www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Moved by: ScoobyDoo
2012-09-24, 19:28
dyplo 8 pierwsze przymiarki
Author Message
bombel79 

HatszepsutImperium Rzymskie

xfire: bombel79
Helped: 12 times
Piwa: 59/4
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Za adminowanie  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo3  II miejsce w Dyplo - Dyplo2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w rankingu FFA  I miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  II miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy 
Posted: 2012-09-04, 08:27   dyplo 8 pierwsze przymiarki

Część maniacy.:..

D7 wchodzi w końcową fazę gry... Pewnie potrwa z miesiąc albo dwa, ale przygotowania do dyplo wartaloby już zacząć...

Wg mnie mamy 3 tematy:
1 admin
2 ustawienia i mapa
3 skład

Ad 1 - wg mnie scoobi... Nie dość że pewnie wygra to dyplo to chyba z admonowaniem.sobie poradzi... Jak coś to zawsze będzie mógł liczyć na wsparcie culego i petera :)

Ad 2 - obecna mapa jest za dużą... To trzeba zmienić... No i popracowac nad balansem terenu dostępnego dla każdej z nacji. Pozostałe ustawienia sie chyba sprawdziły... Mnie jedynie kara za tory nurtuje.. może zamiast zarelko odejmować monetę?

Ad 3 - wg mnie spokojnie można skorzystać z osób z Misia... Przynajmniej z większości... Jak pokazało to dyplo tylko leszcze takie jak bombel dają sie zjechać w pierwszych 100 turkach...

DO PRZEMYŚLENIA - czy na pewno hcemy zaczynac od staroYtnosci? Ancient start powoduje że gra trwa rok i muszą być w niej dymy...

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 12/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2012-09-04, 09:52   

Ja się piszę na następne dyplo (jeszcze tego pożałuję :) ). Moim zdaniem:
1 - no jak nie jak tak, przyjęte przez aklamację!
2 - mapa była dla mnie ok ale zmniejszenie nie zaszkodzi bo jak się hegemoni porozrastali to się zrobiło uciążliwe samo wchodzenie do gry (zgaduję bo nie byłem hegemonem) :)
3 - ciekawa propozycja, kara do żarełka była bardzo bolesna, z drugiej strony jedna moneta to trochę mała kara
Start - mi się bardzo podoba sam początek gry ale jak taka będzie wola większości to się dostosuję

Rudi2

BoudikaImperium Holenderskie

xfire: rudi22222
Helped: 5 times
Piwa: 171/62
generał dywizji  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Wygrany jeden GOTM - 12 wygranych 
Posted: 2012-09-04, 09:57   

Cześć maniacy itp.

Bombel dobrze gadasz. Czas pierwsze przemyślenia zacząć robić do następnej edycji.

1. Admin - Scoobi byłby chyba odpowiedni, Bodek też się sprawdził i to najlepiej chyba jak dotychczas. Dotychczas adminował zwycięzca ale regułą to nie było sztywną.

2. Mapa za duża i chyba najodpowiedniejsza była w D6. Może zagrać coś zupełnie dotychczas nie granego w Dyplo np. z opcją wojna każdego z każdym co wymusi kompletnie nowe zagrania i rozwiązania.

3. Skład może się zmienić bo ostatnio modne są gadki o banowaniu i wywalaniu :P

ScoobyDoo 

Nieznany

xfire: scoobydoopl
Helped: 7 times
Piwa: 80/63
generał dywizji  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2012-09-04, 23:28   

Mapa uważam ze mapa w d7 jest ok, jest naprawdę fajnie, są duze imperia. chyba 5-6 graczy ma ponad 30 miast. Jak mapa jest mala to grę ustawia early rush, co jest bez sensu, grasz va banque, i albo ci sie uda albo nie. Tutaj każdy mial miejsca na 6-7 miast minium, tyle miejsca miał nawet bombel ;) .

Mam też kilka propozycji, o których na razie nie chcę wspominać a są ciekawe, bo poznaje grę w miarę rozgrywki i nie chcę dawać antykomucom (a jest nich wielu) wskazóweek.
Ma też kilka naprawdę ciekawych propzycji odnoścnie regulaminu rozwiazujace aktualne problemy w d7.

Always war? bez senus, bo to dyplo a nie 1vs 1.

Gracze z miska, ktorzy zostali zweryfikowani jak najbardziej.

Od razu dodam, jestem daleki, bardzo deleki od wygranie tego, wręcz jest to niemozliwe, gdyż walczę sam z calym światem, a daleko mi do umiejętności rudiego czy petera, o bodku nie wspominając.

Co się sprawdziło:
- fin od trzech monet
- latarnie jeden szlak
- slabszy org.
- mocniejsi specjalisci.
- brak nuków ( a może zrobić nuki od zimnej fuzji?)

Zaznaczam chcę grac a nie adminować :)
Postaw piwo autorowi tego posta

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 12/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2012-09-06, 13:47   

Ci co jeszcze grają to by chcieli coś nowego ale my co od dawna czekamy na nowe rozdanie to chętnie byśmy pograli jak wcześniej.
Scooby jeszcze nie wie że chce adminować, no cóż, musimy mu to uświadomić ;)

Centurion 

FryderykImperium Egipskie

Helped: 9 times
Piwa: 52/22
generał broni  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac CIV5  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  II miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2012-09-06, 13:51   

Mnie się zmiany w d7 podobają chyba wszystkie. Nic nie rozbalansowało gry i jest naprawdę wyrównanie. 3 nacje uciekły w techach ale nawet taki średniaczek jak ja zdołał najlepszym zajumać moim osobistym zdaniem najlepszego corpa w grze :)

Zdecydowanie gra od starożytności, to jest najzabawniejsza część zawsze, to wyzywanie od łamipaktów :rotfl2:

Rudi2

generał dywizji  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Wygrany jeden GOTM - 12 wygranych 
Posted: 2012-09-06, 14:46   

Gra od toporków i dalej ma swój klimat budowania czegoś z niczego.

Uważam, że trzeba wprowadzić więcej zmian by stało się bardziej opłacalne wbijanie nożyków bo inaczej to nudą wieje. Może jakaś ekstra premia albo inny bonus?

Centurion 

generał broni  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac CIV5  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  II miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2012-09-06, 15:38   

Ty chyba żartujesz, chcesz żebym wygrał? :rotfl2:

Eferalga_500 

Wilhelm IImperium Rosyjskie

xfire: throgin
Helped: 3 times
Piwa: 25/4
starszy chorąży sztabowy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo 9  III miejsce w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2012-09-08, 23:14   

Mi sie mapa D7 bardzo podobala - tego bym nie zmienial.

Co do z mian w modzie to proponowalbym zwieszkenie bonusu do nauki dla outsiderow z obecnych 30 do 50 lub 80% - dzieki temu przewaga technologiczn-ekonomiczna nie bedzie az tak miazdzaca w dalszej czesci gry.
Last edited by Eferalga_500 on 2012-09-08, 23:14; edited 1 time in total  

Rudi2

Posted: 2012-09-08, 23:25   

Na obecnej mapie jest zbyt mało możliwości tworzenia przesmyków przy tak wielu morzach.

ScoobyDoo 

Nieznany

xfire: scoobydoopl
Helped: 7 times
Piwa: 80/63
generał dywizji  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2012-09-09, 22:55   

Eferalga_500 wrote:
to proponowalbym zwieszkenie bonusu do nauki dla outsiderow z obecnych 30 do 50 lub 80% - dzieki temu przewaga technologiczn-ekonomiczna nie bedzie az tak miazdzaca w dalszej czesci gry.

Problem polega Efe na tym, że wg mnie jest bardzo ciężko uciec w techach.
Cięzko jest uciec, bo ucieczka jednym dwoma techami nic nie daje.
Przewagę technologiczną, solidną daje draft rifle jak ktos ma co najwyżej muszkiety.
A do tego potrzeba i draft i rifle.
Inna sprawa ze jak ktoś ma duze państwo to spokojnie daje radę (patrz peter).
Nawet bardzo średnie państwa(Korea i bizancjum jakoś idą w techach).
Oczywiście warzywkom nic nie pomoże.
W civ nie liczy się tylko armia, także trzeba mieć jakieś techy.
A nie tylko łapu capu.

Można spokojnie dogonic, przykląd Petera oraz Bodka.

Ja bym dał sądom -40%, i cudakowi narodowemu -40% war wariness.
Bo teraz to prowadzenia wojny to padaka.
Larremu wybiem 80-85 jednstek, tracać moze 5. A war warines poszybowal do 300.

Larry jakbyś wystawil całą swoją armie to jest jakies 200 to kurde nawet jabym mial 200 kawalerii plus czołgi to bym chyba nie zaatakował :D (ok musiałym zaatakować)

Inna sprawa, że ja lubie ciwilizacje rozwojową-wojskową, a nie cywilizacje wojsko -wojskową tak jak peter. Atakuję kiedy muszę albo kiedy mam pewność ze się uda.
Dla mnie element wyścigu technologiczna to jedna z podstaw w civce.
Trzeba bilansować rozwój i armie, a nie tylko klepac armie.
Taka jest moja opinia.

Rudi2

Posted: 2012-09-11, 18:40   

A tak mi wpadło do głowy niechcący. Może zagralibyśmy tą samą mapę z tymi samymi nacjami?
Dajcie się namówić to Peter rycków nie dożyje :padam:

Beny 

xfire: fcbeny
Helped: 50 times
Piwa: 65/13
generał dywizji  Złoty order za specjalne zasługi - system Dyplo, PBEM, FFA, losujący, civilopedia  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Złoty gracz w demokrację - GwD1-admin  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2012-09-20, 14:43   

Zacząłem kiedyś grzebać przy modzie. Udało mi się zrobić tak, aby jednostki po teleportacji nie mogły się ruszać taką ilość tur, jaka byłaby im potrzebna na dojście w dane miejsce. Może jeszcze jakieś punkty regulaminu dałoby się "przyciąć" modem? Byłoby mniej cofek i afer ;) Np. wymiana surowców, która jest nie do upilnowania przez admina.

Rudi2

Posted: 2012-09-20, 15:32   

Z surowcami to musi być jeszcze jakaś poważna dyskusja. Cheos zamysł miał dobry bo trzeba coś z tym zrobić ale te opcje zostały wprowadzone na szybko i tak polecieliśmy.
Musi być jakiś sensowny pomysł gdy tyle głów pogłówkuje.
Zresztą to już zmartwienie Scoobiego :P

edit: przy naszej polityce prowadzenia wojen w Dyplo obniżenie niezadowolenia z wojny jest wręcz niezbędne, w D6 uwalało to mnie bardzo bo kumulowały się bitwy jeszcze średniowieczne bo miałem ciągłą wojnę ze większością nacji od tego okresu. Tak jak Scoobi pisze, dochodzi się do takiego momentu, że nie opłaca się przyjąć bitwy nawet gdy jest możliwość wybicia całego stacku wroga.
Last edited by Rudi2 on 2012-09-20, 15:38; edited 1 time in total  

Centurion 

Posted: 2012-09-20, 15:45   

Bardzo się nie zgadzam. To gracz decyduje ile ma wojen i z kim i kiedy. Prowadzisz politykę tak, że masz wojnę od średniowiecza do końca gry - twoja wina, cierp.

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum