www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "Montezuma Sumeria -Babionia Suryavaman II" (
Author Message
wnuczus 

Nieznany

xfire: wnuczus
Helped: 16 times
Piwa: 38/47
generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2013-09-09, 17:36   Pakt "Montezuma Sumeria -Babionia Suryavaman II" (

Pakt numer 3151, założony 2013-01-19 08:58:59 przez itkovian (Sumeria - Montezuma)

Nazwa paktu: Montezuma Sumeria -Babionia Suryavaman II

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: itkovian
jjkowal
Postaw piwo autorowi tego posta

wnuczus 

Nieznany

xfire: wnuczus
Helped: 16 times
Piwa: 38/47
generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2013-09-09, 17:36   

itkovian 2013-01-19 08:59:42
Nowy Władca Sumerii wita i życzy szczescia we wspólnej nadchodzacej kampania:).

itkovian 2013-01-21 14:53:53
Hej co powiesz na pakt o nieagresji min na 30 tur ? :)

jjkowal 2013-01-21 17:35:40
Lubię SimCity :) Chętnie.

itkovian 2013-01-21 17:44:39
OKI, mam na pienku z Raptorusem co widac po kornice gosc juz droge robi do mnie ale nie w celach handlowych,ja do ciebie tez zorbie jeslimozna ale w celach handlowych.To założe pakt :) .

Przez to z moja pmoca w wojnie z Kartagian ciekzo bedzie,dobrze ze sie odezwales bo juz myslalem ze mnie nei lubisz :) .

itkovian 2013-01-22 17:03:23
No to masz Pakt jawny do podpisania :) .

jjkowal 2013-01-22 20:30:42
No to podpisuję. Przy okazji odezwał się raptorus. Być może będzie coś kombinował...

itkovian 2013-01-22 20:48:36
Wiem że kombonuje bo cche mnie zjechac ale ma miejsza amrie to szuka sasiadów,pisalem w watku o ataku na Kartagine ,ja dotrzymuje śłowa i nie wymyśliłem sobie tego bo nie chcę sie z sojuszniczych zobowiązań wywiązać.

itkovian 2013-01-28 21:01:53
Hej sorki za wycofanie się z wojny (ciebie muszę przeprosic) ale Toytom w kulki ze mna leci ,udaje głuchego szpieguje itp. Niemoge polegac na sojuszu z kims tak nieobliczalnym,stad te oficjalne przeprosiny ,bo z toba che miec jak najlepsze stosunki.

Pozdrawiam
Itko

jjkowal 2013-01-29 08:34:24
Ok. dzięki. Raptorus pisze o pakcie do 80 tury - masz z nim jeszcze na pienku czy moge podpisywać?

itkovian 2013-01-29 09:28:39
Mozesz,z nim przynajmniej sie da dogadac a nie udaje ze nie slyszy ,co prawda jest dosc twardy w negocjacjach ale konkretny :) .

itkovian 2013-01-30 13:19:56
Hej mamy wspolnego sasiada który jest dosc silny co powiesz na pakt defensywny.Tzn ze przyrzekamy sobie pomoc militarna do 5 tur w razie ataku panstwa z ktorym obaj sasiadujemy ??? :)

Bo forek na kogos niedlugo uderzy i to mocno ,nie chclbym byc to ja i sadze ze tkai pakt skutecznie go zniecheci jakbyśmy to my mieli być celem.

Pozdrawiam
Montezuma

jjkowal 2013-01-30 16:12:41
To jest możliwe, ale najpierw musicie z TT skończyć zadymę u siebie na podwórku. Potem proponuję jakiś wspólny pakt.

itkovian 2013-01-30 16:34:17
Spoko :) .

jjkowal 2013-01-31 20:18:16
Hej, Grecja pisze, że chciałaby się spotkać. Grecja przeleci u mnie pod grnicę z TT dasz radę tam dotrzeć?

itkovian 2013-01-31 20:21:46
EEE kurde ciezko będzie ,ja walcze z TT o miasto na przesmyku ,nie łatwiej przpeusćic greckiego unita przez twoje panstwo i niech wjedzie do mnie przy grnaicy z Foreverem.

jjkowal 2013-02-01 08:58:34
Ok.

itkovian 2013-02-01 09:00:45
Wogóle z kim on jeszcze graniczy ,bo sądze ze jak nie zorganizujemy szerszego sojuszu to bedzie zaraz po grze. Z Piramidami i demokracja to on wogole naukow odleci :( .

jjkowal 2013-02-01 09:02:59
Ma tam granicę z Zulu Mongołem i Mali i tam z nimi wojuje. Ja chyba się dołączę po zajęciu Mali :) . Zulusów trzeba zlikwidować. Pogódźcie się z TT, zdewastujemy jeszcze trochę Gryza, żeby później nie zrobił niespodzianki i hajda na koń :)

itkovian 2013-02-01 09:36:49
Jkowal ,czyli jak rozumiem z Mali mam nie niegocjować, OK. Z TT wiesz ja daleko go nie pocisnę ,ale mu nie ufam ,co do Gryza to sadze ze on slowa dotryzma bo duzo mi zawdziecza, tym samym mam tez przyjazna Arabie i w miare bezpieczne tyły a bez tego z Forkeim kótry szaleje nie mamy szans ,tak naprawde na niego to mam ciebie jako pewnego sojusznika bo z nim grnaiczysz ,stad pytanie o sasiadów.

Poprostu TT nie wie czego cche isc z emna na Kartagine czy mnie szpiegowac ,wojny z KArtagina czy ze mna,wkleje ci cos co mi napisal:

itkovian 2013-02-01 09:43:13
toyotom
2013-01-25 15:06:26
RagnarImperium Majów Ja tą sprawę nakręciłem,że we 3 wjedziemy do Karataginy.
A żeby mieć bezpieczeństwo zbajerowałem że uderzymy na Sumer,Majnus zwerbował Raptotusa do ataku na Ciebie,ale plan był zająć kartaginę razem z Babilonem i Sumerią.I stało się tak jak myślałem i że Arabia podpisze pokój z tobą.
Dlatego chciałem Ci wojnę fikcyjną wypowiedzieć .
Byłeś pewnie przez chwile przekonany że moje wojska polecą daleko za przesmyk i na Sumer.hehehe i o to chodzi.
Raptorus na krzywy ryj wchodzi ,hehe

itkovian 2013-02-01 09:45:14
Zrobil to bez mojej wiedzy ,jak by cos zle poszlo i bym tego dypomatycznie nie zalatwil to bym miał piekna wojne u sbie :/ .

Potem to szpiegowanie......

Ale jak bedziesz za niego reczyl to zatrzymam sie na przemsyku i namowie Gryza do pokoju.

My musimy siły na forka zbierac ,ale to wszyscy nie tylko sasiedzi inaczej nie widzę szans :) . Jednym słowem potrzebujemy wszystkich.....

jjkowal 2013-02-01 20:00:51
Ok. TT będę musiał przekonać, że albo padniemy po kolei albo zamieszkamy obok po podziale Zulu.

jjkowal 2013-02-01 20:02:30
Hej, TT pisze, ze sciagnales wojo pod jego miasto. Jak nie przestaniecie Panowie sie okładać na mokre ściery to nie dam rady sam Zulu pojechać :) Jednym słowem rozejść się do domów.

itkovian 2013-02-01 20:16:37
Tak ale ja mam tera do wybory podpisac pokoj z TT albo zlamac slow dane Gryzowi.

A wyglada to tak jak TT mi sie zaczal chwalic swoja polityka to ja zaproponowalem takie orzwizanie Gryzowi ze podpisze pokoj a Raptorusa spytlame sie czy bedzie sojusznikiem moim jelsi na wojnie z Gryzem dost miasto za free ,Gryz z kolei to miasot ma sobie odbic na TT jak da rady jak nie da ma pisac i podpisujmy pokoj,jednym slowem nie moge zlamac swojeog slowa daneog Gryzowi ,jak sie chlopak zniecheci to od razu pisze pokoj ,bo na dluzsza mete mi to nie na reke.

Raptoru wie ze mam z toba dobre sotsunki i grzy tez ,stad tez wiem ze Gryz ciebie nie ruszy,a TT sam nie wiem co znim bo atakowac go do knca nie mam zamairu zniszczy to moej i tak slabe eko, wiec moge sie dogadac ale zaufani miec nie bede :) .

P.S niech sie nie skarzy bo teraz czytaj uwaznie ,dał mi dzis propozycje w grze oddaje wszystki sowje miasta ,oczywiscie ja odrzucilem i nawet wnuczkowi nie wspomnialem bo by dostal bana na wszystkie nastepne gry Dyplo :) .Wiec nie narzeka bo jakbym chcil miałbym teraz b.duze państwo ;) .
Ale do tej gry trzeba miec twarda du..... :) .

itkovian 2013-02-02 07:20:28
Może z wkonczeniem Mali wsztrzymajcie sie do zobaczenie kto przejmie ten kraj ,tzn kotry graczz dyplo :) .

Toy tom jakim cudem zajaol bez strat stolice Kartaginy ,cud pewnei nie tylko genialna obrona Gryza :oczami:

Jesli Kartagina traci stolice to mnie i raptorusa nie bede trzymać pakty wobec upadajacego panstwa ,wysel w temacie dla naszej torjki propozycje pokojowa dla toytoma .

Powinines byc zaowolony :) .

itkovian 2013-02-02 08:27:32
Oj z Trebuchem ja bym nie wojował ,b.dobry gracz,w sumei jakbym się do niego przedostał ,przez towj teren to byłby cenny nabytkiem w koalicji ,ale czekam tu na twoją opinię.W dużym Dyplo obornil sie przeciw 3 graczom ,bez starty miasta.

itkovian 2013-02-02 12:44:38
To ma sie dogadywać czy nie ,bo sądząc po Tajnych szczerosci do bólu ( tak wiem wszystko ) to TT planuje zpowrotem akcje na mnie i to wszystkich ,utwierdzajac mnie tylko w swoich przekonaniach :P .

itkovian 2013-02-04 11:02:36
Witam

Dla twoejeog bezpieczeństwa proponuję abyś podpisał pakt defensywny 3 strony ze mna i Trebuchem ,bo Forek zaczyna się bać i mozę pousuwać sasiadów po kolei a do teog nie możemy dopuścić.

Pozdrawiam

jjkowal 2013-02-04 19:16:08
Widzę powoli co się dzieje. Jawny pakt defensywny nam nie pomoże, trzeba by pomyśleć nad małym podstępem. Grek zgłosił się na chętnego, z tego co słyszałem Mali też nie odmawia. Trzeba by to obgadać w szerszym gronie.

itkovian 2013-02-04 19:21:51
Ja nie znam Greka :( . kiedy jego posłaniec dotrze do mnie.EW załozyc dwa pakty jedne z grekiem bezemnie drugi ze mna bez greka. Założe ten pierwszy.

jjkowal 2013-02-04 19:50:53
Wiem, zaraz go podesle pod granice.

jjkowal 2013-02-04 20:14:04
Trochę szybko wyskoczyłeś z tym Paktem, tam gdzie jest parę osób nie ma tajemnicy ;) . Nie znam Trebucha i nie wiem co kombinuje. Nie wiem czy nie jest na usługach u forka. Plan musi być lekko "subtelniejszy" niż frontalny atak koalicją. W tajemnicy i tylko do Ciebie - Forek się do mnie odezwał i mnie podjudza. Więc musimy ten fakt wykorzystać sprzedać mu kilka informacji i lekko się podłożyć. Pogadam z Grekiem i coś wymyślimy, ktoś z nas będzie musiał się zgodzić na dym u siebie. Z tego co widzę Forek ma ochotę na Grecję. Nie wiem czy OB trzeba raportować, bo jak nie to zbudujemy przelotówkę przez Gryza :) Pomyśl nad wariantem małej zdrady Forka, a nie nad frontalnym atakiem - bo może i go zabijemy, ale parę tur później ktoś nas dobije :D

itkovian 2013-02-04 20:21:58
Za Trebuch jak się juz zgodził ,mogę ręczyć za niego.Co do małej zdrady też może być tylko jakbyś poczytął historię ost dyplo to ja raczej mam doświadczenie w forntlanym ataku n aliderów szeroką koalicją i w sumie nikt mi od tylca nie wjechał ,ale raz zdradził najblizszy sojusznik.

itkovian 2013-02-04 20:22:55
Jak nie chesz pisac Trebucowi pisz mi ,a ja jak wybije odpwoednia godz odpowiedni pokieruja akcją u nas. W takim razie planowanie zostawiam tobie i czekam na posłów Greckich.

itkovian 2013-02-04 20:24:32
Pakt Trebuch z Forkiem to mój pomysł aby go uspokoić ,bo teraz wojan nie jest mi na rękę :) .Ale z każdą turę lepij.

itkovian 2013-03-05 12:36:59
Hej kombinuje jak zorbic pokoj iedzy toba a trebuchem i mam jeden plan grnaiczysz z TT ?

itkovian 2013-03-05 12:42:42
Widze że chyba tak co powies zn aatka na TT z 4 storn kombinuje tak ze ....

To udobrucha KAartagine i bedzies zmogl podpisac pokoj ,udobrucha takze Trebucha bo ten znajdzie zajecie ,jak kazdy sie wzmocni na TT ,to mzoe w koncu zajmiemy sie Forkiem ?

itkovian 2013-03-05 12:44:52
A to taki wycinek paktów Trebucha :) .

tak, mają wspólny przesmyk. TT nawet mnie oszukał że pójdzie na Kowala:

2013-02-28 23:06:29
KatarzynaImperium Malijskie Wbijaj wbijaj, on cale wojo ma u mnie, widze ze juz nawet gryz mu miasto zabral
toyotom
2013-02-28 22:01:09
RagnarImperium Majów nazbierałem wojo na granicy z Babilonem,teraz tylko przekroczę granicę i jazda na miasto.
trebuch
2013-02-25 23:37:56
KatarzynaImperium Malijskie ok, wycofam, chcialem jego workera przepedzic ale jak idziesz to wycofam
toyotom
2013-02-25 23:15:51
RagnarImperium Majów O tego axa chodzi,bo Babilon go widzi i ściągnie posiłki,a ja mogę to miasto w 2-3
załatwić bez problemu.Masz już i tak jeden przesmyk z Majami to Babiloński mi zostaw.
trebuch
2013-02-25 23:11:04
KatarzynaImperium Malijskie a o którym woju mówisz żebym wycofał? bo ja przy przesmyku z Tobą nie idę wojem, raptem 1 axe tam krąży, nie ma co wycofywać. Chyba że coś innego masz na myśli
toyotom
2013-02-25 22:47:55
RagnarImperium Majów Pogadałem z Kartaginą,będzie dobrze,zostaw mi to miasto Babilonu na przesmyku,wycofaj te swoje wojo,ja je zdobędę w 2-3 turki,zanim tam posiłki przyjdą.Szkoda ,że się wcześniej nie dogadujemy,ale taka to gra?Gdybyś nie zaatakował Babilonu to by się nic nie działo,a tak jest jazda.

jjkowal 2013-03-05 13:00:44
To jeszcze tu brakuje Araba. Bo to oni uknuli wspólnie :) . Gryzowi skasowałem ze 12 jednostek i biorę się za resztę pod moją granicą. TT czekał na okazję ale się przeliczył. Wiem że jak wyjedziemy to na pewno wpadnie z wizytą do mnie. Bo to taki gracz - sęp :) . Na Forka przez Trebucha trzeba byłoby się przebijać. Forek się na razie do niczego nie przyłączy i nie da się w nic wciągnąć. Jak zaczniemy z TT to wpadnie Arab, bo faktycznie widziałem ich pod granicą i wiem że kombinują jak tu do mnie się wybrać.

Moja propozycja rozbieramy jak się da Gryza i mamy wspólną granicę. Trebuch jak się nie podporządkuje wparuję tam z Grecją. Podpisujemy jawny i stukamy TT (być może Trebuch się dołączy). A przy okazji - miasto na przejściu u TT postawiłem celowo, żeby mieć go na oku.Nic tam nie ma ot taki posterunek. Na razie na pewno mogę liczyć na Grecję.
I na koniec im dłużej zwlekamy z forkiem tym gorzej, bo jego eko rośnie parę razy szybciej niż moje :) . A jak dojdzie do prochu, to szczęście będą mieli Ci co zostaną jego satelitami :D
Zrzucę Ci dzisiaj to co widzę i stan jednostek Gryza. Zobaczymy co tam się wydarzy. Porozmawiaj z Trebuchem bo związał mi część armii pod granicą (Całej jeszcze nie widział :D ). Możemy usiąść z Grecją wziąć mapy i coś zaplanować co i jak z Forkiem. TT warto byłoby się pozbyć, a za sąsiada wolałbym mieć Ciebie i Grecję :D .

jjkowal 2013-03-05 13:05:34
Gryz pyta o pokój. Możemy to wykorzystać i wysłać go w stronę TT. Do przemyślenia. Dajmy sobie czas na negocjacje do czwartku. Daj znać co robimy z Trebuchem.

itkovian 2013-03-05 13:12:01
No dokładnie podpisz z nim pokoj ( tzn z Gryzem Trebuch wtedy tez podpisze i wszyscy jedziemy TT) ,Gryz ma cholernie silna armie ,zacznijmy sie pozbywać wrzodów od tych najmniejszych,Arab niz nie zrobi bez mojej zgody i wiedzy :) .

Jak dobrz pojdzi enamowie Gryza do pmocy z Forkiem jak polaczy swoj stac z moim plus wasze z kazdej sotrny to Forek wymieknie ale potrzebna jest akcja ktora nas zjednoczy a ta akcja bedzie pojechanie TT :) .

Gryza zostaw na pozniej najwazniesze jest TT to nas zjednoczy a potem Forek ktorego trzeba dopasc przed prochem :) .

jjkowal 2013-03-12 11:34:59
Hej przyszedł mi do głowy taki patent, żeby spreparować fragment rozmowy z jakimś sąsiadem Forka co do ataku na niego, podziale itp. Fałszywkę mu podeśle ktoś z sojuszu. Cel - dezinformacja, zmuszenie do ruchu / przegrupowania woja Forka i odciągnięcie go od kierunku najazdu.

jjkowal 2013-03-12 11:35:56
A.. i im mniej osób wie o fałszywce tym lepiej. A przy okazji jak się wyda wcześniej będziemy wiedzieli czy w sojuszu nie ma zgniłka :)

itkovian 2013-03-12 11:47:57
Ale co chcilbys napisac bo ja mam przkeichany tydzien i ledwo wyrabaim z zarzadzaniem sojuszem :( . 0 pomysłów.

jjkowal 2013-03-12 11:58:44
Docelowo z sąsiada Forka trzeba by było zrobić podejrzanego i stopniowo dokładać, Sąsiad nie będący w sojuszu i nie kwapiący się z pomocą najlepiej dwóch z czołówki. Do rozpylenia informacji wykorzystamy kogokolwiek z nas i sojusznika Forka np. ja i Grecja - dostanie z dwóch różnych źródeł fałszywą informacje.
Jeżeli znasz kogoś takiego z jego sąsiadów to wymyślmy jakiś "prawdopodobny" scenariusz.

jjkowal 2013-03-12 12:20:54
I Pierwsze scenario co nam z Grecją do głowy przychodzi, to że namówiłeś sąsiada Forka i się sprzedał.

II Grecja ma koncentrację woja pod granicą z Trebuchem więc stamtąd się nie spodziewa niczego.

Wiesz jak to do kupy poskładać?

itkovian 2013-03-12 12:41:56
Można ale tu sie musze na spokojnie zastanowic co i aj mnapisc zeby mialo recei nogi ale to najwczesniej wieczorem :) .

itkovian 2013-03-12 12:42:14
Bo potem takie kwitkai wychodza jak z moja wojna TT :/

jjkowal 2013-03-12 13:19:53
ok.

jjkowal 2013-08-18 10:54:17
Hej nie chcę siać na ogólnych, ale po powrocie Forka to mamy nieźle przejechane :D
Postaw piwo autorowi tego posta

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum