www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "pakt rzymski" (dzia)
Author Message
wnuczus 

Kubilaj ChanImperium Celtów

xfire: wnuczus
Helped: 16 times
Piwa: 33/46
generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2013-10-11, 22:15   Pakt "pakt rzymski" (dzia)

Pakt numer 3532, założony 2013-08-13 21:29:31 przez dzia (Sumeria - Dariusz I)

Nazwa paktu: pakt rzymski

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: dzia
Barteq
Peter
Postaw piwo autorowi tego posta

wnuczus 

Kubilaj ChanImperium Celtów

xfire: wnuczus
Helped: 16 times
Piwa: 33/46
generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2013-10-11, 22:15   

dzia 2013-08-13 21:43:04
Chyba na tyle zbieżne są nasze interesa że możemy taki pakt założyć.

W ostatniej rozmowie z Bartkiem zwróciliśmy uwagę na fakt że Sumeria jest ostatnim państwem bez religi Cheosa-jeśli by rela wskoczyła do jakiegoś mojego miasta może być głosowanie i game over.
Dlatego chociaż ekonomicznie mi się to nie widzi(będe też musiał odpalić GA tracąc dwóch Wielkich) to dla dobra gry chyba lepiej żebym wrzucił teokracje ;)

dzia 2013-08-13 21:48:05
Militarnie bombel dostał naprawde mocno-stracił kupe unitów i ciągle traci.W takiej sytuacji chyba rozsądne jest pomyśleć nad strefami wpływów i włączenie się Petera do wojny.
Inna sprawa czy Cheos będzie się tylko przyglądał czy coś zechce zadziałać-na naszą korzyść jest to że u Deba/Rihitera coś mu chyba nie idzie.

ps.Niedługo ze spy punktów będe widział miasta bąbelka-to informacją się wygrywa wojny;)

Peter 2013-08-13 22:11:52
Jestem.

Z tego co widzę to natarcie przebiega szybko.
Rzym nadal trzyma spora część wojska w "macierzy", czyli tuż pod Ostią w obawie przed Koreą.
Ja swoje wojska podciągam cały czas pod granice.

Jaki macie pomysł co do dalszych działań?

dzia 2013-08-14 00:41:41
hehe,no natarcie przebiega tak szybko że logistyka nie nadąża-piechota została w tyle za kawalerią.Także chyba lekko przystopujemy,podleczymy i zgrupujemy unity.
Myśle że z Bartkiem-choć tak naprawde ja stanowie tylko skromną pomoc-jesteśmy w stanie zajać wschodni bomblostan.
Ten macierzysty-czyli na zachód od Ostii to byłaby Twoja broszka.Oczywiście działąnia militarne możemy-i chyba powinniśmy-prowadzić razem.

No i zależy jeszcze jak się Cheosowi ułoży w Indiach.
Pytanie kiedy się Korei kończy pokój z Rzymem?

Peter 2013-08-14 08:13:36
"Pytanie kiedy się Korei kończy pokój z Rzymem?"

Właśnie się skończył w poprzedniej turze, ale nie planowałem ataku na Rzym - byłem skoncentrowany wojskiem na granicy z Indiami (tam też gorąco) i dlatego dopiero wędruje wojem na pozycje.

Peter 2013-08-16 10:12:23
Dzia - te szpiegostwo we mnie, to do czegoś konkretnego Ci potrzebne?
Jak nie to może zdejmij, albo ustalmy po ile dajemy, bo tak co turę ustawiać tyle ile dałeś to trochę nudy ;)

Bombla posiłki droga lądową się skończyły (nic nie idzie).
W przedniej turze tylko 3 oddziały przeszły.
Widok mojej kawalerii po prostu wszystko zatrzymuje w zachodniej części Rzymu, czyli to co widzicie w Achean to w zasadzie prawie wszystko co jest na wschodzie.

dzia 2013-08-19 23:02:23
Dałem to tylko do podglądu demo żeby mieć jakieś porównanie sił waszej wielkiej trójki.Potem te punkty leciały już z automatu bo Skubi o tym nie wiedział-mały szczegół więc mu nie wspomniałem.
Teraz chciałbym mieć jeszcze tylko podgląd na demo Bartka.

Pozatym mam tyle spy.pkt.na ture że zastanawiam się nad prowadzeniem jakiejś spy wojny-np.tania misja zatrucia wody i niezadowolenia w sytuacji kiedy jest ograniczenie w wymianie surowców i wielkie miasta na granicy niezadowolenia ze wzgl.na draft,może być dosyc upierdliwa;)

dzia 2013-08-19 23:04:25
Taką spy.wojne trzeba by wtedy skoordynować z działaniami militarnymi-taka dywersja,fajna opcja na przyszłość;]

dzia 2013-08-20 21:36:43
Tak tylko przypominam że liczymy cały czas na zaangażowanie się Korei w sprawe bombla.Mamy już podgląd na jego całe państwo,moge też zaglądać do środka i wchodzić do miast-jest też tradycyjny szpieg żeby sprawdzać ciemne pola między miastami więc komplet info jest do dyspozycji:)

Peter 2013-08-21 10:03:59
"Myśle że z Bartkiem-choć tak naprawde ja stanowie tylko skromną pomoc-jesteśmy w stanie zajać wschodni bomblostan.
Ten macierzysty-czyli na zachód od Ostii to byłaby Twoja broszka."

Ale jak wschód nie zajęty, to przecież moje wejście to samobójstwo.
W którą stronę nie rusze to Bombel wali we mnie od razu armiami z obu części kraju, czyli większą siłą, niż ta co Was zatrzymuje na wschodzie.
Na takie podejście na czołeowe na całość jego armii, to nasze stacki powinne być połączone. Oddzielnie to mnie wybije po prostu.

Peter 2013-08-21 10:08:19
PS
Z zupełnie innej beczki, ale ważne - ile żarcia daje w mieście Sushi u Cheosa może widzicie?

Barteq 2013-08-22 03:30:26
"Ale jak wschód nie zajęty, to przecież moje wejście to samobójstwo.
W którą stronę nie rusze to Bombel wali we mnie od razu armiami z obu części kraju, czyli większą siłą, niż ta co Was zatrzymuje na wschodzie.
Na takie podejście na czołeowe na całość jego armii, to nasze stacki powinne być połączone. Oddzielnie to mnie wybije po prostu."

Zgadzam się, że ostateczne podejście musiałoby nastąpić połączonymi armiami i jest to wykonalne, bo jest trochę Twojej kultury do podróżowania, natomiast obecnie nie widzę jak realnie mógłby Bombel Tobie zagrozić (zależy oczywiście to również od tego, jaką ilością wojska w tej okolicy dysponujesz).
Przy synchronizacji 1 tury ataku moglibyśmy tak ustawić wojsko, że szachowalibyśmy Velitrae, a jeśli wejdziesz odpowiednią ilością kawalerii, to Bombel nie ma nawet możliwości utrzymania Paryża, więc nie połączy armii. Do tego armia zachodnia jest bardzo mało i kilkanaście piechot w tym momencie jest ją wstanie zatrzymać na wiele tur.
To jest ostatni moment na wykonanie takiej operacji, bo z każdą turą przybywa wojska, a Cheos nie będzie wiecznie zajęty Rihiterem, więc prosiłbym o klarowną deklarację, bo nie wiem, jak mam poprowadzić dalej z Bomblem dyplomację - jeżeli nie porozumiemy się szybko, to będę musiał się spróbować Bomblem dogadać, bo prowadzenie patowej wojny nie ma kompletnie sensu...

"PS
Z zupełnie innej beczki, ale ważne - ile żarcia daje w mieście Sushi u Cheosa może widzicie?"

To Dzia tylko może sprawdzić :) .

Peter 2013-08-22 07:24:22
"Do tego armia zachodnia jest bardzo mało i kilkanaście piechot w tym momencie jest ją wstanie zatrzymać na wiele tur."

Kultura Bombla podchodzi pod same miasto, więc po zmiękczeniu canonami, jego koło 20 rifli może sporo zniszczyć - to by mnie zmusiło do trzymania podwójnej ilości wojska.
Do tego od wschodniej strony kultura też podeszła pod Ostię i kawaleria (następne 20) może doskoczyć - więc musiałbym tam trzymać koło 80 jednostek, albo oddać miasto.

"więc prosiłbym o klarowną deklarację, bo nie wiem, jak mam poprowadzić dalej z Bomblem dyplomację - jeżeli nie porozumiemy się szybko, to będę musiał się spróbować Bomblem dogadać, bo prowadzenie patowej wojny nie ma kompletnie sensu..."

Też uważam że patowa wojna jest bez sensu.
Bombel na bank będzie chciał zawrzeć pokój, bo jak zwykle kombinuje zwycięstwo kulturowe, a do tego potrzebuje budynków.
Moim zdaniem warto teraz zawrzeć z nim pokój.

Ja ze swojej strony wrócę do niego czołgami - to sam w podskokach będzie uciekał i oddawał miasta (po co iść na czołowe zderzenie i tracić wojo, zwłaszcza za mocno "przechodzone" miasta bez budynków).

dzia 2013-08-23 00:38:02
Hmm,troche mnie rozczarowaliście panowie:P
Rihiter walczy jak lew i odpiera ataki a Wy prowadzicie dyskusje przy herbatce.

Jest naprawde w waszym interesie żeby Cheos mnie nie zjechał ;)
Do jego miast już zaglądac nie mogę,wrzucił na mnie 1800spy.punktów,czyba wczoraj.

dzia 2013-08-23 00:38:36
No nic,mam nadzieje że za te 10tur nie wydygacie

Peter 2013-08-24 18:57:07
"No nic,mam nadzieje że za te 10tur nie wydygacie"

Nie rozumiem.

"Jest naprawde w waszym interesie żeby Cheos mnie nie zjechał ;) "

Jak odbija szpiegostwo to raczej nie po to żeby zjechać, bo sie punkty marnują.

Dzisiaj ja dla odmiany zapodałem Cheosowi Wielkiego Szpiega - pewnie się ucieszy, ze taka to już tradycja ;)
Jest co oglądać.
A czym dłużej się ogląda, tym gorzej to wygląda (o nawet się rymuje).

Zatem najważniejsze - Sushi daje mu w tej chwili już aż 9 żarcia.
Bardzo dużo miast (o ponad 50%) więcej niż u mnie i... o zgrozo większość jest mała.
Ja mam miasta dość ściśnięte i wyrośnięte, czyli kres możliwości.
Tam pole do popisu jest masakryczne - spokojnie Cheos może wręcz podwoić liczbę żarcia, bo masa miast na wybrzeżu, czy wyspach.

Można by skoordynować akcje szpiegowska w świętym i zniszczyć np. wszystkie budynki.
No ale na to trzeba czasu - ja w 5 tur dojdę 8 szpiegami i za kolejne 5 mogę niszczyć.
Mogę dorobić tez paru szpiegów na szybko, żeby nie zabrakło - ale powtarzam, to trzeba zrobić razem i szybko.

Ogólnie to czas nie działa zbytnio na nasza korzyść.

Teraz Bombel.
Po zawarciu pokoju, jest najarany na Rihitera jak dziki na paciorki.
Teraz mam jednostki na pozycjach, więc raczej nie wytrzymam jak wejdzie i się odsłoni ;)
No chyba że jak minie pokój, to robimy drugą rundę? (bo jednak czołgi są po prostu za daleko i szkoda mi aż tyle czekać).

Peter 2013-08-25 15:11:06
O już 10 żarcia na turę się zrobiło.

Cheos odbija szpiegostwo. Na 100% ustawił.
Teoretycznie gdybyśmy obaj na zmianę, co drugą turę, dawali w niego szpiegostwo za szmal, to zostałby zatrzymany, a my idziemy do przodu po 50% ;D

W 38 z 39 miast produkuje budynki lub sushi.
W jednym mieście robi statek piracki (od strony Sumeri - miasto Kish), więc zaraz nim tam pewnie będzie.

Na froncie z Indiami są zatrzymani.

Nosze się z zamiarem udzielenia pomocy Indiom, więc jeśli rozważacie atak, to dobry moment żeby pogadać.

dzia 2013-08-25 20:47:15
"Nosze się z zamiarem udzielenia pomocy Indiom, więc jeśli rozważacie atak, to dobry moment żeby pogadać."

Ja jestem bardzo za,Indie dobrze byłoby mieć po swojej stronie-nawet jeśli z Rihim wielką sympatią się nie darzycie.
Ja wrzucam zaraz nacjonalizm to mam nadzieje wkońcu się zaczne trochę liczyć bo jak do tej pory w wojnie brałem udział bardziej towarzyski;)

Bartek z tego co wiem chce porobić troche armat i zrobić połączenia kolejowe,to też będzie gotowy:)
Postaw piwo autorowi tego posta

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum