www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Odpowiedz na post cheos "mapa dyplo 8"
Author Message
ScoobyDoo 

xfire: scoobydoopl
Helped: 7 times
Piwa: 83/66
generał dywizji  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  I miejsce w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2013-05-06, 21:36   Odpowiedz na post cheos "mapa dyplo 8"

Miałem odpowiedzieć w chyba 2 tygodnie temu, ale czasu nie miałem, potem mi się nie chciało. Ale niestety muszę wyjaśnić kilka spraw.
Posądzony zostałem o kolesiostwo, o to że kilku osobom ( a głownie "nowym") dałem lepsze miejscówki. Haram mi świadkiem ze tak nie było. Na szczęście podejrzałem od pawłaT jak można podmieniać nacje i nie miałęm w głowie żadnego gracza, tylko cyferki, które były losowo ustawiane, tzn jak znalazłem gdzieś nacje to przypisywałem numerek 1, 2, 3....

Nikt oprócz harama, nie chciał mi pomóc w tworzeniu mapy. Wyszła jak wyszła, nie twierdze, ze jest super, hiper mega wspaniała, ale jest dość sprawiedliwa. Oczywiście nie kazdy ma równo jedni mają lepiej inni gorzej, ale każdy mial żarcie surowce las, rzek i przestrzeń na minium 5 ( a jak ściniesz 6 miast). Oczywiście kilku się trafiło więcej, teremu, cóż random - map generator tak chciał, ale i tak im wiele terenu wyciąłem.

O tym ze "starzy" wykombinowali sobie, że preferuje młodych dowiedziałem sie dość wcześnie, ale zlałem, nikt nie pisał, więc co mialem komentować.
Skoro teraz napisano, wiele pomyj (chyba tak sie pisze pomyje w tym przypadku), na mój temat to odpowiem. Napisano, że spieprzyłem totalnie mapę, preferowałem innych, a np taki cent, rudi, bombel, ponti, grali super ale ich skrzywdziłem, wiec nie mają szans.

Zaczynamy od oceny gry głownie starych, ale także kilku miśków

1.Rudi
Po grze rudi napisałeś w stylu "miałem słabą miejscówkę, nie miałem surowców przy rzece, rush warami to była jedna opcja", jedyne co moge napisać to :facepalm: .

Cytują cie z samego startu, dyplo, sam powiedziałeś (cytat z pamięci) "jak ma być restart dyplo to ja chce taką samą miejcówkę. Kurde rudi ja też bym taką miejscówkę chciał.

Miejsca miales chyba 7 miast conajmniej, ale to nie ważne. Surowce miałeś (sporo jak każdy), może nie były wszystki koło rzeki, ale zaleta miejscówki, mega puszcza, za 20 pól lasu.

Co więcej trafił ci się sąsiad, rihiter (imperialistic, phi) wiec nie groźny (mowie o leaderze), miasto postawiłęś blisko niego na górce, jednym słowem super początek, miasto praktycznie niezdobycia dla rihitera. (fortyfikacja górka, agresywne axe, tego sie nie da przebić, twoj war powstrzymuje w mieście charioty rihitera- no prawie).

Ale to wszystko nic, miałeś za sąsiada martina, który dostał się do dyplo na kredycie zaufania.
Martin mial polecenia, zeby przypadkiem nie szedl w rele tylko w techy wojskowe.
Poszedl ale to nie znaczy, ze robił armie. I zamiast, przygotować sie kurde na mega rush (axe, charioty, wycinka lasu, zostawiając, kilka jednostek w mieście granicznym obok rihitera), to ty poszedłeś na randomowa walkę z rihiterem.
A martin robił simicty, sety, worki, granary. Kurde jakbyś zrobił to samo co Rudi w D6 to martina by nie było, a rihitera także, tylko poźniej (wiem to z autopsji jako cel nr 1 z rudiego z D6).

Co do pastwiska, to zezwolenia na łańcuszek było niedzwiedzią przysługą dla rihitera, bo gdybyście się spieli i nie byłoby możliwości ciebie zjechania to BBB i barteq ni kiwnęliby palcem w twojej sprawie. Byłby pat na froncie. Ale to naprawdę szczegół.

Co do wykonalności tego rusha, to pokazał to chociaż dzia, jak w 2 tury spalił martinowi 3 miasta ( a miał do niego trochę drogi).

Jak zobaczyłem ze Martin wylądował blisko ciebie, to kurde pomyslałęm " narobiło się ".
Wszyscy pomyślą, Rudi dostał teren w miarę ok, ale Martina to na pewno dostal specjalne za zasługi w D7. Dodatkowo sporo wodnego terenu, wyspek, wszystko pod wodnego corpa Holandii.
Po prostu, rudi nie wykorzystałeś potencjału który dostałeś.
Zacząłeś kopaninie z koniem - rihiterem, a owieczka - martin czekała z napisem "bierz mnie, nie mam woja".

2.Rihiter
Też sie czuje pokrzywdzony, dostał miejscówkę mocno energetyczną, miejsca na min 6 może 7 miast.
Dobrze zagrałeś, ba bardzo dobrze ale przegrałeś, niewiele mogłeś zrobic. Dlaczego?
Dobrze opisał to cule, marka Rihitera zmobylizowała sąsiadów aby ci dokopać. Bo kurde podły wujek R, po podbicu rihitere, phi arabia to będzie po nas jechał.
Niestety ani BBB ani Barteq (za DM2 i D7) ciebie nie lubili, co wiecej jeden mial psy, drugi agr axe. Musialeś przegrać.

3.Przerwynik na promowanych misków
Trebuch, tem terenu miał mało, sam chyba wie, jako promowany misiek to poczuł się chyba pokrzywdzony. Pewnie swoją szanse mial, gdby nie walił się od razu z Didi.
ALe nie wiem doklądnie.
3b) Itko, o kolejnym miśku admin zapomniał (a kasę przecież przelał) mało terenu, ogolnie chyba był słaby. Na dodatek random nie pomógł.
3c) Czajmnem, nie wiem czy misiek czy nie w nomenklaturze strarych ale po mogl sie poczuć pokrzydzony za szpiegowanie ZSRR w D7.
Terenu mało, miał swoją wielką szansę aby stać sie leaderem( o czym pisze nawet z pakcie tylko admin), ale zepsół i stagnacja.
Oczywiscie kilka inny ( "nie starych") dostało lepsze miejscówki, (dużo lepsze) ale nie będę pisał, kto.
Biedakom, dołożylem zelaza, jako bonus , jak przeżują i zagrają dobrze, będą sie cieszyć, jak nie kto inny.

4. Bombel
Bombel, mega pokrzywdzony przez admina.
Prawda jest taka, bombel dostal dobrą miejscówkę, dużo terenu (sam wielki bodzio napisał, "bombel zagarnąl masę terenu, a żelaza nie ma").
Bombel mial terenu sporo (tzn gracz nr x jak robiłem mapę mial trochę terenu tam, nie jakoś mega dużo ale sporo), i tak temu graczowi XX wyciałme bo mial mega dużo.
Zelaza mu nie zabierale, ale też nie dodawałem, bo kurde gracz X mial sporo terenu wiec po co mu jeszcze dodawać zelazo. ( od razu dodam, że nie przyglądałem sie czy
gracz X lub Y ma zelazo).
ALe bombi sam spieprzył, czego się nie chwali, bo lepiej pisać "zły admin, pogrzebał moje szanse na zwycięstwo nie dając mi żelaza".
Co zrobił bombi? Jak stawiał miasto, ( a jest cre) to przez przypadek nie objac kuku (tylko 6 żarcia). Nie no, problemu nie ma, mały wpływ na grę.
DObra,ale zawodnik pod nim o nicku XXX (poźniej bedzie) nie objął konie a gdyby bombi pomyślał to mogłby objąć i kuku i zajumać konie graczowi XXX.
I gracz XXX nie miał by war chariotów (o kufa, chyba się wygałem).
Wiec bombi w mojej krótkiej, jednorazowej karierze admina, 2 duze błedy, proste jak na kogoś kto chce wygrać dyplo po raz drugi.

Przerywnik na żelazo
Jak bysto zauważył cheos, zelazo dodawałem na etapie jak gracze miali nicki 1, 2 ..23.
Jak ktoś mial malo terenu dawałem mu zelazo, tebuch czajmen (może cent i cheos, efe) nie pamietam już.
Dawał takż po to aby miningowe 2 korpy dawały trochę produkcji, bo terenu wciałem trochę i chciałem to zbilansować.
Dodatkow dla sushi corpa wrzuciłem duzo surowców, wie nie chciałem debalansować corpów. Taki chytry plan.

5. Cent
Cent trafił na ciasną miejscówke, na dodatek 3 cre. Bywa random, nie zawsze jest taki dobry jak w D6 dla ciebie.
No ale cencik trochę chyba wg mnie pograłeś, bo już nawet cosik cule pisał w ten deseń.
Rozstawienie miast, takie że zablokowałeś sobie jedną miejscówke, i co najwązniejsze NIE objąłeś koni.
W sumie konie dla egiptu nie potrzebne, miałeś przeciez waleczną nacje org-phi.
(rozumiem chciałeś aby sąsiedzi nie złapali kontaktu, ale za cenę koni??? ).
Ale cent mialeś także swoja szansę, jak itko spalił miasto pontiemu było wjachać na drugie od tyłu nawet warami, itko potrafił , to wielki wojownik cent który na początku jedzie 3-4 w kazdym dyplo a potem jeszcze ze dwóch nie potrafi??
Cent miałeś szanse, nie wykorzystałeś, ale wiadomo admin cię skrzywdził.
Od razu dodam, ze cent prostej gry nie miales, ale kurde gdym dał twoja miejscówkę bartkowi, to kurde byłby dla niego prezent, bo kurde ten miał bezsurowcowe dogi i by sie nie bał zrobic wjazd pontiemu.
A za D7 barteq takiej miejscówki nie mogł dostac, zrobił bym wyjątek i bym go przeniósl (oczywiście ironia, zart)

6.Ponti
Tu krótko, ponti dostał dobrą miejscówkę, sam skaszanił,
BTW, czterech starych dostało miejscówkę od randoma obok siebie w czworakącie (haram świadkiem), miało nie być rozstawiania, wiec jak wylosowało tak było.
Na pewno nie postawił bym bombla obok cheosa, ani rudiego obok rihitera.

7.Last but not Least -Cheos, (nie wiem jak to jest po naszemu)

Cheos dostal niezbyt bogatą miejscówkę, nie za duzo terenu, ale powiem wam jedna z najlepszych miejscówka w grze. Tak wiem, popier.... mnie konkretnie, ale to wiem co mówie.
Otóz o miejscówce, nie mowi tylko to co sie ma, ilośc terenu, ale także to co będzie w początkowych turach.
A ja wiedzialem ze bedzie rush maliego (white) na darnoca, to było 100% pewne, bo white mial mail)(minig, koło).
I wiedzialem ze darnoc ma malo rzeki i miast tak założu aby nie mięc handlu na rzekach. A mali było bardzo blisko. Więc, kurde cheos nie wiedział jakim jest on szczęśliwcem.
Wystarczyło nic nie odwalił na początku i czekać z setami, co cheos zrobił wykorzystał i wg mnie jest bezapelacyjnym leaderem, gra super dyplomatycznie.
(tyle nacji na leadera to chyba jeszcze nie grało, wiem, to moja zasługa).
Wiec kurde Cheos, może było tak, ze tak dobra miejscówkę dostałeś dlatego ze dałeś mi dobrą miejscówkę w D7?
A że wjazd maliego na darnocka był oczywisty to prosze sobie poczytać moj pakt (sam admin), i tam jest coś takiego jak PRZEPOWIEDNIA HARAMA .
Nie będe mówił, jak haram chce niech powiem....
Co więcej cheos, ty wysepki 1x1, to chyba pod twoją nacje były robione?.
BTW od razu dodam, ze narzekania cheosa, że wysepki są do kitu , to :D :D :D .
Otóż wyjaśnie podstawy mechaniki, 3 zarcia to więcej niż 4 produkcji, 5 zarcia (tyle chyba daje crab, rybka 6), to wiecej niż 7 produkcji.
Tako mowie mechanika gry. Wysepki, jak widzicie, chyba jakoś biednę nie są, a z cottonem to każda wysepka daje 3x4 dochodu ze szlaków.
Acha, chodzą na mieście sluchy że wysepki 1x1 nie produkują. Oczywiscie, org rela, i za 110 młotków, ma się komplete temple, monastery i 4 produkcji i 4 nauki, tura w turę.
Dodam ze, 110 młotków to będzie jakies 3,75 ludzika. Warto, nie warto robić budynki religijne, wg mnie absolutnie jest to bezcelowe :D .

Na koniec, dodam o mega kombie, które jak to powiedziałeś cheos, byłoby nieprzebicia, kawaleria numidyjska i (nieagresyne) prety.
Cheos, ja no, może się nie znam, wystawiam- nie słonie, bo to jest poźno, wystawiam taką jednostke jak, HA, baraki + stajnia, promocja siła +mele.
Hmm cheos, na gołe klaty na otwartym polu, 20 twojego mega kombo vs 20 HA.

Ale, cheos, ty jako jednen ze starych zagrałeś przyzwoicie, super dyplomatycznie, wykorzystałeś wszystko co dostałeś, grasz super, bez dwóch zdań.
Kitujesz na forum ze aż głowa boli, wiec kurde miasiałem odpowiedzieć, skoro mnie wezwałeś do tablicy.
Cheos z 10 wyspami (bo takie chodza słuchy, plus pałac, plus sangkorski, plus cottony ) to juz jesteś w domu. Mając takich sojuszników - pokrzywdzonych oburzonych, jak bombi cent, plus cała brydaga innych walczących to kurde to jak nie wygrasz to mnie zaskoczysz.

Z MOJEJ STRONY EOT, wolę sobie pograć 1 na 1, niż udowadniać ze zamachu nie było.
Fanatyków, nie przekonam, reszta jak chce niech włączy myślenie.
Postaw piwo autorowi tego posta

Wyświetl szczegóły
Centurion 

FryderykImperium Egipskie

Helped: 9 times
Piwa: 52/22
generał broni  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac CIV5  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  II miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2013-05-06, 21:54   

Dawno takich bzdur i głupot nie czytałem, cały scoobi, połowa graczy mu powie, że spi* ale ten się nie przyzna i dalej będzie brnąć w swoje. WEŹ SIĘ PUKNIJ W ŁEB tak na początek.

Skomentuje tylko jedno bo takiej głupoty nie mogę przemilczeć - jakbym nie oddzielił miastem pontiego i bombla od siebie to bym zniknął zanim zobaczyłem, że mam miejsca na 4 miasta. Nie wierzysz to sobie pogadaj z pontim i z bomblem co by było jakby zobaczyli że jestem wciśnięty między nich dwóch :P Ah straszne konie których nie objąłem pierwszymi 3 miastami, dramat... szkoda że nie napiszesz, że zanim doszedłem do rydwanów już tam miasto miałem, pfff. Żałosny jesteś tak samo jak twoje argumenty.

trebuch

RagnarImperium Greckie

Piwa: 5/1
starszy szeregowy  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - DyploMiś3 
Posted: 2013-05-06, 22:15   

ja z ilością terenu jeszcze jakoś bym sobie dał radę, problem tylko w tym że odległość między moją miejscówką na stolicę (przy srebrze) a miejscówką pod stolicę sąsiada (na złocie) to dokładnie 3 pola. a że sąsiad był dodatkowo kreatywny to mi mocno grę skomplikowało

Bobek1971 

GandhiImperium Majów

xfire: bobek1971mie
Helped: 8 times
Piwa: 83/275
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Złoty gracz w demokrację - GwD1  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2013-05-06, 22:22   

Nie narzekaj Trebciu...zobacz jak się fajnie gra :)
A co do opisu że Cheos zagrał super...hmm...określiłbym to raczej że gra się super układa dla niego a nie że on akurat dyplomatycznie super zagrał :)
Ale o tym po Dyplo...

Wyświetl szczegóły
Lary33 

RooseveltImperium Francuskie

xfire: lary33
Helped: 6 times
Piwa: 34/23
generał dywizji  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  II miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2013-05-06, 22:23   

u mnie sytuacja podobna co do centa tylko ze nei miałem kreatywnych sąsiadów i 2 miastem zablokowłem czajmena któy szedłsetem , gdyby czajmen w nastepnej turze postawił to by mnei zblokowł i miałbym tylko miejsce na 4 miasta a tak maiłe na 6 i neimaiłbym żelaza a tak miałęm daleko przy bartku . Wiec nei do konca jest tak jak piszesz scoobi.

Maiar

KatarzynaImperium Babilońskie

xfire: Languorous_Maiar
Helped: 1
Piwa: 21/332
podpułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  I miejsce w Pucharze KAC - w turnieju drużynowym Civ 5 
Posted: 2013-05-06, 22:28   

Bobek1971 wrote:
Nie narzekaj Trebciu...zobacz jak się fajnie gra :)
A co do opisu że Cheos zagrał super...hmm...określiłbym to raczej że gra się super układa dla niego a nie że on akurat dyplomatycznie super zagrał :)
Ale o tym po Dyplo...

To całkowita prawda, wszyscy obok Cheossa sie masakrycznie powykrwawiali, wiec Cheoss grajac dobrze nie mial problemow z poukladaniem wszystkich tak jak chcial.

Rihiter 

SulejmanImperium Arabskie

Piwa: 126/18
starszy szeregowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  II miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 
Posted: 2013-05-06, 22:53   Re: Odpowiedz na post cheos "mapa dyplo 8"

ScoobyDoo wrote:
2.Rihiter
Też sie czuje pokrzywdzony, dostał miejscówkę mocno energetyczną, miejsca na min 6 może 7 miast.
Dobrze zagrałeś, ba bardzo dobrze ale przegrałeś, niewiele mogłeś zrobic. Dlaczego?
Dobrze opisał to cule, marka Rihitera zmobylizowała sąsiadów aby ci dokopać. Bo kurde podły wujek R, po podbicu rihitere, phi arabia to będzie po nas jechał.
Niestety ani BBB ani Barteq (za DM2 i D7) ciebie nie lubili, co wiecej jeden mial psy, drugi agr axe. Musialeś przegrać.

Kurde, no właśnie o to mi chodzi, że musiałem przegrać. :P
Sam to przyznajesz Scooby.

Reputacja pindolacja. Nic by się takiego nie podziało gdyby nie było tej subtelnej różnicy, że Rudi miał 2 sąsiadów i stumilowy las, a ja 4 sąsiadów i 3 lasy na krzyż. To, że Rudi spaprał strasznie to nawet nie podlega dyskusji - miał wykoxaną miejscówkę i kykoxaną sytuację startową (układ okolicy). Jakby zagrał dobrze, to by przejechał po Martinie, a później po mnie tak jak napisałeś. I nie mielibyśmy nic do gadania - tak jak napisałeś. Tylko kurde, Scooby, co to za balans jest, że niektórzy "nie mają nic do gadania".

Tymczasem fakt, że jest totalnie bezpieczny (bo co to jest 2 sąsiadów mieć, w dodatku po dwóch stronach bez komunikacji ze sobą) spowodował, że Rudi zagrał va banque. Zamiast klepać Martina to rzucił się na mnie (jego pech, że myślę i wpadł w pułapkę), a Martina chciał na deser, później na totalnym luzaku, już sobie państwo po podboju rozwijając.

Taka moja "dobra miejscówka" - jak się nie obrócisz dupa z tyłu.
Albo dasz się Rudiemu pojechać, bo ten ma lajcik.
A jak się nie dasz mu pojechać, no to Cię dojadą, boś za silny... grejt. :cool:

Podsumowując:

ScoobyDoo wrote:
Dobrze zagrałeś, ba bardzo dobrze ale przegrałeś, niewiele mogłeś zrobic.

ScoobyDoo wrote:
Musialeś przegrać.

Czyli bomba. :D

p.s. Jeszcze nie przegrałem. Popsułem Twój szatański plan. :P

Dyplo Hymn

Centurion 

FryderykImperium Egipskie

Helped: 9 times
Piwa: 52/22
generał broni  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac CIV5  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  II miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2013-05-06, 23:26   

Rihiter wrote:
Jeszcze nie przegrałem. Popsułem Twój szatański plan.

Dokładnie, ja chyba tak samo.

A bardzo bawi mnie też to:
Quote:
Miałem odpowiedzieć w chyba 2 tygodnie temu, ale czasu nie miałem, potem mi się nie chciało. Ale niestety muszę wyjaśnić kilka spraw.

To ja ci powiem dlaczego tak długo czekałeś - dlatego, żeby ludzie zapomnieli co Bodek napisał o twojej cudownej "sprawiedliwej" mapie i łykali twoje bzdury.

Rihiter 

starszy szeregowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  II miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 
Posted: 2013-05-06, 23:54   

Z tym szatańskim planem to żartowałem oczywiście. Wiem, że Scooby nic nikomu specjalnie nie robił żeby źle było. Bynajmniej nie uważam, że specjalnie mnie upupił czy coś takiego. Po prostu takie niedopatrzenie z tą różną ilością sąsiadów - zdarza się. Nauka na przyszłość aby na to zwracać uwagę jak się mapy tworzy, bo balansujemy wiele drobnostek, a tak ważny czynnik jak ilość sąsiadów niekoniecznie.

Dyplo Hymn

Bobek1971 

GandhiImperium Majów

xfire: bobek1971mie
Helped: 8 times
Piwa: 83/275
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Złoty gracz w demokrację - GwD1  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2013-05-07, 00:28   

Teraz cała ta dyskusja jest po prostu miałka ...tylko woda na młyn dla anty scobidowców i proscobidoobóbowców.
Dla mnie nic to nie wnosi - poza zwykłym flame.
Bardziej bym sie cieszył by dyskusja poszła w kierunku -
Po doświadczeniach w grze jako Gracza i jako Admin tworzący Mapę pod Dyplo oraz dyskusji przewijajacej się w wielu wątkach o dyplo - wiem już co możnaby poprawić w procesie tworzenia tak istotnej rzeczy jaką jest Mapa.
Mianowicie...

a takie probowanie wyjścia z twarzą kończy się u nas tylko popdstawienie koziołka i packą z otwartej. Nic tylko chichotać kto lepszą wymyśli antytezę do tezy Wirtuoza.
I tak w kółko Macieju... :P

Rihiter 

Posted: 2013-05-07, 00:59   

To chyba przecież zrobiłem Bobek o czym piszesz. Próbuję wniosek jakiś konstruktywny wyciągnąć.

Quote:
Nauka na przyszłość aby na to zwracać uwagę jak się mapy tworzy, bo balansujemy wiele drobnostek, a tak ważny czynnik jak ilość sąsiadów niekoniecznie.

Czy nie tak?

Dyplo Hymn

Rudi2

BoudikaImperium Holenderskie

xfire: rudi22222
Helped: 5 times
Piwa: 184/68
generał dywizji  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Wygrany jeden GOTM - 12 wygranych 
Posted: 2013-05-07, 02:29   

Ja proszę panów proszę się odwalić ode mnie w kwestii narzekania na swoją miejscówkę. Co prawda nie bardzo wierzę w umiejętność liczenia Soobiego do ilości 20 skoro aż takiej puszczy się u mnie doliczył ale grałem na mapie jaką dostałem i nie narzekałem.
To, że pokazałem screen swój gdzie żaden zasób nie leży nad rzeką było uzasadnieniem bardzo wczesnego startu do wojny z Rihiterem. Najzwyczajniej kolo Rihiter miał zdecydowanie lepsze wyniki w początkowych techach co widać już było przy kopalniach. Ryzyk-fizyk i Rihiego bęc. Nie wyszło.
Bzdury jakieś Scoobi natomiast wypisujesz odnośnie wskazania na pierwszy atak w stronę Matina. Ty widziałeś jak nie kompatybilnie postawił miasta. Toż większość było do spalenia bo nijak nie pasowała do moich ustawień. Po co komu pierwsza wojna wiedząc, że trzeba palić wiec bez specjalnego zysku. Rihi to co innego - samochwał zdrajca uwielbiający jeszcze się tym chełpić. Miałem czekać aż mnie wyprzedzi o 2-3 techy w 40 turze? Na 100% wjechałby mi w najmniej dogodnym momencie. Zaryzykowałem już na etapie wojów. Uda się to sukces, nie uda się to oszczędzi mi 2 miesiące klikania ze skutkiem i tak znanym. Nie udało się ale się potem prawie udało gdyby nie jeden taki Bartek pierdółka co to przyszłego sojusznika z potencjałem młotkowym zadźgał pod sugestią nieudacznika ;) z jednym miastem. Zamiast zostawić sobie całkiem już odrodzoną sojuszniczą nację z przyszłościowymi młotkami na morzu to zostawił zacofańca co to żadnej korzyści mu nie przyniesie zajmując tylko teren jako wykopaliska starożytne :P
Jak ma Cheos nie wygrać skoro Bartek takich zabiedzonych zacofańców ma w szeregach i to jeszcze z naszywką zdrajcy :P

Eferalga_500 

Wilhelm IImperium Rosyjskie

xfire: throgin
Helped: 3 times
Piwa: 27/4
starszy chorąży sztabowy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo 9  III miejsce w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2013-05-07, 08:11   

Co do następnej mapy to mam syugestie by stolice obowiązkowo stawiac w
1 turze.

Lary33 

RooseveltImperium Francuskie

xfire: lary33
Helped: 6 times
Piwa: 34/23
generał dywizji  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  II miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2013-05-07, 08:26   

sorry ale troche sie nie zgadzam, gdybym postawił w 1 turze , to bym nie przetrwał do tej tury co ja mam.

Rihiter 

Posted: 2013-05-07, 09:01   

Rudi2 wrote:
Spoiler:

Ja proszę panów proszę się odwalić ode mnie w kwestii narzekania na swoją miejscówkę. Co prawda nie bardzo wierzę w umiejętność liczenia Soobiego do ilości 20 skoro aż takiej puszczy się u mnie doliczył ale grałem na mapie jaką dostałem i nie narzekałem.
To, że pokazałem screen swój gdzie żaden zasób nie leży nad rzeką było uzasadnieniem bardzo wczesnego startu do wojny z Rihiterem. Najzwyczajniej kolo Rihiter miał zdecydowanie lepsze wyniki w początkowych techach co widać już było przy kopalniach. Ryzyk-fizyk i Rihiego bęc. Nie wyszło.
Bzdury jakieś Scoobi natomiast wypisujesz odnośnie wskazania na pierwszy atak w stronę Matina. Ty widziałeś jak nie kompatybilnie postawił miasta. Toż większość było do spalenia bo nijak nie pasowała do moich ustawień. Po co komu pierwsza wojna wiedząc, że trzeba palić wiec bez specjalnego zysku. Rihi to co innego - samochwał zdrajca uwielbiający jeszcze się tym chełpić. Miałem czekać aż mnie wyprzedzi o 2-3 techy w 40 turze? Na 100% wjechałby mi w najmniej dogodnym momencie. Zaryzykowałem już na etapie wojów. Uda się to sukces, nie uda się to oszczędzi mi 2 miesiące klikania ze skutkiem i tak znanym. Nie udało się ale się potem prawie udało gdyby nie jeden taki Bartek pierdółka co to przyszłego sojusznika z potencjałem młotkowym zadźgał pod sugestią nieudacznika ;) z jednym miastem. Zamiast zostawić sobie całkiem już odrodzoną sojuszniczą nację z przyszłościowymi młotkami na morzu to zostawił zacofańca co to żadnej korzyści mu nie przyniesie zajmując tylko teren jako wykopaliska starożytne :P
Jak ma Cheos nie wygrać skoro Bartek takich zabiedzonych zacofańców ma w szeregach i to jeszcze z naszywką zdrajcy :P

Co prawda to prawda. Do konfliktu musiało dojść, bo byliśmy za blisko jak na nasze pokłady "agresji". ;)
Dlatego jestem mocno za opcją "rozstawiania" graczy. I nie chodzi o ustawianie gry pod "starych" (sam zresztą jestem raczej młodym graczem, bo to moje 2-gie dyplo), ale o uwzględnianie pozycji zajętej w poprzednich dyplo (np 1, 2 lub 3 wstecz). To było by dodatkowo motywacją do grania do końca o jak najlepszy wynik, a nie tak jak teraz, że jak ktoś jest w drugiej połowie tabeli to od pewnego momentu gra już o marchewkę z podejściem "there could be only one".

Dyplo Hymn

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum