www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "Konfesjonał" (Whiteye)
Author Message
wnuczus 

Nieznany

xfire: wnuczus
Helped: 16 times
Piwa: 42/47
generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2013-09-09, 17:36   Pakt "Konfesjonał" (Whiteye)

Pakt numer 3425, założony 2013-04-14 21:22:39 przez Whiteye (Indianie - Zara Yaqob)

Nazwa paktu: Konfesjonał

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: Whiteye
ponti
Postaw piwo autorowi tego posta

wnuczus 

Nieznany

xfire: wnuczus
Helped: 16 times
Piwa: 42/47
generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2013-09-09, 17:36   

Whiteye 2013-04-14 21:24:12
Czy Treviss dał Ci swój numer telefonu? Przegapił już jedna turę, na forum od dwóch dni się nie logował, więc zastanawiam się czy coś się nie stało i nie potrzebuje zastępstwa.

Whiteye 2013-05-16 23:19:52
Przekazałem Ci 50 sztuk złota dla Raptorousa, to ostatnia rata w ramach naszych rozliczeń.

ponti 2013-05-17 10:50:47
za co niby jest? Panowie ja juz przelewałem kase w ramach rozliczeń za wojne,nie mam zamiaru wiecej ,trzeba było od razu określić sumy itd.

Whiteye 2013-05-17 11:07:09
Zdobyłem miasta, które zdobyć miał Raptorous. Kasę miałem przesłać wcześniej, ale zapomniałem o tym. Sorka za zamieszanie ale do tej pory nie przekazywałem ani miast, ani kasy, więc nie wiedziałem jak do tego podejść.

Whiteye 2013-05-18 21:25:02
Przekazałeś złoto Raptorousowi?

Whiteye 2013-05-20 00:13:47
Żyjesz?

ponti 2013-05-20 12:37:09
Nie przekazałem kasy ,po drugie jak to robisz to trzeba utworzyc pakt z Raptorousem ja poza tym co mi mowiles nic nie wiem o jakiejkolwiek kasie za miasta.

Za jakie konkretnie miasta to jest kasa?

Whiteye 2013-05-20 12:50:05
Za Rzym, Arpinium i miasto które jest na północ od Arpinum i na zachód od Rzymu (jeśli chcesz to wieczorem mogę podać Ci jego nazwę). Umówiliśmy sie z Raptorousem, ze Rzym i Arpinium będą jego. Treviss skupił się na walce z Raptorousem, przez co ja mogłem zająć oba miasta, ale jak tylko było to możliwe oddałem mu je i chciałbym mu oddać też kasę, którą na nich zarobiłem. Kasa był podzielona na raty, bo nie zrobiłem screenów i potem chciałem robić testy w WB, żeby sprawdzić ile mogłem zarobić na zdobyciu tych miast, ale w końcu sobie odpuściłem. Wydaje mi się że kwota, którą chcę przekazać Raptorousowi jest odpowiednia, ale jeśli uważasz że daję mu za mało albo za dużo kasy to daj znać.

ponti 2013-05-21 10:55:25
tam było 60 golda?

Whiteye 2013-05-21 10:56:47
50

ponti 2013-05-21 11:03:42
poszło

Whiteye 2013-05-21 11:08:53
dzięki

Whiteye 2013-06-01 14:54:42
Prawdopodobnie będę musiał wypowiedzieć wojnę Gryzowi. Problem w tym że Gryz często robi turę późno - czy w takiej sytuacji mógłbym zrobić łańcuszek? Teoretycznie mógłbym go poinformować na forum o tym, że mam zamiar wypowiedzieć mu wojnę, ale w takim przypadku straciłbym efekt zaskoczenia. Jeśli zgodzisz się na łańcuszek nie będę miał nic przeciwko temu, żeby w krótkim czasie go zlikwidować, i pozwolić Gryzowi na podwójny, pod warunkiem że nie wykorzysta go żeby mnie zaatakować.

ponti 2013-06-01 18:54:11
White to ze Itkovian tak zrobił to nie znaczy ze jest to dozwolony ruch a widac ze teraz robicie z tego element strategii :) to nie jest źle ale...

Przede wszystkim macie wojny? jakie wykonujecie ruchy?

Whiteye 2013-06-01 21:38:34
W tym przypadku to nie jest element strategii. Mamy wojnę z Itkiem, który rusza się jako pierwszy. Istnieje spore ryzyko że Gryz niedługo dołączy do tej wojny po stronie Itka, dlatego wolałbym zaatakować jako pierwszy. Problem w tym że Gryz bardzo często rusza się późno (czasami nawet po północy) a do tej pory nie mogę czekać. Czy w takiej sytuacji mógłbym odczekać np do godziny 23 i zaatakować Gryza, gdyby do tej pory się nie zalogował?

Łańcuszek nie jest dla mnie na rękę, bo przez niego miałbym mniej czasu na zrobienie try, dlatego będę starał się go uniknąć, ale nie mam żadnej gwarancji że to się uda, a nie chciałbym rezygnować z ataku tylko dlatego że nie mogę robić tury po północy.

ponti 2013-06-01 23:55:48
Czyli rozumiem ze zgadzasz sie potem na podwojny gryza?

Whiteye 2013-06-02 09:29:23
Tak, zgadzam się.

ponti 2013-06-02 21:41:29
ok

Whiteye 2013-06-05 06:16:49
Przekażesz kasę Raptorousowi?

Whiteye 2013-06-05 08:16:53
Przeładowanie przesunęło się na godzinę 14, a wszyscy zrobili już turę, więc gdyby udało Ci się przeładować wcześniej było by świetnie.

Whiteye 2013-07-05 09:16:48
Czy można wstrzymać się od głosu, nie biorąc udziału w ankiecie? To co napisałem w tawernie jest prawdą - z chęcią pograłbym jeszcze trochę, ale jeśli pozostałe osoby będą chciały kończyć, to ja nie mam zamiaru w żaden sposób temu zapobiec.

Whiteye 2013-07-11 02:07:13
To może "kilka" słów wyjaśnienia ;]

Wydaje mi się że zachowałem się w tej sytuacji najlepiej jak mogłem. To że jjkowalowi powinna przepaść tura nie ulega chyba wątpliwości. Nie zależy mi jednak na tym żeby mu robić na złość, dlatego kiedy zalogował się do gry nie protestowałem. Problem w tym że ruszył się jednostkami na froncie w taki sposób, że mógłby zdobyć moje miasto produkcyjne turę wcześniej, a na to nie mogłem się zgodzić. Chciałem uniknąć cofki, dlatego zaproponowałem mu żeby się wycofał, a on się na to zgodził. Takie a nie inne pola wskazałem bo stamtąd przyszedł, a nie po to żeby wystawić go na strzał, bo gdzie by się nie wycofał i tak mógłbym go sięgnąć, a podczas walki i tak skupiłbym się na trebuchu (Raptorous nie ma wojny z żadnym z nich, więc może sobie wybrać kogo zaatakują jego camele). Gdyby jjkowal zaprotestował i powiedział że wycofa się na inne pole, albo że w następnej turze się nie ruszy, to nie było by problemu - ja bym trochę inaczej ustawił wojska i było by po sprawie.

Sprawę natychmiast zgłosiłem na forum bo wydawało mi się to właściwe miejsce - na telefon było za późno a o PM'ce nie pomyślałem. Wychodzę z założenia że najlepiej jest w takiej sytuacji jeśli gracze się dogadają bez ingerencji admina, a byłem przekonany że nam się udało dogadać, dlatego sprawę uważałem za zamkniętą. Niestety kiedy się zalogowałem, okazało się że jjkowal nie wywiązał się z umowy, przez co nasza pozycja do ataku była o wiele gorsza. Gdyby moja armia i arabskie camele stały tam gdzie stoją teraz moje działa (a stały by tam gdybyśmy się z jjkowalem nie umówili, tak jak się umówiliśmy) to w następnej turze Raptorous mogły by zaatakować rycki trebucha, zranić przy okazji jego katapki, a następnie się wycofać w bezpieczne miejsce. Teraz jest to niemożliwe, więc wychodzi na to, że chociaż to nie my zawiniliśmy, to my ponosimy stratę.

Cofka na którą nie chcesz się zgodzić była tylko jednym z rozwiązań, które proponowałem. Drugim rozwiązaniem było przywrócenie sytuacji z jaką mielibyśmy do czynienia, gdyby jjkowal dotrzymał słowa. Zaproponowałem żeby trebuch i jjkowal zalogowali się przed nami, i stanęli na polu, na które jjkowal miał się wycofać, ale równie dobrze mogli by w kolejnej turze stać tam gdzie stoją, bez fortyfikowania się i dosyłania posiłków, a my z Raptorousem zajęlibyśmy pole, które zajęlibyśmy turę wcześniej, gdybym nie umówił się z jjkowalem, i w następnej turze zaatakowlibyśmy ich stack.

Dla mnie ta sprawa jest oczywista i na prawdę nie widzę powodu, żebyśmy to my ponosili odpowiedzialność za tę sytuację. Tak jak napisałem na forum - mogę walczyć ze wszystkimi państwami i do końca starać się zadać im jak największe straty, ale walka z adminem nie ma sensu, dlatego wolę sobie odpuścić.

ponti 2013-07-11 10:01:10
Obejrzałem sytuacje i nie rozumiem dlaczego zachowujesz sie w taki sposób ze chcesz odejśc z gry przez tego typu sytuacje.Raptorous bez problemu moze atakowac ryckami zarówno w tej pozycji jak jest ,tak samo gdyby stack byl w innym miejscu.Jak napisałem na forum ilośc jednostek atakujacych bedzie taka sama.

Whiteye 2013-07-11 10:31:31
Gdybym nie dogadał się z jjkowalem, to wszystkie swoje jednostki i arabskie camele ustawilibyśmy na polu, na którym stoją teraz moje działa. Dzięki temu, gdyby stack jjkowala i trebucha ruszył się na zachód, moglibyśmy zaatakować wszystkimi swoimi jednostkami (łącznie z piechotą i katapkami Raptorousa), a gdyby wycofał sie na pole, na którym stoi obecnie, moglibyśmy zaatakować camelami i ryckami, a po ataku wycofać się jedno pole na zachód, dzięki czemu bylibyśmy bezpieczni. Część cameli Raptorousa ma bonus do walki z jazdą, dodatkowo wygląda na to że sporo rycków trebucha jest ranna, dlatego wydaje mi się że po takim ataku skosilibyśmy o wiele więcej jednostek niż byśmy stracili, a dodatkowo zranilibyśmy sporo katapek.

W obecnej sytuacji nasz atak też jest możliwy, ale nie moglibyśmy sie po nim wycofać, więc rycki jjkowala mogły by dobić ranne camele Raptorousa, a potem, w zależności od wyników bitwy, cały stack cofnąłby się, żeby się podleczyć, albo wszedłby na mój teren.

Wydaje mi się że na tym froncie arabska jazda ma kluczowe znaczenie i nie możemy sobie pozwolić żeby ją w łatwy sposób stracić. Dopóki mamy ją w stacku, automatycznie wyłączamy z użycia kilkanaście rycków jjkowala, a te kilkanaście jednostek może zdecydować o wyniku bitwy.

ponti 2013-07-11 11:27:31
Whiteye ,czy w ogole miales zamiar atakowac ten stack? Jezeli by ci sie udało to i tak musi to byc w jednym konkretnym ataku ,tutaj po ruchu Jjkowala zyskujesz dodatkowa prkatycznie turke czyli parenascie jednostek wiecej ze scinki .Dodatkowo macie w tej turce zmiane kolejności.Dla mnie jezeli miales zamiar atakowac ten stack to popełnisz samobójstwo z miejsca na innych frontach.

Czyli odchodzisz z gry bo ok 10 rycków Raptorousa nie wycofa sie po ataku ktory i tak praktycznie jest skazany na niepowodzenie i były samobójczy , w Twoim przypadku to bym ich wciagnal do scinal pościnal i dopiero za jakies 2-3 turya atakowal kiedy byliby na twoim terenie. bez mozliwości odwrotu ,kazda turka teraz wiecej dla Ciebie jest wazniejsza niz taki głupi atak samobójczy.Tutaj masz wyjscie albo rozwalasz ich od razu calosc albo nie udaje ci sie to tak czy siak wycofanie tych koni nie miałoby wiekszego znacznie a przypadku kontry.

ponti 2013-07-11 11:29:35
Najprostsza i najlepsza obrona jest wyciagniecie maksimum ze scinki i zrobienie maksymalnej ilosci oddziałów ,wtedy dopiero zaboli .wy i tak juz nie macie zadnych szans ale jezeli chcesz atakowac teraz to ja sam cie wywale z tej gry nawet nie musisz odchodzic bo gracz na niekorzysc swojej nacji (żarcik oczywiscie)

Whiteye 2013-07-11 11:43:15
W obecnej sytuacji zaatakowałbym tylko ryckami (kilkoma - tylko tymi, które by miały ponad 50% szans na zwycięstwo) i camelami, a potem wycofałbym się tymi jednostkami, które przeżyły (a wydaje mi się że przeżyła by większość). Jestem przekonany że udało by mi się skosić zdecydowaną większość rycków trebucha i zranić jego katapki, a stracilibyśmy przy tym tylko kilka jednostek. Dzięki temu Raptorous zyskałby generała (brakuje mu niewiele punktów) a my zyskalibyśmy czas.

Gdyby po takim ataku stack jjkowala i trebucha się nie wycofał, to dwie tury później zaatakowalibyśmy całym wojskiem jakie mamy w tym regionie i wydaje mi się że to byłby udany atak.

ponti 2013-07-11 13:09:32
Whiteye ,ciągle mnie nie przekonuje to co mi napisałes.Skad w ogole wiesz ze broniłyby sie rycki,a nie np podpasione słonie ktore maja bonus do konikow. Ten atak jest po prostu głupi ,ale juz mniejsza o to .Zrobie sobie symulacje tej sytuacji w domu.

Druga kwestia ,grasz z kilkunastoma osobami ,kazdy czeka na Twoj ruch,ja turki nie cofne tylko dlatego ze ci nie pasuje moja decyzja.Jak napisałem nie ty pierwszy i nei ostatni nie zgadzasz sie z decyzjami Admina.Kwestia jest natury kolezeńskiej ,wstrzymuejsz gre innych osób ,nie mam takze pewnosci czy w nastepnej turce kiedy znow cos nie bedzie po Twojej mysli bedziesz informował o odejściu.Gra jest w fazie koncowej.Pytanie czy nie mozesz po mesku dograc tej gry ?

Whiteye 2013-07-11 14:03:42
Kiedy atakują camele, a stack stoi za miastem, to zawsze w pierwszej kolejności bronią się jednostki konne. Raptorous ma 6 cameli z bonusem do walki z jazdą i one skosiły by najsilniejsze rycki trebucha. Kolejne 12 cameli walczyło by już z rannymi ryckami, więc jestem przekonany że większość ataków zakończyła by sie sukcesem. Po takim ataku wszystkie katapki trebucha były by ranne (dział camele nie flankują), więc trebuch i jjkowal musieli by się wycofać, bo w przeciwnym razie ryzykowali by że stracą większość katapek przez ataki z flanki.

Nie musisz cofać turki, tylko dlatego że nie pasuje mi Twoja decyzja, a ja nie muszę się z nią godzić. Na prawdę nie chce mi się tracić czasu na przekonywanie Cię do czegoś, co według mnie jest oczywiste, dlatego znajdź dla mnie zastępstwo, wlep mi bana i będzie po sprawie.

ponti 2013-07-11 15:07:23
przeciez taki sam atak mozesz zrobic robiąc do ture poźniej i zblizajac kamele o kratke dalej.do tego masz jeszcze wiecej czasu na scinke i dalsza gre.Uparłes sie zeby zrobic to teraz a to tak naprawde w Twojej sytuacji jest znacznie lepsze zrobic to 2-3 tury później. Czekajac masz szanse rozwalic caly stack a nie marne 10 koników.

ponti 2013-07-11 15:16:51
Dodatkowo chcesz wytłuc praktycznie najlepsze jednostki Raptorousa w walce 50/50 przy czym uwazasz ze zrobisz to bez strat ,ja bym nigdy tak nie zagrał zeby random decydował

a pierdykniecie katapami i scinka katapy w kazdym z miast w tej turce da ci wiecej niz ten manewr.To przy czym sie upierasz nie ma znaczenia ogolnie w grze ,nie jest to cudowna recepta na wygraną ,bez jaj . Nigdy nie zaatakowałbym w taki sposób wolałbym rypnac katapmi czy czymolwiek do zmiękczania ,do tego masz super szanse na wciagniecie ich na swoj teren.

Z powodu takiej głupoty chcesz olac ludzi z którymi grasz od pol roku.Jestes doroslym człowiekiem ja nie mam zamiaru cie tutaj przekonywac ,zwłaszcze ze sam mam mnóstwo osobistych spraw na glowie a przez Dyplo spóźniłem sie m.innymi dzisiaj do pracy . To jest jedna z najgłupszych decyzji jakie widzialem w calej historii gier Dyplo.

ponti 2013-07-11 17:21:37
Dobra opisz na forum jak chcesz zeby to rozwiązac ,zobaczymy co powiedza pozostali.Gre na razie pauzuje.

Whiteye 2013-07-11 17:39:58
Ok, wieczorem wszystko napiszę.

Co do ataku camelami to 6 z nich będzie miało co najmniej 80% szans na wygraną, jeden ponad 70% a cztery 69%. W sumie na 11 walk powinniśmy 8 wygrać i 3 przegrać. Pozostałe 4 rycki trebucha są ranne więc też powinny łatwo paść. Jeśli do tego doliczymy ranne katapki trebucha oraz generała i dodatkowego expa dla Raptorosa, wychodzi na to ze jest to całkiem dobry interes.

Whiteye 2013-07-29 07:53:34
Wczoraj Itek nie zdążył zrobić tury, a dzisiaj chcę atakować jego miasto. Będzie cofka, żeby mógł zrobić ruch?

Whiteye 2013-08-07 09:00:38
Kto w tej chwili jest adminem? Ty czy Wnuczuś?

Jeśli Ty to możesz wyjaśnić sprawę z Kurumim? Wygląda na to ze olał grę, bo wczoraj nie zrobił tury, a na forum pisze że szuka zastępstwa na stałe.

Whiteye 2013-08-27 22:16:12
Wrzucisz buddyzm do swojego miasta?

ponti 2013-08-28 11:50:44
Co zrobie? Po co mam wrzucac religie do swojego miasta?

Whiteye 2013-08-28 12:04:01
Chce jako papież zgłosić "ustawę" kończącą grę, ale nie mogę tego zrobić dopóki buddyzmu nie ma we wszystkich państwach.
Postaw piwo autorowi tego posta

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum