www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

wojna sumeria-holandia
Author Message
dzia 

Dariusz IImperium Sumeryjskie

xfire: nieotochodzi
Helped: 1
Piwa: 33/21
major  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8 
Posted: 2013-01-19, 18:10   wojna sumeria-holandia

Jako że konfikt ten raczej nie wygaśnie do czasu śmierci jednego z tych państw,żeby nie zaśmiecać gł.wątku tu będe chciał zamieszczać wszelkie info,moje wątpliwości,pytania,wyjaśnienia i sprostowania.

Oczywiście ZAWSZE najpierw moje pytania kieruje do admina na tajnym

Jeśli chodzi o teraz.Moje wątpliwości odnośnie podwójnego zawarcia pokoju/wypowiedzenia z wczoraj nie zostały rozwiane-wciąż nie wiem czemu to miało służyć

Czyli-wczoraj koledzy robią cise fire-ranne rydwany rudiego teleportują się spod miasta i są bezpieczne.Dalej,rudi wchodzi i znowu wypowiada wojne żeby skasować moje niedobitki-rannego spera i wara(Wacek).Martin zostaje z niczym-jak to już wcześniej zaznaczałem-bo padał argument że Marti sam może wybrać kogo zaatakować i logiczne że zaatakuje mnie-nie skasował mi żadnej jednostki* bo nie mógł,mógł dosięgnąć tylko rydwany rudiego.
Natomiast holender sobie zrobił poligon,robi sobie wojne i pokój jak mu się podoba-chyba nie ma wątpliwości kto tu jest mózgiem a kto pinkim.

Info o pokoju dał rudi dopiero dziś po tym jak napisałem do bodka-nie ma natomiast nic o tym że pokój i wojna były robione x2

Tak więc,uczmy się jak grać,jak stosować kreatywne zagrania na przykładzie miszcza taktyki-nie sztuką jest wypowiedzieć wojne i skasowac unity,sztuką jest wypowiedzieć wojne 'sojusznikowi' zabić unity wroga na jego terenie,potem znowu zrobić peace,teleportować się a potem znowu zaatakować dobijając reszte-a wszystko w obecności przeważającej siły obcych wojsk przyglądających się temu widowisku .Cóż za wirtuozeria!! :padam:

Last edited by dzia on 2013-01-19, 18:24; edited 2 times in total  
Postaw piwo autorowi tego posta

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Maiar
wnuczus 

Kubilaj ChanImperium Celtów

xfire: wnuczus
Helped: 16 times
Piwa: 52/56
generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2013-01-19, 18:32   

Dla mnie to już jest przesada w tym momencie...

Forever 

Helped: 2 times
Piwa: 48/43
starszy chorąży sztabowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana 
Posted: 2013-01-19, 18:35   

Sory a czy czasem jednostki po teleporcie nie powinny odstać karnej tury a jeśli teleport jest z daleka to tyle ile zabrało by im dojście do tego miejsca ??

dzia 

major  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8 
Posted: 2013-01-19, 18:36   

nie mówie że to wałek,wg.admina nie.Chodzi mi o pkt reg:

Quote:
5.1 Zabrania się wywoływania sztucznych wojen, których celem będzie ominięcie mechaniki gry lub obejście jej (przesunięcie stolicy, zniwelowania niezadowolenia, spalenia sojusznikowi miasta, które może zostać zdobyte przez wroga itp.)

Chodzi o to itp..
tym podobne sytuacje mające ominąć naturalen możliwośći.Rudi zdecydował sie na żonglerke cise firem chodź bez przeszkód mogli zrobić ob-w jakim celu?

itkovian 

Czyngis ChanImperium Khmeryjskie

Helped: 3 times
Piwa: 23/23
starszy chorąży sztabowy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  Przeżycie w Dyplo - DyploMiś3 
Posted: 2013-01-19, 18:38   

No rudi jak zrobiles wojne pokoj teleport i nzow wojne pokoj to grubooooo przegiales !!!

Biedny Bodek bedzie cofka jak nic i mega afera :( .

Bodek 

Nieznany

xfire: bodek01
Helped: 7 times
Piwa: 97/1
starszy chorąży sztabowy  Brązowy order za specjalne zasługi - Zorganizowanie i prowadzanie Dyplo6  Złoty zlotowicz - 7 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Dyplo - Dyplo4  I miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Wygrany jeden GOTM - 3 wygrane  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2013-01-19, 18:39   

Sprawdzam savy :kwasny:
zaraz zobacze dokładnie co tam się stało

dzia 

Posted: 2013-01-19, 19:09   

Quote:
No rudi jak zrobiles wojne pokoj teleport i nzow wojne pokoj to grubooooo przegiales !!!

widzisz itko,chodzi o to że to jest w świetle prawa dozwolone.Przestępstwo by było jakby Rudi tymi teleportowanymi unitami zaatakował.Ja tego nie wiem,Bobek to sprawdzi i napisze

po to ten wątek też jest żeby takie żuczki nauczyły się paru sztuczek -tz.kreatywnych zagrań,chodź nie zgodnych z duchem gry to z regulaminem jak najbardziej ;)
Last edited by dzia on 2013-01-19, 19:15; edited 2 times in total  

Forever 

starszy chorąży sztabowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana 
Posted: 2013-01-19, 19:15   

dzia wrote:
Quote:

widzisz itko,chodzi o to że to jest w świetle prawa dozwolone.Przestępstwo by było jakby Rudi tymi teleportowanymi unitami zaatakował.Ja tego nie wiem,Bobek to sprawdzi i napisze

po to ten wątek też jest żeby takie żuczki nauczyły się paru sztuczek ;)

Słucham zgodne z regulaminem jest wyteleportowanie armii i uratowanie jej przed zniszczeniem ?!??!?!?!?!?
No to już wiemy dlaczego Rudi wolał wałek z wojną niż OB

Jeśli to rzeczywiście tak ma wyglądać to ja nie wiem po co zakazywać teleportacji unitów chyba tylko po to żeby takie wałki mogli robić kreatywni a zwykły gracz tylko brał w dupę i się wnerwiał.

itkovian 

Czyngis ChanImperium Khmeryjskie

Helped: 3 times
Piwa: 23/23
starszy chorąży sztabowy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  Przeżycie w Dyplo - DyploMiś3 
Posted: 2013-01-19, 19:19   

dzia wrote:
Quote:

po to ten wątek też jest żeby takie żuczki nauczyły się paru sztuczek -tz.kreatywnych zagrań,chodź nie zgodnych z duchem gry to z regulaminem jak najbardziej ;)

No ja zrozumiałem że zaatakowął tymi teleprtowanymi unitami !

Rihiter 

SulejmanImperium Arabskie

Piwa: 133/18
starszy szeregowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  II miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 
Posted: 2013-01-19, 19:32   

Forever wrote:
Jeśli to rzeczywiście tak ma wyglądać to ja nie wiem po co zakazywać teleportacji unitów chyba tylko po to żeby takie wałki mogli robić kreatywni a zwykły gracz tylko brał w dupę i się wnerwiał.

Forever, cały regulamin tak wygląda. Niby zakazuje pewnych akcji, ale równocześnie jest pełen dziur, które wynikają z tego, że kiedyś ktoś coś...
Efekt jest taki, że młody dyplogracz musi w każdą taką dziurę wpaść (czyli ktoś doświadczony tą dziurą młodego ruchnie) aby poznać niuanse regulaminu.

Wiele razy już o tym pisałem.

Dyplo Hymn

Bodek 

Nieznany

xfire: bodek01
Helped: 7 times
Piwa: 97/1
starszy chorąży sztabowy  Brązowy order za specjalne zasługi - Zorganizowanie i prowadzanie Dyplo6  Złoty zlotowicz - 7 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Dyplo - Dyplo4  I miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Wygrany jeden GOTM - 3 wygrane  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2013-01-19, 19:33   

Spokojnie spokojnie spokojnie

Jak widzę już padają jakieś nieprzyjemne oskarżenia :(
Słowa teleportacja, wojna, atak - od razu awanturka gotowa :/
Obawiam się tylko że słowa mogą sprawiać mylne wrażenie na pozostałych graczach podczas gdy na screenie wygląda to zupełnie niegroźnie

Dlatego też zamieszczam screena z tej sytuacji choć w sumie nie powinienem i powinniście ufać mi na słowo. Ale nie chce znowu awantury i flame na forum

Rudi podpisał pokój na początku swojej tury czyli Martin w swojej miał rydwany na odstrzał jak widać na obrazku, nie dobił ich, jego decyzja. Wysłał do Rudiego propozycję Zawieszenia Broni.

Rudi ją przyjął i jego rydwany teleportowały się o jedną kratkę tak jak zaznaczyłem na screenie. Podczas swojego ruchu i tak by dotarły na to pole a nawet kratkę dalej.
Żaden rydwan po teleportacji nie atakował ani nawet się nie ruszył (wyraźnie Rudiemu to na tajnych zaznaczyłem)
Dobijał świeżymi jednostkami które są z tyłu.
Ponownie nie widzę żadnego złamania regulaminu
CHOĆ ZUPEŁNIE NIE ROZUMIEM PO CO RUDI SIĘ TAK BAWI Z TĄ WOJNA POKÓJ ZAWIESZENIE BRONI ITD... zamiast po prostu podpisać OB
Jednakże nie jest to zabronione więc może tak robić gdyż zupełnie NIC na tym nie zyskuje
Jego jednostki nie były nietykalne, ani nie poleciały gdzieś gdzie by nie były w stanie dojechać

Nie wiem czemu służą te zabawy
Ale nic w nich nielegalnego nie dostrzegam.
Będę z uwagą obserwował co dalej (choć mam pewną swoją teorię)

Forever 

Posted: 2013-01-19, 19:36   

ok rzeczywiście w tym przypadku nic się chyba nie stało ale mam pytanie jaką byś podjął decyzję gdyby te rydwany odskoczyły po za zasięg dobicia ??

Kurumi 

xfire: pieczka
Piwa: 15/3
starszy szeregowy 
Reprimends:
 2/3/6
Posted: 2013-01-19, 19:38   

Forever wrote:
ok rzeczywiście w tym przypadku nic się chyba nie stało ale mam pytanie jaką byś podjął decyzję gdyby te rydwany odskoczyły po za zasięg dobicia ??

Martin wystąpił o Cease Fire, więc nie chciał ich atakować.

wnuczus 

Kubilaj ChanImperium Celtów

xfire: wnuczus
Helped: 16 times
Piwa: 52/56
generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2013-01-19, 19:38   

Screeny się przydadzą dzięki:)

Whiteye 

De GaulleImperium Malijskie

xfire: zakosiliminicka
Piwa: 61/7
starszy plutonowy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier  I miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  I miejsce w Dyplo - DyploMiś3  II miejsce w Dyplo - Dyplo 10  III miejsce w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8 
Posted: 2013-01-19, 19:48   

Dla mnie sytuacja jest jasna jak jasny gwint - za wszystkim stoi amerykański szpieg.

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum