www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "Chińsko-Japońska przyjaźń" (wnuczuś)
Author Message
wnuczus 

GilgameszImperium Chińskie

xfire: wnuczus
Helped: 16 times
Piwa: 42/47
generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2012-10-03, 22:06   Pakt "Chińsko-Japońska przyjaźń" (wnuczuś)

Pakt numer 2522, założony 2012-01-26 11:51:18 przez wnuczuś (Gilgamesh / China)

Nazwa paktu: Chińsko-Japońska przyjaźń

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: wnuczuś
Peter
Postaw piwo autorowi tego posta

wnuczus 

GilgameszImperium Chińskie

xfire: wnuczus
Helped: 16 times
Piwa: 42/47
generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2012-10-03, 22:06   

wnuczuś 2012-01-26 11:52:22
Sory, że Cie tak spławiłem ale Ponti chciał odrazu wszystko mieć na tacy. Ja zawsze przyjmę pomoc, tylko co chcesz zamian za nią? drogi masz aż do samej stolicy Rudej praktycznie ma spearów,

Peter 2012-01-26 11:57:10
"praktycznie ma spearów,"

Chciałeś napisać że Rudi ma spearów czy ich nie ma?

wnuczuś 2012-01-26 12:02:19
nie ma spearów, nie wiem czemu ale czasem zapominam napisać nie, i potem wychodzą zabawne sytuacje. Żadnego speara nie zauważyliśmy z Pontim

Peter 2012-01-26 12:09:25
A jak nie ma, to się moje charioty mogą do czegoś przydać.
Potrzebujecie jakiegoś wsparcia, czy pozamiatanie i nie zawracać głowy i zawracać do siebie?

wnuczuś 2012-01-26 12:11:08
Do stolicy wszystko rzuca. Więc na pewno będzie cięzko, a z chariotami to już damy radę na 100%

Peter 2012-01-26 12:15:59
A no to spoko.
Za udzielenie pomocy chciałbym trochę golda, ale nie od Ciebie (od Was), tylko ze zniszczenia ewentualnie jakiś usprawnień, lub mogę zdobyć miasto i któremuś z Was je przekazać.
Te metody wiem że są dozwolone bo tak pomagałem Domelowi w wojnie z Bobkiem.

Jeśli Ci to pasuje (Wam - nie wiem jak pisać bo nie mam kontaktu z Pontim w grze), to daj jakieś wytyczne którędy iść na front.

wnuczuś 2012-01-26 13:01:34
Uzgodniłem z moim sąsiadem, że Twoje warunki są nie do odrzucenia wchodzimy w to. Proponuje podpisać jawny, wyśle wszystkie potrzebne mapy w formie screena. Potrzebne do prowadzenia działań wojennych.

Peter 2012-01-26 13:21:12
"Uzgodniłem z moim sąsiadem, że Twoje warunki są nie do odrzucenia wchodzimy w to."
No i git.

"Proponuje podpisać jawny,"
Tylko to trzeba zrobić z głową, żeby Rudi się nie skapował że idę do niego, bo od razu się domyśli że charioty napierają - a jak dotnie włócznika czy dwóch, to wiele nie zadziałam.
Więc może pakt z lekkim opóźnieniem, jak już dołączę na front (bo teraz Rudi nie ma nawet pojęcia że graniczymy ze sobą)?

Ataku z mojej strony nie musisz się obawiać gdyż wejdę swoimi jednostkami na Twoje tereny, więc nawet technicznie wtedy nie mogę wywołać wojny, bo teleportacja jednostek jest zabroniona.

"wyśle wszystkie potrzebne mapy w formie screena. Potrzebne do prowadzenia działań wojennych. "
O tak będzie najprościej.

wnuczuś 2012-01-27 19:30:25
Rozumiem, że idziesz już w moje strony? jeśli tak to świetnie czekam na Pontiego aby wejść. Mapy dostaniesz dziś.

Peter 2012-01-27 22:38:06
"Mapy dostaniesz dziś."
Super bo nie wiem gdzie iść.

wnuczuś 2012-01-27 22:57:31
ok już idą

to drogą do dołu. na południe od stolicy

Peter 2012-01-30 22:06:47
Ale zamieszanie na forum.
Jak rozumiem podpisaliście pokój i mogę wracać do siebie?

wnuczuś 2012-01-30 22:14:18
Niestety tak... POnti uznał, że nie damy rady. Sory.

Peter 2012-01-30 22:23:55
No trudno.
Nic się wielkiego nie stało, zawracam... i do następnego razu (tylko daj znać wcześniej :)

wnuczuś 2012-02-14 00:14:15
Peterku, ale żeby chcieć mnie zaatakować? Myślałem, że my to sojusznicy...

Peter 2012-02-14 08:59:37
"Peterku, ale żeby chcieć mnie zaatakować? Myślałem, że my to sojusznicy..."

Ale o co chodzi?
Dlaczego sądzisz że chcę Cie atakować?

wnuczuś 2012-02-14 09:01:02
Dostałem z dwóch źródeł taką informacje. Aczkolwiek chyba to jest podpucha która Ponti kazał wysłać, żeby mógł mnie zaatakować gdy będę armie przenosił.

Peter 2012-02-14 09:17:10
To jest podpucha - chciałbym wiedzieć kto rozsiewa takie plotki???

Do Ciebie to musze przejść przez państwo Domela, mam jakieś 25-30 kratek, a innych sąsiadów mam po 8-10 kratek od stolicy.
Charioty moge wysłać ale piechotą czy katapkami to za daleko po prostu.

Z tego co wiem i widze to wojsko Domela stacjonuje pod moją granicą, więc on do Ciebie tez na pewno nie idzie.
No a z tej strony to już więcej nikogo za sąsiada nie masz (poza Bobkiem w jednym mieście).

PS
Pewnie straszą moim wykresem woja, ale jest to spowodowane iż mam państwo w cieniu lidera - granicze z Cule i nie mamy przedłuzonego od 2 tur jawnego paktu, więć robię wojsko.

wnuczuś 2012-02-14 09:50:46
W takim przepraszam, za oskarżenie muszę się teraz na "true" enemy

wnuczuś 2012-02-25 13:38:29
Peterzem czy mogę zaatakować miasto Domela przylegające do mojej granicy?

Peter 2012-02-25 15:22:53
1. Domel tam teraz niedobitkami armii ucieka, a ja go gonię więc nie wiem czy nawet zdążył byś dojść, zanim zdobędę to miasto.

2. To miasto ma beznadziejne tereny i planuje je spalić aby postawić nowe trochę z boku.

3. Trochę nie wypada tak na sępa ;)

Reasumując proponuję aby ta wojna pozostała pojedynkiem 1 vs. 1.
Uprzejme z Twojej strony że pytasz, co mam nadzieje pozwoli uniknąć ewentualnego sporu.

wnuczuś 2012-02-25 17:30:48
Ok, w takim razem moja armia nie będzie brała w wojnie.

Rzyczę Ci także powodzenia w dalszych działaniach wojennych i, że będziemy dobrymi sąsiadami.

wnuczuś 2012-02-25 17:31:04
życzę* jeju

Peter 2012-02-27 21:07:33
Jak widzisz jestem już pod tym miastem.
Please o nie wchodzenie dalej chariotem, bo bym musiał zwiększać obsadę moich miast w tamtym regionie, a wiadomo że jednostki potrzebne na froncie bo mi tych bowmenów natrzaskał zatrzęsienie Domel.

wnuczuś 2012-02-27 22:33:57
Naturalnie, tak chciałem tylko popatrzeć na koniec Domela. Postoje sobie na tej górce.

Peter 2012-02-29 13:38:59
Wnuczuś tak otwartym tekstem napisze żeby nie było ewentualnego nieporozumienia - Nippur (miasto Domela) spaliłem, ponieważ uważam że było bardzo źle postawione.
Nie dlatego że nie chcę tych terenów, mam zamiar tam postawić miasto lepiej położone.
Tak więć please nie wpadnij na pomysł że postawisz tam szybko miasto przedemną i jakoś to będzie.

wnuczuś 2012-02-29 14:02:26
Naturalnie, Chiny uznają to jako Twoje terytorium i nie zamierzają tam się osiedlać.

wnuczuś 2012-03-05 22:22:36
I jak tam interesy na zachodzie? Wojna idzie ku końcowi? może podpiszemy jawny? Aby poczuć się bezpiecznie?

Peter 2012-03-13 11:06:11
Wojan z Babilonią zakończona.

Uspakajam iż nie wybieram sie do Ciebie, tylko koncentruję się na działaniach mających na celu zatrzymanie koalicji komuchów.

Jawnego nie chce na razie podpisywać, zanim nie pobuduję miasta granicznego. Żeby nie wyszło tak że podpiszemy i tak jakoś np. postawi Ci się maisto na terenach po byłej Babilonii ;)

Przy okazji może byś zdjął ze mnie szpiegostwo?
Ja na Ciebie nie daję, więc chciałbym prosić o zasadę wzajemności (jak nie wiesz kogo szpiegowac to wal w komuchów :)

Peter 2012-03-27 14:39:16
"może podpiszemy jawny? Aby poczuć się bezpiecznie? "

O proszę, jak to stare przysłowia się sprawdzają - jest jakieś takie że wystarczy usiąśc nad przegiem rzeki i poczekać.

Wygląda na to że poczekałeś chwilę i teraz to ja w podskokach naginam czy propozycja zawarcia paktu nadal aktualna :)

No dobra, a teraz poważnie - do tej pory nasze stosunki były dobrosąsiedzkie.
Nawet jak Rudi ostatnio zaatakował, to się nie pchałem na sępa, a w zasadzie to jeszcze wczesniej oferowałem pomoc w wojnie z Rudim.

Teraz jestem atakowany - nie wiem jeszcze przez ile państw i kto ostatecznie stanie po mojej stronie, więc jest mi potrzebny polityczny gest wzmacniający moją pozycje.
Takim świetnym gestem było by zawarcie przez nas jawnego paktu o nie agresji.

O militarną pomoc nie prosze, bo wiem jakich jeszcze masz sąsiadów.
Z drugiej strony zawsze byś miał 100% gwarancje spokoju z mojej strony, gdyż paktów nie łamię, a to też mogłoby przydać Ci sie politycznie.

Reasumując - czy moge liczyć na taka pomoc polityczną z Twojej strony, jak podpisanie paktu jawnego?

Peter 2012-03-28 09:03:09
Mam przedłużenie paktu z Faustem.

Wygląda na to że Scubi chce mi tylko profilaktycznie spalić porty na wspólnym morzu i przejąć wyspy, więc nic strasznego.

wnuczuś 2012-04-14 17:18:17
Peterze drogi, wojna pomiędzy Chinanami a Bodkiem i Rudim to kwestia tur, będzie bardzo straszna siła przy Twojej granicy, wiem, że jesteś zajęty swoimi wojnami ae nie chcesz potegi Rudiego przecie
Postaw piwo autorowi tego posta

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum