www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "Wieczna Wojna" (Maiar)
Author Message
Shaka[D14]

Kubilaj ChanImperium Celtów

Piwa: 60/18
plutonowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Reprimends:
 6/3/6
Posted: 2013-10-11, 22:14   Pakt "Wieczna Wojna" (Maiar)

Pakt numer 3482, założony 2013-06-25 02:16:05 przez Maiar (Babilon - Katarzyna)

Nazwa paktu: Wieczna Wojna

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: Maiar
Barteq
cheos
Postaw piwo autorowi tego posta

Shaka[D14]

Kubilaj ChanImperium Celtów

Piwa: 60/18
plutonowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Reprimends:
 6/3/6
Posted: 2013-10-11, 22:14   

Maiar 2013-06-25 02:27:22
Taki dosc ciekawy pakt, czyli nastepujaco.
Jak sobie mozecie wyobrazic, szanse panstwa babilonskiego z armia powiedzmy nie wiem, ale pewnie maxem 140, sa tak nile, ze nie istnieja. Oznacza to ze tak powiem duzą rotacje w miastach... niestety, na wasza niekorzysc. Biorac pod uwage ze oboje macie takie techy, ze wojna miedzy wami to bedzie ogromna strata mocnych jednostek (technologicznie) i jeszcze teraz okropna stagnacja (skoro Bartek powoli sie cofa do przesmyku) smiec sadzic iz wasza wojna w obecnej sytuacji coz, nie sprzyja waszej pozycji, noi oczywiscie mojej. Dlatego bym optowal za jej zakonczeniem, niestety, kosztem niejakiego upadku Dzia, a przynajmniej zostawienia go na wysepce, na co nie widze innych opcji bo Bartek nie ma inicjatywy na wojnie i predko jej nie zyska.

Teoretycznie mozna by powiedziec iz Cheoss powinien byc zadowolony z takiego obrotu pakt, bo wiadomo Bombel, sojusznik i te sprawy, tylko ze jak Bombel prosto bez problemow mi pisze ze zawsze walczy o 1 miejsce a Cheoss dobrze o tym wie i jeszcze mowi ze jezeli chodzi o zdrade, to tutaj podkreslam, JESZCZE nie teraz (rofl, n-ty raz bombel mowi otwaracie o wojnie do cheossa, no ale pewnie to i cheossa gra, chociaz i bombla wlasna tez).

tak czy siak kontynuujac watek glowny, coz, te argumenty nie sa najwazniejsze, kazdy z was moglby jakos przelknac zblobowanie sobie Didiego/jego buforkow/Bombla, tylko chyba nie w momencie gdy Didi jest najlepiej techowo/ekonomicznie dysponowany i niejakie dyplomatycznie tez.

I tutaj dochodzi dosc wazny element, bo niejaki sposob gry danego gracza. Cheoss juz zosatl pieknie oszukany przez Didiego, teraz ja (a Bartek widzial w jakim stylu to bylo zrobione, czlyi pod pretekstem nie oddania jednego miasta, gdy nawet jasno nie bylo powiedziane ez miasto nie zostanie oddane) i tutaj lezy problem. Oczywiscie, mozecie budowac relacje z kimkolwiek chcecie i nawet z Didim, tylko jak to napisal Dzia:
"no to nie fajnie,u didiego zwiodło mnie to że tak się razem trzyma z tymi warzywkami,ale skoro to taki typ to pewnie nie zawacha się ich pojechać jeśli to będzie decydować o jego zwycięstwie,a oni mu jeszcze swoje miasta z przyjemnością oddadzą."
I zgaduje ze tak wlasnie jest. : P Ba, nawet Deb wydaje sie tym wszystkim zaskoczony,wydaje sie, nie wiem czy to gra czy prawdziwe intencje, ale, warto wspomniec ze przez Didiego i jego sojuzsowego focha poki co nie ma wsparcia dla wojny z Centem! Ba, nawet Cholernik mowil, ze Didi napisal cos w stylu "laskawego zastanowienia sie czy zechce mu sie wspierac wojne Cholery z Centem", coz, to wszystko daje obraz sytacji.

Czyli powtarzajac, optowalbym za tym pokojem. Nie mowie od razu, BARTEK ATAKUJ BOBKA, chociaz badzmy szczerze, jest to najlepsza mozliwa opcja. Bo i Ty cos zyskasz, a i oni zyskaja mniej, w innym wypadku nic nie zykasz, a co najwyzej za 1000 lat uda Ci sie MOZE pokonac odwiecznego wroga jakim jest Choess, z Cheossem jest na tyle podobnie, ze u kampani u Dzia nie ma oczywistych celi, nie liczac Ciebie Bartek, ale kampania u Ciebie gdy mazs pewnie zaraz te rifle moze byc dosc oplakana w skutkach.

Widzicie jakies szanse na organizacje takiego przedsiewziecia? Bo coz, chociaz wy byliscie szczerzy w tym co robiliscie, calkiem ladnie i honorowo, a Didi wykorzystuja coz, ciemna strone dyplo moze was szybko zdublowac. : P

Oczywiscie zeby nie bylo ze robie to z pieknych czystych pobudek, taka forma dzialania jest chyba jedyna, ktora moze mnie uratowac. Aczkolwiek stwierdzam, iz takie cos pomoze i wam, bo inaczej czeka was krwawa wojna naprzeciw wam, jak juz macie jakies negocjacje pokojowe, moj fail! Jakby co ponoc Deb sie zglaszal ze moze mi pomoc, sam nie wiem czy to prawda, dosc mozliwe, zwlaszcza ze proponowalem oddanie mu 2 po-efowskich miast w swietle dzisiejszych wydarzen i ze wzgledu na przeszlosc.

Maiar 2013-06-25 02:29:33
Ehe, te bledy. nie pakt* a spraw, coz, myslalem o czyms innym. I nie oboje a obaj.

Barteq 2013-06-25 02:43:16
Krótkie wyjaśnienie dla MAiara:

Właśnie w głównej mierze sprawa rozbija się o Dzia i GS, którego wcześniej na Cheosa odpalił.
Cheos chce go przez to zniszczyć do końca, a ja nie chce na to pozwolić, choć chwilowo mi odrobinkę ciężko temu faktowi zaradzić :) .

Barteq 2013-06-25 02:43:58
Sorki za to duże 'A' w nicku :) . Późno już :) .

cheos 2013-06-25 02:45:47
Ja jestem za ale pokoju pewnie nie będzie. Czarny chce się zemścić na Mali a ja go nie oddam. Ja chcę się zemścić za wielkiego szpiega na Sumerze a Czarny go nie odda. Patowa sytuacja.

cheos 2013-06-25 02:46:34
Prawie razem napisaliśmy :)

Maiar 2013-06-25 19:59:14
Coz, juz piszac do Dziada pisalem ze to raczej nie ma szansy bytu, coz, sprobowalem, coz moge powiedziec, szkoda, jednak raczej latwo wam nie bedzie majac siebie na karku i rozwojowych sasiadow. :P
Postaw piwo autorowi tego posta

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum