www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "BBB - Barteq - Whiteye" (Whiteye)
Author Message
wnuczus 

Kubilaj ChanImperium Celtów

xfire: wnuczus
Helped: 16 times
Piwa: 42/47
generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2013-10-11, 22:14   Pakt "BBB - Barteq - Whiteye" (Whiteye)

Pakt numer 3101, założony 2012-12-25 22:41:57 przez Whiteye (Mali - De Gaulle)

Nazwa paktu: BBB - Barteq - Whiteye

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: Whiteye
Barteq
bummbummbamm
Postaw piwo autorowi tego posta

wnuczus 

Kubilaj ChanImperium Celtów

xfire: wnuczus
Helped: 16 times
Piwa: 42/47
generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2013-10-11, 22:14   

Whiteye 2012-12-25 23:05:07
Sytuacja się "trochę" skomplikowała ;]

Swój start podporządkowałem pod rush a zdobycie cudzej stolicy ma kluczowe znaczenie dla mojej nacji. Zakładałem że uda mi się zdobyć perską stolicę (z tym nie powinienem mieć problemów) i to wokół niej miałem budować swoje państwo, dzięki czemu odsunąłbym się od Was i w przyszłości łatwiej było by nam się dogadać.

Niestety, okazało się że Persja od wschodu graniczy z Kartaginą Cheosa a ten chce położyć łapki na Persepolis. W tej chwili jedyną szansą żeby się przed nim wybronić jest przerzucenie całego wojska na północny-wschód, dlatego mam zamiar (jeśli Scooby się na to zgodzi) wypowiedzieć Wam wojnę i od razu zaproponować pokój, żeby zyskać 10 tur gwarantowanego pokoju. Nie musicie się na to zgadzać ale wtedy Persepolis, praktycznie bez walki, przypadnie Choesowi a ja zabunkruję się w dwóch miastach. Dodatkowo Cheos dostanie cały teren między Kartaginą a Persją plus część terenu mojego (resztę pewnie weźmiecie dla siebie). Jeśli zgodzicie się na moją propozycję to mogę Wam zagwarantować że całe moje wojsko przeznaczę na walkę z Cheosem. Jeśli przegram to sami zadecydujecie czy chcecie mnie zaatakować i nie będę miał do Was pretensji bez względu na to jaką decyzję podejmiecie. Z drugiej strony jeśli jakoś uda mi się wybronić to będziecie sąsiadować ze mną a nie z Cheosem a dodatkowo będę solidnie osłabiony - w tym wypadku też sami podejmiecie decyzję czy mnie dobić ;]

Robiąc turę w czwartek muszę wiedzieć na czym stoję dlatego wszystko musimy ustalić do tego czasu, w przeciwnym razie zakładam że nie ma szans na porozumienie, bunkruję się w miastach i czekam kto pierwszy mnie odwiedzi - Wy czy Cheos.

Barteq 2012-12-26 01:28:17
Chwilowo udało mi się "pożyczyć" neta od jakiegoś miłego (i odrobinkę nierozgarniętego ;) ) sąsiada, więc postaram się krótko odnieść do powyższej infomacji.

Na wstępie chciałbym zapytać, skąd posiadasz powyższą wiedzę, bo jest to rzeczywiście dość istotna dla wszystkich w regionie informacja.

Bardzo by mi zależało na podtrzymaniu tej "wojny" przez kilka tur, gdyż, jakby to ująć, poluję na dość tłustą i mało naiwną rybę, która po zrobieniu takiej 1-turowej wojny natychmiast nabierze podejrzeń w stosunku do mojej osoby, bo już chce na mnie wymusić jakieś gwarancje nietykalności.

W związku z powyższym, jestem gotów podpisać w tym pakcie oficjalne zobowiązanie o jakiejś prostej, nie dającej żadnych możliwości do nadinterpretacji, treści:
np: 1) Zobowiązuje się do podpisania traktatu pokojowego w 25 turze. 2) Podczas trwania wojny ŻADNA moja jednostka nie wejdzie w obszar malijskiej kultury. 3) Wycofam wszystkie jednostki na odległość gwarantującą, że w ciągu 1 ruchu nie będą miały możliwości wejścia w kulturę malijską.

Barteq 2012-12-26 01:30:56
Jeżeli złamałbym powyższy pakt, to straciłbym wiarygodność u Was obu (ponadto można powyższy zapis wkleić na forum publiczne).

Whiteye 2012-12-26 15:57:23
Wiem że Cheos graniczy z Persją bo już z nim o tym rozmawiałem.

Jak chcecie możemy zawrzeć nieformalny układ ale takie rozwiązanie ma też swoje minusy. Jeśli podpiszemy pokój i dzięki temu zyskam 10 tur gwarantowanego spokoju to po jego zakończeniu nie będę miał do Was żadnych pretensji jeśli mnie zaatakujecie. Jeśli nasz układ będzie nieformalny i mnie zaatakujecie to postaram się dogadać z Cheosem i oddam mu miasto za friko w zamian za klika tur spokoju, podczas których będę mógł zaatakować osobę która złamała umowę. Gdybyście zaatakowali we dwójkę to skupie się na jednym a drugi będzie miał promocję ;]

Sorka ze tak stawiam sprawę ale lubię jasne sytuacje a teraz znajduję się w takim położeniu, że wolę nie zostawiać miejsca na jakieś niedomówienia.

Barteq 2012-12-26 16:10:35
Z mojej strony nie będzie żadnych niedomówień. Naprawdę sądzisz, że chciałoby mi się bawić w takie subtelności dla 1 miasta, którego i tak nie mogę zdobyć, bo się automatycznie spali :) .

Whiteye 2012-12-26 16:24:22
Jestem przekonany że bardziej opłaci się Wam jeśli to ja będę Waszym sąsiadem a nie Cheos, i choćby dlatego jestem w miarę bezpieczny, ale wole wszystko wyjaśnić zawczasu ;]

bummbummbamm 2012-12-27 11:54:29
Ale w czym problem ? wypowiadamy ci sztuczna wojne na kilka tur i to wszystko,ty sobie walcz z Cheosem a my zalatwimy swoje sprawy i wszyscy beda szczesliwi.
Postaw piwo autorowi tego posta

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum