www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jeste nowy? Kliknij tutaj!    Zgo gr Civ6     Zgos gr Civ5    Zgo gr Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMWISZ SI NA GR    Na ircu jest users osb. Zaaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

KTO ADMINEM DYPLO 8

Kogo chciaby na Admina Dyplo 8
Chc, aby adminem Dyplo 8 by Scooby
27%
 27%  [ 6 ]
Chc, aby adminem Dyplo 8 by Bodek
45%
 45%  [ 10 ]
Chc, aby adminem Dyplo 8 by Ponti
9%
 9%  [ 2 ]
Wszystko mi jedno
18%
 18%  [ 4 ]
Voted : 22
Total Votes: 22

Author Message
Shaka[D14]

Kubilaj ChanImperium Celtw

Piwa: 60/18
plutonowy  Brzowy zlotowicz - 1 zlot  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Reprimends:
 6/3/6
Posted: 2013-01-16, 15:57   

Po co robic nowa ankiete mozna ssumowac procenty kandydatow
Postaw piwo autorowi tego posta

ponti 

GilgameszImperium Osmaskie

xfire: marchwik
Helped: 9 times
Piwa: 60/68
genera broni  Zoty order za specjalne zasugi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Zoty zlotowicz - 10 zlotw  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  Przeycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo3  Przeycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Zoty gracz w demokracj - GwD1-kapitan 
Posted: 2013-01-16, 15:59   

Dokadnie Dzia ,cofka i kara dla Trebucha za niedostosowanie sie do trwajacej wojny.

Pytanie do Ciebie czy gracze w szachy maja pretensje o to ze biae ruszaja sie jako pierwsze i nagle ci co graja czarnymi chca zmieniac zasady gry?
Czy jednak taki gracz dostosowuje sie do swojej pozycji i robi ruchy jako drugi zawsze ale wie jak zrobic tak zeby to wykorzystac na swoj korzyc?

Dokladnie to samo mamy tutaj:

Jezeli sa to zasady gry to obowiazuj wszystkich graczy i kazdy z graczy moze z tych zasad korzysta i porusza si zgodnie z nimi. Wykorzystywanie regulaminu do blokowania przeciwnika jest takze umiejtnoci w turze 10 byles na tym stratny ale w turze 20 wykorzystasz ten sam zapis na swoja korzy.

Naczelna zasada to dostosowujemy kolejno do trwajacej ju kolejnosci w wojnie.

W przypadku Scoobiego decyzji nie ma praktycznie juz zadnych sprecyzowanych zasad ,juz znacznie lepiej gdyby dopuci acuszki zawsze i wszedzie lub tak jak tutaj chce ja - ich zakaza po prostu.On jednak interpretuje to na podstawie niejasnych rozmytych decyzji.

W kazdej grze turowej sa wady i zalety ruszania sie jako pierwszy i drugi i te wady i zalety trzeba brac pod uwage wymawiajac komu wojne.

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff
Last edited by ponti on 2013-01-16, 16:02; edited 2 times in total  

cheos 

HannibalImperium Kartagiczykw

xfire: cheos01
Helped: 4 times
Piwa: 53/122
starszy chory sztabowy  Zoty zlotowicz - 6 zlotw  Zoty sponsor KAC - Gwny sponsor KAC  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo6  II miejsce w Dyplo - dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - DyploAnonim  Przeycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeycie w Dyplo - Dyplo4  Przeycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2013-01-16, 15:59   

Quote:
Ankieta ta jest z dupy ja i Bodek zgosilismy sie bo nie chcemy patrze na to co robi Scooby ze swoimi decyzjami.Wiec gosy powinny sie rozkadac na dwie a nie trzy opcje.

Zgosie si to ci uwzgldniem. Faktycznie mogem zadzwoni. Z Bodziem rozmawiaem telefonicznie i jak wikszo zdecyduje to poprowadzi Dyplo 8.
Oczywicie nic na si. Scooby woy sporo serca i czasu w przygotowanie rozgrywki, ja mam wtpliwoci czy dalej sobie poradzi ale mog si myli :wstyd:

Bodek 

Nieznany

xfire: bodek01
Helped: 7 times
Piwa: 97/1
starszy chory sztabowy  Brzowy order za specjalne zasugi - Zorganizowanie i prowadzanie Dyplo6  Zoty zlotowicz - 7 zlotw  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Dyplo - Dyplo4  I miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeycie w Dyplo - Dyplo3  Wygrany jeden GOTM - 3 wygrane  Zoty gracz w demokracj - GwD2 
Posted: 2013-01-16, 16:04   

Dzia

nie robcie teraz z ankiety pytania czy naley ukara Trebucha(za acuszek) czy moe ukara Bobka (za zamiary)

Bobek adujc si przed Trebuchem popeni bd. Nie chce mi si wierzy e specjalnie i wiadomie prbowa wymusi nietykalno. Na prawie kady ale nie Bobek :zdziwko:
I sam by musia w nastpnej turze ponie tego bdu konsekwencje bo gdyby si zalogowa ponownie przed Trebuchem nie mgby zaatakowa a gdyby poprosi o acuszek to dostaby odmow
- Sorki bobeczku widziae jaka jest kolejno moge si dostowa.
I w wyniku tego zagrania straciby tur
Albo w nastpnej turze zalogowaby si PO Trebuchu (czyli poprawnie) ale dziku temu Trebuch mia by nastpny swj ruch przed nim i mia extra turk na dokadne przygotowanie si odparcia inwazji

A moe widzc e z zaskoczenia nici zmieniby zdanie ?? Moe by si cofn
Nie wiadomo
i racj mia Rihiter gdzie w innym wtku e sorki ale nie mona kara za przysze niedokonane jeszcze czyny.

Ale Trebuch (niestety w myl poprzedniego precedensu z Dzia) mia teraz pene prawo da od Admina acuszka. :( Bo skoro wczeniej ze znacznie mniej istotnych powodw zgoda na acuszek bya to niestety konsekwentnie i Trebuchowi si on nalea.
Cho psuje to gr na przyszo coraz bardziej.
Mam pewien sposb jako rozwinicie pomysu Czajmena ale z opisem poczekam na wyniki gosowania

Centurion 

FryderykImperium Egipskie

Piwa: 51/22
genera broni  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  Przeycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeycie w Dyplo - Dyplo4  Przeycie w Dyplo - dyplo7  Przeycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac CIV5  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  II miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  Zoty gracz w demokracj - GwD2 
Posted: 2013-01-16, 16:04   

Gosuj na Bodka.

dzia 

Dariusz IImperium Sumeryjskie

xfire: nieotochodzi
Helped: 1
Piwa: 41/23
major  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  Przeycie w Dyplo - Dyplo8 
Posted: 2013-01-16, 16:15   

Quote:
Dokadnie Dzia ,cofka i kara dla Trebucha za niedostosowanie sie do trwajacej wojny.

Wykorzystywanie regulaminu do blokowania przeciwnika jest takze umiejtnoci w turze 10 byles na tym stratny ale w turze 20 wykorzystasz ten sam zapis na swoja korzy.

Rozumiem,ja jednak mam inn wizje gry i bardziej mi odpowiada kompleksowe podejcie do tematu Bodka.Jeli chce on powici swj czas na zarzdzanie tym baaganem i wikszo te tego chce ,to ma mj gos

trebuch

RagnarImperium Greckie

Piwa: 5/1
starszy szeregowy  Przeycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeycie w Dyplo - Dyplo Mi 2  Przeycie w Dyplo - DyploMi3 
Posted: 2013-01-16, 16:30   

ponti wrote:

Ponti si nie daje:) Scooby z kolei wida e nie ma czasu tego ogarnia wic gosuj na Bodka, cho szkoda e ta zmiana na map i jej nieodwracalne skutki nic nie pomoe:(

Forever 

Helped: 2 times
Piwa: 50/47
starszy chory sztabowy  Brzowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  Przeycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana 
Posted: 2013-01-16, 16:58   

trebuch wrote:
ponti wrote:

Ponti si nie daje:) Scooby z kolei wida e nie ma czasu tego ogarnia wic gosuj na Bodka, cho szkoda e ta zmiana na map i jej nieodwracalne skutki nic nie pomoe:(

Ale pomoe w kocu 'mona my, ale mona te zrobi nowe" ;-)

Shaka[D14]

Kubilaj ChanImperium Celtw

Piwa: 60/18
plutonowy  Brzowy zlotowicz - 1 zlot  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Reprimends:
 6/3/6
Posted: 2013-01-16, 19:41   

Par sw odemnie, pewnie i tak je olejecie albo nie przeczytacie ale co mi tam.

Po pierwsze od jakiego czasu nie przepadam za Scooba, mia by wizjonerem a zastaem beton w pewnej sprawie no c czowiek si myli.

A teraz sprawa waciwa, naprawd was nie rozumiem sami robicie wpierw z Scooby admina w tym najbardziej Cent z swoim adminujesz itp, gdy piszecie, e dana osoba ma by admina to wydawao mi si, e macie do takiej osoby szacunek i widzicie t osob jako admina. A teraz nagle osoby si odzywaj, e ju widzieli jak w Dyplo 7 lubi gra na skraju regulaminu. Pytanie brzmi moje to czemu nie pisalicie, e nie ma by adminem chcielicie za wszelk cen zrobi go adminem teraz go zmiesza z botem i odwoa? Nie mwi, e nie zrobi bdu Scooby ale prawie na kadego admina co si znajdzie jaka decyzja ktra budzi kontrowersje. Np Ponti ktry chce zosta adminem skaza mnie za co czego nie ma w regulaminie dopiero potem to dopisa no tak to jest fair prawda? Ale czy robiem z tego sceny nie, bo szanowaem jego prac i jego decyzje chod ich nie rozumiaem.

Jeli odwoacie Scoobiego w tej ankiecie to stworzycie pikny precedens, kadego admina z ktrym si nie zgadzamy moemy odwoa, po prostu super! Moecie mi wierzy ale stworzycie przyszym admin pieko.

Sama ta ankieta jest bez sensu ludzie si motaj raz gosuj na niego raz na niego, gosuj niegrajcy w Dyplo, jest ta ankieta strasznie miarodajna.

Gdzie Admin to nie osoba ktra najbardziej si nadaje, tylko taka co najwicej moe mi zaoferowa :/

EDYTA

Od samego pocztku dyplo Cokolwiek Scooby nie zrobi pewna grupka osb pisaa, e to jego wina a po aferze acuszkowej to si nasilio

Martin gra jak lama (sorry martin) wina Scooby bo go dopuci, i jeszcze takie inne teksty co wiadomo, e to nie wina wina Scooby... chcielicie go udupic taka prawda.
Last edited by Shaka[D14] on 2013-01-16, 19:53; edited 2 times in total  

Maiar

KatarzynaImperium Babiloskie

xfire: Languorous_Maiar
Piwa: 22/333
podpukownik  Brzowy zlotowicz - 1 zlot  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Obibok – nie gra od 90 dni  Przeycie w Dyplo - Dyplo Mi  I miejsce w Pucharze KAC - w turnieju druynowym Civ 5 
Posted: 2013-01-16, 21:01   

Quote:
Moecie mi wierzy ale stworzycie przyszym admin pieko.

Pieko to bd mieli takie Bodki czy inne, co zawsze teoretycznie bd brane na zastpstwa.
Jak nie bdzie wikszociowej decyzji by by admin z "autorytetem" (ehe), to nie bdzie zamiany a nie wierz e zawsze taka moliwo bdzie, by kto lepszy aktualnie w danej chwili by chtny adminowa.
Last edited by Maiar on 2013-01-16, 21:01; edited 1 time in total  

Rihiter 

SulejmanImperium Arabskie

Piwa: 134/19
starszy szeregowy  Brzowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  II miejsce w Dyplo - Dyplo XIV  II miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeycie w Dyplo - Dyplo Mi 
Posted: 2013-01-16, 21:27   

wnuczu wrote:
... chcielicie go udupic taka prawda.

Te to niestety dostrzegam i nie jestem tym widokiem zachwycony.

Dyplo Hymn

ponti 

GilgameszImperium Osmaskie

xfire: marchwik
Piwa: 60/68
genera broni  Zoty order za specjalne zasugi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Zoty zlotowicz - 10 zlotw  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  Przeycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo3  Przeycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Zoty gracz w demokracj - GwD1-kapitan 
Posted: 2013-01-16, 21:43   

Moze inaczej jednak napiszmy.Szczerze to nie widziaem ,no moze poza Centem wiecznym krytykantem aby ktos do afery ancuszkowej by przeciwko Scoobiemu.Ja zapisaem sie do gry i szczerze mylaem ze Scooby bedzie jednym za najlepszych Adminw.Ale nie moze by tak ze po 30 turkach obie decyzja Admina sa wrcz kuriozalne i daja pole do jeszcze wikszych naduy w przyszoci.Widocznie cos jest na rzeczy i nie dla kazdego jest to oczywiste co wyprawia Admin.

Dla mnie zupenym ewenementem jest to jest az 3 chetnych na Admina Dyplo.Dopiero ludzie powariowali :) to tak naprawde jest ciekawe bo odwoania i odejcia Adminw ju byy.Sam byem Adminem zastpczym w Dyplo przez pewien okres wic nie jest to jakas wyjtkowa sytuacja.Wyjtkowa moze ze wzgledu na to ze Admin nie odchodzi tylko ma po prostu inna wizje z ktra gracze moga si nie zgodzi.To chyba gracze a nie Admin decyduja w jakiej grze beda brali udzia i jak ona ma wyglada.

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff

Wicej szczegw
Wystawiono 1 piw(a):
Maiar
Rihiter 

starszy szeregowy  Brzowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  II miejsce w Dyplo - Dyplo XIV  II miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeycie w Dyplo - Dyplo Mi 
Posted: 2013-01-16, 21:52   

Dwie kuriozalne decyzje w Twojej opinii Ponti, ale w opinii innych niekoniecznie. Pierwsza bya zupenie regulaminowa. Ta ostatnia bya jedynie dziwna niestety, bo si Scooby chyba za bardzo rozpdzi w roli jednostki prewencji zamiast zosta na bezpiecznym i zdystansowanym do caoci stoku sdziego.
Z wypowiedzi wnioskuj, e osb ktre uwaaj tak jak Ponti, e wszystkie (dwie, trzy?) decyzje Admina byy kuriozalne, to jest tak... moe ze 3 osoby (Centa nie licz, bo ekstrema si z punktu widzenia statystyki odrzuca, a Cent to ekstremalna zrzda :P ).

Dyplo Hymn

Maiar

KatarzynaImperium Babiloskie

xfire: Languorous_Maiar
Piwa: 22/333
podpukownik  Brzowy zlotowicz - 1 zlot  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Obibok – nie gra od 90 dni  Przeycie w Dyplo - Dyplo Mi  I miejsce w Pucharze KAC - w turnieju druynowym Civ 5 
Posted: 2013-01-16, 22:01   

Rihiter, dlatego decyduje wikszo.
Wikszo graczy ustala jak wyglda rozgrywka.
Jak wikszoci nie podoba si, jak dyplo zostao zmienione... to powraca wczeniejszy stan.
Wic gdzie problem? Jeeli wicej osb widzi dan decyzj "po takiemu" i s wycigane jakie konsekwencje, to wanie od strony tej grupy, ktrej "jest wicej".

Rihiter 

Posted: 2013-01-16, 22:07   

Ale tutaj si nie odbywa ankieta "czy chcemy przywrcenia dawnego stanu/dawnych zapisw?" tylko odbywa si ankieta "czy linczujemy Scoobiego?". I to w dodatku za pomoc niezwykle tendencyjnego pytania. Bo przeciwko obecnemu Adminowi wystawiono od razu dwie kandydatury. Kto lubi i popiera Bodka - zagosuje na niego. Kto lubi i popiera Pontiego - zagosuje na niego. A finalnie wszystkie te gosy podliczy si i zinterpretuje jako gosy przeciwko Scoobiemu - "Admin by zy i trzeba go wykopa".

Dyplo Hymn

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version