www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

2013-01-14 Martin - leszek1976
Author Message
leszek1976 

xfire: leszek1976
Piwa: 1/8
kapitan  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2013-01-14, 16:14   2013-01-14 Martin - leszek1976

1. Martin (NIEMCY: Otto von Bismarck)
2. leszek1976 (NIEMCY: Otto von Bismarck)
Mapa: Mirror

W zasadzie nie powinienem zgłaszać, bo po paru turkach od rozpoczęcia zauważyłem, że Martin ma trochę za dużą produkcję. Porównaliśmy teren i on miał twardą +3 młotki, a ja miałem w tym miejscu +2 młotki. Przez tę różnicę inaczej postawiłem stolicę co dało mu niesamowitą przewagę na początku. Zażądałem re, ale Martin zaczął świrować i zgodziłem się grać wbrew własnej woli. Zawsze robię re w takich sytuacjach. W następnej grze też miał twardą, a ja nie, zrezygnowałem w pierwszej turce z takiego granie drugiej gry, więc zgłaszam jedną, choć i tak nie powinno się liczyć do ranku nawet tej jednej.
Postaw piwo autorowi tego posta

Forever 

Helped: 2 times
Piwa: 48/42
starszy chorąży sztabowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana 
Posted: 2013-01-14, 19:07   

Ja to i tak was podziwiam że gracie z Martinem ja raz zagrałem na początku civ 5 i powiem szczerze przeżycie dość hardcorowe ;)

Martin 

xfire: martinpol
Helped: 4 times
Piwa: 14/2
generał brygady  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Srebrny sponsor KAC  Złoty civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  II miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  II miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2013-01-15, 09:34   

Ale 2gą wtope Leszku Ci darowałem :P

Cholernik 

xfire: Cholernik
Helped: 14 times
Piwa: 53/27
podpułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 2  I miejsce w Pucharze KAC - w turnieju drużynowym Civ 5  Wygrany jeden GOTM 
Posted: 2013-01-15, 09:45   

Ja też pamiętam jak Martin chciał zagrać w civ5 jedną partyjkę.
Zaatakował chariotami me miasto i się zdziwił, że nie może pustego miasta nimi przejąć.
Po czym stwierdził coś w stylu Centa "ta gra jest do bani" i wyszedł :D

ScoobyDoo 

xfire: scoobydoopl
Helped: 7 times
Piwa: 83/65
generał dywizji  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2013-01-15, 09:57   

leszek1976 wrote:
W zasadzie nie powinienem zgłaszać, bo po paru turkach od rozpoczęcia zauważyłem, że Martin ma trochę za dużą produkcję. Porównaliśmy teren i on miał twardą +3 młotki, a ja miałem w tym miejscu +2 młotki. Przez tę różnicę inaczej postawiłem stolicę co dało mu niesamowitą przewagę na początku. Zażądałem re, ale Martin zaczął świrować i zgodziłem się grać wbrew własnej woli. Zawsze robię re w takich sytuacjach. W następnej grze też miał twardą, a ja nie, zrezygnowałem w pierwszej turce z takiego granie drugiej gry, więc zgłaszam jedną, choć i tak nie powinno się liczyć do ranku nawet tej jednej.

jezeli był inny teren, to jest re.
Raz trafilo mi się larrym ze miale oazę która dawała 5 zarcia!! (to niebłąd).
(larry mial 3 zarcia)

Martin 

generał brygady  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Srebrny sponsor KAC  Złoty civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  II miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  II miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2013-01-15, 10:44   

My już tak przestaliśmy grać bo np. Scooby:

Jak stwierdzisz że masz inne ustawienie górek gdy postawisz na skraju widoczności?

Jak sprawdzisz że ktoś ma 3 górki a Ty 2?

Wyskoczy Ci złoto, srebro, germsy itp?

Mapy są do bani i to wiadomo, trzeba to przyjąć na klatę.

Ty Scooby lepiej dodaj infalcję? Dodałeś? Jak nie to kiedy dasz?

leszek1976 

kapitan  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2013-01-15, 11:58   

Martin wrote:
Ale 2gą wtope Leszku Ci darowałem :P

Martin, jaką drugą wtopę? W pierwszej turze zobaczyłem, że masz twardą z lasem i od razu napisałem, że nie gram drugiej z gorszym terenem.

Na mapce ld_mirror są chyba rzadziej generowane te błędy niesymetryczności. Częściej za to są połączone konty i mapki chyba nie są tak wypasione jak na zwykłym mirrorze. Nie ma wyjścia, trzeba porównywać teren na początku i robić re aż do skutku.
Last edited by leszek1976 on 2013-01-15, 12:03; edited 1 time in total  

Martin 

Posted: 2013-01-15, 14:29   

Leszek robilismy tak kiedyś ale to nic nie daje. Okazuje się że często jest zupełnie inny układ.
Nie sprawdzisz tego.

Powiedzmy, że jak pisałem wyżej, przeczytaj:

- na startowej pozycji masz 4 górki a przeciwnik 3 i co wtedy? nie będziesz tego wiedział gdy górki są np bez lasów albo nie twarde. Jak wtedy zrobisz res? A przewaga znaczna.

- co jak zarasta Ci ryż, a przeciwnikowi nie? Jest to straszna strata na początku i ciężko dogonić jest.

- co jak postawisz na skraju widoczności i dostaniesz twardą górkę? Czy dasz też resta? Skoro przeciwnik nie widzi tego terenu?

Nie da się tego zmienić .

ScoobyDoo 

xfire: scoobydoopl
Helped: 7 times
Piwa: 83/65
generał dywizji  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2013-01-15, 15:03   

Martin ale ja mowie o oczywistych sytuacjach. Np jak ktoś ma 4młotki grając expem a ktoś ma 3 to jest gigantyczne rożnica (jak tak samo postawili).

Jak ktos chce moża wysyłać xfire screeny miejsca startowego.

leszek1976 

Posted: 2013-01-15, 16:23   

Martin, jak się chce, spokojnie można sobie poradzić :) Z Jovanem piszemy o wszystkim, co mamy, i nie ma problemu. Raz tylko poprosił mnie o screena, gdy miałem górę, tam gdzie on górkę. Wystarczy odrobina zaufania :)

Pamiętam, że poprzednio jak graliśmy potrafiłeś zażądać re, gdy w około 30 turze pytasz mnie, jaki mam teren i się dowiadujesz, że jesteś od początku pokrzywdzony ;)

Forever 

Helped: 2 times
Piwa: 48/42
starszy chorąży sztabowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana 
Posted: 2013-01-15, 16:43   

leszek1976 wrote:
Martin, jak się chce, spokojnie można sobie poradzić :) Z Jovanem piszemy o wszystkim, co mamy, i nie ma problemu. Raz tylko poprosił mnie o screena, gdy miałem górę, tam gdzie on górkę. Wystarczy odrobina zaufania :)

Pamiętam, że poprzednio jak graliśmy potrafiłeś zażądać re, gdy w około 30 turze pytasz mnie, jaki mam teren i się dowiadujesz, że jesteś od początku pokrzywdzony ;)

A może Martin ma na drugie Kali ;-)

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum