www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "Cyrus - Zara" (Deb)
Author Message
wnuczus 

Kubilaj ChanImperium Celtów

xfire: wnuczus
Helped: 16 times
Piwa: 52/56
generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2013-10-11, 21:18   Pakt "Cyrus - Zara" (Deb)

Pakt numer 3248, założony 2013-02-10 21:52:44 przez Deb (Indie - Cyrus)

Nazwa paktu: Cyrus - Zara

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: Deb
Barteq
Postaw piwo autorowi tego posta

wnuczus 

Kubilaj ChanImperium Celtów

xfire: wnuczus
Helped: 16 times
Piwa: 52/56
generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2013-10-11, 21:18   

Deb 2013-02-10 21:54:01
Witam!
Moj statek wlasnie zlokalizowal Twoje granice i prosi o ewentualne przeplyniecie linia brzegowa. Ambasade zakladam, jakby sie pojawily jakies wspolne interesy do obgadania, bo narazie chyba zbyt odlegle nasze stolice sa, bysmy mieli nawet naszych wspolnych wrogow po sasiedzku ;)
Z pozdrowieniami Cyrus Indyjski.

Barteq 2013-02-11 05:03:22
Witam

Nie mam aktualnie portów po tej stronie morza, więc nie widzę żadnego problemu w dalszej żegludze.
Na wszelkie wspólne interesy jestem oczywiście otwarty, jak tylko pojawi się jakaś ciekawa opcja :) .

Pozdrawiam
Wielka Czarna Wodza

Barteq 2013-03-26 00:05:56
Sorki, ale nie mogę sobie pozwolić na obecność jakichkolwiek "neutralnych" jednostek w pobliżu frontu (zresztą Lary też mnie prosił o usunięcie Twojej jednostki).

PS Palenie usprawnień pod moim nosem, to już była spora przesada i przesądziła ostatecznie o mojej decyzji. Normalnie rozważałbym jeszcze wysłanie jednorazowego ostrzeżenia.

Barteq 2013-03-26 00:08:02
Nie chcę wojny z Tobą, więc wysłałem propozycję pokoju (z pośpiechu, bo warzywniak już czekał, pomyliłem z zawieszeniem ognia).

Jeżeli przyjąłbyś tą propozycję, to na wszelki upadek uprzedzam, że gdyby sytuacja się powtórzyła w ciągu najbliższych 10 tur, to poproszę Larego o pomoc, jeśli by mnie mechanika gry blokowała.

Deb 2013-03-26 10:15:05
Gdybys nie chcial wojny, to bys jej nie robil pochopnie i mnie o tym ostrzegl, bo co za roznica, czy tam bylem rydwanem, czy wolalbys niewidzialnego szpiega?
Nie przyszlo Ci do glowy, ze moglbym byc dla Ciebie pozyteczny pod pozorem niszczenia usprawnien, ktore mozna latwo odbudowac?
Nie przyszlo Ci do glowy, ze musze sie jakos uwierygodnic drugiej stronie?
Wojne pochopnie mozna latwo wydac i nic z tego nie miec.

Barteq 2013-03-29 06:31:30
Gdybyśmy wcześniej dużo rozmawiali, to może bym i uwierzył, ale prawie nie prowadziliśmy dyplomacji, a tu nagle pojawia się Twój zwiadowca i mam go uznać, jako przyjaciela :) . Proszę Cię, aż tak naiwny to ja nie jestem (i tylko dzięki temu mam jeszcze wojsko...).

Tak, jak przewidywałem, jest już i 2 zwiadowca. Sorki, ale OB nie podpiszę do czasu wygaśnięcia pokoju.

PS Tylko się nie zdziw proszę, jak się teraz Laremu "miscliknie" atak na chariota ;) .

Deb 2013-03-29 08:58:28
Myslisz, ze Lary bedzie zainteresowany obrona Twoich nowych zdobyczy terytorialnych, az tak bardzo? ;)

Barteq 2013-03-29 19:26:04
Nie, ale zawsze się można 1 spearem wymienić, nieprawdaż ;) .

Deb 2013-03-30 09:04:37
No, zwlaszcza, ze tym naszym pokojem, pewnie czuje sie troszke przez Ciebie zdradzony ;)

Deb 2013-04-15 10:53:28
Dlaczego nie ostrzegles Larego, ze nie plywam na pustaka?

Barteq 2013-04-17 22:17:44
Nie widziałem Cię na tamtych wodach, a koło mnie mi żadnej jednostki nie pokazałeś ;) .

PS Nie ostrzegłem Larego również przed galeją Maiara. Mam również spore problemy zdrowotne i bardzo mało piszę. Dzisiaj mnie jednak pewien łamipakt zmobilizował :) .

Deb 2013-05-18 12:30:42
To co - moze pokoj?
Nasza wojna i tak miala charakter korespondencyjny, ze tak powiem ;)
Ten co Cie do wojny ze mna namowil przeszedl juz do historii, a ja za glupiego rydwana gniewac sie tak dlugo nie moge - wrecz nie wypada.

Barteq 2013-05-19 00:00:18
Ujmę to tak. Mam podstawy uważać, że jest nam teraz znacznie bardziej po drodze, niż się nawet spodziewasz - Cheos już kilka proponował, że jak odstąpimy, to pomoże w obronie Efe, po tym jak się jego relacje z Didim trochę ochłodziły.

Deb 2013-05-19 08:38:58
Tak, od kilku dni rozmawiam z Dzia i jestem w tym temacie na biezaco.
Szybki upadek Eferalgi dla Cheosa jest bardzo duzym zagrozeniem. Dla niego powolny, kontrolowany (Cheos ma u mnie wojsko, ktore nic nie robi, tylko sobie jest) i wyniszczajacy strony atakujace upadek Eferalgi byl planem na nasz region. Eferalga wciaz ma sporo wojska i gdybys dal Cheosowi pokoj, to Cheos mialby nowego kapciowego - Eferalge, a ja bym zostal pojechany w calosci w mniej niz 10 tur.
Sytuacja na froncie z Eferalga i tak jest dosc niepewna, bo tam uczestniczy Bombel, ktory moze wywinac jakis numer, ale ma obiecanego Kolosa, wiec powinien byc grzeczny ;)
Wojna miedzy nami od poczatku byla nieporozumieniem - dales sie namowic Laremu na wojne z warzywniakiem, zamiast od poczatku zbierac sily na Cheosa.
Lary mial chyba do mnie uraz z poprzedniego dyplo, bo uczciwie proponowalem mu wspolny rozbior Eferalgi, ale on wolal wkrecic Cie w wojne warzywna (tak to przynajmniej wyglada z mojego punktu widzenia). Sam mi wypowiedzial wojne i jeszcze Ciebie podburzyl do wojny ze mna, a ja mialem wobec Was czyste intencje, o czym sie pewnie dopiero przekonacie po zakonczeniu gry, bo prowadze cos w rodzaju pamietnika w pakcie z Adminem ;)

Deb 2013-05-21 10:45:29
Mialem Cie prosic o przejscie w celu nawiazania kontaktu z Rihiterem (ewentualnie namierzeniu Whiteye czy Martina) ale wlasnie dwoch z nich juz mam na laczach, wiec nie bede sie niepotrzebnie u Ciebie krecil - chociaz zawsze moge sluzyc swoim rydwanem z luneta, ktory moze niespodziewanie wpasc do ktoregos z Twoich sasiadow popatrzec co sie dzieje ;)

Deb 2013-05-24 15:34:55
Dzisiaj powiedzialem Cheosowi prosto w twarz, ze gram przeciwko niemu.

Deb 2013-06-04 00:58:07
Proponuje wymiane map - mam wlasciwie wszystkich swoich sasiadow, ogolnie 2/3 calej mapy swiata i rejony ktorych mozesz nie miec na swoich mapach. W sumie tylko Martina nie zlokalizowalem kontaktowo.

Barteq 2013-06-05 05:50:45
Słyszałem plotki o tej sytuacji z Cheosem, ale chyba się go udało udobruchać, bo Bombel na razie nic nie kombinuje u Efe.

Z tą wymianą map chciałbym jeszcze chwilkę poczekać. Prawda jest taka już widzę praktycznie całą mapę, bo sporo zainwestowałem w szpiegów, żeby ją zdobyć i chętnie Ci przekaże, jak tylko wybuchnie oficjalny konflikt z obozem Cheosa.

PS Przepływałeś już koło terenów Martina :P .

Deb 2013-06-05 10:11:20
Wspierajac surowcowo Rosje troche sam sobie szkodzisz opozniajac bieg wydarzen.
Przeplywalem?
Chyba zanim to byly jego tereny ;)

Deb 2013-06-17 12:05:04
Nie wiem, czy zdajesz sobie sprawe z tego, ze od dluzszego juz czasu lamiesz regulamin:

-----------------------------------------------
7.10 Wymiana surowców:
7.10.1 Wymiana surowców tylko 1 do 1. Wymieniać się można tylko na surowce, których się nie posiada.
7.10.2. Każda nacja inne nacji może podarować tylko 1 dowolny surowiec.
-----------------------------------------------
Nie zglaszam tego tylko dlatego, ze nie chce Ci szkodzic, chociaz Ty lamiac regulamin wspierasz mojego wroga, ktory mnie zaatakowal i ciagle mam z nim wojne.

Barteq 2013-06-17 14:45:30
Masz rację. Jakoś kompletnie nie zwróciłem na to uwagę.

Te pierwsze 2 wymiany musiałem zaakceptować jeszcze gdy Lary istniał.
Później zgodziłem się na ten 3 surowiec, nie pamiętając o tych 2 pierwszych wymianach, a do tego sam mam już futro.
Dzięki za info. Dzisiaj wszystko pokasuję.

PS Tą 3 wymianę zaakceptowałem tylko dlatego, że wiedziałem już o tym, że Cheos zamierza współpracować z Efe i chciałem odwrócić od mojego porozumienia z Didim uwagę. Do tego zupełnie zapominając o tym, że coś jest jeszcze aktywne.

Barteq 2013-06-17 14:46:58
Najśmieszniejsze jest to, że w sumie ta wymiana jest mi osobiście mocno nie na rękę, bo opóźnia Wasze działania. Czasem się kliknie i nie pomyśli.

Barteq 2013-06-17 16:48:37
PS Masz już pełną mapę świata?

Deb 2013-06-18 08:40:24
No ja to sygnalizowalem wczesniej, ale ogolnie chodzilo tez o to - co z reszta sam napisales, zeby Eferalge nie wszedl pod kontrole Cheosa i spolki, dlatego wczesniej to tolerowalem, ale obecnie nie widze najmniejszych do tego podstaw ;)
Moze to i smieszne, ale dla mnie prawdziwe jest to, ze sporo mojego wojska jest unieruchomione i musi stac na czatach przy wyspach Eferalgi.
Z reszta skoro sprawe wyprostowales, to pretensji miec nie moge - zwlaszcza, ze Eferalga moglby sobie te dostawy zalatwic zapewne gdzie indziej.
Jezeli chodzi o mape swiata, to calosci nie mam i w zasadzie do niedawna zupelnie mi to nie doskwieralo, chociaz czytajac Wasze relacje troche sie czasami gubie i w sumie dokladniejsze mapy by sie przydaly dla lepszego rozeznania w sytuacji globalnej.

Barteq 2013-06-25 03:26:03
Widziałem szpiegiem, co się wczoraj pod Ostią wydarzyło i ręce mi normalnie opadły:

Maiar robił turę jako pierwszy i liczył, że uda mu się jednak porozumieć z Didim, więc działał wg. wcześniejszego planu i wszedł całym stackiem do Ostii. Didi mu wcześniej pisał, żeby robił co chce, ale on się z umowy wycofuje, ale Maiar chyba liczył, że jednak Didi zmieni zdanie. Didi wszedł do gry, zobaczył, jak jest ustawiony stack Maiara i się wycofał wystawiając go Bomblowi. Efekt końcowy jest łatwy do przewidzenia. Osłabiony stack Bombla dalej stoi, a Maiara stacku brak.

W związku z powyższym kompletnie mi się cały plan posypał, bo:
1) Bombel jest bezpieczny, więc Cheos nie będzie wysyłał posiłków w tamtym kierunku.
2) Jeżeli Cholernik nie zaatakuje teraz Cheosa z wody, to ten zdąży dojść do grenadierów mniej więcej równo, jak ja do strzelców (lub do strzelców na chwilę po mnie), bo nie będzie musiał skręcać po chemię i astro, a dodatkowo nie będzie musiał przezbrajać fregat, więc cała jego kasa i nauka pójdzie w jednostki lądowe. Ponadto nie będzie musiał ustawiać garnizonów w portach, więc będzie miał więcej armii na froncie.

Barteq 2013-06-25 03:29:33
Mam straszny mętlik w głowie, bo posypały mi się całe plany, w związku z powyższym wydarzeniem, a szans na porozumienie już raczej nie ma :( .

Maiar na 99% zwróci się teraz o pomoc Cheosa, bo nie ma innego logicznego wyjścia.

Jeśli mogę spytać, to jakie masz zdanie odnośnie tej sytuacji i co zamierzasz zrobić dalej?

Deb 2013-06-26 09:45:20
Mi ta sytuacja tez sie bardzo nie podoba - wszystko przez to, ze weekend nikt nie mial czasu ich uspokoic i wydaje mi sie, ze obaj teraz tego zaluja.
Skoro tak oceniasz mozliwosci i sytuacje Maiara, to moze jedynym wyjsciem jest calkowita likwidacja jego panstwa?
Tylko co na to Cholernik?
Jesli Cheos bedzie chcial wspomoc Maiara, to chyba bedzie sie probowal przedrzec przez Dzia?

Deb 2013-06-26 12:28:44
Najlepiej by bylo sie chyba dogadac z nowym wladca Korei i... wystawic Bombla do odstrzalu, tak jak zostal wystawiony Maiar.
Tylko czy jego sytuacja jest tak kiepska, ze nie ma nic wojska?

Barteq 2013-07-04 01:45:25
Skorzystałem z zamieszania i zrobiłem sobie urlop od dyplo (i związanej z nim dyplomacji) :) .

Jak już się gorące głowy zagotowały, to nie było możliwości ich ostudzić. Szkoda szczególnie Didiego, bo chyba mu psychika siadła i nie wytrzymał napięcia (i stąd pewnie rezygnacja; wcześniej mi już coś wspominał, że ma wyrzuty sumienia, że musi atakować Bombla).

Maiar stracił sporo, ale samego złomu (może poza katapami) i nie było tego aż tak dużo (widziałem bitwę szpiegiem). Liczę, że ma jakieś nowocześniejsze rezerwy u siebie.
Chyba się jakoś dogadają z Peterem, choć pewnie na tym Korea sporo zyska.

Spróbowałem wprowadzić Petera w sytuację (jest mi o tyle łatwiej, że współpracowaliśmy w d7) i napisałem mu, że miałeś cichy sojusz z Koreą, więc powinno być Ci łatwiej ułożyć pozytywne relacje na nowo :) .

Napisałem do Cholernika, jak wygląda sytuacja i czekam na odpowiedź.

Deb 2013-07-04 09:23:40
No my z Peterem wlasciwie jestesmy gotowi do ataku na Egipt. Tylko Cholernik cos zaczyna krecic, ze potracil katapulty - jakos tak cos nie zabardzo sie do tej wojny pali.

Deb 2013-07-04 13:47:40
Nie wiesz, czy Maiar dal sie im przekabacic?
cheos
2013-07-04 10:41:14
Pomożesz Centowi z Cholernikiem? Ja zbieram konie pod centa granicą (część ukrywam przed Dzia) i jak dojdę do kawalerii za kilka tur to wyślę.
Jakby się do tego czasu udało spalić kilka miast Cholery i podpisać pokój to ruszylibyśmy razem z dwóch stron na Koreę.
Z drugiej strony uderzyłby Rzym tylko jak porozpowiadasz to Bombel na 100% się wycofa.
Przy okazji mogę spróbować namówić Efe na desant i Maiara na wsparcie. Maiar został zdradzony i oddaje teraz miasta to jest szansa na zemstę na Korei.

Jak technologicznie obecnie stoi Cheos?
Musze ponaglic ich do wjazdu na Egpit - mam nadzieje, ze to nastapi za 2 tury. Tylko jak Maiara przeciagneli na swoja strone, to pewnie Peter sie wycofa z tej wojny egipskiej i bedzie niezla lipa z tych calych naszych knowan - to wlasciwie zapewni zwyciestwo Cheosowi.

Barteq 2013-07-05 04:41:59
Nie jestem do końca pewien, bo nie wiem czemu nic mi nie odpisał na tajnych.
Chyba nie, ale 100% pewności nie mam. Podobno się dogadali za 3 miasta, ale Peter chwilowo wstrzymał operację, żeby mi Bombel przez jego nowe tereny nie przejechał (Didi na odchodnym dołożył 20 tur OB do mechanicznego pokoju...).

Mnie też strasznie namawiają do ataku na Petera. Musiałbym być kompletnym matołem, żeby się zgodzić przy obecnym podziale sił. Pokonamy wspólnie Petera, a ja potem zostanę miedzy nimi, bez możliwości stworzenia żadnej realnej przeciwwagi dla ich sojuszu. Byłbym pewnie wtedy kolejnym na odstrzał.

Cheos ma 2 tury do części zamiennych. Ech, przez to, że Cholerka nie dziabnął go z morza (na co z kolei główny wpływ miał atak Didiego na Maiara :( ), to wyprzedzę go do rifli tylko jakieś 4-5 tur, a to za mało do realnej kontrofensywy...
Obecnie najlepszą jego jednostką są kirasjerzy.

Deb 2013-07-05 09:54:37
Mi Maiar tez nic nie odpisal i podejrzewam, ze znowu cos po swojemu kombinuje.
Oddal Bomblowi miasto, ktore umozliwia wplyniecie jemu i Cheosowi na to nasze morze z Eferalga.
Wspieracie z Dzia surowcami Eferalge, a Cheos mu obiecuje odbudowe panstwa :(
No niestety wszystko sie popierdzielilo przez ten konflikt Didi-Maiar.
To ze Maiar stracil armie to pol biedy, bo przy jego ilosci miast da rade szybko sklecic cos nowego - gorzej, jesli to co skleci bedzie walczyc dla Bombla, ktory i tak go pozniej wyroluje raczej. No ale Maiarowi obiecuja Koree, z reszta tak jak i mi.
Centurion jeszcze mysli, ze razem z nim zaatakuje Cholernika i pochwalil sie, ze Cheos ma doslac 15 kirasjerow - podobno schowal je, zeby Dzia nie widzial.

Deb 2013-07-05 09:57:36
To miasto co oddal Bomblowi - Wyzima poczatkowo, po wybuchu tej wojny z Didim Maiar chcial oddac mi, zeby nie wpadlo wlasnie w rece Bombla - teraz je sam mu oddal. No nie wiem, moze sytuacja go do tego zmusila, ale to miasto ma bardzo duze znaczenie taktyczne, wlasnie ze wzgledu na mozliwosc przeplywu - co prawda trzeba przeplynac przez port, ktory jest pod kontrola Maiara i moze go zburzyc (przerobic na chatke przykladowo) w kazdym momencie, wiec tragedii nie ma. Tylko pytanie po czyjej stronie stanie Maiar pozostaje otwarte.

Deb 2013-07-09 16:59:56
Wczoraj przez telefon mi Cheos powiedzial, ze ma 50 konnych i za ture dochodzi do kawalerii - nie mam zadnych mozliwosci, zeby to zweryfikowac - mozliwe, ze chcial mnie troche postraszyc, zebym trzymal z nimi.
Centurion naciska na mnie, zebym z nim zaatakowal Cholernika, ale on zna moja sytuacje i nie mam przed nim zadnych tajemnic - niestety Peter chyba nie jest zainteresowany Centurionem i sie skupi prawdopodobnie wylacznie na Bomblu.

Deb 2013-07-09 17:04:43
Ja potrzebuje ponad 10 tur, zeby samodzielnie wyprowadzic atak na Centuriona, jesli Peter nie pomoze (nie wiadomo, moze pomoze) i to przy zalozeniu, ze Maiar jest z nami, to za 10 tur zaczne draftowac muszkiety.

Barteq 2013-07-10 05:23:38
Podpisałem z Cheosem zawieszenie ognia.
Przez to, że Cheos mógł się spokojnie rozwijać nic mu nie jestem wstanie zrobić, bo 2 turki po mnie zrobił strzelców (więc ma kawalerię - koło mnie się kręciło 50 sztuk kirasjerów, więc nie blefuje...).
W najlepszym wypadku może utrzymałbym pata, ale biorąc pod uwagę przewagę ilościową, to jest to wątpliwe - mój atak katapami mogą przyjąć w dużym stopniu przystawki Cheosa, a ja biorę wszystko na klatę...

Deb 2013-07-10 05:45:14
Teraz sie Cheos skupi na Cholerniku, albo moze zaatakuje Petera. Ja widzialem jedyny sposob, zeby jakos wspolnie zagrozic Cheosowi to atak przez Egipt, ale widac musial ktos sypnac, bo Centurion przeprowadzil atak wyprzedzajacy na Cholernika, a niedawno jeszcze zostal zaatakowany przez Itkoviana - chociaz moze to zbieg okolicznosci, bo Cholernik ma po prostu duze panstwo, ale nie ma strzelcow chyba jeszcze wiec nie wiem czy sie utrzyma. Cheos pewnie tez go bedzie chcial troche oslabic i zaraz potem ruszy na nastepnego w kolejce co sie wybije i to jest wlasciwie dla niego droga do zwyciestwa.
Chyba, ze mu jakis sojusznik typu Bombel, albo Centurion sie zbuntuje, ale to raczej watpliwe - no moze Bombel, jakby widzial szanse na wygrana - moze ktos powinien z nim pogadac?
Postaw piwo autorowi tego posta

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum