www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "Amin/Maiar" (Maiar)
Author Message
wnuczus 

Kubilaj ChanImperium Celtów

xfire: wnuczus
Helped: 16 times
Piwa: 49/56
generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2013-10-11, 21:18   Pakt "Amin/Maiar" (Maiar)

Pakt numer 3145, założony 2013-01-18 17:02:03 przez Maiar (Babilon - Katarzyna)

Nazwa paktu: Amin/Maiar

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: Maiar
Bodek
Postaw piwo autorowi tego posta

wnuczus 

Kubilaj ChanImperium Celtów

xfire: wnuczus
Helped: 16 times
Piwa: 49/56
generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2013-10-11, 21:18   

Maiar 2013-01-18 17:02:31
I sie rypłem w tytule, ale nieważne.
Jakbym chciał teoretycznie zaatakować Bartka, po czy przed nim?

Bodek 2013-01-18 17:07:46
ehh no na tą chwilę niestety przed nim
Bo ma wojnę i jest drugi

ale właśnie obmyślam jak to wszytsko poprostować bo się jak widzę łańcuszek utrwala coraz bardziej

Maiar 2013-01-20 14:20:35
A jakbym Dzia chciał wojnę?

Maiar 2013-02-15 14:29:53
Tak w ogolę, spojrz zna moje państwo jak coś.
Jak juz upadne, chce wiedziec jakim cudem na tym etapie konstru mi sie 15 tur robi. : D

Bodek 2013-02-15 14:38:03
musze zacząć pisać takie wspomnienia jak pisałem w D6

na razie mi się nie chce ale sięzmuszę

jeśli zacznę to na pewno będzie dużo miejsca o Tobie...
nie mogę Ci tutaj napisać dlaczego .... :D

Maiar 2013-02-15 14:47:54
Tia, wiem że ostro spieprzyłem ale nie jestem typem ala "młoteczek do młoteczka" :P

Bodek 2013-02-15 14:51:11
nie ma tragedii bez przesady

ale zdajesz sobie mam nadzieję sprawę jak świetne warunki startowe dostałeś od losu ??

Jak już Cie Scooby tak hojnie obdarował to trzeba z tego wyciskać ...

po prostu GRAJ i nie przysypiaj
masz naprawdę duże możliwości i nieprędko Ci się ponownie taki start przytrafi

powodzonka

Maiar 2013-02-15 14:53:07
No przeca gram, a przysypiac raczej bede bo zacofany bez katap nic nie zrobie. : P Tzn. nie za duzo.

Maiar 2013-02-15 20:36:42
Ha, ale ze mnie pros.
Dzisiaj odkryłem że jak do każdego miasta po 1 naukowcu to już robi się konstru 2x krócej.
:rotfl2:

Bodek 2013-02-16 13:52:47
lepiej późno niż wcale :D

poanalizuje jeszcze troszkę może jeszcze jedną oczywistą rzecz odkryjesz

Bodek 2013-02-17 08:51:11
dlaczego nie robisz tury ??

Maiar 2013-02-17 11:22:10
Napisalem w technicznym ze nie moge.
Mam nieskonczony ładowanie sie cywilizacji, szukalem kiedys tego problemu i jedyne co znalazlem ze wystepowal on u niekttorych gdy bodaj jest przekroczona bariera N (chyba 15) nacji. I raz mnie loguje, raz nie, zazwyczaj odblokowywuje sie po czasie... no ale wczoraj niestety nie, bo dzisiaj rano jeszcze sprawdzalem. Najgorzej ze tego naprawic sie nie da.

Maiar 2013-02-20 16:30:59
Mozesz powiedziec na jakiej zasadzie pozwoliels oddac laremu miasta a mi nie pozwalasz wziac Czajmenowych?

Bodek 2013-02-20 17:00:09
7.4 Przekazywanie miast i złota może nastąpić za zgodą admina. Dotyczy to sytuacji:
7.4.1 Podział łupów na wspólnej wojnie.
7.4.2 Zapłacenie okupu w złocie lub miastach za zaprzestanie wojny. Udawane wojny bez strat w wojsku i ludziach nie będą rozpatrywane.
7.4.3 Wynagrodzenie dla sojusznika za przyłączenie się do wojny celem rekompensaty strat. Sama deklaracja wojny nie upoważnia sojusznika do jakiegokolwiek odszkodowania.

Tu jest fragment regulaminu
Maiar nie złość się ale nawet nie wroczyłeś wojskiem na obcy teren, nie doszło między Wamito żadnej walki, żadna jednostka nie zginęła, nawet nie poniosłes 1 monety kosztów wojska poza granicami i oczekujesz żejako Admin wyraże zgodę na oddanie 40% terytorium HRE 2 miasta z 5 w tym święte ?????

No przecież by mnie po grze zlinczowali
tym bardziej że przy całym szacunku dla Twojej armii ale HRE ma własne wojsko przynajmniej porównywalne z Twoim. I może się swobodnie przez Tobą bronić i ma obowiązek się bronić, tak nakazuje regulamin. Bronić swojego państwa przed obcą inwazją.

Nie kombinuj jak dostać miasta za darmo bez walki tylko normalnie uczciwie idz i je zdobądź. Lary nie miał szans obronić tych miast na dodatek jedno z nich to było świeże zdobyte na Bobku. Czajmen może swoobodnie te miasta obronić. Ty uderzasz bez katapek na świętym miescie z mega kulturą wiesz ile jendostek możesz utracić ?? 3 do 1

Naprawdę nie mogę się zgodzić na przekaznie 40% za pokój w wojnie która się w pełni kwalifikuje pod punkt:
7.4 Przekazywanie miast i złota może nastąpić za zgodą admina. Dotyczy to sytuacji:
7.4.1 Podział łupów na wspólnej wojnie.
7.4.2 Zapłacenie okupu w złocie lub miastach za zaprzestanie wojny. Udawane wojny bez strat w wojsku i ludziach nie będą rozpatrywane.
7.4.3 Wynagrodzenie dla sojusznika za przyłączenie się do wojny celem rekompensaty strat. Sama deklaracja wojny nie upoważnia sojusznika do jakiegokolwiek odszkodowania.

Maiar 2013-02-20 17:01:34
Okej, nie musialo byc tak agresywnie, zwlaszcza ze to Czajmen chce mi to oddac. :P
Ja nawet takiej opcji nie bralem pod uwage wypowiadajac wojne.

Bodek 2013-02-20 17:04:49
sorki

ale dzisiajprzez pol dnia mam agresywnie ze strony Czajmena
dlaczego admin sie nie zgadza i mnie troszkę już ten temat mierzi

SORKI JESZCZE RAZ
Nie chciałem urazić

A co do wojny to możesz się oczywiście dogadać z Czajmenem ale za 1 miasto ten Nureburg

jeśli cię to satysfakcjonuje to na to się zgadzam

ale jeśli chcesz święte to muiszi je zdobyć wojskiem....

Jeszcze raz sorki za zbyt agresywny ton ale po grze sobie poczytasz pakty tajne z dzisiejszego dnia...
Powodzonka

Maiar 2013-02-20 17:05:11
Tak czy siak ja bede Cie jechac po grze za sytuacje Larowa, bo co ze nie mial szans obronic, jak do zadnych walk (wiekszych) nie doszlo? : P Tu juz tak zlosliwie z mojej storny.

Maiar 2013-02-24 17:59:55
Jakby co oddaje miasto Norym za pokoj.

Bodek 2013-02-24 19:50:11
A jeszcze 2 dni temu chciales to i swiete dostac za pokoj ....

Maiar 2013-02-24 20:00:49
To on chcial mi dac, a ja chcialem wielkodusznie przyjac. : )
Zobaczysz w tajnych po zakonczeniu gry mądralo.

Maiar 2013-04-10 21:39:42
Składam skarge na Dzia/Martina. : D
Nie jestem pewien, ale chyba oboje nie powiedzieli w klanedarium w miastach ze za pokoj byla wymiana miasta! Skandal, bo calkowicie inne pojecie o sytuacji w tamtym miejscu mialem.

Bodek 2013-04-11 10:56:18
No przecież o to była cała tamta awantura między nimi i cofnięcia tur i kary w złocie

że jeden żądał od drugiego miasta za pokój ale każdy żądął aby ten drugi oddał swoje .....

I w końcu się dogadali na pokój za miasto Dziadogród od Dzia do Martina
Swoją drogą Martin mógł ugrać znaaaaacznie więcej, ale to juz jego sprawa

Maiar 2013-04-11 14:53:28
Wiem, wiem.
Ale nie bylo zadnego info i myslalem ze oni wzieli bialy pokoj
Ofc. tak pisze ,bys przyszlosciowo jako tako ich pilnowal o informowaniu o miastach.
A o Martinie szkoda gadac :D

Maiar 2013-04-12 13:13:23
Jak bede chcial atakowac Larego, moge lancuchowac? A jak nie, to jak? ; p

Maiar 2013-04-12 13:15:52
Od razu mowie ze bylaby to krotka wojna, bo chce spalic mu tylko osade tam gdzie ma 1 warriora, zreszta, tylko wtedy gdy nic tam nie wsadzi.
Potem raczej nic by sie nie dzialo, jezeli by nie wysylal woja do Czajmena, a wwatpi by to robil majac kuupe woja na granicy.

Maiar 2013-04-12 13:23:39
I tak wiem, najlepiej byloby wypowiedziec wojne jako 2, ale mam okropne problemy z roieniem tur wieczorami.

Bodek 2013-04-12 13:24:32
ehh

szkoda że zaatakowałeś Czajmena jako pierwszy
przecież on jest sojusznikiem Larego a Lary się rusza jako pierwszy
więc lepiej by było gdybyś nową wojnę rozpoczął "przewidując" co się może wydarzyć, czyli że Lary z Czajmenem będą się bronili wspólnie

Wtedy było by prościutko
Lary, Barteq i wszyscy ich ewentualni sojusnzicy ( w tym Czajmen) ruszają sie pierwsi
a wszelcy ich wrogowie - drudzy

tak jest aktualnie i tylko ten twój dzisiejszy atak się wyłamuje z konwencji

Najlepiej żeby Czajmen się ruszał przed Tobą tak aby mógł połączyć stacki z Larym (jeśli będą tego chcieli)

Bodek 2013-04-12 13:36:15
a może rano byś robił turkę jako drugi ??
bo naprawdę skomplikujesz życie mocno taką dziwną kolejnością
Będziasz się musiał ruszać jako pierwszy przed wszytskimi tak aby Lary i Czajmen mogli się zalogowa do gry razem....

Maiar 2013-04-12 13:38:19
No ale to nie jest az taka zla sytuacja, jak spale miasto, to przez bodaj 2-3 tury bedzie spokoj zanim moj glowny stack dojdzie, to moze wtedy zeswitchuje z Czajmenem kolejnosC?

Oczywiscie jezeli jakies dziwne ruchy wojsk nie wyjda podczas jutrzejszej i pojutrzejszej tury.

Maiar 2013-04-13 09:25:43
Czyli mam pozwolenie na atak na Larego, jezeli juz z nim zachowam kolejnosc, i bede w przyszlosci jak najszybciej chcial uregulowac kolejnosc z Czajmenem?
biorac pod uwage ze Lary musi trzymac wojsko na froncie swoim, wiec przez te kilka tur do uregulowania nie powinno to za mocno przeszkadzac.

Maiar 2013-04-13 13:49:10
Lary zrobil turke, moge?

Maiar 2013-04-14 00:32:51
I ze Cie nie bylo, nie zaatakowalem, ale moja wina, chociaz mogles byc niby :D
To teraz niech czajmen robi podwojny, jutro rano a potem jutro do 21, napisalem mu jak cos.
Tylko jakie ja bede mial ograniczenia w tym ruchu jutrzejszym w razie zamieinenia kolejnosci?

Bodek 2013-04-14 11:05:10
no nie było mnie .... sobota to raczej nie jest dla mnie czas aby siedziec nad dyplo tylko nad żoną ;)

a wracając do meritum
Jeśli dziś przepuszczasz Czajmena przed Ciebie i się na to zgodziłeś i on to wie, to ruszając się po nim nie masz żadnych ograniczeń ... bo niby czemu
nie robisz podwójnego także możesz działać walczyć palić co tam tylko chcesz

Do ataku na Larego ustawiłeś się już poprawnie po nim, czyli wszystko super i tu też żadnych ograniczeń w wojnie nie bedziesz miał

powodzonka

Bodek 2013-04-14 11:26:10
tylko mam nadzieje że WY się sami jakoś tam dogadaliście co może zrobić Czajmen na podwójnym a czego nie może...
tak żeby o to nie było pretensji...

Maiar 2013-04-14 13:59:59
Dobra, jednak Czajmen sie nie zgodzil jeszcze na podwojny.
To moge jak cos zrobic lancuch z Larym na te 2/3 tury?

Bodek 2013-04-15 09:44:26
a czemu akurat on sie nie zgodzil ?
przecież teraz jest idealny moment do zmiany kolejności ?>
spaliles frontowe i on niespecjalnie ma jak kontrować więc i tak szachy....

pogadam dziś z nim

Maiar 2013-04-15 12:36:49
Bo chcial mi zabic 1 slonia, ale ok, teraz zrobi podwojnie.

Maiar 2013-05-24 16:12:27
Dobra, napisz mi jak to wygladac.
Jezeli ja + warzywka (3 graczy) mamy atakowac Bombla?
Jezeli Ci co wyzej + Efe mamy atakwoac BOmbla?
+ atak Cholernika na Cheossa, Centa Itkoviana?
I ewentualnei jeszcze Deb na Centa, Didi na Centa?
jak to kolejnosciowo robic?

Bodek 2013-07-02 10:10:25
Maiar
kilka osób mi pisze o twoich propozycjach oddania miast za pokój

napisz mi proszę co to za propozycje i komu chciałbyś takowe miasta przekazać

Nie było mnie przez ostatni miesiąc a nie chce mi się sprawdzać savy od Domela ale czy to prawda że wybili Ci 50 jednostek ?

Maiar 2013-07-02 10:12:37
Tak, prawda to.
A o przekazaniu miast, to chyba dopiero bede pisal, jak ktokolwiek sie na to zgodzi (tzn. w pierwszym rzedzie gracz, w 2 admin)

Bodek 2013-07-02 10:21:44
heh

w sumie i tak i nie
chodzi mi o to że nie przekazywanie miast miedzy graczami zostało zabronione regulaminem i jest dozwolone tylko w konkretnych przypadkach , stąd moje pytanie o bitwę i straty bo to by oznaczało że działania wojenne były prawdziwe a nie pozorowane

Generalnie jak masz w planach oddawać miasta za pokój to musisz mi tutaj naświetlić te plany
Chciałbym uniknąć sytuacji że jeden z wrogów dostaje miasta za free bez walki a inni muszą je ciężko zdobywać i tracić wojo i budynki...

To jest tylko na razie dmuchanie na zimne z mojej strony

Maiar 2013-07-25 13:41:41
Tak btw. masz możliwość sprawdzić czy nie było podwójnego?
Bo ja wczoraj nie mogłem zrobić turki z powodu mojego problemu, aże o 3 w nocy chcaiłem zrobić, to ostatecznie nie zrobiłem bo nie było już żadnej szansy.
Powiezd mi tylko czy przedwczoraj Bombel zrobił 1 czy 2. : p

Maiar 2013-07-25 13:50:33
W kontekscie przede mna czy po mnie.

Maiar 2013-07-25 14:53:03
Wiec jak był podwójny to serio, hoho, bo pamiętam jak jeszcze Cheoss zwykłęj turki nie robił, to wszyscy od razu stopowali dyplo i czekali 24h na jeden ruch, jakby tutaj to przeszło, to istne równi i równiejsi. :D
Postaw piwo autorowi tego posta

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum