:37
Skopalem? Odwrót?
Chyba ze nazwiesz kampienie w zdobywczym 1 miescie (nowogrod) atakiem. : P

Ja gram na zysk własnej nacji, nie czyjejs. Bez katap nie mam szans sam zjechac Czajmena, i od poczatku to bylo wiadome, twoja wizja nie dawala mi zadnej pewnosci na powodzenie. Ty i zjechanie calego panstwa Efy? Ehem.

Deb 2013-02-19 18:52:23
No to zobaczysz, ze zaraz beda mieli ze soba pokoj, moze nawet dzisiaj. Ja strace wojsko u Eferalgi, a Ty sie nadziejesz geniuszu na Czajmena.

Maiar 2013-02-19 19:18:51
ja ide na umowe : )

Maiar 2013-02-19 19:19:56
+ jaki geniuszu?
Moj plan jest minimalistyczny, zakladal zdobycie 2 miast, zanim przyjdzie swoim stackiem.
Nic wiecej nie chciales, to ty mi wkreciles idee "czajmen dla ciebie, a dla mnie efa"

Maiar 2013-02-19 19:20:08
nie chcialem*

Deb 2013-02-19 19:38:25
No jesli podpiszecie pokoj, to bedziesz mial swoj plan minimum, ale mogles miec wiecej.
Mam tylko nadzieje, ze Czajmen zdecyduje sie na pokoj z Toba, a nie Eferalga, bo jeszcze bys mnie przy okazji swojego "geniuszu" zalatwil. Czajmen mial na niego wyjsc, bo podciagal wiecej wojska, chociaz po prawdzie to chyba sie przed Toba zabiezpieczal i zwlekal - ja jestem 2 tury od stolicy Eferalgi, a Ty mi taki numer wykrecasz ;)

Maiar 2013-02-19 19:41:12
Czajmen pisal ze bedzie kontyunowal wojne.

Maiar 2013-02-19 19:42:08
No ale Czajemn w koncu wyszedl za Nowogrod czy nie?
I jak zdobedziesz stolice to bede smial sie z Efy, zwlaszcza ze pisal ze moze Cie pocisnac, ale mialby za duze straty, dlatego ciekawy jestem jak sie potoczy twoja podroz tam. (bo zdobycie granicznego miasta to nie sztuka, ale stolica, duh, byloby epicko jak z Bomblem i CenteM)

Deb 2013-02-19 19:43:41
OK, jezeli nie podobal Ci sie moj plan, to mogles chociaz uczciwie mi o tym powiedziec, ze zrobisz po swojemu.

Maiar 2013-02-19 19:45:54
No bo niejako poczulem sie oszukany, zreszta dlugo by pisac, nawet teraz ciagle nie widze jakby podbic czyjes cales panstwo, co gorsza, te czekanie tylko wprowadzalo mnie w coraz gorszy stan. ;P

Deb 2013-02-19 19:47:28
Przeciez Eferalga to krowa, co duzo ryczy, a malo mleka daje - za 2 tury straci albo stolice, albo swiete miasto, bo ide srodkiem miedzy tymi miastami i wystarczy, ze Czajmen by wyszedl wtedy pod stolice i moj plan bysmy zrealizowali, ale zrobiles jak chciales. Chociaz Czajmen teraz nie bedzie sie wahal, o ile rzeczywiscie zrobi pokoj z Toba, a nie z Eferalga, bo skoro Tobie wstawial kity i je lykales, to i mogl jemego przekabacic.

wnuczus 

Maiar 2013-02-19 19:48:20
To powiedz, Czajmen jest poza stolica czy nie?

Maiar 2013-02-19 19:48:32
Co ja gadam, poza Nowogrodem?

Maiar 2013-02-19 19:50:31
Zauwaz ze wasza wojna mnie malo interesuje, bo ja wierze ze i z Toba i z nim jako tako bede mogl zachowac jako tako dobre relacje.

A wszyscy jestesmy pragmatykami i jak widzimy ze ktos cos robi dla zysku, to trudno, taka gra.

Jedyne co Efe pisal, to dawal do zrozumienia ze nie stanowisz jakies super zagrozenia i moze cie zjechac, ale Ty piszesz inaczej, to ostatecznie ciekaw jestem jak bedzie. Bo ja tutaj w wojnie co najwyzej stack Czajmena moge cofnac, a obecna polityka ustepowa Czajmena pokazuje ze chce kontyunowac polityke, kto wie, moze bede tego potem zalowal, ale mam nadzieje ze nie

Maiar 2013-02-19 19:51:09
Tak czy siak Efe tez zalil sie na swoja armie na samym poczatku rozmow, wiec roznie moze byc.

Tak czy siak ty mi nie dawales zadnych info jak tam leci, etc. wiec tez jestes troche winny.

Maiar 2013-02-19 19:51:22
A przez nastepne 40 tur raczej nic w regionie nie zrobi. : P

Deb 2013-02-19 19:54:41
Czyli chcesz mi powiedziec, ze to moja wina, ze nie akceptowales mojego planu i nie raczyles mi o tym powiedziec?
Na kazde pytanie udzielalem Ci odpowiedzi, jak sie martwiles o to, czy wypowiem wojne Eferaldze od razu zrobilem wojne. Bardzo niemile mnie tym zaskoczyles, a teraz jeszcze wstawiasz mi teksty, ze niejako czules sie oszukany. Ciekawe co bys teraz czul na moim miejscu?

Maiar 2013-02-19 19:56:42
Chodzi mi o to, ze wkreciles mi nierealny plan. (a ja glupi uwierzylem)
No bo przykladowo, co by bylo jakby Efe uwalil armie na Tobie a nie Czajmenie?

Deb 2013-02-19 20:28:13
Nierealny plan byl dlatego, ze sobie gdybales, co by bylo gdyby i Ci wyszlo, ze jestes glupi bo mi uwierzyles?
Skoro mi uwierzyles, to dlaczego zrobiles po swojemu?
Co bys stracil na tym, jakbys mi powiedzial, ze nie pasuje Ci ten plan?
Ja i tak bym zaatakowal Eferalge, a Ty Czajmena, tylko moj plan zakladal zgranie ruchow, a Ty wolales kombinowac wylacznie pod siebie.
Czajmen nie wyszedl na Eferalge i jak podpisze pokoj nie z Toba, a z Eferalga, to jeszcze w ogole zdazy zawrocic i wszystko sie moze nawet obrocic przeciwko Tobie, bo ja tez sie zgodze na pokoj z Eferalga - tak, moj plan byl rzeczywiscie nierealny, ale za to Twoj plan moze spalic na panwece, jezeli Eferalga rozgra to lepiej od Ciebie z Czajmenem.

Deb 2013-02-19 20:29:05
No i jak Cie wkrecilem w moj plan, skoro zrobiles po swojemu???

Maiar 2013-02-19 20:34:38
No wlasnie to byl moj blad, ze czekalem biorac pod uwage Ciebie, ludziliem sie ze to mozna szybko przeprowadzic, ale stwierdzam ze nie mozna. No ale coz, kazdy popelnia bledy.

A przeciez i tak czekajac tylko Ty bys wiecej zyskal, mi by to wielkiej roznicy nie zrobilo.

Maiar 2013-02-22 15:12:04
Z perspektywy czasu totalnie widze ze twoja propozycja byla nierealna.
CZajmen nie angazowal wiecej niz 50% sil, wiec nawet tracac je, nie moglbym mu podbic calego kraju.
I jeszcze sie mnie czepiales ze Ciebie nie posluchalem : P

Deb 2013-02-22 18:22:36
Kiedy sie Ciebie czepialem ze mnie nie posluchales?
Ja jedynie wyrazilem moje wielkie zdumienie, ze o Twoich planach dowiaduje sie od swojego wlasnego wroga, a nie od Ciebie!!!
Nie miej teraz do mnie pretensji, ze zalatwiles nas obu - Czajmen i Eferalga ze soba wspolpracuja - Eferalga skupia sie wylacznie na mnie, a Czajmen wylacznie na Tobie - to nie byl moj plan, tylko jest to konsekwencja Twojego kozakowania i gry w pojedynke.

Maiar 2013-02-22 18:23:40
I dobrze, wole Efe niż Ciebie, a Czajmen nic mi nie zdobedzie, ew. jakby uzyl jakiegos super geniuszu to by co najwyzej odbil swoje miasto.

Deb 2013-02-22 18:54:39
Ja sie w Twoje milosne wybory nie mam najmniejszego zamiaru wtracac.
Jeszcze raz przepraszam, ze smialem Ci zaproponowac nierealny plan.
Ciesze sie razem z Toba jednak, ze Twoj genialny plan przyniosl Ci tyle korzysci, no i gratuluje, ze w pore zorientowales sie, ze moj plan jest taki nierealny.
Chociaz jeden z nas dobrze na tym wszystkim wyszedl, a to juz duzy sukces - ja w przeciwienstwie do Ciebie, nie obawiam sie Twojego wzmocnienia, ale Ciesze sie, ze Ci sie udalo, poniewaz bralem Cie za sojusznika.

Maiar 2013-02-22 18:57:06
Wow, znowu ten agresywny ton.
I nigdzie nie napisalem ze moj plan jest genialny, a Ty swoj opisywales, tak ze pisales o zdobyciu calego Czajmena i Efy! Ty musisz kłamać, by moc opisac moj plan (ktorego de facto w ogole nie bylo, po prostu branie korzysci z nadarzajacej sie sytuacji).

Deb 2013-02-24 09:41:27
Przepraszam najmocniej za agresywny ton, gdziekolwiek go zauwazyles - jest mi niezmiernie przykro z tego powodu i mam nadzieje, ze mi wybaczysz.
Przepraszam rowniez za to, ze musze klamac, zeby opisac Twoj plan, chociaz zupelnie tego nie rozumiem, bo jak sam piszesz tego planu de facto nie bylo.

Deb 2013-03-02 10:14:22
Mysle, ze obecnie nasza strategia powinna sie opierac na wzajemnej pozorowanej wrogosci.
Aczkolwiek nie robie sobie zbyt wielkich nadziei, czy nadajesz sie do tego typu wspolpracy.

Maiar 2013-03-02 13:51:11
Obecnie nawet raczej i tak nic nie zrobimy, bo ja na pewno Czajmena atakowac nie bede by Efe zyskal swiete a Lary 2/3 miasta.

Deb 2013-03-18 19:18:06
Lary z tego co wiem bedzie niebawem zaangazowany w pewna wojne na innym froncie. Eferalga wlasnie podchodzi pod moja stolice, wiec jesli myslales o kolejnym ataku, to teraz masz dobry moment.

Maiar 2013-03-18 19:34:07
Glupia sytuacja, ja Czajmena uratowalem a on sie zwrocil do nich a nie do mnie : D

Maiar 2013-03-18 19:44:13
A, i zaatakowalbym, ale nie wiem jak mialbym pojechac mu stack 1v1, gdy moj nie jest jakis super wiekszy.

Deb 2013-03-21 12:30:25
Eferalga prawdopodobnie zrobil Cie w konia, bo Czajmen troche wojska stracil, wlasnie zaraz po tym, jak zrobiles z nim pokoj - wtedy mogles jechac, ale jak obaj dobrze wiemy wolales to rozegrac po swojemu i jest jak jest.
Lary jest na wojnie, jak pisalem w innym rejonie, a Ty skoro teraz nie mozesz dac rady, to juz nigdy nie dasz rady.
Ja i tak ide na dno i pociagne za soba Eferalge, wiec mi i tak wszystko jedno.

Maiar 2013-03-21 13:35:32
Nie zrobił w konia, bo wiem ze stracil. (wszystkie axe)
Tyle ze wtedy stack Larego sie pojawil i razem mieli nawet wiecej wojska niz ja.

Deb 2013-03-21 14:47:48
Tak - postraszyli Cie i im sie udalo, ale wtedy bylem na Ciebie wkurzony i Ci nie powiedzialem, ze Czajmen zostal rozbity przez Eferalge, hehe

Maiar 2013-03-21 14:50:45
Ale ja wiedzialem ze zostal rozbity, bo mialem na wykresie pokazanym + Efe mi powiedzial.
Ty nie udawaj, ze mogles jakoskolwiek wplynac na tamta sytuacje.

Maiar 2013-03-21 14:51:02
Tyle ze to rozbicie to sorry, zniszczenie 10 axow, czyli tylko czastka jego armi.

Maiar 2013-03-21 14:51:32
I chyba dobrze ze wzialem pokoj bo ich polaczony stack byl wiekszy niz moj, ale Ty teraz madrego po fakcie udajesz, a nawet nie wiedziales jak naprawde sytuacja wygladala. : d

Deb 2013-03-21 14:51:39
Caly stack Czajmena - to co zaznaczone na zolto:

Eferalga to wszystko rozwalil, przy niezbyt duzych stratach wlasnych - powiedzial Ci o tym?
Watpie, ale mam nadzieje, ze zrozumiales, albo zrozumiesz jak bardzo zepsules nasza wspolna gre swoim przedwczesnym atakiem na Czajmena.

Maiar 2013-03-21 14:55:43
Tak, mialem na mysli caly stack, na tym screenie mozesz go zobaczyc.

Maiar 2013-03-21 14:56:13
Wiec jak mnie oklamal czy jakkolwiek oszukal?
A co wazniejsze, pomaganie tobie nijak byloby fajne, biorac pod uwage jakie masz slabe GNP, ostatecznie nie zaluje ze pomoglem Efie.

Deb 2013-03-21 14:57:31
No i sam widzisz, ze moj plan nie byl glupi, tylko wymagal perfekcyjnego zgrania w czasie - szkoda, ze nam nie wyszlo, bo dzisiaj bysmy rozdawali karty, a tak, to sam widzisz jak jest.

Maiar 2013-03-21 15:04:51
Nierealny plan. Sam mi potem to przyznales. : )

Deb 2013-04-09 21:42:47
Lary sie boi, ze wjedziesz teraz Czajmenowi, a to dla nich game over. Eferalga jest calym wojskiem pod moja stolica, ale dostanie lanie:

Prawdopodobnie Lary wjedzie Eferaldze od tylu z Czajmenem, albo zaczna go bronic - Ty rob jak uwazasz.

Maiar 2013-04-09 22:17:06
A Ty jak stawiasz sie w calej Cheos vs Bartek sytuacji?
Nie ruszalem Czajmena bo nie chce szkodzic Laremu, czyli nie chce by Cheos i reszta za latwo sobie duuzo podbila i miala duza przewage.
Oczywiscie to jst bardziej skomplikowane, bo obecnie mam wojne + kilka innych czynnikow, ale jakby czajmen zaczal pomagac Laremu to byloby idealnie.

Maiar 2013-04-09 22:17:51
Jakbym mial szanse to pewnie bym zaatakowal Czajmena, bo lekko mowiac, ja jestem calkowicie neutralny i caly wynik wojny Bartek vs Cheos jest mi szczrze obojetny poki co.

Deb 2013-04-10 12:45:39
Ja chce uwalic Cheosa i Bartka jednoczesnie, ale czy Ty jestes sklonny w to wejsc, to nie wiem, bo wczesniej taki plan pikolo uznawales za nierealny, a to juz jest grubsza sprawa.

Maiar 2013-04-10 21:31:12
Na dniach przyszlych moze cos zaczne robic, ale poki co nic nie mowie i nie obiecuje.

Maiar 2013-04-10 21:31:31
Zwlaszcza ze obecnie nic nie mozemy robic razem i tak, ale zobaczymy jak sie sytuacja rozwinie i czy wspolne cele sie u nas pojaiwa.

Deb 2013-04-11 11:33:11
OK.
Z Eferalga doszlismy do pewnego porozumienia, ale nasza wojna jeszcze pare tur dla niepoznaki potrwa. Powinien on byc zainteresowany atakiem na Czajmena tez.

Maiar 2013-04-11 14:54:56
Pff, jak bede walczyl z Czajmenem, to ja wszystko biore, na pewno Efe na krzywy ryj zadnego miasta mi nie zabierze. :D
Myslisz ze czemu zapobieglem wczesniejszego rozbioru? Bo chcieli mnie oszukac biorac sobie 2 wypasione miasta a mi 1 zostawiajac, ktore juz bylo przeze mnie podbite. : D

Deb 2013-04-11 19:49:53
Ano wlasnie nie do konca wiedzialem o co chodzi w tej waszej klotni z Larym - on mnie tez wyrolowac i obiecywal, ze zaatakuje Eferalge.

Maiar 2013-04-12 13:33:58
Czyli ten tekst efy dla niepoznaki jest w kronice?
W ogole zrezygnowaliscie z wojny by w razie czego nikt z was nie stracil stacku przy ew. ewentualnosci? Czy jak? ; p

Maiar 2013-04-12 13:40:09
Ofc. najgorsze jest co Efe zrobi, bo on niby z wszystkimi trzyma.
Nie zdziwilbym sie jakby zechcial dotrzymac paktu obronnego z Czajmenem.

Deb 2013-04-12 17:38:43
Moze by i chcial, ale nie moze, bo ja trzymam caly jego stack na smyczy ;)
Musialby mi miasta pooddawac, jakby chcial bronic Czajmena, a tego mi nie proponowal.
Jesli dobrze to rozegramy, to i nawet moj pierwotny plan zrealizujemy, ale czy on juz jest realny?

Maiar 2013-04-12 17:39:52
zalezy jak bardzo obiecasz Efie bycie milym, jak bedzie mi pomagal, to po wejsicu jego glebszym bedziesz mogl mu wjechac.

Deb 2013-04-12 17:41:18
Jak cos to nie dam Eferaldze pokoju - masz czas do namyslu, bo i tak bedziesz zaraz z nim graniczyl pewnie.

Maiar 2013-04-12 17:42:40
o, to dobrze ze nie dasz.
czlyi jak wasza wojna poszla, bo mowiles ze niby koniec?
Przestraszyl sie bitwy i sie cofnal?

Maiar 2013-04-12 17:43:37
Ale jakbym jakimis cudem podbil calego Czajmena, to na pewno wjade kiedys w Efe, wiec w sumie milo. Bo myslalem ze faktycnzie ja zawieszasz, zreszta wy macie taka sytuacje, ze 1 drugiego bedzie musial kiedys pokonac

Deb 2013-04-12 17:43:57
A wiesz, ze od poludnia na Larego jedzie caly warzywniak Didiego, Bombel i Cheos?

Deb 2013-04-12 17:45:23
Tak cofnal sie - mozliwe, ze Czajmen mu mial wyslac cos na mnie do pomocy, wiec bedziesz mial bardzo latwo.

Maiar 2013-04-12 17:48:36
Wiem o tym, i glownie Czajmen wstrzymywal warzywniak swoim stakiem, wspomagajac Larego.
Prawdopodobnie gdy pojawi sie stack Czajmena na wschodzie, ponownie ruszy ofensywa warzywniaka na Larego.
Oni mieli z 80 jednostek, Lary 40 ale 20-30 pomocne Czajmena im przeszkadzalo to kto wie czy moja wojna nie bedzie kamyczkiem ktora wszystko ruszy.

Deb 2013-04-12 17:49:15
Jak wjedziesz w Czajmena i go szybko podbijesz (mozesz sie spodziewac wrecz pustych miast nawet), to bedziesz w bardzo komfortowej sytuacji, bo zarowno Eferalga jak i Lary beda mieli od strony Czajmena puste miasta i bedziesz mogl masakrycznie urosnac. Pod warunkiem, ze wlasnie eferaldze nie dam pokoju.

Maiar 2013-04-12 17:49:19
I co do tej pomocy, to moze fakycznie czajmen mial racje, bo pisal ze jakbym zaatakowal pozniej to mialbym swiete, czyli zgaduje ze teraz bedzie cofac. : )
ja obecnie pale tylko miasto i czekam na jakies 40 jednostek posilkow by wejsc glebiej.

Deb 2013-04-12 17:50:36
Dokladnie jest jak piszesz - Ty po prostu zlikwidujesz tym wjazdem impas, ale wjezdzasz od plecow i masz najlatwiej.

Maiar 2013-04-12 17:50:38
Ogolem ja chce miec te walke z stackiem Czajmena i chce te walke wygrac. : P
Ale bez zadnych skomplikowan, a w tym czasie oby warzywniak pojechal Larego klamce i bedzie pieknie.

Maiar 2013-04-12 17:51:32
Tak czy siak idealniejszego momentu ni bylo, Efe zajety z toba, Lary z warzywniakiem, troche tur pokoju z Dzia + Whitey obronny i ew. wsparcie Numidow na Dzia, czyli zobaczymy. Zreszta, jakbym taka szanse zaprzepascil to by slabo bylo. : D

Maiar 2013-04-12 17:51:53
Tak czy siak choc bylem mocno po-efowy to troche mnie zalamal tym paktem z Czajmenem, ale zobaczymy co dzisiaj powie.

Deb 2013-04-12 18:00:07
Wiem, ale jak go razem nie skasujemy, to nie bedziesz mial spokojnej granicy na zachodzie. On Ci wjazdu na Czajmena nie wybaczy, bo w ten sposob rozbiles jego uklad z Larym.

Deb 2013-04-13 10:29:14
Sytuacja u mnie wyglada nastepujaco:

Sam nie wiem, co dalej zrobic, ale podobno masz sojusz z Whiteye (obaj jestesmy dosc nietypowymi graczami z zasadami - ja na przyklad nie kontaktuje sie z tymi, ktorych nie spotkalem na mapie). Chcialbym, zebys wiedzial, ze chociaz w wojnie z Eferalga mi nie pomogles, to nie mam do Ciebie najmniejszych pretensji - zagrales bardzo dobrze, wrecz pokerowo!
Mam jednak nadzieje, ze zrozumiesz, ze musimy zaczac ze soba wspoldzialac, bardzo scisle wspoladzialac.

Maiar 2013-04-13 10:35:20
Ty nie masz w ogole sloni jako surowca? Jezeli tak to slabo.

Maiar 2013-04-13 10:35:43
Efe mi napisal ze daje mi zielone swiatlo btw. : P

Maiar 2013-04-13 10:36:08
Tak czy siak chcial bym ich pozostawil przy zyciu.

Deb 2013-04-13 11:26:54
Mozesz zagrac o zwyciestwo - to nie zarty - Cheos juz juz to zauwazyl, ale on mysli, ze jestem po jego stronie. Mbie nikt nie zjedzie, bo mam mnostwo wojska, ktore moze sluzyc dowolnej stronie, a po drugie jestem zacofany jak cholera - jestem pozyteczny tak samo dla Ciebie, jak i Cheosa, jak i Bartka.
Eferaldze pisalem wiele rzeczy - wiele z nich moze okazac sie prawdziwych, ale to w duzej mierze zalezy jak Ty zamierzasz to rozegrac - we mnie masz sojusznika. Jezeli chcesz sie przekonac co jest prawda, a co falszem - pytaj mnie wprost - nigdy Cie nie oklamalem w tej grze i nie mam takiego zamiaru.

Deb 2013-04-13 11:32:38
Hehehe - daje Ci zielone swiatlo, jak starczy wszystkim co ma przy moich granicach, hehehe...

Deb 2013-04-13 11:33:17
Dobrodziej za 5 groszy ;)

Deb 2013-04-13 22:53:23
Laremu wlasnie sie miasto spalilo ;)

Maiar 2013-04-13 22:55:15
Tez mu chcialem spalic, ale caly dzien Bodka nie bylo, to sam robic lancucha nie bede. : D No nic, szkoda.

Deb 2013-04-15 13:07:47
Uwazaj, bo podobno Lary chce sie przekrecic na druga strone, ale to moga byc plotki. Narazie jednak tkwi na froncie zachodnim - mam tam staly podglad i zwiad:

Maiar 2013-04-15 13:46:21
Ogolem wide ze dla ciebie na + skoro pomoga Ci jechac Efe, tak czy siak oby to jakos poszlo.

Ty chcesz mu wydac bitwe? Efie znaczy sie?

wnuczus 

Deb 2013-04-15 14:04:42
Dla mnie juz nic nie jest na + - chyba ze masz na mysli krzyzyk ;)
Ja jestem teraz w polozeniu, w ktorym musze podjac decyzje, ktora bedzie miala bardzo duze znaczenie dla regionu, ale powiedz mi, czy mozemy zagrac razem?
Ja juz nie gram dla siebie i pod siebie - moge byc pionkiem Cheosa i tak kiblowac do konca gry ile sie da, ale moge zagrac tak jak chcesz Ty, ale musialbys zadbac o moja umiarkowana pomyslnosc - z tego co wiem, wcale sie do tego nie palisz. Mam jednak nadzieje, ze moje ostatnie obrazki jednak Cie troche do mnie przekonaly, bo moze byc ich znacznie wiecej, albo wcale.

Maiar 2013-04-15 15:33:12
Wszystko zalezy chyba od warzyw i ich "strony" po zajechaniu Bartak, tzn. czy beda chcieli jechac Cheossa.
I nie wiem o co CI chodzi w obecnej sytuacji, co ja moge zrobic? Raczej musze sie z toba przymierzyc, skoro Efe zostal wepchniety sila czy sam, do sojuszu Bartkowego, aaale, ja jezeli w ogole wygram z Czajmenem walke na stacki, to strae pewnie wiekszosc wojska i duzo znaczyc nie bede. Tak czy siak mozesz rozwinac co chcesz ode mnie oczekiwac.

Deb 2013-04-15 15:48:43
Mysle, ze jadnak masz dosc skromne informacje na pewne tematy - warzywa to przeciez Didi (+1 miasto Bobka +3 miasta Trebucha) - taki Cholernik ma od calego warzywniaka wiecej miast i moze ich swoja czapka nakryc. Ty jestes tym, ktory moze mi pomoc - jestem jednak tym, ktory zapewni Ci bezbledny zwiad - ja duzo nie chce w zamian - chce tylko przezyc.
Nic nie stracisz u Czajmena - nawet wiem jak to zrobic - bedzie walczyl dla Ciebie Lary moze nawet - zupelnie nieswiadomie, hehehe

Maiar 2013-04-15 16:56:26
No tak, ale Cholernik jezeli bedzie mial pomoc na pewno pojdzie anty-Cheoss.
Zreszta Whitey moj sojusznik graniczy z Cheossem, + Ty wiec juz troche ludzi anty Cheoss jest.
Moze jeszcze Dzia a o warzywkach wspominalem glownie z powodu Didiego, bo on jednak torche sie liczy. Czlyi juz jest spora koalicja, jezeli Ci owi wszyscy by sie zgodzili.

Maiar 2013-04-15 16:56:50
Tak czy siak co rozumiesz ze nic nie strace? Bo wiesz, chcialem dazyc do walnej bitwy z Czajmenem, ale skoro nic nie strace, to co sie am niby stac?

Deb 2013-04-15 20:36:48
Na razie nic sie nie stanie, ale jakbym podpisal pokoj z Eferalga, to on moze pojsc bronic Czajmena, albo bedzie chcial jego miast, a teraz mozesz zebrac wszystko. Póki mam z nim wojne, to ruchy Eferalgi sa przewidywalne - mam nadzieje, ze to rozumiesz, a do tego dochodzi Lary - chorągiewka - wez sobie to zsumuj.
Teoretycznie po stronie Cheosa jest wiecej osob, ale to jest iluzoryczne, bo on sie juz boryka z ruchami odsrodkowymi, a Barteq wciaz jest jednak wlascicielem najsilniejszego panstwa w grze - wszystko sie jeszcze moze zdarzyc.
PS
Masz bardzo solidnego sojusznika i powinienes to uszanowac, bo Whiteye nigdy nie wykreci Ci zadnego numeru - ja z reszta tez, ale musimy skonczyc wzajemne podchody i zaczac szczerze i uczciwie wspolpracowac.

Maiar 2013-04-18 15:56:04
Zobaczymy jak mi pojdzie bitwa z Czajmenem, bo od tego wszystko zalezy. ; )

Maiar 2013-04-19 22:15:36
Po dojechaniu CZajmena pomysle czy na Larego czy na Efe. : P

Deb 2013-04-20 02:18:14
Na poludniu ma tylko miasta z warriorami, ale dlugo na zwloke gral nie bede.

Deb 2013-04-24 16:49:40
Dzisiaj wchodze do Eferalgi z nowymi silami sojuszniczymi, bo sie zaczal wycofywac niebezpiecznie do granic Czajmena i Larego - takze wszystko jest pod kontrola:

Jak pisalem - jest u mnie na krotkiej smyczy, ale dobrze by bylo, jakbys dal znac jak to wyglada u Ciebie, bo bardzo licze na Twoje wsparcie.

Maiar 2013-04-24 17:03:26
Obecnie musze wykonczyc Czajmena, i Larego z warzywami.

Maiar 2013-04-24 17:03:49
Czajmenowi zostalo ostatnie miasto, a warzywa chyba beda dazyc by powalczyc z stakiem Larego.

Deb 2013-04-24 17:04:22
Z tego co wiem, to miasta Larego bierze Bombel - przynajmniej takie maja zalozenia.

Deb 2013-04-26 15:55:03
Czajmen nie ma jakiegos miasta na wyspie?

Deb 2013-04-26 15:56:24
Cheos ma klopoty i sie zrywa z frontu Eferalgi prawdopodobnie.

Maiar 2013-04-26 16:11:46
Zostalo mu jedno ostatnie Czajmenowi, przy mnie.

Deb 2013-04-27 10:25:45
Kiedy przewidujesz jego upadek?

Maiar 2013-04-27 11:56:07
Raczej niepredko bo mam wojne z Dziadem? :d

Deb 2013-04-27 12:01:19
A jednak - Cheos wszystko wycofuje, ale ja Eferalge bede trzymal, jesli tylko chcesz.

Deb 2013-04-27 12:03:38
Czajmena musisz pojechac do konca, bo przy odwrocie bedziesz mial jego powracajaca kulture.

Deb 2013-04-27 12:05:27
Ja Eferalge kieruje na Larego i daje mu wolna reke, ale uwazaj, zeby nie wywinal jakiegos numeru i nie zaczal bronic Czajmena.

Deb 2013-04-27 12:13:25
Cheos dzisiaj albo jutro podpisze pokoj z Eferalga i Larym, ale to nic u nas zasadniczo nie zmienia - on chce sie skupic na froncie z Bartkiem i Cholernikiem najprawdpopodobniej.

Maiar 2013-04-27 12:22:42
Chyba cos pomyliles, bo Cholerny z nikim nie ma wojny. : P

Deb 2013-04-27 12:57:52
No trudno powiedziec, ale chyba obaj sie na siebie szykuja - dlatego Cheos sie cofa.

Maiar 2013-04-27 13:01:46
Wow, dowiedzialem sie ze Kurumi wyslal wojsko na Czajmena
To poki nie zjade tego ostatniego miatsa, nie odpuszczaj Efie bym nie mial niespodzianki podczas niejakiego powrotu. : :P

Deb 2013-04-27 13:04:18
Serio?

Maiar 2013-04-27 13:05:43
co serio?

Maiar 2013-04-27 13:06:01
Czajmen ma tam tylko kilka jednostek a mam tylni stack na Dzia, a ten z Achen bedzie wykanczal Czajmena

Maiar 2013-04-27 13:06:14
zreszta, nie dalem zadnych powodow Efie do ataku na mnie to tez zobaczymy

Deb 2013-04-27 13:25:47
No ja mysle, ze nie dales mu powodow, ale zobaczymy co zrobi.

Maiar 2013-04-27 13:30:43
No kompletnie nie dalem, bo ani razu nic de facto nie zrobilem przeciw niemu, no moze nie liczac atakowania czajmena, ale zadnego info nie mialem ze Czajmen chce mu pomagac.

Deb 2013-04-27 19:48:08
Czajmen mu nie pomaga przeciwko mnie tylko dzieki Tobie!!! - przynajmniej militarnie, bo dostarcza mu kamien i jeszcze jakis rozweselacz.

Maiar 2013-04-27 19:48:57
no tak

Deb 2013-04-27 19:51:03
Jak mozesz to skasuj Czajmenowi chociaz te surowce, ale lepiej jakbys skosowal jego cale panstwo, rzecz jasna.

Deb 2013-04-27 20:06:53
Dzieki mnie Eferalga nie pomaga ani Czajmenowi, ani Laremu. Jesli wiec planujesz odwrot, to wolalbym o tym wiedziec, ale z tego co widze, to na Larego juz ostro chlopaki ida z poludnia.

Maiar 2013-04-27 20:10:20
No przeciez napisalem ze calkowicie eliminuje Czajmena

Deb 2013-04-27 20:13:47
OK, ale co potem?
Idziesz prosto na Larego, czy zwierasz szeregi. No i jeszcze tamta wojna z Dzia - mam nadzieje, ze to kontrolujesz, bo moja strategia bardzo mocno sie opiera na Tobie.

Maiar 2013-04-27 20:15:05
jak bede mogl pale/zajmuje Larego
najprawdopodobniej cofam wiecej wojska na front z Dziadem

Maiar 2013-04-27 20:37:54
tak czy siak jak mnie zostawisz, to juz raczej po mnie, bo z armia efy nie mam zadnych szans : d

Deb 2013-04-28 08:21:01
Czy Eferalga Cie straszyl, ze pomoze Czajmenowi?

Maiar 2013-04-28 13:15:09
Nie, w zasadzie od 3 dni nic nie napisal.

Deb 2013-04-28 13:36:12
OK, to mysle, ze zadnego numeru nie wywinie, ale bede wszystko sledzil. Ma teraz sporo wojska blisko granic Czajmena gdzies miedzy swoja stolica a Novgorodem, ale ma zaatakowac Larego - jesli pojdzie bronic Czajmena, to mu wjade i bedzie musial calym wojskiem zawracac do siebie. Najwyzej spal to ostatnie miasto Czajmena - szkoda, ze nic nie piszesz za ile tur sie z tym wyrobisz, bo to dosc istotne.

Deb 2013-04-28 13:38:20
Za 3 tury najpozniej sie okaze, czy chce mnie wyrolowac, ale musze dac mu szanse.

Maiar 2013-04-28 22:27:13
Juz spalilem,
[img]http://forum.civilization.org.pl/img/didi_php9Bpda2_Lary9.JPG[img]

Olbrzymi stack Larego, nawet jakbym zachowal to by Lary tam wbil, ofc. mam 1 kratke przewagi, czyli Lary nie ma szans mi zniszczyc calego staku

Maiar 2013-04-28 22:27:24

Maiar 2013-04-28 22:27:53
calego "mini" staku : P

Maiar 2013-04-28 22:28:22
Tak czy siak choc nie moze bronic Czajmena, wazne by nie wbil do mnie, ale raczej tego nie zrobi. : P

Deb 2013-04-29 10:03:59
Istnieje szansa, ze Eferalga zaatakuje Larego - to, ze spaliles Czajmena powinno mu ulatwic podjecie tej decyzji, takze bardzo dobra robota ;)

Maiar 2013-04-29 19:04:21
Czyli niezle mnie wkopales. : P

Maiar 2013-04-29 19:04:38
No ale skoro on bedzie u mnie to Ty kontynuujesz ofensywe czy jak?

Maiar 2013-04-29 21:19:48
Dobra Deb, przyznaje, niezle mnie zalatwiles.
Ciagle mi to pisales jak ta wojna i trzymanie frontu z Czajmenem i jechanie go i takie tam blablabla jest dla Ciebie super, a tu dajesz cicha zgode Efie i jego 40 jednostek na wjazd na moj zjechany mini-stak i inne wolne jednostki i zjechanie miast po-czajmenowskich co calkiem mnie juz zacofa, skoro bede mial rdzenne zaciete miasta i o wiele mniejsza armie bo stracona na walkach z Czajmenem, a teraz i pewnie z Efa.

a Ty tam sie pewnie cieszysz bo to i tez Efe troche zacofa, tak czy siak nie oczekuj ze zostanie tym co niby tak mi ciagle pisales, bo calkowicie sobie przekopales jakiekolwiek pozytywne relacje, dajac tak bezsensowna zgode Efie na atak na mnie.

Deb 2013-04-29 21:37:02
Nikt Cie nie wystawil, a przynajmniej nie bylem to ja. Wklejalem przeciez screena, ze jest wojskiem w Novgorodzie, ale Cheos podpisal z Eferalga pokoj i z Centurionem zaczeli ode mnie zwiewac, to Eferalga wykorzystal sytuacje.
Ja im caly czas pisalem, zeby podszpiegowali, gdzie jest wojsko Eferalgi, bo go nie widze.

Maiar 2013-04-29 21:46:45
Jakby co ma u mnie ponad 40 jednostek, to raczje mozesz kontyunowac ofensywne, chociaz kto tam Ciebie wie. : P

Deb 2013-04-30 19:40:41
Uwazaj na desant z morza. Didi mi pisal, ze nie zamierzasz odpuscic. Ja nie bede Cie na sile przekonywal, ze z Twoja wtopa nie mam nic wspolnego. Ja Tobie wklejalem screeny, Ty mi zadnego, a prosilem, zebysmy zagescili wspolprace. Gdybys mi podal chociaz gdzie jestes i sie zapytal mnie, czy cos Ci grozi od Eferalgi, to bys dostal konkretne informacje, ale nie wkleiles mi ani jednego swojego screena, wiec i ja zaprzestalem sie narzucac, bo myslalem, ze znowu zrobisz pokoj, gdy uznasz ze juz Ci starczy - tak jak kiedys zrobiles to z Czajmenem.

Deb 2013-04-30 19:44:37
Fakty sa takie, ze mnie dzisiaj rano przywital ekran powitalny z pokojem od Eferalgi, ktory odrzucilem.

Deb 2013-05-03 20:44:13
Jesli masz papier to wymienmy sie mapami - ja wtedy bede widzial dokladnie co ma w swoich nowych miastach zdobycznych Eferalga i gdzie dokladnie jest wojskiem. Jesli nie, to daj mape Didiemu, a on potem przekaze mi - to bardzo wazne, zebysmy sie nie pogubili w tych mapach co mamy teraz.
Dzia ma Cie podszpiegowanego i widzi dokladnie co masz w miastach:

Musisz w niego z miejsca wladowac z 50 punktow, zeby mu to zablokowac. Jak widzisz Eferalga robi wszystko, zeby tylko dostac pokoj z ktoryms z nas.

Maiar 2013-05-03 20:57:31
Okej, nie mam map ofc. to wysle mu.
To bly magiczny screen, bo jeszcze wtedy nie byly az tak dociete miasta. : P

Maiar 2013-05-03 20:57:45
Tak w ogole on cos pisze o mnie Dzia? W sensie wzgledem przyszlosci. : d

Deb 2013-05-03 21:00:40
Nie, ale Dzia mnie mocno namawia do pokoju z Eferalga.

Maiar 2013-05-03 21:01:06
Czemu mnie to nie dziwi, on juz raczej do konca bedzie w opozycji do mnie.

Deb 2013-05-03 21:03:59
No widzisz - a Ty mnie podejrzewales o to ze Cie Eferalga ubil.

Deb 2013-05-05 16:57:42
Napisalem dzisiaj Eferaldze, ze dostal ode mnie pokoj ;)

Maiar 2013-05-08 18:48:03
Zrobili Lary i Efe ture, wbijamy?
Tzn. kiedy wbijamy ja sie pytam. ; p

Maiar 2013-05-08 22:19:14
teraz moze? bo ja dlugo nie posiedze

Deb 2013-05-08 22:24:14
Ja wlasnie wchodze.

Maiar 2013-05-08 22:27:01
Jakby co za mnie zrobi Kurumi, bo nie moge wbic.

Maiar 2013-05-08 22:27:35
nvm, jednak ja wchodze

Deb 2013-05-08 22:30:54
3 jednostki w Novgorodzie - reszta wszystko u mnie, albo pod moimi granicami.

Deb 2013-05-08 22:32:33

Deb 2013-05-18 12:24:18
Jednym rydwanem chcialbym podejsc, zeby namierzyc na mapie Whiteye i innych - mozesz mnie jakos nakierowac?
Narazie ide po prostu na wschod od nowych miast Bombla.

Maiar 2013-05-18 12:29:13
Whiteye etc. namierzysz jak Ci Dzia albo Barteq dadza otwarte granice, wiec bez tego lepiej nie ruszaj : P

Deb 2013-05-18 12:31:38
OK, pogadam z Bartkiem.

Deb 2013-05-18 12:33:18
PS
Z Dzia mam chyba OB, wiec jak chcesz bede mogl tam do niego z nienacka wpasc rydwanami, zeby zobaczyli, czy cos sie nie szykuje ;)

Deb 2013-05-18 12:34:17
Jeszcze jedna sprawa - gdzie masz swoja flote?

Maiar 2013-05-18 12:34:45
Mhm, na poludniowy-wschod od jego 2 wysp. Tylko ze 2-3 tury jeszcze zanim ona bedzie w jedynm staku.

Deb 2013-05-18 12:35:12
Jakbys chcial szturmowac wysepki, to kusznicy sa potrzebni.

Maiar 2013-05-18 12:35:30
I teoretycznie nie powinienem przepuszcac twojego wojska do Dzia bez jego zgody, chyba ze to jakis zart byl, zreszta, mam tam szpiega, i ma dosc puste miasta, wiadomo, wojna z CHeosem.

Deb 2013-05-18 12:37:17
W Yakutsk ma dzide, macke i cos jeszcze.

Deb 2013-05-18 12:41:15
Myslalem, ze graniczysz z Whiteye - do Dzia nie che isc, bo nie mam wlasnie specjalnie po co jak sam piszesz. Z Bartkiem mam jeszcze wojne, ale jestesmy tak daleko od siebie, ze powiniem mi dac OB i przepuscic do kogos z kim jeszcze nie mam kontaku.

Deb 2013-05-19 09:18:23
Mozesz smialo ladowac wojsko i plynac na te jego wysepki, bo silniejsze jednostki wlasnie sciagnalem na siebie:

Albo jednak jakos sie polaczymy we wspolnym stacku na morzu - nie wiem niestety gdzie jestes i czym dysponujesz.

wnuczus 

Maiar 2013-05-19 11:30:11
4 triery i 4 galery an prawy dol od Yakutska, w sumie zostawilem z tylu slonie i katapy to mgoe zaladowac, ale to 2 tury do zaladowania, ale chyba i tak to zrobie

Deb 2013-05-21 09:32:52
U mnie w tym miejscu co wczesniej pokazywalem Eferalga ma juz 3 triery, a w miescie na wysepce dodatkowo 2 longi. Barteq dal mi OB, ale tam gdzie stalem rydwanem pod Twoje granice podeszli zarowno Rihiter i Whiteye, bo mam juz z nimi kontakt. Takze zawracam rydwan i ide badac sytuacje w okolice Paris - chociaz nie chce sie za wczesnie u Bombla krecic, zeby mnie za szybko nie wygonil.

Deb 2013-05-24 12:32:07
Szkoda, ze miasto z Kolosem splonelo, bo by Cie to niezle wzmocnilo ekonomicznie, ale teren tez wazna rzecz.
Jak sie maja sprawy na morzu?
U mnie pod Bombayem widze 2 triere (jedna z tych trzech mu padla i sie leczy tamtymi), ale moze miec tego wiecej - jedna triera Eferalgi ma juz 3 gwiazdki, wiec karawele bylyby wskazane, jesli dysponujesz technologia, bo ja niestety nie. Na wyspie Yakutsk robi sie juz mini-bunkier - 3 longi i jeszcze 2 jakies jednostki. Dodatkowo wszedl mu misjonarz konfucjanski, wiec troche sobie tam naprodukuje, ale bede sie staral sprowokowac jego desant na Bombay.

Deb 2013-06-15 16:01:16
Hinduizm sam Ci sie tak ladnie rozszedl po okolicy, czy troche pomagales misjonarzami?
Ogolnie bardzo swietnie sie uklada, bo stanowisz idealna przeciwwage do niektorych poteg, a jednoczesnie jestes na uboczu i nie rzucasz sie im w oczy - to moze byc klucz do sukcesu, bardzo wielkiego nawet sukcesu ;)

Deb 2013-06-15 16:03:47
Trzeba powiedziec warzywnym, ze jak wprowadza do miast Bombla hinduizm, to bedziesz mial lepszy zwiad, bo to wlasnie widzisz wszystko w dawnej Francji wlasnie dlatego, ze tam sa miasta z hinduizmem.

Maiar 2013-06-15 16:08:13
Jedno miasto "mini" produkcyjne ciagle robi mi misjonarzy.
I tak, wiem ze miasta z hindu maja mniejszy koszt do widzienia odnosnie szpiegowania. ; p
Zobaczymy czy teraz ustawi na mnie kontr-szpiegowanie czy bedzie zapominal, bo inaczej jego miasta rdzenne bede widzial za 3-4 tury.

Maiar 2013-06-15 16:08:43
A co do bycia przeciwwaga, problem jest w tym ze jestem straaasznie slaby technologicznie, to dlatego pewnie wszyscy mnie akceptuja, takiego rosnacego.

Deb 2013-06-15 18:44:57
No i dlatego tez ja dla wszystkich swoich sasiadow jestem bezpiecznym sasiedztwem - w tym rowniez od niedawna dla Ciebie ;)
Z zacofaniem mysle, ze powinienes dac rade - masz swiete miasto i to niekiepskiej, bo jednej z najstarszych religii - u mnie moze troche z nia slabo, ale na swiecie calkiem niezle sobie radzi. Jak bedziesz mial luzy i cos do mnie podciagniesz z misjonarzy, to i u siebie pomysle o rozprzestrzenianiu - najlepiej do Bombayu, bo to miasto produkcyjne, chociaz obecnie zajete robieniem floty.
Co do szpiegowania Bombla - on jest raczej czujnym graczem, ale kazdemu sie zdarzy nie zauwazyc w pore szpiegostwa. Ogolnie to trzeba robic tak, ze jak juz szpiegujesz na podglad miast, to wczesniej trzeba miec odlozona kase i potem na 100% szpiegostwo ciagnac przez 2-3 tury, czy ile tam Ci trzeba, bo masz zdecydowanie silniejsza gospodarke niz moja, ale ja po 3 turach szpiegowania na maxa widzialbym u niebroniacego sie chyba wszystko jak na talerzu.
Z reszta mozliwe, ze tak wlasnie zrobiles - nie przygladalem sie, a sie madrze, hehe ;)

Deb 2013-06-15 19:11:42
Bombel dosc ostro mnie urabia, zebym Ciebie zaatakowal, co moze wskazywac na to, ze zrobilo mu sie cieplo, ale Centurion mi donosi, ze moze zaladowac sie w slepa uliczke w ktrej zostaniesz ubity - prawdopodobnie ziemie francuskie spisali na straty, ale przygotowuja sie z konkretna kontra, gdy zabrniesz glebiej. Jesli skoordynujemy dzialania z Cholernikiem (jest ze mna malo rozmowny, ale dogadujemy sie wrecz wzorowo w sprawach zasadniczych), to bedziemy mieli ich w podobnym potrzasku jak zamknelismy juz wczesniej wspolnie Czajmena, Larego i Eferalge.
PS
Ogolnie to w obozie Cheosa wieszam na Tobie psy - oszukales mnie - miales zaatakowac Bartka, a nie Bombla!
Oszukales mnie, bo podpisales pokoj z Eferalga i mnie wystawiles na ciezka wojne z nim!
No i jestes oszust po trzykroc - wazne zeby mysleli, ze sobie nie ufamy ;)

Deb 2013-06-18 15:17:29
Napisalem Bomblowi, ze nie wspomoge go od razu, ale pomysle o zaatakowaniu Cie z zaskoczenia, hehehe
Teraz do rzeczy - musimy pomyslec o zrobieniu przeprawy morskiej Novigrod-zachod. Potrzeba zrobic forty, albo i nawet miasto na zachodnim wybrzezu (chociaz to zbyt ryzykowne obecnie).
Jesli tego dokonamy, to moja zachodnia flota przeplynie do Eferalgi i zrobimy z nim razem porzadek, a potem poplyniemy do Bombla - przeprawa tam jest wiec arcywazna!!!

Maiar 2013-06-18 15:46:07
Ja obecnie robie to przejscie dla swojej floty wiec jest dobrze. : )

Maiar 2013-06-18 15:46:30
Tyle ze w druga strone.

Deb 2013-06-18 17:47:24
No tak - w koncu masz pokoj z Efe, wiec korzystaj. Ja bede musial wziac Eferalge wylacznie na swoje bary, ale nigdy nic nie wiadomo co mu odwali jak sie wam skonczy pokoj - najbezbieczniej jest go jednak chyba dojechac do konca, bo inaczej moze bruzdzic dlugo, skutecznie i zajadliwie.

Deb 2013-06-19 16:29:03
Eferalga za 5 tur bedzie mial optyke.

Deb 2013-06-21 16:29:24
To co robimy - razem na Bombla, czy szybki porzadek z Eferalga i potem na Bombla?

Maiar 2013-06-21 16:32:02
Nie ma jak Efe zjechac, widziales co on ma na wyspach.
Tylko cholernik moglby go totalnie zbloczacyc jakby przyslal troche fregat, ja jestem bezsilny.

Maiar 2013-06-21 16:32:27
I Ty Deb nic Bomblowi nie rob, tylko co nawyzej pomagaj Cholerze z Centem.
Chyba ze pomyliles pakty i mowisz jakos dziwnie, globalnie. ; p

Deb 2013-06-21 16:42:39
Nie - moja sytuacja jest dosc prosta - trzymam garde przed Eferalga i ewentulanie cos podesle do pomocy w wojnie z Centurionem, ale mam troche floty i moglibysmy przycisnac Eferalge na morzu we dwoch spokojnie - tylko potrzebny jest ten kanal, zeby przeplynac. Ty widze, ze raczej wolisz isc od razu na Bombla i juz sie ustawiles przed ciesninia - OK, tylko po co dajesz Eferaldze OB i dziczyzne?

Maiar 2013-06-21 16:45:43
Pomyslmy, zeby go nie denerwowac i moc zajmowac ewentualnie miasta bombla z morza, skoro nic na tym nie trace?

Teoretycznie mozesz mi pomoc, ale nie przyblizaj zanadto sie poki co flota do Bombla, bo ja juz planuje ladna akcje jak mu wjechac z morza 12 jednoskami na jego 3 w miescie z statua moai, bankiem etc.

Maiar 2013-06-21 16:50:26
Jeszcze za te OB i jakies glupie zdrowie Efe mi prawdopodobnei miasto postawi wiec jest good, gorze jakby sobie zechcial od tak mnie zaatakowac, to byloby baardzo zle. :)

Deb 2013-06-21 17:20:24
OK, ja nie mam pretensji specjalnych o Eferalge, ale sporo wojska wyprowadzil na wyspy i teraz ja sporo wojska musze trzymac na wybrzezu. Tobie pokoj z nim sie skonczy i moze Ci odpalic torperde z nienacka nim sie spodziejesz, bo on nie ma juz nic do stracenia, wiec warto przemyslic sprawe rosyjska raz jeszcze, bo moze byc niewesolo.
Nie bede Ci psuł planow wobec Bombla - ja dopiero karawele bede mial jutro, wiec narazie trzymam triery na swoich morzach i nie wychyle sie bez Twojej wiedzy - spokojnie. Z reszta jak Cholernik bedzie mial swoje fregaty, to juz tylko bede robil swoimi karawelami jedynie zwiad.
Niestety:
cheos
2013-06-21 16:57:19
sprawdzone, Cholernik dał veto i większość jego miast ma +3 mordki niezadowolone.

Deb 2013-06-22 15:07:59
Powinienes odbudowac miasto na ruinach:

Sa ku temu 2 powody:
- po pierwsze tylko wtedy obejmiesz wszystkie 3 zasoby morskie
- po drugie po wybudowaniu fortu zyskujemy przeplywnosc
Istnieje alternatywa wcisniecia 2 miast na znakach zapytania, ale bedziemy mieli ciasne granice i kiepskie miasta wyjda z tej konfigoracji - zarowno Tobie, jak i mi. Miasto na zoltej gorce ma bonus obronny, to fakt, ale tracisz na zawsze jeden zasob rybny, wiec wydaje mi sie, ze lepiej dociagnac troche wojska do zabezpieczenia i odbudowac miasto na ruinach, ale rob jak uwazasz.
Mi zalezy na szybkim przeplawie - zaznaczylem swoje ewentualne ruchy, ale nie wykluczam polaczenia naszych flot przeciwko Bomblowi, bo mozesz dosc niskim kosztem poprzejmowac te wysepki.

Maiar 2013-06-22 16:54:28
tak, tak chcialem zrobic, tylko sobie setem chodze by niejako zmylic Bombla i zaloze w momencie zbudowania fortu.

Maiar 2013-06-22 16:57:00
A oprocz tiremek masz jakies wojsko z galejkami?
Bo jak tak piszesz to tylko to ew. mogloby pomoc z Bomblem.

Deb 2013-06-22 17:18:43
Jesli chodzi o Bombla na szybko, to raczej flota tylko, ale jak widzisz ma na wyspie samych knechtow, a ja mam sporo kusznikow i jakby co to zaladuje, ale gora 2 galery i powinnismy dac spokojnie mu razem rade.
Problem jest tego kalibru, ze to wtedy oznacza dla mnie otwarta wojne z Cheosem, w konsekwencji i trzeba to zgrac z ruchami Cholernika, ktory niestety ostatnio troche powtapial - tragedii nie ma, ale opozniony pewnie troche jest.
PS
Wiedzialem, ze jak tylko rozszerzy Ci sie kultura przy Novigradzie, to przejmiesz konie i staralem sie je szybko obrobic, bo za jakis czas i tak kultura mojego miasta to przejmie, ale narazie korzystaj, bo zrobilem to specjalnie dla Ciebie.

Maiar 2013-06-22 17:27:10
No to mozesz podeslac te 2 galejki, ja bede mial 4 z kuchami/rycerzami/macami.

Deb 2013-06-22 17:32:43
OK, galerki maja 2 tury zwloki do tych trier co widac i chyba dam rade je zaladowac, jakby co.

Maiar 2013-06-22 20:54:04
Jakby co nie pokazujemy sie Bomblowi flota poki nie powiem. ; p
Jakby co przejscie juz jest stworzone.

Maiar 2013-06-22 20:54:18
Dopiero za 3 dni wplyne na jego ziemie. Prawdopodobnie.

Maiar 2013-06-23 22:51:21
a Ty jak widzisz ta cala sytuacje Deb?
A co wazniejsze, jezeli faktycznie dojdzie do rozlamu przez Didiego, jak sie zachowasz w stosunku do mnie a co wazniejsze, jak widzisz nasze relacje?
Rozumiesz, wole dmuchac na zimne.

Deb 2013-06-24 13:31:39
Dla mnie jestes bardzo wazna przeciwwaga dla Didiego, ale jednoczesnie Was obu uwazam za sojusznikow i niedobrze sie dzieje, ze wychodza takie klotnie - za szybko na gre o wszystko - doradzalbym kompromis, bo wszyscy mozemy zle skonczyc. Juz widze, ze Didi nie ruszyl sie wojskiem w kierunku Centuriona, ale tez sie nie wycofal, wiec dogadajcie sie, bo jak dacie Bomblowi czas (czyli ktorys z was podpisze pokoj), to potem Bombel was rozegra - najpierw napusci jednego na drugiego i potem tego pierwszego wyroluje.
Ja bym na Twoim miejscu tego Paryza na ostrzu noza nie stawial, zwlaszcza, ze to ma wziac Trebuch, a nie Didi - potem i tak dojdzie do ich rozbiorow zapewne wlasnie miedzy Toba a nim, ale teraz macie realnego wroga i jak obaj dacie mu szanse, to Was obu wykoluje!
Mysle, ze teraz powinienes dobrodusznie to miasto przekazac, ale zażądać znacznych udzialow w dalszych zdobyczach - realnie widze, ze mozesz miec te wysepki Bombla, tylko wojna musi trwac i nie moze dojsc do separacji, bo inaczej rowniez sytuacja u Cholernika robi sie nieciekawa bez wsparcie ze strony Didiego.
Prawda jest taka, ze Ty, Cholernik i Didi - jesli bedziecie trzymac sie razem, to jeden z Was wygra to dyplo, ale jesli cos zacznie chociaz jeden z Was kombinowac, to zaden z Was tego nie wygra!

Maiar 2013-06-24 13:44:51
Tyle ze robiac wczoraj ture ja wyslalem Paryz Trebuchowi, a civstats wskazuje ze w czasie robienia tury owy Paryz wzial (chyba ze wypowiedzial mi wojne) gdy w tym samym czasie ciagle na tajnych mowili jak to koniec wspolpracy, coz.

Maiar 2013-06-24 13:45:58
Zauwaz ze ja w pakcie ciagle sie chcialem trzyamc sojuszu, oni nie, to co ja mam teraz zrobic, jak juz nawet de-facto sojusz wzieli?
Ja nie wiem jak ruszyli sie wojskiem, ale mimo iz Didi na poczatku sie sfoszyl, i tak mimo wszystko wyslalem wojska do Ostii, jak wspolpraca zakladala.

Maiar 2013-06-24 13:46:20
Tzn. nie tyle co sojusz, co wzieli Paryz a sojuszowi mówią pa-pa.

Deb 2013-06-24 16:39:07
Dogadajcie sie, bo Didi mi pisze, ze w ogole chce zrezygnowac z dyplo.

Maiar 2013-06-24 16:41:04
A jak mam sie dogadac?
Ponownie pisze, ze chcialem ciagle dobrze i dobrze, a sam widziales co napisal didi "Fakt, jak cos zapraszam Maiar na nasz prywatny pakt tam sie mozemy okładac do woli", Wiesz, ja moge ciagle ten sam frazes powtarzac, ale watpie by Didiego to nastawialo bardziej na tak, nizli na nie.

Deb 2013-06-24 17:14:36
Wiesz - szkoda, ze mnie nie pytales o zdanie, zanim Cie zaczeli niewygdnie naciskac, bo pewnie bym zabral glos. Z reszta od strony Didiego, czy Trebucha szla podobna olewka, wiec sprawa byla miedzy Wami, ale to teraz zatacza wieksze kolo, ktore obejmuje rowniez mnie, a nawet Cholernika.
Ja sie teraz pytam - co WY do jasnej ciasnej wyprawiacie, kłócąc sie o jedno glupie miasto?

Maiar 2013-06-24 19:44:38
No i patrz co bylo z tego, ze chcialem zalagodzic sytuacje.
Tak mnie zdradzili ze stracilem cala armie, ktora mialem im pomagac. : )
A ponoc nie wlozyli nozyka w plecy, coz, kto jest skurwysynem, to nim pozostanie, a szkoda. ; p

Maiar 2013-06-24 19:45:17
Czyli skoro nie ma szans na ratowanie sojuszu licze ze chociaz utrzymamy stan pokoju.

Deb 2013-06-24 20:36:34
Powiedz mi chociaz o co chodzi, bo ja jestem zbity z tropu kompletnie i nie wiem co sie miedzy wami dzieje!

Maiar 2013-06-24 20:41:22
Chcialem ratowac sojusz, Didi wtedy mowi bierz pokoj i nasz sojusz sie konczy.
Wiedzac ze raczej mozna ratowac sojusz postapilem wedlug planu i wyslalem wojska do Ostii + wyslalem mu propozycje.
A ze Didi to coz... Didi, chyba nie musze sie powtarzac, to i tak wycofal sie wojskiem, PARYŻ WZIAL, mimo iz mowil ze nasze drogi sie rozchodza ale JA BIORE PARYZ, to jeszcze nei koniec, pozwolil Bomblowi zjechac calutka moja armie, mowil ze niby nozyka nie wsadza, a mimo wziecia Paryzu jeszcze ruszyl cale wojsko na pln i jutro/dzisiaj mnie zaatakuje. Najsmieszniejsze w tym wszystkim jest to, ze probowal w sposob naprawde dwulicowy zakonczyc sojusz ladnym akcentem, a skonczyl jeszcze gorszym piszac "nie wsadzam Ci nozyka" gdy faktycznie go wsadza.

I coz, mozesz udawac ze nic nie wiesz, ale jestes jego kukielka. Coż... tak czy siak jest to moj koniec, miejmy tylko nadzieje ze Didi kiedys dostanie w pape, bo dla szumowin nie powinno byc miejsca, zwlaszcza wsrod zwyciezcow. :)

Deb 2013-06-24 21:38:51
Mozesz sobie mnie nazywac jego kukielka - fakt jestem slabszy nie tylko od niego, ale i od Ciebie - praktycznie od kazdego swojego sasiada.
Mozesz mi nie wierzyc, ze nie wiedzialem co sie dzieje, ale to prawda - jesli dobrze pojmuje, to chodzilo o jakies miasto po Larym?
Really?
Czy to byl tylko pretekst do konfliktu - nie wiem i nie chce wnikac po czyjej stronie zainicjowany. Obaj jednak nawzajem sie obwiniacie, a ja jestem posrodku.
Moze i dla Ciebie jestem kukielka Didiego, ale nie wbije Ci noza w plecy i nie bede wspolpracowal z Twoimi wrogami - nic wiecej, niepokorna kukla Didiego Ci obiecac narazie nie moze i nie potrafi - mam nadzieje, ze z czasem wyrobisz sobie o mnie lepsze zdanie.

Maiar 2013-06-24 21:47:13
Nie mam zlego zdania, to nie mialo miec zlego wydzwieku, to mialo miec wydzwiek prawdziwy. Tzn. w obecnie jestes takiej sytuacji ze musisz byc jego kulka. liczy tylko na to obys odstapil od tego stanu rzeczy. O tobie w ogole nie mam zlego zdania, bo cala gra na to sie sklada, a nie mam sie po prostu czego czepiac. :)

I jest tak jak mowisz, to jedno miasto bylo pretekstem do pojechania mnie. Potwierdza to fakt tego, ze nawet jak chcialem oddac Paryz, oni nadal chcieli ze mna wojny. Kto jest zdrajca zostanie nim do konca.

Maiar 2013-06-24 21:49:26
Jezeli chcesz, w imie nazsych dobrych przeszlych relacji i wspolpracy etc. moge Ci oddac Novigrad i Wyzime, skoro i sa tak stracone, lepiej by byly pod toba.
Jak myslisz? Gorzej tylko ze jest Efe na granicy, ale w innym wypadku Didi/Bombel wezma te miasta.

Deb 2013-06-24 22:11:30
Bez pochopnych ruchow - czekam na decyzje Eferalgi - jak mi da pokoj, to Cie wespre militarnie, ale tego duzo nie bedzie - raczej jako straszak.

Deb 2013-06-24 22:13:42
Chyba, ze zamierzasz sie tam calkowicie ewakuowac, a chodzi o to, ze jest przesmyk, ktory musimy kontrolowac, zeby flota przechodzila. To te dwa miasta, co pisales?

Maiar 2013-06-24 22:19:05
Nie wspieraj mnie militarnie.
A jezeli to zrobisz, bede zmuszony wypowiedzieć Ci otwarte granice.

Moja jedyna propozycja to przekazania pln miast. wtedy tylko jezeli jak sam mowisz, Efe da Ci pokoj.

Maiar 2013-06-24 22:19:14
przekazanie*

Maiar 2013-06-24 22:21:03
Tzn. rozumiesz, nie chce bys nic stracil, coz, a wystawiajac mnie Didi pewnie niejako wystawil Ciebie, skoro nadal nie ma nic o ataku na Centa, pewnie niejako tez wystawil Cholernika, skoro nie ma tego ataku, albo kto wie, jak sobie mnie pojedzie moze da Ci sporo miast? Moze pomoze jeszcze z wieksza pompa dajac wiecej miast? A moze nie? Coz, mimo wszystko nie pomagaj.

Maiar 2013-06-24 22:23:35
Tzn. nie pomagaj mi i stoj przy nim, lepszego wariantu dla Ciebie nie widze, takie moje zdanie. + lepiej zgadzaj sie na wszystkie prosby Didiego inaczej ekhem, moze dojsc do rewolucji dyplomatycznych. ;p

Deb 2013-06-24 22:29:08
Moze byc problem z uzasadnieniem przekazania az 2 miast dla mnie, bo trzeba zglosic sprawe Adminowi i musi zostac wyrazona zgoda przed przekazaniem.
Jednak skoro te miasta chcesz oddac, to znaczy, ze musieli Cie niezle zlapac w pulapke i sporo wojska utlukli.

Maiar 2013-06-24 22:33:02
To bylo cale wojsko, ktore wyslalem bysmy prowdzili ofensywne na Bombla... 1 sojusz w mojej grze i skutki takie, ze nie ma co zbierac. :D

Problemu z przekazaniem nie bedzie, gorzej z asekuracja od Efy, wiec powiedz jak ta asekuracje bedziesz mial.

Deb 2013-06-24 22:35:12
Powiem Ci jednak, ze trzeba bylo po dobroci - az Didi zaatakuje Centuriona. Teraz to na dwoje babka wrozyla i chyba ucieknie do siebie i moze nawet pojdzie na Ciebie.
Musimy teraz z Cholernikiem obiecywac mu cuda egipskie (akurat tych nie brakuje), to moze jednak zaatakuje Centuriona.

Deb 2013-06-24 22:55:15
Jezeli chodzi o asekuracje, to pare tur (4-5) mi potrzeba na przeplyniecie, zeby zabezpieczyc sie flota, ale 5-6 jednostek ladowych sie znajdzie do obstawienia portu - powiedzmy z marszu. Tobie za ile tur konczy sie obowiazkowy pokoj z Eferalga?

Maiar 2013-06-24 23:02:04
Ja nie wypowiem wojny niewazne co Efie, skoro mam taka wojne.

Deb 2013-06-25 00:48:01
Didi wypowiedzial Ci wojne.
Zrobil to bez slowa - bylem razem z nim w grze i calym swoim wojskiem co mialo wspierac front u Centuriona zawrocil do siebie.
Tak dobrze wszystko zarlo i... zdechlo?

wnuczus 

Maiar 2013-06-25 02:15:00
Didi wspieral Cheossa w wojnie z Bartkiem, potem Cheossa zdradzil cicha umowa.
Didi wspieral Bombla w kilku wojnach, cicha umowa juz od dawien dawna mial na nim krzyzyk.
Chyba nie musze powtarzac formulki trzeci raz? :D

Maiar 2013-06-25 19:55:42
Skoro masz pokoj, rozumiem ze przyjmiesz te 2 miasta?

Deb 2013-06-26 09:01:02
Tak, tylko Admin musi sie zgdzic - zgodnie z regulaminem przekazujacy musi to zglosic do Admina. Dostalem ten pokoj, bo go podobno Cheos przycisnal o to.

Deb 2013-06-26 12:27:42
Dodatkowo najlepiej by bylo sie chyba dogadac z nowym wladca Korei i... wystawic Bombla do odstrzalu, tak jak Ty zostales wystawiony - chociaz z tego co mi pisal Didi, to on Ci napisal, ze sie wycofuje z tej wojny i ze to nie bylo swiadome wystawienie, ale kto wie.
Tylko pytanie jak szybk dasz rade odbudowac swoja armie do jakiejs sensownej ilosci, ale jesli Bombel tez zarobi, to bedzie w miare rowno na froncie i wtedy bysmy grali na wyciagniecie Cholernika do zwyciestwa raczej.

Deb 2013-07-02 10:53:36
Akurat odejscie Didiego zbieglo sie z moim urlopem. Peter go zastepuje i zaczynam go wlasnie urabiac, tylko daj znac, jaka jest Twoja decyzja. Podoba Ci sie tebn pomysl, czy znalazles inne rozwiazanie?
Te miasta w koncu maja przejsc do mnie, czy nie? - musze wiedziec, czy to zabezpieczyc jakos.

Maiar 2013-07-02 13:06:30
Na razie nie, bo i tak pewnie Bodek nie pozwoli.
On ma jakas manie na temat zatrzymywania miast, obecnie nawet zakazuje mi brac sensownego pokoju z Bomblem/Peterem przez czym tylko raczej podpieczetowal na mnie wyrok. Bleh.

Maiar 2013-07-02 14:21:42
Albo jednak sie uda zawrzec pokoj, tak czy siak teraz bedziemy sie musieli trzymac blizej. ; p

Maiar 2013-07-02 14:22:02
Bo ja wyczuwam silne konflikty na lini Bartek-Cheoss-Bombel-Peter, tzn. bedzie wrzalo na szczytach.

Deb 2013-07-03 09:48:39
Tylko jest problem, jesli Ci tam wjedzie Eferalga. Co prawda dobrze, ze dal Ci te wysepke (ciekawe za co?), bo tam mozesz trzymac kontrole nad tym czy cos planuje.
Czyli jednak Peter bylby sklonny wystawic Bombla - mi pisal, ze nie widzi sensu wojny z Toba i uwaza te wojne za blad.

Maiar 2013-07-03 15:41:10
To moze podpiszemy obronny?
To nam troche pomoze w kontekscie hamowania pewnych roznych typow.

Deb 2013-07-04 09:21:16
Z mojej strony nic Ci nie grozi. Zalezy mi na tym, zebyscie sie dogadali z Peterem - jesli podpiszemy obronny, to Peter to moze nienajlepiej odebrac. No chyba, ze nic z tego i oczekujesz, zebym sie jawnie okreslil?

Deb 2013-07-04 13:41:22
Z kim w ogole Ci bardziej obecnie po drodze - z Rzymem, czy z Korea?
Bombel mi sklada dosc ciekawe obietnice, ale z nim to roznie moze byc. Peter z Bomblem pewnie i tak beda ze soba wlaczyc, bo sie ogolnie nie lubia.

Maiar 2013-07-04 14:12:16
Na te pytanie Ci nie odpowiem, bo boje się że by to przeszło dalej...
I jeszcze nie mówiąć że sam nie wiem. Na razie musze dokończyc kilka spraw a potem się zobaczy.

Maiar 2013-07-04 14:13:36
Prawdą jest że Bombel mówi otwarcie dużo nieprzyjemnych rzeczy że tak powiem, w kontekście atakowania np. Cheossa jego sojusznika i robienia wszystko by wygrać. Tzn. rozumiem to, ale aż strach się bać co zrobi Bombel.

Z kolei Peter, tutaj nic nie powiem, bo nic nie wiem. Tez niezbyt ciekawa wizja. :p

Deb 2013-07-04 22:05:56
OK, to moze powiem inaczej. Moja szansa na przetrwanie znaczaco rosnie, jesli jednak bedziemy grali po tej samej stronie barykady i ja w gruncie rzeczy moge sie dostosowac pod Twoja strategie, bo albo zaszkodzimy Cheosowi, albo mu pomozemy wygrac. Jesli to pierwsze, to chyba Cholernik wtedy ma najwieksze szanse, ale Peter i Bombel, a moze i Ty tez bedziecie sie liczyc.

Maiar 2013-07-05 14:26:23
Poki co ja nic nie wiem, bo jak przykladowo zaatakuje Bombla, z wschodu mi wjedzie Cheoss i takie tam rozne kwiatkowe sytuacje.

Deb 2013-07-07 11:21:51
To moze dokonczmy tymczasem Eferalge?
Z wszystkich stron mu obiecuja nie tylko odzyskanie swoich ziem, ale rowniez tereny Twoje, jak i korenaskie. Jak bedziemy go mieli na tych wysepkach, to nigdy nie bedziemy mieli spokoju i zrobi ktoremus z nas znienacka desant.

Deb 2013-07-09 14:45:29
A moze tez dostales od Bombla cos w tym stylu:

Maiar 2013-07-09 15:02:01
Na razie nic mi konkretnego nie oferuje.

Maiar 2013-07-09 15:10:30
A wtedy wlasnie pytalem o obronny, by pokazac wlasnie Bomblowi ze nie powinien atakowac Ciebie.
Co do Efy, nie odpisalem, ale jak chcesz go zjechac to niech sobie go sam Peter zjedzie, ma fregaty/galony/rifle, chyba jedyny bedzie mial normalne przebicie na te wyspy.

Deb 2013-07-09 15:15:22
No ale on tylko szuka dziury i mu wisi, czy zaatakuje Ciebie, czy mnie, a co do obronnego, to przeciez odpisalem Ci, ze jesli Ci na tym bardzo zalezy, to sie ujawnimy, ze trzymamy sie razem.

Maiar 2013-07-09 15:46:29
Nie rozumiesz.
Teraz napisalem dlaczego wtedy chcialem.
Przeciez tylko raz zaproponowalem a potem nie naciskalem, bo tak naprawde mocno mi nie zalezalo, to teraz nie bierz ze wlasnei to chce tak pokazywac. :p

Deb 2013-07-09 16:25:42
No niby tak - zwlaszcza, ze miasto, ktore chciales mi oddac, zeby nie przeszlo w rece Bombla oddales mu w koncu dobrowolnie. Wychodzi na to, ze nasze dzialania polityczne sie rozjezdzaja, a szkoda - nigdy miedzy nami jakos super-lekko i latwo nie bylo, ale ostatecznie dzialalismy zawsze na wspolne dobro i dobrze na tym obaj wychodzilismy - Czajmen, Lary, Eferalga dogorywajacy - to w sumie nasze dzielo ;)

Maiar 2013-07-09 16:27:32
Te miasto chcialem Ci oddawac, bo w poczatkowym zalozeniu mialem upadac do konca.
Wraz z zastepstwem Petera pokoj byl mozliwy, to wiadomo ze oddalem mu te miasto, tobie w innym przypadku niz moj upadek nie moglbym oddac. Chyba logiczne. ; p

Deb 2013-07-09 16:30:35
No zgadza sie - ja przeciez nie mam pretensji o to, ze mi miasta nie dales, ale raczej o to, ze mam przy granicy Bombla przez Ciebie ;)

Deb 2013-07-14 14:41:29
Cos czuje, ze Bombel uderzy na ktoregos z nas, ewentualnie wczesniej skasuje Trebucha - musimy sie zbroic - ponawiam prosbe o szybkie rozstrzygnecie sytuacji rosyjskiej - Peter moze tylko kontrolowac sytuacje, a my wciaz bedziemy mieli problem z czyhającą Rosją.

Maiar 2013-07-16 18:32:20
Wiesz co, bylbym jednak za opcja Bomblowa.
Bo tak Ty moglbys cos zyskac, inaczej bedzie patologia troche.
Ja odzyskam swoje 3 miasta peterowe, ty z poludnia mu wibjesz i zajmiesz jak najwiecej bogatych miast (by Bombel wszystkiego nei sciagnal) a Bombel wezmie reszte.
I chyba bedzie idealnie, nie jestem pewny, ale bylbys gotow na takie dzialanie?

Deb 2013-07-17 09:58:42
Tak, tylko chyba obaj (a przynajmniej ja) mamy obecnie problem taki, ze nie mamy praktycznie armii jakiejs sensownej. U mnie jeszcze dodatkowo jest zacofanie, ale to w jakims sensownym czasie nadrobie. Obecnie raczej w gre wchodzilyby jedynie wspolne dzialania i utworzenie jakiegos duzego stacku, bo w pojedynke ja na strzelcow nie mam czym startowac.
Chyba, ze juz cos z Bomblem rozmawialiscie i macie z grubsza opracowany plan, bo ja troche w niego zwatpilem, po tym jak szukal sobie na mnie chetnych.

Maiar 2013-07-18 18:42:14
Jakby co poki co nic nie robim, nie ma co ryzykowac za tak mala wygrana. + szerze u Ciebie hinduizm an potezna skale, jak sam zasugerowales :)

Deb 2013-07-25 09:43:59
No to za Ciebie sie juz Bombel wzial, a za mnie niedlugo pewnie Peter, z reszta wspolnie z Bomblem zapewne.

Maiar 2013-07-25 17:23:21
Ponoc na mnie robic bedzie wjazd Peter z pln galeonkami.
Na Ciebie na pewno Bombel z pld i na pln Peter.
Okropnie podrosna na wszystkich sasiadach. :D

Deb 2013-07-26 12:38:16
Eferalga sie czai przy swoich wyspach - kilkanascie karawelek i przynajmniej 4 galeony.
Do Twojego miasta - tak chyba w 2 tury ma zasieg.

Deb 2013-07-26 12:38:42
Nie galeony, tylko galerki ;)

Deb 2013-07-26 14:59:06
W ogole to dlaczego oddajesz takie duze miasta?

Maiar 2013-07-26 15:01:09
Jak niby oddaje? Gdzie i kiedy?

Maiar 2013-07-26 15:01:55
Bombel w 1 turze wojny wbił mi podwójnym ruchem, zaaprobowanym przez Bodka wiec mógł mi wziąć duże miasta, bo jak niby miałęm dociąć, jak robił ruch podwójny?
Z kolei w swojej 2 turze nic mi nie podbił?
Hmm?

Deb 2013-07-26 15:14:29
Troche sie przerazilem, jak zobaczylem w Twoich 3 przygranicznych miastach z Bomblem tylko samych pojedynczych lucznikow.

Maiar 2013-07-26 15:21:09
Przezbrajalem sie na Kurasjerow + wlaczylem nacjonalizm, chcialem z GA ale niestety to za 10 tur moglbym, wiec dlatego nic nie scinalem/nic nie ruszalem.

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum