www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "Operacja Barbarossa II" (plewan_79)
Author Message
wnuczus 

GilgameszImperium Chińskie

xfire: wnuczus
Helped: 16 times
Piwa: 56/57
generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2012-10-03, 21:04   Pakt "Operacja Barbarossa II" (plewan_79)

Pakt numer 2942, założony 2012-09-11 20:08:12 przez plewan_79 (Catherine / Maya)

Nazwa paktu: Operacja Barbarossa II

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: plewan_79
Bodek
Peter
ponti
Postaw piwo autorowi tego posta

wnuczus 

GilgameszImperium Chińskie

xfire: wnuczus
Helped: 16 times
Piwa: 56/57
generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2012-10-03, 21:04   

plewan_79 2012-09-11 20:08:55
po tej turce wrzucę Wam zmieniony plan operacji.

Peter 2012-09-11 22:19:02
No to fajnie, ale mam stać tam szpiegami?
Czy mogę nimi wyjść na jedną turę od miasta żeby zwiększyć ich szanse na przeżycie?
A jeszcze lepiej na dwie, bo wtedy staną w bizancjum?

Peter 2012-09-11 22:55:12
Jeden szpieg padl.
Zostalo 2.
Wyszedlem z samej Moskwy, w turę moge wrócić.

Na Amsterdam naginaja ruskiego czolgi - nie stackiem, tylko jak wylaza z fabryk, tak jada.
Kartagińczyk może zrobić desant na Mayów - więcej info jak coś od Larego w tym temacie.

Wygląda na to że zanim gra zostanie zakonczona, to wymyslili sobie (Scub i Rihiter) że ustala kolejnośc nacji które przetrwają i majowie są do odstrzalu (na tyle pewnie aby nie były w pierwszej trójce).

plewan_79 2012-09-11 22:57:44
hehe wyjdź nimi ze stolicy Scoobiego

Peter 2012-09-11 23:00:43
No wylazlem w tej turze.

W poprzedniej wszedłem bo myslałem że będziemy zgodnie z planem w 236 turze zdejmowac obrone i robić akcje.

plewan_79 2012-09-11 23:17:09
hehe wyjdź nimi ze stolicy Scoobiego

plewan_79 2012-09-11 23:18:38
Nie nie było szans na akcję - Scooby zgromadził tam wielką flotę - podciągnął nawet 4 lotniskowce.

Podglądnąłem trochę Scoobiego i widać, że zabezpieczył się od Pontiego i Majów strony.
Nie chcę za Bodka głosować za skończeniem - może jeszcze uda się wykorzystać tych komandosów. Fajnie by było zrobić taką akcję.

Jeśli jeszcze gramy to chciałbym to zrobić od strony Rudiego. W ciągu kilku tur powinienem dostać się w morze wewnętrzne Rudiego - przez miasto przy wielkiej armii Pontiego. Tym miastem albo nowo założonym w tym samym miejscu.

Wtedy powinien podpisać pokój i open borders.

Dostać się do Moskwy możemy się wpływając z Pontim do Adrianopolu. Ja zrobię drogę do granicy - Ponti potrzebowałbyś aż 9 pracusiów, żeby podciągnąć ją do Moskwy.

Jeśli się uda ta akcja to za jakieś 7-8 tur.

plewan_79 2012-09-13 21:10:44
podrzuciłem szpiegów pod Moskwę, za 3 tury dopłyną do Pontiego komandosi.

Ponti wchodzisz w to? Scooby założył miasto na przesmyku, żebym nie wpłynął do Rudiego. Przepuścisz mnie przez swoje terytorium?

plewan_79 2012-09-13 21:15:59
mam też gotowych 8 pracusiów, dorzuciłem niszczyciele jako argument przekonujący Rudiego do podpisania pokoju.

Ponti widzę to tak - wpływam na Wasze wewnętrzne morze przez Twoje miasto i fort. Proponuję Rudiemu pokój i otwarcie granic. Wpływam do Adrianopolu i robię kolej do granic ze Scoobym. Ty do stolicy. Potrzebowałbyś 9 pracusiów.

ponti 2012-09-14 13:53:50
puszcze cie przez swój teren.Scooby to miasto na przesmyku chce mi oddac ale problem z Rudim.Wątpie aby sie zgodził ,ja ten plan akceptuje ale nie kiedy jesem wystawiony jak na tacy ze zdradzam. Scooby o mojej obecnosci mial nie wiedzieć nic.

plewan_79 2012-09-14 15:00:09
Centralny atak na Scoobiego odpada - obstawił granicę ze mną więc szukam jakiejś historii w którą Scooby uwierzy i zaakceptuje obecność moich wojsk. Takim pretekstem jest wojna z Rudim, którą ciągnę tylko ze względu na tą akcję.

Proponuję taką wersję - żebyś był poza podejrzeniami:

"Prowadzę wojnę z Rudim i to ma być atak na Rudiego. Scooby przechytrzył mnie stawiając miasto więc zaproponowałem Ci korporację w zamian za przepuszczenie woja. Fajnie by było gdybyś mógł wybudować fort na ropie (nie chcę ujawniać 8 pracusiów) - przepłynę przez sąsiednie miasto. Korporację oczywiście Ci przekażę - przedstawiciel wpłynie razem pracusiami i komandosami do miasta.

Później potrzebuję pokoju i otwarcia granic z Rudim - mam nadzieję, że obecność niszczycieli na morzu wewnętrznym i lotnictwa na granicy przekona go do podpisania układu.

Mam kolejnego gienka czyli kolejnego komandosa. Szpiedzy w tej turze wejdą do Moskwy, Peter może też swoich dorzuci i za kilka tur uderzymy.

Co o tym myślisz?

Bodek 2012-09-14 18:42:59
o qrcze ale zmiana poważna się widzę robi

przemyśl to dokładniej plewan bo ja tutaj po pijaku na wakacjach to nie będę zbyt szczegółowo analizzował bo po prostu ... nie chce mi się :)

zwyczajnie wypoczywam

od dyplo również

tamten plan był wykonywalny na bank..

ten twój nie wiem

Bodek 2012-09-14 19:09:29
nie wiem od której stroy chcesz się plewan sotać do moskwy ale on tam nigdzie nie ma torów więc to by musiała być naprawdę MAASA aorków aby zbudować aż tak wiele torów w jedną turę, na dodate bez OB z rosją to twoje worki NIC ZUPEŁNIE nie zbudują na jego terenie także pamiętaj o tym

Bodek 2012-09-14 19:10:55
aha jeszcze jedno
przez FORT nawet sojuszniczy NIE PRZEPŁYNIESZ flotą
tylko przez miasto albo własny fort

tyle widzę na szybko, na głębszą analizę nie mam niestety głowy na urlopie

Bodek 2012-09-23 16:21:02
no to tak sobie popatrzyłem i poanalizowałem i niestety
po ptokach

za późno
za późno
za późno

teraz już statek radziecki jest nie do zatrzymania
nawet hipotetyczne wykonanie planu nic już nie zmieni

odleci statkiem pomimo tego, a i wykonanie teraz jet trudniejsze znacznie bo i mocniej obsadził miasta

Także to by było na tyle
Postaw piwo autorowi tego posta

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum